Forum Mapy Fotoradarów

Nakło nad Notecią - Fotoradar przenośny

piotreg - 22 Luty 2009, 21:57
Temat postu: Fotoradar przenośny
Straż miejska w Nakle ma na swoim wyposażeniu fotoradar Iskra.
Urządzenie to jest niezwykle skuteczne i tanie.

A na domiar złego mają z nim problem także antyradary klasy Top.
Tak więc POZOR w gm. Nakło.

Ustrojstwo to przewozi zazwyczaj srebrny Fiat Doblo, nr rej. CNA 50SU

piotreg - 20 Marzec 2009, 19:09

Pobite gary. Nakło na chwilę obecną dopiero planuje zakup Iskry. Wypożyczają ją z Mroczy :-)

Dzięki Misial za czujność.

Misial - 11 Czerwiec 2009, 11:40

Nakielska straż wiejska, zdjęcie poglądowe:

A więcej tutaj: ->>>KLIK<<<-

Misial - 13 Czerwiec 2009, 00:01

No to kolejny kwiatek. Dziś informacja zdobyta od chłopaków z Nakła co pracują ze mną.
Straż wiejska z Nakła, tak jak pisał kolega Polak, ma na stanie tą zabawkę, no i bawią się nią na całego. Zdjęcia robią na nadjeżdżające auta i na odjeżdżające.

W Nakle widziani na ulicach:

- Mrotecka (bliżej obwodnicy)
- Nowa (wysokość starej gorzelni) zajeżdżający z górki (50km/h) jak i wyjeżdżający pod górkę
- koniec ul. Bydgoskiej, początek Potulickiej
- Stanisława Staszica

No i miejscowości, te które wiem na 90%:

- Minikowo
- Potulice
- Lubaszcz

I prawdopodobnie miejscowości na drodze wojewódzkiej 241, czyli powiedzmy KCYNIA - MROCZA

PS. Kolega dostał zdjęcie "tyłeczka" auta 83km / 50 - dogadane, że o 14km, może przyniesie fotkę i uda mi się zeskanować.

Misial - 13 Czerwiec 2009, 15:32

Kolejny kwiatek "W Nakle strażnicy będą patrolować ulice: Staszica, Mrotecką, Nową i Mickiewicza." - artykuł poniżej.

Źródło: Express Bydgoski, region Nakło: Klik

Cytat:
Uważaj, robią zdjęcie!

Widać efekty pracy fotoradarów w naszej gminie

Dotąd strażnicy miejscy zarejestrowali 176 wykroczeń i wystawili 111 mandatów na sumę 15900 złotych.

W stosunku do poprzedniego roku jest zdecydowana poprawa na drodze krajowej nr 10. Wynika to z faktu, że pojawiły się tam stałe fotoradary i kierowcy zwolnili. W tej chwili jesteśmy po dziewięciu sesjach zdjęć, pomiary trwały w sumie 54 godziny, zarejestrowaliśmy 176 wykroczeń - mówi Przemysław Lamprech, komendant straży miejskiej w Nakle.

Największym zaskoczeniem dla strażników były efekty działań we wsi Bielawy.

- Mieszkańcy już wcześniej wnioskowali o to, by kontrolować w ich wsi kierowców. Okazało się, że 80 procent wykroczeń, które tam zarejestrowaliśmy, dotyczyło właśnie ludzi mieszkających w Bielawach - dodał komendant.

W tym miesiącu kontroli można spodziewać się w Ślesinie, Minikowie, Potulicach, Paterku, Rozwarzynie, Występie i Polchnie. W Nakle strażnicy będą patrolować ulice: Staszica, Mrotecką, Nową i Mickiewicza.

Misial - 23 Czerwiec 2009, 18:00

Dziś była próba zrobienia zdjęcia Fiata koło straży miejskiej w Nakle, ale zanim podszedłem z aparatem to auto odjechało.

Na CB mówili, że golą dzień w dzień, gdzie się da i ile się da :evil:

Misial - 16 Lipiec 2009, 17:49

W ostatnim czasie sobie odpuścili, co ich widzę w Nakle to jeżdżą bez sprzętu, może nadal wypożyczają na sesję z Mroczy :roll:
Misial - 21 Lipiec 2009, 14:13

Muszę kupić regionalną gazetę, podobno wypisują miejsca ustawek na nadchodzący tydzień... jak się info potwierdzi będę co tydzień zmieniał ten post.
piotreg - 21 Lipiec 2009, 19:03

Fajnie by było gdybyś się z nimi zaprzyjaźnił, fajne fotki porobił...

Taka gazetka może być świetnym punktem wyjścia... :-)

Misial - 27 Lipiec 2009, 08:59

I tak, jedna z nakielskich gazet nie ma takich informacji (przeglądałem trzy numery wstecz) "Powiat". Został mi jeszcze "Czas Nakła".

Ale na oficjalnej stronie Miasta Nakła jest ciekawostka... tego na pewno wcześniej nie było :arrow: Straż Miejska - strona w budowie.

Misial - 31 Lipiec 2009, 21:17

Szperając tak po necie trafiłem na stary artykuł:

Cytat:
Uważaj, bo pstrykniemy ci zdjęcie

Nakło rezerwuje w przyszłorocznym budżecie 13 tysięcy złotych na dwukrotną dzierżawę fotoradaru

Przed kilkoma laty miasto rezerwowało w swym budżecie pieniądze na kupno fotoradaru. W tym jednak zdecydowało się na jego dzierżawę, podobnie ma być w przyszłym.

Link :arrow:

Czyli wychodzi na to, że chyba pożyczają :roll:

Misial - 17 Sierpień 2009, 09:16

Czyli Nakło wypożycza sobie sprzęt - artykuł w tym wątku: Klik
Misial - 29 Wrzesień 2009, 18:05

Dziś odbyła się niemiła rozmowa ze strażnikiem miejskim... podszedłem, bo siedział w Doblo i grzecznie się zapytałem czy nadal robią zdjęcia Iskrą Video... odp... co Pana to obchodzi, grzecznie odpowiedziałem, że jako mieszkaniec gminy płacący podatki chciałbym uzyskać odpowiedź od pracownika tej gminy... usłyszałem, że nie mają. Czy w tym roku będzie jeszcze sesja zdjęciowa... odburknięcie tak... a co Pana to interesuje, to odpowiedziałem, że chciałbym uwiecznić Państwa w kadrze jak pracują ze sprzętem, potem grzecznie zaprosiłem na forum i podszedłem do swojego auta (pewnie spisał nr blach :D ).
OJCIEC - 29 Wrzesień 2009, 18:35

Dzięki Misial za info i nie przejmuj się Gburkami ;)
Misial - 9 Luty 2010, 20:08

Cytat:
Szef Straży Miejskiej Przemysław Lamprecht podczas narady sołtysów w nakielskim ratuszu powiedział, że w tym roku będzie więcej dyżurów z użyciem fotoradaru.
LINK

Na razie na forum nic więcej nie wiemy ;)

piotreg - 10 Luty 2010, 08:04

Oki. - dzięki Misial za info. Więcej sesji pewnie przez to, że zwiększyli planowany budżet gminy. I ja im się wcale nie dziwię. Mieć sprzęt i nie zarabiać?
Misial - 10 Luty 2010, 08:58

Mieć sprzęt... przecież oni wynajmują.
piotreg - 10 Luty 2010, 11:35

Jedno nie wyklucza drugiego :-) W 2009r. mogli np. podpisać umowę na 10 sesji w ciągu miesiąca. A w 2010r. np. na 20. I przez te 20. dni w miesiącu rzec można, że mają sprzęt :-)
delpiero - 13 Maj 2010, 10:55

Cytat:
Umowa na fotoradar

W poniedziałek, 10 maja, władze gminy podpisały umowę z firmą Wiko na dzierżawę urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów i wykonywania zdjęć, popularnie zwanego fotoradarem. W tym roku Straż Miejska w Nakle aż 40 razy będzie kontrolować nim drogi na terenie gminy Nakło.

Od kilku lat gmina wydzierżawia fotoradar, aby temperować zachowania kierowców, a szczególnie zachęcić niesfornych do zmniejszenia prędkości. Postulaty w tej sprawie często pojawiają się na zebraniach mieszkańców wsi i miasta. Zakup urządzenia to wydatek minimum 100 tys. zł.
W tym roku urządzenie wydzierżawiono na 40 sesji – przez 40 dni w roku będzie w dyspozycji nakielskich strażników (rok 2009 – 24 sesje). Dochody z mandatów, o ile będą uiszczone w odpowiednim terminie, trafią do budżetu gminy. Koszty dzierżawy wyniosą 32 tys. zł. Zasady ustalono w umowie, którą podpisano w poniedziałek, w urzędzie gminy. Władze gminy reprezentowali: burmistrz Zenon Grzegorek i skarbnik Andrzej Kowalski, a firmę z Krukówka – Wiesław Książek i Zbigniew Kont. Obecny był także komendant Straży Miejskiej w Nakle, Przemysław Lamprecht. – Chcemy przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo na drogach – deklaruje komendant. Miejsca i czas kontroli strażnicy będą uzgadniać z policją.
LINK
piotreg - 13 Maj 2010, 15:50

Czym oni dysponują? :-)
Cherix - 13 Maj 2010, 19:05

piotreg napisał/a:
Czym oni dysponują? :-)

Iskra Video

Klienci Videoradar

Misial - 19 Maj 2010, 15:25

Zawsze Iskra na razie innego sprzętu nie potrafią obsługiwać.

Proszę garść informacji. Z mojego forum mam info takie:

Fledermaus napisał/a:
W poniedziałek 17 maja stali w godzinach popołudniowych w Potulicach i po jakiś 2 godzinkach przenieśli się do Gorzenia. Około 20 zwinęli się. Podczas powrotu, straż miejska wyprzedziła mnie i w kierunku Nakła podróżowała z prędkością około 130 km. Brawo panowie, ładny przykład.

Dzisiaj tj. 19 stali w Ślesinie koło cmentarza przy drodze K-10. Ustawieni na jadących w stronę Bydgoszczy, ale znając ich zeszłoroczne dokonania pewnie robili foty z najazdu i odjazdu.

piotreg - 19 Maj 2010, 16:48

Misial, jak będziesz miał jeszcze jakieś informacje to wal śmiało. Cyknij im też czasem jakieś fotki :-)
Misial - 21 Maj 2010, 11:21

Świeżutkie info z Forum Nakło:
Misial - 23 Maj 2010, 22:52

Kolejny news:

Gazeta Powiat z dnia 12.05.2010r Nr 19 napisał/a:
Coraz częściej mieszkańcy Chrząstowa narzekają na nadmierną prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy drogą wojewódzką przez wieś.
- To już jeżdżą piraci samochodowi. Tutaj jest przecież ograniczenie ze względu na to, że jest to teren zabudowany i znaki takie stoją na wjeździe do wsi. Jednak nie są one respektowane przez kierowców. Niektórzy jeżdżą z tak dużą prędkością, że aż strach bierze, kiedy się na to patrzy - skarżyli się mieszkańcy Chrząstowa.
- Powinno się coś z tym zrobić. Przydałoby się postawienie tutaj fotoradaru, który rejestrowałby i robił zdjęcia piratom drogowym - dodawali.
Jak się okazuje, co roku podczas akcji pomiaru prędkości kontrole prowadzone są także w Chrząstowie.
- W ubiegłym roku prowadziliśmy tego typu pomiary prędkości fotoradarowej na terenie sołectwa Chrząstowo. Od tego miesiąca będziemy prowadzić po raz kolejny tego typu akcję i uwzględnimy w tych planach także Chrząstowo - poinformował Marek Kurpik ze Straży Miejskiej w Nakle.

Źródło

Misial - 18 Luty 2011, 19:40

Nakielski Czas, z dnia: 16.02.2011r. napisał/a:
Burmistrz miasta i gminy Nakło Sławomir Napierała jest zdania, że mobilne urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów, czyli tzw. fotoradar nie powinien służyć jako maszynka do robienia pieniędzy.

Aktualnie Straż Miejska w Nakle nie dysponuje fotoradarem, który za rządów byłego burmistrza Nakła Zenona Grzegorka był wydzierżawiany na wykonanie określonej liczby sesji zdjęciowych. Jak na fotoradar zapatruje się Napierała?

- Fotoradar nie powinien być źródłem dochodu – zauważa Napierała. - Moim zdaniem powinien być on stosowany w miejscach szczególnego zagrożenia. Zasadnym jest stosowanie go podczas działań prewencyjnych – dodaje. Podał przykład Chrząstowa, przez który kierowcy przejeżdżają z nadmierną prędkością. Mieszkańcy tej miejscowości nie czują się przez to bezpiecznie. - Na pewno nie stać nas na kupno fotoradaru. Natomiast jeśli chodzi o jego dzierżawę, to temat wymaga analizy. Nie jestem bowiem przekonany czy działaniami prewencyjnymi powinni zająć się strażnicy czy policjanci – stwierdza burmistrz.

Źródło: Forum Nakło

piotreg - 19 Luty 2011, 08:09

Teraz panowie burmistrzowie mają inny problem na głowie - likwidacja nierentownych szkół :D Moment doskonały, bo burdel prawny i tak nie pozwoliłby im na działania :!: Stawiam głowę na pień, że prędzej czy później dzierżawiona maszynka ponownie zawita na terenie całej gminy.
Misial - 13 Wrzesień 2012, 20:34

No proszę, co się u mnie w okolicy wyprawia :?

Cytat:
"STRAŻ MIEJSKA INFORMUJE O PROWADZONYCH POMIARACH PRĘDKOŚCI"

Od dnia 11 września 2012 roku Straż Miejska Nakło nad Notecią prowadzi pomiar prędkości z użyciem urządzenia samoczynnie ujawniającego i rejestrującego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami o nazwie INTEGRA B.

Jest to najnowsze dostępne w Polsce urządzenie do kontroli prędkości z fotorejestracją dla służb zajmujących się kontrolą ruchu drogowego. Prowadzone kontrole prędkości mają wyłącznie charakter prewencyjny i wykonywane są w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg w tym również rowerzystów i pieszych przed piratami drogowymi. We wrześniu odbywa się bardziej wzmożony ruch na drogach wynikający między innymi z rozpoczęcia roku szkolnego.

Pierwszego dnia prowadzonej przez strażników miejskich kontroli prędkości około godz. 8:00 na ulicy Mickiewicza w Nakle nad Notecią na wysokości Szpitala, w miejscu gdzie usytuowane jest oznakowane przejście dla pieszych, kierowca samochodu osobowego BMW poruszał się z prędkością 99 km/h. Przypominamy, że na danym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz ustawione są znaki drogowe D-51 „automatyczna kontrola prędkości pojazdów”.

Dyslokacja punktów pomiarowych w gminie Nakło nad Notecią jest następująca:

Nakło nad Notecią ulice: Mickiewicza, Staszica, Nowa. Paterek, Polichno, Rozwarzyn, Występ, Gorzeń i Potulice.

Pomiary wykonywane są w godz. 6:30-18:00 na przemian, ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami każde miejsce kontrolne oznaczone jest znakami drogowymi D-51 „automatyczna kontrola prędkości pojazdów”.

Źródło: Straż Miejska Nakło

OJCIEC - 14 Wrzesień 2012, 09:28

Sieje to dokładnie jak iskra w trybie ciągłym. Będzie widoczna z 4km :grin:
Misial - 6 Październik 2012, 09:25

Nakielski Czas napisał/a:
Ponad 330 wykroczeń!

Tylko we wrześniu nakielscy strażnicy miejscy zarejestrowali 334 wykroczenia, polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Każdy z kierowców prowadził pojazd z prędkością przekraczającą ponad 70 km/h. Wielu z nich poruszało się na terenie zabudowanym z prędkością ponad 90 km/h.

Przypomnijmy, od 11 września bieżącego roku nakielscy strażnicy miejscy prowadzą pomiar prędkości z użyciem urządzenia samoczynnie ujawniającego i rejestrującego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami o nazwie INTEGRA B.

- Prowadzone kontrole prędkości mają wyłącznie charakter prewencyjny i wykonywane są w trosce o bezpieczeństwo użytkowników dróg w tym również rowerzystów i pieszych – przypomina komendant Straży Miejskiej w Nakle, Roman Frąckowiak. We wrześniu strażnicy miejscy prowadzili pomiar prędkości przez 7 dni, w godzinach 6.30-18.00. W tym czasie zarejestrowali 334 wykroczenia, polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Każdy z kierowców prowadził pojazd z prędkością przekraczającą ponad 70 km/h. Wielu z nich poruszało się na terenie zabudowanym z prędkością ponad 90 km/h.

- Przypominamy, że w miejscach, w których prowadzimy pomiar prędkości z użyciem urządzenia samoczynnie ujawniającego i rejestrującego naruszenia przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz ustawione są znaki drogowe D-51 „automatyczna kontrola prędkości pojazdów” – informuje komendant SM w Nakle. Przypomnijmy dyslokację punktów pomiarowych w mieście i gminie Nakło: Nakło – al. Mickiewicza, ul. Staszica, ul. Nowa, tereny wiejskie - Paterek, Polichno, Rozwarzyn, Występ, Gorzeń Potulice. Pomiary wykonywane są w godz. 6.30-18.00 na przemian. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami każde miejsce kontrolne oznaczone jest znakami drogowymi D-51 „automatyczna kontrola prędkości pojazdów”.

Źródło: Nakielski Czas

Maciexas - 6 Październik 2012, 16:15

OJCIEC napisał/a:
Sieje to dokładnie jak iskra w trybie ciągłym. Będzie widoczna z 4km :grin:

To pewnie tak samo przekłamuje przy pomiarach...

Misial - 22 Listopad 2012, 16:51

Dzisiaj nic nie siało :idea: I pytanie, czy coś z moją V1 nie teges, czy oni coś inaczej mieli ustawione :?: :?:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group