Forum Mapy Fotoradarów

Bydgoszcz - Fotoradary stacjonarne

piotreg - 22 Luty 2009, 20:48
Temat postu: Fotoradary stacjonarne
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miasta Bydgoszcz

- ul. Armii Krajowej, na wysokości ul. Zamczysko, jadąc od strony Gdańska /zdemontowany/
- ul. Fordońska, na wysokości Browarów, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. 50 km/h /zdemontowany/
- ul. Grunwaldzka, zaraz za wiaduktem, jadąc w kierunku centrum /zdemontowany/
- ul. Nakielska, jadąc od strony Nakła /zdemontowany/
- al. Planu 6. Letniego /zdemontowany/
- ul. Szubińska, przy zjeździe z wiaduktu, ogr. 50 km/h /zdemontowany/
- ul. Twardzickiego, przed kościołem /zdemontowany/

Czekamy na brakujące fotosy:
- ul. Fordońska
- al. Planu 6. Letniego

bartek_63 - 30 Marzec 2009, 21:34

Może ktoś wie coś na temat:

->> KLIK <<-

andrzej59 - 30 Marzec 2009, 22:18

Trochę dziwne. Po co FR w ślepej ulicy?
piotreg - 31 Marzec 2009, 09:42

Osobiście stawiam na przenośny SM.
piotreg - 9 Lipiec 2009, 22:52

Jechałem wczoraj przez Bydgoszcz.

Ten maszt został zdemontowany:

Cytat:
- ul. Armii Krajowej, na wysokości ul. Zamczysko, jadąc od strony Gdańska

Jahu55 - 16 Lipiec 2009, 15:40

Natomiast jest nowy foto w Stryszku. Z Bydgoszczy kierunek na Inowrocław. Gdy kończą się dwa pasy i zaczyna się węzeł na Toruń i Poznań.
Misial - 16 Lipiec 2009, 16:11

piotreq, będzie może fota w przyszłym tygodniu... jak ruszę na objazdówkę, o której mówiliśmy ;)

Tylko Jahu55, podaj dokładną lokalizację... jadąc aleją JP w kierunku Ina... przed wiaduktem drogi K-80 - Toruń - Lisi Ogon... czy za wiaduktem...

Albo może kolega Jahu55 cyknie ładne foteczki :D

Jahu55 - 16 Lipiec 2009, 16:23

Jak będę jechał tą drogą to zrobię fotkę. A dokładniej, jedziesz Al. Jana Pawła, kończy się BDG, potem masz węzeł na lotnisko, natomiast przed kolejnym węzłem Toruń - Poznań (jakieś 200m przed) w stronę Brzozy (Inowrocławia) stoi po prawej stronie maszt i puszka z zaklejonym obiektywem (od razu za ograniczeniem do 70 km/h). Wnioskuje, że do tej pory straszak.
Misial - 16 Lipiec 2009, 16:30

Szkiełka wsadzą za jakiś czas... ja rzadko tamtędy jeżdżę, nie pamiętam... da się tam zatrzymać?
Jahu55 - 16 Lipiec 2009, 17:28

Nie można, bo ciągła wszędzie po boku, ale teraz jest tam remont, bo budują nasze piękne drogi, także coś spróbuje zrobić :)
piotreg - 16 Lipiec 2009, 17:45

Jahu55 napisał/a:
Natomiast jest nowy foto w Stryszku. Z Bydgoszczy kierunek na Inowrocław. Gdy kończą się dwa pasy i zaczyna się węzeł na Toruń i Poznań.

Ten? ->>> KLIK <<<-

Misial - 16 Lipiec 2009, 17:46

Tak :D
piotreg - 16 Lipiec 2009, 17:47

Jahu55 napisał/a:
Nie można, bo ciągła wszędzie po boku, ale teraz jest tam remont, bo budują nasze piękne drogi, także coś spróbuje zrobić :)

Jak się nie da, jak się da :-)

Jahu55 napisał/a:
Natomiast jest nowy foto w Stryszku. Z Bydgoszczy kierunek na Inowrocław. Gdy kończą się dwa pasy i zaczyna się węzeł na Toruń i Poznań.

On już tam stoi dobre 2. miesiące :-)

Jahu55 - 16 Lipiec 2009, 18:52

Tak ten. On tam jest od marca, ale nie miałem okazji poznać tak wspaniałego forum wcześniej :D

Oczywiście da się zatrzymać, ale ostatnio trzeba mieć szczęście, bo pełno jeździ tam nieoznakowanych. No i wiecie aby samemu im się nie położyć na talarzu :lol:

piotreg - 16 Lipiec 2009, 19:30

Jakby mi nieoznakowany podjechał to bym i jego obcykał :-)

Jahu55 napisał/a:
(...) ale nie miałem okazji poznać tak wspaniałego forum wcześniej :D

Staramy się i szukamy... kolejnych zapaleńców :-)

Jahu55 - 16 Lipiec 2009, 22:06

No i kolejnego znaleźliście :D

Swoją drogą w BDG dużo jest masztów nieuruchomionych np. Stryszek, od strony Nakła tuż przed Bydgoszczą na górce i do Świecia przy drodze K-5. W przyszłym tygodniu będę w Świeciu to zapisze dokładnie, gdzie są straszaki.

piotreg - 17 Lipiec 2009, 06:35

Ostatnio jechałem droga K-5 Bydgoszcz - Świecie.

Wszystkie puste stały, ale... w miejscowości Niewieścin nasz wielki Big, Ojciec trafił swojego czasu maszt z drugim okiem... :-)
Także nie znasz dnia, ani godziny.

Zrób w takim razie fotki w miejscowości Borówno.

Ładnie gdzieś sobie zaparkuj i z pobocza zrób nam ligową sesję :-)

lukaszr - 17 Lipiec 2009, 08:46

Jahu55 napisał/a:
Jak będę jechał tą drogą to zrobię fotkę. A dokładniej, jedziesz Al. Jana Pawła, kończy się BDG, potem masz węzeł na lotnisko, natomiast przed kolejnym węzłem Toruń - Poznań (jakieś 200m przed) w stronę Brzozy (Inowrocławia) stoi po prawej stronie maszt i puszka z zaklejonym obiektywem (od razu za ograniczeniem do 70 km/h). Wnioskuje, że do tej pory straszak.

Ten FR stoi tam na pewno minimum 2 miesiące i jeszcze nie był ani razu aktywny. Nie wiedziałem, że jest nowy, bo tak to bym już dawno fotkę zrobił.

Jahu55 - 17 Lipiec 2009, 12:18

Nie będę się kłócił :D Jeżdżę tą drogą 3-4 razy w tygodniu. Teraz mniej, bo wakacje, ale jest od dłuższego czasu tak mi się głęboko wydaje.
Misial - 17 Lipiec 2009, 14:32

Info z dzisiejszego dzionka:

Cały czas ten na Błoniu załadowany - Szubińska... wlot od strony Białych Błót, no i na Grunwaldzkiej w stronę centrum, zaraz za wiaduktem.

Jahu55 - 17 Lipiec 2009, 18:56

No to powiem teściowej aby nie szalała. Albo nie, nie powiem, niech płaci :twisted: Nie abym jej nie lubił :lol:
Jahu55 - 29 Lipiec 2009, 09:27

A co do tego foto na błoniu na wylocie do Białych Błót jest skierowany w stronę miasta. Czyli jak wyjeżdżasz z BDG uśmiechnij się, bo dostaniesz fotkę. Zawsze było na odwrót, że przy wjeździe. Najlepsze, że to już kolejny dzień tak stoi ukierunkowany inaczej. Wiecie pewnie z zaskoczenia nas chcą brać :lol:
piotreg - 29 Lipiec 2009, 10:15

Jahu, to się zdarza. Każdym masztem kręcą, jak tylko mają taką możliwość i zazwyczaj wtedy je aktywują :-)

Mało to razy maszt stał pusty dobre pół roku...
Aż tu nagle zmiana kierunku i atak w mobili... pasmem K :-)

Misial - 29 Lipiec 2009, 12:01

No to zdjęcie świeżutkie jak bułka z piekarni
Grunwaldzka, wysokość Polleny



A tą Panią w różowym chwile wcześniej zgarnąłby "Mieczysław" - ostry pisk opon, błysku nie widziałem...


Godan - 14 Sierpień 2009, 22:11
Temat postu: Fotoradar
Witam wszystkich. Piszę pierwszy raz i chciałbym Was uprzedzić jeżeli chodzi o trasę Bydgoszcz - Poznań przez Wągrowiec (ta krótsza trasa).
Jeździłem nią często do Poznania, bo teraz jest wiele remontów drogi z Bydgoszczy do Poznania przez Gniezno na wysokosci Żnina. Jadąc przez Wągowiec cyknęli mi fotkę przed tą pipidówką - Wągrowcem. Było (60) , a miałem (126), do tego 10 pkt. Fotoradar nie był na pewno stały, ani nie było przed nim ostrzeżenia, bo bym uważał. Zdjęcie wyglądało tak, jak gdyby był to radar przenośny ustawiony bardzo nisko. Wskazywał na to kąt fotografii.
Na te rejony mam pecha, kiedyś bardzo dawno też mnie skasowali w Wągrowcu. Napiszcie, może wiecie coś więcej o trasie Bydgoszcz - Poznań przez Wągrowiec. Pozdrawiam.

lukaszr - 15 Sierpień 2009, 19:45
Temat postu: Re: Fotoradar
Opisywany wcześniej fotoradar przy wyjeździe z Bydgoszczy na Al. Jana Pawła II:


lukaszr - 20 Wrzesień 2009, 21:10
Temat postu: Re: Fotoradar
Zrobiłem jeszcze raz te fotki - może uda się umieścić na mapie:








Misial - 21 Wrzesień 2009, 07:43

Łukasz, on nadal nie jest ślepy...?
lukaszr - 21 Wrzesień 2009, 09:13

Ciągle ma folię, więc pewnie długo jeszcze nie będzie używany :wink:
piotreg - 21 Wrzesień 2009, 10:02

Tak to już jest z masztami, które stawia GDDKiA.
Jahu55 - 22 Wrzesień 2009, 19:21

No tak, jest ślepy, ale jakoś nie mam zaufania. Dziś jest ślepy, a jutro będę jechał i będzie czynny!!! Nie znasz dnia ani godziny!
Misial - 22 Wrzesień 2009, 20:10

Zanim go odpalą to jeszcze dużo wody upłynie w Brdzie... zanim wstawią szkiełko...

Na trasie Bydgoszcz - Nakło puszki stoją prawie rok... i jeszcze ani jeden nie był załadowany...

Tam prędzej można wpaść na nieoznakowany radiowóz...

Jahu55 - 22 Wrzesień 2009, 21:44

Nie byłbym taki pewien, bo to nie jest u nich problem, dostaje zlecenie i tyle. Nie wiem, czy jest taka opcja, ale chyba policja nie może z tej puszki korzystać, bo gdyby mogła to by to zrobiła. Przecież tam czasami włos się na głowie jeży jak debile tną po obszarze wyjętym z ruchu, a potem na pałę nie patrząc na innych chowają się.
piotreg - 23 Wrzesień 2009, 07:18

Jahu55 napisał/a:
Nie wiem, czy jest taka opcja, ale chyba policja nie może z tej puszki korzystać, bo gdyby mogła to by to zrobiła.

Jest taka opcja. Często jest tak, że pucha jeszcze nie ma zasilania lub odbioru tech. Wiadomo... procedury. Często jest też tak, że wszystko jest już gotowe, a GDDKiA nadal nie przekazała jeszcze masztu Policji. Każdy maszt podlega pod jakąś jednostkę Policji. Często nie mogą ustalić między sobą, która ma go wziąć :-)

Jahu55 - 23 Wrzesień 2009, 17:02

To ten maszt i te na Nakło nie zostały przekazane jeszcze, bo podłączenie jest na bank. Także już jutro mogą działać albo za rok, może dwa :twisted:
Misial - 9 Październik 2009, 18:41

Telefon przed chwilą od brata:

Cytat:
Młody, uważaj na Grunwaldzkiej koło Polleny... przekręcili skrzynkę... celuje na jadących w stronę ul. Nad Torem

Chyba to jest pierwsze obrócenie tego fotoradaru odkąd on tam stoi...

piotreg - 9 Październik 2009, 18:48

To może brat nam to uwieczni? :-) Jutro... za dnia oczywiście :-)
Misial - 9 Październik 2009, 18:50

W niedzielę jadę do niego, więc się przejadę... więc nie omieszkam sam zobaczyć to dzieło... przekręcenia ;)

To pewnie jak przekręcili to i coś umieścili...

piotreg - 9 Październik 2009, 18:55

Zastanawia mnie jaki sens ma obrócenie akurat tego masztu...
Misial - 9 Październik 2009, 18:58

piotreg napisał/a:
Zastanawia mnie jaki sens ma obrócenie akurat tego masztu...

Patrząc na to zdjęcie, to jeżeli go skierowali w drugą stronę, to może zahaczać o koniec wysepki i znak stojący, po drugie "lampa" może częściowo być zasłonięta przez gałęzie...

Więc może tylko "strachy na lachy" :?: :?:

ps. Gdzie zdjęcie robiłem to jest przejście dla pieszych, więc może mała prewencja, bądź może policja będzie się ustawiała z suszarką... a może trójnogiem ;)

BluesWings - 9 Październik 2009, 19:00

Chyba, że go obrócili 180 stopni, ale w pionie :)
Misial - 9 Październik 2009, 19:44

Z bratem na GG rozmawiam... mówi, że błyskało się na czerwono co chwileczkę... zanim do niego dojechał widział 6 błysków... :D To żniwa ładne tam będą mieli.
Misial - 12 Październik 2009, 17:25

Obiecane zdjęcia... załdowany od czwartku, fotki robi non stop, dziś też widziałem błysk :lol: Sytuacja ta ma miejsce od czwartku, na CB mówili, że jeszcze ten na ul. Szubińskiej także jest załadowany.
michal123 - 5 Listopad 2009, 13:09

Dziś po 12:00 fotoradar na ul. Grunwaldzkiej został ponownie przestawiony i obecnie łapie osoby jadące w kierunku centrum.

Przejeżdżałem jak panowie coś tam przy nim grzebali i błysnął mi na czerwono :? A miałem niecałe 60km/h :? Mam nadzieje, że to taka próba była... :?

piotreg - 5 Listopad 2009, 13:44

Na pewno był to pomiar testowy...
piotreg - 13 Listopad 2009, 09:14

Ponoć pojawił się maszt przy ul. Wojska Polskiego. Stoi na wysokości kościoła i celuje w jadących w kierunku Ronda.
caspin - 14 Listopad 2009, 10:39
Temat postu: Fotoradar, Wojska Polskiego - Kościoł
Potwierdzam te informacje, fotoradar stoi na wysokości kościoła. Nie wiem czy jest czynny już, bo tablicy o kontroli radarowej nie ma.

Zdjęcia zrobione dziś 15.10.09:








phonemaniac - 19 Listopad 2009, 20:11

Cytat:
Policja nie będzie już sprawdzać prędkości w Fordonie

- Usunęliśmy z ulicy Twardzickiego maszt pod fotoradar, bo bezpieczeństwo pieszych ostatnio tu wzrosło - tłumaczy policja. Nie zgadzają się z tym sami kierowcy, którzy twierdzą, że teraz niektórzy jeżdżą jeszcze szybciej.

Maszt przy ul. Twardzickiego stał dotychczas za skrzyżowaniem z ul. Kleina i wyłapywał kierowców pędzących od strony Bydgoszczy. - Jakieś dwa tygodnie temu zniknął i teraz niektórzy szarżują bez opamiętania - doniosła nam pani Marta, która codziennie tamtędy przejeżdża.

To niebezpieczne, zwłaszcza że w tym rejonie znajduje się przejście. Tymczasem rzecznik bydgoskiej policji przekonuje, że o usunięciu masztu zdecydował... wzrost bezpieczeństwa przechodzących przez jezdnię. - Niedawno wybudowano na środku ulicy tak zwaną wysepkę, azyl dla pieszych i zrobiło się bezpieczniej, dlatego uznaliśmy, że ustawianie fotoradaru nie ma już tutaj sensu - wskazuje Maciej Daszkiewicz.

Z tym uzasadnieniem nie zgadza się pani Marta: - Jak był radar to kierowcy zwalniali przed przejściem, a teraz pędzą i bez znaczenia pozostaje dla nich fakt, ze na pasach znajduje się wysepka - zauważa Czytelniczka.

Powrotu masztu na Twardzickiego nie należy się jednak spodziewać. Nie tylko dlatego, że policja ma swoje zdanie na temat bezpieczeństwa w tym rejonie, ale również z powodów technicznych. Rzeczony maszt stanął już bowiem przy ul. Wojska Polskiego, na wysokości skrzyżowania z ul. Bośniacką. - W pobliżu jest popularny sklep spożywczy, a przejście dla pieszych nie ma sygnalizacji świetlnej i z naszych obserwacji wynika, że kierowcy często jeżdżą tędy z nadmierną prędkością, stwarzając zagrożenie, dlatego chcemy ich zdyscyplinować - uzasadnia nową lokalizację rzecznik.

Na razie policjanci nie wykorzystują jeszcze masztu, ale Maciej Daszkiewicz nie chce ujawnić kiedy zaczną to robić. Nie mówi też czy fotoradar znajdzie się tutaj na stałe. - W najbliższym czasie umieścimy go tu na dotychczasowych zasadach - ucina.

Żeby urządzenie spełniało swoją profilaktyczną funkcję, a nie było jedynie maszynką do nabijania kasy policji, wypadałoby ustawić w odpowiedniej odległości znak informujący kierowców o radarowej kontroli. Na razie jednak go nie ma.

- Jesteśmy w trakcie przygotowywania nowego oznakowania i do końca roku znak informujący o fotoradarze zostanie ustawiony - zapewnia Magdalena Kaczmarek, rzeczniczka Zarządu róg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

LINK

phonemaniac - 15 Grudzień 2009, 16:23

Cytat:
Kierowco! Fotoradar na Wojska Polskiego

Na wysokości Komendy Miejskiej Policji stanął fotoradar. - Nie po to, by straszyć kierowców, ale by poprawić bezpieczeństwo pieszych - zaznaczają policjanci.

Stalowy słup z fotoradarem wyrósł na trawniku po stronie jadących w kierunku ronda Kujawskiego. - Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy - mówi Maciej Daszkiewicz z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji. - W ciągu roku wzrosła tu liczba kolizji i wypadków.

Fotoradar będzie umieszczany w tym miejscu okresowo, bo policjanci mają do dyspozycji tylko jeden na całe miasto. Podobne słupy ze skrzynkami na fotoradary stoją jeszcze: przy ul. Fordońskiej (w okolicach zakładów zbożowych), na Grunwaldzkiej 137, Nakielskiej 297 i Szubińskiej przy Wojskowych Zakładach Lotniczych.

LINK

delpiero - 31 Marzec 2010, 19:13

Cytat:
25 drogowych wykroczeń na godzinę

Uwaga! Fotoradar na ulicy Szubińskiej łapie auta na obu kierunkach. Gdzie w Bydgoszczy jeszcze powinny stanąć takie urządzenia?

Mieszkańcy walczą o maszty na fotoradary na kolejnych ulicach. Bydgoscy drogowcy odsyłają bydgoszczan na policję, a policja do zarządców dróg.

- Znaki drogowe na Witebskiej ograniczające szybkość do 40 km/h są, ale tylko dla ozdoby - twierdzi pan Wiesław z Brdyujścia. Szczególnie w dni robocze samochody przekraczają dozwoloną szybkość dwu-trzykrotnie. Jeżeli z taką prędkością jedzie ciężarówka, tłucze kołami o pokrywy studzienek i powoduje hałas trudny do opisania. Sprawę tę poruszałem kilka lat temu na spotkaniu dzielnicowym z prezydentem Bydgoszczy. Chodziło nam o postawienie masztu na radar. Skończyło się na interwencji straży miejskiej w sobotę i w niedzielę. Panowie postali 40 minut i już ich więcej nie zobaczyłem. Kilkakrotnie interweniowałem z sąsiadami u oficera dyżurnego drogówki, ale bez skutku.

Municypalni podkreślają jednak, że sygnałów z Brdyujścia nia lekceważyli. - Na samej Witebskiej od 2005 roku, czyli od czasu, gdy dysponujemy fotoradarem, przeprowadziliśmy 46 kontroli. Na przedłużeniu Witebskiej - ulicy Wyszogrodzkiej, przeprowadziliśmy 25 kontroli - podkreśla rzecznik strażników, Arkadiusz Bereszyński. - W sumie ujawniliśmy 114 wykroczeń. Nie ma jednak możliwości, by nasz fotoradar obsługiwał cały czas jedną ulicę. O interwencję zabiegaja mieszkańcy każdego osiedla. Na Witebskiej zaplanujemy jednak kolejne kontrole.

W Bydgoszczy maszty na fotoradary ustawione są na Szubińskiej, Fordońskiej, Wojska Polskiego, Grunwaldzkiej i wylocie na Stryszek. - Na pewno dzięki nim jest bezpieczniej - mówi zastępca naczelnika wydziału patrolowego i ruchu drogowego, kom. Paweł Suchorski. - Wybraliśmy miejsca, w których dochodziło do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. To, kto odpowiada za zakup i montaż tych urządzeń, nie jest do końca sprecyzowane. Pierwsze słupy były finansowane z naszych funduszy. W tej chwili nie ma na to pieniędzy. Nowe maszty stawiają przede wszystkim zarządcy dróg. Warto jednak pamiętać, że to wydatek rzędu nawet 100 tysięcy złotych. Tańsze są kontrole z użyciem fotoradaru na statywie.

Co na to ratusz? - Jeśli mieszkańcom zależy na masztach, powinni zwrócić się do policji - odbija piłeczkę Krzysztof Kosiedowski z Zespołu Prasowego UM. - Pierwsze fotoradary stawialiśmy razem. Teraz jednak montaż słupów nie wiąże się z doprowadzaniem kabli, więc policjanci mogą sami podejmować decyzję w sprawie ich lokalizacji.

Wielu bydgoszczan jest tym zaskoczonych. - Są pieniądze na elektroniczne tablice, jak na Pięknej, z których nic nie wynika, a na skrzynki na fotoradary brakuje - oburzają się mieszkańcy Brdyujścia.

Najwięcej wykroczeń w Bydgoszczy rejestrują urządzenia na ul. Wojska Polskiego i na Szubińskiej. - Ten pierwszy stoi tam od kilku miesięcy i nie wszyscy zdążyli się do niego przyzwyczaić. Z kolei na Szubińskiej wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że radar może rejestrować wykroczenia popełniane zarówno przez kierowców wjeżdżających do miasta, jak i wyjeżdżających - wyjaśnia kom. Paweł Sucharski.

Tam, gdzie brakuje pieniędzy na fotoradary, nie ma ich też na zamontowanie progów zwalniających. Budowane są one tylko na drogach osiedlowych, które nie są trasami zbiorczymi. Z tego powodu walkę o „leżących policjantów” przegrali, m.in., mieszkańcy ul. Wysokiej. Torunianie mogą wnioskować o budowę progów, które sami finansują. Bydgoscy drogowcy odeszli od takich rozwiązań. Jak mówią, nie chcą, by zarzucano im, że inwestują tylko w te ulice, przy których mieszkają bogatsi bydgoszczanie.
LINK
delpiero - 26 Maj 2010, 09:12

Cytat:
Wolniej, ale bezpieczniej

Fotoradary na drogach wylotowych z Bydgoszczy budzą skrajne emocje. Kierowcy przeklinają je, a mieszkańcy niewielkich miejscowości chcą kolejnych.

- Wczoraj jechałem do Piły - mówi pan Andrzej z Białych Błot. - Droga jest w niezłym stanie. Na wysokości Wyrzyska w końcu wybudowano obwodnicę. Niestety, to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można się rozpędzić. Im bliżej Bydgoszczy, tym gorzej. W każdej wiosce ustawiono maszt na fotoradar. Mam wrażenie, że nie zwiększają one bezpieczeństwa. Jeden z kierowców na widok szarej skrzynki zaczął tak gwałtownie hamować, że o mały włos nie spowodował kolizji.

Noga z gazu

- Część kierowców przyzwyczaiła się do szarych skrzynek przy drogach. - Bez nich mielibyśmy na szosach wolnoamerykankę - mówi Jan Kwiatkowski, właściciel dostawczego mercedesa vito. - Jeśli mam wybierać między policjantami stojącymi za krzakami z „suszarką” a fotoradarem, to wolę to drugie rozwiązanie. W końcu każdy maszt jest oznakowany. Jeszcze nigdy nie dostałem mandatu za przekroczenie prędkości. Ale jeśli ktoś lekceważy znaki informujące o kontroli radarowej i później zostaje ukarany, pretensje może mieć tylko do siebie. Z tego, co widzę, fotoradary nie są ustawiane przypadkowo. Najczęściej strzegą niebezpiecznych zakrętów i przejść dla pieszych.

List za listem

To właśnie osoby z niewielkich miejscowości najgłośniej dopominają się o kontrole prędkości. O przejście i wysepki walczą także mieszkańcy podbydgoskigo Prądocina. Korespondencja, którą mieszkańcy prowadzą z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, jest imponująca. Kilkadziesiąt listów i kilkadziesiąt odpowiedzi, że na przebudowę szosy pieniędzy nie ma. Fundusze znalazły się tylko na postawienie znaku ograniczenia prędkości do 70 kilometrów na godzinę i namalowanie podwójnej ciągłej linii. - Tylko że żaden z kierowców tego nie przestrzega - mówią mieszkańcy z goryczą.

Drogowcom do obrony fotoradarów wystarczają statystyki. - Po zainstalowaniu urządzeń na drogach nr 5 i 10 liczba rannych i zabitych spadła o 50 procent - podkreśla rzecznik regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Tomasz Okoński. - Nigdzie nie zamierzamy ich demontować. Nikt ich nie instaluje po to, by tylko łapać piratów. Każde miejsce zostało starannie wybrane. Stanęły tam, gdzie wcześniej kierowcy notorycznie przekraczali prędkość, a bezpieczeństwo innych użytkowników dróg było zagrożone. Poza tym wciąż otrzymujemy listy i apele od zdesperowanych mieszkańców, którzy proszą nas o kolejne fotoradary.

Nie tylko fotoradary

Inwestycje GDDKiA nie kończą się tylko na stawianiu masztów do kontroli prędkości. - Stosujemy najczęściej cały pakiet rozwiązań, które podnoszą bezpieczeństwo. Są to wysepki, tzw. znaki aktywne, budujemy chodniki, zatoki autobusowe. To wszystko sprawia, że na naszych drogach ginie coraz mniej ludzi. Teraz zajmiemy się trasą nr 25. Na wysokości Koronowa powstaje rondo, wyremontujemy odcinek przebiegający przez Tryszczyn. Zajmiemy się także inwestycjami w miejscowości Zamość, przez którą przebiega krajowa „piątka”- dodaje Tomasz Okoński.
LINK
piotreg - 26 Maj 2010, 12:37

delpiero napisał/a:
Każde miejsce zostało starannie wybrane. Stanęły tam, gdzie wcześniej kierowcy notorycznie przekraczali prędkość, a bezpieczeństwo innych użytkowników dróg było zagrożone.

Wystarczy porozmawiać z funkcjonariuszem <R> na temat usytuowania niektórych masztów na bezpiecznej ósemce. Ludziska z GDDKiA - oni się z was śmieją i mówią, że nigdy nie wsadzą tam wkładu, bo to nie ma sensu!

delpiero - 25 Lipiec 2010, 10:18

Cytat:
Najdroższy fotograf

Ostrzegamy kierowców jadących w stronę Starego Fordonu. Na ulicy Fordońskiej koło cegielni radzimy zdjąć nogę z gazu. Na maszcie zamontowano ponownie na okres wakacji nowy fotoradar.



- W Bydgoszczy znajduje się kilkanaście masztów na skrzynki do fotoradarów. Samych urządzeń rejestrujących jest znacznie mniej. Dlatego też co kilka dni dokonujemy roszad. W zależności od potrzeby zmieniamy miejsca montażu urządzenia. Nigdy nie wiadomo w której skrzynce w danym momencie jest aparat fotograficzny sprzężony z radarem. Dlatego też radzę zwolnić przed każdym masztem. Wykupienie swojego zdjęcia wykonanego tym urządzeniem wiąże się najczęściej z ubytkiem z portfela kwoty kilkuset złotych – mówi anonimowo policjant montujący aparaturę przy ulicy Fordońskiej.
LINK
lukaszr - 25 Lipiec 2010, 12:19

Trochę śmieszy mnie stwierdzenie: "zamontowano ponownie".
Jeżdżę (a raczej jeździłem) tam kilka lat (raz na 2-3 tygodnie, a czasami częściej) i nigdy nie trafiłem tam pełnej puszki, a nawet mam znajomego, który twierdzi to samo, dlatego nawet bez AR na pokładzie przelatywałem tam zawsze bez zbytniego przejmowania się masztem.

piotreg - 25 Lipiec 2010, 12:40

A ja tam słyszałem, że Fordońska i Szubińska są najczęściej nabijane.
Misial - 25 Lipiec 2010, 14:55

Kilka razy jechałem do kolegi do Fordonu i za każdym razem był nabity :D
lukaszr - 26 Lipiec 2010, 06:48

To ja widocznie przez tyle lat miałem to szczęście, że nie był nabity.
Jahu55 - 27 Lipiec 2010, 21:35

Nabijają, bo jeździ tam bardzo dużo nietutejszych. No i bardzo wiele dostaw do Indeco, Frosty, Abramczyka, Erplast etc. Proste - musi im się tam opłacać wkładać (na Twardzickiego im się nie opłacało to zdemontowali maszt i tyle). Kiedyś nawet ustawiali się za masztem z przenośnym, ale chyba już odpuścili.
lukaszr - 31 Lipiec 2010, 22:10

Dzisiaj znowu był pusty :wink:
Jahu55 - 15 Wrzesień 2010, 22:05

Na ul. Fordońskiej na wysokości cegielni w kierunku wylotu na Toruń odwrócili radar podobno aby robił zdjęcia odjeżdżającym.


Misial - 15 Wrzesień 2010, 22:30

Właśnie Jahu, kolega mi o tym wspominał, ale mu nie wierzyłem... bo niby jak ma robić za pasem zieleni? A może na wstecznym jak się będzie pomykało :D
piotreg - 16 Wrzesień 2010, 05:15

Mnie to bardziej wygląda na akcję jednoślad :-) A jest aktywny :?:

Widok niecodzienny - uwiecznijcie to na ligowo :!:

lukaszr - 16 Wrzesień 2010, 07:29

Widok zdecydowanie niecodzienny :mrgreen:
Jahu55 - 21 Wrzesień 2010, 17:44

Podobno nie robi z drugiej strony aut tylko od tyłu jadące od strony centrum. Jeśli to prawda to w niedługim czasie otrzymam widokówkę z pupcią auta, bo się strasznie spieszyłem do klienta i miałem tam koło 110 km/h.
Jahu55 - 12 Październik 2010, 18:47

No i obyło się bez zdjęcia :razz:
Maciexas - 18 Październik 2010, 02:39

Się porobiło, jechałem dziś z Dolnego Śląska do Gdańska no i w okolicach Żnina rozłączyła mi się głowica dwuczęściowego ARu. Jako że często tą trasą latam to wiedziałem gdzie mogę spodziewać się drugiego oka w puszce. Temp = -5st, ul. Szubińska, teren zabudowany, godz. 1:45, prędkość 67km/h na blacie (w realu 64) i psssssstryk! No i nie wiem o co chodzi, testowy to to raczej nie był, ale dość gwałtownie zmieniałem pas i zastanawiam się czy jadąc wręcz prosto na FR nie zawyżyło prędkości, ehhh... nie wiem czy czekać na widokówkę, teraz idę spać ;)
lukaszr - 18 Październik 2010, 06:47

Jest szansa, że jednak dostaniesz widokówkę z pobytu w Bydgoszczy. A przy okazji to co za AR masz?
piotreg - 18 Październik 2010, 07:45

Ale co to za tolerancja :?: Coś czuję, że mógł to być fotoimitator i przez to pstrykał tak "nisko".
lukaszr - 18 Październik 2010, 07:48

Przekroczył prędkość o 17km/h. To nisko?
piotreg - 18 Październik 2010, 07:50

Tak :!: Zwłaszcza, że licznik zawyża, więc urządzenie musiało wyliczyć poniżej +15 :!:
lukaszr - 18 Październik 2010, 08:02

Zobaczymy za kilkanaście dni lub kilka tygodni :twisted:
OJCIEC - 18 Październik 2010, 08:19

Maciexas napisał/a:
(...) ale dość gwałtownie zmieniałem pas i zastanawiam się czy jadąc wręcz prosto na FR nie zawyżyło prędkości, ehhh...

Jeśli faktycznie zdarzyło się tak, że przy rzeczywistej prędkości 64 kmph jechałeś wprost pod wiązkę, to mogło z tego wyjść maksymalnie 69 kmph. Jest to jednak bardzo mało prawdopodobne - na zdjęciu auto byłoby sfotografowane idealnie od czoła. Ale... jeśli choć trochę zmniejszyłeś nominalny kąt 22 st., powiedzmy o 5 st., to dodało Ci do prędkości 2 kmph co mogło spowodować, że wpadłeś w bardzo prawdopodobny próg 15 kmph.

Misial - 18 Październik 2010, 08:54

A czy ktoś zauważył, że jechał o 1:45... czyli przekroczył o 7km/h...

Chyba zaspani jesteście :D

OJCIEC - 18 Październik 2010, 09:42

No chyba, że jest znak (50) . Ale jeśli nie, to rzeczywiście przy tak niskim progu wyzwolenia stawiałbym na fotoimitator :smile:
lukaszr - 18 Październik 2010, 09:47

Misial napisał/a:
A czy ktoś zauważył, że jechał o 1:45... czyli przekroczył o 7km/h...

Może Ci, co ustawiali FR o tym nie wiedzieli :razz: Poza tym ciekawe czy soft obsługuje takie zróżnicowanie czasowe, czyli od tej i tej godziny taki prób, a w takich godzinach inny.

OJCIEC - 18 Październik 2010, 10:23

Cytat:
Może Ci, co ustawiali FR o tym nie wiedzieli :razz: Poza tym ciekawe czy soft obsługuje takie zróżnicowanie czasowe czyli od tej i tej godziny taki prób, a w takich godzinach inny.

Fotorapid CM to ma. Inne, nie wiem :idea:

piotreg - 18 Październik 2010, 10:53

lukaszr napisał/a:
Może Ci, co ustawiali FR o tym nie wiedzieli :razz:

Polska zna już takie przypadki i była o nich mowa także u nas, na Forum. Pamiętam, jak w jakiejś straży gminnej zrobili takiego babola i potem na wydrukach korektorem poprawiali limity. Zadyma była straszna.

lukaszr - 18 Październik 2010, 11:32

OJCIEC napisał/a:
Fotorapid CM to ma. Inne, nie wiem :idea:

Wątpię czy to był CM.

piotreg napisał/a:
Polska zna już takie przypadki i była o nich mowa także u nas, na Forum. Pamiętam, jak w jakiejś straży gminnej zrobili takiego babola i potem na wydrukach korektorem poprawiali limity. Zadyma była straszna.

Dlatego też jest taka możliwość, a jak będzie naprawdę to pewnie Maciexas za jakiś czas nas poinformuje :wink:

piotreg - 18 Październik 2010, 12:12

A tak swoją drogą - ktoś kiedyś trafił Szubińską pustą :o :-) Dlatego też podejrzewam, że to imitator :!:
Tam z urzędu trzeba się trzymać dozwolonej :!:

Maciexas - 18 Październik 2010, 12:19

No, widziałem pustą, ale faktycznie rzadki widok.
caspin - 20 Październik 2010, 15:44

Mi raz błysnęło koło forda na Nowotoruńskiej ok. 3 tygodnie temu. Miałem 65 km/h, ale licznik zawyża. Też zobaczyłem błysk i spojrzałem na licznik. Do tej pory nic nie przyszło. Powiem tyle, że był to trójnóg, łudząco podobny do Fotorapida. Nie rozumiem tylko tej tolerancji i braku pocztówki. Hmmm :o Czy w Bydgoszczy ogólnie używają Fotorapida?

Edit: Teraz wiem, że to było to urządzenie:



A btw, może Bydgoszcz zakupiła sobie nową zabawkę i testuje? :shock:

piotreg - 20 Październik 2010, 17:32

Fotorapidy tak, ale czy CM :o Tego nie wiem.
caspin - 20 Październik 2010, 22:37

Dziwi mnie, że nic nie przyszło i to, że czemu jest tak mała prędkość wyzwalania.
piotreg - 21 Październik 2010, 07:37

Może Bydgoszcz to drugie Opole :?: :o
phonemaniac - 17 Listopad 2010, 13:13

Cytat:
Fotoradar pstryka fotki na wszystkie strony

Fotoradar na ulicy Fordońskiej robi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset zdjęć dziennie. I to bez względu na kierunek, w który jest akurat zwrócony.

W konsekwencji oznacza to, że rejestruje nadmierną prędkość zarówno u jadących w stronę Torunia, jak i zmierzających w kierunku centrum Bydgoszczy. To przykra niespodzianka dla zmotoryzowanych, którzy, jadąc od Starego Fordonu, nie zdjęli nogi z gazu. Przez długi czas bowiem fotoradar zwrócony był właśnie na ich pas ruchu. Wielu zmotoryzowanych beztrosko pomykało ulicą Fordońską.

- Byłem pewny, że fotoradar zwrócony w przeciwnym niż zwykle kierunku, to sprawka jakiś wandali - mówi nasz Czytelnik, mieszaniec Fordonu. - Odkąd pamiętam, zawsze rejestrował prędkość jadących w stronę mostu fordońskiego.

Niestety, przyzwyczajenie zakończyło się mandatem. Bydgoszczanin przestrzegał bowiem dozwolonej prędkości (70 kilometrów na godzinę), ale tylko zmierzając do Fordonu.

- Fotoradar może być zwrócony w dowolnym kierunku - mówi Maciej Daszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Ten na ulicy Fordońskiej został celowo skierowany na przeciwny pas ruchu.
Podobne praktyki policjanci stosują na przykład na ulicy Szubińskiej (na wylocie z Bydgoszczy) - czasami fotoradar rejestruje nadmierną prędkość pojazdów zmierzających od strony Białych Błot, a innym razem robi zdjęcia kierującym się za miasto.

Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/bydgoszcz

A jeżeli któremuś kierowcy uda się, mimo nadmiernej prędkości, uniknąć zdjęcia, nie oznacza to wcale, że następnym razem wykroczenie też ujdzie mu płazem.

- Urządzenie rejestrujące prędkość przenoszone jest do różnych słupów nawet kilka razy w ciągu dnia - wskazuje Maciej Daszkiewicz.

Drogowe przyzwyczajenia warto wyeliminować również z uwagi na ustawiane w różnych miejscach fotoradary przenośne. - To właśnie one robią najwięcej zdjęć - podkreśla oficer prasowy. - Kierowcy po prostu się ich nie spodziewają.

LINK

piotreg - 17 Listopad 2010, 13:42

Z takiej odległości :?:
lukaszr - 17 Listopad 2010, 14:08

Jeździłem tam setki razy i przyznam szczerze, że ciągle nie wyobrażam sobie jak ten <FR> może robić fotki od tyłu - przecież odległość jest taka jakby robił zdjęcia na 5 i 6 pasie ruchu (liczę trawnik jako dwa pasy) nie wspominając o odległości od pojazdu i miejscu przecięcia wiązki, która to przecież też rośnie.
wksek - 17 Listopad 2010, 14:30

A może przestawili dziada na środek, na pas zieleni? I tutaj jest pies pogrzebany... :?!:

Edit: lub to jest rozwiązanie:
Cytat:
Drogowe przyzwyczajenia warto wyeliminować również z uwagi na ustawiane w różnych miejscach fotoradary przenośne. - To właśnie one robią najwięcej zdjęć - podkreśla oficer prasowy. - Kierowcy po prostu się ich nie spodziewają.

A to, że niby słup wali to taki kruczek :P

OJCIEC - 17 Listopad 2010, 14:41

Hmm :o
piotreg - 17 Listopad 2010, 16:24

lukaszr napisał/a:
Jeździłem tam setki razy i przyznam szczerze, że ciągle nie wyobrażam sobie jak ten <FR> może robić fotki od tyłu - przecież odległość jest taka jakby robił zdjęcia na 5 i 6 pasie ruchu (liczę trawnik jako dwa pasy) nie wspominając o odległości od pojazdu i miejscu przecięcia wiązki, która to przecież też rośnie.

Ponadto jest to maszt pod najstarszej generacji Fotorapida :!: Dla mnie to ściema :!: Prowokacja dziennikarska :!:

wksek napisał/a:
Drogowe przyzwyczajenia warto wyeliminować również z uwagi na ustawiane w różnych miejscach fotoradary przenośne. - To właśnie one robią najwięcej zdjęć - podkreśla oficer prasowy. - Kierowcy po prostu się ich nie spodziewają.

Niewykluczone, zwłaszcza, że lubią się kamuflować, patrz na zdjęcie:

delpiero - 3 Styczeń 2011, 22:15

Cytat:
Nikt nie chce się przyznać do fotoradarów

Choć w poniedziałek w całej Polsce miały zniknąć atrapy fotoradarów, w Bydgoszczy nadal straszą kierowców. - Potrzebujemy kilku miesięcy, by wcielić w życie nowe przepisy - mówią inspektorzy, którzy przejęli je od policjantów

Dotąd wszystkie stacjonarne fotoradary, a także ich atrapy, nadzorowali policjanci. To do nich trafiały zdjęcia kierowców, którzy przekroczyli prędkość, oni także karali mandatami.

Od 3 stycznia policjantów już nie powinny interesować fotoradary. W Bydgoszczy przejęła je utworzona w poniedziałek w naszym mieście Delegatura Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, która obejmie swoim działaniem trzy województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie i warmińsko-mazurskie.

- To ta instytucja będzie się teraz zajmować zwalczaniem piratów drogowych - mówi Artur Czapiewski, wojewódzki inspektor transportu drogowego, który ma ściśle współpracować z Delegaturą. - Wszystkie urządzenia zostaną spięte w jeden system elektroniczny, który połączy w sieć fotoradary w całym kraju - tłumaczy. - Zdjęcia tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, trafią do centralnego komputera w Warszawie, a ponieważ system zostanie połączony z Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców, dane właściciela pojazdu będzie można ustalić dużo szybciej i mandat zostanie mu doręczony błyskawicznie.

Według nowych przepisów z dróg mają też zniknąć atrapy fotoradarów. W każdym słupie, dotąd postrzeganym przez kierowców jako "straszak", ma być zamontowana kamera.

Nowe przepisy powinny wejść w życie już w poniedziałek, ale w Bydgoszczy jeszcze rano panował duży chaos. Ani policjanci, ani inspektorzy nie przyznawali się do fotoradarów.

Dopiero po południu uzgodnili, że na razie nic się nie zmieni. - Przepisy już obowiązują, ale potrzeba pieniędzy i czasu na stworzenie nowego systemu - mówią inspektorzy. I dają sobie kilka miesięcy na przejęcie fotoradarów od policjantów. Tym samym także atrapy będą jeszcze przynajmniej przez pół roku straszyć bydgoskich kierowców.

W Bydgoszczy jest pięć masztów, które są przystosowane do zamontowania w nich kamer rejestrujących prędkość (przy ul. Szubińskiej, Fordońskiej, Nakielskiej, Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego), policjanci mają jednak tylko jedną. Wczoraj zamontowali ją przy ul. Fordońskiej. - Dopóki inspektorzy jej od nas nie przejmą, nadal to my będziemy rejestrować piratów, obrabiać zdjęcia i wysyłać je do kierowców - mówi Maciej Osiński z biura prasowego bydgoskiej policji.

Jak dodaje, nic tak nie dyscyplinuje kierowców jak stacjonarny fotoradar. - To urządzenie jest o wiele wydajniejsze od policjanta, bo potrafi zrobić niezliczoną ilość zdjęć w ciągu godziny - uważa.





LINK
Maciexas - 30 Styczeń 2011, 16:50

Moja sprawa opisana dwie strony wcześniej ucichła, pocztówki nie ma, a ja upewniłem się, że nie ma tam (50) , tylko jest zabudowany, więc obowiązywała mnie (60) . Czuwaj!
przemx - 30 Grudzień 2012, 16:16

Cytat:
Znak zniknął, a fotoradar zdjęcia robi. Pirat winien płacić za mandat?

Fotoradar stoi, ale nie ma przed nim znaku informującego o wykonywaniu pomiarów prędkości. Takie miejsce na ulicy Wojska Polskiego w Bydgoszczy znaleźli nasi dziennikarze. Czy zatem mandaty z fotoradaru wystawiane są zgodnie z prawem? Kierowcy twierdzą, że nie, bo zgodnie z przepisami stacjonarny fotoradar musi być poprzedzony odpowiednim znakiem, tzw. D-51. Inspekcja Transportu Drogowego twierdzi jednak, że mandaty wystawiono legalnie. Nikt nie był w stanie powiedzieć, co się stało ze znakiem. Drogowcy dowiedzieli się od nas, że zniknął i zapowiadają, że wróci na swoje miejsce.

Nie ma znaku, nie ma mandatu - można by tak pomyśleć, bowiem fotoradar przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy stoi jak na słup przystało - samotnie - bez oznaczenia. Większość kierowców jednak przepisów przestrzega. - Ja wiem, że on tam stoi i zawsze jadę z odpowiednią prędkością - mówi jeden z nich.

Choć brak znaku zaobserwowaliśmy już kilka dni temu, to Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który zarządza fotoradarami, nie wiedział o jego zniknięciu. Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, który odpowiada za oznakowanie, o braku znaku dowiedział się od dziennikarzy TVP Bydgoszcz, - Według najświeższych informacji po prostu zniknął. Ktoś go zdjął czy ktoś go ukradł - trudno powiedzieć. Jeżeli mamy taki na magazynie, to będzie zawieszony jeszcze dziś lub jutro – wyjaśnia Witold Antosik, dyrektor ZDMiKP w Bydgoszczy.

A znak stać musi, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami fotoradar mierzący prędkość pojazdów, powinien być wcześniej oznaczony. „Miejsce umieszczenia obudowy stacjonarnego urządzenia rejestrującego, dokonującego pomiaru prędkości jazdy, oznacza się znakiem informacyjnym D-51” – czytamy w Rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury z 22 czerwca 2011 r.

Skoro znaku nie ma, nie ma mandatów. „Nic mylnego” - mówią inspektorzy. - Przy użyciu tego urządzenia wykonujemy działania kontrolne, a przepisy są po to, aby je przestrzegać – tłumaczy Dariusz Bratoszewski z Delegatury ITD w Grudziądzu.

Przepis to przepis. W terenie zabudowanym możemy poruszać się z prędkością 50km/h; chyba, że znaki wskazują coś innego. Jeżeli są.

Link

phonemaniac - 14 Sierpień 2014, 11:03

Sesja w letniej scenerii:

Cytat:
- ul. Fordońska, na wysokości Browarów, jadąc w kierunku Torunia/Warszawy, ogr. 50 km/h

grundi - 24 Wrzesień 2014, 18:27

Z wielką i nieodpartą radością informuję, że dzisiejszej nocy usunięty został <FR> na ulicy Fordońskiej przy starych browarach, co za tym idzie można się spodziewać wzmożonej aktywności "czerwonej fregaty".
grundi - 25 Wrzesień 2014, 15:58

Również ten na wlocie od strony Szubina i węzła Białe Błota, na wysokości Wojskowych Zakładów Lotniczych zniknął na dobre. :-)
piotreg - 26 Wrzesień 2014, 03:45

Czyli ten na ul. Szubińskiej? :o
grundi - 26 Wrzesień 2014, 15:27

Tak, ten na Szubińskiej.
autogaz1984 - 4 Październik 2014, 10:13

Cytat:
Z bydgoskich ulic zniknęły stacjonarne fotoradary

Stały jeszcze niedawno mrugając lampami błyskowymi na bydgoskich ulicach: Wojska Polskiego, Nakielskiej, Grunwaldzkiej, Szubińskiej i Bydgoskiej w starym Fordonie.[/b]

Ale już ich nie ma - potwierdza doniesienia kierowców Łukasz Majchrzak z Inspekcji Transportu Drogowego w Warszawie. - Usunięto maszty fotoradarowe, które nie spełniały wymogów technicznych.

W całym kraju jest to 100 urządzeń. Na razie w ich miejscu nie pojawią się nowe, ale może pojawić się jeden z 29 samochodów ITD wyposażonych w fotoradar.

Inspekcja ma już 300 nowych fotoradarów, a wkrótce kupi 100 kolejnych. Jak wyjaśnia Majchrzak, nie ma jeszcze decyzji czy niektóre zamontowane zostaną w Bydgoszczy i na innych drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

Kierowcy mogą jeszcze spotykać pomalowane na szaro maszty, ale mogą mieć też pewność, że te już nie działają. Czynne są wyłącznie urządzenia pomalowane lub oklejone na żółto.

W przyszłym roku w całym kraju uruchomione zostanie kilkadziesiąt odcinkowych pomiarów prędkości. Nie zdecydowano jednak gdzie zostaną zainstalowane.

www.pomorska.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group