Forum Mapy Fotoradarów

Bydgoszcz - Videorejestratory

piotreg - 22 Luty 2009, 20:44
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KWP Bydgoszcz

Nieoznakowane:

- granatowe BMW 330i xDrive, nr rej. CB 1248S - kamera przód i tył
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. CT 3007P - kamera przód i tył /zdjęte ze służby/

KMP Bydgoszcz

Nieoznakowane:

- beżowy Fiat Bravo, nr rej. CB 2643M /zdjęty ze służby/
- błękitny Fiat Bravo, nr rej. CT 23648 /oddelegowany do KPP Świecie/
- błękitna Skoda Octavia II, nr rej. CB 0278S (wcześniej CB 4845E, CB 65014) /zdjęta ze służby/
- brązowy Opel Insignia, nr rej. CBY 12N7 - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Nakło n./Notecią/
- czarne BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. CB 672GK - kamera przód i tył
- czarny Opel Vectra C, nr rej. CB 67010 /zdjęty ze służby/
- czarna Skoda Superb II, nr rej. CB 1573M /zdjęta ze służby/
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 0143S /zdjęty ze służby/
- platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. CB 308GK - kamera przód i tył /oddelegowane do KPP Inowrocław/
- srebrny Opel Astra IV, nr rej. CB 0280S /oddelegowany do KPP Mogilno/
- szary VW Passat B6, nr rej. CRA K674 (wcześniej CB 67010) /oddelegowany do KPP Nakło n./Notecią/
- szary Fiat Bravo, nr rej. CBY 14P7 (wcześniej CB 63001) /zdjęty ze służby/
- złoty Opel Vectra C, nr rej. CW 17047 (wcześniej CB 67013) /zdjęta ze służby/

Oznakowane:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPC B070 - nr boczmy C252 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

Dodatkowo SM dysponuje czerwoną Skodą Fabia z wbudowanym fotoradarem - pasmo Ka (34,00 GHz), nr rej. CB 3344E.

garny - 11 Maj 2009, 22:27

Dziś widziana w akcji na wlocie do Bydgoszczy od Poznania Skoda Octavia II, nr rej. CB 65014.

Widziałem też Czarną Vectrę CBY... nie mamy jej na liście, ale z profilu wyglądało tak, jakby za kółkiem siedział Misiek z odblaskowymi nakładkami na rękawach, na radiu nikt nie potwierdził, że mają taką furę, więc zastrzegam, że to może być lipa.

piotreg - 1 Czerwiec 2009, 08:40

Uwaga! Pojawiła się czarna Skoda Superb, nr rej. CB 69001.

Zdjęcie by wiśnia

Polak. - 1 Czerwiec 2009, 13:39

Hmmmmm, tylko, że to jest KMP w Toruniu, a nie w Bydgoszczy.
piotreg - 1 Czerwiec 2009, 15:54

Cytuję za wiśnią...
Polak. - 1 Czerwiec 2009, 20:38

To powodzenia. :)
Misial - 1 Czerwiec 2009, 21:51

Też mi się wydaje, że to jest właśnie KMP na ul. Grudziądzkiej, obok dwa auta na blachach CT, może komendant z Bydgoszczy przyjechał się pochwalić nowym taborem. ;)
garny - 1 Czerwiec 2009, 21:54

Albo na poświęcenie do Tadzika zajrzał. :)
piotreg - 19 Czerwiec 2009, 10:42

Po Bydgoszczy lata także z powodzeniem grafitowy VW Passat B6, nr rej. CB 2513L.
Misial - 26 Czerwiec 2009, 16:28

Dzisiaj latali jak poparzeni... na wylocie w stronę Koronowa/Tryszczyna... grafitowy Passat, a na trasie Bydgoszcz (Osowa Góra) - Kruszyn złota Vectra. Stali też dłuższy czas koło schroniska na Osowej i z tego co mówili na radiu suszyli, a poniżej na stacji Orlen stali zwykłe Policmajstry i także suszyli, niestety brak aparatu... a no i do tego pełno suszarek... a CB, aż się grzało.
Misial - 29 Czerwiec 2009, 16:12

Znowu dałem ciała. :cry: Brak aparatu w aucie. Na wlocie do Bydgoszczy błękitna Skoda Octavia II, namierzali wjeżdżających do Bydgoszczy/Osowej Góry. Później przy Orlenie znowu Miśki na suszarę. Na CB słyszane Koronowo-Tryszczy ta Vectra złota, a na Szosie Gdańskiej (wlot do Bydgoszczy) kolega mówi, że na poboczu miśki mieli petenta w srebrnym/szarym Pasacie B6.

PS. W regionalnej gazecie podobno pisało, że Komendant nakazał ostrą kontrolę w województwie wszystkim jednostkom, może to samo co w pomorskim. W ten sposób jakoś się załata dziurę budżetową.

piotreg - 29 Czerwiec 2009, 21:00

Jutro będę przejeżdżał przez Bydgoszcz - pokażę Ci jak to się robi. :-)
Misial - 29 Czerwiec 2009, 21:35

To zapraszam na kawę jak będziesz jechał do południa. :D
lukaszr - 6 Lipiec 2009, 07:26

Trafiłem w końcu na VW PASSATA CB 68001.

Miałem sporo szczęścia, że mnie nie nagrali, bo Panowie Policjanci byli lekko wredni. Jadąc z Bydgoszczy do Torunia (droga krajowa nr 10) jest odcinek z ograniczeniem do 50 km/h i podwójnymi ciągłymi, a potem miejscowość i w sumie wolna piękna droga, gdzie można lecieć sporo ponad 100 km/h. Siedli mi na tyłek, wyprzedzając auto za mną i podjechali mi tak pod tył, że ledwo widziałem w lusterku ich maskę przednią - nie wiedziałem, że to videorejestrator - podejrzenie wzbudziły ich białe koszule i jakiś punkt, co dziwne przy słupku kierowcy, więc nauczony doświadczeniem zwiększyłem czujność. Przede mną były 2 auta, więc liczyli pewnie na to, że ich wyprzedzę na podwójnej, bo strasznie się wlekli. Oni co chwilę zwalniali i przyspieszali podjeżdżając mi pod tył. W końcu jak wyjechaliśmy na tą prostą i jechałem równo 90 km/h to po chyba 5 km takiej jazdy wyprzedzili mnie, ale nie zauważyłem nic więc pojechałem za nimi - wjechaliśmy do Torunia, przejechaliśmy ponad 100 km/h przy FR i tak jechałem za nimi do pierwszego skrzyżowania dopóki nie stanęliśmy równo na linii i nie zobaczyłem kamerki przy szybie i zamontowanego videorejestratora.

Kolejny raz przekonałem się, że niektórzy Policjanci nie mają rozumu, są złośliwi, podstępni i czasami są kompletnymi de... bilami, bo gdybym nagle zahamował to by mi siedzieli na tyłku, a to mogłoby pociągnąć innych.

piotreg - 9 Lipiec 2009, 01:46

piotreg napisał/a:
Jutro będę przejeżdżał przez Bydgoszcz - pokażę Ci jak to się robi. :-)

Słowa dotrzymałem... szczegóły niebawem. :-)

lukaszr napisał/a:
(...) wjechaliśmy do Torunia, przejechaliśmy ponad 100 km/h przy FR i tak jechałem za nimi do pierwszego skrzyżowania dopóki nie stanęliśmy równo na linii i nie zobaczyłem kamerki przy szybie i zamontowanego videorejestratora.

Skandal! Im wolno! A gdyby mieli tylną kamerkę! Działkę byś dostał, że hoho. :-)

piotreg - 10 Lipiec 2009, 02:30

I co Ty na to Misial? :-)
piotreg - 19 Lipiec 2009, 12:10

Nie spać tam!

Jest nowa fura - szary VW Passat B6, nr rej. CB 69005.

Trafiona na drodze K-80. Teraz pytanie, pod którą komendę podlega? :-)

wksek - 30 Lipiec 2009, 23:22

Dzisiaj na wylocie z Bydgoszczy w kierunku Gdańska polowanko urządzili sobie Panowie ze SREBRNEJ SKODY OCTAVII, czyżby nowe autko w Bydgoszczy? Czy wypożyczone :?:
Misial - 31 Lipiec 2009, 05:53

Ta Octavia u nas lata... dłuższy czas... CB 48... tylko tyle wiem (chyba to jest OCTAVIA II).
piotreg - 31 Lipiec 2009, 08:35

wksek napisał/a:
Dzisiaj na wylocie z Bydgoszczy w kierunku Gdańska polowanko urządzili sobie Panowie ze SREBRNEJ SKODY OCTAVII, czyżby nowe autko w Bydgoszczy? Czy wypożyczone :?:

Panie, a gdzie fotki?! Odpuściłeś? Nie wierzę. :-)

wksek - 31 Lipiec 2009, 09:15

Odpuściłem, bo wracaliśmy na 2 fury, a wyjeżdżając o 12 z Władysławowa we Wrocławiu byłem o... 23 :lol: Do tego stali na przeciwległym pasie dwupasmówki z Bydgoszczy, a ja do niej wpadałem. 8)

Za to mam dla Was pocieszenie w postaci fotek masztów z Pomorskiego. :wink:

Misial - 11 Październik 2009, 08:59

W sobotę na obwodnicy Bydgoszczy między krzyżówką w Stryszku, a wylotem z Bydgoszczy (Makowiska) widziany Passat szary, nr rej. CB 67010. Trzymał auto na poboczu... jechałem z żoną, więc fotek brak. ;) Na radiu mówili, że ma dwie kamery.

Ps. Teraz zauważyłem, że piotreg ją upolował. :oops:

Jahu55 - 12 Październik 2009, 20:46

Kamera przód i tył. Na tej samej drodze widziałem jak w taki sposób złapał dwa auta. Pan, który jechał za Passatem z tyłu musiał być zdziwiony. :lol:
piotreg - 5 Listopad 2009, 08:31

Małe wietrzenie w woj.:

Cytat:
KWP/KMP Bydgoszcz

- błękitna Skoda Octavia II, nr rej. CB 65014
- błękitna Skoda Octavia II, nr rej. CB 4845E
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 68001
- szary VW Passat B6, nr rej. CB 67010 - kamera przód i tył
- złoty Opel Vectra C, nr rej. CB 67013

Dodatkowo SM dysponuje czerwoną Skodą Fabia z wbudowanym fotoradarem - pasmo Ka (34,00 GHz), nr rej. CB 3344E.

piotreg - 22 Listopad 2009, 18:48

Ciekawego maila dostałem od PR'a:

Cytat:
SKODA OCTAVIA 2, "nówka sztuka"
kolor: czarny
tablice: CB... R
rejon: "Piątka" Bydgoszcz-Świecie
inne: długi maszt CB na klapie po prawej stronie, tablica świetlna na tylnej półce, zielone kamizelki na oparciach. Niestety tylko mi mignął, nie miałem szans zrobić zdjęcia.

delpiero - 4 Sierpień 2010, 06:02

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2010-08-03

Bydgoszcz: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup 1szt. videorejestratora wraz montażem i legalizacją oraz 4 szt. ręcznych radarowych mierników prędkości dla potrzeb KWP w Bydgoszczy.

Numer ogłoszenia: 235350 - 2010; data zamieszczenia: 03.08.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Komenda Wojewódzka Policji, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 5255320, faks 052 5255319.


Adres strony internetowej zamawiającego: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
LINK
piotreg - 4 Sierpień 2010, 06:26

Może to sprzęt do tej Skody, o której mowa dwa posty wyżej :?:
piotreg - 13 Wrzesień 2010, 16:34

Ciekawe zgłoszenie przyszło...

Może ktoś zweryfikuje...

Cytat:
- marka: VW Passat 2.0 TSi
- kolor: szary
- tablice: CRA K674
- rejon: S5, S10 i DK25; na drogach od Bydgoszczy do węzła w Stryszku, od Stryszka do węzła w Białych Błotach, od węzła w Stryszku do Inowrocławia.
- inne: z reguły jeździ policjant i żandarmeria wojskowa (patrol mieszany), 100% wideorejestrator z przodu auta (niewidoczny)

Pojawił się także Fiat Bravo - więcej szczegółów niebawem.

Fear - 13 Wrzesień 2010, 20:09

delpiero napisał/a:
Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2010-08-03

Bydgoszcz: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup 1szt. videorejestratora wraz montażem i legalizacją oraz 4 szt. ręcznych radarowych mierników prędkości dla potrzeb KWP w Bydgoszczy.

Numer ogłoszenia: 235350 - 2010; data zamieszczenia: 03.08.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Komenda Wojewódzka Policji, ul. Powstańców Wielkopolskich 7, 85-090 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie, tel. 52 5255320, faks 052 5255319.


Adres strony internetowej zamawiającego: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
LINK

Przetarg zakończony :arrow:

Cytat:
Bydgoszcz: Zakup 1 szt. videorejestratora wraz z montażem i legalizacją oraz 4 szt. ręcznych radarowych mierników prędkości dla potrzeb KWP w Bydgoszczy.

Numer ogłoszenia: 275452 - 2010; data zamieszczenia: 02.09.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy

Dalej:

Część NR: 1

Nazwa: zadanie nr 1

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 25.08.2010.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

* Zakład Urzadzeń Radiolokacyjnych ZURAD sp. z o.o., ul. Stacyjna 14, 07-300 Ostrów Mazowiecka, kraj/woj. mazowieckie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 28688,52 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ

* Cena wybranej oferty: 26108,00
* Oferta z najniższą ceną: 26108,00 / Oferta z najwyższą ceną: 29700,00

Część NR: 2

Nazwa: Zadanie nr 2

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA: 25.08.2010.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT: 1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT: 0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

* VIDEORADAR Sp. zo.o., ul. Libelta 1, 62-040 Puszczykowo, kraj/woj. wielkopolskie.



IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 29508,19 PLN.

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
* Cena wybranej oferty: 38064,00
* Oferta z najniższą ceną: 38064,00 / Oferta z najwyższą ceną: 38064,00

LINK

piotreg napisał/a:
Pojawił się także Fiat Bravo - więcej szczegółów niebawem.

Może znasz kolor tego auta? Jak tak, to z numerem rejestracyjnym nie będzie problemu. :smile:

Misial - 14 Wrzesień 2010, 02:54

piotreg napisał/a:
Ciekawe zgłoszenie przyszło...

Może ktoś zweryfikuje...

Cytat:
- marka: VW Passat 2.0 TSi
- kolor: szary
- tablice: CRA K674

Widziany w zeszły czwartek, obstawiał kolizję w okolicach Pawłówka...

Over.

piotreg - 14 Wrzesień 2010, 05:22

A Ty czego się nie chwalisz :?:

Nowy videorejestrator - czyżby Fiat Bravo :?: Kolor, hmmmm...
Z tym jest właśnie problem - chyba najbardziej będzie pasował kolor szary...

A Passek chyba zmienił blaszki :?:

Misial - 14 Wrzesień 2010, 10:02

piotreg napisał/a:
A Ty czego się nie chwalisz :?:

Bo do końca nie byłem pewien, czy zwidy mam czy nie...

piotreg - 14 Wrzesień 2010, 11:40

Wrzucaj :!: Na przyszłość łatwiej o ich weryfikację :!: :D
Fear - 14 Wrzesień 2010, 19:21

piotreg napisał/a:
Nowy videorejestrator - czyżby Fiat Bravo :?: Kolor, hmmmm...
Z tym jest właśnie problem - chyba najbardziej będzie pasował kolor szary...

Numery Bydgoskich Fiatów Bravo, naturalnie w kolorze szarym (są jeszcze kremówki):
- CB 62013
- CB 63017

Najnowszy ma właśnie kolor kremowy, jego tablice to:
- CB 69020

piotreg, całą listę wysłałem Ci na PW :!:

piotreg - 14 Wrzesień 2010, 21:55

Chciałeś dobrze, ale nie trafiłeś. :-)

Cytat:
- marka: Bravo
- kolor: szary
- tablice: CB 63001
- rejon: Bydgoszcz, ul. Szubińska
- inne: kamera przy lusterku

Fear - 14 Wrzesień 2010, 21:58

Na liście widnieje jako złoty. :o Będzie trzeba to zweryfikować.
piotreg - 15 Wrzesień 2010, 05:20

No właśnie... z kolorami nowych Fiatów jest problem. :-) Ni to złoty, ni brązowy, ni to szary... i bądź tu człowieku mądry. :-) Czekamy na fotki, wtedy usiądą do stołu "mądre głowy" i po długich i bardzo burzliwych - mam nadzieję - obradach ustalą kolor tego bolida. :-)

Fear napisał/a:
piotreg, całą listę wysłałem Ci na PW :!:

To co - w Twojej ocenie powinno się tu znaleźć - wrzuć tu, a nie na PW. :twisted:

Misial - 15 Wrzesień 2010, 13:44

piotreg napisał/a:
No właśnie... z kolorami nowych Fiatów jest problem. :-)

Tu masz cycku kolor tego Fiata: >> LINK

A tu jak stał jeszcze w obstawie Fotorapida: >> LINK

OJCIEC - 15 Wrzesień 2010, 13:48

To się nazywa chyba "tytan". :cool:
Misial - 15 Wrzesień 2010, 15:36

Napisałem tam posta:

Misial napisał/a:
Lookając na konfigurację na stronie Fiata... to chyba "szary alternative". :D

piotreg - 15 Wrzesień 2010, 21:18

Czyli dobrze wpisałem na mapie video. :good:
Unruhe - 16 Wrzesień 2010, 16:11

piotreg napisał/a:
Ciekawe zgłoszenie przyszło...

Może ktoś zweryfikuje...

Cytat:
- marka: VW Passat 2.0 TSi
- kolor: szary
- tablice: CRA K674
- rejon: S5, S10 i DK25; na drogach od Bydgoszczy do węzła w Stryszku, od Stryszka do węzła w Białych Błotach, od węzła w Stryszku do Inowrocławia.
- inne: z reguły jeździ policjant i żandarmeria wojskowa (patrol mieszany), 100% wideorejestrator z przodu auta (niewidoczny)

Pojawił się także Fiat Bravo - więcej szczegółów niebawem.

To samo co CB 67010, tylko blachy zmienione. W bagażniku zalega jeszcze kilka kompletów.

piotreg - 17 Wrzesień 2010, 07:06

A skąd kolega ma taką wiedzę, że tak zapytam :?: :-)

Zmian blach jest jak najbardziej prawdopodobna :!:

garny - 21 Listopad 2010, 21:33

Potwierdzam, dziś widziałem Passat CRA K674 - VR, niestety byli na przeciwnym pasie, więc więcej szczegółów nie udało się zweryfikować.
piotreg - 27 Grudzień 2010, 11:40

Przyszło do mapy:

Cytat:
Chyba zmienili "blaszki" w złotej vectrze, bo ostatnio wozi numery włocławskie.

I widziana była w Toruniu.

delpiero - 16 Luty 2011, 07:23

Cytat:
Pierwszy patrol policyjnej alfy romeo

Nowy nabytek Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy - alfa romeo 159 z wideorejestratorem i radarem, mogącym mierzyć prędkość pojazdów jadących również z przeciwka, wyruszyła wczoraj na swój pierwszy patrol. Za kierownicą usiadł mł. asp. Rafał Kowalski, a towarzyszyła mu post. Beata Wiśniewska. Policjanci wyjechali z garażu przy ul. Iławskiej, potem przejechali się ulicą Fordońską, żeby trochę poznać auto, a stamtąd udali się w rejon Dobrcza. Auto wyposażone w dwustukonny silnik ma być postrachem piratów drogowych. Polska policja dostała 120 takich wozów, kujawsko-pomorska tylko trzy. Po jednym trafiło do komend w Bydgoszczy, Włocławku i Lipnie.
LINK
lukaszr - 11 Marzec 2011, 07:53

Wczoraj o około godziny 11 szary VW Passat CRA K674 stał przy Orlenie na wjeździe do Bydgoszczy od strony Inowrocławia (prawie naprzeciwko lotniska).
piotreg - 11 Marzec 2011, 07:57

Piękne ujęcie. :D

Łukasz, a mógłbyś go na ligowo wykadrować :?: :o

lukaszr - 11 Marzec 2011, 08:06

piotreg napisał/a:
Łukasz, a mógłbyś go na ligowo wykadrować :?: :o

Ale jak konkretnie byś chciał to mieć wykadrowane? Lewej strony i ul. Kujawskiej nie dorzucę, bo nie weszła w kadr - zdjęcie robiłem prowadząc auto, cyfrówką i to na ślepo. Chyba, że chcesz mieć auto w powiększeniu to spoko.

Co do sesji to wiesz, że ja to przeważnie nie mam na to czasu - tym razem to samo - wyjazd służbowy, w aucie 3 osoby, na 11:30 spotkanie także nie było szans. Poza tym miny ludzi po co robię fotki nieoznakowanym radiowozom... bezcenne.

piotreg - 11 Marzec 2011, 08:28

Spróbuj zrobić tak żeby na mapie się pięknie prezentowała. :D
lukaszr - 11 Marzec 2011, 08:33

To tamto zdjęcie jest dobrze wykadrowane. Z tego co mam nic innego nie wymyślę.
Misial - 15 Marzec 2011, 21:46

A zdjęcie zrobione na wysokości Makro. ;)
lukaszr - 15 Marzec 2011, 22:09

Na wysokości Orlenu.
caspin - 22 Marzec 2011, 18:01

Passat zmienił blachy? :wink: Ciekawe ile ma ich jeszcze w bagażniku. Swoją drogą, ostatnio sporo strzelają w Bydgoszczy z lasera. Kamienna za przejazdem kolejowym na pasie awaryjnym w stronę Fordonu i zjazd z wiaduktu warszawskiego od Fordonu (za sklepem).
piotreg - 22 Marzec 2011, 18:13

Nie tylko Passek.

Tu masz najaktualniejszy spis:

Cytat:
KWP/KMP Bydgoszcz

- błękitna Skoda Octavia II, nr rej. CB 0278S (wcześniej CB 65014)
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 68001
- oliwkowy VW Passat B6, nr rej. CRA K674 (wcześniej CB 67010)
- szary Fiat Bravo, nr rej. CB 63001
- złoty Opel Vectra C, nr rej. CW 17047 (wcześniej CB 67013)

Ukłony dla szanownej małżonki...

delpiero - 24 Marzec 2011, 11:13

Cytat:
Inauguracja sezonu motocyklowego

Chyba wszyscy czekaliśmy na nadejście ciepłych, słonecznych dni. Wśród osób wypatrujących wiosny, są również właściciele motocykli, którzy nie mogą doczekać się wyjazdu na drogę. Są już tacy, którzy z nadejściem pierwszego słonecznego dnia wyjechali i przetestowali swoje maszyny, czy to nowo nabyte, czy też te sprawdzone i przygotowane po zeszłorocznym sezonie.

Jest oczywiście wiele tekstów zamieszczanych w różnych miejscach, które dotyczą „dobrych rad” co należy, co nie należy robić podczas jazdy motocyklem. Najlepiej jednak wiedzą Ci co mieli już wcześniej do czynienia z motorem. Każde doświadczenie, szczególnie na jednośladzie ugruntowuje naszą pozycję w gronie osób, które coraz rozważniej i z większym respektem podchodzą do swojej jazdy na motocyklu.

Nic odkrywczego tym razem nie znajdzie się w tym krótkim artykule, ale warto chociaż „rzucić okiem”, nic to nie kosztuje, a może się przydać.

Jak po długiej nieobecności na siłowni, po ciężkim treningu mamy tzw. „zakwasy”, tak i po kilku miesiącach nie jeżdżenia na motocyklu, potrzebne jest „rozjeżdżenie”. Warto przyzwyczaić swój organizmy z punktu widzenia fizycznego jak i psychicznego do jazdy po okresie zimowej stagnacji. Pierwsze wrażenie po zimie to zdziwienie jak mój motor „daje czadu”, grunt „aby to pierwsze nie było ostatnie”. Musimy się przyzwyczaić do jazdy na motorze, ale i kierujący samochodami muszą się przyzwyczaić do ponownej obecności motocykli na drogach.

Są różne zdania co do zakupu pierwszego motocykla. Doświadczenie motocykliści radzą rozpoczynać od mniejszych mocy silnika, nie od razu od ponad 100 konnych. I tego powinniśmy się trzymać. Ktoś kto przejechał kilkadziesiąt tysięcy kilometrów na różnych markach i pojemnościach motocykli, chyba wie lepiej, niż ktoś kto przesiada się z roweru lub ewentualnie motoroweru czy samochodu.

Przypomnijmy sobie podstawowe zasady m.in. jak bezpiecznie hamować „to my musimy panować nad maszyną, a nie maszyna nad nami”.

Ktoś pewnie powie „uparli się na nas” jak tylko zrobi się trochę cieplej to rozpisują się o motocyklistach. Smutne jednak są statystyki, a nie biorą się one z kosmosu.

W tym roku, w naszym województwie do 21 marca, doszło do 3 wypadków z udziałem motocyklistów. Dwóch zginęło, a jedna osoba została ciężko ranna. Spróbujmy jeździć tak, aby nie znaleźć się w tych statystykach. A jak było w latach poprzednich?

2008 rok - 14 zabitych, 107 rannych
2009 rok - 17 zabitych, 108 rannych
2010 rok - 13 zabitych, 94 rannych


Nic nie dzieje się bez przyczyny. W przypadku jednośladów są one następujące:

- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (nadmierna prędkość),
- wymuszenie pierwszeństwa,
- niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami,
- lekceważenie przepisów,
- przecenianie własnych umiejętności,
- odporność na argumenty „wypadek - to mnie nie dotyczy”,
- alkohol.

WSZYSTKIM MOTOCYKLISTOM ŻYCZYMY BEZPIECZNEGO SEZONU 2011!!!

Poniżej można obejrzeć program „JEDNYM ŚLADEM-BEZPIECZNI NA DRODZE”, finansowany ze środków WORD w Bydgoszczy oraz przykład z ostatnich dni nieodpowiedzialnej jazdy na motocyklu, zarejestrowany przez policyjny videorejestrator.



LINK
piotreg - 24 Marzec 2011, 23:08

A ja dzisiaj w Stryszku widziałem błękitną Skoda Octavia II, nr rej. CB 0278S.
Stali dokładnie pod wiaduktem, pod drogą K-10. Jak oni tam wjechali. :o

siffredi - 28 Kwiecień 2011, 23:18

Skasowany zostałem wczoraj po raz pierwszy w życiu przez kino objazdowe. W roli kina wystąpił: piaskowy Fiat Bravo CB 63001. Główna rola: moja skromna osoba oraz służbowy Ford Fiesta. Koszt biletu: 500 + 12 pkt. Wątek przewodni filmu: 84 km/h na 50 oraz czerwone. :) Miejsce akcji: Fordońska, kierunek centrum. Przypisy autora: mogło być jeszcze troszkę więcej na bilecie, ale wjeżdżając do BDG. od strony Torunia "80" zauważyłem tego Fiata i coś mnie tknęło żeby się zaszelkować. Zaszelkowałem się i kompletnie zapomniałem o nim, do momentu zobaczenia "lizaka". :) Reasumując, jak na ilość kilometrów, którą przejeżdżam, śr. 7500-8000 miesięcznie od 30 miesięcy: drugi mandat "z jazdy", pierwszy z video. :evil: :grin:
OJCIEC - 29 Kwiecień 2011, 07:49

No to gratulacje i dzięki za recenzję :!: :wink:
piotreg - 25 Maj 2011, 20:58

Cytat:
Bydgoscy policjanci zatrzymali kierowcę bez prawa jazdy po tym, jak jechał prawie 140km/h na dopuszczalnej "czterdziestce". Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu do 5000 złotych grzywny.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali "pirata" drogowego. Funkcjonariusze pełnili służbę radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator. Na drodze wojewódzkiej nr 551 pomiędzy miejscowościami Nowy Dwór a Dąbrowa Chełmińska mundurowych wyprzedziło jadące z dużą prędkością bmw. Na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40km/h, pomiar prędkości rozpędzonego samochodu pokazał wynik 136km/h.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali brawurowego kierowcę. Podczas kontroli okazało się, że 27-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Chełmińska nie po raz pierwszy dopuścił się takiego wyczynu. Mężczyzna już kilka razy wcześniej był karany za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Tym razem za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem, kierowcy grozi grzywna do 5000 złotych



Źródło: Gazeta pomorska

garny - 26 Maj 2011, 07:34

Passat CRA widziany w miniony czwartek jak tyrał jakiegoś mobila na wylocie w kierunku lotniska.
piotreg - 23 Czerwiec 2011, 12:22

siffredi napisał/a:
Skasowany zostałem wczoraj po raz pierwszy w życiu przez kino objazdowe.
W roli kina wystąpił: piaskowy Fiat Brava CB 63001
Główna rola: moja skromna osoba oraz służbowy Ford Fiesta
Koszt biletu: 500 + 12 pkt.
Wątek przewodni filmu: 84 km/h na 50 oraz czerwone. :)
Miejsce akcji: Fordońska, kierunek centrum

Trafił go swoim telefonem Bartek (podesłał fotkę do mapy):

DeathVenom - 27 Czerwiec 2011, 21:40

Dzisiaj na 9 km na drodze K-5 po stronie Orlenu stał granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 68001 i tuż za nim w stronę Świecia misiak na hulajnodze (tam na górce).
Niestety jak jechałem w obie strony to mieli co robić - ogr. (70) i <RR> .

piotreg - 28 Czerwiec 2011, 19:51

DeathVenom napisał/a:
(...) tuż za nim w stronę Świecia misiak na hulajnodze (tam na górce).
Niestety jak jechałem w obie strony to mieli co robić - ogr. (70) i <RR> .

Zapewne masz na myśli 7 km drogi K-5. Dzisiaj na radyjku słyszałem ok. 13.00, że się tam czają. Jak dojechałem do było już czysto.

garny - 18 Lipiec 2011, 09:20

Podobno Granatowy Pasat zmienił blachy na CB 68002 - czy ktoś może to zweryfikować? Mnie się to nie udało w ost. weekend.
piotreg - 18 Lipiec 2011, 14:19

A gdzie żeś go dokładnie trafił/ew. gdzie żeś o nim słyszał :?: :o
Taka fura podlega pod KPP Świecie.

garny - 18 Lipiec 2011, 20:11

Przejeżdżając przez Bydgoszcz, ale to tylko ze słyszenia - osobiście nie widziałem, a miał być na dwupasmówce w kier. Gdańska.
piotreg - 18 Lipiec 2011, 21:19

:o

KPP Świecie zapuściło się aż tak daleko :?: :o

delpiero - 23 Lipiec 2011, 15:10

Cytat:
Święto Policji w Bydgoszczy.
LINK
alonso - 18 Sierpień 2011, 16:54

Witam.

Jestem nowy na forum choć śledzę je (z korzyścią dla portfela) od dłuższego czasu.
Mam pytanie - czy ktoś z obecnych tutaj orientuje się czy czarny Passat B6 ze znaczkiem TDI o numerach zdecydowanie policyjnych (CB 67008 lub 61008) jest wyposażony w "sprzęt pomiarowy"? Kilka dni temu przykleili mi się do zderzaka na "80" z Torunia do Bydgoszczy. Wydali mi się podejrzani, więc przewiozłem ich przepisowo kilka kilometrów - w końcu dali za wygraną i popędzili do przodu, niespecjalnie przejmując się ograniczeniami prędkości. Szybki mieli przyciemnione, więc poza jasnymi koszulami z przodu nie mogłem nic dostrzec. Czy to kolejny nieoznakowany radiowóz, czy też raczej służbowe wozidło jakiegoś komendanta?
Pozdrawiam!

piotreg - 18 Sierpień 2011, 21:46

Witaj. Spróbujemy zweryfikować twoje info. Raczej wozidło.
delpiero - 29 Sierpień 2011, 14:45

Cytat:
Pościg za motocyklistą z Bydgoszczy. Na „siedemdziesiątce” jechał blisko 150km/h

Brawurę motocyklisty i ignorancję przepisów ruchu drogowego zarejestrowała kamera służbowej alfy romeo.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali „pirata” na motocyklu. W Bydgoszczy na ulicy Kamiennej mundurowi zauważyli jadącego z dużą prędkością motocyklistę.

Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem. W miejscu, gdzie obowiązywała „siedemdziesiątka”, wideorejestrator służbowej alfy romeo pokazał blisko 150km/h pędzącego motoru.

Kierowca jednośladu nie reagował na próby zatrzymania. Uciekając kilkakrotnie naruszył przepisy: przekraczał dozwoloną prędkość, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, jechał „pod prąd” powodując zagrożenie dla innych użytkowników drogi.

Komunikat, o uciekającym w kierunku Fordonu, trafił do innych radiowozów w tym rejonie miasta. Jeden z patroli czekał przy ulicy Akademickiej, gdzie motocyklista został zatrzymany. 24-latkowi, który wykazał się całkowitą ignorancją przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Mężczyzna swoim niechlubnym wyczynem uzbierał 28 punktów karnych. O tym jakie poniesie konsekwencje zadecyduje sąd. Młodemu bydgoszczaninowi grozi do 5000 złotych grzywny oraz trzyletni zakaz kierowania motocyklami.

LINK
małymobil - 22 Wrzesień 2011, 22:17

Jeszcze coś ze święta policji:


delpiero - 9 Styczeń 2012, 20:17

Cytat:
Graliśmy razem w Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
LINK
Misial - 7 Luty 2012, 08:23

KWP Bydgoszcz napisał/a:
W dniu 1.02.2012 roku Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Wojciecha Ołdyńskiego przy Wydziale Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy został powołany nieetatowy zespół kontroli ruchu drogowego.

Do zadań tych policjantów będzie należało czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. W zespole jest czterech policjantów ruchu drogowego, którzy dysponują nieoznakowanym oplem insignią CB 68017 wyposażonym w urządzenie rejestrujące wykroczenia uczestników ruchu oraz radiowozem oznakowanym kia ceed. Już od dziś (06.02.2012r.) grupa rozpoczęła pracę na drogach województwa kujawsko-pomorskiego.

Wydział Ruchu Drogowego KWP

OJCIEC - 7 Luty 2012, 22:47

To zdjęcie poniżej, to jakby się ktoś zastanawiał, dlaczego "Miśki". :grin:

<zdjęcie niedostępne>

wksek - 8 Luty 2012, 12:35

:grin:
Misial - 13 Marzec 2012, 16:47

Spotkany Passat 1.03 na Kamiennej
garny - 26 Marzec 2012, 22:42

Piaskowe Bravo CB 63001 dzisiaj aktywne.
delpiero - 10 Maj 2012, 08:08

Cytat:
Pirat drogowy pędził ponad 200 km/h

Kierowca opla insignia testował możliwości swojego samochodu na krajowej "piątce". Brawura będzie go kosztowała 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Zespół Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy zauważył nieodpowiedzialnego kierowcę na odcinku drogi pomiędzy Stryszkiem a Bydgoszczą. Wideorejestrator w nieoznakowanym policyjnym oplu zarejestrował wyczyn pirata. Kierowca najpierw jechał "jedynie" ponad 180 km/h, postanowił jednak nacisnąć mocniej pedał gazu. Policji udało się go zatrzymać, kiedy jechał - aż 201 km/h.

LINK
delpiero - 2 Wrzesień 2012, 15:18

Cytat:
Pędziła 180 km/h, w samochodzie miała małe dziecko

Policja zatrzymała kobietę, która jechała ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy prawie 200 km/h.

- Mundurowi jadąc ul. Armii Krajowej w kierunku Osielska zauważyli jadącego z dużą prędkością volkswagena passata - opowiada Maciej Daszkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Na odcinku drogi, gdzie obowiązuje "setka" policyjny wideorejestrator wskazał prędkość pojazdu ponad 180km/h, a przez skrzyżowanie z ul. Zamczysko rejestrowany samochód przemknął z prędkością ponad 120km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 53-latka przewożąca kilkuletnie dziecko. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem w wysokości 500 zł oraz otrzymała 10 punktów karnych.

LINK
zdzichu - 4 Wrzesień 2012, 10:18

Wczoraj na drodze K-5, między Bydgoszczą a Świeciem, jechał sobie w stronę Świecia nieoznakowany szary Fiat Bravo, nr rej. CB 63001. Jechał w przeciwną stronę do mojej, także niestety nie udało mi się nagrać jego "wyczynów". :)
zdzichu - 23 Wrzesień 2012, 10:52

zdzichu napisał/a:
Wczoraj na drodze K-5, między Bydgoszczą a Świeciem, jechał sobie w stronę Świecia nieoznakowany szary Fiat Bravo, nr rej. CB 63001. Jechał w przeciwną stronę do mojej, także niestety nie udało mi się nagrać jego "wyczynów". :)

Cytat:
Fiat brawo zderzył się z seatem alhambrą

Fiat był nieoznakowanym policyjnym radiowozem. Jechał nim pracownik pionu kryminalnego, będący na służbie. Funkcjonariusz trafił do szpitala (...)

LINK

Z początku myślałem, że to ten sam, ale raczej nie, ten ze zdjęć w TVN24 wydaje się być ciemniejszy?

Misial - 29 Wrzesień 2012, 17:41

Bydgoski Fiacik ma się dobrze...

Oto dowód:

zdzichu - 26 Październik 2012, 09:27

Bydgoski Fiat Bravo znów w akcji jeszcze bardziej negatywnej...

Cytat:
Policjanci myśleli, że ukradł samochód. Ostrzelali go

Na obrzeżach Bydgoszczy mieszkaniec Włocławka został zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz. Kierowca obawiając się, że jest to próba napadu, zaczął uciekać. Wtedy jego samochód został przez policjantów ostrzelany. Funkcjonariusze tłumaczą, iż byli przekonani, że uciekinier jedzie skradzionym samochodem.

18 października Emil P. wracał z pracy w kierunku Włocławka. Na obrzeżach Bydgoszczy został zatrzymany przez samochód marki Fiat Bravo. Jak twierdzi Emil P., z auta wyszedł mężczyzna w sportowym ubraniu, który w niecenzuralnych słowach kazał mu wyjść z samochodu. Zatrzymany obawiając się, że jest to próba napadu, natychmiast dodał gazu i rozpoczął ucieczkę.

Pościg jak z filmu

Mężczyźni z fiata ruszyli za nim w pościg i zaczęli strzelać, trafili auto siedmiokrotnie. Dopiero wtedy, jak mówi, Emil P. zorientował się, że na ścigającym go aucie migocze włączony "kogut". Dla pewności zadzwonił na policję, by upewnić się, czy ścigają go bandyci, czy właśnie policjanci. Jak mówi, po usłyszeniu od dyspozytora, że mogą za nim jechać policjanci, natychmiast zatrzymał auto i oddał się w ręce funkcjonariuszy.

Zatrzymanie wg. procedur

Policja twierdzi jednak, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, jakie obowiązują, gdy policjanci mają podejrzenie znalezienia skradzionego samochód.

- Rzeczywiście policjanci nieoznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać podejrzany pojazd. Wcześniej otrzymali informację, że podobny samochód został kilkanaście minut wcześniej skradziony z tego regionu - mówił rzecznik KWP w Bydgoszczy Maciej Daszkiewicz.

Daszkiewicz twierdzi, że zatrzymujący Emila P. policjant ubrany był w kamizelkę z napisem "policja", a samochód zatrzymał za pomocą tarczy, czyli tzw. lizaka, oraz okazał legitymację służbową. - Wszystkie te okoliczności zostały zastosowane, by zatrzymany wiedział, z kim ma do czynienia. Z tego co zostało mi przekazane, kierowca nagle ruszył potrącając funkcjonariusza i zaczął uciekać - dodał.

Weteran wojenny nie musi uciekać

Jestem osobą niekaraną, o nieposzlakowanej opinii. Jestem zawodowym żołnierzem i weteranem misji w Afganistanie. Nie miałem podstaw uciekać przed policją, jeśli wiedziałbym, że faktycznie jest to policja - tłumaczył Emil P. - Ale dla mnie był to po prostu napad - dodał.

Mężczyzna zaprzecza, by doszło do jakiegokolwiek uderzenia policjanta autem. Twierdzi, że funkcjonariusz szarpał się z nim przez okno, a "później pozostał w tyle pojazdu". - Może się przewrócił, ale ja go nie potrąciłem. Nie ma takiej możliwości - zapewnia.

Emil P. zawiadomił prokuraturę, że w przypadku jego zatrzymania mogło dojść do przestępstwa. Jednak ta sama prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty o czynną napaść na policjanta. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Otrzymał także dozór policji oraz konieczność poręczenia majątkowego w wysokości 1 tys. zł.

Link

Tajnyobserwator - 26 Październik 2012, 18:11

To nie ten fiat.
zdzichu - 26 Październik 2012, 19:30

Pan rozumiem z komendy w Bydgoszczy pisze? ;)
Tajnyobserwator - 26 Październik 2012, 19:56

Można tak powiedzieć. To nie <R> odpowiedzialna jest za tą akcję.
PieTrzaK - 27 Październik 2012, 15:12

To tajniaki trochę przeszarżowali...
madmikebanks - 19 Listopad 2012, 19:17

Na radyjku słyszałem o grasującym srebrnym Fordzie Focusie Inspekcji, który strzela fotki coś na wzór Fabii. Widział ktoś go może?
przemx - 21 Listopad 2012, 16:18

Ja nie widziałem, ale też słyszałem. Oznacza to niestety, że moje podejrzenia co do tego, że Mondeo przypadło na Toruń są jak najbardziej trafne. :-)
zdzichu - 27 Listopad 2012, 15:10

PieTrzaK napisał/a:
To tajniaki trochę przeszarżowali...

A jednak nie będą misiaki bezkarne!

Cytat:
Będzie kara dla policjantów, którzy strzelali do kierowcy

Bydgoscy policjanci, którzy w nieoznakowanym samochodzie ostrzelali niewinnego człowieka, a potem zamknęli go w celi i oskarżyli o "czynną napaść na funkcjonariusza", zostaną ukarani.

- Nie poinformowali w odpowiednim czasie dyżurnego policji o swoim pościgu - przyznaje Monika Chlebicz, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. - Poza tym ustaliliśmy, że policjantka, która tego dnia pełniła dyżur, zbyt długo ustalała, co tak naprawdę dzieje się na szosie, i dlatego nie potrafiła szybko odpowiedzieć kierowcy, kto tak naprawdę go ściga - słyszymy w policji.

Policjanci zostaną ukarani dyscyplinarnie.

Odrębne postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura. Adwokat Emila P. złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy, policjanci, strzelając w auto, którym jechał, mieli narazić jego klienta na utratę życia i zdrowia.

Wszystko wydarzyło się w minionym miesiącu. Feralnego dnia żołnierz Emil P. mieszkający pod Włocławkiem, a pracujący w bydgoskiej jednostce, wracał z podróży służbowej swoim volkswagenem passatem. Policjanci wzięli go za złodzieja samochodów. Ścigali go nieoznakowanym samochodem, a kiedy ten nie chciał się zatrzymać, zaczęli strzelać.

Link

Tajnyobserwator napisał/a:
To nie ten fiat.

Pan funkcjonariusz z Bydgoszczy może wie coś więcej? ;)

Tajnyobserwator - 27 Listopad 2012, 15:35

Będzie oficjalna wypowiedź na ten temat to wtedy będzie wszystko wiadomo. Ja na dzień dzisiejszy niestety nie mogę udzielić żadnej informacji na ten temat, bo prokurator nie śpi. :)
caspin - 7 Luty 2013, 20:38

Błękitny Passat B6, CB 68002 widziany dziś na 10km drogi krajowej nr 5.
zdzichu - 27 Marzec 2013, 09:21

Tajnyobserwator napisał/a:
Będzie oficjalna wypowiedź na ten temat to wtedy będzie wszystko wiadomo. Ja na dzień dzisiejszy niestety nie mogę udzielić żadnej informacji na ten temat, bo prokurator nie śpi. :)

Mam wrażenie, ze kierowca bydgoskiego Fiata Bravo CB 63001 jednak pozostał bezkarny, co prawda w artykule nie jest powiedziane, że to Bydgoszcz, ale mam nieodparte wrażenie, że ów kierowca (policjant w czapeczce bejsbolowej) to ta sama osoba. :D

Cytat:
Do stojącego na czerwonym świetle samochodu reportera INTERIA.PL podszedł młody mężczyzna w bejsbolówce na głowie. W jednej ręce trzymał pistolet, w drugiej oznakę policyjną. Mierząc z broni w naszą stronę krzyknął: wysiadać!

Link

Edit: Nie zauważyłem, że powyższy artykuł jest parę lat wstecz, także wychodzi na to, że ten kierowca przez ostatnie lata nieźle szalał. Ciekawe, czy po tej akcji ostrzelania Passata utemperowali go...

Fear - 29 Lipiec 2013, 19:25

Oliwkowy VW Passat B6, nr rej. CRA K674 wyłączony ze służby.

Cytat:
Wypadek w Bydgoszczy. Roztrzaskany nieoznakowany radiowóz

Na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy na wysokości Rometu doszło do zderzenia dwóch aut. Nie wiadomo jeszcze, kto zawinił.

Wypadek miał miejsce kilkanaście minut przed południem.

- Volkswagen Passat zderzył się z Audi A6 - mówi Maciej Daszkiewicz, z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Nie wiadomo jeszcze, czy zawinili policjanci, czy kierujący Audi.

Brak też bliższych informacji dotyczących poszkodowanych w zderzeniu.

LINK

delpiero - 8 Wrzesień 2013, 17:17

Cytat:
Poranne „wyścigi” zakończone mandatami

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Niezależnie od pogody oraz warunków drogowych kierowcy niestety decydują się na jazdę niezgodną z przepisami. Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki” codziennie zmagają się z brawurową jazdą kierowców. Niektóre przykłady takich zachowań są nagrywane przez pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej wypadków spowodowanych jest z przyczyny nadmiernej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania i z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego. Nadmierna prędkość jest, więc przyczyną większości zdarzeń drogowych na terenie powiatu bydgoskiego. Najbardziej zagrożonymi tego typu wykroczeniami są drogi krajowe. W walce z piratami drogowymi z pewnością pomaga nowoczesny sprzęt wykorzystywany przez policjantów, w tym między innymi pojazd wyposażony w wideorejestrator.

Doskonałym przykładem lekkomyślności i lekceważenia przepisów dotyczących ograniczenia prędkości na drodze jest nagranie z takiego urządzenia zamieszczonego w pojeździe bydgoskiej „drogówki”. Zdarzenie miało miejsce w czwartek rano. Tym razem wpadło dwóch kierowców na trasie krajowej 25-ki w kierunku Bydgoszczy. Na nagraniu doskonale widać jak kierowca autobusu zajechał drogę jadącemu lewym pasem kierowcy pojazdu marki Skoda. Ten natomiast, gdy miał już możliwość wyprzedzania zaczął przyspieszać do blisko 150km/h, gdzie na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 100 kmh.

Obaj kierowcy zostali zatrzymani i "rozliczeni" za swoje postępowanie. Kierowca autobusu został ukarany mandatem w wysokości 750 złotych i 11 punktami karnymi, ponieważ oprócz nie ustąpienia pierwszeństwa podczas zmiany pasa ruchu, mundurowi ujawnili po zatrzymaniu drugie wykroczenie. Okazało się, że przewoził o 6 osób za dużo niż jest to dozwolone w tym pojeździe. Natomiast kierowca skody za przekroczenie prędkości został ukarany 300 złotowym mandatem karnym, a także 8 punktami karnymi.


Źródło: www.bydgoszcz.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

euros - 10 Grudzień 2013, 12:59

A czy komuś znany jest Passat CB 2513L?
Eljot - 18 Grudzień 2013, 23:08

euros, jesteś ****. Gdybyś miał trochę rozumu w głowie to zamiast przepisywać na żywca wptr.pl, pojeździłbyś, to byś wiedział co i na jakich tablicach jeździ. A co do CB 2513L to jest to cywilny samochód jakiegoś Kowalskiego, pajacu.

_____________________________________________
Minus za inwektywy pod adresem usera euros. piotreg

piotreg - 18 Grudzień 2013, 23:46

Na "wptr" to piszą, że "czarny Opel Insignia KMP ma blachy CBY 12N7". Nie widziałem tam słowa na temat Passata CB 2513L.
piotreg - 11 Styczeń 2014, 09:48

Adam napisał/a:
W okolicach świąt widziałem znaną Insignię CBY 12N7, ciemno było, wydawało mi się, że czarna, a nie brązowa. Nic specjalne dziwnego, noc była. Zjazd z mostu Kazimierza Wielkiego. Passata CRA też widziałem w okolicach świąt, trzepał jakiegoś nieszczęśnika na Fordońskiej przed wiaduktem Warszawskim.

grundi - 22 Styczeń 2014, 18:20

Witajcie, od początku roku kręci się Skoda Octavia II (błękitna) numery CB xxxxY - spiszę dokładnie, naturalnie z videorejestratorem.

Srebrny Focus III Combi z fotoradarem należący do ITD - łapią z lotu w plecy i po twarzy.
Czarne Mondeo III hathback - również ITD.

Numerów ITD nie znam. Na 99% zmieniają je tak samo jak na busach.

Qbek - 22 Styczeń 2014, 18:35

Nie mogą zmieniać rejestracji w autach, bo to nielegalne. Jedno auto może mieć jedną rejestrację. Mogą zmieniać autom lokalizacje.
piotreg - 22 Styczeń 2014, 18:37

Witamy. Posiłkuj się mapą videopatroli. :cool:

Skoda, o której wspomniałeś to prawdopodobnie jedna z tych:

Cytat:
- błękitna Skoda Octavia II, nr rej. CB 0278S (wcześniej CB 65014)
- błękitna Skoda Octavia II, nr rej. CB 4845E

Równie dobrze może się okazać, że w bydgoskim garnizonie jest tylko jedna błękitna Octavia.

Co to GITD:

Cytat:
- srebrny Ford Focus III Combi, nr rej. WE 584CW



Cytat:
- czarny Ford Mondeo III, nr rej. WE 576CW



Kiedy ostatnio widziałeś Mundka w Bydgoszczy? W ostatnim czasie miał on funkcjonować w Gdańsku.

Qbek napisał/a:
Nie mogą zmieniać rejestracji w autach, bo to nielegalne. Jedno auto może mieć jedną rejestrację. Mogą zmieniać autom lokalizacje.

Każdy może sobie zmienić nr rejestracyjne! Ale... trzeba w urzędzie przerejestrować auto.

grundi - 22 Styczeń 2014, 18:39

Qbek napisał/a:
Nie mogą zmieniać rejestracji w autach, bo to nielegalne. Jedno auto może mieć jedną rejestrację. Mogą zmieniać autom lokalizacje.

Swego czasu, około roku temu, kręciły się po Fordońskiej dwa busy ITD - żółty nieoznakowany żółty Mercedes Vito na rejestracjach GD xxxxx i granatowy Peugeot Boxer na ZS. Oba auta widziane na Orlenie kilka dni później w podobnych okolicach już na warszawskich tablicach (Vito) i na gdańskich (Boxer).

I niestety z tego co wiem to była standardowa procedura w ITD, tj. podmiana numerów rejestracyjnych.

piotreg - 22 Styczeń 2014, 18:45

Na temat Inspekcji piszemy w tym dziale. :cool:

ITD nie zmienia blach. Jedyne co robią, to wymieniają flotę. Dzisiaj Vito jest w Bydgoszczy, jutro może być w Gdańsku. Ale... jak dotąd przetasowania robili tylko w granicach delegatury.

grundi - 22 Styczeń 2014, 18:45

Co do Skody, to sprawdzę dokładnie, latają codziennie po Fordońskiej, to nie będzie problemów żeby ich ustrzelić. Co do Mondeo, to na CB słyszałem, że na drodze K-5 na wylocie w kierunku Świecia stało i to kilka tygodni temu.
Qbek - 22 Styczeń 2014, 18:49

piotreg napisał/a:
Każdy może sobie zmienić nr rejestracyjne! Ale... trzeba w urzędzie przerejestrować auto.

W domyśle to zostawiłem, sądząc iż to logiczne. :)

piotreg - 22 Styczeń 2014, 18:51

grundi napisał/a:
Co do Skody, to sprawdzę dokładnie, latają codziennie po Fordońskiej, to nie będzie problemów żeby ich ustrzelić. Co do Mondeo, to na CB słyszałem, że na drodze K-5 na wylocie w kierunku Świecia stało i to kilka tygodni temu.

Miło by było jakbyś ją namierzył, tym bardziej że zmiana blach wisi w powietrzu. :-)
Możesz też cyknąć fotki. :D

Jakbyś zobaczył w akcji Mondeo GITD to również daj znać, bo na chwilę obecną przypisane jest do Gdańska, choć swojego czasu stacjonowało w Bydgoszczy. Zazwyczaj jest tak, że jak Mondeo jest w Bydgoszczy, to w Gdańsku jest Focus. :twisted: Nigdy te auta nie wyjechały poza Delegaturę Północną. Myślę, że są na stałe do niej przypisane.

Qbek napisał/a:
piotreg napisał/a:
Każdy może sobie zmienić nr rejestracyjne! Ale... trzeba w urzędzie przerejestrować auto.

W domyśle to zostawiłem, sądząc iż to logiczne. :)

Auta GITD nadal stoją na pierwotnych blachach. Można to sobie potwierdzić tutaj. :evil:

grundi - 22 Styczeń 2014, 18:56

Bez foto się nie liczy. :-) Sprawa oczywista.

Na tą właśnie Skodę zaraz po nowym roku trafiła moja żona i na dowód spotkania przywiozła mandat. Stąd moja wzmożona czujność na błękitną Skodę. Ostatnio jak wyjeżdżałem z firmy to ją mijałem, ale nie skupiłem się na numerach, bo musiałem się zaszelkować.

piotreg - 22 Styczeń 2014, 18:59

grundi napisał/a:
Bez foto się nie liczy. :-) Sprawa oczywista.

Każda informacja się liczy. Ale... informacja + fotka to już taka wisienka na torcie. :D

grundi - 22 Styczeń 2014, 19:02

Dokładnie tak, jak mówisz.
piotreg - 22 Styczeń 2014, 19:04

Wypatruj także pozostałe auta. Cały czas szukamy piątej Insignii, która na przełomie listopada i grudnia miała trafić do woj. kujawsko-pomorskiego. :mrgreen:
grundi - 22 Styczeń 2014, 19:15

Kręcę się dużo po całym województwie, to są duże szanse żeby ustrzelić Insignię.

Tylko teraz pytanie - ja ją czy ona mnie. :-)

piotreg - 22 Styczeń 2014, 19:21

Wytrawni, doświadczeni userzy są nie do złapania. No dobra... raz poległ spit. :D
Tak więc jest duża szansa, że za czas jakiś możliwy będzie tylko ten drugi scenariusz. Jak coś trafisz, informuj na bieżąco. Jeśli masz jakieś informacje w temacie fotoradary stacjonarne/przenośne także informuj we właściwych działach. :mrgreen:

grundi - 22 Styczeń 2014, 19:37

Muszę poszperać, poszukać o czym wiecie, co macie w bazie... i wtedy strzelać nowinki w całym województwie kujawsko-pomorskim, i kawałkach pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, bo taki mam rewir pracy.
Qbek - 22 Styczeń 2014, 20:00

piotreg napisał/a:
Wytrawni, doświadczeni userzy są nie do złapania. No dobra... raz poległ spit. :D

I Qbek na MRCD. :lol:

[ Komentarz dodany przez: phonemaniac: 22 Styczeń 2014, 20:32 ]
I ja na laserze. ;)

piotreg - 22 Styczeń 2014, 20:42

Qbek napisał/a:
I Qbek na MRCD. :lol:

No tak! Z Żonką się zagadałeś przecież. :lol:

grundi napisał/a:
Muszę poszperać, poszukać o czym wiecie, co macie w bazie... i wtedy strzelać nowinki w całym województwie kujawsko-pomorskim, i kawałkach pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, bo taki mam rewir pracy.

Ze spokojem czekamy na efekty! :D

grundi - 23 Styczeń 2014, 05:58

Za chwilę ruszam do Sztumu, to może coś ustrzelę po drodze.
piotreg - 5 Luty 2014, 11:44

Fotkę podesłał na e-mail grundi. Na temat okoliczności jej napotkania więcej na pewno napisze autor zdjęcia. :mrgreen:

PS. Dzięki! :good:

grundi - 5 Luty 2014, 15:48

Zdjęcie robione telefonem w czasie jazdy zza kierownicy przez boczną szybę. :-) A tak na poważnie to przez chwilę czułem się jak paparazzi. :-) Wyciągnąć, cyknąć schować. :-)

Przez następną chwilę liczyłem na przyłapanie "piątej" Insignii z woj. kuj.-pom., bo ta na CBY nie jest brązowa jak w opisie na mapie tylko ciemno stalowa (wyblakły czarny).

piotreg - 5 Luty 2014, 15:53

Napisz coś więcej na temat okoliczności jej napotkania, gdzie ją trafiłeś i takie tam...

Z tymi kolorami od samego początku jest problem - jak słońce przyświeci jest brązowa, przy takim świetle jest stalowa. Najlepiej to nazwać ten kolor "ciemnym". :D

grundi - 5 Luty 2014, 15:58

Miejscowość Strzyżawa - skrzyżowanie drogi K-80 z drogą nr 551 w kierunku Ostromecka, zaraz za mostem, ale co ciekawe, stali na przeciwko stacji benzynowej pomiędzy drogą nr 80, a domem już na 551 (szczerze mówiąc pierwszy raz ich tam widziałem).

Dość aktywni - dwa autka mieli na 99% ściągnięte z drogi (na 551 na tym odcinku jest <ZAB> i (50) , a chwilę wcześniej piękna prosta przez lasek).

piotreg - 5 Luty 2014, 16:03

Pow. Bydgoski, czyli na terenie działa KMP w Bydgoszczy. Piąta Insignia jest na moje oko albo jest w KWP, albo w KPP Świecie. Choć stawiam na KWP, bo tam przecież powstała specjalna komórka <R> .
grundi - 5 Luty 2014, 16:10

Co do KPP Świecie to postaram się coś dowiedzieć od kolegi ze Świecia właśnie, a jeśli chodzi o KWP to jak mi podpowiesz gdzie szukać ich parkingu to zalukam przez bramkę co się chowa. :-) Serwisuję też kilka rzeczy dla policji to może... może...
piotreg - 5 Luty 2014, 16:19

Cytat:
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, ul. Powstańców Wielkopolskich 7

grundi - 5 Luty 2014, 16:22

Zerknę do nich przy najbliższej okazji.
piotreg - 5 Luty 2014, 16:27

:good:

Nie daję gwarancji, że stacjonuje tam wojewódzki <R> .

grundi - 5 Luty 2014, 16:31

Dowiem się gdzie ich szukać. Szkoda, że nie wiedziałem o tym w październiku/listopadzie. Praktycznie cały dzień spędziłem w garażach, placu i warsztatach KMP na Iławskiej (baza samochodowa i WRD) i latałem po komendach w całym kujawsko-pomorskim, od Włocławka po Grudziądz.
piotreg - 5 Luty 2014, 16:38

Ze spokojem. Nie "dzisiaj", to "jutro". Jeżdżąc po województwie rozglądaj się, rób fotki - z czasem wszystko poustalasz.
grundi - 5 Luty 2014, 19:40

Nie dziś to jutro... w przyszłym tygodniu lecę Bydgoszcz -> Olsztyn -> Ostróda -> Kwidzyn -> Grudziądz -> Bydgoszcz. Liczę, że złapię jakieś nowości. :-)
delpiero - 16 Luty 2014, 19:37



Źródło: www.youtube.com

delpiero - 31 Maj 2014, 17:15

Cytat:
Policjanci trenowali na Torze Poznań

Szkolenie z bezpiecznej jazdy zorganizowała Komenda Główna Policji na Torze Poznań. Kierowcy sprawdzili się na torze przeszkód i trenowali umiejętność hamowania na śliskiej nawierzchni. Instruktorzy z Automobilklubu Wielkopolski radzili mundurowym jak zachowywać się w trudnych warunkach na drodze.

Na Tor Poznań zjechały dziś radiowozy z całej Polski – To szkolenie ma na celu podnoszenie kwalifikacji policjantów, którzy na co dzień pełnią służbę na drogach w radiowozach nieoznakowanych – wyjaśniał Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Radiowozy nieoznakowane naszpikowane są elektroniką, która na co dzień pomaga w walce z piratami drogowymi, ale technika to nie wszystko, potrzebne są też umiejętności. Poczynaniom kolegów przyglądali się policjanci z Komendy Głównej. Dziś mandatów nie było – Przekroczenie dozwolonej prędkości, gdy chcemy zareagować na wykroczenie, może zdarzać się często w naszej służbie i ta umiejętność, bezpiecznego prowadzenia jest bardzo ważna – wyjaśnia Wojciech Ratyński, z Wydziału Ruchu Drogowego KGP.

Mundurowi trenowali pod okiem instruktorów z Automobilklubu Wielkopolski. Jednym z etapów szkolenia była jazda slalomem z uwzględnieniem różnych prędkości – Na tym slalomie uczymy takiej precyzji jazdy i rozpoczęcia wcześniejszego skręcania, żeby precyzyjnie i szybko przejechać slalom – tłumaczy Tomasz Płaczek, instruktor.

Funkcjonariusze zapewniają, że na co dzień nie pobłażają drogowym przestępcom. Przy zakupie radiowozów nie kierowali się ekonomią, a najmocniejszy samochód, w którym trenowali dziś mundurowi, był wyposażony w trzy litrowy silnik benzynowy o mocy prawie trzystu koni mechanicznych.

Źródło: www.epoznan.pl

Piotr1989 - 13 Czerwiec 2014, 18:34

Dzisiaj upolowałem Vectrę - srebrna Vectra CW 17047.
piotreg - 14 Czerwiec 2014, 14:06

:good:
grundi - 14 Lipiec 2014, 13:28

Czy jest znany Fiat Bravo o numerach CB 2643N lub M? Dokładnie nie pamiętam, bo w ostatnim momencie go zauważyłem. Kolor taki jasno brązowy (blado-miedziany). Dziś na Fordońskiej łapał - w ostatnim momencie dwie białe czapeczki zauważyłem.
autogaz1984 - 14 Lipiec 2014, 15:17

Znalazłem coś takiego, z czego wychodzi, że jest to pojazd nieoznakowany bez VR:

Cytat:
Nieoznakowane radiowozy oraz inne samochody należące do Policji (VR - z videorejestratorem):

CB 2643M - brązowy Fiat Bravo

Źródło

grundi - 14 Lipiec 2014, 15:23

Dziś od rana szaleli na Fordońskiej, jutro pewnie też się będą kręcili. Muszę im jakieś ładne foto strzelić, bo jak widzę jeszcze nie mają u nas galerii swojej. ;-)
autogaz1984 - 14 Lipiec 2014, 20:51

grundi napisał/a:
Dziś od rana szaleli na Fordońskiej, jutro pewnie też się będą kręcili. Muszę im jakieś ładne foto strzelić, bo jak widzę jeszcze nie mają u nas galerii swojej. ;-)

:good: :wink:

grundi - 2 Wrzesień 2014, 18:08

Kolejny nieoznakowany Fiat Bravo w kolorze "czekolady mlecznej" z numerami CIN xxAY (na 80% 46AY). Od dwóch dni poluje na Fordońskiej. Charakterystycznym elementem są stalowe felgi bez kołpaków.
grundi - 24 Wrzesień 2014, 18:35

Dziś po 8 rano na Fordońskiej minąłem nówkę sztukę Opla Astrę w kolorze ciemno brązowym, na CB 69019. Zwróciły też moją uwagę niewielkie prostokąty zainstalowane w przednim grillu auta, do złudzenia przypominające oświetlenie pulsacyjne, co za tym idzie może to być nowy nabytek któreś z komend i może czeka na montaż VR.
piotreg - 25 Wrzesień 2014, 11:11

Raczej nie. Astry, które kupiła Policja mają silniki małolitrażowe.
grundi - 25 Wrzesień 2014, 15:57

A czy tych świateł błyskowych w atrapie chłodnicy używają też inne służby poza WRD?
Tajnyobserwator - 25 Wrzesień 2014, 16:34

Prewencja, kryminalni, dochodzeniówka, grupa realizacyjna, dzielnicowy, CBŚ, ABW, celnicy, kontrola skarbowa, zarządzanie kryzysowe itd. Chyba styka.
grundi - 25 Wrzesień 2014, 20:51

Dziękuję za wyczerpującą informację.
autogaz1984 - 5 Październik 2014, 12:49

:arrow: brązowy Opel Insignia CBY 12N7

<film niedostępny>

autogaz1984 - 11 Grudzień 2014, 09:32

:facepalm:

Cytat:
Bydgoscy policjanci nagrali bezmyślne zachowanie kierowcy

20-letni mieszkaniec Bydgoszczy stracił prawo jazdy, które posiadał od 10 miesięcy. Przyczyną było jego nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie na drodze. Całość zdarzenia nagrali wideorejestratorem policjanci z bydgoskiej "drogówki". Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.


Bezpieczeństwo na drogach to priorytet dla policjantów z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego. W tym celu funkcjonariusze w trakcie służby często wykorzystują oznakowane pojazdy, ale i także samochody "cywilne". Bydgoska "drogówka" dysponując takimi nieoznakowanymi radiowozami wyposażonymi w wideorejestrator zwalczają w ten sposób drogowych "piratów".

Na początku grudnia (02.12.2014) policjanci z bydgoskiej "drogówki" zarejestrowali nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie kierowcy pojazdu marki Opel Vectra, które mogłoby zakończyć się tragicznie. Zdarzenie miało miejsce przed godziną 16:00, czyli w zaczynającym się szczycie, kiedy to ruch pojazdów na drogach jest wzmożony.

Mundurowi jadąc ulicą Armii Krajowej zauważyli pędzącego kierowcę opla, który dojeżdżając z dużą prędkością do skrzyżowania z ulicą Zamczysko, zignorował czerwone światło, zmienił pasy ruchu omijając pojazdy i wjeżdżając na pobocze skręcił w lewo zmuszając do hamowania pojazdy, które miały w tym czasie pierwszeństwo. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za oplem. Po kilkuset metrach zatrzymali go.

Kierowcą okazał się być 20-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Mężczyzna posiadał prawo jazdy od 10 miesięcy. Policjanci w związku z popełnionymi wykroczeniami, w tym stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Link + Video

autogaz1984 - 6 Marzec 2015, 18:20

Cytat:
Dzień z życia policjanta bydgoskiej drogówki

Bezpieczeństwo na drogach to priorytet dla policjantów z drogówki. Funkcjonariusze z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego codziennie zmagają się z brawurową jazdą kierowców. Mundurowi są przygotowani do tego, aby ścigać piratów drogowych i pociągać do odpowiedzialności tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Niektóre przykłady takich zachowań są nagrywane przez pojazdy wyposażone w wideorejestrator.


Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to najważniejsze zadanie dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. To do nich przede wszystkim należy egzekwowanie od kierowców, a także pieszych obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie codziennej służby mundurowi korzystają nie tylko z oznakowanych radiowozów. Kierowcy powinni pamiętać, że mogą na drodze spotkać także nieoznakowane auta z wideorejestratorami.

Doskonałym przykładem lekkomyślności i lekceważenia przepisów ruchu drogowego jest nagranie z takiego urządzenia zamieszczonego w pojeździe bydgoskiej drogówki. W zaprezentowanym materiale przedstawione są trzy sytuacje, jedne z wielu, z jakimi spotykają się na co dzień funkcjonariusze ruchu drogowego w Bydgoszczy.

Na początku widać jak przy ulicy Wały Jagiellońskie, peugeot nie ustępuje pierwszeństwa pieszym, mimo że jadący przed nim w tym samym kierunku pojazd zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych na prawym pasie. W tym rażącym przypadku mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Drugie nagranie przedstawia jak przy ulicy Grudziądzkiej, kierujący citroenem wymusza pierwszeństwo, doprowadzając prawie do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Wykroczenie to dla kierowcy citroena zakończyło się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Natomiast na ostatnim materiale widać, jak na bydgoskiej obwodnicy (S-10) kierowca forda mondeo przekracza dopuszczalną prędkość o prawie 40 km/h (159,5/120 km/h). Co więcej, podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawa trafi do bydgoskiego sądu.

Link + Video

autogaz1984 - 13 Czerwiec 2015, 12:52

Cytat:
Stracili prawo jazdy

Od trzech tygodni obowiązują nowe przepisy dotyczące kierujących pojazdami. Teraz policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W taki też sposób wpadło dwóch bydgoszczan, którzy pozbyli się już prawa jazdy na trzy miesiące. Ich brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.


Jeden z nowych przepisów dotyczący kierujących pojazdami, obowiązujących od 18 maja br, mówi o tym, że kierowca, który zostanie namierzony przez policjanta na przekroczeniu dopuszczalnej prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze w trakcie służby wykorzystują oznakowane pojazdy, ale i także samochody "cywilne". Mundurowi dysponując takimi nieoznakowanymi radiowozami wyposażonymi w wideorejestrator zwalczają w ten sposób drogowych "piratów".

W taki sposób ostatnio wpadło dwóch bydgoszczan namierzonych przez policyjny patrol. Pierwszy z kierowców stracił prawo jazdy, gdy przekroczył prędkość o 75 km/h (125/50 km/h) przy ulicy Jana Pawła II w Bydgoszczy. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 pkt karnymi.

Natomiast drugim kierującym, który stracił prawo jazdy był motocyklista. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h. Policjanci namierzali go już od ulicy Fordońskiej. W trakcie kontroli okazało się także, że jego motocykl nie posiada aktualnych badań technicznych, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. W jego przypadku funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Link + Video

piotreg - 2 Lipiec 2015, 16:24

grundi napisał/a:
Czy jest znany Fiat Bravo o numerach CB 2643N lub M? Dokładnie nie pamiętam, bo w ostatnim momencie go zauważyłem. Kolor taki jasno brązowy (blado-miedziany). Dziś na Fordońskiej łapał - w ostatnim momencie dwie białe czapeczki zauważyłem.

Ten Fiacik ma kamerkę - (1x PolCam).

→ CB 2643M

Kamera w spadku po tej Skodzie:

Cytat:
- błękitna Skoda Octavia II, nr rej. CB 0278S

Źródło: http://elightbars.pl/

piotreg - 2 Lipiec 2015, 16:35

Skoda Octavia II, nr rej. HPC A801 - nr boczny C126 już bez kamery.
autogaz1984 - 8 Grudzień 2015, 20:04

Cytat:
Nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym - straciła prawo jazdy

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali 32-letniej kobiecie prawo jazdy. Bydgoszczanka nie ustąpiła pierwszeństwa pieszym i ominęła inne pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem.


Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (03.12.2015), wówczas policjanci z bydgoskiej "drogówki", jadąc nieoznakowanym radiowozem ulicą Nakielską w Bydgoszczy, zatrzymali się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przejście przez jezdnię czekającym osobom. Jadący lewym pasem citroen, ominął radiowóz i wjechał na przejście, na którym znajdowali się już piesi. Niebezpieczne zachowanie kierowcy zostało nagrane przez policyjny rejestrator.

Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy samochodu do kontroli, okazało się, że kieruje nim 32-letnia bydgoszczanka. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, ponieważ w rażący sposób naruszyła obowiązujące przepisy oraz stworzyła realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenie kierująca odpowie teraz przed sądem.

Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w momencie gdy jeden pojazd zatrzymuje się przed przejściem, aby przepuścić pieszych, samochód jadący obok również musi to zrobić. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie czujności i ostrożności na drodze.

Link + Video

autogaz1984 - 10 Grudzień 2015, 19:15

:evil:

Cytat:
Namierzeni przez policyjny wideorejestrator

Dwóch kierowców zostało namierzonych na przekroczeniu prędkości. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Jeden z nich przekroczył prędkość o 112 km/h. Wykroczenia zarejestrowała policyjnym wideorejestratorem bydgoska "drogówka".


Pierwszy kierowca wpadł w nocy na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Wówczas mundurowi zauważyli Forda Focusa, pędzącego w kierunku Fordonu. Jadąc za nim, zaczęli mierzyć mu prędkość. Na wysokości ulicy Kaliskiego miał na liczniku 172km/h, gdzie w tamtym miejscu obowiązywało ograniczenie prędkości do 60km/h. Samochód został zatrzymany. Oprócz młodego kierowcy w pojeździe było jeszcze dwóch pasażerów. Jak się okazało, 21-latek chciał się przed nimi popisać. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i poinformowali go, że za popełnione wykroczenie skierują wniosek o ukaranie do sądu.

Natomiast w poniedziałek (07.12.2015) przed godziną 20:00 wpadł drugi kierowca. Bydgoszczanin, jadąc ulicą Jana Pawła II w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalna prędkość o 75 km/h (125/50 km/h). Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Link + Video

autogaz1984 - 12 Styczeń 2016, 19:49

:facepalm:

Cytat:
Rajd 17-latka ulicami Bydgoszczy

Gnał mazdą ulicami Bydgoszczy prawie 130 km/h, a podczas kontroli okazało się, że w ogóle nie miał prawa jazdy. Wyczyny 17-latka zarejestrował policyjny wideorejestrator. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


Patrol bydgoskiej "drogówki" na terenie miasta, podczas służby radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator, zauważył pędzącą mazdę mx 5. Policjanci zmierzyli prędkość samochodu. Dokonany pomiar wskazał, że kierowca jechał ulicą Fordońską 127 km/h, przekraczając tym samym prędkość w obszarze zabudowanym aż o 77 km/h. Kierowca mazdy złamał kolejny przepis drogowy wyprzedzając inny pojazd na przejściu dla pieszych, co także zostało zarejestrowane na policyjnym nagraniu.

Policjanci zatrzymali mazdę do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 17-letni bydgoszczanin, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z popełnieniem wykroczeń materiały sprawy niebawem zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje o karze dla 17-latka. Młodemu bydgoszczaninowi grozi kara grzywny do 5 tys. złotych oraz orzeczenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kontrola zakończyła się także mandatem karnym dla pasażerki mazdy. Jak ustalili policjanci, 22-latka popełniła wykroczenie dopuszczając do prowadzenia użyczonego jej pojazdu osobę bez uprawnień.

Link + Video

autogaz1984 - 19 Październik 2016, 18:59

Cytat:
MUNDUROWI ŚWIADKAMI NIEBEZPIECZNEGO ZACHOWANIA NA DRODZE

Policjanci z bydgoskiego ruchu drogowego zatrzymali bydgoszczaninowi prawo jazdy. Mężczyzna, kierując autobusem nie ustąpił pierwszeństwa policjantom, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem. Mundurowi byli zmuszeni gwałtownie zahamować, aby nie doszło do zderzenia. Cała sytuacja została zarejestrowana wideorejestratorem. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


Zdarzenie miało miejsce na rondzie Bernardyńskim w Bydgoszczy. Policjanci z bydgoskiej "drogówki", jadąc pojazdem nieoznakowanym od strony ulicy Toruńskiej wjechali na rondo. Tam od strony ulicy Wały Jagiellońskie kierujący autobusem, w którym znajdowali się pasażerowie, nie ustąpił pierwszeństwa i wjechał nie zwalniając, tuż przed nadjeżdżający radiowóz. Mundurowi zachowując czujność byli zmuszeni do gwałtownego hamowania.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez wideorejestrator, który znajdował się w policyjnym aucie. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli. Za to wykroczenie grozi mandat karny do 500 złotych i 5 punktów karnych. Natomiast 41-latek nie widząc w swoim zachowaniu na drodze żadnej winy, odmówił przyjęcia mandatu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i poinformowali go o sporządzeniu wniosku o ukaranie do sądu.

Policjanci apelują!

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę, a także o dostosowanie prędkości do zmieniających się w ostatnim czasie warunków atmosferycznych. Pamiętajmy też o tym, żeby zachować bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu z uwagi na wydłużającą się drogę hamowania.


policja.pl

skansen - 19 Październik 2016, 21:06

Czyli albo przyjmujesz mandat, albo zabierzemy Ci PJ. Super.
autogaz1984 - 20 Październik 2016, 13:45

A gdzie Ty widzisz te "albo". :o Moim zdaniem i tak zatrzymaliby mu PJ, a że odmówił MKK, więc sporządzili wniosek do sądu. :cool:
piotreg - 20 Październik 2016, 20:12

skansen napisał/a:
Czyli albo przyjmujesz mandat, albo zabierzemy Ci PJ. Super.

Nie! Czytaj ze zrozumieniem! On twierdził, że jest wszystko ok.!

Cytat:
Natomiast 41-latek nie widząc w swoim zachowaniu na drodze żadnej winy, odmówił przyjęcia mandatu.

Bardzo dobrze, że mu zatrzymali PJ! Gość im się wrąbał przed samą maskę, wymuszając na nich pierwszeństwo przejazdu i nie widział w tym żadnej winy! Taki cwaniak niech się buja MPK, a nie bierze się za wożenie ludzi! Brawo!!! Znając życie Sąd i tak odda mu uprawnienia w ciągu 7 dni, a policjanci, zatrzymując mu PJ, wystawili mu pokwitowanie ważne 7 dni.

piotreg - 28 Listopad 2016, 07:16

elightbars.pl napisał/a:
Alfa już nikogo nie nagra, bo nie ma czym. Za to jej kamery dostała stara oznakowana Skoda Octavia.

grundi - 28 Marzec 2017, 21:13

Bravo CB 63001 zmieniła blachy na CBY 17C7 lub coś bardzo zbliżonego. Jak potwierdzę na 100% to dam znać.
piotreg - 29 Marzec 2017, 08:06

grundi napisał/a:
Jak potwierdzę na 100% to dam znać.

:good:

grundi - 17 Kwiecień 2017, 21:20

Potwierdzam - CBY 14P7.
piotreg - 22 Kwiecień 2017, 07:39

grundi napisał/a:
Potwierdzam - CBY 14P7.

"RB" potwierdza...

RB napisał/a:
Marka: Fiat
Kolor: beżowy
Tablice: CBY 14P7
Rejon: Bydgoszcz, Fordońska

piotreg - 26 Kwiecień 2017, 08:50

Cytat:
WIDEOREJESTRATOREM NAMIERZYLI PIRATA DROGOWEGO



Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego namierzyli kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zarejestrowali wykroczenie policyjnym wideorejestratorem. Mężczyzna prawie dwukrotnie przekroczył prędkość na drodze. Został ukarany mandatem karnym.


Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Armii Krajowej w Bydgoszczy. Wówczas policjanci z bydgoskiej "drogówki", jadąc nieoznakowanym samochodem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli toyotę, którego kierowca zaczął przyspieszać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Mierząc mu prędkość okazało się, że przekroczył ją prawie dwukrotnie. Miernik pokazał 196 km/h przy ograniczeniu prędkości do 100 km/h poza obszarem zabudowanym.

Kierujący został zatrzymany do kontroli. Mundurowi ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 pkt karnymi.

Link

małymobil - 8 Czerwiec 2017, 16:23

Szkolenie KWP na którym widać czarną Vectrę CB 67***

->> Film

piotreg - 9 Czerwiec 2017, 08:39

Być może to przejazd KPP Sępólno Krajeńskie? :o
grundi - 24 Lipiec 2017, 16:13

Ulica Fordońska - srebrny Opel Astra IV (poprzednia wersja po FL), nr rejestracyjny CB 0280S (o ile nic nie przekręciłem). W ostatnim momencie zauważyłem światełka, później widziałem jak stoi, ale nie miałem jak sfotografować. Także nadeszła mocna zmiana.
piotreg - 25 Lipiec 2017, 12:09

Z kamerą/kamerami?
grundi - 25 Lipiec 2017, 15:53

Łapią w locie, więc domyślam się że z klamerkami.

Na razie tylko coś takiego:

piotreg - 25 Lipiec 2017, 16:32

Być może kamera przełożona z Bravo? :o grundi, rzuć proszę okiem na to auto z bliska p/k kamer.
grundi - 25 Lipiec 2017, 19:48

Do końca tygodnia kręcę się po mieście to przyjrzę się dokładnie. Jakieś lepsze foto też zrobię.
piotreg - 30 Lipiec 2017, 01:08

Fot. FB - https://www.facebook.com/zielonkawies
grundi - 25 Sierpień 2017, 10:39

W Bydgoszczy same zmiany.

Przed chwilą na Fordońskiej w okolicach komendy ustrzeliłem taki oto samochód z wideorejestratorem.

piotreg - 25 Sierpień 2017, 13:19

Superb jak dotąd podlegał pod KPP Inowrocław. Być może była to jakaś służbowa wizyta w KMP?
piotreg - 30 Sierpień 2017, 06:55

grundi napisał/a:
Ulica Fordońska - srebrny Opel Astra IV (poprzednia wersja po FL), nr rejestracyjny CB 0280S (o ile nic nie przekręciłem). W ostatnim momencie zauważyłem światełka, później widziałem jak stoi, ale nie miałem jak sfotografować. Także nadeszła mocna zmiana.

Miałeś nosa. Opelek dostał kamerę w spadku z powiatu.

piotreg - 10 Wrzesień 2017, 11:26

grundi napisał/a:
Ulica Fordońska - srebrny Opel Astra IV (poprzednia wersja po FL), nr rejestracyjny CB 0280S (o ile nic nie przekręciłem). W ostatnim momencie zauważyłem światełka, później widziałem jak stoi, ale nie miałem jak sfotografować. Także nadeszła mocna zmiana.

Astra poszła na zesłanie do KPP Mogilno.

Źródło: http://elightbars.pl

Sygnettoo - 10 Wrzesień 2017, 20:39

Panowie miejscowi jak zwykle coś tam gdzieś widzieli, coś tam gdzieś słyszeli, a konkrety... no cóż. :cry:
grundi - 11 Wrzesień 2017, 16:59

Sygnettoo, Astra przez ponad miesiąc kręciła się po Bydgoszczy. Więc powiedz mi proszę gdzie zabrakło konkretów?
Sygnettoo - 11 Wrzesień 2017, 18:19

Co, skąd, gdzie i dlaczego. ;) Za pół roku byłoby zdziwienie, że nie ma Astry, zniknęła. :shock:
piotreg - 11 Wrzesień 2017, 20:13

Sygnettoo napisał/a:
Za pół roku byłoby zdziwienie, że nie ma Astry, zniknęła. :shock:

Ale za to Insignia jest.

Fot. Instagram:

grundi - 12 Wrzesień 2017, 06:40

Sygnettoo napisał/a:
Co, skąd, gdzie i dlaczego. ;) Za pół roku byłoby zdziwienie, że nie ma Astry, zniknęła. :shock:

Astra. Z polskiego salonu. W Bydgoszczy. Bo dostali! :shock: Dziwne rzeczy.

piotreg - 17 Listopad 2017, 17:46

Alfa, która swojego czasu podlegała pod KPP Lipno i następnie oddała swoje kamery Skodzie Octavia II, nr rej. HPC A800 - nr boczny C370 (obecnie KMP Toruń) lata teraz po Bydgoszczy, ale chyba bez kamer.
phonemaniac - 16 Grudzień 2017, 08:48

Właśnie w Uwaga! Pirat pokazali bydgoska srebrną astrę z video na pokładzie.
piotreg - 16 Grudzień 2017, 14:40

Astra jest już w KPP Mogilno. Przez moment latała w barwach KMP.
piotreg - 24 Grudzień 2017, 16:09

http://elightbars.pl napisał/a:
KMP wzbogaciła się o nowy wideowózek ze szpiegowskim sprzętem - granatowego Passata, nr rej. CB 0143S. Prawdopodobnie Vectra stała się dawcą sprzętu dla nowego wideorejstratora.

piotreg - 12 Styczeń 2018, 09:28

Srebrne i niebieskie BMW weszło do służby na terenie województwa.



YT

piotreg - 13 Styczeń 2018, 13:46

Srebrne BMW pojechało do Torunia, niebieskie zostaje w Bydgoszczy.

:arrow: niebieskie BMW 330i xDrive, nr rej. CB 1248S - kamera przód i tył

Źródło: http://elightbars.pl



Fot. http://tygodnikbydgoski.pl

piotreg - 20 Styczeń 2018, 08:35

piotreg napisał/a:
:arrow: niebieskie BMW 330i xDrive, nr rej. CB 1248S - kamera przód i tył

piotreg - 26 Styczeń 2018, 19:15

piotreg napisał/a:
:arrow: niebieskie BMW 330i xDrive, nr rej. CB 1248S - kamera przód i tył

piotreg - 29 Styczeń 2018, 06:37

piotreg napisał/a:
:arrow: niebieskie BMW 330i xDrive, nr rej. CB 1248S - kamera przód i tył

piotreg - 4 Luty 2018, 11:46

BMW trafione na Kamiennej w Bydgoszczy.
piotreg - 26 Luty 2018, 17:12

http://elightbars.pl napisał/a:
KMP wzbogaciła się o nowy wideowózek ze szpiegowskim sprzętem - granatowego Passata, nr rej. CB 0143S. Prawdopodobnie Vectra stała się dawcą sprzętu dla nowego wideorejstratora.

piotreg - 19 Marzec 2018, 10:06

autogaz1984 napisał/a:
:arrow: brązowy Opel Insignia, nr rej. CBY 12N7 - kamera przód i tył

piotreg - 23 Marzec 2018, 11:01

Kolejna Bravka w <R> .

:arrow: błękitny Fiat Bravo, nr rej. CT 23648

Kamera prawdopodobnie z Vectry.

Źródło: https://elightbars.pl

piotreg - 24 Marzec 2018, 18:31

:arrow: beżowy Fiat Bravo, nr rej. CB 2643M
grundi - 8 Maj 2018, 14:41

piotreg napisał/a:
Kolejna Bravka w <R> .

:arrow: błękitny Fiat Bravo, nr rej. CT 23648

Dziś ustrzelona na Fordońskiej na stacji BP.

piotreg - 18 Maj 2018, 09:15

grundi napisał/a:
Dziś ustrzelona na Fordońskiej na stacji BP.

Dzisiaj tu, jutro tam. Latają na pewno na dwie zmiany.

piotreg - 27 Maj 2018, 20:16

:arrow: granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 0143S
Sygnettoo - 13 Lipiec 2018, 00:55

Do podziału dwie. Brąz i srebro.
piotreg - 13 Lipiec 2018, 16:00

Gdzie pójdą?
piotreg - 2 Październik 2018, 09:26

Sygnettoo napisał/a:
Do podziału dwie. Brąz i srebro.

:arrow: brązowe BMW 330i xDrive, nr rej. CSW H959 - kamera przód i tył (KMP Grudziądz)
:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. CW 05705 - kamera przód i tył (KMP Włocławek)

Tymczasem...

:arrow: szary Fiat Bravo, nr rej. CBY 14P7

piotreg - 30 Październik 2018, 13:16

Cytat:
Takie BMW rozpoczęło patrolowanie Bydgoszczy



Nowy nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem trafił do drogówki. To drugie BMW dla bydgoskiej policji. Samochód już patroluje nasze miasto...


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy otrzymali drugie nieoznakowane BMW 330i xDrive. Sedan z napędem 4x4 wyposażony w benzynowy silnik 2.0 turbo już wyjechał na bydgoskie drogi.

- Nowoczesne pojazdy pozwolą na skuteczną walkę z piratami drogowymi, ponieważ nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych - zapowiada kom. Przemysław Słomski z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

Auta zostały zakupione przez Komendę Główną Policji w ramach programu "Bezpieczniej na drogach - nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji" finansowanego ze środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przypomnijmy, że pierwsze auto o identycznych parametrach Bydgoszcz otrzymała w styczniu.

Link

W komentarzach pod artykułem pojawiły się takie tablice: CB 1238S.

delpiero - 1 Listopad 2018, 18:27

Nowe BMW widziane na blaszkach :arrow: CB 308GK.
delpiero - 3 Listopad 2018, 18:44

:arrow: CB 1248S
delpiero - 14 Listopad 2018, 08:57

:arrow: CB 308GK
delpiero - 30 Listopad 2018, 12:41

:arrow: CB 1248S
delpiero - 2 Grudzień 2018, 18:58

:arrow: CB 0143S
delpiero - 7 Grudzień 2018, 21:32

:arrow: CBY 14P7
grundi - 8 Grudzień 2018, 19:52

To i BMW ustrzelone jakiś czas temu na Fordońskiej (zdjęcie z lusterka).


delpiero - 10 Luty 2019, 15:44

:arrow: CB 308GK
delpiero - 16 Marzec 2019, 10:10

Tak się kończy wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle.
grundi - 2 Kwiecień 2019, 16:03

O ile dobrze widziałem to przed chwilą "złota beemka z Bydgoskiej drogówki" została trafiona na końcu Fordonskiej. Potwierdzę informacje.
delpiero - 2 Kwiecień 2019, 16:08

Info potwierdzone.
delpiero - 14 Kwiecień 2019, 19:25

Granatowe BMW CB 1248S powróciło do służby.
delpiero - 19 Kwiecień 2019, 17:09

:arrow: CB 2643M
piotreg - 8 Maj 2019, 20:30

Cytat:
Policyjne BMW stoi w warsztacie, ale ekonomia nie pozwala go ubezpieczyć



Utrata nieoznakowanych BMW w Bydgoszczy niesie za sobą konsekwencje i kolejny raz przypomina pytanie - kto właściwie płaci za naprawę takich samochodów i dlaczego... policjant.


Prawie miesiąc temu uszkodzeniu uległy dwa, niedawno zakupione dla bydgoskiej drogówki BMW serii 3. Jeden z radiowozów oberwał w bok na skrzyżowaniu. W marcu pod tramwaj dostało się drugie "tajne" policyjne BMW. Na ulicy Fordońskiej kierujący autem policjant chciał zawrócić na skrzyżowaniu. Niestety, pomimo włączonych sygnałów świetlnych, kierowca radiowozu nie upewnił się, czy wykonanie manewru jest bezpieczne. Doszło do zderzenia z tramwajem. W kolizji nikt nie ucierpiał, a policjant, jak i motorniczy byli trzeźwi. - Winę za zdarzenie ponosi policjant - jednoznacznie informowała podkom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.

Już dziesięć rozbitych

To nie były pierwsze przypadki rozbijania policyjnych, najnowszych radiowozów. Wcześniej do kolizji m.in. pod Kielcami, w Częstochowie, we Wrocławiu, Stargardzie czy Czerniakowie.

Ze 140 nieoznakowanych egzemplarzy około 10 zostało poważnie uszkodzonych.

Pojazdy użytkowane przez policję, co do zasady, mają obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale nie są objęte ubezpieczeniem autocasco

Same kurioza

A naprawy szybkie nie są. Po dwóch bydgoskich przypadkach na ulice wrócił dopiero niedawno jeden - lżej uszkodzony radiowóz. Drugi - ten od kolizji z tramwajem - wciąż jest naprawiany. Policja nie ujawnia strat, ale wiadomo, że na miejscu doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych, a to w większości przypadków oznacza poważne uszkodzenia.

Kto za to płaci? Policja i policjanci, czyli my wszyscy. - Pojazdy użytkowane przez policję, co do zasady, mają obowiązkowe ubezpieczenie OC, ale nie są objęte ubezpieczeniem autocasco - wyjaśnia kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. - Po prostu oznaczałoby to olbrzymie koszty.

To nie koniec kuriozów, bo drugim jest to, że za zniszczenie lub uszkodzenie sprzętu służbowego płacą sami funkcjonariusze. Ta sytuacja nie zmienia się od lat i nie zanosi się, żeby w tej sprawie coś drgnęło.

Bo wyjdzie za drogo

Niedawno problem pojawił się po raz kolejny w Sejmie.

- Z analiz dokonanych przez formację wynika, że objęcie ubezpieczeniem AC użytkowanych przez nią samochodów jest nieuzasadnione z powodów ekonomicznych - odpowiadał na interpelacje jednego z posłów Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA. - Analizy wykazały, że koszt potencjalnego ubezpieczenia AC w przypadku policji znacząco przewyższa ogólną wartość poniesionych szkód. Należy również zauważyć, że ubezpieczyciele wymagają m.in. podania aktualnego zestawienia pojazdów zawierającego takie dane jak określenie marki, modelu, roku produkcji, okresu obowiązywania ubezpieczenia, deklarowanej wartości, przebiegu czy wyposażenia pojazdu, a powyższe informacje w przypadku pojazdów operacyjnych lub pojazdów używanych przy wykonywaniu zadań o charakterze operacyjno-rozpoznawczym mogą stanowić tzw. dane wrażliwe.

Większość policjantów ma wykupione indywidualne ubezpieczenia, to nie są zbyt wielkie koszty, ale oczywiście płacą za nie z własnych kieszeni.

Nie tylko policja...

- Większość policjantów ma wykupione indywidualne ubezpieczenia, to nie są zbyt wielkie koszty, ale oczywiście płacą za nie z własnych kieszeni - przypomina kom. Słomski. Podobnie jest ze strażą graniczną, pożarną, ABW. Funkcjonariusze nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe jedynie podczas działania "w granicach dopuszczalnego ryzyka".

Inaczej - płaci, ale tylko do wysokości trzymiesięcznego uposażenia.

Link

piotreg - 20 Maj 2019, 14:26

grundi napisał/a:
piotreg napisał/a:
Kolejna Bravka w <R> .

:arrow: błękitny Fiat Bravo, nr rej. CT 23648

Dziś ustrzelona na Fordońskiej na stacji BP.

Dzisiaj jest już w KPP Świecie.

grundi - 27 Maj 2019, 17:21

Kilka minut temu na ul. Fordońskiej w kierunku Fordonu napotkałem taki oto widok. Nie zdążyłem zrobić zdjęcia, nie zdążyłem też spisać rejestracji, ale wydaje mi się, że CB 260xx końcówki nie pamiętam, kolor granatowy.


grundi - 27 Maj 2019, 18:31

Poprosiłem o sprawdzenie i jest to nieoznakowany radiowóz wydziału kryminalnego jednego z komisariatów w Bydgoszczy.
piotreg - 28 Maj 2019, 06:19

grundi napisał/a:
Poprosiłem o sprawdzenie i jest to nieoznakowany radiowóz wydziału kryminalnego jednego z komisariatów w Bydgoszczy.

Niekoniecznie. To Viki z Sępólna Krajeńskiego. Zapewne uzbrojona.



fot. Sławek Wiśniewski

Przypominam, że ona nie miała kamery przy lusterku wstecznym.




grundi - 28 Maj 2019, 07:20

Tylko, że ta wczoraj była granatowa. Potwierdzę to jeszcze jak ją spotkam.
piotreg - 29 Maj 2019, 08:21

Mówię Ci, że to ta. :twisted:
grundi - 29 Maj 2019, 18:15

To by oznaczało, że w Bydgoszczy mamy kolejne nieoznakowane wozidło.
grundi - 4 Czerwiec 2019, 11:24

Świeże info od mojej małżonki - złote BMW CB 308GK właśnie się kręci po Fordońskiej co oznacza, że po "awarii" wróciła do służby.
grundi - 17 Czerwiec 2019, 09:56

Nie wiedziałem do którego miasta to wrzucić.

"Specgrupa" do łapania piratów drogowych. Granatowa Bydgoska, srebrna Toruńska.

Cytat:
Policyjna specgrupa będzie tropić piratów w regionie



Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał sześcioosobowy "Zespół kontroli ruchu drogowego" do realizacji zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. Tworzą go przeszkoleni policjanci z ruchu drogowego, którzy do dyspozycji dostali szybkie auta z którymi wiedza, co robić.


Policjanci zauważyli, że stan bezpieczeństwa na drogach regionu od początku roku pogorszył w porównaniu do roku ubiegłego. Powołanie tej specgrupy jest odpowiedzią na ten problem.



- Policjanci tego zespołu będą pełnić służbę na terenie całego województwa. W ramach służby będą patrolowali szczególnie te trasy, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wypadków i często łamane są przepisy ruchu drogowego, ale także o dużym natężeniu ruchu. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w radiowozy: oznakowanego opel astra i dwa nieoznakowane BMW z videorejestratorem, a także laserowe mierniki prędkości - informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.



Policjanci bezpośrednio będą podlegać Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy i wspomagać będą policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół kontroli ruchu drogowego wyjechał na drogi naszego województwa już dziś. W tym tygodniu będą w powiecie mogileńskim. Jego działania zaplanowano do 30 września, ale nie jest wykluczone, że będzie ścigał piratów dłużej.

W Warszawie policyjna grupa Speed, która zajmuje się ściganiem piratów drogowych ma ogromne sukcesy na swoim koncie. Od listopada, gdy ją utworzono, namierzyła prawie 8 tysięcy kierowców, którzy przekraczali prędkość, 2 tysiące z nich straciło prawo jazdy, kilkaset osób - dowody rejestracyjne. Nałożono też ponad 1000 mandatów za inne wykroczenia. W naszym regionie podobny zespół już działał, będzie więc to niejako powrót do wcześniejszego pomysłu.

SPECGRUPA Kujaw i Pomorza

grundi - 18 Czerwiec 2019, 08:49

Dziś rano na Fordońskiej w ostatniej chwili zauważona kamerka CB 0143S.
delpiero - 20 Czerwiec 2019, 19:58

:arrow: CB 308GK
piotreg - 5 Lipiec 2019, 11:57

W Warszawie, razem z KWP Rzeszów. Gościnne występy.
delpiero - 5 Lipiec 2019, 20:24

Granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 0143S, dzisiaj zaliczył dzwona.

Film ze zdarzenia na www.facebook.com/Bydgoszcz998.

piotreg - 6 Lipiec 2019, 09:57

delpiero napisał/a:
Granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 0143S, dzisiaj zaliczył dzwona.

Wina Passata. Koszt naprawy może przekroczyć wartość radiowozu = auto do wycofania.

delpiero - 6 Lipiec 2019, 17:51

Do Bydgoszczy też już dojechało nieoznakowane czarne BMW GT.
piotreg - 7 Lipiec 2019, 01:49

delpiero napisał/a:
Do Bydgoszczy też już dojechało nieoznakowane czarne BMW GT.

I tu zostanie.

piotreg - 12 Lipiec 2019, 22:01

grundi napisał/a:
"Specgrupa" do łapania piratów drogowych. Granatowa Bydgoska, srebrna Toruńska.

Specgrupa ma o jedno BMW mniej. Wypadło sreberko - to pierwsze BMW, które zostanie wycofane definitywnie ze służby. Biegły z zakresu pożarnictwa będzie miał robotę...



fot. www.ototorun.pl

grundi - 18 Lipiec 2019, 21:19

Nowe nabytki w KWP:



:arrow: Full size.

https://pomorska.pl

delpiero - 19 Lipiec 2019, 06:03

Nowa tylko oznakowana, reszta stara:

:arrow: brązowe BMW - CZN VA01 - KPP Żnin
:arrow: platynowe BMW - CG 91527 - KPP Świecie
:arrow: platynowe BMW - CB 308GK - KMP Bydgoszcz
:arrow: srebrne BMW - CW 05705 - KMP Włocławek
:arrow: brązowe BMW - CSW H959 - KMP Grudziądz
:arrow: brązowe BMW - CT 3010P - KMP Toruń

piotreg - 19 Lipiec 2019, 15:19

delpiero napisał/a:
Nowa tylko oznakowana, reszta stara:

:arrow: brązowe BMW - CZN VA01 - KPP Żnin
:arrow: platynowe BMW - CG 91527 - KPP Świecie
:arrow: platynowe BMW - CB 308GK - KMP Bydgoszcz
:arrow: srebrne BMW - CW 05705 - KMP Włocławek
:arrow: brązowe BMW - CSW H959 - KMP Grudziądz
:arrow: brązowe BMW - CT 3010P - KMP Toruń

Wydaje mi się, że grupa grupą, a stacjonować i tak będą na swoich jednostkach macierzystych i głównie tam będą działać, ewentualnie mogą się zapuszczać na sąsiednie powiaty.

Województwo kujawsko-pomorskie dostało jedną GT - czarną. Zaraz wypłynie. Wstępnie miała przydział do Bydgoszczy.

grundi - 30 Lipiec 2019, 07:48

BMW CT 3010P przed chwilą widziane w Bydgoszczy na Kamiennej.

Czyżby jednak się "wymieniali" samochodami w grupie Speed?

piotreg - 31 Lipiec 2019, 08:52

delpiero napisał/a:
Do Bydgoszczy też już dojechało nieoznakowane czarne BMW GT.

CB 672GK. Dzisiaj lata po centrum Bydgoszczy.

phonemaniac - 14 Sierpień 2019, 07:57

Wideo z akcji po trasie. :P CB 672GK:



LINK

delpiero - 22 Sierpień 2019, 10:43

:arrow: CB 672GK
delpiero - 29 Październik 2019, 13:51

:arrow: CB 1248S
phonemaniac - 7 Listopad 2019, 22:54

Cytat:
:arrow: platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. CB 308GK - kamera przód i tył




LINK

piotreg - 8 Listopad 2019, 10:15

Kara słuszna. :twisted:
delpiero - 24 Listopad 2019, 14:01

:arrow: CB 672GK
delpiero - 4 Grudzień 2019, 19:40

:arrow: CB 2643M
delpiero - 11 Grudzień 2019, 13:39

:arrow: CB 1248S
delpiero - 1 Luty 2020, 23:28

:arrow: CB 308GK
grundi - 4 Luty 2020, 22:52

Od około 3 tygodni nie widać BMW GT na terenie Bydgoszczy, kręci się Fiat i dwie BMW 330 (złota i granatowa), a czarnej GT nie widać.
piotreg - 5 Luty 2020, 09:04

grundi napisał/a:
Od około 3 tygodni nie widać BMW GT na terenie Bydgoszczy, kręci się Fiat i dwie BMW 330 (złota i granatowa), a czarnej GT nie widać.

Grupa Speed nie jest przyspawana do swojego powiatu. Mogą zapuścić się trochę dalej. A co z pozostałą flotą? Vectra jeszcze żyje, czy także zaginęła? Passat po zdarzeniu drogowym wrócił? Czy to był już jego ostatni występ?

grundi - 5 Luty 2020, 16:49

Passata nie widać, Vectra o której kiedyś pisałem sporadycznie pojawia się w mieście, BMW 330i latają razem z Fiatem Bravo.
piotreg - 6 Luty 2020, 07:30

Bravki też powinny być dwie.
grundi - 6 Luty 2020, 22:52

CB 2643M - tylko tą widuję.
grundi - 18 Luty 2020, 09:02

No i wróciła GT do Bydgoszczy. Dziś w okolicach Ikei.
delpiero - 24 Marzec 2020, 18:15

:arrow: CB 672GK
delpiero - 5 Kwiecień 2020, 10:34

:arrow: CB 308GK
delpiero - 17 Kwiecień 2020, 18:41

:arrow: CB 67010
piotreg - 18 Maj 2020, 17:19

Niespodziewana zmiana miejsc! Czarna Skoda Superb II, nr rej. CB 1573M przyszła do KMP Bydgoszcz z KPP Inowrocław. Z KMP Bydgoszcz do KPP Inowrocław powędrowało platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. CB 308GK - kamera przód i tył.
grundi - 19 Maj 2020, 19:36

Granatowe BMW CB 1248S od rana dziś jeździło po Fordońskiej od Fordonu po centrum ( pierwszy raz widziane około 9, ostatnio około 20 w tej samej okolicy).
grundi - 1 Czerwiec 2020, 17:58

Fiacik CB 2643M dziś się kręcił po centrum Bydgoszczy, od Ronda Jagiellonów aż do Łęczyckiej polowali, polowali, aż upolowali.
piotreg - 2 Czerwiec 2020, 07:53

grundi napisał/a:
Fiacik CB 2643M dziś się kręcił po centrum Bydgoszczy, od Ronda Jagiellonów aż do Łęczyckiej polowali, polowali, aż upolowali.

A Fiacika CBY 14P7 widujesz jeszcze?

grundi - 2 Czerwiec 2020, 08:16

Oj już dawno nie widziałem.
piotreg - 3 Czerwiec 2020, 07:15

Myślę, że do usunięcia będą:

Cytat:
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 0143S
- szary Fiat Bravo, nr rej. CBY 14P7 (wcześniej CB 63001)

grundi - 3 Czerwiec 2020, 07:46

Passat, po ostatnim wypadku poszedł na złom, takie krążyły "plotki", a że od kolizji go nie widać to myślę że można je potwierdzić.

Fiat, też dawno nie widziany na bydgoskich drogach, rozejrzę się jeszcze, popytam, może ktoś widział, może ktoś wie. :-)

grundi - 17 Czerwiec 2020, 19:03

Dziś cały dzień czarne BMW GT kręciło się po Fordońskiej w okolicach Fordonu. Tam, gdzie (50) byli najbardziej aktywni.
grundi - 22 Czerwiec 2020, 07:57

Dostałem informację że Superb wraca do służby po małych "modyfikacjach". Nic więcej nie wiem co tam się działo.
grundi - 25 Czerwiec 2020, 13:31

Czarna Skoda Superb II, nr rej. CB 1573M widziana dzisiaj około 11 w okolicach centrum. W ostatnim momencie ich w krzakach przy moście zauważyłem, więc tym razem bez zdjęcia. Ciekawi mnie tylko co oni modyfikowali w tym aucie.
piotreg - 26 Czerwiec 2020, 07:28

Może dostała nowe kamery/kamerę? :o
grundi - 26 Czerwiec 2020, 08:31

Spróbuję się czegoś dowiedzieć na ten temat.
piotreg - 26 Czerwiec 2020, 08:45

Dziękować. :good: :cool: Spróbuj też potwierdzić wycofanie Passata i Bravo. :twisted:
grundi - 27 Czerwiec 2020, 17:09

Dziś rano cały poranek polowali Vectrą na Fordońskiej w Fordonie, znajomego ustrzelili - 72 na (40) .
delpiero - 19 Lipiec 2020, 09:42

:arrow: CB 672GK
grundi - 3 Wrzesień 2020, 05:59

Kręcą się ostatnio bardzo intensywnie po bardzo dziwnych lokalizacjach. Bravo widziane na Wojska Polskiego (skrzyżowanie ze Szpitalną). BMW GT widziane na Grunwaldzkiej w okolicach Ronda - oba stały w korkach (okolice 8-9 rano), więc prędzej na czerwone światła niż prędkość mogli polować.
piotreg - 6 Wrzesień 2020, 12:24

grundi, idąc w ślad za informacjami, które podsyłasz, listę radiowozów wycofanych zasili:

:arrow: granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 0143S
:arrow: szary Fiat Bravo, nr rej. CBY 14P7 (wcześniej CB 63001)

Zauważyłem, że wszystko to, co stare i wyeksploatowane, jeździ albo do kolizji albo do awarii silnika.

grundi - 1 Październik 2020, 18:23

Nowy miesiąc i pełna obstawa w mieście:

- Bravo, nr rej. CB 2643M widziane na Fordońskiej
- Granatowe BMW 330, nr rej. CB 1248S widziane na Fordońskiej
- Czarne BMW GT, nr rej. CB 672GK widziane w okolicach lotniska

piotreg - 2 Październik 2020, 08:35

Praktycznie cała flota, bo wyeksploatowany Superb i Vectra to pewnie częściej stoją w SOP.
grundi - 5 Październik 2020, 14:00

Wczoraj wieczorem na Fordońskiej stała Superb - sama na przystanku autobusowym, ale z włączonymi światełkami.
grundi - 12 Październik 2020, 16:16

Rano BMW 330i CB 1248S na Fordońskiej w okolicach Mostu Kazimierza Wielkiego, po 16 Skoda Superb, CB 1573M na Fordońskiej w okolicach Ikei.



Dla przypomnienia od piątkowego wieczoru, dokładniej od 21 na Wiaduktach Warszawskich, w obu kierunkach jest ograniczenie do (30) . Bardzo mocno <R> przestrzega tego ograniczenia, bo o 21:11 odebrali pierwsze Prawo Jazdy (mojej żonie) za 88 na (30) . :lol: Kiedyś było tu (50) .

delpiero - 23 Październik 2020, 22:30

:arrow: CB 1248S
piotreg - 17 Kwiecień 2021, 12:43

delpiero napisał/a:
:arrow: CB 672GK

delpiero - 1 Czerwiec 2021, 18:52

:arrow: CB 1573M
delpiero - 2 Lipiec 2021, 17:33

:arrow: CB 1248S
delpiero - 23 Wrzesień 2021, 09:38

BMW CB 672GK dzisiaj rano brało udział w kolizji.
małymobil - 28 Grudzień 2021, 16:09

Vectra która posiadała Polcama 1256 już nie nagrywa oraz Opel Zurad 088.
inżynier - 28 Grudzień 2021, 18:51

Był tylko jeden Opel - Vectra. A Superb?
małymobil - 8 Luty 2022, 11:08

CB 1573M Skoda, CB 2643M Fiat, CB 1248S BMW, CB 672GK (301 Videorapid 2A) BWM sprawne, dodatkowo VW Passat <FR> WU 8133F aktywny.
piotreg - 8 Luty 2022, 11:37

Fiata też ostatnio widziałem w jakiejś galerii z wypadku drogowego. Ciekawe, czy <itd> wycofało Vectrę. :o
delpiero - 12 Luty 2022, 12:36

:arrow: CB 672GK
delpiero - 18 Luty 2022, 19:08

:arrow: CB 2643M
piotreg - 22 Marzec 2022, 08:46

Platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. CTU N013, będące na stanie KPP Świecie, pojawiło się na terenie podległym KMP Bydgoszcz. Teraz nie wiadomo, czy to jakieś gościnne występy w ramach grupy Speed, czy może transfery. :o

Na pewno w Bydgoszczy nadal jeżdżą:

:arrow: beżowy Fiat Bravo, nr rej. CB 2643M
:arrow: czarna Skoda Superb II, nr rej. CB 1573M
:arrow: czarne BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. CB 672GK - kamera przód i tył
:arrow: granatowe BMW 330i xDrive, nr rej. CB 1248S - kamera przód i tył

małymobil - 25 Kwiecień 2022, 15:16

:arrow: CB 1248S
małymobil - 20 Maj 2022, 16:53

Mamy kolejny niespodziewany powrót. Po Bydgoszczy pojawiła się oznakowane Alfa Romeo HPC B403 i numerze bocznym C122. Do ustalenia czy to nagrywa.
piotreg - 20 Maj 2022, 17:06

Gdzie ona wcześniej stacjonowała?
małymobil - 20 Maj 2022, 18:50

piotreg napisał/a:
Gdzie ona wcześniej stacjonowała?

Ostatnimi czasy na placu Wydziału Transportu KWP, wcześniej prawdopodobnie KPP Lipno. Ta Bydgoska poszła do PSP Włodawa w grudniu zeszłego roku z nalotem 178 tkm. W zeszłym roku poszły też dwie Insignie z roku 2011 (253 tkm nalotu) oraz 2013 (313 tkm nalotu).

piotreg - 21 Maj 2022, 10:32

małymobil napisał/a:
W zeszłym roku poszły też dwie Insignie z roku 2011 (253 tkm nalotu) oraz 2013 (313 tkm nalotu).

Tą z 2011 r. myślę, że łatwo wytypować :arrow: KPP Lipno.

Z 2013 r. są:

:arrow: KPP Sępólno Krajeńskie
:arrow: KPP Nakło n./Notecią
:arrow: KMP Grudziądz
:arrow: KMP Włocławek

małymobil - 22 Maj 2022, 09:31

Nakło lata jeszcze, tak samo jak Grudziądz. Sępólno brak informacji od 2020, Włocławek w maju 2021 latał jeszcze.
grundi - 23 Wrzesień 2022, 15:53

To w Bydgoszczy mamy chwilowo o jedną BEEMKĘ mniej. :-)

Zdjęcie zapożyczone.


inżynier - 23 Wrzesień 2022, 21:55

Pod tramwaj wjechali? Ostro dostali?
inżynier - 24 Wrzesień 2022, 10:42

Cytat:
W Bydgoszczy nieoznakowany radiowóz zderzył się z tramwajem na rondzie Fordońskim



Ze wstępnych ustaleń wynika, że w zdarzeniu do którego doszło po godz. 11 w piątek (23 września) brały udział dwa pojazdy: nieoznakowany radiowóz policji marki bmw oraz tramwaj linii nr 5. Nikt nie został poszkodowany.


Jak informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, policjanci poruszający się nieoznakowanym radiowozem zamierzali podjąć interwencję wobec pieszej. I choć mieli włączone sygnały, to wjechali na rondo Fordońskie na czerwonym świetle.

- Dokładne ustalenia okoliczności tego zdarzenia są jeszcze w trakcie - zaznacza kom. Lidia Kowalska. Ruch tramwajów odbywa się już płynnie.

Link

grundi - 27 Październik 2022, 10:15

Już w służbie. Właśnie widziana na Kamiennej. :P
piotreg - 26 Listopad 2022, 09:05

grundi napisał/a:
Już w służbie. Właśnie widziana na Kamiennej. :P

A tutaj już w akcji "pościgi".

Cytat:
SPOWODOWAŁA KOLIZJĘ, A PÓŹNIEJ UCIEKAŁA PRZED PATROLEM. OKAZAŁO SIĘ, ŻE BYŁA NIETRZEŹWA



Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniej bydgoszczance, która mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie spowodowała kolizję. Na tym jednak nie koniec. Kobieta uciekała przed powiadomionym o zdarzeniu patrolem popełniając przy tym kolejne wykroczenia.


W miniony poniedziałek (21.11.2022) tuż po 19.00 policjanci z bydgoskiej "drogówki" kończyli kontrolę pojazdu na ulicy Kamiennej w Bydgoszczy, gdy usłyszeli huk. Okazało się, że kilkaset metrów dalej (przy skrzyżowaniu ulicy Kamiennej z Pułaskiego) doszło do kolizji podczas wymijania się aut i jeden z jej uczestników odjechał z miejsca zdarzenia. Było podejrzenie, że jest nietrzeźwy. Patrol rozpoczął pościg za kierowcą osobowego citroena, który oddalił się w kierunku ulicy Wyszyńskiego. Chwilę później funkcjonariusze zauważyli wspomniane auto jadące z uszkodzeniami pokolizyjnymi. Za kierownicą siedziała kobieta. Włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi dawali jej znaki do zatrzymania. Ta jednak nie reagowała na nie i kontynuowała niebezpieczną jazdę.

Po wjechaniu w ulicę Wyszyńskiego kierująca citroenem chciała zjechać w ulicę Chodkiewicza. Uniemożliwili ten manewr policjanci, którzy skutecznie zwęzili jej tor jazdy, zmuszając tym samym do zatrzymania pojazdu.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze od razu wyczuli od niej silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że bydgoszczanka kierowała samochodem mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.

42-latka straciła prawo jazdy, a ponadto odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo dawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, spowodowanie kolizji drogowej oraz za kilka wykroczeń drogowych. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Link

Co jest gorsze od pijanej baby?!

małymobil - 26 Maj 2023, 13:20

CB 672GK pojechało na serwis.
małymobil - 17 Sierpień 2023, 15:01

Obie BMW sprawne. Fiata nie widać.
piotreg - 24 Sierpień 2023, 08:24

małymobil napisał/a:
Fiata nie widać.

POLCAM 1132PL - Fiat Bravo - KMP Bydgoszcz - POLCAM uległ awarii, nie będzie legalizowany. Bravo nie pracuje już jako VR.

delpiero napisał/a:
:arrow: CB 1573M

ZURAD 087 - SKODA Superb - KMP Bydgoszcz - ZURAD uległ awarii, nie będzie legalizowany. Superb nie pracuje już jako VR.

małymobil - 24 Sierpień 2023, 08:40

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Fiata nie widać.

POLCAM 1132PL - Fiat Bravo - KMP Bydgoszcz - POLCAM uległ awarii, nie będzie legalizowany. Bravo nie pracuje już jako VR.

delpiero napisał/a:
:arrow: CB 1573M

ZURAD 087 - SKODA Superb - KMP Bydgoszcz - ZURAD uległ awarii, nie będzie legalizowany. Superb nie pracuje już jako VR.

Jako ciekawostkę dopowiem, że Bravo dostało nagrywarkę ze Skody błękitnej.

małymobil - 5 Wrzesień 2023, 13:43

CB 672GK oraz CB 1248S sprawne.
delpiero - 16 Styczeń 2024, 18:34

:arrow: CB 1248S
grundi - 23 Luty 2024, 08:48

Czarne BMW z rozbitym przodem właśnie stało na terenie wydziału drogowego Policji w Bydgoszczy, czyżby 672GK?
piotreg - 24 Luty 2024, 08:05

grundi napisał/a:
Czarne BMW z rozbitym przodem właśnie stało na terenie wydziału drogowego Policji w Bydgoszczy, czyżby 672GK?

BMW GT?

grundi - 24 Luty 2024, 08:10

Tak wyglądało, jechałem po remontowanym moście i w ostatnim momencie zwróciłem uwagę na rozbitka. Postaram się dziś przejechać jeszcze raz i zerknąć czy jeszcze stoi, czy już przestawili.
piotreg - 24 Luty 2024, 08:19

672GK to jedyne GT w województwie.
grundi - 25 Luty 2024, 08:42

Potwierdzam - CB 672GT stoi rozbite na Iławskiej w Bydgoszczy.
piotreg - 26 Luty 2024, 07:52

Poważny dzwon czy delikatna obcierka?
grundi - 26 Luty 2024, 08:39

Dzwon. :-) Nie mogę znowu wrzucić zdjęcia na forum. Słaba jakoś ale mam coś.
piotreg - 27 Luty 2024, 16:33

grundi podesłał na e-mail.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group