Forum Mapy Fotoradarów

Toruń - Videorejestratory

piotreg - 22 Luty 2009, 20:16
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KMP Toruń

Nieoznakowane:

- brązowe BMW 330i xDrive, nr rej. CT 3010P - kamera przód i tył
- czarny Opel Vectra C, nr rej. CT 23615 /zdjęty ze służby/
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CAL N507 (wcześniej CB 68001) /zdjęty ze służby/
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. CT 3007P - kamera przód i tył /oddelegowane do KWP Bydgoszcz/
- srebrny Opel Insignia, nr rej. CT 23635 - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Sępólno Krajeńskie/

Oznakowane:

- Opel Astra V Combi, nr rej. HPC B125 - nr boczny C340
- Opel Astra V Combi, nr rej. HPC B126 - nr boczny C341
- Skoda Octavia II, nr rej. HPC A800 - nr boczny C370 - kamera przód i tył
- Skoda Octavia Combi, nr rej. HPC A212 - nr boczny C308 /zdjęta ze służby/

X-ik - 12 Marzec 2009, 01:59

Widziałem dzisiaj ciemnego Passata B6, chyba granatowy, co dziwne był na bydgoskich numerach, za przednią szybą dwie białe czapeczki, a panowie suszyli na zatoczce przy Pacyfiku na 40km/h.
piotreg - 12 Marzec 2009, 10:46

Są dwie możliwości - albo CB 68001 z Bydgoszczy, albo CB 68002 ze Świecia.

Videorejestratrory niestety mają to do siebie, że mogą zmieniać "garaże" i tego nie jesteśmy w stanie upilnować. :-)

Dzięki za informacje! Pamiętaj o możliwości zrobienia foteczek!

Polak. - 25 Marzec 2009, 14:23

Tutaj mamy pewniaka, CB 68001, a opowieści o Citroenie C5 należy wsadzić między bajki. :)

Tak a propos, to i CB 68001 i 68002 były z Bydgoszczy, ale zostały na stałe przetransferowane odpowiednio do Torunia i Świecia. ;)

garny - 11 Maj 2009, 23:23

Czarny Opel Vectra C, nr rej. CT 23615 widziany w akcji w weekend - chłopcy z opóźnieniem ruszyli ze skrzyżowania, paniusia z wiekowej Corsy TITNĘŁA na nich i zobaczyła lizaka. :)
damiannet - 31 Maj 2009, 01:29

Trzeba jeszcze dorzucić Passata B6 o numerach CB 67010. Grasuje czasami na trasie na Warszawę, Gdańsk i oczywiście Bydgoszcz.
piotreg - 31 Maj 2009, 09:01

To auto jest bezbarwne, czy może ma jakiś kolor. :-)
damiannet - 31 Maj 2009, 12:40

Siwy, metalik. :)
Polak. - 31 Maj 2009, 17:50

Masz racje, grasuje, ale w Bydgoszczy, a nie w Toruniu. I skreślicie w końcu tego Citroena C5. :shock:
damiannet - 31 Maj 2009, 20:22

Polak, czyli chcesz mi powiedzieć, że w zeszłym tygodniu wracając z kumplem z Łysomic zostaliśmy zatrzymani przez samochód widmo?

Proszę Cię skończ pisać bzdury.

Polak. - 31 Maj 2009, 22:57

Już to gdzieś pisałem i nie jest to żadna Ameryka, że czasami auta z innych komend jeżdżą w innych miastach, a tym bardziej jeśli chodzi o auto, które należy do Komendy Wojewódzkiej... ono może latać gdzie chce. Ale auto dalej jest we władaniu Bydgoszczy i tam je można spotkać na co dzień. :) Może zrobili sobie wypad.

Dla przykładu podam, że Vectrę z Torunia można spotkać w Grudziądzu, a z Grudziądza w Toruniu. Bo... są identyczne. :)

prof - 14 Czerwiec 2009, 12:18

CB 68001 widziany dziś przed chwilą na ulicy Przy Skarpie za szkołą, tuż przed zakrętem, jadąc w kierunku Kaszczorka, akurat jak jechałem wychodził klient z czarnego Golfa IV, byłem na tyle rekreacyjnie, że nawet nie miałem telefonu przy sobie żeby zrobić zdjęcie.
damiannet - 26 Czerwiec 2009, 02:20

prof napisał/a:
CB 68001 widziany dziś przed chwilą na ulicy Przy Skarpie za szkołą, tuż przed zakrętem, jadąc w kierunku Kaszczorka, akurat jak jechałem wychodził klient z czarnego Golfa IV, byłem na tyle rekreacyjnie, że nawet nie miałem telefonu przy sobie żeby zrobić zdjęcie.

Wczoraj widziany koło przychodni na Uniwersyteckiej, jak zatrzymali kogoś na chodniku.

Więc często bywa CB. :-(

prof - 26 Czerwiec 2009, 13:07

On po prostu krąży po mieście i widuje go częściej niż viki. Ostatnio nawet na Mickiewicza na sygnale szalał. Vectrę widziałem może ze 3 razy na żywo i tylko raz w akcji (przyjechali do kolizji), a ten Passek ciągle gdzieś mi miga, w takich sytuacjach, że nie mam jak zrobić zdjęcia.
piotreg - 26 Czerwiec 2009, 14:04

Cierpliwości, a go trafisz...

Swojego czasu dobry rok jeździłem za wrocławskim Mondeo, DW 47901, a teraz mamy tyle ligowych fotek tego bolida, że nie wiemy, które wrzucać na mapę video, bo wszystkie są zajefajne!

lukaszr - 6 Lipiec 2009, 08:26

piotreg napisał/a:
Cierpliwości, a go trafisz...

Tak się złożyło, że ja go trafiłem:

->>> KLIK

MalcolnX - 11 Lipiec 2009, 02:54

Więc tak. Dzisiaj jechałem samochodem ulicą dwukierunkową o godz 2.00 w nocy. Z naprzeciwka jechał samochód i zobaczyłem taki pomarańczowo czerwony punkcik, a później błysk. Na budziku miałem ok. 75km/h, a ograniczenie do (70) . Czy w Toruniu jest taki sprzęt? Czy jest możliwe, że mogę dostać fotkę? Flash był raczej słaby.
Pozdrawiam

piotreg - 11 Lipiec 2009, 06:35

Śpij spokojnie. Nic z tego nie będzie, przewrażliwiony jesteś. :-)
lukasXXX - 21 Lipiec 2009, 00:39

Witam, jestem nowy na forum i od razu wchodzę z mocnym uderzeniem. Dzisiaj wlatując do Torunia napotkałem taką oto niespodziankę.

Laguna, na listwie napis 2.0T, długaśny bacior presidenta na klapie i kamerka na 100% z przodu. Krzyczeli na radiu o tym autku już od Stolna. Blachy ma CT 23593

piotreg - 21 Lipiec 2009, 09:10

Wszedłeś rzeczywiście z drzwiami. :-)

Szkoda, że nie trafiło Ci się to za dnia... :-)

Jakiego koloru jest ów radiowóz?

lukasXXX - 21 Lipiec 2009, 18:44

Autko było ciemno-srebrne (szare). Dziś na radyjku było słychać, że chłopaki ostro kosili na obwodnicy. A akurat dziś jeździłem w okolicy Ina i Gniewkowa, to tak od 15 było dość gorąco na CB. Miałem chęć jechać i ich w dzień namierzyć, ale niestety za wielu klientów miałem do objechania. Wracałem ok. 18 to na CB mówili, że się koło Orlenu rozstawili na wylocie na Czerniewice. Zaraz jadę się przejechać po drugiej stronie Wisły. ;)
lukasXXX - 22 Lipiec 2009, 00:33

No i udało się! Trafiłem ich na Andersa za mostem tam, gdzie zawsze straż miejska stoi z fotoradarem. Trochę się bałem podejść bliżej, dlatego fotki takie, a nie inne, może następnym razem.
Dzisiaj za dnia za to udało mi się przyuważyć, że z tyłu też mają kamerkę. Nie jest łatwo ją dostrzec, bo z boku są ciemne rolety, a i z tyłu nie jest za jasno.

Na CB dało się też usłyszeć, że na drodze K-80 latał ten nowy Superb, a i o jakimś drugim Passacie na bydgoskich blachach ktoś krzyczał. Pojeżdżę, zobaczę.

Misial - 22 Lipiec 2009, 00:42

Jutro przejażdżka, tzn. dzisiaj do Torunia to popatrzymy, popatrzymy...
piotreg - 22 Lipiec 2009, 08:59

lukasXXX napisał/a:
Autko było ciemno-srebrne (szare).

Chyba raczej bardziej granatowe? :-)

prof - 22 Lipiec 2009, 17:05

To jest chyba kolor co w Renault się nazywa szary eclipse. :P

Tak swoją drogą, dlaczego te samochody mają takie wczesne numery rejestracyjne? Vectra jest po liftingu (od 2005 r.), a ma tablice CT 23615, gdzie np. mój samochód kupiony na początku 2007 r. ma numerek zaczynający się na 9? Jak oni to rejestrują?

garny - 22 Lipiec 2009, 17:51

Porównując to, co widziałem wczoraj na A4 i powyższe foty, zastanawiam się czy nie zmienili strategii zatrzymywania. :) Bo do tej pory zazwyczaj stawali za kasowanym aby kamerka nagrywała to co się dzieje - nie wiem czy to stosowali, czy nie tak dość sporadycznie było inaczej, a teraz widzę, że zawsze stają przed. :( Trudno im cyknąć foto w pełnej krasie. :)
Misial - 22 Lipiec 2009, 18:00

garny napisał/a:
(...) bo do tej pory zazwyczaj stawali za kasowanym aby kamerka nagrywała to co się dzieje (...)

A może ma dwie kamerki :?:

garny - 22 Lipiec 2009, 18:04

Z opisu wynika, że ma 2 kamerki, ale "nasze" Vectry nie mają, a dokładnie tak samo "haltowały" wczoraj - 3 przypadki, 3 różne auta i zawsze przed kasowanym.
Misial - 22 Lipiec 2009, 18:05

Może "nowe" rozporządzenie. :roll:
piotreg - 22 Lipiec 2009, 19:51

prof napisał/a:
To jest chyba kolor co w Renault się nazywa szary eclipse. :P

Dzięki. :-)

prof napisał/a:
Tak swoją droga, dlaczego te samochody mają takie wczesne numery rejestracyjne? Vectra jest po liftingu (od 2005 r.), a ma tablice CT 23615, gdzie np. mój samochód kupiony na początku 2007 r. ma numerek zaczynający się na 9? Jak oni to rejestrują?

Kochany! Każda KWP ma swoją pulę tablic rej. Oni mogą codziennie jeździć na innych! Tą są tzw. tablice z indeksu zakazane. Każde auto ubezpieczenie ma na nr VIN, nie na nr rej.!!!

garny napisał/a:
Porównując to, co widziałem wczoraj na A4 i powyższe foty, zastanawiam się czy nie zmienili strategii zatrzymywania. :) Bo do tej pory zazwyczaj stawali za kasowanym aby kamerka nagrywała to co się dzieje - nie wiem czy to stosowali, czy nie tak dość sporadycznie było inaczej, a teraz widzę, że zawsze stają przed. :( Trudno im cyknąć foto w pełnej krasie. :)

Oni mają obowiązek stawania z tyłu - takie są wymogi bezpieczeństwa!
Dlaczego? Ze względu na listwę wyświetlającą napis na tylnej szybie i migotki - ma to być informacja dla innych kierujących.

garny napisał/a:
Z opisu wynika, że ma 2 kamerki, ale "nasze" Vectry nie mają, a dokładnie tak samo "haltowały" wczoraj - 3 przypadki, 3 różne auta i zawsze przed kasowanym.

Łapiemy ich tym samym na łamaniu procedur zatrzymania. :-)
Radiowóz ma być zawsze na końcu!

garny - 22 Lipiec 2009, 20:56

piotreg napisał/a:
Łapiemy ich tym samym na łamaniu procedur zatrzymania. :-)
Radiowóz ma być zawsze na końcu!

A to źli ludzie. :)

diffumax - 22 Lipiec 2009, 21:58

piotreg napisał/a:
Łapiemy ich tym samym na łamaniu procedur zatrzymania. :-)
Radiowóz ma być zawsze na końcu!


Cytat:
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego z dnia 18 lipca 2008 r. opublikowana w Dzienniku Ustaw Nr 132 poz. 841 z dnia 24.08.2008 r. Na podstawie art. 131 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm.3)) zarządza się, co następuje:

Bleble bleble...

§ 2.7. Miejsce zatrzymania pojazdu może być wyznaczone przez ustawienie znaku "stój - kontrola drogowa".
§ 3. 1. Pojazd powinien być zatrzymany w miejscu, w którym nie zagraża to bezpieczeństwu ruchu.
2. W celu dojazdu do miejsca, o którym mowa w ust. 1, policjant może wydać kontrolowanemu uczestnikowi ruchu polecenie jazdy za pojazdem policyjnym.

3. Przepisu ust. 1 nie stosuje się w razie konieczności zatrzymania pojazdu:
- 1. w wyniku prowadzonych działań pościgowych;
- 2. co do którego zachodzi uzasadnione podejrzenie, iż może on zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego ze względu na swój stan techniczny lub zachowanie się kierującego.

4. Pojazd policyjny powinien być, w miarę możliwości, ustawiony za zatrzymanym pojazdem, jeżeli zatrzymanie nastąpiło na drodze.

5. W przypadku zatrzymania pojazdu na jezdni lub poboczu, w miejscu gdzie jest to zabronione, kierujący pojazdem policyjnym przed przystąpieniem do kontroli włącza niebieskie światło błyskowe.

imho, mają "furtkę" do stawania nieoznakowanymi przed pojazdami kontrolowanymi.

amaral - 24 Sierpień 2009, 13:35

W Toruniu zrobiłem zdjęcie cywilnemu, granatowemu Passatowi, nr rej. CB 68007. Kamerkę ma z przodu tylko koło kierowcy. Zdjęcie wrzucę przy okazji.
piotreg - 2 Październik 2009, 09:22

Toruń - przegląd video:

Cytat:
- czarny Opel Vectra C, nr rej. CT 23615
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 68001

- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 68007

Tego ostatniego ustrzelił amaral...
Jakoś tak nie mogę natrafić na jakikolwiek ślad tego bolida...

20VT - 3 Październik 2009, 00:01

Ten ostatni to pewniak, na Święcie Policji w Toruniu stał obok Vectry właśnie na tych blatach. Kamera przy słupku.
piotreg - 3 Październik 2009, 09:48

A jednak takiego nie ma.

:arrow: CB 69007 - taki istnieje :-)

20VT - 4 Październik 2009, 02:13

Faktycznie masz rację, pomyłka o jeden numerek. Mam zdjęcie, ale nie mam pojęcia jak tu coś wstawić.
piotreg - 4 Październik 2009, 10:03

->>> Jak wstawić zdjęcie
Fear - 29 Marzec 2012, 18:52

Cytat:
Ukrytą kamerą w pirata

Zbyt szybka jazda - 300 zł, brak dokumentów - 50 - tak karali policjanci, z którymi wybraliśmy się na patrol


Policjanci, których służbę obserwowały "Nowości", czasem zamiast skruchy mogą liczyć na rozbrajającą szczerość. Jeden z kierowców, który przekroczył prędkość o blisko 50 km/h stwierdził, że dopiero się rozpędzał...

Jedziemy policyjnym volkswagenem passatem w stronę Torunia. Ruch jest bardzo duży. W Toporzysku kierowca hondy CR-V wyprzedza inne auto na skrzyżowaniu, dodatkowo przejeżdżając przez podwójną ciągłą.

Dopiero się rozpędzał

Za wyprzedzanie na skrzyżowaniu - 200, za podwójną ciągłą - 300 złotych, więc razem 500 złotych. Przy Castoramie na ograniczeniu do 70 km/h wyprzedza nas z prędkością 117 km/h Volvo na warszawskich tablicach.

- Ja się dopiero rozpędzałem... - wyznał szczerze w radiowozie kierowca volvo, po czym dowiedział się, że zostanie ukarany 300-złotowym mandatem, a na koncie przybędzie mu 8 punktów.

Przy wjeździe do Portu Drzewnego pani kierująca toyotą yaris przekracza prędkość o ponad 30 km/h.

Nie ma wyrabiania „norm”


W centrum Torunia kierujący autem dostawczym z pasa ruchu przeznaczonego dla skręcających w prawo, jedzie na wprost. Ma pecha, bo nie dość, że jechał bez zapiętych pasów, to jeszcze nie ma przy sobie żadnych dokumentów. Stoimy na ul. Przy Kaszowniku kilkadziesiąt minut czekając, aż ktoś dostarczy mu dokumenty. Za brak każdego z wymaganych kierowca jest ukarany mandatami po 50 złotych, dodatkowo dostaje 250 złotych za złamanie przepisów.

Po zmroku wysiadamy z radiowozu. Przed policjantami pozostały trzy godziny służby, podczas której z pewnością trafią na kolejnych łamiących przepisy kierowców.

Nie mamy żadnych norm "pozyskania" mandatów - wyjaśnia sierżant Adrian Makoś. - Naszym zadaniem jest pilnowanie, aby kierowcy nie łamali przepisów - dodaje.

Dziś popełniający kilka wykroczeń kierowca może zostać ukarany maksymalnie mandatem w wysokości 1000 złotych oraz praktycznie nieograniczoną liczbą punktów karnych. Jednak gdy przekroczy 24 (a mający prawo jazdy krócej niż rok - 20 punktów), traci uprawnienia i musi ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

Co pewien czas wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego organizują spotkania, podczas których kierowca raz na pół roku może pomniejszyć swoje konto o sześć punktów. Wzięcie udziału w takim kursie kosztuje 250 złotych. Za kilka tygodni może się to jednak zmienić, bo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało zmiany w rozporządzeniu o karaniu kierowców. Kurs zastąpią bardziej kosztowne i trudniejsze do zaliczenia zajęcia.

Nowy taryfikator mandatów - takie zmiany przygotowuje ministerstwo

•holowanie sań za samochodem - 5 punktów karnych, mandat nawet do 500 złotych
•wyprzedzanie na przejściu dla pieszych - 10 punktów karnych i 200 zł
•przewożenie dziecka bez fotelika - 6 punktów karnych i 150 zł
•jazda bez pasów - 4 punkty karne i 100 zł
•parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych - 5 punktów karnych i 500 zł
•wymuszenie pierwszeństwa na pieszym, który stoi przy przejściu - 10 punktów karnych i 350 złotych
•rozmowa przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego - 5 punktów karnych i 200 złotych

LINK

inżynier - 23 Styczeń 2013, 22:02

Gazeta.pl
ferran - 17 Kwiecień 2013, 09:57

Cytat:
- granatowy VW Passat B6, nr rej. CB 68001

Cytowany Passat stał wczoraj w miejscowości Wola (powiat toruński na granicy z powiatem lipnowskim). Suszyli i mieli dwóch klientów. Ustawili się dosyć cwanie, dopiero w ostatniej chwili się zorientowałem, więc nie było czasu na zdjęcie, ale za to jest zdjęcie Vectry w wątku Lipno z tego samego dnia. ;)

BarakOsama - 19 Wrzesień 2013, 13:48

Czarny Opel Insignia, CB 68017 widziany dzisiaj ok. godz. 12.30 na ul. Żwirki i Wigury.


piotreg - 4 Styczeń 2014, 19:59

Czy KMP Toruń wzmocniła nowa Insignia?

NN osoba napisał/a:
Toruń. CT 23635, Opel Insignia

przemx - 4 Styczeń 2014, 20:37

Nie znam numerów, ale potwierdzam. Nowa Insignia, kolor srebrny, bardzo aktywna na drodze K-10.
inżynier - 4 Styczeń 2014, 22:48

Potwierdzam. Srebrne cacko jest w Toruniu. CT 23...
autogaz1984 - 10 Styczeń 2014, 16:41

TAK - srebrna Insignia w Toruniu CT 23635 bardzo aktywna. Wiadomo - Viki dadzą pewnie odpocząć, a Insignie ujeżdżają puki jeszcze nie jest tak znana w powiecie. :mad:
piotreg - 10 Styczeń 2014, 16:44

Pykaj fotki, tak aby oko nacieszyć... oczywiście za "suche" informacje również dziękujemy. :good:
delpiero - 9 Kwiecień 2014, 21:13

Cytat:
Uwaga kierowcy! Koniec objazdów, Cierpice znowu przejezdne

Ruch na krajowej "dziesiątce" od rana uniemożliwiał przewrócony samochód ciężarowy. Od godz. 14 droga jest całkowicie przejezdna.

Z nieznanych jeszcze powodów ciężarówka przewożąca odpady drobiowe, przewróciła się na bok i blokowała przejazd. Z tego powodu ruch samochodowy w tym miejscu został całkowicie wstrzymany, a kierowcy musieli jechać objazdem przez Toruń i Wielką Nieszawkę. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Od ok. godz. 12 ruch odbywał się wahadłowo, a od godz. 14 "dziesiątka" jest ponownie przejezdna.


Źródło: www.torun.gazeta.pl

autogaz1984 - 10 Kwiecień 2014, 00:29

CB 68001 cały czas aktywne, tak jak CT 23615, CT 23635. :evil:
autogaz1984 - 2 Maj 2014, 20:44

Passat kursował między Steklinem (nawet zapuścili się kawałek na powiat Lipnowski), a Lubiczem ok. 10.00, natomiast Insignia grasowała po Czernikowie ok. 15. :twisted: Powściekali się. :mrgreen:
piotreg - 3 Maj 2014, 11:26

Akcja "Długi weekend". Podobno na drogach ma być b. dużo Policji.
g1kowal - 4 Maj 2014, 15:11

piotreg napisał/a:
Akcja "Długi weekend". Podobno na drogach ma być b. dużo Policji.

piotreg, chyba tylko za dnia. W nocy z 31 na 1 (między 22:00-5:00) na drodze K-10 z Warszawy do Szczecina nie było ŻADNEGO patrolu. Zaś minionej nocy w drodze powrotnej między 20:00 a 3:00 JEDYNA napotkana załoga suszyła w Wałczu. Klientów "mocno spieszących się" na trasie nie brakowało. :facepalm:

piotreg - 5 Maj 2014, 13:19

Tak jest zawsze. Najwięcej policji na swojej drodze spotykam, kiedy nie ma żadnych akcji. Wówczas policja robi taką akcję żeby Nas złapać. :D
wksek - 6 Maj 2014, 16:32

Ta... 1000km, 3 lasery, 2 suszary, kilka nabitych skrzynek i 2 video - w tym roku się przyłożyli. :D Z reguły kiedy akcja to ani widu ani słychu.
delpiero - 31 Maj 2014, 17:25

Cytat:
29-30.05.2014 - SZKOLENIE POLICJI NA TORZE POZNAŃ

W dniach 29-30.05.2014 na Torze "Poznań" odbyło się szkolenie policji z zakresu techniki jazdy samochodem nadzorowane przez Komendę Główną Policji. W szkoleniu udział wzięło pięćdziesięciu funkcjonariuszu z terenu całego kraju. Zajęcia zorganizował Automobilklub Wielkopolski oraz Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.

Źródło: www.aw.poznan.pl

autogaz1984 - 10 Lipiec 2014, 13:43

www.facebook.com
delpiero - 3 Sierpień 2014, 20:11

:arrow: Opel Insignia, nr rej. CT 23635 - kamera przód i tył.
phonemaniac - 14 Sierpień 2014, 11:34

To ja też wstawię zdjęcia Insigni. :D

:arrow: Opel Insignia, nr rej. CT 23635 - kamera przód i tył.

phonemaniac - 14 Sierpień 2014, 22:34

A teraz małe video: ;)



Jakaś zorganizowana akcja była. W Insigni siedziało aż 3 misiaków, a do obsłużenia cała kolejka ludzi była.

BarakOsama - 24 Wrzesień 2014, 19:19

Dziś mówili w radiu GRA, że dzisiaj w Toruniu nagrywali "Uwaga! Pirat". Ciekawe kiedy będzie w TV?
piotreg - 25 Wrzesień 2014, 12:14

W Piracie cały czas są materiały z Torunia.
autogaz1984 - 16 Październik 2014, 09:10

:arrow: Insignia CT 23635





www.torun.naszemiasto.pl

euros - 23 Styczeń 2015, 12:44

FB:
autogaz1984 - 20 Luty 2015, 19:59

Passacik dziś aktywny na Szosie Lubickiej, wylot na Warszawę... :evil:


autogaz1984 - 3 Kwiecień 2015, 22:05

Cytat:
Szaleńczy rajd ulicami Torunia skończy się w sądzie

Funkcjonariusze toruńskiej drogówki zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał ulicami Torunia. Kierowca jednośladu, uciekając przed policjantami, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że jego konto powinno powiększyć się o 59 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy i skierują sprawę do sądu.


Wczoraj (2.04.2015) krótko przed godz. 16:00 funkcjonariusze toruńskiej drogówki, którzy przy ul. Okrężnej w Toruniu wykonywali czynności w związku z kolizją drogową, zauważyli motocyklistę niestosującego się do przepisów ruchu drogowego. Kierowca jednośladu, przejeżdżając koło radiowozu, rozpoczął manewr jazdy na jednym kole. Funkcjonariusze, widząc to ruszyli za nim w pościg. Na wysokości jednej ze stacji paliw znajdującej się na skrzyżowaniu ulic Polnej i Szosy Chełmińskiej motocyklista zlekceważył sygnały dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania się i rozpoczął ucieczkę.

Kierowca jednośladu, uciekając, łamał przepisy ruchu drogowego. Skręcając w prawo z ul. Polnej w Szosę Chełmińską, omal nie doprowadził do kolizji z jadącymi zgodnie z przepisami pojazdami. Na skrzyżowaniu ul. Szosa Chełmińska z ul. Św. Józefa nie stosował się do zakazów i wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania pojazdów na skrzyżowaniu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych niemal uderzył w osobowe volvo, które miało zamiar skręcić w lewo. Następnie motocyklista, kontynuując ucieczkę, na skrzyżowaniu ul. Szosa Chełmińska z ul. Bartkiewiczówny zaczął wyprzedzać kilka pojazdów. Wszystkie te wykroczenia zarejestrował policyjny widerejestrator. Kierujący jednośladem zdołał w ulicznych korkach umknąć funkcjonariuszom, ale chwilę później nieopodal swojego domu został zatrzymany.

Motocyklistą okazał się 25-latek. Mężczyzna przyznał się do popełnionych wykroczeń, tłumacząc się brakiem wymaganej kategorii do prowadzenia pojazdów (miał prawo jazdy kategorii B). Za rażące popełnianie wykroczeń w ruchu drogowym, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i skierują sprawę do sądu. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że jego konto powinno powiększyć się o 59 punktów karnych.

Link + Video

autogaz1984 - 4 Kwiecień 2015, 21:08

Nieoficjalne źródło przekazało mi info, że KMP Toruń nabyło nieoznakowaną Skodę Superb. Wie ktoś czy taka sytuacja mogła mieć miejsce. :o To może tylko plotka, ale... :mrgreen:
autogaz1984 - 28 Kwiecień 2015, 11:09

Cytat:
Szaleńcza jazda warta 73 punkty karne

Motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli, uciekając przed policjantami, wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników. Podczas szaleńczej jazdy popełnił tyle wykroczeń, że na jego konto powinny "wpłynąć" 73 punkty karne. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, a zabezpieczoną dokumentację w tej sprawie przekażą do sądu.


W minioną sobotę (25.04.15) około 10:15 funkcjonariusze toruńskiej drogówki, którzy pełnili służbę krajowej 15 w miejscowości Różankowo, na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich zauważyli motocyklistę, który wstrzymał ruch pojazdów jadących od strony Torunia, umożliwiając tym samym przejazd innym, skręcającym w kierunku Łubianki, przez co tamował ruch.

Funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania. Mężczyzna zignorował to i jechał dalej. Podczas ucieczki motocyklista wielokrotnie złamał przepisy: wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu, znacznie przy tym przekraczając dozwoloną prędkość. Wszystkie te wykroczenia zarejestrował policyjny wideorejestrator.

Motocyklistą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Łubianka. Za rażące popełnianie wykroczeń w ruchu drogowym, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. O tym, czy będzie mógł je odzyskać, może już tylko zdecydować sąd, do którego funkcjonariusze skierują tę sprawę.

Gdyby zsumować punkty karne za wykroczenia, które w sumie popełnił podczas tej szaleńczej jazdy, na jego konto mogłyby wpłynąć aż 73. A wszystko przecież mogło zakończyć się na dwustuzłotowym mandacie za tamowanie ruchu.

Link + Video

autogaz1984 - 17 Maj 2015, 19:46

Jakież moje było zdziwienie, jak będąc na skrzyżowaniu drogi K-10 z DW nr 552 w Lubiczu Dolnym, zauważyłem nieoznakowaną Insignie na bombach koloru ciemnego zawracającą od Torunia, a potem wjeżdżającą na węzeł autostradowy. Niestety blaszek nie dojrzałem, byłem zbyt daleko. :cry: Gościnne występy z KWP Bydgoszcz :arrow: brązowy Opel Insignia, nr rej. CBY 12N7 :?: :o
piotreg - 2 Lipiec 2015, 17:44

Skoda Octavia Combi, nr rej. HPC A212 - nr boczny C308 już bez kamery.
autogaz1984 - 31 Sierpień 2015, 09:59

Vectra CT 23615 ma się w miarę dobrze, sprzęt nagrywający jak miała tak ma nadal. :cool:
autogaz1984 - 18 Marzec 2016, 21:53

autogaz1984 napisał/a:
Vectra CT 23615 ma się w miarę dobrze (...)

I jeździć też jeździ... :wink:



Mati W napisał/a:
Nagrane: 12.03.2016 roku - Toruń, ul. Szosa Lubicka, około godziny 18:00.

www.youtube.com

piotreg - 19 Marzec 2016, 08:29

autogaz1984 napisał/a:
I jeździć też jeździ... :wink:

Poszła jak przecinak... :evil:

autogaz1984 - 22 Czerwiec 2016, 21:10

Cały czas w służbie. :cool:
piotreg - 12 Styczeń 2017, 16:17

Fot. FB - Videorejestratory W Polsce:
małymobil - 28 Styczeń 2017, 00:03

Pasek zabezpieczał miejsce karambolu z udziałem MON-u.

Źródło

piotreg - 28 Styczeń 2017, 11:02

małymobil napisał/a:
Pasek zabezpieczał miejsce karambolu z udziałem MON-u.

Przynajmniej wiadomo, że Passek nadal w służbie. Ciekawe, czy jego dni są już policzone?!

autogaz1984 - 6 Marzec 2017, 20:47

piotreg napisał/a:
Przynajmniej wiadomo, że Passek nadal w służbie. Ciekawe, czy jego dni są już policzone?!

Raczej nie, prawdopodobnie ten Passek zmienił blaszki z CB 68001 na CAL N507. Będąc wczoraj w Toruniu, przejeżdżając ul. Żółkiewskiego, przyuważyłem, że stali Panowie <R> z <LR> w obstawie granatowego Passata na w/w blaszkach. :evil:

Sygnettoo - 6 Marzec 2017, 22:03

Dowód...

Pewnie skończył się dowód. :P

autogaz1984 - 6 Marzec 2017, 22:07

Sygnettoo napisał/a:
Dowód...

Jadąc z bobasem, który ma skończone 3 m-ce i w dodatku "marudzi" to i tak jest OK, że w ogóle blaszki zapamiętałem, nie mówiąc o zawrotce i "dowodzie"... :razz:

Sygnettoo - 6 Marzec 2017, 23:47

Haha, ja mówię o dowodzie rejestracyjnym, a nie dowodzie jako zdjęcie. :twisted: Nie mam powodów żeby nie ufać Ci na słowo. :P
autogaz1984 - 7 Marzec 2017, 22:27

Sygnettoo napisał/a:
(...) ja mówię o dowodzie rejestracyjnym.

Akurat, znając Ciebie, na pewno miałeś na myśli DR... :cool: :lol:

Sygnettoo - 8 Marzec 2017, 00:09

Jeszcze powiedz, że jestem troll i co ja tam wiem o wideo. :grin: :lol:
autogaz1984 - 8 Marzec 2017, 22:58

Cytat:
Jeszcze powiedz, że jestem troll (...)

Akurat, znając Ciebie, na pewno nie jesteś troll... :good: :lol:

Ps. Chociaż Cię nie widziałem... :lol:

autogaz1984 - 9 Marzec 2017, 21:44

Sygnettoo napisał/a:
Jeszcze powiedz, że jestem troll (...)

PS. Nie czepiaj się :!: :razz:

autogaz1984 - 13 Kwiecień 2017, 22:56

Insignia CT 23635 bez zmian. :cool:
autogaz1984 - 14 Maj 2017, 23:02

Vectra CT 23615 bez zmian - blachy te same i VR na pokładzie!!!
piotreg - 14 Lipiec 2017, 08:33

autogaz1984 napisał/a:
Insignia CT 23635 bez zmian. :cool:

Fot. http://torun.naszemiasto.pl

autogaz1984 - 19 Sierpień 2017, 16:10

autogaz1984 napisał/a:
Vectra CT 23615 bez zmian - blachy te same i VR na pokładzie!!!

Bez zmian. :cool:

piotreg - 16 Październik 2017, 10:35

Garnizon wzmocniła Skoda Octavia II, nr rej. HPC A800 - nr boczny C370 - kamera przód i tył (wcześniej KPP Lipno).

Źródło: http://elightbars.pl

autogaz1984 - 16 Grudzień 2017, 20:49

CT 23615 nadal jeszcze z VR. :razz:
piotreg - 13 Styczeń 2018, 13:24

Cytat:
Już są w Toruniu



Wczoraj tabor garnizonu toruńskiego wzbogacił się o kolejne auto. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, insp. Paweł Spychała wręczył kluczyki do nowego BMW i kia ceed funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.


Wczoraj (11.01.2018) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, podczas uroczystego przekazania nowych radiowozów funkcjonariuszom Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Spychała przekazał kluczyki do dwóch nowych aut funkcjonariuszom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Tabor właśnie tego wydziału garnizonu toruńskiego wzbogaci się o nowe, nieoznakowane bmw, oraz oznakowaną kia ceed.

BMW 330i xDrive, to nowa marka, która znajdzie się wśród pojazdów służbowych. Wyposażone w silnik 250 KM, 2,0 benzyna, z automatyczną skrzynią biegów, napęd 4x4 oraz videorejestrator.

Nowe radiowozy dla kujawsko-pomorskiego garnizony zakupione zostały przez KGP z Programu Modernizacji Policji na lata 2017- 2020.

Link

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. CT 3007P - kamera przód i tył

Źródło: http://elightbars.pl



Fot. http://www.pomorska.pl

piotreg - 14 Styczeń 2018, 11:26

piotreg napisał/a:
:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. CT 3007P - kamera przód i tył

Fot. FB - Videorejestratory W Polsce:

piotreg - 25 Luty 2018, 11:25

Fot. FB - Videorejestratory W Polsce:
piotreg - 10 Marzec 2018, 08:32

Czarny Opel Vectra C, nr rej. CT 23615 kończy służbę jako VR.

http://elightbars.pl napisał/a:
Vectra CT już bez kamery - prawdopodobnie sprzęt pójdzie do oznakowanej Astry.

piotreg - 11 Marzec 2018, 13:27

autogaz1984 napisał/a:
Insignia CT 23635 bez zmian. :cool:

piotreg - 22 Marzec 2018, 10:42

Zmiany w KMP. Jak donoszą Koledzy z elightbars.pl, granatowy VW Passat B6, nr rej. CAL N507 oddał sprzęt do Opla Astry. Dwie Astry doposażono w kamery (druga kamera w spadku z Vectry):
Cytat:
- OPEL Astra oznakowany, nr rej. HPC B125 - nr taktyczny C340 (1x Zurad);
- OPEL Astra oznakowany, nr rej. HPC B126 - nr taktyczny C341 (1x PolCam).

piotreg - 12 Kwiecień 2018, 11:32

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. CT 3007P - kamera przód i tył

Tym razem ustrzelone na drodze K-80 w Górsku.

grundi - 17 Maj 2018, 16:26

piotreg napisał/a:
:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. CT 3007P - kamera przód i tył.

Ładne foto w artykule.

Źródło

Sygnettoo - 17 Czerwiec 2018, 20:42

VW wrócił, ale bez kamer. Twarda bestia.
piotreg - 23 Sierpień 2018, 09:34

<R>
delpiero - 26 Październik 2018, 21:52

W Toruniu pojawiło się drugie BMW.
autogaz1984 - 26 Październik 2018, 21:57

W porę. :grin: Dziś mi tato mówi, że w Czernikowie czarne BMW, ja mówię srebrne, trzymało czarne. A On, NIE, że czarne trzymało Mondeo. Zaglądam na znane nam forum, a tu nie ma. :lol: Do dziś. CT 3010P. Pozdrawiam.
piotreg - 29 Październik 2018, 13:54

My również pozdrawiamy. Ukłony dla żony.
delpiero - 2 Listopad 2018, 19:48

:arrow: CT 3010P
zurad - 3 Listopad 2018, 09:37

delpiero napisał/a:
W Toruniu pojawiło się drugie BMW.

Brązik.

autogaz1984 - 4 Grudzień 2018, 19:22

Mały duet, tylko niestety młodsza "siostra" CT 3010P dostała klapsa, a starsza CT 3007P zabezpieczała. :twisted: Także na jakiś czas Toruń pozostaje bez jednego BMW z VR. :evil:
delpiero - 5 Grudzień 2018, 12:13

:shock: I kolejna do kolekcji rozbitków (miała przejechane 2 tys. km). To już chyba jedenasta, jak dobrze liczę. :facepalm:
piotreg - 5 Grudzień 2018, 15:40

A tak właściwie to co się stało? Jakieś pościgi?
zurad - 9 Grudzień 2018, 21:33

Kolizja.

Cytat:
Nowiuśkie policyjne bmw rozbite w Czernikowie. Miało zaledwie 2 tys. km przebiegu



Wczoraj nowy policyjny radiowóz bmw 330i xdrive brał udział w kolizji w Czernikowie. Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Zygmuntowo w policyjny wóz wjechało inne bmw. Kolizja nie nastąpiła z winy policjantów.


Toruńska drogówka długo nie nacieszyła się nowym nieoznakowanym radiowozem. Bmw 330i xdrive, który dotarł do toruńskiego garnizonu zaledwie 24 października br. i miał tylko 2 tys. km przebiegu, brał udział we wtorkowej kolizji w Czernikowie. Doszło do niej ok. godz. 18 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Zygmuntowo.

– Nieoznakowany zmierzał zgodnie z przepisami, nie na sygnałach, w kierunku Torunia – relacjonuje Wojciech Chrostowski z zespołu komunikacji społecznej toruńskiej policji. – Z przeciwnego kierunku zaś jechało bmw e39. Na skrzyżowaniu z ul. Zygmuntowo kierowca bmw e39 wykonał manewr skrętu w lewo i doprowadził do kolizji.

Kolizja nie nastąpiła z winy policjantów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze trafili do szpitala na obserwację. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne.

"Wypadnięcie" bmw z wczorajszej służby spowodowało, że dłużej były obsługiwane inne zdarzenia drogowe w powiecie toruńskim. Jedna z naszych Czytelniczek czekała na policję aż dwie i pół godziny. – Do mojej kolizji podjechała Żandarmeria Wojskowa – żali się Czytelniczka z gminy Czernikowo. – Policjanci pojechali najpierw do kolegów.

Co dalej z policyjnym bmw? Dopiero będą oceniane szkody. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie to szkoda całkowita, czy auto da się naprawić.

Bmw 330i xdrive było wykorzystywane na terenie Torunia i powiatu toruńskiego. Ma 250 koni mechanicznych, automatyczną skrzynię biegów, napęd 4 x 4 oraz wideorejestrator. – Takie auta trafiają do jednostek po to, abyśmy na naszych drogach czuli się jak najbezpieczniej – podkreślali policjanci przy odbiorze tego pojazdu.

Toruńscy policjanci mają jeszcze jedno bmw o podobnych parametrach. Trafiło one do miasta w styczniu br.

Link

piotreg - 10 Grudzień 2018, 12:23

Szkoda całkowita raczej nie wchodzi w grę. Wróci za miesiąc.
autogaz1984 - 8 Luty 2019, 11:48

Świeże info od Pana Policjanta: BMW jeszcze nie ruszone od czasu kolizji, natomiast Insignia, jak to ujął, prawdopodobnie powędrowała do Żnina. :cool:
grundi - 4 Kwiecień 2019, 05:22

"Starsza siostra" ma się całkiem nieźle. Wczoraj koło południa zabezpieczali kolizje na Mickiewicza w Toruniu.


grundi - 30 Kwiecień 2019, 06:36

Tu jeszcze ładne zdjęci wprost z e-wydania "Pomorskiej".
autogaz1984 - 15 Czerwiec 2019, 19:51

Po długim postoju CT 3010P wróciła do służby. :twisted:
piotreg - 17 Czerwiec 2019, 12:53

Srebrne BMW będzie teraz latać po całym województwie.

Cytat:
Policyjna specgrupa będzie tropić piratów w regionie



Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał sześcioosobowy "Zespół kontroli ruchu drogowego" do realizacji zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa i porządku ruchu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego. Tworzą go przeszkoleni policjanci z ruchu drogowego, którzy do dyspozycji dostali szybkie auta z którymi wiedza, co robić.


Policjanci zauważyli, że stan bezpieczeństwa na drogach regionu od początku roku pogorszył w porównaniu do roku ubiegłego. Powołanie tej specgrupy jest odpowiedzią na ten problem.



- Policjanci tego zespołu będą pełnić służbę na terenie całego województwa. W ramach służby będą patrolowali szczególnie te trasy, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wypadków i często łamane są przepisy ruchu drogowego, ale także o dużym natężeniu ruchu. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w radiowozy: oznakowanego opel astra i dwa nieoznakowane BMW z videorejestratorem, a także laserowe mierniki prędkości - informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.



Policjanci bezpośrednio będą podlegać Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy i wspomagać będą policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zespół kontroli ruchu drogowego wyjechał na drogi naszego województwa już dziś. W tym tygodniu będą w powiecie mogileńskim. Jego działania zaplanowano do 30 września, ale nie jest wykluczone, że będzie ścigał piratów dłużej.

W Warszawie policyjna grupa Speed, która zajmuje się ściganiem piratów drogowych ma ogromne sukcesy na swoim koncie. Od listopada, gdy ją utworzono, namierzyła prawie 8 tysięcy kierowców, którzy przekraczali prędkość, 2 tysiące z nich straciło prawo jazdy, kilkaset osób - dowody rejestracyjne. Nałożono też ponad 1000 mandatów za inne wykroczenia. W naszym regionie podobny zespół już działał, będzie więc to niejako powrót do wcześniejszego pomysłu.

Źródło

autogaz1984 - 12 Lipiec 2019, 16:40

Ta specgrupa tak zaczęła ujeżdżać CT 3007P, że ta aż zapłonęła. :twisted: I się spaliła. [*] :cry:

Cytat:
Pożar bmw na Szosie Lubickiej w Toruniu. To policyjny radiowóz. Spaliło się też auto na Wiązowej



Policyjny radiowóz i bus spaliły się w Toruniu.


Dwa pożary aut w Toruniu. Prawie w tym samym czasie zapaliło się jadące ulicą Jamontta bmw oraz zaparkowany na ulicy Wiązowej bus renault. Bmw należało do toruńskiej policji.

Dziś około godziny 15.20 na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej z ul. Jamontta doszczętnie spłonął policyjny radiowóz marki BMW.

Z informacji uzyskanych od mł. asp. Wojciecha Chrostowskiego z toruńskiej policji wynika, że policyjny pojazd zapalił się w wyniku samozapłonu w komorze silnika. Radiowóz przyjechał na miejsce zdarzenia po otrzymaniu zgłoszenia o plamie oleju na jezdni. W czasie, kiedy policjanci dokonywali oględzin plamy oleju, samochód samoczynnie stanął w ogniu.

Ruch na Szosie Lubickiej został wstrzymany. Wyznaczony został objazd ulicami: Wyszyńskiego, Ligi Polskiej, Konstytucji 3 maja. Utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej godzinę.

Z kolei na ulicy Wiązowej zapalił się zaparkowany tam bus renault. Auto spłonęło doszczętnie. Jak poinformowali strażacy tutaj też nikt nie ucierpiał.

Link

delpiero - 13 Lipiec 2019, 19:42

:arrow: CT 3007P [`][`][`]
piotreg - 14 Lipiec 2019, 10:26

Wóz miał chyba 2-letnią gwarancję producenta?
delpiero - 4 Wrzesień 2019, 09:02

:arrow: CT 3010P
delpiero - 30 Wrzesień 2020, 09:58

:arrow: CT 3010P
inżynier - 23 Grudzień 2020, 17:17

Co ma PolCam w Toruniu? :o

Cytat:
Złodziej porsche cayenne zatrzymany w Grębocinie k. Torunia. Zobacz spektakularną akcję!



Policjanci z toruńskiej drogówki zatrzymali po pościgu złodzieja, który ukradł porsche cayenne. Już wcześniej wobec zatrzymanego 23-latka toczyło się postępowanie, w którym podejrzany był o kradzieże dwóch innych pojazdów. Mężczyzna podczas ucieczki próbował potrącić policjanta. Zatrzymany 23-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty. To recydywista, więc teraz może mu grozić do 15 lat więzienia.


Wczoraj (21.12) krótko przed godz. 9:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o kradzieży porsche cayenne. Telefonował pokrzywdzony, który wystawił ogłoszenie o sprzedaży tego auta. Zgłaszający umówił się na ul. Żelaznej w Toruniu z mężczyzną zainteresowanym kupnem auta.

Złodziej wsiadł do samochodu pod pozorem odbycia jazdy próbnej i odjechał. Natychmiast po zgłoszeniu informacja o kradzieży trafiła do wszystkich policjantów pełniących służbę.

Na drogach wyjazdowych z miasta funkcjonariusze wystawili posterunki. Policjanci z drogówki zaważyli skradziony pojazd na drodze krajowej nr 91 w Łysomicach. Kiedy próbowali go zatrzymać kierowca przyśpieszył i nie reagował na ich polecenia. W Papowie Toruńskim uciekający pojazd natrafił na policyjną blokadę.

Auto ominęło ją bez zatrzymania a kierowca próbował potrącić tam policjanta, który chciał go zatrzymać. Na szczęście funkcjonariusz zdołał w porę odskoczyć. Auto ścigane przez kilka patroli dojechało do Grębocina, gdzie jeden z radiowozów wyprzedził ścigany samochód i zablokował mu możliwość ucieczki. Pozostałe auta policyjne uniemożliwiły uciekającemu odwrót.

Kierowca został wyciągnięty z auta i obezwładniony. Mężczyzna trafił do radiowozu a stamtąd prosto do policyjnej celi. 23-atek jest dobrze znany policjantom. Wobec tego mężczyzny toczy się już postępowanie o kradzież dwóch innych samochodów. Mężczyzna za każdym razem działał podobnie – umawiał się na obejrzenie samochodu wystawionego do sprzedaży po czym wsiadał do niego i odjeżdżał.

Pierwsze takie zdarzenie miało miejsce pod koniec października w Chełmży. Tam 23-latek ukradł Audi A6. Funkcjonariusze po tym zdarzeniu poszukiwali 23-latka. Ten kradzionym samochodem podróżował po całej Polsce. Dokonywał kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Na chwilę obecną policjanci zebrali dowody świadczące o przynajmniej 7 takich zdarzeniach.

Mężczyzna wpadł w ubiegłym tygodniu w Bydgoszczy. Kryminalni z toruńskiej komendy zajmujący się przestępczością samochodową zatrzymali go w kradzionym audi na parkingu przed jedną z restauracji. Pojazd wrócił do właściciela. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. 19 grudnia, po wyjściu na wolność 23-latek ukradł kolejne auto.

Tym razem jego łupem padł mercedes skradziony z ul. Żwirki i Wigury w Toruniu. Kilka godzin po kradzieży auto widziane było w Bydgoszczy. Tamtejsi policjanci próbowali zatrzymać samochód do kontroli, jednak kierowca zdołał uciec. Mercedes dwa dni później brał udział w kolizji na jednej z ulic w Mogilnie.

Po zdarzeniu 23-latek uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając auto na miejscu. Potem trafił do Torunia, gdzie ukradł porsche. Lista zarzutów, które 23-latek usłyszy dzisiaj od śledczych z komisariaty w Chełmży prowadzących jego sprawę jest długa.

Obejmuje kradzież 3 samochodów (audi, mercedesa i porsche), dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli policji, kradzieże paliwa na stacjach benzynowych na terenie całej Polski oraz czynną napaść na funkcjonariusza Policji. 23-latek to recydywista. Był już wcześniej karany za kradzieże. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Za przestępstwa, których się dopuścił może mu grozić do 15 lat więzienia.

Link

delpiero - 3 Styczeń 2021, 18:37

:arrow: CT 3010P
autogaz1984 - 20 Luty 2021, 16:47

BMW CT 3010P chwilowo na chorobowym... :cool:
autogaz1984 - 21 Marzec 2021, 15:55

BMW już wróciła z chorobowego, widziana 30 min. temu w Czernikowie... :twisted:
delpiero - 2 Lipiec 2021, 18:21

:arrow: CT 3010P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group