Forum Mapy Fotoradarów

Toruń - Fotoradary stacjonarne

piotreg - 22 Luty 2009, 19:24
Temat postu: Fotoradary stacjonarne
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miasta Toruń

- ul. Bulwar Filadelfijski, na wysokości ul. Łaziennej, jadąc w kierunku Dworca PKP, ogr. (40) /zdemontowany/
- ul. Grudziądzka, przed skrzyżowaniem z ul. Raczkiewicza, jadąc w kierunku Gdańska, ogr. (50)
- ul. Grudziądzka, na wysokości Centrum Handlowego Kometa, jadąc w kierunku centrum, ogr. (50)
- ul. Grudziądzka, na wysokości stacji BP, jadąc od strony Gdańska /zdemontowany/
- ul. Kościuszki, przy zjeździe z wiaduktu, jadąc od strony Galerii Copernicus, ogr. (50) /zdemontowany/
- ul. Mickiewicza, przed Urzędem Pocztowym, ogr. (40) /zdemontowany/
- ul. Przy Kaszowniku, na wysokości cmentarza, jadąc w kierunku Bydgoszczy, ogr. (50) /zdemontowany/
- ul. Olsztyńska, wlot do miasta, jadąc od strony Olsztyna /zdemontowany/
- ul. Szosa Lubicka, zaraz za marketem Lidl, jadąc w kierunku centrum, ogr. (40)
- ul. Szosa Lubicka, zaraz za stacją Statoil, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (70)
- ul. Szosa Bydgoska, wlot do miasta, tuż przed oczyszczalnią, jadąc od strony Bydgoszczy, ogr. (70) /zdemontowany/
- ul. Turystyczna, wlot do miasta, jadąc od strony Złotorii /zdemontowany/

UWAGA! Bardzo często na chodzie są:

- Grudziądzka
- Przy Kaszowniku

przemx - 25 Marzec 2009, 11:16

Nowy fotoradar przy ulicy Szosa Lubicka (przy budynku PZU ŻYCIE) - jadąc w kierunku Warszawy, za stacją Neste, a przed zatoczką "Pacyfiku".
piotreg - 25 Kwiecień 2009, 09:36

Nowy fotoradar!

- ul. Bulwar Filadelijski

prof - 12 Czerwiec 2009, 09:55
Temat postu: Re: Fotoradary stacjonarne
piotreg napisał/a:
- ul. Szosa Bydgoska, wlot do miasta, jadąc od strony Bydgoszczy, tuż przed oczyszczalnią, ogr. 70 km/h

Kiedyś jechałem stopem z komendantem policji 'gminnej', pracował kiedyś w drogówce w Toruniu. Przelecieliśmy obok fotoradaru między 90, a 100kmh, spytałem się czemu nie zwolnił, powiedział, że mam nikomu nie mówić, ale ten fr. działa tylko jak jest włączone oświetlenie ulicy, bo bierze prąd z lamp. Prawda to może być? Czy może po prostu wiedział jaką ma tolerancję i wkręcił?


Edit wyżej

jakub - 12 Czerwiec 2009, 10:08

Może wiedział również, który FR w tym dniu jest nabity i tyle. :D
piotreg - 12 Czerwiec 2009, 10:10

Jak już coś to mógł wiedzieć, który maszt w danym dniu jest na grafiku...

Kiedy lampy nie świecą w sieci nie ma w ogóle zasilania?
To co, korki wykręcają?


Edit: O tym samym pomyśleliśmy, Jakub. :-)

prof - 12 Czerwiec 2009, 10:52

Dlatego też napisałem, ze nie wiem, tak mi powiedział, może chciał zaszpanować wiedzą-niewiedzą, a ja spytałem z ciekawości i wrodzonej dociekliwości. :)
piotreg - 12 Czerwiec 2009, 11:49

Możesz zrobić nam fotki masztów, których nam brakuje?

1 - Bulwar
2 - Szosa Lubicka przy PZU

prof - 12 Czerwiec 2009, 12:33

Nie ma problemu, nie obiecuje, że dziś, ale zrobię. :)
prof - 15 Czerwiec 2009, 11:59

Tego na Bulwarze zrobię przy następnej okazji.
piotreg - 15 Czerwiec 2009, 14:38

Nie ma sprawuni. Wszyscy jesteśmy happy. :-)

Ale przy okazji możesz pocisnąć fajne fotki aparatem raz jeszcze. :-)

Misial - 15 Czerwiec 2009, 20:37

To ja już nie foce.
piotreg - 15 Czerwiec 2009, 20:55

Pyknij ul. Kościuszki. :-)
lukaszr - 6 Lipiec 2009, 07:29

Wczoraj popołudniu był aktywny ten przed OBI w kierunku Warszawy czyli:

- ul. Szosa Lubicka, zaraz za stacją Statoil, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. 70 km/h

prof - 10 Lipiec 2009, 19:57

Znajomy mówił - niepotwierdzona przeze mnie informacja - że jest nowy FR - ulica Bydgoska, chyba przy skrzyżowaniu z Kochanowskiego. W kierunku oczywiście jedynym możliwym - centrum.

Jutro nie, bo zaraz czeka mnie mała imprezka, więc za kółko jutro nie wsiadam, więc w niedzielę pojadę obadać.

Chyba, że ten FR tam już jest od dawna, a ja nie zauważyłem wcześniej :?: :oops: W sumie takie bezsensowne miejsce. Ogr. (40) i kocie łby.

piotreg - 10 Lipiec 2009, 23:10

W Bydgoszczy zdjęli ostanio maszt przy ul. Armii Krajowej. Być może właśnie Twój znajomy odnalazł zgubę. :-)
prof - 12 Lipiec 2009, 19:04

To faktycznie wygląda na zgubę, maszt jest już trochę zardzewiały. ;)

(2. pierwsze filmiki można oglądać tak od drugiej minuty).

1. ul. Bydgoska, przy parku miejskim, przed Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy.

(Nie wiem jak to inaczej określić, na bydgoskim jestem kompletnie nieogarnięty).



Tam jeszcze nie ma tych kocich łbów jednak, pomyliło mi się.

Przy okazji:

2. ul. Bulwar Filadelfijski.

Tylko filmik. Nie ma gdzie zaparkować...



3. Szosa Lubicka przy PZU, w kierunku Warszawy.


Zniknęło ograniczenie do (40) !

4. ul. Kościuszki.



Sorry za te filmiki - dwa pierwsze takie długie, ale tamtędy jeżdżę właściwie tylko wracając z trasy od rodziców, więc wszystko mi się bliższe wydaje :D Można tam spokojnie przewinąć dwie minuty, chyba że chce się Toruń pozwiedzać. :P Średnio widać, ale to jedyne miejsce, gdzie aparat się przewraca tylko przy szybszym ruszaniu - toteż powoziłem powoli. ;)

Aha i nie wiedziałem, czy mogę w pełnym rozmiarze tyle zdjęć na raz wrzucić.

Misial - 22 Lipiec 2009, 17:34

Ten na Szosie Bydgoskiej jak się wjeżdża drogą K-80 do Torunia jest zdezelowany, farba z niego odłazi i brak szybki.


garny - 22 Lipiec 2009, 18:37

No to w ramach czynu społecznego na 22 lipca (dawne E. Wedel) społeczeństwo powinno odmalować ten przybytek. :)
piotreg - 22 Lipiec 2009, 18:42

Misial napisał/a:
Ten na Szosie Bydgoskiej jak się wjeżdża drogą K-80 do Torunia jest zdezelowany, farba z niego odłazi i brak szybki

Źle do tego podszedłeś. :-) Maszt obdrapany to maszt, który często jest na chodzie. Farba schodzi od częstej pracy windy. :-)

piotreg - 29 Lipiec 2009, 10:13

Coś przeoczyliśmy?

"Radar przy Bulwarze"...



Źródło

prof - 31 Lipiec 2009, 23:46

Nic nie przeoczyliśmy. :)

piotreg napisał/a:
Nowy fotoradar!

- ul. Bulwar Filadelfijski

radi - 2 Sierpień 2009, 22:02

piotreg napisał/a:
Coś przeoczyliśmy?
"Radar przy Bulwarze".

Mmm, proszę zwrócić uwagę na ozdobny słup dla urządzenia, widoczny na zdjęciu. :lol:

phonemaniac - 18 Luty 2010, 15:10

Cytat:
Mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu dopięli swego

Mieszkańcy Bydgoskiego Przedmieścia w Toruniu dopięli swego. Dzięki ich staraniom na osiedlu został zamontowany fotoradar, wyświetlacz informujący o prędkości poruszania się pojazdów i kamera monitorująca niebezpieczne skrzyżowanie.

Urządzenia pojawiły się na osiedlu po wielu spotkaniach mieszkańców Bydgoskiego Przedmieścia z władzami miasta, przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg, Policji i Straży Miejskiej. Mieszkańcy mają nadzieję, że dzięki ich inicjatywie na osiedlu będzie bezpieczniej.

LINK

piotreg - 18 Luty 2010, 17:17

Teraz trzeba ustalić nazwę ulicy... :-)
delpiero - 19 Luty 2010, 15:44

ul. Bydgoska

Cytat:
Na początek fotoradar

Mieszkańcy postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce. - Dość piratów drogowych i kradzieży na ulicach - uznali. Do tego stopnia byli skuteczni, że udało im się przekonać miejskie służby, by na ul. Bydgoskiej pojawił się radar i wyświetlacz, który przypomina o ograniczeniu prędkości.
LINK
piotreg - 20 Luty 2010, 10:16

- ul. Bydgoska (fotkę zrobił prof):



Jaki wniosek? Nie o ten maszt chodzi. Szukamy dalej. :-)

delpiero - 30 Lipiec 2010, 12:43

Cytat:
A samochody wciąż pędzą

Przy ulicy Bydgoskiej postawiono radar i wyświetlacz upominający kierowców przekraczających prędkość, lecz samochody w miejscu najniebezpieczniejszym nadal pędzą.

Społecznicy działający w ramach inicjatywy Bezpieczne Bydgoskie toczyli żmudne boje o spowolnienie ruchu samochodów jadących ulicą Bydgoską. Zbieranie podpisów mieszkańców i wyprawy do miejskich urzędów przyniosły pewne rezultaty. Przed skrzyżowaniem ulicy Bydgoskiej z ulicą Sienkiewicza stanął fotoradar, natomiast przed skrzyżowaniem z ulicą Klonowica zainstalowano wyświetlacz, który przypomina kierowcom o ograniczeniu i uświadamia, z jaką prędkością jadą.

- Problem polega na tym, że fotoradar i wyświetlacz spowalniają ruch jedynie na niewielkim odcinku ulicy - mówi Paweł Gulewski z inicjatywy Bezpieczne Bydgoskie. - Zaraz po przekroczeniu miejsca, w którym stoi fotoradar samochody przyspieszają i w miejscu, gdzie najczęściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, czyli na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskiej z Konopnickiej, jadą bardzo szybko - dodaje.

Mieszkańcy podkreślają, że okolice tego skrzyżowania są bardzo uczęszczane przez pieszych. - Niedaleko znajdują się przedszkole, szkoła, sklepy i dwa przystanki, przy których codziennie na tramwaj czeka wiele osób - mówi mieszkanka dzielnicy - Sama byłam świadkiem, jak samochód, który gwałtownie minął skrzyżowanie, niemal potrącił kilkunastoletnią dziewczynę. Trzeba coś zrobić, aby było tu bezpieczniej - dodaje. Społecznicy wystosowali pismo o ustawienie progów zwalniających w tym miejscu. Co na to Miejski Zarząd Dróg w Toruniu?

- Aby poprawić bezpieczeństwo przy ulicy Bydgoskiej MZD umieścił już fotoradar i wyświetlacz, komisja, w której skład wchodzą przedstawiciele policji, straży miejskiej, Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz MZD zaopiniowała negatywnie wniosek o zainstalowanie progów - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg. - Zgodnie z przepisami nie dopuszcza się stosowania progów zwalniających w odległości mniejszej niż czterdzieści metrów od skrzyżowania, na jezdniach innych niż o nawierzchni bitumicznej oraz na drogach zbiorczych. Rozumiemy jednak obawy mieszkańców, dlatego sprawa ta będzie rozpatrywana podczas sierpniowych obrad Komisji Bezpieczeństwa - dodaje rzeczniczka.
LINK
piotreg - 29 Wrzesień 2010, 14:46

Przy Olsztyńskiej ponoć stanął maszt - proszę o weryfikację tej informacji.
delpiero - 25 Styczeń 2011, 11:20

Cytat:
Na Turystycznej chcą fotoradaru, nie atrapy

Sprawa drogowego rejestratora prędkości w Kaszczorku utknęła na biurku toruńskiej komendy policji

Mieszkańcy Kaszczorka chcą, żeby przy ulicy Turystycznej stanął prawdziwy fotoradar, a póki co stoi maszt z pustą budką. - Taka atrapa bezpieczeństwa nie poprawia - uważają.
Żeby ominąć korek w Lubiczu, kierowcy wybierają objazd przez Nową Wieś, Złotorię i Kaszczorek. Przez to ruch na ulicy Turystycznej, która jest częścią tego objazdu, jest ogromny, a droga bardzo niebezpieczna.
- Szczególnie niebezpieczna jest dla dzieci, które z przystanku przy tej ulicy dojeżdżają do Zespołu Szkół nr 28 na Skarpie - podaje Marian Wójcik, mieszkaniec Turystycznej.

Ponad rok starań

Batalia o fotoradar trwa już ponad rok. Najpierw decyzję o ulokowaniu budki musiały zatwierdzić służby miejskie. W końcu maszt stanął, ale nie był podłączony, więc wiadomo było, że w środku nie ma żadnego urządzenia. Miejski Zarząd Dróg w końcu doprowadził elektrykę do puszki, ale według mieszkańców budka nadal jest pusta. - Bezpieczeństwa to nie poprawia - uważa Marian Wójcik.
Fotoradaru przy ulicy Turystycznej rzeczywiście nie ma i nie będzie go tam dopóty, dopóki nie przejdzie legalizacji, którą zamawia policja, w tym przypadku Komenda Miejska Policji w Toruniu.
Marian Wójcik mówi, że w tym tkwi problem. - Rozmawiałem z odpowiedzialnym za sprawę pracownikiem toruńskiej komendy i usłyszałem, że dla jednej budki nie będzie wzywał firmy z południa Polski - mówi Wójcik. Twierdzi, że policja czeka aż MZD podłączy drugi fotoradar, na ul. Olsztyńskiej.

Konieczna legalizacja

Rzecznik toruńskiej komendy, Artur Rzepka odmówił komentarza tej informacji. Potwierdził, że budka rzeczywiście nie jest jeszcze w użyciu, bo wymaga legalizacji.
- Czekamy na dokumenty od MZD, bo bez nich nie możemy sprawy sfinalizować - twierdzi Artur Rzepka.
Dzwonimy do MZD i co słyszymy? - Wszystkie dokumenty wraz z kluczykiem do budki wysłaliśmy do komendy - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik MZD. Powołuje się na protokół z 18 listopada 2010 rok.
Wracamy do rzecznika toruńskiej komendy. - Pewnie brakuje jeszcze jakichś dokumentów - ucina temat.
LINK
piotreg - 25 Styczeń 2011, 14:05

Nie mieliśmy go na mapie.
delpiero - 26 Kwiecień 2011, 18:00

Cytat:
Dwieście zdjęć tylko w ciągu jednego tygodnia

Toruńska policja ma jeden fotoradar. Posiada też dwa auta z wideorejestratorami. Stacjonarnym urządzeniem do kontroli szybkości pojazdów dysponuje też straż miejska.

- Ale na razie od końca ubiegłego roku stoi ono w magazynie, ponieważ nie ma przepisów wykonawczych do nowelizacji, która na przykład nałożyła na nas obowiązek oznakowania miejsc, gdzie dokonywane są takie pomiary, tylko nie określono, jak ma takie ostrzeżenie wyglądać - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy toruńskiej straży miejskiej.

Pojawiły się już pierwsze sygnały, że niedługo fotoradar strażników będzie mógł wrócić na ulice. Napiszemy o tym w jednym z najbliższych wydań „Nowości”.

Cały czas natomiast swój, jak na razie jedyny, fotoradar użytkuje policja. Natknąć się na niego można przede wszystkim tam, gdzie stoją specjalne maszty do tego typu urządzeń. W Toruniu jest ich dwanaście.

- Ten fotoradar programowany jest zawsze z pewną tolerancją dziesięciu lub kilkunastu kilometrów - mówią nieoficjalnie toruńscy policjanci. - Ale i tak w ciągu tygodnia robi on około 200 zdjęć aut jadących zbyt szybko.

Toruńska drogówka na też dwa nieoznakowane pojazdy wyposażone w wideorejestratory nagrywające nie tylko szybkość, ale i inne wykroczenia. Jeśli patrząc w lusterka swojego auta, zobaczy się na ogonie czarnego opla vectrę na toruńskich numerach lub granatowego volkswagena passata na blachach bydgoskich, lepiej ściągnąć nogę z gazu. Jeden wóz ma pod maską 270, drugi 170 koni mechanicznych. Na jednej zmianie patrole z tych pojazdów rejestrują od 10 do 15 przypadków wykroczeń. Kontrolują też trasy krajowe poza miastem.

Oprócz przekraczania szybkości, toruńscy kierowcy często nie respektują znaków drogowych. Na przykład z ulicy Kopernika skręcają w lewo i wjeżdżają na most, gdy tymczasem od kilku miesięcy jest to zabronione. Łatwo jest tam zarobić mandat, nawet gdy nie ma w pobliżu policji, ponieważ wykroczenia te rejestruje miejski monitoring i numery rejestracyjne takich pojazdów przekazywane są na przykład patrolowi stojącemu za mostem, który tam zatrzymuje kierowcę. To dla niego strata 250 złotych i „zysk” 5 punktów karnych.

Kierowcy z Torunia coraz częściej, co jest szczególnie niebezpieczne, przejeżdżają skrzyżowania na czerwonym świetle i nagminnie zawracają na dwu-pasmowym odcinku ulicy Grudziądzkiej.
LINK
scotti - 22 Sierpień 2011, 11:50

Toruński fotoradar na ul. Szosa Lubicka (w stronę Warszawy przed OBI) ma już kolor żółty i działa non stop. Zamontowali nawet po obydwu stronach ulicy za światłami z Rydygiera nowe słupy ze znakiem <FR> . Fotkę wstawię przy okazji.
scotti - 23 Sierpień 2011, 14:30

Fotorelacja. :)



Sorki za "szybkiego Lopeza" w Vectrze, który znalazł się centralnie w kadrze. :)

piotreg - 23 Sierpień 2011, 15:05

A może by tak ten maszt z pobocza, hmmm... :?:

Fotki poszłyby wtedy na mapę foto.
Coś na wzór tych sesji: ->> Klik

scotti - 25 Sierpień 2011, 17:05

Zrobię jutro aparatem fotograficznym.
scotti - 29 Sierpień 2011, 12:28

Więcej zdjęć:
delpiero - 29 Grudzień 2011, 08:32

Cytat:
Fotoradar nie pstryka, za to ciągle straszy

Na ul. Kościuszki w Toruniu nie ma już policyjnego fotoradaru, a na wiadukcie nadal stoją znaki ostrzegające przed tego typu kontrolą prędkości - twierdzi nasz czytelnik.

Maszt przygotowany do instalacji fotoradaru stał przy nitce ul. Kościuszki prowadzącej w kierunku ul. Grudziądzkiej, tuż nieopodal toruńskich młynów. Zgodnie z przepisami każde tego typu urządzenie musiało być poprzedzone specjalnym znakiem. Kilkanaście dni temu konstrukcja została zdemontowana. - Fotoradaru przy młynach już dawno nie ma, a na wiadukcie nadal stoi informujący o nim żółty znak - twierdzi kontaktujący się z naszą redakcją mężczyzna.

Jego zdaniem może to doprowadzić do stłuczki lub nawet poważnego wypadku. - Na zjeździe z estakady robi się niebezpiecznie, bo kierowcy, którzy wiedzą o likwidacji masztu, jeżdżą szybciej, a pozostali nadal gwałtownie hamują - mówi nasz czytelnik. - Tylko patrzeć, jak dojdzie do zderzenia. Skutki mogą być opłakane.

Policjanci tłumaczą, że latem większość masztów przejął od nich Inspektorat Transportu Drogowego. Nie wziął tylko uszkodzonych i niepodłączonych. Ten stojący na ul. Kościuszki należał do tej drugiej grupy i dlatego został rozebrany. Jego likwidacja nie oznacza jednak, że w tym miejscu będzie można jeździć szybciej. - Z ul. Kościuszki zniknął policyjny fotoradar, ale my nadal uważamy, że to miejsce jest niebezpieczne, m.in. przez zjazd z wiaduktu, który skłania do wciśnięcia pedału gazu - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg. - Dlatego w tym miejscu przygotujemy stanowisko dla straży miejskiej. Nie zdejmiemy oznakowania. Na początku roku planujemy uzupełnić je o dodatkowe tablice, wymagane przez przepisy.
LINK
pakeroso - 4 Listopad 2012, 17:55

Helou. :)

Czy ten temat jeszcze żyje? Ostatnio nie mogłem dostrzec fotoradaru przy Szosie Bydgoskiej (przed oczyszczalnią), więc coś mi się wydaje, że tenże został już zlikwidowany. Ktoś potwierdzi?

piotreg - 5 Listopad 2012, 10:13

Temat żyje i ma się świetnie.

Rozumiem, że ten miałby zostać zdemontowany. :o


pakeroso - 5 Listopad 2012, 15:13

Myślę, że tak, gdyż w sąsiedztwie powstało skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną do Castoramy (czego na zdjęciu jeszcze chyba nie widać).
Przejeżdżałem tamtędy 2. razy, wypatrując fotoradaru, ale go nie wypatrzyłem, ani tablicy informującej o pomiarze prędkości.

piotreg - 5 Listopad 2012, 15:33

Oki. - ściągamy.
unijnaeuropa - 6 Listopad 2012, 12:35

W fotoradzarze na Szosie Lubickiej, którego zdjęcia są u góry, zmieniona została totalnie obudowa na tą ładną żółtą. Zostanie tam najprawdopodobniej wstawiony do systemu CANARD. Obecnie jest jeszcze zaklejone oko taśmą.
piotreg - 8 Listopad 2012, 17:12

Który dokładnie :?: Na tej ulicy stoją 3. maszty :!:
pakeroso - 11 Styczeń 2013, 22:44

Mam małą uwagę do opisu toruńskiego fotoradaru przy Szosie Lubickiej. Z opisu wynika, że jest on położony "przy skrzyżowaniu z ul. Gołębią, na wysokości gazowni", tymczasem fizycznie jest on trochę daleko od gazowni (ok. 400m).

Poniżej screen mapki, na której zaznaczyłem skrzyżowanie oraz gazownię: :roll:


piotreg - 12 Styczeń 2013, 09:44

Zaproponuj nowy-prawidłowy opis.
pakeroso - 11 Luty 2013, 00:38

Najprościej byłoby po prostu:

- przed skrzyżowaniem z ul. Gołębią, jadąc w kierunku centrum

Ewentualnie łatwiejszy opis dla przyjezdnych:

- 150 m za marketem Lidl, jadąc w kierunku centrum

piotreg - 11 Luty 2013, 17:56

Będzie wersja łatwiejsza dla przyjezdnych. :twisted:
BarakOsama - 19 Wrzesień 2013, 15:55

Radar na Lubickiej niedaleko OBI obrócili tak (żeby nie oślepiał kierowców?), że wali teraz w plecy.
BarakOsama - 25 Październik 2013, 13:49

Radar na ul. Grudziądzkiej (na wysokości stacji BP, jadąc od strony Gdańska) został wykopany z powodu robót drogowych (budowa Trasy Średnicowej).
piotreg - 8 Grudzień 2013, 12:16

- ul. Szosa Lubicka - 3:50: Fotka z <FR> - będą chyba na niej 2 auta:


BarakOsama - 12 Luty 2014, 20:58

Część radarów została zakryta, trwa ocena ich przydatności więcej info tu:

Cytat:
Dlaczego część toruńskich skrzynek na masztach jest zakryta?



Niektóre ze znajdujących się w Toruniu masztów do fotoradarów są zakryte. Taka "czapa" znajduje się np. na tym na ulicy Przy Kaszowniku. - Co to oznacza? - pytają Czytelnicy.


Wskazują też, że zakryte są skrzynki na masztach do fotoradarów znajdujących się m.in. na Bulwarze Filadelfijskim i Szosie Lubickiej.

Decyzje nie zapadły


- Oznacza to, że na pewno nie robi on zdjęć, bo ma zakryty obiektyw - żartuje trochę Łukasz Majchrzak z Inspekcji Transportu Drogowego w Warszawie. - A tak bardziej poważnie, masztów mamy oczywiście w całym kraju kilka razy więcej niż urządzeń do rejestracji szybkości i może to być znak, że te zasłonięte zostaną przeznaczone do likwidacji. Ale to jeszcze nic pewnego. Cały czas trwa ocena ich przydatności. Ostateczne decyzje nie zapadły.

Zakrywanie niektórych z masztów związane jest z porządkami, które od kilku lat robi Inspekcja Transportu Drogowego z przejętymi od policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad urządzeniami do mierzenia szybkości pojazdów na drogach.

Obecnie dysponuje ona w całej Polsce 309 stacjonarnymi fotoradarami. 300 z nich to nowe urządzenia kupione przez inspekcję, pozostałe 9 fotoradarów to "spadek" po ich poprzednich użytkownikach.

- Gdzie te urządzenia są instalowane? - pytają Czytelnicy. - Czy to prawda, że mogą one znaleźć się tylko na pomalowanych na żółto masztach, czy nadal trzeba bać się również, że fotoradar może być także na tak zwanym starym, szarym maszcie. Tym bardziej że ostatnio w niektórych mediach pojawiły się informacje, że inspekcja specjalnie umieszcza je na tych starych, bo większość kierowców nie zwraca na nie już uwagi, będąc przekonana, że muszą być puste.

Głównie na żółtych

- Rzeczywiście, według obowiązujących przepisów obecnie nasze fotoradary mogą być cały czas umieszczane zarówno na szarych, jak i żółtych masztach. Ale nieprawdą jest, że specjalnie wkładamy je dla zmyłki głównie do tych szarych - tłumaczy Łukasz Majchrzak i podaje liczby, z których wynika, że tylko 3 spośród wszystkich 309 fotoradarów trafiają na szare maszty. Pozostałe zawsze umieszczane są w żółtych skrzynkach. I każdy powstający nowy maszt jest już w tym kolorze.

Los szarych masztów jest już jednak przesądzony. Albo do końca czerwca 2014 roku zmienią swój kolor na żółty, albo zostaną przeznaczone na złom.

Niestety, nie udało nam się ustalić, ile dokładnie jest masztów na fotoradary w kraju. Ani w bydgoskim oddziale ITD, ani w GITD w Warszawie nie udzielono nam takich informacji.

Internetowa sonda "Nowości"

Chcielibyśmy zapytać Czytelników, czy na drogach powiatu toruńskiego powinny pracować fotoradary Inspekcji Transportu Drogowego i w jakich miejscach powinny stanąć maszty? Tam, gdzie znajdują się obecnie czy zupełnie gdzie indziej? Swoje sugestie prosimy przesyłać na adres mailowy: redakcja@nowosci.com.pl.

LINK

piotreg - 13 Luty 2014, 09:35

A to Ci dopiero... czyli będzie jeszcze jedna LISTA. :evil: Ciekaw jestem ile GITD zapłacił za te pokrowce na maszty? To są pieniądze wyrzucone w błoto! Do 1 lipca 2014 r. maszt ten mógł sobie spokojnie stać. Mało tego, pełniłby on funkcję prewencyjną. A teraz? GITD daje zielone światło tym, którzy chcą się rozbujać...
BarakOsama - 1 Kwiecień 2014, 14:14

Radar na Lubickiej niedaleko OBI został obrócony i robi teraz zdjęcia od przodu.
inżynier - 2 Kwiecień 2014, 14:09

Na Bydgoskiej maszt jest żółty.
autogaz1984 - 2 Kwiecień 2014, 21:42

inżynier napisał/a:
Na Bydgoskiej maszt jest żółty.

Tak, ale z tego co go ostatnio widziałem to tylko żółty, nie w CANARD. :cool:

phonemaniac - 14 Sierpień 2014, 10:51

Fotoradary na:
- ul. Szosa Lubicka, zaraz za stacją Statoil, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (70) : znaki D-51 zdemontowane, a buda z workiem na głowie. :facepalm:
- ul. Olsztyńska, wlot do miasta, jadąc od strony Olsztyna: znaki D-51 zdemontowane, a buda z workiem na głowie. :facepalm:

autogaz1984 - 11 Listopad 2014, 19:00

Na Bydgoskiej oznakowanie jest, lecz <FR> brak. Na Bulwarze Filadelfijskim, Olsztyńskiej nadal mają worki na łbach. :cool:
autogaz1984 - 26 Grudzień 2014, 18:18

Cytat:
- ul. Szosa Lubicka, zaraz za stacją Statoil, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (70)

Fotorapid CM nr 213

Cytat:
- ul. Szosa Lubicka, zaraz za marketem Lidl, jadąc w kierunku centrum, ogr. (40)

Fotorapid CM nr 212

PS. Tylko ciekawe, dlaczego ujęta jest prędkość (50) / (60) , gdy znak stanowi (40) . :o

piotreg - 27 Grudzień 2014, 11:08

autogaz1984 napisał/a:
Tylko ciekawe, dlaczego ujęta jest prędkość (50) / (60) , gdy znak stanowi (40) . :o

Albo "czeski" błąd albo zmieniło się w tym miejscu ograniczenie.

A jak się mają maszty nie wpięte do systemu centralnego? Czy któryś z listy został zdemontowany?

autogaz1984 - 27 Grudzień 2014, 11:13

Cytat:
Albo "czeski" błąd albo zmieniło się w tym miejscu ograniczenie.

Raczej błąd, ponieważ niedawno jechałem tamtędy i było (40) . :cool:

piotreg - 27 Grudzień 2014, 11:15

Puść maila do <itd> . Napisz im żeby się ogarnęli. :lol:
autogaz1984 - 25 Styczeń 2015, 13:30

Na Bulwarze Filadelfijskim i Szosa Lubicka (zaraz za stacją Neste, na wysokości PZU, jadąc w kierunku Warszawy) stoją same maszty bez głów. Ciekawe co dalej. :o
piotreg - 25 Styczeń 2015, 18:37

Na Bulwarze Filadelfijskim na pewno nie będzie "canarka", ponieważ nie jest to droga krajowa.
autogaz1984 - 25 Styczeń 2015, 20:02

piotreg napisał/a:
Na Bulwarze Filadelfijskim na pewno nie będzie "canarka", ponieważ nie jest to droga krajowa.

Tu jest (40) , ale tam się nie da jechać szybciej (chyba, że komuś nie zależy na trwałości zawieszenia). :grin:

piotreg - 26 Styczeń 2015, 11:42

Nie ograniczenie, ani stan nawierzchni jest tutaj decydujący. System CANARD może funkcjonować tylko w ciągu dróg krajowych, bowiem współfinansowany jest przez Unię Europejską. Nowy system w zasadzie pozbawił drogi wojewódzkie i powiatowe pomiarów prędkości. :facepalm:
autogaz1984 - 15 Marzec 2015, 19:20

Na Bydgoskiej już nie ma nawet oznakowania, na Bulwarze Filadelfijskim i Szosie Lubickiej (zaraz za stacją Neste, na wysokości PZU, jadąc w kierunku Warszawy) nadal same słupy. :cool:
autogaz1984 - 25 Kwiecień 2015, 13:11

:arrow: Szosa Lubicka - kier. Warszawa
piotreg - 7 Sierpień 2015, 16:46

Na wniosek KMP w Toruniu maszt na ul. Szosa Lubicka zostanie przeniesiony na nową lokalizację na tej samej ulicy (4 km drogi K-80).
autogaz1984 - 10 Grudzień 2015, 19:40

Maszt zmienił "łeb" na Multaradar CD - nr seryjny urządzenia: 593-072/71707.
autogaz1984 - 18 Luty 2016, 19:25

piotreg napisał/a:
Na wniosek KMP w Toruniu maszt na ul. Szosa Lubicka zostanie przeniesiony na nową lokalizację na tej samej ulicy (4 km drogi K-80).

Cały czas na tym samym miejscu. :twisted:

grundi - 23 Czerwiec 2018, 12:48

Cytat:
- ul. Bulwar Filadelfijski, na wysokości ul. Łaziennej, jadąc w kierunku Dworca PKP, ogr. (40)
- ul. Mickiewicza, przed Urzędem Pocztowym, ogr. (40)
- ul. Olsztyńska, wlot do miasta, jadąc od strony Olsztyna
- ul. Przy Kaszowniku, na wysokości cmentarza, jadąc w kierunku Bydgoszczy, ogr. (50)
- ul. Szosa Lubicka, zaraz za stacją Neste, na wysokości PZU, jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (40)
- ul. Turystyczna, wlot do miasta, jadąc od strony Złotorii

Te fotoradary zniknęły z Toruńskich ulic.

piotreg - 23 Czerwiec 2018, 13:08

grundi napisał/a:
Te fotoradary zniknęły z Toruńskich ulic.

Dzięki grundi za info. Wyrwali je z korzeniami, czy tylko zdemontowali "budki", a słupy pozostały? :o

grundi - 23 Czerwiec 2018, 13:10

Z korzeniami.
piotreg - 23 Czerwiec 2018, 13:18

O! Super. Czyli zostały dwa "canarki". Zaraz zrobię porządek na mapie. Jeśli masz informacje z innych miast, podziel się proszę swoją wiedzą w odpowiednich działach. :cool: :good:
grundi - 23 Czerwiec 2018, 13:19

:good:
kali - 23 Maj 2019, 01:56

Cytat:
Torunianin: proponuję przenieść fotoradar!



Jeden z mieszkańców naszego miasta na grupie Toruń - zapytaj i dowiedz się zauważył, że fotoradar przy ulicy Lubickiej nie chroni przed zdarzeniami drogowymi w tym miejscu. Twierdzi, że za radarem zaczyna się wyścig do świateł.


Internauta odniósł się do jednej z kolizji przy Lubickiej do której doszło tydzień temu. W komentarzu podkreśla, że fotoradar powinien być ustawiony kilkaset metrów dalej, żeby uniknąć prawdziwej gonitwy kierowców. Podkreśla, że był świadkiem wyścigów do świateł za mostem kolejowym. Niektórzy kierowcy w tym miejscu rzeczywiście przekraczają nawet 100 kilometrów na godzinę.

- Proponuję przenieść fotoradar z Lubickiej kilkaset metrów dalej i nie będzie takich przypadków. Nie raz, nie dwa byłem świadkiem wyścigów do świateł za mostem kolejowym... Setka na liczniku w tym miejscu to pestka dla zawziętych, lewopasowych mistrzów kierownicy. Pozdrawiam również kierowców taxi, którzy potrafią na luzie w tym miejscu osiągać 30 km/h lewym pasem, bo taniej - pisze mieszkaniec Torunia.

Link

piotreg - 14 Luty 2022, 19:57

Cytat:
Uwaga! W Toruniu właśnie zainstalowano nowy fotoradar



Pierwszy z dwóch zapowiadanych fotoradarów w Toruniu już działa. Montaż drugiego wydaje się kwestią czasu.


O tym mówiło się już od kliku miesięcy. W ciągu jednej z głównych arterii komunikacyjnych naszego miasta - ul. Grudziądzkiej - pojawią się nowe fotoradary.

Decyzja o ich dokładnej lokalizacji została poprzedzona analizami zleconymi przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Policję, a także Miejski Zarząd Dróg i Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu. Na wybór tych miejsc miały też wpływ niebezpieczne zdarzenia drogowe. Kilka lat temu na przejściu dla pieszych przy CH Kometa śmiertelnie potrącone zostały dwie osoby - 52-letnia matka i jej 18-letnia córka.

Właśnie w tej okolicy stanęło już pierwsze z dwóch zapowiadanych urządzeń. Znajduje się tuż za przejściem dla pieszych (tym bez sygnalizacji świetlnej) na wysokości Centrum Handlowego Kometa i "mierzy" prędkości pojazdom jadącym w kierunku centrum miasta. Tabliczka informująca o kontroli została ustawiona - patrząc z perspektywy jadących od strony Gdańska - kilkadziesiąt metrów przed "pasami".

Z kolei planowana lokalizacja drugiego urządzenia to okolice ul. Sczanieckiego. W momencie pisania tego tekstu przy przystanku komunikacji miejskiej "Kościuszki" ustawiono już tablicę informującą kierowców, że mogą spodziewać się kontroli prędkości.

W ostatnich latach na ulicach Torunia aktywne były dwa fotoradary - jeden znajdujący się przy ul. Lubickiej w stronę centrum miasta, drugi pstryka fotki za zbyt szybką jazdę przy Szosie Lubickiej w kierunku os. Na Skarpie.

Link

piotreg - 16 Luty 2022, 08:08

Cytat:
Noga z gazu! Te fotoradary w Kujawsko-Pomorskiem robią najwięcej zdjęć. Możesz sporo zapłacić za mandat



W województwie kujawsko-pomorskim działa 14 fotoradarów. Dodatkowo trzy urządzenia w regionie kontrolują wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Który z fotoradarów zrobił najwięcej zdjęć w 2021 roku? Oto najnowsze dane z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.


Które urządzenie wykonało najwięcej zdjęć? Przypomnijmy, że w 2020 roku na piątym miejscu zestawienia z liczbą 4569 fotografii znalazł się fotoradar w Kwieciszewie, w gm. Mogilno. Tuż za podium uplasował się fotoradar w Bzowie, w gm. Warlubie. W 2020 roku wykonał on 5965 zdjęć. Trzecie miejsce w kategorii "najskuteczniejszych fotoradarów" zajęło urządzenie w Górnej Grupie, w gm. Dragacz. W 2020 roku wykryło ono 6423 naruszenia.

Na drugim miejscu znalazł się fotoradar, który jest dobrze znany kierowcom na co dzień pokonującym trasę Toruń-Bydgoszcz. W 2020 urządzenie w Solcu Kujawskim zarejestrowało 9782 naruszenia. Pierwsze miejsce w zestawieniu przypadło fotoradarowi przy ul. Lubickiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Gołębią w Toruniu. W 2020 roku wykrył on aż 10051 naruszeń.

A jak było w ubiegłym roku? Trochę się pozmieniało... Sprawdźcie w naszej galerii, które fotoradary w Kujawsko-Pomorskiem zrobiły najwięcej zdjęć w 2021 roku.

Tuż za podium fotoradarów najskuteczniej łapiących piratów drogowych ponownie znalazł się fotoradar w Bzowie, w gm. Warlubie, w powiecie świeckim. Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, w 2021 roku wykonał on 2100 zdjęć. Na radar natkniemy się na DK91, przed przejściem dla pieszych, jadąc od strony Świecia. To teren zabudowany, obowiązuje tam ograniczenie do 50 km/h.

Brązowy medal tym razem powędrował do fotoradaru przy ul. Lubickiej w Toruniu. W 2021 roku wykonał on 2300 zdjęć, co oznacza średnio sześć fotografii jednego dnia. Rok wcześniej było to blisko 30 zdjęć na dzień! Czyżby kierowcy bardziej uważali w tym miejscu? Przypomnijmy, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. Fotoradar jest dobrzy ukryty i trudno go dostrzec z dużej odległości. Gdyby nie znak informujący o tym, że zbliżamy się do kontroli prędkości, być może naruszeń byłoby jeszcze więcej. Porównując jednak dane z dwóch ostatnich lat, możemy zaryzykować stwierdzenie, że torunianie do fotoradaru przy Lubickiej nieco się przyzwyczaili.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się fotoradar w Górnej Grupie, w gm. Dragacz, w powiecie świeckim. Zarejestrował 2500 naruszeń. Znajduje się on tuż przy DK91, przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Najskuteczniejszym fotoradarem w naszym regionie okazał się w 2021 roku ten zamontowany w Solcu Kujawskim. Jak informuje Wojciech Król z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, odnotowano tam 10,2 tys. naruszeń. To o ponad 4000 więcej niż w roku wcześniejszym. Fotoradar znajduje się w Solcu Kujawskim, w powiecie bydgoskim, na DK10. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. Urządzenie zwykle zwrócone jest w stronę kierowców jadących w kierunku Bydgoszczy. - Fotoradar jest dobrze widoczny - ocenia pan Artur, nasz Czytelnik, kierowca z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, który przez lata jeździł tą trasą z Małej Nieszawki do pracy w okolicy Bydgoszczy. - Wcześniej można jechać 90 i 70 km/h, więc wydaje mi się, że dużo ludzi po prostu się zapomina i przy fotoradarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, nie zwalnia - twierdzi kierowca. Przypomnijmy, że DK10 bywa nazywana "drogą śmierci" albo "najdłuższym cmentarzyskiem w Polsce". Co rusz słyszy się o wypadkach w tamtych okolicach. Na długiej prostej wielu kierowców wyprzedza i nawet dwukrotnie przekracza dozwoloną prędkość.

W naszym województwie działają także trzy urządzenia do kontroli wjazdu na czerwonym świetle: w Grębocinie, w gm. Lubicz, na DK15, w Nakle nad Notecią przy DK10 oraz w Kowalu przy DK91. W 2021 roku zarejestrowały one 2900 naruszeń. Najwięcej - urządzenie na skrzyżowaniu w Grębocinie pod Toruniem. Wykonało ono 1400 zdjęć.

Link

piotreg - 15 Marzec 2022, 23:05

:arrow: ul. Grudziądzka, przed skrzyżowaniem z ul. Raczkiewicza, jadąc w kierunku Gdańska, ogr. (50)

Cytat:
Uwaga kierowcy! W Toruniu pojawił się nowy fotoradar



Drugi fotoradar, który został zamontowany w ciągu ul. Grudziądzkiej, rozpoczął działanie. Obecnie w Toruniu funkcjonują już cztery takie urządzenia.


Już jest! Drugi fotoradar w ciągu ul. Grudziądzkiej rozpoczął działanie. Tym razem urządzenie zostało zainstalowane w pobliżu sklepu Torimpex, na odcinku pomiędzy ulicami Jeśmanowicza i Sczenieckiego. Maszyna kontroluje prędkość pojazdów poruszających się w kierunku Gdańska.

Miejski Zarząd Dróg musiał poczekać na dostarczenie sprzętu przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, stąd ponad miesiąc różnicy między montażem urządzenia przy C.H Kometa a instalacją radaru, który został uruchomiony w piątek (11 marca), około południa.

Pierwszy raz o nowych fotoradarach w Toruniu usłyszeliśmy prawie półtora roku temu. Decyzja o ich dokładnej lokalizacji została poprzedzona analizami zleconymi przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Policję, a także Miejski Zarząd Dróg i Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu. Później w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się zapytanie ofertowe w tej sprawie.

Obecnie mamy w Toruniu już cztery fotoradary, które znajdują się w ciągu dwóch głównych arterii komunikacyjnych miasta. Dwa przy ul. Grudziądzkiej, jeden przy ul. Lubickiej (w kierunku centrum) oraz przy Szosie Lubickiej w kierunku os. Na Skarpie.

Link

piotreg - 22 Marzec 2022, 16:37

Wyeksploatowane "canarki" firmy Zurad będą wymieniane na francuskie MESTA Fusion RN. W Toruniu na ul. Lubickiej już niebawem stanie "francuska wieża".

Więcej na temat samego urządzenia tutaj.

piotreg - 23 Marzec 2022, 09:45

Cytat:
:arrow: ul. Grudziądzka, przed skrzyżowaniem z ul. Raczkiewicza, jadąc w kierunku Gdańska, ogr. (50)



Fot. FB - torunskieswietekrowy

kali - 26 Marzec 2022, 06:27

Cytat:
Nowy fotoradar w Toruniu został uszkodzony. Zemsta pirata?



Skandaliczny akt wandalizmu w Toruniu. Przy ul. Grudziądzkiej został uszkodzony nowy fotoradar. Główny Inspektorat Transportu Drogowego zapowiada, że zgłosi tę sprawę na Policję.


W lutym przy ul. Grudziądzkiej - w okolicach Centrum Handlowego "Kometa" - pojawił się trzeci fotoradar w naszym mieście. Kolejny rozpoczął działalność miesiąc później, bo Miejski Zarząd Dróg musiał poczekać na dostarczenie sprzętu przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Fotoradar w ciągu ul. Grudziądzkiej został zainstalowany w pobliżu sklepu Torimpex, na odcinku pomiędzy ulicami Jeśmanowicza i Sczanieckiego. Maszyna kontroluje prędkość pojazdów poruszających się w kierunku Gdańska.

W czwartek do naszej redakcji zgłosił się czytelnik, który poinformował, że nowy fotoradar został uszkodzony. - Ktoś - zapewne jakiś pirat drogowy - wybił szybkę w urządzeniu kontrolującym prędkość przy ul. Grudziądzkiej, przed "Średnicówką" - napisał do nas pan Jan.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego. Urzędnicy potwierdzają, że uszkodzona została szybka w lampie błyskowej. Pracownicy delegatury są w trakcie przygotowania dokumentacji do zgłoszenia do ubezpieczyciela i na Policję.

- Czy jest to efekt dewastacji? Trudno nam ocenić. Najważniejsze jednak, że uszkodzenie w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie urządzenia, więc fotoradar cały czas działa i wykonuje zdjęcia - mówi rzecznik prasowy GITD Monika Niżniak.

Link

kali - 29 Marzec 2022, 11:21

Cytat:
„Ukryty” fotoradar w Toruniu. Prosty zabieg miał zamknąć temat



Mieszkańcy Torunia skarżyli się naszej redakcji, że nowy fotoradar przy ul. Grudziądzkiej został sprytnie ukryty za drzewami. Dziś jest już nieco lepiej widoczny, bo ucięto gałąź jednego z drzew.


Nieszczęsny fotoradar znajduje się w ciągu ul. Grudziądzkiej - w pobliżu sklepu Torimpex, na odcinku pomiędzy ulicami Jeśmanowicza i Sczanieckiego. Pojawił się w naszym mieście na początku marca i od tego czasu non stop wzbudza kontrowersje.

Mieszkańców Torunia zaniepokoiła jego lokalizacja. Czytelnicy zwracali nam uwagę, że maszyna została sprytnie ukryta, ponieważ mieści się tuż za dwoma drzewami. Warto jednak podkreślić, że kilkaset metrów wcześniej znajduje się znak D-51 - informujący o fotoradarze.

Nasz tekst na ten temat wzbudził ogromne zainteresowanie. System ototorun.pl informuje nas, że przeczytało go kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Musieli zapoznać się z nim także decydenci, ponieważ kilka dni później zdecydowali się na prosty zabieg.

Z drzewa, które znajduje się bliżej fotoradaru została ścięta długa gałąź. Najlepiej obrazuje to zdjęcie, które umieszczamy poniżej. Pierwsza fotka została wykonana 11 marca, a druga 10 dni później. Czy rzeczywiście ta operacja okazała się skuteczna? Czy fotoradar nie jest już ukryty? Musicie ocenić sami.



Zapytaliśmy Miejski Zarząd Dróg w Toruniu, czy to zamierzony zabieg. Niestety "drogowcy" nie odpowiedzieli na nasz e-mail. Pytania zostały wysłane ponad tydzień temu. Potwierdzenie przeczytania e-maila otrzymaliśmy jeszcze tego samego dnia.

Co ciekawe, ten sam fotoradar został jakiś czas temu uszkodzony. Nieznany dotąd sprawca wybił szybkę w lampie błyskowej. Jednak uszkodzenie w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie urządzenia, więc fotoradar cały czas działa i wykonuje zdjęcia.

Link

piotreg - 29 Marzec 2022, 13:14



:facepalm: :facepalm: :facepalm:

piotreg - 11 Grudzień 2022, 07:40

Cytat:
Fotoradar przy Lubickiej w Toruniu do wymiany. Będzie łapać więcej piratów drogowych?



Fotoradar działający w Toruniu przy ul. Lubickiej w okresie od 1 stycznia do 16 listopada tego roku zarejestrował 2400 naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Niebawem zastąpi go urządzenie wyższej generacji.


Przez cały ubiegły rok maszyna przy ul. Lubickiej wykonała 2300 zdjęć, co dało jej trzecie miejsce wśród najbardziej "aktywnych" fotoradarów w Kujawsko-Pomorskiem. To jednak nic w porównaniu do roku 2020, kiedy urządzenie przy Lubickiej złapało aż 10 051 piratów drogowych. Wtedy fotoradar ten był bezapelacyjnym królem wśród fotoradarów w naszym województwie.

Nowe fotoradary w Toruniu i Kujawsko-Pomorskiem

Niebawem Główny Inspektor Transportu Drogowego wymieni urządzenie na nowe - podobnie jak 12 innych fotoradarów w naszym województwie.

- Urządzenie Multaradar CD dostarczone przez firmę Lifor zainstalowane zostanie w Jeleńcu, Chełmnie, Trzeciewnicy, Kwieciszewie oraz w Toruniu przy ul. Lubickiej. Natomiast fotoradar Mesta Fusion FN dostarczony przez firmę Sprint zamontowany zostanie w Bzowie, Gniewkowie, Górnej Grupie, Grubnie, Modzerowie, Skępe, Solcu Kujawskim oraz Żninie. Zgodnie z zawartymi umowami z wykonawcami, prace polegające na wymianie urządzeń powinny zakończyć się wraz z końcem przyszłego roku - informuje Wojciech Król z Biura Informacji i Promocji Wydziału Komunikacji Głównego Inspektorat Transportu Drogowego.

W sumie w całej Polsce GITD chce wymienić 100 fotoradarów.

Co to oznacza dla kierowców? Nowe fotoradary to wyższy poziom wykrywalności wykroczeń

Fotoradar, który pojawi się przy ul. Lubickiej to przyrząd pomiarowy najnowszej generacji.

"Wykorzystując najnowszą liniową antenę radarową SD2, fotoradar ten pozwala na precyzyjną identyfikację pojazdu i wskazuje numer pasa ruchu, na którym poruszał się zmierzony pojazd. Do rejestracji zdjęć stosujemy najwyższej jakości aparaty cyfrowe do bezsprzecznej identyfikacji kierującego" - zapewnia producent na swojej strony internetowej.

Aż cztery fotoradary w Kujawsko-Pomorskiem znajdują się w Toruniu

Przypomnijmy, że w Kujawsko-Pomorskiem działa 21 fotoradarów, z czego trzy z nich (w Nakle nad Notecią, Grębocinie i Kowalu) rejestrują przejazd na czerwonym świetle. Pozostałe urządzenia mierzą prędkość:

- w Jeleńcu (gm. Papowo Biskupie, powiat chełmiński, DK 91, ograniczenie do 50 km/h)
- w Chełmnie (gm. Chełmno, powiat chełmiński, DK 91, ograniczenie do 50 km/h)
- w Trzeciewnicy (gm. Nakło nad Notecią, powiat nakielski, DK 10, ograniczenie do 50 km/h)
- w Kwieciszewie (gm. Mogilno, powiat mogileński, DK 15, ograniczenie do 50 km/h)
- w Toruniu przy ul. Lubickiej (gm. Toruń, powiat Toruń, DK 15, ograniczenie do 50 km/h)
- w Toruniu przy Szosie Lubickiej (gm. Toruń, powiat Toruń, DK 80, ograniczenie do 70 km/h)
- w Toruniu przy ul. Grudziądzkiej (gm. Toruń, powiat Toruń, DK 91, ograniczenie do 50 km/h) - dwa urządzenia
- w Bzowie (gm. Warlubie, powiat świecki, DK 91, ograniczenie do 50 km/h)
- w Gniewkowie (gm. Gniewkowo, powiat inowrocławski, DK 15, ograniczenie do 50 km/h)
- w Górnej Grupie (gm. Dragacz, powiat świecki, DK 91, ograniczenie do 40 km/h)
- w Grubnie (gm. Chełmno, powiat chełmiński, DK 91, ograniczenie do 50 km/h)
- w Modzerowie (gm. Włocławek, powiat Włocławek, DK 62, ograniczenie do 50 km/h)
- w Skępem (gm. Skępe, powiat lipnowski, DK 10, ograniczenie do 90 km/h)
- w Solcu Kujawskim (gm. Solec Kujawski, powiat bydgoski, DK 10, ograniczenie do 50 km/h)
- w Żninie (gm. Żnin, powiat żniński, DW 251, ograniczenie do 50 km/h)
- w Otłoczynie (gm. Aleksandrów Kujawski, powiat aleksandrowski, DK 91, ograniczenie do 50 km/h)
- w Świerkocinie (gm. Grudziądz, powiat grudziądzki, DK 15, ograniczenie do 50 km/h)

W ubiegłym roku najwięcej zdjęć - ponad 10 tys. - wykonał fotoradar zamontowany w Solcu Kujawskim. Drugim najskuteczniejszym urządzeniem był fotoradar w Górnej Grupie, który zarejestrował 2500 naruszeń.

Niewykluczone, że w tym roku to się zmieni i na podium wskoczą nowe fotoradary przy ul. Grudziądzkiej w Toruniu. Ten, który rejestruje prędkość kierowców jadących od strony Łysomic w kierunku starówki od 7 lutego do końca lipca zarejestrował 1900 naruszeń. Tyle samo zdjęć wykonał w okresie od 14 marca do końca lipca drugi fotoradar przy ul. Grudziądzkiej. Urządzenie rejestruje prędkość aut jadących na północ, w stronę Łysomic.

Link

piotreg - 11 Kwiecień 2023, 11:48

Na Lubickiej miała być Mesta Fusion, będzie MRCD.
piotreg - 12 Lipiec 2023, 07:50

Cytat:
Legendarny fotoradar zniknął z ulicy Lubickiej. Na jak długo?



Kierowcy nie mają z tym miejscem najlepszych wspomnień. Fotoradar przy ulicy Lubickiej w Toruniu siał postrach wśród nich od wielu lat. Chwilowo zniknął.


Fotoradar z Lubickiej powróci

Fotoradar przy ulicy Lubickiej 37 był prawdziwym pogromcą kierowców. Usytuowany tak, że trudno było go zauważyć, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę, był wyjątkowym pogromcą tych, którym się spieszyło. W 2022 roku zarejestrował 2678 przekroczeń prędkości. Dla porównania - w 2021 roku wykonał on 2300 zdjęć, co oznacza średnio sześć fotografii jednego dnia. To jednak nic w porównaniu z rokiem 2020, gdy wykrył on aż 10 051 naruszeń!

Obecnie ten legendarny już fotoradar zdemontowano. Tylko chwilowo. Dlaczego? Bo w tym miejscu będzie nowy. Dużo nowocześniejszy, Multaradar CD, z możliwością rozróżnienia, na którym pasie samochód przekroczył prędkość. Precyzyjniej też będzie identyfikował pojazd.

"Wykorzystując najnowszą liniową antenę radarową SD2, fotoradar ten pozwala na precyzyjną identyfikację pojazdu i wskazuje numer pasa ruchu, na którym poruszał się zmierzony pojazd. Do rejestracji zdjęć stosujemy najwyższej jakości aparaty cyfrowe do bezsprzecznej identyfikacji kierującego" - zapewnia producent na swojej strony internetowej.

Kiedy na Lubickiej znowu będzie radar? Kierowcy długo od niego nie odpoczną.

- Wymianą fotoradaru zajmuje się firma zewnętrzna, więc nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty, ale standardowo trwa to od siedmiu do dziesięciu dni - usłyszeliśmy w piątek w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego w Warszawie, który odpowiada za fotoradary w Polsce.

Trzy fotoradary w Toruniu

Oprócz fotoradaru przy ul. Lubickiej w Toruniu na co dzień funkcjonują również trzy inne. Jeden z nich jest usytuowany przy Szosie Lubickiej, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, a dwa przy ul. Grudziądzkiej (ograniczenie do 50 km/h).

Link

autogaz1984 - 3 Wrzesień 2023, 11:42

Już wrócił. :nose:
piotreg - 25 Styczeń 2024, 15:48

Wszystkie maszty wymienione.

:arrow: ul. Grudziądzka (Kometa) - Multaradar CD, nr seryjny urządzenia 593-072/72049. Legalizacja ważna do 22 marca 2024 r.
:arrow: ul. Grudziądzka - Multaradar CD, nr seryjny urządzenia 593-072/72046. Legalizacja ważna do 9 września 2024 r.
:arrow: ul. Szosa Lubicka (kier. centrum) - Multaradar CD, nr seryjny urządzenia 593-072-73297. Legalizacja ważna do 19 sierpnia 2024 r.
:arrow: ul. Szosa Lubicka (kier. Warszawa) - Multaradar CD, nr seryjny urządzenia 593-072/71707. Legalizacja ważna do 5 maja 2024 r.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group