Forum Mapy Fotoradarów

Legnica - Videorejestratory

piotreg - 22 Luty 2009, 17:19
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KMP Legnica

Nieoznakowane:

- czarny Opel Vectra C, nr rej. DKL Y025 /zdjęty ze służby/
- granatowy Opel Insignia, nr rej. DL 57576 - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Środa Śl./
- granatowa Skoda Superb, nr rej. DW 7614F /oddelegowana do KPP Kłodzko/
- platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. DLB MN38 - kamera przód i tył /oddelegowane do KPP Głogów/
- srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. DTR 76192 (wcześniej DGL 47425, DPL 28102, DLU 39404, DL 57584, DGR 68JK) - kamera przód i tył
- srebrny Opel Astra IV, nr rej. DSW 87098 (wcześniej DZL TA72, DJE 36AK) /zdjęty ze służby/
- wiśniowy Ford Mondeo, nr rej. DL 31543 /zdjęty ze służby/
- zielona Toyota Corolla Hybrid, nr rej. DZL 05143

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C318 - nr boczny B826 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

Vectra lata głównie po legnickim odcinku autostrady A4. Mondeo jest niezwykle wysłużone, ale jak najbardziej aktywne. To auto akurat często lata po obwodnicy miasta, a także po drodze K-94.

delpiero - 23 Luty 2009, 09:40

Mondeo "w akcji". :)
KaroleK - 9 Marzec 2009, 18:01

Nowa profesja policjantów z Legnicy, wyłapywanie klientów przekraczających czas parkowania pod komendą, dodam, że według znaku wolno tam stać 10 minut, niewiele brakło, a też bym się załapał, gdyby nie moje sprytne urządzonko zwane nawigacją i funkcji "czas postoju". :) Pozdrowionka dla miłych Panów policjantów. :)
piotreg - 9 Marzec 2009, 18:08

To od przodu jest ligowe!

Myślę, że teraz delpiero będzie chciał Ci zagrać na nosie i zrobi jeszcze lepsze... i z pewnością upoluje DKL Y025. :-)

PS. Niech sobie swój kołpak odkupią na giełdzie w Lubinie. :lol:

KaroleK - 9 Marzec 2009, 18:14

DKL Y025 czeka na mnie, przy następnej wizycie w Legnicy jest moja, się nie ruszam jak im fotek nie zrobię. :)
delpiero - 9 Marzec 2009, 19:39

Ale... sesja. :) Pod samą komendą. Miałem ich ostatnio na widelcu w myjni na Orlenie, ale nie chciałem komórką robić, bo aparatu nie miałem przy sobie. :(

DKL Y025 bardzo rzadko się pokazuje na mieście, ale upolujemy. :) Upolujemy!

garny - 14 Marzec 2009, 20:45

Czy mi się wydaje, czy Kierowca przez komórkę nawija bez zestawu. :)
piotreg - 14 Marzec 2009, 23:15

W czasie postoju to i Ty możesz bez zestawu... :D
tqmeh - 1 Kwiecień 2009, 21:51

Cywilna Corsa, raczej z kamerą nie lata, ale kto wie...
piotreg - 1 Kwiecień 2009, 21:53

Na pewno nie lata! Interesują nas tylko pościgowce drogówki. Gdyby tak każdy zapodał tutaj cywilne auta ze swojego miasta, po tygodniu byśmy się pogubili. Dlatego proszę o ignorację tych samochodów.
KaroleK - 20 Maj 2009, 20:07

Dziś przyłapałem Mondeo podczas akcji zmiany kliszy w maszcie Zuradu w miejscowości Spalona, a dzięki uprzejmości Pana Policjanta mamy takie oto fotki. :)
BluesWings - 20 Maj 2009, 20:23

Nie no rewelacja. :) Karolek, ty to masz podejście do ludzi. :) Ale powiedz, bo chyba wzrok mnie zawodzi. Gdzie jest kamerka w tym mundku, bo nie mogę jej zlokalizować. To jest to coś na uchwycie na przedniej szybie?
KaroleK - 20 Maj 2009, 20:27

Tak, dokładnie - to jest kamerka. :)
phonemaniac - 20 Maj 2009, 20:36

Ja miałem kolizję rok temu w czerwcu w Nidzicy to do obsługi przyjechało Mondeo z Nidzicy, to miało taką samą kamerkę, a sprzet nagrywający (analog) stal przywiązany pasami na siedzeniu pasażera za kierowcą.
Mateusz - 20 Maj 2009, 21:05

Nic tylko pogratulować i podziękować Karolkowi jak i panu policjantowi za współpracę. 8)
delpiero - 21 Maj 2009, 06:09

A jeszcze kilka dni temu ktoś wbił kawałek cegły w oko tego masztu, ale widać szybko naprawili. Sesja kozacka! :) Brakuje jeszcze tylko DKL Y025 do kompletu. ;)
tqmeh - 21 Maj 2009, 14:18

Witam,

Pogratulować, świetne fotki.

Pozdrawiam

wksek - 21 Maj 2009, 14:31

Chyba najlepsza sesja na forum! Gratulacje.
piotreg - 21 Maj 2009, 17:54

Buzi mu jeszcze dajcie. :P
garny - 21 Maj 2009, 17:58

DKL Y025 dziś walczyła - widziana na Orlenie przy zjeździe z A4.

Na CB dziś wszyscy focha zarzucili. :) Przez te korki w związku z przebudową i dowiedzenie się czegokolwiek graniczyło z cudem. Zauważyłem ich w trakcie mijania - było za późno na sesję. :(

garny - 9 Czerwiec 2009, 13:13

delpiero napisał/a:
A jeszcze kilka dni temu ktoś wbił kawałek cegły w oko tego masztu, ale widać szybko naprawili.
Sesja kozacka! :) Brakuje jeszcze tylko DKL Y025 do kompletu. ;)

Dziś szczęście było blisko. :( Na Orlenie ich trafiłem, ale zanim skończyłem gadać to się zawinęli DKL Y025 (no może jeszcze w drodze powrotnej ich trafię).

delpiero - 9 Czerwiec 2009, 13:25

Chyba dzisiaj już ich nie trafisz, bo widziałem jako około 13 zjechali na bazę. :(
BluesWings - 9 Czerwiec 2009, 14:54

Może zmiana warty. :)
garny - 10 Czerwiec 2009, 00:01

Lało okrutnie, więc nie byłoby polowania. :(
BluesWings - 22 Czerwiec 2009, 18:14

Dzisiaj Vectra o g. 8:30 na 110km A4, natomist munduś stał o 9:20 na Grunwaldzkiej, zdjęć brak.
tqmeh - 14 Sierpień 2009, 06:23

Witam,

Właśnie 19-tka zameldowała o czarnej Vectrze 025 grasującej po ul. Jaworzyńskiej...

Pozdrawiam

Pieruk_ - 14 Sierpień 2009, 13:16

Co ty żeś Karolek powiedział temu gościowi, że aż tyle fotografii trzasnąłeś?
piotreg - 9 Wrzesień 2009, 16:53

To newsa dostałem... szary VW Passat B5, nr rej. DL 55504 skasował właśnie mojego kumpla koło Legnicy. :-)

Dostał działę za prędkość. :-) Twierdzi, że auto ma videorejestrator.

tqmeh - 9 Wrzesień 2009, 18:34

Witam,

Trzeba by go przedstawić światu. :wink:

Mam nadzieję, że znajomy tego nie czyta tyle. :) Dałeś. :wink:

Pozdr.

tqmeh - 23 Wrzesień 2009, 07:03

Witam,

Dzisiaj rano Vectra zabłądziła na legnickiej obwodnicy. :wink: Więc kilka filmów się nakręciło...

Pozdr.

delpiero - 10 Październik 2009, 11:48

Dzisiaj w godzinach porannych Mondeo bardzo aktywne na trasie Legnica-Lubin.
tqmeh - 21 Październik 2009, 06:53

Witam,

Vectra o 6:50 wystartowała w kierunku A4 - info CB.

Pozdr.

delpiero - 1 Listopad 2009, 13:43

Vectra nadal nieuchwytna, dzisiaj tylko Mondeo, ul. Wrocławska koło BP. :oops:
piotreg - 1 Listopad 2009, 15:26

Piękna sesja. Akcja Znicz to doskonała okazja do tego typu sesji. :-)
piotreg - 16 Grudzień 2009, 08:33

piotreg napisał/a:
To newsa dostałem... szary VW Passat B5, nr rej. DL 55504 skasował właśnie mojego kumpla koło Legnicy. :-)

Dostał działę za prędkość. :-) Twierdzi, że auto ma videorejestrator.

Rozumiem, że kolega znowu bujał w obłokach...?

delpiero - 16 Grudzień 2009, 12:15

Chyba powinien zmienić dilera. :lol:
phonemaniac - 7 Marzec 2010, 14:01

No to mnie zastrzelicie chyba. :P Wczoraj ok. 14.40 widziałem Vectrę DKL Y025 (na pewno z kamerką z przodu) z misiaczką jak mnie mijała na wjeździe na A4 na wysokości Legnicy. Niestety nie miałem aparatu. Również wczoraj pomiędzy Lubinem, a Legnicą stał na poboczu wiśniowy Mundek. Czekał na chętnego, któremu mógłby wręczyć działkę. :P
tqmeh - 6 Kwiecień 2010, 08:37

Witajcie,

Dzisiaj od rana ostra akcja w Legnicy, najpierw akcja trzeźwość na wszystkich wjazdach, Mundek w obstawie dla ITD k. Huty, teraz dwie Vectry - ul. Bydgoska (30) - ostro się dzieje...

Pozdrowienia dla ekipy, bardzo mili ludzie.

delpiero - 6 Kwiecień 2010, 09:12

No w końcu upolowana DKL Y025 i to w duecie. :D Brawo! Piękne fotki! Dzięki.
piotreg - 6 Kwiecień 2010, 13:12

Jak oni tacy mili, to gdzie DKL Y025 od przodu? :-)

Widzę, że KWP Wrocław wpadła na gościnne występy do Legnicy.
Kolega z aparatem będzie teraz cały czas latał, czy tylko tak od święta? :-)

tqmeh - 6 Kwiecień 2010, 13:18

Vectra jak Vectra. :wink: Nie życzyli sobie, a ja nie chciałem cwaniakować, więc dałem im fory. :wink: Do następnego razu...

Z tym aparatem to ciężko wyczuć z racji pracy, ale... po dzisiejszej sesji powinno być lepiej, jeszcze nie zardzewiał mi on do reszty, jak się niektórzy obawiali. :wink:

piotreg - 6 Kwiecień 2010, 17:53

Rozumiem, że to taka sesja na przełamanie. :-) I tak jest super - żeby nie było wątpliwości. Piękny dublecik żeś ustrzelił - fota, że hoho. Oby tak dalej.

tqmeh napisał/a:
Pozdrowienia dla ekipy, bardzo mili ludzie.

My też ich pozdrawiamy. :-)

piotreg - 20 Maj 2010, 21:38

Drżyjcie Legniczanie. :-)

Legnica niebawem dostanie z Unii nowe auto. Zastąpi Mundka? Marka nie jest jeszcze znana, ale może to być równie dobrze coś z najwyższej półki (Volvo, BMW, Mercedes)!!! Pobliski Bolesławiec także dostanie z tej puli pościgowca, trzeci pójdzie do Zgorzelca, a czwarty na A4 (stacjonował pewnie będzie na Hubskiej we Wrocławiu).

tqmeh - 31 Maj 2010, 06:05

Dzisiaj od rana Vectra już aktywna - 6:50 pierwszy namierzony już był na ul. Jaworzyńskiej przed A4.
tqmeh - 7 Czerwiec 2010, 09:45

Dzisiaj około 8:00 Vectra kasowała na zjeździe z A4 na Złotoryję - info CB.
tqmeh - 30 Czerwiec 2010, 06:16

Witam,

Znowu jakaś podwójna akcja. :o Albo przypadek, od rana Vectra kasuje na obwodnicy od ronda do A4.

tqmeh - 8 Wrzesień 2010, 06:48

Jadę sobie rano sennie i proszę.

Pewnie któryś maszt jest załadowany, na siedzeniu opakowanie po Fotorapidzie C.

piotreg - 8 Wrzesień 2010, 06:51

O żesz :!: Moje gratulacje - w końcu się udało :!: :twisted:
garny - 8 Wrzesień 2010, 10:47

Co on ma za antenę - czyżby Sirio Triflex albo wersja ekonomiczna czyli Tajfun. :)
tqmeh - 8 Wrzesień 2010, 12:43

Jakieś 1/4 fali, co by nie było działa tak samo, jak trzeba zrobię następnym razem ich dokładne foty. :wink: Moc TRX nie mniej niż 50W, słychać ich ładnie.
piotreg - 8 Wrzesień 2010, 12:57

Video-pościgówy w każdych ilościach przyjmę... :-)
delpiero - 8 Wrzesień 2010, 14:52

tqmeh, gratulacje, ligowa sesja. :cool:
Fear - 19 Wrzesień 2010, 10:59

:arrow: czarny Opel Vectra C, nr rej. DKL Y025
delpiero - 19 Wrzesień 2010, 11:53

No Panie, liga!
tqmeh - 19 Wrzesień 2010, 12:44

Coś mi się wydaje, że to z festynu wystawa.
Fear - 19 Wrzesień 2010, 12:45

tqmeh napisał/a:
Coś mi sięwydaje że to z festynu wystawa

tqmeh, więcej masz w tym temacie. :wink:

delpiero - 19 Wrzesień 2010, 16:24

Też tam byłem. :)

Jako ciekawostkę podam przebieg i to, że za 11 dni Vectra jedzie do legalizacji. ;)

Mają też fajne osłony przeciwsłoneczne na tylnych szybach (chyba z Kubusiem Puchatkiem). :grin:

Fear - 19 Wrzesień 2010, 16:31

Ciekawi mnie tylko, czemu Policja z Lubina nie wystawiła swojej Toyoty, tylko przyjechała Vectra z Legnicy? Czyżby dalej się z nią kryli? Może nie wiedzą, że ludzie już o niej wiedzą :grin:

Ps. A osłony przeciwsłoneczne pierwsza klasa. :good: :grin:

DarioG - 19 Wrzesień 2010, 18:41

Cytat:
Mają też fajne osłony przeciwsłoneczne na tylnych szybach (chyba z Kubusiem Puchatkiem).

DarioG napisał/a:
Czarna Vectra C DKL Y025, bez kołpaków, na tylnych szybach przyklejone dziecięce kolorowe zasłonki, na bagażniku mała antenka CB.

Byłem pierwszy. :P Klik

piotreg - 19 Wrzesień 2010, 20:58

Jak jej nie było to nie było, a teraz sesja za sesją :!: Super. :good:

A Mundek nadal na służbie :?: :o

delpiero - 29 Wrzesień 2010, 18:45

Mundek ostatnio mało aktywny, ale coś tam jeszcze wygrzebałem. :cool:
Ostatnio modne fotki ze śniegiem. :wink:

tqmeh - 29 Wrzesień 2010, 20:14

Właśnie miałem posta pisać, latali dzisiaj po mieście koło 18, zrobiłem za nimi rundę, ale zbunkrowali się na komendzie.

Może przez moje info na #19 pojechali przeczekać. :wink:

Pozdr.

piotreg - 30 Wrzesień 2010, 07:16

delpiero napisał/a:
Mundek ostatnio mało aktywny, ale coś tam jeszcze wygrzebałem. :cool:
Ostatnio modne fotki ze śniegiem. :wink:

Myślę, że jego dni są już policzone. :-)
Niech no tylko UE da im obiecane auto...
Niebawem tez będzie przydział Alf.

delpiero - 31 Październik 2010, 17:22

No i przyszła ta smutna chwila. :cry:

Legnickie mondeo już na zasłużonej emeryturze, zostało rozbrojone na stałe.
Jak stwierdził Pan Policjant sprzęt nagrywający był już bardzo stary i był problem z jego legalizacją, zdradził że teraz legnicka drogówka czeka na Opla (prawdopodobnie będzie to Insignia).

tqmeh - 5 Kwiecień 2011, 16:44

Już Alfa na Forum fanatyków tej marki została namierzona: KLIK
Cytat:
Dzisiaj jedna 159 stała przy wyjeździe z Legnicy na Jawor.

piotreg - 5 Kwiecień 2011, 17:51

Widzę, że jeden user wpadł tam i próbuje wykraść jej numer rejestracyjny...
Zwie się R... czekaj jak to szło... rubi czy jakoś tak... może ruski. :o Zresztą... zarejestrował się też u Nas... :twisted:
Czyżby chciał coś wykraść... :o

tqmeh - 5 Kwiecień 2011, 21:35

Zauważyłeś gościa. :twisted:
tqmeh - 8 Kwiecień 2011, 10:17

O 7 alfa poleciała w kierunku Złotoryi, czyżby jakaś akcja?
piotreg - 8 Kwiecień 2011, 13:10

Namierzcie w końcu jej blaszki i numer boczny :!: :D
Fear - 8 Kwiecień 2011, 17:31

Cytat:
200 koni alfy romeo w służbie legnickiej policji

Po komendach w Głogowie, Polkowicach, Lubinie oraz policji autostradowej także legnicka drogówka dostała nowy radiowóz. Rewelacyjny. To alfa romeo 159 z silnikiem 1,8 turbo o mocy ok. 200 koni mechanicznych. Maksymalna prędkość: 210 km/h. W siedem sekund przyspiesza do setki.

- Ale najlepsze jest jego wyposażenie - mówi Sławomir Masojć, oficer prasowy Miejskiej Komendy Policji w Legnicy. - Zamontowana w środku kamera może rejestrować zarówno obraz z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Dzięki wideorejestratorowi w przypadku wykroczenia policjant będzie dysponował bardzo dobrej jakości nagraniem z pomiarem prędkości.

W wyposażeniu radiowozu jest również ręczny miernik prędkości Iskra o możliwościach nieporównanie większych niż dotychczas używane radary, popularnie zwane suszarkami. Przy pomocy tego urządzenia z wnętrza policyjnej alfy romeo można zmierzyć, z jaką szybkością porusza się zarówno samochód, który zbliża się do radiowozu, wóz, który się od niego oddala, jak i ten, który jedzie obok. Pozwala też zmierzyć prędkość dwóch użytkowników drogi równocześnie. Iskra ma zasięg do 800 metrów. Można z nią wyjść na zewnątrz i oddalić się od radiowozu, bo nie wymaga podłączenia do samochodowego akumulatora - ma własne zasilanie.

Alfa romeo jest oznakowana. Będzie pełnić służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. W ostatnich dniach podobnymi nabytkami chwaliły się m.in. Polkowice i Lubin. W całym kraju w ręce funkcjonariuszy drogówki oddano 120 takich pojazdów, zakupionych przez Komendę Główną Policji.

LINK

Ps. Wiem, że zdjęcie jest podpisane: "Lubiński radiowóz. Legnica dostała identyczną Alfę Romeo", ale lubińska ma inne blaszki czyli to musi być ta z Legnicy... :o
Może ktoś pozna po Policjancie :grin:

delpiero - 8 Kwiecień 2011, 20:19

Cytat:
Nowy tabor legnickiej drogówki

Wóz patrolowy Alfa Romeo i dwa motocykle marki Honda, to nowe nabytki Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Legnicy. Pojazdy trafiły do Legnicy w ostatnich dniach i już patrolują drogi naszego powiatu.

Policyjne Alfa Romeo 159 zostało wyposażone w wideorejestrator, który może nagrać wydarzenia wokół samochodu podczas służby. System może pracować z czterema kamerami – dwoma zewnętrznymi oraz dwoma wewnętrznymi. Auto wyposażone zostało w najnowocześniejszy radar typu Iskra, który jest w stanie wychwycić każde przekroczenie prędkości z bardzo dużej odległości.

- Alfa Romeo to typowy samochód do pomiaru prędkości pojazdów jadących przed nami, za nami, zarejestruje również, co jest zupełną nowością, przekroczenie prędkości samochodu nadjeżdżającego z naprzeciwka. Przekroczenie prędkości będzie można zmierzyć nawet wówczas, kiedy samochód będzie w odległości 800 m. od naszego pojazdu – mówi komisarz Jacek Nitka, szef Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej policji.

– Wszystko zostanie zarejestrowane przez komputer na twardym dysku i jeżeli natężenie ruchu pozwoli, to policjant od razu rozliczy kierowcę, jeżeli nie, to zapis trafi do naszego wydziału i tam będą prowadzone dalsze czynności - dodaje Nitka.

Kolejnym nowym nabytkiem są dwie Hondy CBF 1000A, które osiągają prędkość do 230 km/h, a do "setki" rozpędzają się w ciągu zaledwie kilku sekund.

- Motocykle zostaną wykorzystane do służby na drogach, przede wszystkim przeciwko jednośladom, bo mamy z nimi duży problem – mówi komisarz Jacek Nitka.
LINK
piotreg - 9 Kwiecień 2011, 07:25

A Mundka ktoś jeszcze widuje :?: :o

Czekam na numer boczny Alfy.

tqmeh - 9 Kwiecień 2011, 11:01

Mundek jeździ po mieście i straszy dawnych klientów.
piotreg - 11 Kwiecień 2011, 18:16

Alfa pozdrawia z A4 (rozliczali dzisiaj o poranku Klienta przy zjeździe na Złotoryję).

Jej numer boczny to B826.

tqmeh - 12 Kwiecień 2011, 10:06

2x mi uciekła, ale doczeka się sesji. :wink:
piotreg - 12 Kwiecień 2011, 12:24

Szukałbym jej za dnia na słynnym rondku, które non stop okupuje inspekcja, przy wylocie na Jawor/A4.
delpiero - 12 Kwiecień 2011, 18:12

tqmeh, cała nadzieja w Tobie, wiesz że ja teraz nie mogę. ;)

Dzisiaj podobno pół dnia stała pod komendą na Asnyka. :twisted:

tqmeh - 17 Kwiecień 2011, 10:42

Damy radę, latają po całym mieście, więc ciężko ich upolować.
delpiero - 22 Kwiecień 2011, 06:18

Eee tam, ja ich trafiłem niedaleko komendy na Asnyka. :razz:

Pozdrowienia dla miłego Pana Policjanta.

tqmeh - 22 Kwiecień 2011, 10:01

:good:

Klamotów w środku nie pozwolił "zobaczyć"?

piotreg - 22 Kwiecień 2011, 10:58

Masz Pan klamoty:
tqmeh - 22 Kwiecień 2011, 11:57

:shock:

Za taką kase to wnętrze powinno wyglądać niemal normalnie (LCD wmontowany, radio ukryte tylko panel i grucha dostępna), a nie jak na stacji MIR z lat 90-tych. :lol:

Ciekawe jak ja sobie w aucie zdobię taką wystawkę klamotów, czy nie podejdzie to pod paragraf = ograniczenie widoczności kierowcy...

tqmeh - 26 Kwiecień 2011, 06:29

Sprawdzanie trzeźwości - między innymi Alfa w obstawie.

Poranna akcja dmuchania nie pozwoliła za długo czekać na efekty. :mrgreen:
1. Zakorkowany wyjazd i wjazd do miasta.
2. Korek na drodze K-3.
3. Najechanie na tył auta.

Tyle tych miśkowozów nastawiali a wystarczyłoby postawić po jednym we wszystkich kierunkach na kogucie i wiadomo, że coś się dzieje, ale po co? Wyskoczyli na drogę jak w pierwszym dniu służby i dzwon gotowy, oczywiście z winy kierowcy. :facepalm:

małymobil - 26 Maj 2011, 19:14

Cytat:
Trzy osoby zostały ranne w wyniku wypadku z udziałem nieoznakowanego policyjnego radiowozu, do którego doszło w Legnicy (Dolnośląskie). Ranni to dwójka przechodniów i policjantka.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy Sławomir Masojć, nieoznakowany radiowóz policyjny, który jechał na sygnale na interwencję, zderzył się na skrzyżowaniu jednej z legnickich ulic z samochodem osobowym.

"W wyniku zderzenia policyjny radiowóz został wyrzucony na chodnik, gdzie potrącił dwie osoby. Ranna została również policjantka kierująca radiowozem" - powiedział policjant.

Rzecznik nie potrafił powiedzieć, jakie obrażenia odnieśli ranni.

Link

tqmeh - 26 Maj 2011, 19:59

Szukałem fotek na necie i nic nie ma.

Znalazłem, rozwalili Fiata:

KLIK

małymobil - 26 Maj 2011, 20:20

Czyli niekoniecznie z <R> .
piotreg - 27 Maj 2011, 06:22

To nie było <R> . To była obława gościa, który napadał na banki.
tqmeh - 6 Czerwiec 2011, 07:14

Sprawdzanie trzeźwości - Alfa w obstawie - ul. Złotoryjska

W wolnej chwili wstawię kino.

OJCIEC - 10 Czerwiec 2011, 18:49

Dzisiaj ok. 17:30 czarna viki DKL Y025 krążyła w okolicach 100 kilometra A4. Jadąc od strony Legnicy zjechali zjazdem na Chojnów, aby zawrócić i pomknąć z powrotem w kierunku Legnicy. Pozdrawiam, ale mam Panowie trzy słowa od Ojca prowadzącego. :grin:

Po pierwsze uno, jechaliście bez jednego oczka, więc powinniście sobie dowód rejestracyjny odebrać. :lol:

Po drugie uno, te dziecięce zasłonki przeciwsłoneczne na tylnych szybkach to naprawdę siara. :lol:

I wreszcie po trzecie uno, zrobiliście korek na autostradzie, a tak się dobrze jechało. :lol:

Szerokości i zimnego kapselka (na felgach). :grin:

Edyta:
Mania robiła fotki, więc g... widać. :grin:

tqmeh - 10 Czerwiec 2011, 19:57

Pozdrowienia dla Mani. :grin: Fotki piewyj sort.
piotreg - 10 Czerwiec 2011, 21:17

OJCIEC napisał/a:
Mania robiła fotki, więc g... widać. :grin:

Czepiasz się. Np. ta ostatnia jest bardzo w porządku. :lol:

pstryk - 10 Czerwiec 2011, 21:36

Fotki wręcz ligowe :!: :grin: Ostatnia wymiata. :lol: Ale plus się należy... :good:
OJCIEC - 11 Czerwiec 2011, 09:20

Już lepiej, jakby filmik kręciła. Przynajmniej by się jakieś klatki wybrało. :grin:

No, ta ostatnia fota miażdży. :lol:

delpiero - 26 Czerwiec 2011, 21:22

Dzisiaj Alfa obstawiała wypadek na obwodnicy.

LINK

DarioG - 27 Czerwiec 2011, 09:35

I jeszcze takie foto z tego wypadku + link do galerii z wypadku ->> KLIK.
delpiero - 12 Lipiec 2011, 08:10

Pod komendą na Asnyka.
tqmeh - 12 Lipiec 2011, 12:39

Od rana Alfa aktywna na obwodnicy.
tqmeh - 26 Lipiec 2011, 07:09

Od rana Alfa aktywna na obwodnicy. Aktualnie ustawili się na ul. Jaworzyńskiej w kierunku miasta k. komisu samochodowego - schowali się lekko we wjeździe (prosta pomiędzy rondem, a Orlenem).
delpiero - 4 Sierpień 2011, 13:42

Cytat:
Poranek na trzeźwo.

Kolejny dzień z rzędu Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzał na terenie Gminy Legnickie Pole akcję badania trzeźwości kierowców. Mglisty poranek nie przeszkadzał policjantom w skrupulatnym i niezwykle sprawnym dokonywaniu czynności kontrolnych. Jednym z miejsc, gdzie dokonywano sprawdzenia trzeźwości kierujących były Koskowice. Działania skierowane były głównie na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców poruszających się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Niestety jak się okazuje kilku kierujących usiadło za kółkiem choć byli pod wpływem alkoholu albo mieli orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Jak w czerwcu zapowiadał komisarz Jacek Nitka, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, tego typu akcje będą przez policję przeprowadzane cyklicznie.
LINK
tqmeh - 5 Sierpień 2011, 16:51

- ul. Jaworzyńska, zatoczka autobusowa przed rondem, jadąc w kierunku Autostrady A4 - od godziny Alfa aktywna.
piotreg - 11 Wrzesień 2011, 06:32

Wasza Alfa to wczoraj na gościnnych występach we Wrocławiu urzędowała w związku z walką Adamka. Kto wygrał :?: :o
tqmeh - 11 Wrzesień 2011, 08:13

Adamek przegrał, nokaut techniczny czy jakoś tak.
OJCIEC - 12 Wrzesień 2011, 19:28

Kliczkowaty obił Adamka normalnie jak jabłko. No, ale jabłko nawet trafiło Kliczkowajca ze dwa razy w ramię. :lol:
tqmeh - 13 Wrzesień 2011, 21:19

Niech się cieszy że to nie "Endriu", bo klejnoty byłyby fioletowe. Ramiona jakoś wyleczy. :wink:
piotreg - 14 Wrzesień 2011, 06:35

Dobra. Koniec z boksem :!: Temat dotyczy innej ważnej kwestii :!: :evil:
delpiero - 20 Wrzesień 2011, 19:25

Dzisiaj pod KMP na ul. Asnyka (niestety ale tylko fotki w locie). :sad:
piotreg - 21 Wrzesień 2011, 10:33

Dziadzia nadal w służbie. :twisted:
garny - 21 Wrzesień 2011, 20:20

Czy ktoś ostatnio widział DKL Y025? Znajomy widział we Wrocławiu misiowe Ducato i na 100% miało Y025, ale czy DKL to już nie był pewien. :)
piotreg - 21 Wrzesień 2011, 20:24

Mógł widzieć świdnickie - tutaj masz potwierdzenie.
delpiero - 22 Wrzesień 2011, 06:11

Vectra DKL Y025 ma się świetnie, widziana tydzień temu.
garny - 22 Wrzesień 2011, 09:13

piotreg napisał/a:
Mógł widzieć świdnickie - tutaj masz potwierdzenie.

DUCATO? :) Ale pewnie literki mu się pomyliły. :)

piotreg - 22 Wrzesień 2011, 09:14

garny napisał/a:
DUCATO? :)

Si - grafitowy Fiat Ducato, nr rej. DSW Y025 (KPP Świdnica).

tqmeh - 22 Wrzesień 2011, 14:06

delpiero napisał/a:
Vectra DKL Y025 ma się świetnie (...).

Nie do końca.

Wczoraj w Legnicy suszarki aktywne:
- k. wiaduktu oś. Piekary
- przed dużym rondem na obwodnicy
- na ul. Złotoryjskiej

Micell - 22 Wrzesień 2011, 19:18



:cool:

piotreg - 22 Wrzesień 2011, 19:32

tqmeh napisał/a:
delpiero napisał/a:
Vectra DKL Y025 ma się świetnie (...).

Nie do końca.

Cóż się stało :?: :o

delpiero - 16 Październik 2011, 19:43

W locie.
delpiero - 4 Styczeń 2012, 11:29

Cytat:
Ranny policjant

Ranny policjant został odwieziony do legnickiego szpitala.
Do wypadku doszło podczas pościgu za uciekającym kierowcą quda, który jechał chodnikiem ulicy Żwirki i Wigury. Radiowóz policyjny uderzył w mur. Kierowca quda uderzył w mercedesa, po czy zsiadł i uciekał już pieszo, policjanci rozpoczęli pościg. Niestety nie udało im się dogonić kierowcy.
LINK
tqmeh - 7 Styczeń 2012, 10:33

Cytat:
Czołowe zderzenie w Studnicy

Do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen z ciężarówką doszło na drodze Legnica - Chojnów w miejscowości Studnica.



Źródło

Fear - 21 Marzec 2012, 19:17

Cytat:
Pościg za motocyklistą w Legnicy

Kilka cieplejszych dni wystarczyło, by miłośnicy jednośladów odkurzyli swoje pojazdy i wyjechali na ulice. Niestety, niektórzy z nich nie grzeszą rozsądkiem. Dolnośląscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który niesprawnym motocyklem, obwodnicą Legnicy mknął z prędkością 160 km/h.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Legnicy zauważyli na obwodnicy miasta motocyklistę wykonującego nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierującego motocyklem marki Kawasaki, ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Pościg trwał kilka minut. W czasie ucieczki motocyklista złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Jego prędkość miejscami przekraczała 160 km/h. Pirat w pewnym momencie skręcił w boczną drogę, nie zapanował nad motocyklem i wywrócił się.

Okazało się, że kierujący motocyklem 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania jednośladami, a motocykl ma zabrany dowód rejestracyjny za zły stan techniczny. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie kierującego. Otrzymał on także 30 punktów karnych.

Jak podaje policyjna statystyka, w 2011 r. motocykliści byli sprawcami 3,6 proc. spośród wszystkich wypadków. Zginęło w nich 6,4 proc. spośród ofiar wypadków w 2011 r. Należy przy tym zauważyć, że w Polsce sezon motocyklowy jest mocno ograniczony ze względu na niekorzystną pogodę. Od wiosny do jesieni ryzyko wypadku na motocyklu jest więc wyższe, niż wynikałoby to ze statystyki ujmującej cały rok.


LINK

Fear - 1 Kwiecień 2012, 19:21

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C318 - nr boczny B826
tqmeh - 2 Kwiecień 2012, 07:41

Od samego rana Alfa aktywna na ul. Złotoryjskiej k. huty - rutynowa kontrola trzeźwości + suszenie w wolnych chwilach.
tqmeh - 6 Kwiecień 2012, 06:01

Niemal codziennie rano Alfa jedzie w kierunku Złotoryi, wygląda na to, że mają jakiś regularny patrol.
Fear - 2 Maj 2012, 16:16

Cytat:
Pędził na autostradzie 224 km/h

Legniccy policjanci zatrzymali kierującego samochodem, który pędził na autostradzie z prędkością 224 km/h. Sprawca jechał z taką prędkością na A 4 na terenie gminy Legnickie Pole. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Legnicy na 94 kilometrze autostrady A 4, na terenie gminy Legnickie Pole, zauważyli samochód osobowy marki Mercedes pędzący z dużą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nim aby zatrzymać kierowcę. Kierujący nie zwracał uwagi na znaki mówiące o ograniczeniach prędkości. W pewnym momencie podczas pomiaru video-rejestrator pokazał, że jedzie on z prędkością 224 km/h. Został zatrzymany do kontroli. Podczas kontroli drogowej okazało, że autem kieruje 59-letni mężczyzna obywatel Niemiec.

Policjanci za popełnione wykroczenie ukarali kierującego samochodem mandatem karnym w wysokości 500 złotych.


LINK

tqmeh - 2 Maj 2012, 20:09

125 Euro musiało go zaboleć. :facepalm:
tqmeh - 5 Maj 2012, 15:50

Alfa obstawiała dzisiaj dzwona około 14 w Karczewiskach pomiędzy Fordem i Ferrari...
Fear - 5 Maj 2012, 16:39

To myśmy się minęli, tqmeh. :wink: Tylko, że ja przejeżdżałem jak jeszcze nie było dzwona.
delpiero - 19 Maj 2012, 15:10

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C318 - nr boczny B826
Fear - 19 Maj 2012, 16:41

A ja się tyle na nią czaiłem, jak szczerbaty na suchary. :grin:

:good:

wksek - 20 Maj 2012, 10:58

:grin: Sesja liga. :good:
delpiero - 7 Lipiec 2012, 19:30

Cytat:
Inspektorzy z Legnicy pomogli ofiarom wypadku

4 lipca dolnośląscy inspektorzy z oddziału terenowego w Legnicy pełniąc służbę pojazdem nieoznakowanym z videorejestratorem na drodze krajowej nr 3 (obwodnica - na wysokości Rzeszotar) o godz. 9.40 zauważyli dwa samochody leżące w rowach po przeciwnych stronach drogi.
Z rozbitego pojazdu marki Peugeot wydostała się trójka poszkodowanych, z których jeden mocno krwawił w wyniku urazu głowy. Inspektorzy natychmiast zawiadomili o zaistniałej sytuacji telefonicznie policję i służby ratunkowe, informując o liczbie osób poszkodowanych.
LINK

Czyżby ITD w Legnicy dostała nieoznakowany z video? :shock:

tqmeh - 7 Lipiec 2012, 20:09

Trzeba to sprawdzić, fotki z cytowanego wypadku: KLIK
zdzichu - 22 Lipiec 2012, 11:18

Wczoraj wieczorem wjechałem na A4 w Kostomłotach, słyszę na CB, że na A4 właśnie wjechała nieoznakowana vectra na kłodzkich blaszkach. :twisted: Na początku myśląc, że to było już parę minut wcześniej przyspieszyłem, ale nic, później jechałem znów wolniej. W między czasie słysząc, że znajduje się między Kostomłotami, a Kątami Wr., ale niestety nie znalazłem jej. :) Do samego Wrocławia raczej nikogo nie złapali, a było kilku delikwentów z prędkościami nawet 180...
piotreg - 8 Sierpień 2012, 10:31

Cytat:


Policjanci pod Legnicą zatrzymali na autostradzie nietrzeźwego kierowcę pędzącego z prędkością blisko 200 km/h. Sprawca z taką prędkością jechał „wężykiem", przyspieszając i hamując co pewien czas. W aucie funkcjonariusze znaleźli butelkę po piwie, którą kierujący prawdopodobnie pił w czasie jazdy. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. Za swój czyn odpowie przed sądem. Źródło: KWP Wrocław

KLIK

tqmeh - 19 Sierpień 2012, 21:14

Wczoraj o 7 DKL Y025 jak zwykle wystartowała do patrolu na A4, czasem ktoś się załapie na obwodnicy na rozmowę, sami jak zwykle <ZAB> i (70) - na władze nie poradzę.
delpiero - 4 Wrzesień 2012, 16:06

Dzisiaj Vectra DKL Y025 stała pod komendą na Asnyka. Niestety, ale miałem przy sobie tylko kalkulator. :sad:
Fear - 4 Wrzesień 2012, 19:07

:arrow: Alfa Romeo 159, nr rej. HPB C318 - nr boczny B826
delpiero - 20 Grudzień 2012, 16:43

Dzisiaj WITD na gościnnych występach w Legnicy, ceglasty Ford Kuga, nr rej. OP 72859 - kamera przód i tył.
Fear - 28 Marzec 2013, 19:40

:arrow:
delpiero - 19 Grudzień 2013, 22:28

:arrow: Czarny Opel Insignia, nr rej. DL 57576 - kamera przód i tył. :cool:

Widziany dzisiaj przy zjeździe z A4, niestety na fotki nie było najmniejszych szans, chłopaki bardzo się śpieszyli, bo właśnie kończyli służbę.

tqmeh - 20 Grudzień 2013, 07:21

A było tak pięknie bez żadnego tajniaka. :cry: Jakieś stare numery mu wykopali ciekawe po czym. Pewne na 100% te blachy? Słyszałem o DL 57572. :o
piotreg - 20 Grudzień 2013, 09:30

tqmeh napisał/a:
A było tak pięknie bez żadnego tajniaka. :cry:

A co, Vectra DKL przepadła?

tqmeh - 20 Grudzień 2013, 13:10

Oni tylko na A4 latają.
delpiero - 20 Grudzień 2013, 13:38

tqmeh napisał/a:
Pewne na 100% te blachy?

Mijałem się z nimi przy 20km/h, więc nie ma opcji aby było inaczej.

tqmeh napisał/a:
Słyszałem o DL 57572. :o

Na tych blachach lata srebrna Kia Ceed. :facepalm:

delpiero - 23 Grudzień 2013, 11:52

:arrow: Czarny Opel Insignia, nr rej. DL 57576 - kamera przód i tył.
tqmeh - 23 Grudzień 2013, 12:20

Fotka pierwsza klasa.
tqmeh - 15 Styczeń 2014, 18:46


delpiero - 30 Styczeń 2014, 17:01

Czyżby nowe video na horyzoncie? :twisted:

Cytat:
Policja autostradowa przyjedzie do Legnicy

Od 1 marca policja autostradowa podlegać będzie już nie komendzie wojewódzkiej, tylko komendzie miejskiej w Legnicy. Dzięki zmianie ma być bardziej mobilna i skuteczniejsza.

Decyzję o reorganizacji struktur "autostradówki" podjął komendant dolnośląskiej policji. Już w marcu dwudziestu funkcjonariuszy przejdzie pod dowodzenie komendanta policji w Legnicy. Do tej pory policja autostradowa "stacjonowała" przy Jaworzyńskiej w Legnicy, ale podlegała pod komendę wojewódzką we Wrocławiu.

- Dzięki decentralizacji policja autostradowa ma być bardziej mobilna. Policjanci będą operować głównie na odcinku autostrady A4 przebiegającym przez teren powiatu legnickiego. Mamy nadzieję, że wpłynie to na wyższy poziom bezpieczeństwa ruchu w naszym regionie - mówi podinsp. Maciej Januszkiewicz, zastępca komendanta legnickiej policji.

Legnicka komenda otrzyma nie tylko samych policjantów specjalizujących się w pracy na autostradzie, ale również sprzęt, czyli samochody i motocykle.

Źródło: www.fakty.lca.pl

kalex - 30 Styczeń 2014, 18:12

Zmiany formalne, w praktyce po staremu.
delpiero - 5 Luty 2014, 09:31

Coś im się chyba odkleiło z tylnej klapy. :smile:
delpiero - 6 Luty 2014, 20:42

Zdjęcie na którym dokładnie widać kolor, faktycznie nie jest to czarny. :roll:
piotreg - 7 Luty 2014, 10:30

Inaczej na nią słońce "spojrzy" i znów będzie czarna. :D
piotreg - 7 Luty 2014, 15:59

Ta sama akcja, ale inne ujęcie.

Źródło: FB

delpiero - 7 Luty 2014, 18:17

Faktycznie znowu jest czarna. :mrgreen: :grin:
tqmeh - 7 Luty 2014, 19:15

Więcej fotek tutaj: KLIK
DoctorWho - 25 Luty 2014, 13:44

Cytat:
Gnał 150 km/h autostradą pod prąd

Policjanci z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali obcokrajowca, który pędził autostradą A-4 pod prąd z prędkością 150 km/h. Kierowcą mercedesa okazał się 74-letni mężczyzna. Funkcjonariusze najpierw stopniowo wyhamowywali prędkość pojazdu, którym jechał mężczyzna, by ostatecznie bezpiecznie sprowadzić samochód do najbliższego zjazdu z autostrady. Zatrzymany nie potrafił powiedzieć, jak znalazł się na pasie dla przeciwnego kierunku ruchu.

Do tej wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło po północy z soboty na niedzielę. Funkcjonariusze otrzymali sygnał od kierowców jadących autostradą o samochodzie, który jedzie pod prąd, zmuszając innych uczestników ruchu, jadących zgodnie z przepisami, do gwałtownych manewrów zmiany pasa. Jadący w stronę Wrocławia pod prąd mężczyzna stwarzał bezpośrednie zagrożenie spowodowania katastrofy w ruchu drogowym.

Policjanci namierzyli pojazd na wysokości Legnickiego Pola. Dogonili jadącego z prędkością 150 km/h mężczyznę, a następnie - po wyprzedzeniu go -używając cały czas sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wyhamowywali jego auto, by ostatecznie bezpiecznie sprowadził samochód do najbliższego zjazdu. Kierowcą mercedesa okazał się 74-letni obcokrajowiec.

Mężczyzna był trzeźwy. Nie potrafił jednak powiedzieć, jak znalazł się na pasie dla przeciwnego kierunku ruchu. Za zagrożenie, które spowodował, będzie odpowiadał przed sądem.

Nagranie: FB


Źródło: https://www.facebook.com/PolicjaPL

tqmeh - 25 Luty 2014, 14:43

Nie była, nie widziała, ale już wie dlaczego tak się stało:

Cytat:
Nasze drogi są tak oznaczone, że nic dziwnego, że mężczyzna pomylił wjazdy. Podobna sytuacja u zachodnich sąsiadów spowodowałaby pojawienie się policji oraz po bezpiecznym sprowadzeniu pojazdu, wytłumaczyliby jak jechać... o dziwo obyło się bez mandatu i sprawy w sądzie.

piotreg - 25 Luty 2014, 15:10

tqmeh napisał/a:
Nasze drogi są tak oznaczone, że nic dziwnego, że mężczyzna pomylił wjazdy. Podobna sytuacja u zachodnich sąsiadów spowodowałaby pojawienie się policji oraz po bezpiecznym sprowadzeniu pojazdu, wytłumaczyliby jak jechać... o dziwo obyło się bez mandatu i sprawy w sądzie.

:lol:

delpiero - 1 Marzec 2014, 11:26

Alfa chyba zaniemogła. :grin:
piotreg - 1 Marzec 2014, 11:31

Psują się non stop. Gorszych aut w Policji chyba nie ma.
PieTrzaK - 1 Marzec 2014, 13:48

Są.

ARO. :grin:

MrRafik - 2 Marzec 2014, 08:27

Hmm, pewnie kupili samochody z pakietem napraw. Alfy jak dla mnie świetnie wyglądają, lecz ich niezawodność pewnych modeli jest na kiepskim poziomie. A mogli kupić Multiple.

PS. Co do poprzedniego tematu, fotoradarów stacjonarnych w Legnicy, to kilka dni temu bardzo mocno zwolniłem i popatrzyłem w obiektyw. Na obiektywie jest przyklejona wlepka Miedzi Legnica. :D

piotreg - 2 Marzec 2014, 10:08

MrRafik napisał/a:
Hmm, pewnie kupili samochody z pakietem napraw. Alfy jak dla mnie świetnie wyglądają, lecz ich niezawodność pewnych modeli jest na kiepskim poziomie. A mogli kupić Multiple.

Powinni kupować auta dedykowane do służby w Policji (np. Passaty zakupione w latach 90). Odpowiednio wzmocnione i przystosowane do "policyjnej" eksploatacji. Ale nie, bo ustawa o zamówieniach publicznych gwarantuje, że w Policji jeżdżą marki, które nigdy nie powinny mieć do tego prawa!

MrRafik napisał/a:
Co do poprzedniego tematu, fotoradarów stacjonarnych w Legnicy, to kilka dni temu bardzo mocno zwolniłem i popatrzyłem w obiektyw. Na obiektywie jest przyklejona wlepka Miedzi Legnica. :D

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. :D

delpiero - 12 Marzec 2014, 15:58

Pod komendą dzisiaj pusto, ale 100 metrów dalej... bingo. :smile:
tqmeh - 12 Marzec 2014, 19:52

Ulubione miejsca odwiedzin Forumowiczów - KMP. :twisted:
Mijałem ich rano, cienka jakość wyszła...

tqmeh - 1 Kwiecień 2014, 18:33

Dzisiaj DKL Y025 działa ostro na obwodnicy Legnicy.
piotreg - 2 Kwiecień 2014, 11:39

A wisienka jeszcze żyje? Widział ją ktoś w ostatnim czasie?
delpiero - 2 Kwiecień 2014, 17:55

Wisienki coś ostatnio nie widać, ale czarna Vectra DKL Y025 dzisiaj aktywna na całej długości ul. Wrocławskiej.
delpiero - 19 Kwiecień 2014, 20:14

Dzisiaj Vectra obstawiała mecz Miedź-Arka.
delpiero - 29 Kwiecień 2014, 11:35

:arrow: Vectra DKL Y025 & Insignia DL 57576 :cool:
elektro - 29 Kwiecień 2014, 19:35

2. pokolenia?
DarioG - 2 Maj 2014, 19:03

1 majowe strzelanie z DKL Y025. :lol:

Na radiu cisza, ale jakieś przeczucie kazało ściągnąć nogę z gazu...


delpiero - 8 Maj 2014, 20:55

Vectra DKL Y025 obstawiała dzisiaj 49 wyścig "Szlakiem Grodów Piastowskich".
tqmeh - 23 Czerwiec 2014, 13:22

Insignia aktywna na obwodnicy, ul. Jaworzyńska.
tqmeh - 23 Czerwiec 2014, 20:07

DKL na obwodnicy aktywna około 18.
tqmeh - 3 Lipiec 2014, 20:28

Około 19 Insignia zawinęła dużego mobila z obwodnicy na Shell-a przy A4. Wygląda, że działają na zmianę - na pod legnickim odcinku drogi K-3 i na A4.
autogaz1984 - 17 Lipiec 2014, 10:34

Nie dość, że pod prąd to jeszcze z jaką prędkością. :facepalm:



www.youtube.com

delpiero - 31 Lipiec 2014, 08:30

:arrow: Opel Insignia, nr rej. DL 57576 - kamera przód i tył.
autogaz1984 - 21 Sierpień 2014, 10:03

:arrow: Opel Insignia DL 57576 - alarmowo



www.youtube.com

tqmeh - 23 Sierpień 2014, 06:58

22.08.14, godz. 6:30, ul. Złotoryjska k. huty:
tqmeh - 5 Listopad 2014, 07:49


delpiero - 4 Grudzień 2014, 19:10

Cytat:
Tysiąc złotych mandatu i 16 punktów karnych

Legniccy policjanci ścigali na ulicy Piastowskiej 22-letniego kierowcę. Ucieczka zakończyło się dla niego surową karą.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki patrolujący miasto nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w videorejestrator zatrzymali się na czerwonym świetle na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Chojnowskiej.

Kiedy oczekiwali na światło zielone ich radiowóz został wyprzedzony przez samochód osobowy marki Hyundai, który wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie pomimo wyświetlanego światła czerwonego.

Policjanci podjęli pościg za kierowcą Hyundaia i zatrzymali go kilka ulic dalej. Kierującym okazał się 22-letni legniczanin. Ukarali go mandatem karny w wysokości 1000 zł. Mężczyzna otrzymał również 16 punktów karnych.


Źródło: www.moto.lca.pl

piotreg - 5 Grudzień 2014, 12:43

To się Leszek zdziwił... :evil:
autogaz1984 - 12 Styczeń 2015, 11:06

Ten też się na pewno zdziwił. :twisted:

Cytat:
Jako jedyny nie zatrzymał się, przyśpieszył i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle - został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Dodatkowo całe zdarzenie zarejestrował policyjny wideorejestrator...

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który widząc na sygnalizatorze światło czerwone nie zatrzymał się tak jak inni kierowcy, przyśpieszył i przejechał samochodem przez skrzyżowanie stwarzając jednocześnie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Kierowca popełnił to karygodne wykroczenie nie wiedząc, że obok jadą funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie. Dodatkowo prowadził pojazd nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13.30 na jednym ze skrzyżowań w Legnicy. Policjanci z drogówki, patrolując radiowozem nieoznakowanym drogę wylotową z miasta zauważyli i zatrzymali do kontroli kierującego osobowym Mercedesem, który pomimo nadawanego na sygnalizatorze sygnału czerwonego zlekceważył to i przejechał przez skrzyżowanie. 60-letni mieszkaniec powiatu legnickiego w ten sposób stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu, nie spodziewając się, że tuż obok jadą policjanci samochodem nieoznakowanym.

Okazało się również, że pojazd prowadził nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa.

W trakcie kontroli mężczyzna stanowczo zaprzeczał i nie chciał się przyznać do popełnionych przez siebie wykroczeń drogowych do momentu, kiedy nie zobaczył nagrania z policyjnego wideorejestratora. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy i sprawa znajdzie teraz swój finał w miejscowym sądzie.

Link + Video

delpiero - 29 Marzec 2015, 17:11

Cytat:
Amerykańskie wojsko przejechało obwodnicą

Trzy kolumny opancerzonych wozów Stryker przejechało w niedzielę legnicką obwodnicą zachodnią. Amerykańscy kawalerzyści wracają do swojej bazy w Niemczech.

Źródło: www.lca.pl

delpiero - 9 Maj 2015, 20:01

Vectra dzisiaj pojawiła się po długiej nieobecności, ponad miesiąc stała w serwisie Opla w Lubinie. W tej chwili na blacie ma 460 tys. km, więc pewnie będzie tam już częstym gościem. :cry:

Pozdrowienia dla przesympatycznej załogi. :good:

tqmeh - 9 Maj 2015, 20:59

Dobre te foty. :good:
autogaz1984 - 9 Maj 2015, 21:26

delpiero napisał/a:
W tej chwili na blacie ma 460 tys. km (...)

W przeliczeniu ile to będzie złotówek... :o :shock:

phonemaniac - 10 Maj 2015, 08:17

Dla kogo? Dla kasy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego? Czy za paliwo? ;)
autogaz1984 - 10 Maj 2015, 09:36

Oczywiście chodziło mi o złotówki z MKK. :evil:
delpiero - 27 Maj 2015, 17:06

Insignia aktywna na obwodnicy zachodniej.
delpiero - 3 Czerwiec 2015, 07:50

Alfa w sobotę obstawiała mecz Miedź Legnica - Zagłębie Lubin. Ma już najechane 118 tys. km. :cool:
autogaz1984 - 15 Czerwiec 2015, 14:19

Cytat:
Gnał autostradą ponad 240 km/h

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z legnickiej komendy w trakcie pełnionej służby na autostradzie A4 zauważyli motocyklistę, który poruszał się ze znaczną prędkością. Wykonany pomiar wskazał przekroczenie dopuszczalnej wartości aż o 132 km/h. Okazało się, że mężczyzna jechał nawet 242 km/h tam, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 110 km/h. Jakby tego było mało kierujący jednośladem zmieniał jeszcze pasy ruchu bez sygnalizowania manewru, czym dodatkowo stwarzał duże zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Motocyklista został zatrzymany przez policjantów po pościgu i już stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas patrolowania autostrady A4 w kierunku Zgorzelca zauważyli motocyklistę, który jechał z dużą prędkością. Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych chcieli zatrzymać kierującego. Prowadzący jednoślad jednak nie reagował na wydawane polecenia i ciągle przyśpieszał powodując duże zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. Motocyklista zmieniał cały czas pasy ruchu bez sygnalizowania wykonywanych manewrów. Przeprowadzony pomiar wykazał, że jednoślad pędzi z prędkością 242 km/h na odcinku z ograniczeniem do 110 km/h. Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali motocyklistę. Okazało się, że to 39-letni mieszkaniec powiatu legnickiego.

W związku z bardzo niebezpiecznym zachowaniem na drodze, motocykliście zatrzymano prawo jazdy i odstąpiono od wystawienia mandatu kierując wniosek o ukaranie do sądu.


Link

tqmeh - 19 Czerwiec 2015, 07:43

http://lca.pl
delpiero - 29 Czerwiec 2015, 10:40

Wczoraj na obwodnicy zachodniej, niestety ale letni deszczyk ponownie przeszkodził w sesji. :cry:
delpiero - 30 Czerwiec 2015, 08:00

Vectra trafiona o poranku w Prochowicach.
delpiero - 20 Lipiec 2015, 16:10

Insignia trafiona dzisiaj przy ul. Chojnowskiej.
Przebieg na dziś :arrow: 131550. :cool:

Pozdrowienia dla sympatycznej załogi. :good:

autogaz1984 - 20 Lipiec 2015, 16:33

Sesja jak najbardziej :good: :cool:
delpiero - 8 Sierpień 2015, 22:31

Możliwe, że to już ostatnia sesja Vectry, gdyż ponownie musiała odwiedzić serwis Opla, dlatego zrobiłem jeszcze kilka fotek. :razz:

Pozdrowienia dla pozytywnej załogi. :good:

piotreg - 8 Sierpień 2015, 22:47

delpiero napisał/a:
Możliwe, że to już ostatnia sesja Vectry, gdyż ponownie musiała odwiedzić serwis Opla, dlatego zrobiłem jeszcze kilka fotek. :razz:

A co jej dolega?

kalex - 9 Sierpień 2015, 07:34

465681 na blacie. Do tego zapalana i gaszona 1000 razy dziennie, pięciu różnych kierowców na dobę. Turbodoładowana benzyna - to cud, że jeszcze jeździ.
skansen - 9 Sierpień 2015, 21:30

Te Vectry są długowieczne - znajomy zrobił ponad 500kkm. Czy aż tak często ją zapalają i gaszą? Nawet jeśli, to nie jest zimny start. Jeśli jeździ całą dobę, to nigdy nie ma zimnych startów. Dla części elementów, to nawet lepiej...
PieTrzaK - 10 Sierpień 2015, 05:58

VR'y to z reguły nawet nie stygną. :wink:
delpiero - 13 Sierpień 2015, 21:35

Insignia delikatnie uszkodzona, podczas dzisiejszego pościgu za kradzionym Audi A5.
delpiero - 14 Sierpień 2015, 14:01

Kino z wczorajszego pościgu:



Źródło: www.youtube.com

tqmeh - 14 Sierpień 2015, 14:21

Cytat:
Pościg za audi – kolejni zatrzymani

Jest ciąg dalszy sprawy pościgu za czerwonym audi, który rozegrał się wczoraj wieczorem na drogach Lubina. Do sprawy poza uciekającym kierowcą, zatrzymano kolejne osoby.

Kilka radiowozów i policjanci z dwóch powiatów lubińskiego i legnickiego – tak wyglądał wczorajszy pościg za czerwonym audi, które nie zatrzymało się do kontroli w Kochlicach. Do Lubina w pościgu za pojazdem dotarł nieoznakowany opel insignia legnickiej policji. Okazało się, że audi było kradzione. Policja potwierdza nieoficjalne informacje, że pojazd zniknął w Niemczech. Złodzieje zamontowali na nim ukradzione wcześniej tablice rejestracyjne z Legnicy. Kierowca audi został zatrzymany kiedy porzucił samochód na ul. Paderewskiego i uciekał przez pobliskie osiedle przy ul. Kilińskiego

W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali jeszcze inne osoby. Do policyjnego aresztu trafiło łącznie trzech mężczyzn w wieku od 21 do 44 lat mieszkańców powiatu lubińskiego i polkowickiego. Jak ustalili funkcjonariusze auto zostało skradzione na terenie Niemiec.

O pościgu krajową trójką i ulicami Lubina, pisaliśmy wczoraj wieczorem. Mamy również zdjęcia z zatrzymania auta.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy 13 sierpnia 2015 r. około godz. 17.00 usiłowali zatrzymać do kontroli kierującego samochodem audi. Kierowca nie reagował na sygnały dawane do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych uczestników na drodze. O całym zdarzeniu funkcjonariusze powiadomili dyżurnego, a ten ościenne jednostki. Do pościgu włączyli się policjanci z Lubina oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Legnicy. Kierowca zatrzymał się przed Lubinem, gdzie spowodował kolizję z radiowozem nieoznakowanym, po czym kontynuował ucieczkę w międzyczasie powodując kolejne zdarzenie drogowe z autobusem komunikacji miejskiej. Ostatecznie pojazd został unieruchomiony na skrzyżowaniu ulic Paderewskiego z drogą krajową nr 3. Mieszkaniec powiatu polkowickiego usiłował jeszcze uciekać przed policjantami pieszo. Jednak szybko został zatrzymany przez lubińskich wywiadowców i trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że pojazd, którym uciekał został wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Natomiast tablice rejestracyjne, na których się poruszał utracone zostały na terenie powiatu legnickiego.

W toku dalszych czynności lubińscy kryminalni ustalili jeszcze dwóch innych mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tą sprawą. Zostali zatrzymani na terenie miasta przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy. Teraz policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy.

Klik

delpiero - 20 Sierpień 2015, 19:25

Insignia nie poszła do lakierowania po ostatnim pościgu, jeździ podrapana. :grin:
delpiero - 4 Wrzesień 2015, 14:31

Był fotoradar, to zwalniali przed tym przejściem, jak zdemontowali maszt, to zapier...

Dzisiaj stały tam znicze. :sad:

piotreg - 5 Wrzesień 2015, 16:11

delpiero napisał/a:
Był fotoradar, to zwalniali przed tym przejściem, jak zdemontowali maszt, to zapier...

Ustawodawco, zobacz cóż żeś uczynił... :facepalm:

delpiero - 25 Październik 2015, 23:01

Wieczorne spotkanie koleżanek. :razz:

Vectra ma już 472 tyś km na blacie i ponownie musiała odwiedzić serwis, a Insignia za 6 dni jedzie na legalizację video. :cool:

tqmeh - 10 Listopad 2015, 09:55


piotreg - 10 Luty 2016, 11:21

http://elightbars.pl napisał/a:
Vectra wycofana. Silnik padł - remont nieopłacalny.

tqmeh - 10 Luty 2016, 18:50

Prawidłowo, zrobili pół miliona kilometrów i wystarczy.
tqmeh - 5 Marzec 2016, 08:36

Insignia kilka dni z rzędu aktywna na terenie miasta.
tqmeh - 19 Kwiecień 2016, 19:58

Insignia - obsługa wypadku: klik
delpiero - 14 Czerwiec 2016, 15:13

Insignia.
delpiero - 18 Sierpień 2016, 09:12

Na legnickich drogach niezłe żniwo zbiera srebrna astra DJE 36AK, póki co bez sprzętu szpiegowskiego, ale poruszają się nią białe czapki z <R> .
tqmeh - 18 Sierpień 2016, 09:57

Ziomala zawinęli, pytanie za co. :o
piotreg - 18 Sierpień 2016, 21:30

delpiero napisał/a:
Na legnickich drogach niezłe żniwo zbiera srebrna astra DJE 36AK, póki co bez sprzętu szpiegowskiego, ale poruszają się nią białe czapki z <R> .

Vectra DKL Y025 wycofana. Kamera do wzięcia...

tqmeh napisał/a:
Ziomala zawinęli, pytanie za co. :o

Ziomek Ci pewnie powie.

tqmeh - 18 Sierpień 2016, 21:44

piotreg napisał/a:
Ziomek Ci pewnie powie.

Ziomek po linii zainteresowania, osobiście nie znam.

piotreg - 19 Listopad 2016, 15:35

delpiero napisał/a:
Na legnickich drogach niezłe żniwo zbiera srebrna astra DJE 36AK, póki co bez sprzętu szpiegowskiego, ale poruszają się nią białe czapki z <R> .

Nieaktualne. Astra została uzbrojona. Kamera prawdopodobnie pochodzi z Vectry DKL Y025.

Źródło: http://elightbars.pl

autogaz1984 - 19 Listopad 2016, 20:14

piotreg napisał/a:
Astra została uzbrojona.

Czyżby z Insigni przeszli na Astry, bo ostatnio coraz więcej się tego pojawia :?: :o

piotreg - 20 Listopad 2016, 08:50

W 2017 r. szykują się duże zakupy centralne i na pewno nie będą to Astry. Do tego czasu braki we flocie muszą zapchać Astry.
tqmeh - 30 Listopad 2016, 07:08

DJ 71012 jeździ po Legnicy.
delpiero - 30 Listopad 2016, 11:51

piotreg napisał/a:
Astra została uzbrojona. Kamera prawdopodobnie pochodzi z Vectry DKL Y025.

Kamera przy lusterku wstecznym.

Sygnettoo - 30 Listopad 2016, 15:48

tqmeh napisał/a:
DJ 71012 jeździ po Legnicy.

Popytajcie, poszukajcie, wszystko w tych okolicach możliwe. :)

tqmeh - 30 Listopad 2016, 20:35

Sygnettoo, rozwiń o co Ci chodzi...
Sygnettoo - 30 Listopad 2016, 23:40

Chodzi o to, że Lubin spodziewa się zakupu nowego auta. Co za tym idzie stare mógł gdzieś oddać. Mogę się mylić, a może tak być, ciężko tak bez kryształowej kuli na odległość. :)
tqmeh - 1 Grudzień 2016, 17:10

Pewnie Główna gdzieś ją odda. Ta jest z Jeleniej Góry.
piotreg - 2 Grudzień 2016, 11:27

Sygnettoo napisał/a:
Chodzi o to, że Lubin spodziewa się zakupu nowego auta. Co za tym idzie stare mógł gdzieś oddać. Mogę się mylić, a może tak być, ciężko tak bez kryształowej kuli na odległość. :)

Lubińska (DJ 71075) na moje oko pójdzie do Polkowic.

piotreg - 9 Grudzień 2016, 19:00

tqmeh napisał/a:
DJ 71012 jeździ po Legnicy.

Opel z powrotem lata w barwach KMP Jelenia Góra.

tqmeh - 15 Grudzień 2016, 16:38

Dzisiaj.
delpiero - 31 Grudzień 2016, 16:01

:arrow: DJE 36AK
delpiero - 21 Styczeń 2017, 19:22

Pod KMP Legnica:
piotreg - 22 Styczeń 2017, 10:27

del na kilka dnia zaginął, ale nie wrócił z pustymi "ręcyma". :twisted:
piotreg - 29 Styczeń 2017, 16:26

DL 57576 ma prawdopodobnie jakąś grubszą awarię - od kilku tygodni stoi na warsztatach we Wrocławiu.
delpiero - 20 Luty 2017, 12:37

Insignia jeszcze nie wróciła, ale po Legnicy lata jeszcze Astra. :smile:
piotreg - 22 Luty 2017, 17:54

DL 57576 ma zdecydowanie jakąś grubszą awarię. Cały czas stoi nietknięta we Wrocławiu.
tqmeh - 8 Kwiecień 2017, 09:01

DW 853LE grasuje po Legnicy i okolicach.
tqmeh - 27 Kwiecień 2017, 09:04

DJE 36AK aktywna w mieście od 7 rano.
piotreg - 27 Kwiecień 2017, 09:47

Być może niebawem dołączy do Niej Insignia, "gdyż ponieważ" nie stoi już tam, gdzie stała kilka miesięcy.
tqmeh - 27 Kwiecień 2017, 14:08

2 sztuki jednocześnie? Coś za dużo. ;)
piotreg - 28 Kwiecień 2017, 08:54

Powiat plus autostrada? Dwa to za mało!
tqmeh - 11 Czerwiec 2017, 17:32

Ulica donosi, że DJE 36AK miała stłuczkę, temat do potwierdzenia.
delpiero - 15 Czerwiec 2017, 16:10

Ulica mija się z prawdą, Astra cała i zdrowa lata jak zła. :evil:
piotreg - 28 Październik 2017, 08:57

http://moto.lca.pl
delpiero - 24 Listopad 2017, 18:24

Cytat:
Policjant spowodował kolizję. Dostał mandat i punkty

Nieoznakowany policyjny radiowóz wjechał w peugeota na ul. Czarnieckiego w środowe popołudnie. Kolizja kosztowała sprawcę 220 zł.

O kolizji dwóch pojazdów na ulicy Czarnieckiego poinformował nas jeden z czytelników za pośrednictwem kontakt@lca.pl. Doszło do niej tuż przed godz. 15. Nieoznakowany radiowóz marki Opel uderzył na tył pojazdu jadącego przed nim peugeota.

- Przyczyną tej kolizji było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Kierowca radiowozu został ukarany 6 punktami karnymi oraz mandatem karnym w wysokości 220 złotych – informuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, rzecznik legnickiej policji.

Źródło: www.lca.pl

piotreg - 30 Styczeń 2018, 14:17

piotreg napisał/a:
DL 57576 ma prawdopodobnie jakąś grubszą awarię - od kilku tygodni stoi na warsztatach we Wrocławiu.

Wróciła do Wrocławia na warsztaty, czyli znowu grubsza awaria i nie wiadomo, czy wróci.

delpiero - 27 Luty 2018, 15:37

Cytat:
Legnicka Policja będzie ścigać kierowców własnym BMW

Jeden z nieoznakowanych radiowozów BMW 330i xDrive, które Komenda Główna Policji zakupiła dla drogówki, został obiecany Legnicy. Jak tłumaczy insp. Leszek Zagórki – szef tutejszej jednostki – żeby w pościgu dopaść bandziorów, policja musi jeździć autami równie dobrymi jak ich samochody.

Przed nowymi BMW trudno będzie przestępcom uciec. Mają benzynowe silniki o mocy ponad 250 KM. Do 100 km rozpędzają się w 5,8 sek. Mogą jechać z prędkością 250 km/h. To będą najszybsze radiowozy w kraju. Będzie ich w sumie 140. Ze względu na położenie Legnicy przy autostradzie A4 i budowanej drodze ekspresowej S3 jedno z superaut ma przypaść legnickiej komendzie.

Składając zamówienie, zażądano, aby auta miały różne kolory karoserii (grafitowe, czarne, granatowe i srebrne). To może zdezorientować kierowców, którzy do tej pory przywykli do czarnych i srebrnych radiowozów Opel Insignia czy Volkwagen Passat. W momencie zatrzymania na elektronicznej tablicy informacyjnej umieszczonej za tylną szybą zapali się stosowny do sytuacji na drodze napis. Naruszający przepisy kierowca zostanie poproszony o zjechanie na pobocze.

Do pomiaru prędkości ściganych aut policjantom będzie służyć wideorejestrator Videorapid 2a produkowany przez polską firmę Zurad.

Źródło: www.24legnica.pl

piotreg - 28 Luty 2018, 17:29

To było do przewidzenia. Insignia cały czas stoi we Wrocławiu i nie wiadomo, czy wróci, a Astra na autostradę A4 i tak duży garnizon to nie wystarczające środki.
piotreg - 10 Kwiecień 2018, 16:47

:arrow: granatowy Opel Insignia, nr rej. DL 57576 - kamera przód i tył [*]

Potwierdzona informacja! Wycofany.

delpiero - 16 Kwiecień 2018, 11:29

:arrow: DJE 36AK
Sygnettoo - 14 Lipiec 2018, 09:22

Drugie srebro DGR...
piotreg - 14 Lipiec 2018, 09:59

Sygnettoo napisał/a:
Drugie srebro DGR...

Delpiero namierzy... :D A Alfa jeszcze w służbie?

delpiero - 26 Lipiec 2018, 14:26

Kilka informacji z Legnicy:

- Astra stoi na serwisie, po 120 tys. padło turbo.
- Alfa wróciła z serwisu, po czym po trzech godzinach oblotu A4 wydaliła dołem płyny, powrót na serwis.
- BMW ma pojawić się na dniach.
- Jakby ktoś szukał, to drogówka przeniesiona została z Asnyka na Staffa, latają na 2 zmiany.

piotreg - 27 Lipiec 2018, 12:06

Astra i tak długo wytrzymała. 120 tys.? :shock: Myślałem, że to padnie po 80 tys., bo te silniczki to się na pewno nadają, ale nie do Policji. Dziadzia na mszę, potem na zakupy, a nie do pościgów. Być może trafi do ASO na Połbina we Wrocławiu, razem z Alfą. Tam są specjaliści najwyższej klasy, podobno. :D
tqmeh - 29 Lipiec 2018, 19:04

delpiero napisał/a:
Jakby ktoś szukał, to drogówka przeniesiona została z Asnyka na Staffa, latają na 2 zmiany.

Oki. :o Tylko tam są same bloki. Gdzie oni mają dziuplę? Mam... daleko dość.

delpiero - 30 Lipiec 2018, 07:53

Jest dokładnie tak, jak napisałeś, stoi pomiędzy blokami. :arrow: klik.
Sygnettoo - 30 Lipiec 2018, 22:07

piotreg napisał/a:
Sygnettoo napisał/a:
Drugie srebro DGR...

Delpiero namierzy... :D A Alfa jeszcze w służbie?

:neutral:

delpiero - 31 Lipiec 2018, 08:20

:shock: :good:

Jeszcze w piątek jej nie było na 100%. Chyba że fotka nie robiona w Legnicy...

tqmeh - 31 Lipiec 2018, 08:52

delpiero, też tak obstawiam. Do tego to nie jest fotka auta, tylko zderzaka. :lol:
piotreg - 31 Lipiec 2018, 10:12

delpiero napisał/a:
Jeszcze w piątek jej nie było na 100%. Chyba że fotka nie robiona w Legnicy...

Mówiłem, że del jest czujny.

piotreg - 3 Sierpień 2018, 10:04

Pierwsze sukcesy sreberka.

Cytat:
W terenie zabudowanym jechał ponad 100 km/h. Podczas kontroli okazało się, że jest pod wpływem alkoholu



Policjanci legnickiej drogówki w trakcie pełnionej służby zauważyli fiata poruszającego się ze znaczną prędkością w terenie zabudowanym. W związku z tym funkcjonariusze wykonali odpowiedni pomiar. Okazało się, że kierowca jechał 103 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. 36-latek stracił już swoje uprawnienia i odpowie teraz przed sądem.


2 sierpnia br. o godzinie 12.20 na ulicy Jaworzyńskiej w Legnicy policjanci drogówki dokonali pomiaru prędkości poruszającego się fiata. Kierowca jechał 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze w związku z tym wykroczeniem zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Jak się okazało kierującym był 36-letni mieszkaniec Legnicy, od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że prowadzący pojazd ma blisko 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy.

Mężczyzna za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i przekroczenie prędkości o ponad 53 km/h odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara aresztu lub grzywna do 5 tys. złotych. Ponadto sąd może odebrać mu prawo jazdy nawet na 15 lat.

Link

tqmeh - 3 Sierpień 2018, 20:34

Dzisiaj na #19 i Yanosiku było info, że są aktywni.
LaitnereFFiD - 8 Sierpień 2018, 07:22

Srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. DL 57584.
delpiero - 12 Sierpień 2018, 08:52

:arrow: DL 57584
tqmeh - 14 Sierpień 2018, 20:05

DL 57584
delpiero - 21 Sierpień 2018, 22:19

:arrow: DL 57584
LaitnereFFiD - 28 Sierpień 2018, 10:36

piotreg napisał/a:
:arrow: granatowy Opel Insignia, nr rej. DL 57576 - kamera przód i tył [*]

Potwierdzona informacja! Wycofany.

Ale fizycznie jeszcze ma niezłego kopa. ;) Bez kamer.

piotreg - 28 Sierpień 2018, 15:03

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę zdjęcia.
LaitnereFFiD - 28 Sierpień 2018, 15:10

piotreg napisał/a:
Nie uwierzę dopóki nie zobaczę zdjęcia.

Nie musisz. Internet swoje, a życie i ulica swoje. Jeszcze się będziesz musiał w życiu naskakać.

piotreg - 28 Sierpień 2018, 19:41

Akurat źródłem tej informacji nie był internet. Sygnettoo może Ci potwierdzić.
delpiero - 29 Sierpień 2018, 14:20

:arrow: DL 57584
piotreg - 29 Sierpień 2018, 16:00

LaitnereFFiD napisał/a:
Ale fizycznie jeszcze ma niezłego kopa. ;) Bez kamer.

Zwracam honor. Rzeczywiście. Bez kamer, widziana dzisiaj we Wrocławiu.

delpiero - 2 Wrzesień 2018, 18:04

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. DL 57584 - kamera przód i tył
delpiero - 3 Wrzesień 2018, 14:49

Astra już wróciła po wymianie turbo. Niestety, ale reanimacja Alfy nie powiodła się, także kamery są do wzięcia. :twisted:
piotreg - 4 Wrzesień 2018, 10:41

delpiero napisał/a:
Niestety, ale reanimacja Alfy nie powiodła się, także kamery są do wzięcia. :twisted:

Definitywnie wycofana ze służby?

delpiero - 4 Wrzesień 2018, 15:18

Tak. Definitywnie zdjęta ze służby, już stoi we Wrocławiu gotowa do wycofania.
piotreg - 2 Październik 2018, 14:59

delpiero napisał/a:
:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. DL 57584 - kamera przód i tył

piotreg - 15 Październik 2018, 21:04

delpiero napisał/a:
Astra już wróciła po wymianie turbo.

I zaś wróciła do Wrocławia, na warsztaty.

delpiero - 11 Listopad 2018, 19:33

Przebieg BMW: 17 tys. km, załoga bardzo zadowolona z auta, nie planują rozbić. :razz: :grin:
delpiero - 6 Grudzień 2018, 12:22

Astra cała i zdrowa.
tqmeh - 23 Styczeń 2019, 20:48

:arrow: srebrne BMW 330i xDrive, nr rej. DL 57584 - kamera przód i tył
tqmeh - 28 Luty 2019, 07:35

BMW aktywne bardzo często przed 7 rano na mieście.
tqmeh - 15 Kwiecień 2019, 19:08



YT

tqmeh - 24 Kwiecień 2019, 11:49

LCA.PL
piotreg - 24 Kwiecień 2019, 14:18

Strasznie się tam tłuką. Strach jechać tą drogą!
tqmeh - 26 Kwiecień 2019, 17:27

Nie ma tygodnia bez dzwona, przed i po świętach to już w ogóle był paraliż. Nie wiem jak tam na AOW?
piotreg - 28 Kwiecień 2019, 08:42

Na AOW też się biją, ale nie tak jak na odcinku Wrocław - Legnica.
delpiero - 28 Kwiecień 2019, 17:31

BMW lata, na liczniku obecnie: 36928 km
delpiero - 18 Maj 2019, 13:30

:arrow: BMW DL 57584 & Opel DJE 36AK
kalex - 21 Maj 2019, 07:55

Można by pomyśleć, że Astra to mało bezpieczny samochód. :mrgreen:
tqmeh - 14 Czerwiec 2019, 08:39

lca.pl
delpiero - 26 Lipiec 2019, 20:05

BMW lata już na nowych blaszkach :arrow: DLU 39404.
delpiero - 1 Sierpień 2019, 18:15

Astra także doczekała się nowych blaszek :arrow: DZL TA72.
delpiero - 5 Sierpień 2019, 14:44

:arrow: DZL TA72
delpiero - 10 Sierpień 2019, 19:57

:arrow: DLU 39404 - na blacie pękło już 50 tys. km.
delpiero - 19 Wrzesień 2019, 17:15

:arrow: DZL TA72
delpiero - 30 Grudzień 2019, 13:49

:arrow: DLU 39404 - Przebieg 70 tys. km.
delpiero - 29 Styczeń 2020, 10:16

:arrow: DZL TA72 & DLU 39404
piotreg - 20 Luty 2020, 00:30

piotreg napisał/a:
:arrow: granatowy Opel Insignia, nr rej. DL 57576 - kamera przód i tył [*]

Potwierdzona informacja! Wycofany.

Zmartwychwstał! Zreanimowany i sprawny w barwach KPP Środa Śl.

delpiero - 14 Maj 2020, 17:55

Opel Astra :arrow: DZL TA72 w dniu wczorajszym został uszkodzony, radiowóz brał udział w pościgu za kierującym pod wpływem narkotyków.
inżynier - 14 Maj 2020, 18:29

Cytat:
Policyjny pościg i rozbity radiowóz. Nikt nie ucierpiał

W areszcie przebywa zatrzymany w policyjnym pościgu 27-latek. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pod wpływem narkotyków, które także posiadał przy sobie. W trakcie pościgu nieoznakowany radiowóz wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.


To miała być zwykła kontrola drogowa. Niestety 27-latek kierujący samochodem marki Mazda zamiast zatrzymać się, przycisnął pedał gazu i zaczął uciekać.

- Kontynuował jazdę pomimo dawanych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego sygnałów do zatrzymania się – mówi mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej policji.

- W trakcie ucieczki kierujący Mazdą stracił panowanie nad kierownicą, uderzył w drzewo, odbił się od niego i wylądował z powrotem na jezdni. jadący za nim nieoznakowanym radiowozem policjanci wjechali w plamę oleju na jezdni, wpadli w poślizg i uderzyli w uszkodzoną Mazdę stojącą na jezdni. Żadnemu z naszych funkcjonariuszy nic się nie stało – dodaje policjantka.

Kierującemu Mazdą nie udało się uciec. Został zatrzymany na ulicy Moniuszki. Uciekał, ponieważ jak się okazało siadł za kierownicą pod wpływem środków odurzających. To nie wszystko, podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego samochodzie narkotyki.

27-latek trafił do aresztu i w czwartek przeprowadzone zostaną czynności i wówczas okaże się jakie mężczyzna usłyszy zarzuty. Do policyjnego pościgu ulicami Legnicy doszło w środę około godziny 23:00.

Link

delpiero - 29 Czerwiec 2020, 19:33

Astra :arrow: DZL TA72 wróciła cała i zdrowa. :good:
delpiero - 7 Luty 2021, 13:33

Podwójna zmiana blaszek w Legnicy:

Astra :arrow: DSW 87098.
BMW :arrow: DPL 28102.

tqmeh - 9 Luty 2021, 20:14

O proszę, dzięki. :cool:
tqmeh - 10 Luty 2021, 21:44

Dziś rano około 9 BMW aktywne na DW nr 364 Legnica - Złotoryja.
delpiero - 12 Luty 2021, 10:01

:arrow: DPL 28102
delpiero - 20 Kwiecień 2021, 17:31

:arrow: DSW 87098

Nalot w Astrze to obecnie 206 tys. km.

delpiero - 18 Czerwiec 2021, 08:06

Chwilowo bez BMW.
delpiero - 14 Lipiec 2021, 19:25

:arrow: DSW 87098
delpiero - 19 Lipiec 2021, 16:19

BMW wróciło kilka dni temu z naprawy, za to dzisiaj Astra odjechała na lawecie. :roll:
piotreg - 20 Lipiec 2021, 11:23

Pojawiła się w 2016 r. na legnickich drogach, nalot grubo ponad 200, więc raczej to już jej końcówka.
tqmeh - 23 Lipiec 2021, 18:32

piotreg napisał/a:
nalot grubo ponad 200, więc raczej to już jej końcówka.

To nie jest dużo? Czy jest?

piotreg - 25 Lipiec 2021, 15:18

Wg jakiegoś rozporządzenia czy zarządzenia przebieg max. 250 000 km. Życie jednak zna przypadki, choćby z Legnicy, że i czwórka z przodu była (DKL Y025). Vectry to chyba był najlepszy zakup w historii VR.
delpiero - 3 Sierpień 2021, 12:48

piotreg napisał/a:
Pojawiła się w 2016 r. na legnickich drogach, nalot grubo ponad 200, więc raczej to już jej końcówka.

Czeka w serwisie na naprawę. :cool:

• 06.08.21 wróciła na legnickie drogi. :good:

tqmeh - 19 Sierpień 2021, 17:50

Ludzie donoszą, że pojawiło się ciemno szare BMW na blachach DZL.
delpiero - 14 Październik 2021, 13:01

:arrow: DSW 87098
piotreg - 15 Październik 2021, 08:52

Tymczasem BMW w "ASO" na Połbina.
delpiero - 31 Październik 2021, 19:05

Astra DSW 87098 nalot 226 457 km.

BMW nadal niesprawne (problem z silnikiem, a dokładniej z rozrządem).

tqmeh - 16 Listopad 2021, 23:25

BMW wróciło.
delpiero - 29 Grudzień 2021, 07:00

BMW po zmianie blaszek :arrow: DGL 47425.
delpiero - 9 Luty 2022, 17:09

:arrow: DGL 47425
delpiero - 27 Luty 2022, 14:44

:arrow: DGL 47425
delpiero - 27 Marzec 2022, 09:23

Klapa do wymiany. :smile:
małymobil - 13 Kwiecień 2022, 09:20

DGL 47425 nagrywa przy pomocy Videorapida 2A numer 215. Astra też ma prawdopodobnie Videorapida 029.
delpiero - 15 Maj 2022, 20:21

BMW :arrow: DGL 47425 - nalot 197530 km (tylna klapa już wymieniona po przygodzie z cofającym TIR-em). :facepalm:

W Astrze DSW 87098 padło turbo, obecnie czeka na decyzję czy będzie naprawiana.

piotreg - 16 Maj 2022, 08:30

Niebawem KMP dostanie zapewne auto z dostawy centralnej, więc nowy wóz skutecznie załata lukę po Astrze.
delpiero - 24 Czerwiec 2022, 20:04

Astra jednak wróciła. :shock:
piotreg - 8 Październik 2022, 10:38

delpiero napisał/a:
Astra jednak wróciła. :shock:

Na chwilę obecną stoi na warsztatach we Wrocławiu.

delpiero - 4 Listopad 2022, 09:45

Astra DSW 87098 wróciła z naprawy.
tqmeh - 15 Listopad 2022, 18:47

Wymiana turbiny to nie jest jakiś dramat - nie wiem z czym się tam tak zastanawiali.
piotreg - 16 Listopad 2022, 06:56

W kwietniu 2021 r. miała nakręcone 206 tys. Pytanie ile ma dzisiaj i jak opłacalne jest inwestowanie w wóz, który za chwile zostanie wycofany.
delpiero - 1 Luty 2023, 21:36

:arrow: DGL 47425
małymobil - 2 Luty 2023, 15:32

del, tak z ciekawości, wiesz ile ma nalotu ta BMW?
delpiero - 2 Luty 2023, 20:06

Zapytam przy następnej okazji. :cool:
piotreg - 28 Marzec 2023, 21:29

Druga platynowa "trójka" zakupiona jeszcze w zeszłym roku pojawiła się dzisiaj w Legnicy. Wypatrujcie tablic DLB MN38.
małymobil - 29 Marzec 2023, 08:21

piotreg napisał/a:
Druga platynowa "trójka" zakupiona jeszcze w zeszłym roku pojawiła się dzisiaj w Legnicy. Wypatrujcie tablic DLB MN38.

Astra trup? Nagrywarki nowe czy przekładka?

piotreg - 29 Marzec 2023, 09:05

małymobil napisał/a:
Astra trup? Nagrywarki nowe czy przekładka?

Astra na chodzie, srebrne BMW też. Nagrywarki nowe, zakupione rzutem na taśmę w 2022 r.

małymobil - 5 Maj 2023, 08:13

Astra może i na chodzie, ale coś mi się wydaje że kamery oddała BMW.
delpiero - 5 Maj 2023, 13:48

BMW gdzieś schowali. :o
piotreg - 6 Maj 2023, 08:54

Myślałem, że KWP zdążyło zakupić VR w 2022 r. zanim wygasło zatwierdzenie typu. Tymczasem proces przekładki VR jest, jak widać, czasochłonny i pewnie kosztowny. Ktoś mi mówił, że to ok. 10 000 zł. Pewnie do czasu uzbrojenia będzie pełnić funkcję limuzyny Komendanta, względnie Naczelnika WRD.
małymobil - 6 Maj 2023, 14:02

piotreg napisał/a:
Myślałem, że KWP zdążyło zakupić VR w 2022 r. zanim wygasło zatwierdzenie typu. Tymczasem proces przekładki VR jest, jak widać, czasochłonny i pewnie kosztowny. Ktoś mi mówił, że to ok. 10 000 zł. Pewnie do czasu uzbrojenia będzie pełnić funkcję limuzyny Komendanta, względnie Naczelnika WRD.

Fakt jest taki że na stronie Komendy w Legnicy jest dużo nagrań przy pomocy ZUR 029, co sugeruje kamery z Astry. Osobiście wątpię by robiła taką robotę, raczej poszła tu przekładka, ale to tylko moje domysły. Potrzeba potwierdzenia.

piotreg - 7 Maj 2023, 09:05

Prawdopodobnie masz rację. Myślę, że del to szybko ustali.
delpiero - 7 Maj 2023, 11:04

Nowe BMW DLB MN38 widziałem dopiero dwa razy i na moje oko póki co służy jako dupowóz. Astra ma się dobrze i jeszcze nie straciła sprzętu video.
piotreg - 7 Maj 2023, 20:36

Nie spodziewałem się Astry na A4. Musisz namierzyć BMW. :cool:
małymobil - 18 Maj 2023, 14:55

DGL 47425 czeka na naprawę silnika. VIN dla zainteresowanych WBA8B11020AE92526 :arrow: Klik.
piotreg - 19 Maj 2023, 21:16

Sypie się flota VR. Takiej lipy od lat nie było.
delpiero - 29 Maj 2023, 12:13

BMW wróciło z naprawy.
delpiero - 11 Sierpień 2023, 10:18

BMW po zmianie blach :arrow: DTR 76192.
piotreg - 12 Sierpień 2023, 06:37

A co z nową trójką i starą Astrą? :o
delpiero - 12 Sierpień 2023, 10:55

Stara Astra ma się dobrze, nadal lata z video, zaś nowa trójka zapadła się pod ziemię.
piotreg - 14 Sierpień 2023, 08:48

Może czeka na kamerę z Astry?
małymobil - 14 Sierpień 2023, 09:00

Dla potwierdzenia działań Astry.
delpiero - 21 Wrzesień 2023, 15:30

:arrow: DTR 76192
delpiero - 2 Listopad 2023, 18:04

:arrow: DTR 76192 - Aktualny nalot 274 tyś km.
delpiero - 17 Listopad 2023, 09:10

:arrow: DTR 76192
delpiero - 22 Listopad 2023, 13:04

:arrow: DSW 87098
delpiero - 22 Styczeń 2024, 18:18

:arrow: DTR 76192
piotreg - 17 Luty 2024, 11:56

delpiero napisał/a:
Nowe BMW DLB MN38 widziałem dopiero dwa razy i na moje oko póki co służy jako dupowóz. Astra ma się dobrze i jeszcze nie straciła sprzętu video.

Ostatecznie platyna trafiła do KPP Głogów.

delpiero - 22 Marzec 2024, 12:13

Nowe objawienie video <R> w Legnicy, brązowa Toyota Corolla :arrow: DZL 05143 - kamera przód. Video pewnie odziedziczyła po srebrnej Astrze, która przepadła jakiś czas temu.
małymobil - 22 Marzec 2024, 16:27

Polemizowałbym czy ona brązowa. Toyota nazywa ten kolor "Oxide Bronze", to taka zieleń metalik wpadająca w brąz, a niektórzy by stwierdzili że to "zgniła zieleń" (mamy takie dwie na firmie i w żaden sposób nie wygląda na brąz).
delpiero - 23 Marzec 2024, 13:41

:arrow: DZL 05143
piotreg - 23 Marzec 2024, 18:14

małymobil napisał/a:
Polemizowałbym czy ona brązowa. Toyota nazywa ten kolor "Oxide Bronze", to taka zieleń metalik wpadająca w brąz, a niektórzy by stwierdzili że to "zgniła zieleń" (mamy takie dwie na firmie i w żaden sposób nie wygląda na brąz).

Trafi na mapę jako zielona. :good:

delpiero napisał/a:
Nowe objawienie video <R> w Legnicy, brązowa Toyota Corolla :arrow: DZL 05143 - kamera przód. Video pewnie odziedziczyła po srebrnej Astrze, która przepadła jakiś czas temu.

100% kamera z Astry - charakterystyczna biała "obwódka" obiektywu.


małymobil - 25 Marzec 2024, 11:58

Potwierdzam - Toyota nagrywa sprzętem z Astry ZUR 029.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group