Forum Mapy Fotoradarów

ZACHODNIOPOMORSKIE - Kliniska Wielkie - droga S-3 (Szczecin - Goleniów)

delpiero - 25 Wrzesień 2013, 11:28
Temat postu: Kliniska Wielkie - droga S-3 (Szczecin - Goleniów)
Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miejscowości Kliniska Wlk.

- przed "migającym" przejściem dla pieszych
, jadąc w kierunku Szczecina, ogr. (70)
- przed "migającym" przejściem dla pieszych, jadąc w kierunku Świnoujścia, ogr. (70) /zdemontowany/


Cytat:
Fotoradar jeszcze w lesie

Na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S3 w Kliniskach Wielkich mają stanąć urządzenia do kontroli prędkości. Trwają rozmowy z Lasami Państwowymi o dzierżawę gruntu.

Mieszkańcy są zniecierpliwieni. Obawiają się o swoje bezpieczeństwo codziennie przejeżdżając przez skrzyżowanie z drogą ekspresową S3.

– Jako mieszkańcy jesteśmy bardzo zainteresowani tymi urządzeniami, gdyż ma to bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo – mówi Marcin Gręblicki z Klinisk. – Przejście, przejazd na drugą stronę i jakikolwiek inny manewr włączenia się do ruchu jest bardzo niebezpieczny, gdyż auta poruszające się po drodze głównej tj. S3 w 99 proc. z nadmierną prędkością i nie reagują na pieszych!

Mieszkańcy liczą, że fotoradary ostudzą zapał do szybkiej jazdy na tym odcinku, bo jak się okazuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę nie skutkuje.

Główny Inspektorat Ruchu Drogowego po proteście mieszkańców zapowiedział ustawienie przed krzyżówką urządzeń ujawniających przekroczenia dozwolonej prędkości, co miało nastąpić niezwłocznie po załatwieniu przez wykonawcę prac wszystkich formalności związanych z ustawieniem masztów.

Pojawiło się jedno "ale".

– Sprawa poprawy naszego bezpieczeństwa i zainstalowania urządzenia utknęła w Lasach Państwowych. Tam jest przygotowywana umowa na dzierżawę gruntu pod fotoradary i udostępnienie pasa pod wykop instalacji elektrycznej – mówi pan Marcin.

GITD potwierdza, że doszło do opóźnienia, ale nie spowoduje to rezygnacji z inwestycji.

– Aktualnie w Kliniskach Wielkich trwają prace mające na celu zainstalowanie nowych urządzeń rejestrujących. W tym prowadzone są ustalenia dotyczące podłączenia zasilania w tej lokalizacji. Fotoradary powinny zatem pojawić się w Kliniskach Wielkich w najbliższym czasie – mówi Łukasz Majchrzak, naczelnik Wydziału Wydział Analiz Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD.

Spytaliśmy kiedy urządzenia staną w Kliniskach.

– Zgodnie z harmonogramem będzie to do końca września, ale może dojść do niewielkiego opóźnienia – dodaje Majchrzak.

Źródło: www.regiomoto.pl

piotreg - 4 Październik 2013, 09:43

hogan napisał/a:
Zachodniopomorskie. Kliniska Wielkie. Przejeżdżając dzisiaj przez miejscowość, zauważyłem końcowy montaż dwóch fotoradarów stacjonarnych na krzyżówce z drogą gminną Kliniska Wielkie - Strumiany. Ograniczenie prędkości 70 km/h. Tablice informujące o zbliżaniu się do fotoradarów, również były ustawione w obu kierunkach. Jadąc w kierunku Świnoujścia radar umiejscowiony jest około 30 m przed skrzyżowaniem. Natomiast jadąc w kierunku Szczecina, około 100 m przed skrzyżowaniem.

piotreg - 13 Październik 2013, 08:56

Hogan podesłał fotki:
piotreg - 16 Październik 2013, 18:01

Za regiomoto.pl:
prezesik18 - 21 Październik 2013, 14:47

Czy w tym sprzęcie podczas robienia zdjęcia jest błysk flesza? :facepalm:
piotreg - 21 Październik 2013, 14:56

Si. Wali po gałach!
prezesik18 - 21 Październik 2013, 15:01

Głupi ma jednak szczęście. :mrgreen: Ostatni raz S3 jechałem jak nie było tego radaru, a teraz przeleciałem obok niego 100km/h, a on nie błysnął. No cóż, narzekać nie będę. :twisted: Pozdr.
piotreg - 22 Październik 2013, 09:18

Normalnie by Cię zestrzelił, ale w chwili obecnej jest chyba jakaś awaria systemu CANARD. Więcej tutaj.
piotreg - 11 Marzec 2016, 09:37

Kier. Szczecin.



Fot. www.gs24.pl

Chalek - 25 Marzec 2016, 11:33

Kolizyjne skrzyżowanie S3 i drogi gminnej w Kliniskach Wielkich będzie przebudowywane w ramach modernizacji "starego odcinka S3". Około 300 metrów od kolizyjnego skrzyżowania w kierunku Szczecina oś drogi zostanie lekko przesunięta i zostanie wybudowany węzeł bezkolizyjny oraz drogi dojazdowe do obecnej drogi gminnej.
piotreg - 25 Marzec 2016, 12:58

To jest chyba jedyne takie skrzyżowanie w Polsce. Fotoradary jak najbardziej podstawne w tym miejscu, jednak po przebudowie już nie będą potrzebne.
Chalek - 19 Wrzesień 2016, 19:59

Fotoradary w Kliniskach aktualnie są nieaktywne - puchy są bez wkładów.
piotreg - 20 Wrzesień 2016, 07:21

Poszły do legalizacji.
inżynier - 25 Wrzesień 2019, 17:17

Znikną też pewnie maszty.

Cytat:
Zniknie kolizyjne skrzyżowanie w Kliniskach

Mocno zaawansowane są już przygotowania do likwidacji bardzo kolizyjnego skrzyżowania drogi krajowej nr 3 z powiatową szosą w podgoleniowskiej miejscowości Kliniska Wielkie.




Wiosną, w ramach inwestycji polegającej na dostosowaniu "trójki" do parametrów drogi ekspresowej, ruszyły tam prace, których finałem ma być wybudowanie węzła drogowego z wiaduktem nad główną trasą. Są one już zaangażowane w około 50%, osobno – to informacja ważna dla miejscowych – w pewnej odległości od węzła zorganizowany zostanie ruch nad S3 dla niezmotoryzowanych.

– Ruch pieszy i rowerowy będzie w Kliniskach skierowany poprzez kładkę – informuje kierownik budowy Roman Krystkiewicz z firmy Budimex.

Zmiana organizacji ruchu w Kliniskach nastąpi najpóźniej wiosną 2021 roku.

Link

dsr - 29 Maj 2020, 11:04

Witam. Mam pytanie, czy w Kliniskach Wielkich jest nadal <FR> , bo jechałem i jakoś nie widziałem, a nie chciałbym się zdziwić dostając fotkę. :shock:
delpiero - 29 Maj 2020, 12:53

Fotoradar jeszcze stoi, ale musiałbyś quadem lecieć żeby Cie złapał. :grin:
dsr - 29 Maj 2020, 12:59

Dziękuję za odpowiedź. :good:
inżynier - 29 Maj 2020, 13:31

A w drugą stronę?
delpiero - 29 Maj 2020, 14:05

Tamten został wycięty pod koniec 2019 roku.
piotreg - 29 Maj 2020, 15:41

delpiero napisał/a:
Tamten został wycięty pod koniec 2019 roku.

<itd> też już je ściągnęła ze swojej mapy.

dsr napisał/a:
Witam. Mam pytanie, czy w Kliniskach Wielkich jest nadal <FR> , bo jechałem i jakoś nie widziałem, a nie chciałbym się zdziwić dostając fotkę. :shock:

Uważaj kawałek dalej na odcinkowy :arrow: link. Zbiera potworne żniwo :arrow: link.

SpeedControl - 29 Maj 2020, 20:33

A może by tak nie z a p i e r d a l a ć, skoro jest to obszar objęty robotami drogowymi?
piotreg - 30 Maj 2020, 08:42

SpeedControl napisał/a:
A może by tak nie z a p i e r d a l a ć, skoro jest to obszar objęty robotami drogowymi?

Tam się nawet nie da! Chyba, że w nocy.

piotreg - 21 Czerwiec 2020, 17:21

delpiero napisał/a:
Fotoradar jeszcze stoi, ale musiałbyś quadem lecieć żeby Cie złapał. :grin:

To droga dojazdowa do stacji Orlen. Maszt świeci pustkami.

piotreg - 29 Lipiec 2020, 07:05

Maszt w kierunku Świnoujścia został przeniesiony do Wałcza, maszt w kierunku Szczecina zostanie przeniesiony do Szczecina.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group