Forum Mapy Fotoradarów

DOLNOŚLĄSKIE - Drołtowice - DK nr 25 (Oleśnica - Międzybórz)

piotreg - 19 Maj 2013, 23:10
Temat postu: Drołtowice - DK nr 25 (Oleśnica - Międzybórz)
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Drołtowice

- wlot do miejscowości
, jadąc od strony Ostrowa Wlkp., ogr. (40)

W miejscowości Drołtowice GITD zamierza zainstalować fotoradar wpięty do systemu CANARD. Dzisiaj miałem przyjemność przez nią przejeżdżać. Na chwilę obecną w temacie nic się nie ruszyło...

Bogus_WRC - 19 Sierpień 2013, 16:29

Hej, fotoradar stoi już w tym miejscu i pstryka fotki.

Po przejechaniu obok fotoradaru wydawało mi się, że znak D-51 jest za blisko fotoradaru i rzeczywiście, wczoraj po zmierzeniu odległości (aplikacją na Smartfonie wykorzystującą sygnał GPS) od znaku D-51 do fotoradaru wynosi 93m, czyli jest mniejsza niż ustawowa minimalna odległość 100m. Patrząc nawet na słupki drogowe stojące zaraz za znakiem D-51 i za fotoradarem widać gołym okiem, że parę metrów brakuje.

Pytanie teraz czy może to być podstawą do unieważnienia mandatu w chwili kiedy do domu przyjdzie taka fotka? I kto w takiej sytuacji musi udowodnić, że odległość jest niewystarczająca?

kalex - 19 Sierpień 2013, 17:21

Raczej nie, albo na pewno nie.

Co tam mamy za słup? Może MRDC? :cool:

P33 - 19 Sierpień 2013, 19:09

Chyba koledze Bogus_WRC pomyliło się coś, ponieważ jadąc tą drogą żadnego fotoradaru nie było (może przeoczyłem, nie wiem), natomiast również tablic D-51 brak. Informację tą mam od mojego Taty, który jechał w niedzielę 11. sierpnia.
Bogus_WRC - 20 Sierpień 2013, 00:06

Ja właśnie jechałem tą drogą 18 sierpnia i zrobiłem nawet fotki fotoradaru i znaku D-51, jutro przerzucę je na laptopa i wkleję w posta.
P33 - 20 Sierpień 2013, 01:03

Ehh, to widocznie memu Ojcu coś się pomyliło. Z góry przepraszam za pomyłkę. Szerokości.
Btw. Daję głowę, że to Multaradar CD.

Bogus_WRC - 21 Sierpień 2013, 10:22

Zgodnie z obietnicą załączam zdjęcia. Patrząc na słupki drogowe na fotach, widać, że ustawowa minimalna odległość 100m nie jest zachowana, czyli zdjęcia powinny być nieważne, czy się mylę?
piotreg - 21 Sierpień 2013, 11:35

Bogus_WRC napisał/a:
Patrząc na słupki drogowe na fotach, widać, że ustawowa minimalna odległość 100m nie jest zachowana, czyli zdjęcia powinny być nieważne, czy się mylę?

Zadaj to pytanie rzecznikowi GITD ->> alvin.gajadhur@gitd.gov.pl

Bogus_WRC - 21 Sierpień 2013, 13:05

Dzięki, na pewno napiszę.
cycu1983 - 26 Sierpień 2013, 14:06

Witam.

Specjalnie się zarejestrowałem na tę okoliczność. Jechałem tą trasą w piątek. Na moje nieszczęście będę miał pamiątkę. Fotoradar trzaska foty. Miałem wątpliwości czy było oznakowane to miejsce - ale niestety jest. Wczoraj wracałem i znak uwaga kontrola prędkości faktycznie jest, z tym że faktycznie można go nie zauważyć bo jest ustawiony bodajże za innymi znakami. Poza tym tak, jak wcześniej ktoś wspomniał odległość od znaku do fotoradaru jest niewielka i budzi wątpliwości i to z obu stron. Zazwyczaj jest to odległość, która pozwala na swobodne wyhamowanie. Tutaj nie ma na to szans.

Szukałem trochę informacji w necie i wiem, że był tam jakiś wypadek, ale nie wydaje mi się, aby było tam szczególnie niebezpiecznie. Więc to dodatkowe ograniczenie do (40) chyba tylko ustawione pod ten fotoradar. Bo spokojnie wystarczyłoby ograniczenie wynikające z obszaru zabudowanego.

PS. Wracałem z Jeleniej Góry drogą K-5. Jakby to powiedział Pawlak, droga naszpikowana fotoradarami jak dobra kasza skwarkami.


Kolego Bogus_WRC, jak będziesz coś wiedział to napisz.

piotreg - 28 Sierpień 2013, 20:22

Jadąc w kier. Wrocławia zwalniamy do (40) , jadąc w kier. Ostrowa Wlkp. zwalniamy do (50) . Na moje oko, znak D-51 stoi idealnie w odległości 100m od masztu.
delpiero - 13 Wrzesień 2013, 08:55



Źródło: www.youtube.com

piotreg - 13 Wrzesień 2013, 11:02

Reklama dla Bela ligowa! :lol:
zdzichu - 4 Listopad 2013, 22:57

cycu1983 napisał/a:
(...) znak uwaga kontrola prędkości faktycznie jest, z tym że faktycznie można go nie zauważyć bo jest ustawiony bodajże za innymi znakami.

Cytat:
Poza tym tak, jak wcześniej ktoś wspomniał odległość od znaku do fotoradaru jest niewielka i budzi wątpliwości i to z obu stron.

Coś jest na rzeczy z tą odległością znaku D-51 do samego fotoradaru, na powyższym filmiku na Youtubie "fotoradar błysk" znak D-51 jest parę metrów za znakiem ''teren zabudowany'', aktualnie tabliczka jest przed tym znakiem, być może ITD aby nie mieć problemów przestawiła go. Załączam zdjęcie poniżej. Niestety z nocy, dość słabej jakości, ale widać. Dodatkowo sam fotoradar jest zasłonięty znakiem "uwaga przejście dla pieszych", widać to częściowo na drugiej fotce poniżej.

Dodam jeszcze, że na Google Street View fotoradaru jeszcze nie ma.

shrek565 - 25 Listopad 2013, 17:20

Panowie, ja dostałem dziś mandat z tej miejscowości. I tu pytanie, bo jechałem w nocy, czyli powinno być + 10 km, czyli dopuszczalna 50 km/h, a jechałem (68), czyli powinni policzyć mi za 18km, czyli stówka + 2pkt. A oni liczą 28 od (40) . Co wy o tym myślicie?
kalex - 25 Listopad 2013, 17:58

Jak tam jest (40) to w nocy też jest (40) , że tak powiem. Chyba, że zdjęcie w plecy, to ponoć jest tam (50) .

A że zapytam - buźkę na zdjęciu widać, czy nie?

shrek565 - 25 Listopad 2013, 18:06

Zdjęcia nie dostałem, tylko na tą chwile zawiadomienie poleconym i formularz. Mam odesłać kto prowadził itp. Gadałem z policjantem i mówił, iż powinno być podniesienie, a nawet coś mówił, że prędzej był teren zabudowany, to nawet od (60) powinni liczyć. Czyli jak w mieście jest (50) , a w nocy (60) to jak gdzieś widzę znak i zwolnienie do (30) to mogę jechać max. (30) , a nie (40) ? Dziwne te przepisy.
kalex - 25 Listopad 2013, 18:24

Walnij im na początek pisemko czy pomiar został dokonany z najazdu czy z odjazdu, gdyż w różnych kierunkach obowiązuje różne ograniczenie. Myślę, że powstrzyma ich to na co najmniej pół roku. Później dostaniesz jakiś bełkot z gotowca, który nic pewnie nie wniesie do gry, więc ponowisz pytanie. I tym sposobem karalność się przedawni i po sprawie.
shrek565 - 25 Listopad 2013, 18:45

Skoro tak mówisz to wysmaruje im takie pismo i odeśle na adres do Raszyna. A od kiedy liczymy przedawnienie i ile na to jest czasu. Zdjęcie zrobili 30/08/2013, a otrzymałem dziś, czyli 25/11/2013. To od której daty liczymy i ile czasu jest do przedawnienia. Mamy gdzieś na forum wzór takiego pisma?
shrek565 - 25 Listopad 2013, 19:24

Tak - patrzałem w Google na mapy to jest tam znak z ograniczeniem od strony Oleśnicy, ale następnie mamy skrzyżowanie, które go niweluje, zgadza się?


kalex - 25 Listopad 2013, 19:36

Mają rok (30.08.2014) na skierowanie sprawy do sądu. piotreg twierdzi że dwa, ale się myli i nie zna się i jest garbaty.
piotreg - 25 Listopad 2013, 19:46

piotreg po raz ostatni podejmuje kwestie przedawnienia wykroczenia!

Cytat:
(...) Po upływie 180 dni od ujawnienia wykroczenia ITD nadal może prowadzić działania zmierzające do ustalenia i ukarania sprawcy wykroczenia. Karalność czynu ustaje bowiem dopiero po roku - jeśli nie zostało wszczęte postępowanie, lub po dwóch latach – jeśli postępowanie wszczęto (art. 45 § 1 kodeksu wykroczeń). (...)

Źródło: http://praktyczneprawo.com

Wykroczenie Twoje przedawni się 30.08.2015r. ITD ma 180 dni na postępowanie mandatowe, później sprawę winien rozpoznać Sąd.

shrek565, w którym kierunku jechałeś?

shrek565 - 25 Listopad 2013, 20:09

Chyba w kierunku Oleśnicy i tu pojawia się też wątpliwość. Jeśli fotoradar postawili 20.08, a mi zrobiło zdjęcie 30.08, a na filmiku z 11.09 widać, iż znak D-51 był za znakiem teren zabudowany (i raczej był za blisko), a u kolegi ze zdjęć widać, iż teraz znak D-51 jest przestawiony przed tabliczkę teren zabudowany, to chyba coś było nie tak, dlatego go przestawili i może też na to by się powołać.
piotreg - 25 Listopad 2013, 20:13

To przynajmniej ustaliliśmy, że istotnie przekroczyłeś prędkość o 28 km/h, bo prędkość tam jest ograniczona znakiem do (40) . Po 23.00 też obowiązuje w tej sytuacji (40) ! Korzystaj z materiałów na forum do woli. Możesz śmiało dołączyć je do dokumentacji.
shrek565 - 25 Listopad 2013, 20:56

No ma się rozumieć. Co z tego wyniknie to jeszcze później opiszę. Przydało by się by ktoś tylko zrobił jakieś porządne zdjęcia po przesunięciu znaku D-51 przed znak informujący o terenie zabudowanym.
cycu1983 - 25 Listopad 2013, 23:17

shrek565 napisał/a:
Panowie, ja dostałem dziś mandat z tej miejscowości. Co wy o tym myślicie?

Cóż za zbieg okoliczności. Ja też dostałem, a w zasadzie teściu, bo na niego jest zarejestrowane auto. :twisted: Jechałem w stronę Oleśnicy 23.08, przekroczenie o 30 km/h. Z tego co tu czytam, coś się działo ze znakami. Teraz żałuję, bo miałem zrobić filmik w drodze powrotnej.

Swoją droga to nieporozumienie, że w jedną stronę jest ograniczenie (40) , a w drugą (50) . Drugim nieporozumieniem jest dla mnie możliwość niewskazania sprawcy i w tej sytuacji 0 pkt., ale za to 500zł mandatu. I niech mi ktoś powie, że tu chodzi o bezpieczeństwo.

Co do pytania kolegi, to jak już koledzy napisali, jak jest ograniczenie to obowiązuje bez względu na porę dnia. Natomiast w obszarze zabudowanym w nocy jest podwyższenie dozwolonej prędkości.

piotreg - 26 Listopad 2013, 20:28

shrek565 napisał/a:
Przydało by się by ktoś tylko zrobił jakieś porządne zdjęcia po przesunięciu znaku D-51 przed znak informujący o terenie zabudowanym.

Możesz zadziałać w myśl zasady zrób to sam. :twisted:

cycu1983 napisał/a:
Swoją droga to nieporozumienie, że w jedną stronę jest ograniczenie (40) , a w drugą (50) . Drugim nieporozumieniem jest dla mnie możliwość niewskazania sprawcy i w tej sytuacji 0 pkt., ale za to 500zł mandatu. I niech mi ktoś powie, że tu chodzi o bezpieczeństwo.

W tym przypadku jest to akurat logiczne i uzasadnione. Prędkość ograniczona jest z uwagi na skrzyżowanie z drogą wojewódzką. Po minięciu krzyżówki prędkość jest podniesiona o 10km/h...

shrek565 - 27 Listopad 2013, 11:18

piotreg napisał/a:
W tym przypadku jest to akurat logiczne i uzasadnione. Prędkość ograniczona jest z uwagi na skrzyżowanie z drogą wojewódzką. Po minięciu krzyżówki prędkość jest podniesiona o 10km/h...

A w nocy można jechać nawet o 20km/h więcej, czyli 60km/h i wtedy radar na bank zadziała...

piotreg - 27 Listopad 2013, 16:29

Te Inspekcji ustawiane są zwykle na +11km/h.
zdzichu - 2 Grudzień 2013, 22:16

shrek565 napisał/a:
Panowie, ja dostałem dziś mandat z tej miejscowości. I tu pytanie, bo jechałem w nocy, czyli powinno być + 10 km, czyli dopuszczalna 50 km/h, a jechałem (68), czyli powinni policzyć mi za 18km, czyli stówka + 2pkt. A oni liczą 28 od (40) . Co wy o tym myślicie?

Czyli wyszło ok. 3 miesięcy od momentu zdarzenia. Jest to maszt ITD, wiele źródeł mówi o tym, że nie mają możliwości prawnych kierowania wniosków do sądu o ukaranie w przypadku nie wskazania, zatem wiesz co możesz zrobić z tą pocztówką. :twisted:

M_Poli - 4 Grudzień 2013, 13:33

Witam. Jechałem w kierunku Międzyborza. Coś za mną błysnęło. :o Nie spodziewałem się, że fotoradar może strzelić w plecy. W sumie nie jestem pewien czy ktoś nie jechał z naprzeciwka. Dostał ktoś mandat za strzał w plecy w tym miejscu?
Qbek - 4 Grudzień 2013, 14:17

To Multaradar CD, więc może robić zdjęcia z odjazdu, jak chyba większość urządzeń stacjonarnych. Gratuluję fotki. ;)
shrek565 - 9 Grudzień 2013, 14:02

Ja powiem wprost, napisałem odwołanie. Później zrelacjonuje co z tego wyszło. Ostatnio jechałem tą trasą i tak - w kierunku na Wrocław przesunęli znak D-51 na prawidłową odległość. Ba, w kierunku na Ostrów za skrzyżowaniem jest również już znak ograniczenia do (40) , czyli w obie strony mamy już prawnie (40) i (40) .
shrek565 - 27 Grudzień 2013, 14:43

Dostałem dziś odpowiedź na moje pismo! Informują mnie, iż zdjęcie zostało zrobione ze zbliżenia, czyli w kierunku na Wrocław. A do mojego odwołania, iż znak D-51 znajdował się w prawidłowej odległości, tj. 116 metrów. :grin: Doskonale widać nawet na filmiku po pikietażach co 100m, że to niepełne 96 metrów jest:



Ba chyba po przestawieniu teraz to jest 116 metrów. Zatem piszę znów.

piotreg - 27 Grudzień 2013, 15:38

Napisz, że znak został przestawiony na odległość 116m. Załącz materiały z tego tematu.
Zastanawiam się tylko, czy odległość znaku od urządzenia (min. 100m) nie będzie wymagane dopiero w lipcu 2014 roku. Teraz jest przecież okres przejściowy.

shrek565 - 27 Grudzień 2013, 19:15

piotreg napisał/a:
Zastanawiam się tylko, czy odległość znaku od urządzenia (min. 100m) nie będzie wymagane dopiero w lipcu 2014 roku. Teraz jest przecież okres przejściowy.

No właśnie może tak być. Gdy dzwoniłem na infolinie to pani poinformowała mnie, że oni mają na to okres przejściowy. Zapytałem, czyli jakby znak D-51 był 20 metrów przed fotoradarem, to mogło by tak być i poinformowała mnie, że tak. Kpina i to jeszcze przy nowo postawionym fotoradarze. Czuje, że sprawa rozbije się o sąd.

piotreg - 27 Grudzień 2013, 19:27

Skierowanie sprawy do sądu może się zakończyć wyższą grzywną, więc zastanów się czy warto. Grzywny i punktów karnych nie unikniesz. Nie unikniesz też kosztów postępowania sądowego, a to coś w okolicy 100zł.
shrek565 - 28 Grudzień 2013, 10:58

Mam kuzyna prawnika na miejscu. Doradzi mi i poprowadzi sprawę.
piotreg - 28 Grudzień 2013, 11:23

W takich sprawach sądy zazwyczaj wydają wyroki w trybie zaocznym, więc co najwyżej będzie mógł jakieś pisemko popełnić do Sądu lub GITD. Niech lepiej ustali, czy ten znak mógł stać w odległości 96m od urządzenia. Jeśli tak, przyjąłbym mandat. Będzie taniej!
shrek565 - 23 Styczeń 2014, 17:32

O! Dostałem kolejne pismo i w sumie nic już ich nie interesuje. Jednak już znak D-51 znajduje się w odległości około 100 metrów.

Krótki cytat:
Cytat:
"(...) odległość znaku D-51 nie ma znaczenia dla faktu poruszania się zarejestrowanego pojazdu z prędkością przekraczającą maksymalną określaną przez znak B-33. Zarejestrowane zdarzenie jest podstawą do prowadzenia czynności wyjaśniających w sprawie naruszenia przepisów drogowych.

Już nie wiem co z tą sprawą zrobić. Dziś minęło już 180 dni od wykroczenia, ale to chyba nic nie daje? Przysłali ponownie formularz do wypełnienia...

piotreg - 23 Styczeń 2014, 19:36

shrek565, do lipca 2014 roku GITD ma czas by dostosować infrastrukturę do obowiązujących przepisów. Czyli, na chwilę obecną Twoje zarzuty dot. odległości znaku D-51 od urządzenia są bezpodstawne.
shrek565 - 23 Styczeń 2014, 20:40

No wiem, zrozumiałem to w tym piśmie. A na zwłokę też chyba nie ma co grać, bo się przedawnia dopiero po roku. Najgorsza sprawa to, że nie wiemy czy zdjęcie zostało zrobione mi czy współwłaścicielowi auta. Ponoć jak ktoś kiedyś podał kogoś innego, a na zdjęciu zamiast kobiety był facet, to były problemy...
piotreg - 23 Styczeń 2014, 20:45

shrek565 napisał/a:
A na zwłokę też chyba nie ma co grać, bo się przedawnia dopiero po roku.

W tym przypadku po dwóch latach.

shrek565 napisał/a:
Ponoć jak ktoś kiedyś podał kogoś innego, a na zdjęciu zamiast kobiety był facet, to były problemy...

Ale ty nie widziałeś zdjęcia!

A ile proponują za niewskazanie?

shrek565 - 23 Styczeń 2014, 21:05

Z GITD nie widziałem zdjęcia... napisali jedynie w jednym z pism, iż zdjęcie zostało zrobione z dojazdu w kierunku na Wrocław i tyle. Normalnie 200 i 4 pkt, a za niewskazanie 500zł.
piotreg - 23 Styczeń 2014, 21:06

Odpisz im, że nie widząc zdjęcia nie jesteś w stanie wskazać kierującego.
shrek565 - 23 Styczeń 2014, 21:23

Mogę spróbować, ale nie wiem czy to coś da? Prędzej jak zadawałem pytanie, w którą stronę jest zrobione zdjęcie, bo obowiązywały 2. prędkości jak już pisaliśmy to odpisali, że z dojazdu i na słowo muszę im wierzyć.
piotreg - 23 Styczeń 2014, 21:25

Co ja bym zrobił? Zapłacił 200zł i przyjął 4 pkt. karne. Chyba, że Twoja sytuacja punktowa nie jest ciekawa? :o
kalex - 23 Styczeń 2014, 21:57

shrek565 napisał/a:
A na zwłokę też chyba nie ma co grać, bo się przedawnia dopiero po roku.

piotreg napisał/a:
W tym przypadku po dwóch latach.

To jest votum separatum obywatela żelbetowy piotreg.

Stanowisko prawników w tej sprawie jest jedno - jeżeli sprawa nie zostanie przyjęta do rozpatrzenia przez prezesa sądu w ciągu roku od popełnienia to papa.

piotreg - 23 Styczeń 2014, 22:09

Kalina, czułem, że zabierzesz głos. :razz: Ja też tą sprawę konsultowałem z mądrymi głowami. :twisted:
shrek565 - 23 Styczeń 2014, 23:34

No dobra, ja chcę przyjąć ald nie wiem na kogo. Właścicielem auta jestem z kobieta. A jak napiszę, że przyjmuję, a na zdjęciu będzie kobieta albo na odwrót to czy nie wyjdzie z tego jakieś bagno... bo nie wiemy kto kierował z nas.
piotreg - 23 Styczeń 2014, 23:38

To im napisz, że prawdopodobnie kierowała ta i ta osoba. Dopisz, że nie widziałeś zdjęcia i w chwili obecnej nie pamiętasz, ale wydaje Ci się, że kierowała ta i ta osoba. Nie musisz korzystać z ich druczku. Sam odręcznie możesz napisać oświadczenie.
zManian - 6 Marzec 2014, 00:26

Witam. Dzisiaj właśnie przyszło mi pismo tak, jak i wyżej u kolegów. Tyle, że z dnia 24.12.2013.
Bardzo dobrze to pamiętam, bo jechałem odwieźć dziewczynę pod Ostrzeszów. Trasa jakieś 180km, wcześniej jak jechałem to nie było tego i teraz tak: zdjęcie zostało zrobione w "plecy" o godzinie 22:50, jechałem z prędkością bliską 47km/h, iż patrzyłem na nawigację. Teraz chodzi o to, zobaczyłem znak "koniec obszaru zabudowanego", więc depnąłem i nagle boom - pomarańczowe światełko. Przyszło mi pismo, że w tym momencie miałem 67km/h, co daje przekroczenie prędkości o 27km/h. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Sorry za takie foto, ale tak mniej więcej było.


autogaz1984 - 6 Marzec 2014, 07:46

Ja bym przyjął mandat bez wskazania kierowcy :mrgreen:
piotreg - 6 Marzec 2014, 08:05

zManian napisał/a:
Witam.

Witam w imieniu własnym i Mani. :D

zManian napisał/a:
Bardzo dobrze to pamiętam, bo jechałem odwieźć dziewczynę pod Ostrzeszów. Trasa jakieś 180km, wcześniej jak jechałem to nie było tego i teraz tak: zdjęcie zostało zrobione w "plecy" o godzinie 22:50, jechałem z prędkością bliską 47km/h, iż patrzyłem na nawigację. Teraz chodzi o to, zobaczyłem znak "koniec obszaru zabudowanego", więc depnąłem i nagle boom - pomarańczowe światełko. Przyszło mi pismo, że w tym momencie miałem 67km/h, co daje przekroczenie prędkości o 27km/h. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

Pośpiech w drodze do dziewczyny zrozumiały. :D Depnięcie na widok znaku <KZAB> także. Tylko ten błysk niepotrzebny! Myślami chyba byłeś już w Ostrzeszowie, bo znak D-51 stoi. :cool:

autogaz1984 napisał/a:
Ja bym przyjął mandat bez wskazania kierowcy :mrgreen:

Jakaś to opcja, ale pewnie za dużą większą cenę...
Ja bym zrobił inaczej - poprosił bym jakiegoś prawnika (ziomala żeby nie płacić za poradę) żeby pogrzebał w aktach prawnych i znalazł w nich odpowiedź na pytanie, czy <itd> istotnie nie jest uprawnione do kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

PS. "Pod Ostrzeszów" można też polecieć S-8 do Sycowa i z Sycowa na Ostrzeszów... po trasie nie ma fotoradarów. :D

zManian - 6 Marzec 2014, 09:15

Wiem, że można S-8 polecieć, ale zawsze lubiłem tamtędy pojechać.
Ale dzisiaj chyba podbije na komendę z pytaniem o ilość pkt karnych i nie będę się w to bawił i po prostu zapłacę, ale chyba mam coś około 8 i to właśnie za fotoradary. Dzięki, życzę miłego dnia. ;)

M_Poli - 16 Kwiecień 2014, 12:20

Qbek napisał/a:
To Multaradar CD, więc może robić zdjęcia z odjazdu, jak chyba większość urządzeń stacjonarnych. Gratuluję fotki. ;)

Witam.

Nie dostałem jeszcze mandatu. Było to 01.12.2103. Jechałem samochodem służbowym, więc jak coś to fotka miała przyjść do firmy - czy z tego powodu jest możliwe takie opóźnienie czy myślicie, że mogę już zdefraudować odłożone na mandat pieniądze? :)

Pozdrawiam

autogaz1984 - 16 Kwiecień 2014, 12:35

M_Poli napisał/a:
Nie dostałem jeszcze mandatu. Było to 01.12.2103.

Nic dziwnego, dostaniesz go za ok. 90 lat. :grin:

piotreg - 17 Kwiecień 2014, 10:09

M_Poli napisał/a:
(...) czy z tego powodu jest możliwe takie opóźnienie czy myślicie, że mogę już zdefraudować odłożone na mandat pieniądze? :)

Pół roku minie dop. 01 czerwca 2014 r. Do tego czasu wstrzymaj się z "defraudacją". :D

Desman - 8 Maj 2014, 14:21

Przeczytałem temat i na nieszczęście moje jeszcze nikt takiej sytuacji nie miał :D

Godzina 2:35 w nocy. Kierunek Ostrów Wlkp. Zbliżam się do skrzyżowania, ograniczenie 40km/h, skrzyżowanie się kończy, przyśpieszam i cyk: 69/40, a powinno być 69/60, czyli jeszcze nie łapiące się pod taryfikator. Istny cyrk. Jak się z tego wybronić? Jakie pismo im wysłać?

piotreg - 9 Maj 2014, 08:59

Za skrzyżowaniem jest powtórzony znak (40) . Więc w twoim przypadku 69/40. :evil:
Desman - 9 Maj 2014, 17:21

Od kiedy jest ten znak powtórzony? W sierpniu 2013 jeszcze go nie było, a zdjęcie jest z grudnia...
małymobil - 9 Maj 2014, 21:39

Było to w sierpniu 2013. Zarządca musiał zapewne poprawić oznakowanie. Chyba że masz dowody iż jest inaczej, jeśli nie, szykuj 200PLN i przyjmij 4 punkty.
piotreg - 10 Maj 2014, 11:45

Desman napisał/a:
Od kiedy jest ten znak powtórzony? W sierpniu 2013 jeszcze go nie było, a zdjęcie jest z grudnia...

Jechałem tamtędy w październiku 2013 to już na pewno był.

małymobil napisał/a:
Było to w sierpniu 2013. Zarządca musiał zapewne poprawić oznakowanie. Chyba że masz dowody iż jest inaczej, jeśli nie, szykuj 200PLN i przyjmij 4 punkty.

Mandat za to wykroczenie jest w przedziale 100-200zł, więc można się zwrócić z prośbą do <itd> o te niższe widełki.

piotreg - 22 Kwiecień 2015, 21:38

MRCD w pełnej krasie...
tqmeh - 13 Czerwiec 2015, 21:35

Działający i gotowy: :twisted:


szoszon-89 - 24 Styczeń 2016, 20:51

Dzisiaj jechałam tą trasą rano, zagadałam się z koleżanką i nie zauważyłam radaru. Pstryknęło mi foto, gdy na liczniku miałam jakieś 78km/h. W jakim odstępie czasu mogę spodziewać się mandatu i jaką kwotę mniej więcej? Orientuje się ktoś?
małymobil - 24 Styczeń 2016, 21:02

Taryfikator przewiduje za to przekroczenie 200-300PLN i 6 punktów. <itd> da z górnej półki, czyli 300 PLN i punktów 6. Czas oczekiwania na korespondencje, zgaduje - koło miesiąca.
sandra22 - 27 Maj 2016, 15:52

Witam. Jechałam w styczniu tą drogą i niestety radar pstryknął mi focie. Godz. zdarzenia 00.27, moja prędkość 57 km/h. Czy jest możliwość napisania odwołania do <itd> od tego mandatu? Czy przepis 10 więcej po 23 obowiązuje na tej drodze? Wiem, że jest jakoś, że jak (40) obejmuje na całym terenie zabudowanym to nie ma się prawa jechać 10 więcej. Proszę o pomoc, bo już się pomieszałam w tym wszystkim. Plisss.
małymobil - 27 Maj 2016, 18:52

Zgaduję, że chodzi o podniesienie prędkości w godzinach nocnych 23-5. Jeśli stoi znak (40) wtedy ta prędkość obowiązuje 24 godziny 7 dni w tygodniu. 100 PLN i 2 punkty nie takie straszne.
sandra22 - 27 Maj 2016, 22:38

No nie nie takie straszne, ale pierwszy od 3 lat. Także troszkę szkoda, ale nauczka na przyszłość musi być. :) Dzięki za odpowiedź.
piotreg - 28 Maj 2016, 08:11

małymobil napisał/a:
100 PLN i 2 punkty nie takie straszne.

Możesz się zwrócić z prośbą do <itd> o nałożenie mandatu karnego w kwocie 50 zł i 2 pkt. (wg taryfikatora za przekroczenie prędkości o 17 km/h przewidziana jest grzywna w kwocie 50-100 zł i 2 pkt. karne).

kalex - 1 Wrzesień 2016, 12:28

Kumpel dostał 100 zł za przekroczenie o 12 km/h. Także POZOR, bo tolerancja kurde z 5 km/h.
piotreg - 2 Wrzesień 2016, 07:55

kalex napisał/a:
Także POZOR, bo tolerancja kurde z 5 km/h.

Tolerancja jest ustawowa, czyli +10 km/h.

phonemaniac - 2 Wrzesień 2016, 10:02

Ale ustawowo to tolerancja raczej do <FR> się tyczy, czy do zwykłych <RR> też?

A w kwestii wielkości przekroczenia i mandatu, z czegoś trzeba dobrą zmianę opłacić i te 500+.

autogaz1984 - 3 Wrzesień 2016, 13:45

phonemaniac napisał/a:
A w kwestii wielkości przekroczenia i mandatu, z czegoś trzeba dobrą zmianę opłacić i te 500+.

Bez komentarza. :facepalm:

piotreg - 3 Wrzesień 2016, 14:53

phonemaniac napisał/a:
Ale ustawowo to tolerancja raczej do <FR> się tyczy, czy do zwykłych <RR> też?

Tylko <FR> .

skansen - 4 Wrzesień 2016, 16:08

piotreg napisał/a:
phonemaniac napisał/a:
Ale ustawowo to tolerancja raczej do <FR> się tyczy, czy do zwykłych <RR> też?

Tylko <FR> .

Dokładnie, z tym, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h jest 0 pkt i mandat do 50 zł więc w praktyce jest mało prawdopodobne aby zostać za to zatrzymanym. Ponoć brzuchaczom z <itd> (w nieoznakowanych VR) się to zdarza...

rafall - 1 Kwiecień 2017, 10:19

Przepraszam za odgrzewanie, ale mam pytanie dotyczące tej skarbonki. Jakiś czas temu przejeżdżałem obok późną nocą i w ostatniej chwili go zauważyłem. Gwałtownie przyhamowałem, ale nie jestem pewien czy wystarczająco. Nie zauważyłem żadnego błysku, a żeby w takiej ciemności skutecznie naświetlić coś światłem białym, by auto było widoczne dla obiektywu, to pewnie nieźle by musiało dać po oczach. A tutaj nic. I moje pytanie brzmi, czy udało mi się, czy też może fotoradar naświetla sobie jakimś niewidocznym światłem (podczerwonym.? Przed samą skrzynką miałem prędkość na pewno przekroczoną, ale nie wiem, o ile dokładnie (czy zdążyłem zwolnić na tyle, by mnie nie zarejestrował).
piotreg - 1 Kwiecień 2017, 15:32

Spokojnie śpij. Wali flashem po gałach tak, że nie sposób go przeoczyć.
ziomPL - 19 Maj 2017, 22:50
Temat postu: Błysk lampy
Proszę o pomoc w nietypowej sprawie, otóż wyprzedzałem zestaw ciężarowy z przyczepą obładowaną betonem. Niestety było to przed tym właśnie fotoradarem. Jadąc za zestawem nie dostrzegłem ostrzeżenia o fotoradarze. Zacząłem wyprzedzać zestaw i zauważyłem znak (40) , a dalej fotoradar. Musiałem jednak zakończyć manewr wyprzedzania. Normalnie przed fotoradarem gwałtownie bym zahamował aby uniknąć zdjęcia. W tej jednak sytuacji po zakończeniu wyprzedzania gdybym gwałtownie zahamował na 100% miałbym wypadek i ciężarówka z betonem zmiażdżyłaby moje auto. O dziwo fotoradar nie błysnął światłem. Przeczytałem forum na temat tego fotoradaru i mam pytanie:

Czy ten konkretny fotoradar zawsze błyska jak jest ustawiony? Jechałem w słoneczny dzień.

Cytat:
Zdjęcie nie zawsze wykonywane jest z użyciem lampy błyskowej
Fotoradar, w zależności od ustawienia, może działać z włączoną lampą błyskową, wyłączoną lampą lub automatyczną kontrolą naświetlania (urządzenie samo dobiera sobie ustawienia w zależności od warunków). Jeśli lampa nie została użyta, rejestracja nie jest prześwietlona (nie odbiła światła).

Mam cichą nadzieję, że nie zrobił mi jednak zdjęcia.

Cytat:
UWAGA! W nowej generacji fotoradarów, np. MultaRadar CD, jeżeli rozpoznany zostanie więcej niż jeden pojazd w wiązce radarowej, to pomiar jest automatycznie odrzucany przez komputer sterujący radarem (nie jest wykonywane zdjęcie).

Z góry dzięki za każdą pomoc

piotreg - 20 Maj 2017, 08:03

Duża szansa, że Ci się udało, o ile w wiązce radarowej był już "duży".
ziomPL - 20 Maj 2017, 08:30

Tylko czy ten fotoradar zawsze błyska przy robieniu zdjęć :?: Jak są one konfigurowane, ponieważ jest kilka opcji. Proszę o wypowiedź specjalistów.
piotreg - 21 Maj 2017, 19:18

ziomPL napisał/a:
Proszę o wypowiedź specjalistów.

Czekamy na głos specjalisty.

OJCIEC - 24 Maj 2017, 15:10
Temat postu: Re: Błysk lampy
ziomPL napisał/a:
Czy ten konkretny fotoradar zawsze błyska jak jest ustawiony? Jechałem w słoneczny dzień.

Tak. Przy fotoradarze stacjonarnym nikt się nie bawi we włączanie, wyłączanie lampy na dzień, na noc. Lampa jest cały czas włączona.

Cytat:
UWAGA! W nowej generacji fotoradarów, np. MultaRadar CD, jeżeli rozpoznany zostanie więcej niż jeden pojazd w wiązce radarowej, to pomiar jest automatycznie odrzucany przez komputer sterujący radarem (nie jest wykonywane zdjęcie).

Możliwe, że tak jest, tego akurat nie wiem. Wiem natomiast, że nawet fotoradary, które tego nie robią mają na zdjęciu wizualizację szerokości wiązki i jeśli znajdą się w niej dwa pojazdy, pomiar jest nieważny.

piotreg - 12 Sierpień 2017, 20:11

Z lotu ptaka...
piotreg - 14 Czerwiec 2020, 13:51

Cytat:
Na odcinku z Oleśnicy do Międzyborza jest jeden fotoradar - w Drotłowicach. To jedno z miejsc, w których najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Od stycznia 2019 do końca marca 2020 ujawnił aż 10403‬ przypadki. Tylko w ubiegłym roku było ich 8744.

Link

piotreg - 5 Wrzesień 2020, 13:26

Cytat:
Na odcinku z Oleśnicy do Międzyborza jest jeden fotoradar - w Drotłowicach. W pierwszym półroczu ujawniono tutaj 2727 przekroczeń prędkości. To jedno z miejsc, gdzie bardzo często kierowcy pozwalają sobie na zbyt szybka jazdę. Na całym ubiegłym roku tylko ten jeden fotoradar złapał 8744 piratów drogowych.

https://gazetawroclawska.pl

piotreg - 22 Sierpień 2022, 16:03

Od stycznia do końca czerwca tego roku 24 urządzenia w województwie dolnośląskim wykonały łącznie 32 798 zdjęć! W Drołtowicach 1929 zdjęć.

Źródło

piotreg - 13 Luty 2023, 08:10

Cytat:
Najbardziej zapracowane fotoradary na Dolnym Śląsku. Rekordzista dziennie łapał nawet 26 piratów drogowych!



Sprawdziliśmy jakie fotoradary są najbardziej zapracowane na Dolnym Śląsku. Mamy kilkadziesiąt miejsc w województwie, gdzie na bieżąco monitorowane są popisy piratów drogowych. Najbardziej zapracowany fotoradar w zeszłym roku łapał średnio 26 kierowców dziennie. Gdzie on się znajduje i jak wypadały inne fotoradary?


Dane pochodzą z Centrum Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który koordynuje pracą ponad 500 fotoradarów, odcinkowych pomiarów prędkości czy urządzeń do monitorowania wjazdów na czerwonym świetle w całej Polsce. Takich punktów na Dolnym Śląsku jest 27, w tym najwięcej fotoradarów.

Rekordzista na Dolnym Śląsku dziennie łapał nawet 26 kierowców

Najbardziej zapracowany fotoradar na terenie województwa dolnośląskiego znajduje się przy drodze krajowej nr 8, na 66 kilometrze w Szklarach pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi, a Niemczą. W 2022 roku ten fotoradar złapał 9 574 piratów drogowych to 22 procent wszystkich naruszeń przepisów na Dolnym Śląsku. Średnio fotoradar robił 26 zdjęć dziennie. Szklarski rejestrator już od kilku lat rejestruje najwięcej wykroczeń na Dolnym Śląsku.

- Największym zarejestrowanym wykroczeniem w Szklarach w 2022 roku było przekroczenie dozwolonej prędkości o 79 km/h. W lipcu kierujący volkswagenem jechał 119 km/h. W miejscu, gdzie stoi fotoradar obowiązuje ograniczenie do 40 km/h – mówi Wojciech Król z biura prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Inne fotoradary na Dolnym Śląsku też ciężko pracowały

W poprzednim roku oprócz fotoradaru w Szklarach najwięcej wykroczeń zarejestrowały urządzenia w:

- Miłosnej na DK 36 – 5 119 wykroczeń
- Głuszycy Górnej na DW 381 – 4 204 wykroczenia
- Drołtowicach na DK 25 – 4 086 wykroczeń

Najwięcej mandatów w 2022 roku na Dolnym Śląsku nazbierali kierowcy na drodze krajowej nr 8 - 14 457 wykroczeń. Fotoradary stoją tam w Szklarach, Przerzeczynie-Zdrój, Ząbkowicach Śląskich i Mlecznej. Kolejną drogą, gdzie kierowcy nałapali 7 346 mandatów to droga krajowa DK 36, gdzie rejestratory stoją w Miłosnej i Niemstowie. Podium na Dolnym Śląsku zamyka DK 94 z 5 071 zarejestrowanymi wykroczeniami, gdzie fotoradary stoją w Marcinkowicach, Spalonej i Oławie.

- Największym zarejestrowanym wykroczeniem w woj. dolnośląskim w 2022 roku było przekroczenie dozwolonej prędkości w marcu w Miłosnej. Kierujący samochodem BMW przy ograniczeniu do 50 km/h, jechał 178 km/h. - dodaje Wojciech Król.

Coraz mniej mandatów z fotoradarów

W 2022 roku CANARD odnotowało blisko 969 tysięcy przypadków przekroczenia dozwolonych limitów prędkości. Rok wcześniej było ich ponad 1,4 miliona. Jak przyznają pracownicy biura prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego mają na to wpływ zaostrzone kary za przekroczenie prędkości.

Link


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group