Forum Mapy Fotoradarów
Ze stali nierdzewnej, balkonowe, różne - balustrady Olsztyn, a także barierki i poręcze. Każdy dom zasługuje na jak najlepsze.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE - Miodówko - DK nr 51 (Olsztynek - Olsztyn)

phonemaniac - 11 Październik 2008, 08:54
Temat postu: Miodówko - DK nr 51 (Olsztynek - Olsztyn)
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Miodówko

- wlot do miejscowości
, jadąc od strony Olsztyna, ogr. (90) /zdemontowany/

Atrapa fotoradaru stacjonarnego na terenie miejscowości Miodówko

- wylot z miejscowości
, jadąc w kierunku Olsztyna, ogr. (90) /zdemontowana/

Niedługo całkowicie drzewa przesłonią ten maszt. :P

bartek_63 - 13 Październik 2008, 21:30

Co koledzy na to? Zdjęcie jest mało wyraźne.
OJCIEC - 14 Październik 2008, 10:52

Zgodnie z ostatnią aktu mapy, kwalifikacja pudła została zmieniona na atrapę.
piotreg - 25 Styczeń 2010, 14:27

Tutaj macie fotkę i kilka istotnych informacji. Fotka rzeczywiście niewyraźna. Może phonemaniac zahaczy o ten maszt na wiosnę i zrobi nam ujęcie z bliższej odległości, żeby było wszystko jasne.
phonemaniac - 25 Styczeń 2010, 15:02

Poszukam w swoim archiwum czy nie mam jakiś wyraźnych zdjątek.
phonemaniac - 24 Listopad 2010, 12:48

Fotki ze starego archiwum ;)

Niestety nie mam innego ujęcia :(

phonemaniac - 20 Kwiecień 2011, 06:24

Informacja wg RMF FM - atrapa w Miodówku zdemontowana, jutro potwierdzę.
phonemaniac - 21 Kwiecień 2011, 10:44

Na potwierdzenie foto.
piotreg - 25 Grudzień 2011, 15:53

Ponoć atrapę zastąpił prawdziwek.
phonemaniac - 25 Grudzień 2011, 21:22

Dawno nie byłem w tamtym rejonie, ale jak będę to nie omieszkam w razie czego zrobić sesji.
piotreg - 26 Grudzień 2011, 11:36

:good:
phonemaniac - 6 Styczeń 2012, 09:17

Potwierdzam. W Miodówku jest zainstalowany maszt pod prawdziwego Fotorapida/Fotorapida C/CM. Oznakowanie miejsca pomiaru znakami D-51 bez oznaczenia odległości pomiaru. Celuje w jadących od Olsztynka w kierunku Olsztyna. Ograniczenie (90) . Zdjęć brak - aura nie pozwalała (deszcz ze śniegiem). Jak będę wracać, a pogoda będzie sprzyjająca, to zrobię sesję (następny termin to Wielkanoc).
pstryk - 6 Styczeń 2012, 13:10

phonemaniac napisał/a:
Oznakowanie miejsca pomiaru znakami D-51 bez oznaczenia odległości pomiaru.

W gwoli ścisłości tabliczki z napisem nie musi być przed stacjonarnym masztem.
Znaki D-51 powinny być ustawione jak mówi rozporządzenie:

Cytat:
Znak D-51 umieszcza się przed stacjonarnym urządzeniem rejestrującym w odległości:

— od 100 m do 200 m — na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/h,
— od 200 m do 500 m — na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h, z wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad,
— od 500 m do 700 m — na drogach ekspresowych i autostradach.

phonemaniac - 8 Styczeń 2012, 19:48

Sesja <FR> w Miodówku. Aura niezbyt sprzyjająca :( Ale na początek jest myślę ok.
Zaj007 - 10 Sierpień 2013, 21:24

Cytat:
Prawdopodobnie na drodze K-51 (Olsztyn - Olsztynek), na krzyżówce z drogą na Tomaszkowo ITD nowy maszt postawi. W powietrzu czuję MRCD Być może w Miodówku maszt też się zmieni. Właściwy temat się założy jak już coś konkretnego będzie się działo.

I że tak mistycznie powiem: słowo ciałem się staje. :grin:
Tylko po kiego "uja" było demontować atrapę i zakładać maszt pod Fotorapida skoro teraz CD przyjdzie? Na razie stawianie 2. masztu na krzyżówce na Tomaszkowo nie ruszyło.

Zaj007 - 16 Sierpień 2013, 21:30

Multa już stoi i sieje. Nie miałem czasu na robienie zdjęć, więc update w tym przedmiocie później. Chyba, że tradycyjne phonemaniac mnie wyprzedzi. :grin:
phonemaniac - 17 Sierpień 2013, 10:26

Na razie nie wyprzedzi. ;) Nie prędko będę w Olsztynie. :(
piotreg - 17 Sierpień 2013, 10:45

A stary słup zdemontowali? :D
Zaj007 - 17 Sierpień 2013, 22:45

Nie widziałem go. Ale byłem tak zaaferowany nowym, że mogło mi umknąć. :grin:
elektro - 18 Sierpień 2013, 11:09

A jakie jest w tej chwili ograniczenie prędkości? Bo pamiętam, że było 90 km/h przy kilku fotoradarach.
Zaj007 - 19 Sierpień 2013, 23:54

(90) bez zmian.
inżynier - 28 Sierpień 2013, 12:20

Zaj007 napisał/a:
Nie widziałem go. Ale byłem tak zaaferowany nowym, że mogło mi umknąć. :grin:

Szarego już nie ma.

Zaj007 - 21 Wrzesień 2013, 18:17

No to update. :smile:

Kierunek Olsztynek:



Kierunek Olsztyn:


phonemaniac - 11 Listopad 2013, 20:35

Sesja w późno jesiennej scenerii. Zobaczcie co ma na obiektywie ;)
piotreg - 17 Luty 2014, 18:03

Maszt oczywiście wpięty jest do systemu CANARD - aktywny 24h na dobę.
mariom2 - 29 Październik 2014, 19:46

Długo nie pochodził. :grin:

Źródło: FB

małymobil - 29 Październik 2014, 23:12

:facepalm:

Będzie robił zdjęcia bez lampy. :lol:

Zaj007 - 30 Październik 2014, 00:44

To po kuli dziura?!
autogaz1984 - 30 Październik 2014, 10:46

Nie, to tylko pszczoła się zagapiła i nie chcący w <FR> przypie... rdzieliła. :wink: :grin:
piotreg - 30 Październik 2014, 18:58

Równie dobrze jakiś mniej inteligentny mógł go np. jakimś stalowym kołkiem potraktować...
phonemaniac - 10 Listopad 2014, 15:59

W Miodówku <FR> dostał nową głowę. Na razie jeszcze w folii.
euros - 10 Listopad 2014, 18:37

Zaraz pewnie jakiś głupek znowu go zdewastuje.
elektro - 11 Listopad 2014, 18:47

Potwierdzam, dalej w folii. :)
phonemaniac - 24 Listopad 2014, 14:55

Cytat:
Kosztowna naprawa zniszczonego fotoradaru pod Olsztynem

Urządzenie w Miodówku przy drodze krajowej nr 51 Olsztyn - Olsztynek zostało zniszczone w październiku. Początkowo wydawało się, że naprawa będzie kwestią dni, jednak uszkodzenia okazały się poważne. Straty to ok. 45 tys. zł.


Na łamach olsztyn.wyborcza.pl informowaliśmy, że ofiarą wandali padł jeden z nielicznych fotoradarów funkcjonujących na stałe na drogach w pobliżu Olsztyna. Urządzenie do mierzenia prędkości w Miodówku stoi w skrzynce przy głównej drodze przelotowej, którą w tym miejscu można jeździć 90 km na godz. Tuż obok jest przystanek autobusowy i skrzyżowanie, na którym kierowcy muszą skręcić, by wjechać do wsi.

Fotoradar stanął już wiele lat temu na wniosek mieszkańców. Nie wszystkim jednak urządzenie się podobało. W październiku nieznani sprawcy za pomocą metalowego pręta zniszczyli urządzenie i uciekli z miejsca zdarzenia.

Na początku wydawało się, że uszkodzona jest tylko szybka od urządzenia robiącego zdjęcia nieprzepisowo jadącym kierowcom. Urządzenie na swoje miejsce miało wrócić w ciągu kilku dni. Aparat został wyjęty ze statywu w celu sprawdzenia jego stanu, a uszkodzoną obudowę owinięto w czarną folię, która ma zapobiegać dostaniu się wilgoci do wnętrza. Po oględzinach okazało się, że fotoradar jest poważnie uszkodzony. - Ucierpiał obiektyw aparatu, który jest bodaj najdroższą częścią całego mechanizmu. Naprawa tego elementu wyniesie około 45 tys. zł - mówi Henryk Karwowski, naczelnik północno-wschodniej delegatury Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego. Koszty renowacji obiektywu poniesie osoba, która zniszczyła urządzenie. Jeżeli sprawca nie zostanie złapany, za wszystko zapłaci firma, w której ubezpieczony jest fotoradar.

Policja cały czas szuka winnych aktu wandalizmu. - Prowadzimy postępowanie, ale cały czas nie ustaliliśmy sprawcy tego incydentu - informuje Małgorzata Demianiuk z olsztyńskiej policji. Za uszkodzenie cudzego mienia grozi od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności.

LINK

pawel.mat33 - 13 Styczeń 2015, 11:29

Pewnie ktoś strzelał do fotoradaru.
piotreg - 13 Styczeń 2015, 16:10

Takie są efekty swobodnego dostępu do broni pneumatycznej. To już nie pierwszy ostrzelany maszt.

Tu przykład z małopolski:


phonemaniac - 29 Styczeń 2015, 07:36

Cytat:
Gwałtownie hamują, mimo że można jechać 90 km na godz.

Przepisowo jeżdżący kierowcy skarżą się na innych uczestników ruchu, którzy panikują na widok fotoradaru w Miodówku pod Olsztynem.


W tej miejscowości działa jeden z nielicznych fotoradarów znajdujący się na drogach w pobliżu Olsztyna. Stanął na wniosek mieszkańców kilka lat temu. Obok skrzyżowania znajduje się przystanek autobusowy, do którego ludzie mogą się dostać tylko przechodząc przez ruchliwą drogę krajową nr 51. Ustawienie masztu miało sprawić, że samochody będą jeździły wolniej.

Czytelnicy skarżą się jednak, że niektórzy aż za bardzo przejęli się fotoradarem. Dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosi 90 km na godz. Mimo to wielu kierowców na widok radaru gwałtownie hamuje, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. - Kilka dni temu wracałem z pracy, podróżując z dozwoloną na tym odcinku prędkością. Przede mną jechał samochód na nidzickich numerach rejestracyjnych. Kiedy zobaczył fotoradar, zwolnił praktycznie do czterdziestki i w ostatniej chwili hamowałem, żeby nie wjechać mu w bagażnik - relacjonuje pan Wojciech, który codziennie dojeżdża tą trasą do Olsztyna.

Niedawno na portalu olsztyn.wyborcza.pl pisaliśmy o kosztownym uszkodzeniu fotoradaru w Miodówku. W komentarzach pod tekstem również pojawiały się nieprzychylne opinie na temat kultury jazdy w tym miejscu. - Za każdym razem, jak wjeżdżam do wsi, znajdzie się ktoś, kto zwolni do "50". I tu nasuwa się pytanie. Czy taki zwalniający bezcelowo kierowca nie zasługuje na karę za kompletny brak znajomości przepisów? Tam nie ma żadnego znaku, który informowałby nas o ograniczeniu prędkości czy terenie zabudowanym - brzmi jeden z komentarzy.

- Skoro nie ma tam żadnego znaku informującego o konieczności zmniejszenia prędkości, to znaczy, że obowiązuje dozwolona prędkość dla drogi jednojezdniowej poza terenem zabudowanym, a więc 90 km na godz. - tłumaczy Rafał Prokopczyk z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. - Znaki, jakie są tam ustawione to informacja o znajdującym się fotoradarze, wjeździe do miejscowości i zakaz wyprzedzania. Żaden nie mówi, że trzeba zmniejszyć prędkość.

Funkcjonariusz dodaje, że niebezpieczne sytuacje wynikają nie tylko z nieznajomości przepisów, lecz także z tego, że nie obserwują znaków. - Gdy się zagapią i w ostatniej chwili widzą żółtą skrzynkę, hamują nie patrząc na to, co się dzieje za ich autem - kończy.

Według policyjnych statystyk w zeszłym roku na drodze nr 51 w gminie Stawiguda odnotowano około 140 zdarzeń drogowych, w których jedna osoba zginęła a 19 zostało rannych. 37 zdarzeń wynikało z niedostosowania prędkości do warunków ruchu, 22 z nieudzielenia pierwszeństwa, 16 z niezachowania należytej odległości między pojazdami, a 15 z wykonania nieprawidłowych manewrów drogowych.

LINK

piotreg - 29 Styczeń 2015, 08:42

Jeżeli w tym miejscu nie ma potrzeby ograniczyć prędkości do (70) lub (50) , to jaki sens w tym miejscu ma fotoradar? :o
Zaj007 - 29 Styczeń 2015, 15:47

Żeby 9 dyszek trzymać. Tam jest wyjazd ze wsi na drogę i przystanek PKS. Pałowanie niewskazane. A druga rzecz, to że ludzie automatycznie zwalniają do ok. (80) ze strachu.
phonemaniac - 4 Czerwiec 2015, 15:35

A w Miodówku masztu już nie ma. Zdemontowany. Pewnie ze względu na budowę S51 z Olsztynka do Olsztyna.
phonemaniac - 6 Czerwiec 2015, 20:00

Dokumentacja poglądowa.
piotreg - 6 Sierpień 2015, 21:07

Maszt zdemontowany jakiś czas temu zostanie przeniesiony do miejscowości Chojny Młode.
piotreg - 5 Grudzień 2017, 19:13

Do dzisiaj pucha gnije w magazynie i ostatecznie trafi do miejscowości Fasty.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group