Forum Mapy Fotoradarów

Delegatura Północna - Delegatura Północna

Fear - 15 Wrzesień 2012, 20:25
Temat postu: Delegatura Północna
Cytat:
Kujawsko-Pomorski Inspektorat Transportu Drogowego

Nieoznakowany pojazd wyposażony w videorejestrator:

- czarny Opel Vectra C, nr rej. CB 74733 /zdjęty ze służby/

Nieoznakowany pojazd wyposażony w rejestrator TruCam:

- szare BMW 330i xDrive, nr rej. WU 2243R

Nieoznakowane pojazdy wyposażone w fotoradar AD9 C:

- czarny VW Passat B8, nr rej. WU 8133F
- czarny Ford Mondeo III, nr rej. WE 576CW /oddelegowany do Pomorskiego Inspektoratu Transportu Drogowego/
- srebrny Ford Focus Combi III, nr rej. WE 584CW
- żółty Peugeot Partner II, nr rej. WE 216EC /oddelegowany do Oddziału we Włocławku/

phonemaniac - 28 Wrzesień 2012, 06:54
Temat postu: WITD Bydgoszcz
Jak donosi brat z trasy, głośno o niej na #19 w okolicy Bydgoszczy - czarny Opel Vectra C przed FL, nr rej. CB 74733.
Maciexas - 22 Październik 2012, 18:33

Na estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, Opel z trzema panami ubranymi w odblaskowe kamizelki z napisem Inspekcja Transportu Drogowego i Iskrą w rękach → OPEL VECTRA, ciemnozielony, nr rej. nie jestem pewien, ale chyba CB 73744 lub CB 74733. :D Na 100% bydgoskie blachy. Nie wiem czy miał videorejestrator.
Maciexas - 29 Październik 2012, 15:59

CB 74733 widziany dziś pod siedzibą gdańskiego ITD!
inżynier - 31 Październik 2012, 14:49

A między Bydgoszczą a Osielskiem granatowy Mercedes Vito, nr rej. GD 7670T. Chyba się podmienili? Uważajcie, bo tam się da naprawdę pojechać.
inżynier - 31 Październik 2012, 15:07

A fotoradary obsługuje żółtek na WE 216EC. Widziany w Niewieścinie.
unijnaeuropa - 6 Listopad 2012, 23:37

Orientuje się ktoś, gdzie w Toruniu Inspekcja chowa swoje samochody? Kiedyś widziałem przez chwilę na terenie WORD, ale może to być błędne.
przemx - 10 Listopad 2012, 07:45

ITD w Toruniu swoją delegaturę ma też właśnie na terenie WORD. To jest Polna 109/111, bynajmniej tak wynika z procedury przetargowej.
przemx - 15 Listopad 2012, 13:53

W dniu dzisiejszym wozik Peugeot Partner stał na wlocie od strony Włocławka. Także jeździł. Informacja zaczerpnięta z CB-radio. Wychodzi z tego, że doinstalowali mu AD9. Czy może ktoś to potwierdzić?
Fear - 20 Listopad 2012, 16:57

Mała aktualizacja:

- srebrny Ford Focus combi, nr rej. WE 584CW
- czarny Ford Mondeo III, nr rej. WE 576CW

przemx napisał/a:
W dniu dzisiejszym wozik Peugeot Partner stał na wlocie od strony Włocławka. Także jeździł. Informacja zaczerpnięta z CB-radio. Wychodzi z tego, że doinstalowali mu AD9. Czy może ktoś to potwierdzić?

Zgadza się :good:

przemx - 20 Listopad 2012, 19:37

Wychodzi na to, że Mondeo albo Focus może zostanie przekazane do Torunia. Dzisiaj podejrzanie jechał wolno Mondeo III na krajowej 10 w stronę Lipna. Nie zdążyłem końcówki ujrzeć. Jak potwierdzę informację to dam znać, choć parking ITD w Toruniu na Polnej jest trudno dostępny :-)
przemx - 23 Listopad 2012, 16:45

Dzisiaj sygnały o samochodzie ITD na krajowej 80.
Kaśka - 26 Listopad 2012, 11:25

Może jeszcze inspektory zakażą używać CB Radia żeby jeszcze więcej fotek nawalić ludziom.

A po Włocławku kreci się coś z fotoradarem? I te auta mają fotoradar tylko z przodu? Tzn. jeśli dojeżdżam do nich z tyłu to fotki mi nie cykną, rozumiem?

przemx - 26 Listopad 2012, 11:27

Kręci, kręci. Mam potwierdzone informacje o znajomych z Włocławka, że w tamtym tygodniu na wlocie/wylocie w stronę Torunia - stał pomarańczowy Peugeot Partner z tym kogutem na dachu i focił.

Tak - mają tylko z przodu, jednak często ustawiają się pod prąd stojąc, dlatego zabezpieczają się jak mogą, żeby ustrzelić jak najwięcej.

piotreg - 26 Listopad 2012, 12:08

Kaśka napisał/a:
I te auta mają fotoradar tylko z przodu? Tzn. jeśli dojeżdżam do nich z tyłu to fotki mi nie cykną, rozumiem?

W takiej sytuacji dop. jak ich wyprzedzisz, zrobią Ci fotkę odjazdową.

Maciexas - 26 Listopad 2012, 16:54

Uwaga, w Gdańsku krąży Focus:
PieTrzaK - 26 Listopad 2012, 17:00

Ładnie to tak na powierzchni wyłączonej z ruchu stawać, Panowie Inspektorzy? :roll:
przemx - 26 Listopad 2012, 17:06

No to jest ewidentne łamanie prawa. Tłumaczą się nieraz strażnicy miejscy, że są uprzywilejowanym pojazdem itd.

Kiedy pojazd jest uprzywilejowany?

To, że samochód ma napis „Policja”, koguty na dachu i funkcjonariusza za kierownicą, nie oznacza, że prowadzący może robić na drodze wszystko. W normalnych warunkach prawo traktuje go jako normalnego uczestnika ruchu drogowego i tym samym musi się stosować do wszystkich przepisów.

Cytat:
Zgodnie z ustawą – Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 r. pojazd jest uprzywilejowany tylko wówczas, gdy wysyła sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, a do tego ma włączone światła mijania lub drogowe (długie).
Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, z zachowaniem szczególnej ostrożności, nie stosować się do niektórych przepisów o ruchu pojazdów, gdy uczestniczy w:

– akcji związanej z ratowaniem życia, zdrowia ludzkiego lub mienia albo koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa,
– przejeździe kolumny pojazdów uprzywilejowanych,
– wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona.

Link

Maciexas - 26 Listopad 2012, 17:08

Racja, jutro będę miał chwilę to wyślę zdjęcie na Policję :D Ciekawe co z tego będzie :D
piotreg - 27 Listopad 2012, 10:26

Maciexas napisał/a:
Uwaga, w Gdańsku krąży Focus:

Dlatego też na razie jest przypisany do Oddziału Gdańsk. Natomiast wychodzi na to, że w woj. kujawsko-pomorskim lata Mondeo.

przemx napisał/a:
To, że samochód ma napis „Policja”, koguty na dachu i funkcjonariusza za kierownicą, nie oznacza, że prowadzący może robić na drodze wszystko. W normalnych warunkach prawo traktuje go jako normalnego uczestnika ruchu drogowego i tym samym musi się stosować do wszystkich przepisów.

Racja, powinni się stosować do przepisów RD.

Maciexas napisał/a:
Racja, jutro będę miał chwilę to wyślę zdjęcie na Policję :D Ciekawe co z tego będzie :D

Żeby nadać bieg sprawie, musiałbyś złożyć oficjalnie zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia. Chcesz narobić szumu :?: :o Podeślij fotkę do jakiegoś brukowca :D

Maciexas - 27 Listopad 2012, 16:42

No może narobię szumu :D
piotreg, niestety muszę pokrzyżować ci szyki - dziś w Gdyni latało Mondeo :lol: Info CB, ale kierowcy non stop to powtarzali, mówili że właśnie mijają ITD.

piotreg - 28 Listopad 2012, 09:07

Maciexas napisał/a:
piotreg, niestety muszę pokrzyżować ci szyki - dziś w Gdyni latało Mondeo :lol: Info CB, ale kierowcy non stop to powtarzali, mówili że właśnie mijają ITD.

:bang:

przemx - 29 Listopad 2012, 11:34

Mondeo WE 576CW widziane bardzo często w okolicach Makro, wylot na Inowrocław z Bydgoszczy.
przemx - 3 Grudzień 2012, 15:38

Oznakowany Peugeot Partner dzisiaj w miejscowości Wola (powiat lipnowski), droga krajowa numer 10.
Misial - 3 Grudzień 2012, 15:49

przemx napisał/a:
Oznakowany Peugeot Partner dzisiaj w miejscowości Wola (powiat lipnowski), droga krajowa numer 10.

Wola-Warzonkowo - (trasa na odcinku Walentowo-Kikół).

przemx - 3 Grudzień 2012, 16:00

Przepraszam za błąd. Celowali tam na (70) , charakterystyczny w tym miejscu jest bar (chyba już nieczynny), a przy nim duża stacja przekaźnikowa telefonii komórkowej.
Misial - 3 Grudzień 2012, 16:03

Na tym łuku? A tam są same wysepki.
przemx - 3 Grudzień 2012, 16:22

Trochę dalej. Jadąc od strony Torunia mijasz bar, skręt na Wawrzonkowo/Makowiska, kończą się wysepki, po lewej stronie jest figura i wjazd do miejscowości Wola i za tym wjazdem, we wjeździe na pole. Na radiu brak informacji, że stoją. Co za naród :-)
Fear - 3 Grudzień 2012, 18:24

Da radę jakąś fotkę im pstryknąć? :wink:
Kaśka - 3 Grudzień 2012, 20:57

Na radyjku w Płocku ok. 11 krzyczeli, że pod Włocławkiem na drodze K-62, niedaleko stoczni rzecznej, stoi jakiś żółty "kangur" z kamerką. Nie chodziło czasem o żółtego Peugeota Partnera ITD?
przemx - 3 Grudzień 2012, 23:10

Nie wiem, nie słyszałem. Peugeocik stał około 15-15.30 w miejscowości Wawrzonkowo przy drodze K-10. Jak już znajoma jechała o 17 nie było go.
piotreg - 4 Grudzień 2012, 09:41

Kaśka napisał/a:
Na radyjku w Płocku ok. 11 krzyczeli, że pod Włocławkiem na drodze K-62, niedaleko stoczni rzecznej, stoi jakiś żółty "kangur" z kamerką. Nie chodziło czasem o żółtego Peugeota Partnera ITD?

Innej opcji nie ma -> żółty Peugeot Partner II , nr rej. WE 216EC

caspin - 5 Grudzień 2012, 20:24
Temat postu: Bydgoskie ITD i ich nowa zabawka
Jadąc dziś ulicą Nowotoruńska w stronę Bydgoszczy dostrzegłem najnowszą zabawkę ITD. Brak jakiegokolwiek znaku (np. D-51) na całej długości. Samochód robił zdjęcia na odjazd. Próg wyzwolenia wynosił +26km/h, obowiązuje tam 50km/h (teren zabudowany).

Strzelał prawie co drugi samochód, lampa błyskowa aktywna.

Pytanie, po co nasi kochanie posłowie nakazali oznaczać miejsca kontroli znakiem, skoro ITD może stanąć gdzie chce i kiedy chce.

Częstym miejscem kontroli jest też ulica Armii Krajowej, gdzie obowiązuje 100km/h.

OJCIEC - 5 Grudzień 2012, 20:59

caspin napisał/a:
Pytanie, po co nasi kochanie posłowie nakazali oznaczać miejsca kontroli znakiem, skoro ITD może stanąć gdzie chce i kiedy chce.

Bo wszystkie zwierzęta są równe, ale są zwierzęta równiejsze :grin:

przemas931 - 5 Grudzień 2012, 21:18

Dobrze wiedzieć czym dodatkowo polują :)
przemx - 5 Grudzień 2012, 21:38

No polują. Jesteś pewien, że tylko odjazd, a nie w dwie strony? Jednak pewnie jak wiesz, ile wynosił próg wyzwolenia, to spytałeś się panów i o to. A koło której godziny to było?
Misial - 5 Grudzień 2012, 21:49

A ja mam takie pytanie, czy na drogach lokalnych/miejskich także może patrolować ITD?
caspin - 5 Grudzień 2012, 22:09

Oczywiście, że we dwie strony zbierał chętnych, ale nastawiony był na odjazd, bo nadjeżdżający zdążyli go zauważać (ci kumaci i kierowcy tira). Pan operator zdradził mi próg, było nim +26. Zdjęcie zrobione o 13:10.
Maciexas - 5 Grudzień 2012, 22:40

Widać niebezpieczeństwo czyhające na drodze. Sądzę, że dzięki prewencyjnemu patrolowi ITD, ilość wypadków w tym miejscu zmniejszyła się o 86%.
Fear - 5 Grudzień 2012, 23:01
Temat postu: Re: Bydgoskie ITD i ich nowa zabawka
caspin napisał/a:
Pytanie, po co nasi kochanie posłowie nakazali oznaczać miejsca kontroli znakiem, skoro ITD może stanąć gdzie chce i kiedy chce.

Te znaki tyczą się tylko <SM> i <SG> .

przemx - 5 Grudzień 2012, 23:12

Dzięki za odpowiedź. Co do kumatowości ludzi, to po ostatniej wizycie Partnera w mojej okolicy stwierdzam - jest niska.
piotreg - 6 Grudzień 2012, 09:10

Misial napisał/a:
A ja mam takie pytanie, czy na drogach lokalnych/miejskich także może patrolować ITD?

Mogą patrolować wszystkie drogi publiczne.

Misial - 6 Grudzień 2012, 09:42

Tak się pytałem, bo caspin, jak wkleił to zdjęcie... to jest to droga miejska... motyla noga - same lasy, ale tablica teren zabudowany... :D

No ale narzekaliśmy na wsiunów ze <SM> , to teraz może trzeba by było nazwać tych Idioci Terenowego De...bili... zmu.

challenger0144 - 7 Grudzień 2012, 10:58

Witam, jestem tu nowy. Chciałem Was ostrzec przed ciemnym Mondeo z radarem wmontowanym. Napotkałem go dziś na drodze nr 80 w Czarnowie pod Bydgoszczą. Ciekawe jaką ma tolerancję. Co ważne, nie było ostrzeżenia o fotoradarze. To pewnie te nowe z ITD :mad:
piotreg - 7 Grudzień 2012, 11:15

Zgadza się, WITD. Twój post scaliłem z działem, w którym znajdziesz więcej informacji na temat AD9 C WITD.
challenger0144 - 7 Grudzień 2012, 11:33

Wie ktoś ile się czeka na mandacik taki? Człowiek lata codziennie do Torunia i z powrotem i kto wie ile to cholerstwo fotek mi narobiło.
piotreg - 7 Grudzień 2012, 12:34

WITD w prasie chwali się, że cała procedura zajmuje ok. 30. dni. Teoretycznie muszą się zmieścić w terminie nie dłuższym niż 180. dni.

Po dzień dzisiejszy tylko 3. pojazdy Delegatury Południowo-Zachodniej zrobiły ponad 15.000 zdjęć, więc można uznać, że się zasypali papierami.

małymobil - 7 Grudzień 2012, 13:32

Znajoma dostała pismo za wykroczenie z Młynka po 8. dniach roboczych, czyli bardzo szybko. Data wykroczenia 6.11, a 16. pismo miała w domu.
przemx - 7 Grudzień 2012, 15:29

Peugeot Partner widziany dziś przez ojca o godzinie 14 po raz kolejny w miejscowości Wola-Warzonkowo (to jest około 342 km drogi K-10). Stali w tym samym miejscu co wtedy. Jak już dostanę kartę do aparatu to wybiorę się na photo-polowanie. Stoją z tego co wiem nadal.
challenger0144 - 7 Grudzień 2012, 19:41

Ja wszystko rozumiem - że kryzys i w ogóle. Ale nikt w skuteczność tego nie wierzy. Załóżmy, że jedziemy w podróż i fotograf ITD zrobi nam pamiątkę. Nie wiemy o tym w słoneczny dzień i całą podróż jedziemy ze świadomością, że nasz sposób jazdy jest wspaniały i że nie daliśmy się złapać. Więc brakuje w tym procesie zmniejszenia prędkości. Mogliby chociaż jakąś centrale stworzyć by informacje o ewentualnym zdjęciu wysyłano nam na telefon. Od tej pory jeździlibyśmy więcej, nie stresowalibyśmy się o fotki i teoretycznie byłoby bezpieczniej. No ale nie o to tu chodzi.
piotreg - 7 Grudzień 2012, 20:03

Tu chodzi o te 1,5 mld. zł, które założył Vincent. :twisted:
przemx - 13 Grudzień 2012, 17:09

Dzisiaj od 14 Partner kręcił się w okolicach miejscowości Wola, Kikół, Złotopole (droga K-10). Za to, że to jest Partner, a nie Kangoo niektórzy by zabili. Rozbroiła mnie też pani na CB, która była zła za to, że ktoś jej powiedział o fotoradarze na 342km, a tam nic nie było. Niektórzy jej zwrócili uwagę, że rzeczywiście ktoś się pomylił, bo on stał na 344. Pani wtedy była rozgoryczona pomyłką o 2 km i to bardzo - dużo niecenzuralnych poleciało...

PS. Niestety kontrola zasłyszana wyłącznie podczas powrotu do domu, nie miałem możliwości podjechania pofocić ;) A moja <SG> Obrowo dziś maszynki nie wystawiła :(

przemx - 14 Grudzień 2012, 15:13

GITD w żółtym autku znowu w tym samym miejscu od około 14, czyli w miejscowości Wola, około 343km drogi K-10. Może ktoś go zauważył wcześniej aniżeli przed godziną, 14 bo gdzieś on stał wcześniej. Po ustawieniu auta i późniejszym jego powrocie przez Toruń mogę tylko przypuszczać, że przyjeżdża od strony Lipna.

Ciekawostka - nasz żółtek nie posiada pomarańczowych kogutów na dachu z napisem GITD, czyli tylko jest żółty.

scotti - 14 Grudzień 2012, 15:36

5-go żółtek stał na 232km drogi K-1 przed Włocławkiem, jadąc od Torunia i ma na dachu koguta z napisem GITD (foto niżej).

Dzisiaj czarne Mondeo od rana stało na przykościelnym parkingu w Czarnowie na drodze K-80 dokładnie na 24km (droga Bydgoszcz-Toruń).

przemx - 6 Styczeń 2013, 20:53

W miejscowości Czarnowo (droga K-80 na odc. Toruń-Bydgoszcz) przy kościele często stoi Mondeo. Natomiast Partner w miejscowości Wola (droga K-10) - ograniczenie do 70 km/h - Filmik z Youtube:


mario77 - 16 Styczeń 2013, 20:17

Wczoraj ok. 22 Mundek (dodatkowa lampa na dachu) stał na wylocie z Bydgoszczy za Toyotą.
Fear - 4 Luty 2013, 19:48

Do kolekcji.
przemx - 27 Luty 2013, 22:08

To było w Woli na drodze K-10.

Natomiast w dniu dzisiejszym Ford Focus combi z radarkiem widziany był w Brzozie - trasa Toruń-Włocławek. Informacja z godziny 14.30 z CB radio. Nie wiem jak bardzo prawdziwa, jednak potwierdzona przez kilka osób, że jechał w stronę Włocławka. Co auto z oddziału w Gdańsku robiło pod Toruniem? Nie mam bladego pojęcia i na ile to jest prawdziwa informacja.

przemx - 27 Marzec 2013, 17:09

Partner dzisiaj na drodze K-10 od 9, po długiej przerwie. Informacja od innych użytkowników CB-radio. Stał oczywiście na 343.
mar - 9 Kwiecień 2013, 10:53

Obyś się nie mylił :) Dopiero dziś do mnie dotarło o żółtych Partnerach i sobie przypomniałem, że 27 marca jadąc 10-ką od Torunia do Bydgoszczy, widziałem jakiegoś żółtka, ale zbagatelizowałem to. Już nastawiałem się na konkretny mandacik, ale pocieszyłeś mnie, że w tych godzinach partner był ok. 40 km w drugą stronę :)
mar - 9 Kwiecień 2013, 18:31

Z dokumentów przetargowych GITD (link) wynika, że w Bydgoszczy są dwa Peugeoty. Ma ktoś wiedzę czy oba są wyposażone w fotoradar?
piotreg - 14 Maj 2013, 21:37

szyna napisał/a:
Czarna Vectra ITD o rej. zaczynających się CB... cały czas stoi w Gdańsku, więc powinna być przypisana do Gdańska, a nie do Bydgoszczy.

g1kowal - 13 Czerwiec 2013, 22:03

Na filmie (jak się dobrze przyjrzycie nr rej.) WE 576CW:



Źródło: www.youtube.com

przemx - 28 Listopad 2013, 20:40

Wczoraj Peugeot z fotoradarem na wlocie do Lipna (droga K-10, km 357, ogr. 50km/h). Potem poleciał jak zwykle do Szpetala na (40) .

Mondeo latało pomiędzy Lipnem i Sierpcem i pstrykało w locie.

grundi - 23 Styczeń 2014, 18:53

Czy ktoś może potwierdzić obecność czarnego Mondeo ITD dziś w Dragaczu przy Orlenie za mostem coś koło 13? Na #19 ostrzegali, jak dojechałem to już go nie było, więc osobiście nie mogę potwierdzić.
piotreg - 23 Styczeń 2014, 19:24

Wychodzi na to, że Focus ponownie zawitał w Gdańsku.
grundi - 25 Styczeń 2014, 15:09

W poniedziałek będę się kręcił po Bydgoszczy to podsłucham czy się kręci Focus czy Mondeo.
grundi - 12 Grudzień 2014, 12:56

Srebrny Focus WE 584CW, dziś na Fordońskiej zatrzymał małego mobila i dwie białe czapki wypisywały kwity, nie zauważyłem czy zieloni czy niebiescy.
piotreg - 12 Grudzień 2014, 19:35

Możliwe są tylko dwa warianty:

1) zielony x2
2) zielony + niebieski

grundi - 12 Grudzień 2014, 20:01

A w jakiej konfiguracji wolno im zatrzymać "klienta" za prawdopodobnie przejazd na czerwonym świetle?
piotreg - 13 Grudzień 2014, 15:51

W każdej. :D
grundi - 13 Grudzień 2014, 20:47

Bez względu na "rodzaj załogi" ewidentnie Focus jest w Bydgoszczy i przed świętami zatrzymuje również "z lotu".
piotreg - 14 Grudzień 2014, 12:47

Taki pomiar jest mniej niebezpieczny. :D Z pobocza zawsze polegnie więcej osób. :grin:
grundi - 14 Grudzień 2014, 18:05

Też prawda, chociaż jak na poboczu stoi srebrny Focus, to zawsze zwracam uwagę, a jak jedzie to już jest średnio, bo 45% przedstawicieli handlowych ma srebrne Focusy (45% Skody Octavie, 10 % to reszta pojazdów należących do PH). :grin:
piotreg - 2 Lipiec 2015, 16:07

<itd> cały czas miesza, ale na chwilę obecną czarny Opel Vectra C, nr rej. CB 74733 (1 kamera, model przed fl.) stacjonuje w Bydgoszczy.

Źródło: http://elightbars.pl/

piotreg - 2 Czerwiec 2018, 13:27

Żółty Peugeot Partner II, nr rej. WE 216EC stacjonuje we Włocławku na ul. Okrężnej 21.
grundi - 25 Marzec 2019, 13:15
Temat postu: Focus ITD
Przed chwila ustrzelony w Brzozie koło Bydgoszczy. Na stacji benzynowej pisali mandat dla kierowcy osobowego mercedesa. Czyżby wzięli się za prędkość w osobówkach?
delpiero - 19 Kwiecień 2019, 17:00

:arrow: WE 584CW
grundi - 14 Październik 2019, 21:27

W piątek na drodze K-80 w kierunku Torunia minąłem VW Passat B8 numery W... dalej nie widziałem. W ostatnim momencie zauważyłem radar w atrapie.
wojtex - 15 Październik 2019, 06:44

Mondeo WE 575CW znowu cyka zdjęcia.

Cytat:
Dostał mandat z GITD, choć nie było radaru. Mamy rozwiązanie zagadki



Czy można dostać mandat "znikąd"? Kierowca, który się do nas zgłosił, nie krył zdziwienia. Otrzymał zawiadomienie od GITD, choć przy drodze, na jakiej został przyłapany, nie stoi fotoradar. Rozwiązaniem zagadki jest zapomniany już nieco typ urządzeń, którymi wciąż dysponuje GITD.


Niespodzianka z samochodu

Droga krajowa nr 50 pomiędzy Płońskiem a Ciechanowem ciągnie się niemal prosto, a niezłej jakości asfalt z wyraźnie wymalowanymi liniami kusi, by jechać szybko. Wielu kierowców po wjechaniu do miejscowości Ojrzeń zwalnia tylko nieznacznie. W końcu doskonale znane wszystkim zmotoryzowanym żółte fotoradary w znacznej liczbie występują na sąsiedniej, położonej na zachód drodze nr 7. Czasami można jednak spotkać się z niespodzianką.

Jeden z naszych czytelników otrzymał od GITD list, a w nim zdjęcie samochodu z informacją o przekroczeniu prędkości na drodze krajowej nr 50 w Ojrzeniu. Mężczyzna nie krył zaskoczenia. Zna te okolice i doskonale wie, że nie ma tam żadnego fotoradaru. Skąd więc wzięło się zdjęcie? Diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach.

Jak dowiadujemy się z listu, zdjęcie wykonało urządzenie typu AD9 C. To mobilny fotoradar wyprodukowany przez czeską firmę Ramet. Egzemplarz, o którym mowa, jest zamontowany w kabinie forda mondeo o numerze rejestracyjnym WE 575CW.

Link

piotreg - 15 Październik 2019, 11:24

wojtex napisał/a:
Mondeo WE 575CW znowu cyka zdjęcia.

Wszystkie, będące w służbie, Mondeo, Focusy i Partnery znowu cykają zdjęcia. Wspomniane przez Ciebie Mondeo niewiele wspólnego ma z Delegaturą Północną...

phonemaniac - 15 Październik 2019, 13:17

No a jak się to ma, że wszystkie sprzęty z AD9 C obecnie cykają zdjęcia, do tego, że mierzą na częstotliwości 34 GHz (ponoć zastrzeżonej dla wojska)?
piotreg - 15 Październik 2019, 18:58

Musieli dostać zgodę.
phonemaniac - 15 Październik 2019, 19:30

A można gdzieś to sprawdzić?
piotreg - 28 Październik 2019, 10:17

W Delegaturze Północnej grasuje czarny VW Passat B8, nr rej. WU 8133F. Sprzęt (AD9 C) wygląda na przekładkę ze starszej floty.
Spawacz - 10 Grudzień 2019, 04:44

Cytat:
Zatrzymali ją "tajniacy". To nie była policja



Ponad 160 km/h na liczniku i alkohol w wydychanym powietrzu. Kobietę za kierownicą zatrzymali funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie. Nie byli to policjanci.


Droga krajowa nr 5 pomiędzy Bydgoszczą a Świeciem ma po jednym pasie w każdą stronę, pobocze i nawierzchnię, której nie można nazwać wzorową. Droga jest jednak prosta, więc zachęca niektórych do dociśnięcia stopą pedału przyspieszenia. Tak właśnie było w przypadku kobiety jadącej oplem insignią.

Kierująca nie zwróciła uwagi na ciemnego volkswagena passata we wstecznym lusterku. Okazało się to błędem, gdyż był to nieoznakowany wóz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Jadący radiowozem pracownicy GITD przy użyciu mobilnego urządzenia rejestrującego zmierzyli prędkość opla. Wynik wyniósł aż 168 km/h w miejscu, gdzie znaki dopuszczają prędkość 90 km/h.

Pracownicy GITD postanowili zatrzymać kierującą oplem kobietę. Podczas kontroli sprawdzili również jej trzeźwość. Alkomat wskazał 0,3 mg alkoholu w litrze wydychanego powietrza, co jest równoznaczne z wynikiem 0,6 prom. we krwi.

Za przekroczenie prędkości i przekroczenie ciągłej linii kobieta została ukarana mandatami w łącznej kwocie 700 zł i 15 punktami karnymi. Pracownicy GITD wezwali również policję, której przekazali kierującą.

Link

delpiero - 5 Kwiecień 2020, 10:49

:arrow: WU 8133F
delpiero - 7 Czerwiec 2020, 18:24

:arrow: WE 584CW
piotreg - 19 Listopad 2020, 12:01

Cytat:
<itd> ogłosił przetarg na Świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Z opublikowanego wykazu floty wynika, że w Bydgoszczy stacjonują:

- Ford Focus, nr rej. WE 584CW - rok produkcji 2012
- Ford Mondeo, nr rej. WE 576CW - rok produkcji 2012 (stacjonował w Gdańsku)
- VW Passat, nr rej. WU 8133F - rok produkcji 2017
- Peugeot Partner, nr rej. WE 216EC - rok produkcji 2012 (stacjonował we Włocławku)
- Peugeot Partner, nr rej. WE 211EC

Kolorem czerwonym oznaczyłem pojazdy, które mamy potwierdzone w kwestii ich uzbrojenia.

małymobil - 20 Listopad 2020, 09:56

Cytat:
- VW Passat, nr rej. WU 8133F - rok produkcji 2017

Stacjonuje w Bydgoszczy - przynajmniej tam jest najczęściej widywany.

małymobil - 7 Lipiec 2021, 14:21

:arrow: Peugeot Partner nr rej. WE 216EC. Jeździ i robi zdjęcia:

Cytat:
Droga K-91 - wylot z Włocławka, kierunek Toruń.

piotreg - 8 Lipiec 2021, 11:58

To już bardziej Mikanowo niż Włocławek, ogr. (70) . :twisted:
delpiero - 16 Październik 2022, 10:42

:arrow: WU 8133F
grundi - 8 Grudzień 2022, 18:43

Od kilku dni widuję VW Passata z ITD, który z dużym wideorejestratorem za szybą nagrywa i karze kierowców w zatoczkach autobusowych ul. Fordońskiej w Bydgoszczy. Nie wiem czy to chwilowe, czy bardziej na stałe, ale już dawno Passata z ITD w mieście nie widziałem.
piotreg - 8 Grudzień 2022, 19:56

Tego?



To AD9 C.

grundi - 8 Grudzień 2022, 19:57

Tak, dokładnie ten, ale jak dziś go mijałem to prócz "grzybka" w zderzaku, miał też na desce przy szybie kamerę.
piotreg - 8 Grudzień 2022, 20:06


grundi - 8 Grudzień 2022, 20:18

Dokładnie tak.
piotreg - 9 Grudzień 2022, 08:09

grundi, musisz tu częściej zaglądać, to będziesz mniej zeskoczony. Inspekcja kupiła cztery takie, trzy zostały uzbrojone - są niebezpieczne. Jeden stacjonuje w Bydgoszczy, drugi w Warszawie, trzeci w Białymstoku.
delpiero - 22 Czerwiec 2023, 18:37

:arrow: WU 8133F
małymobil - 17 Sierpień 2023, 15:07

CB 74733 fizycznie jest, ale nie nagrywa.
piotreg - 18 Sierpień 2023, 07:46

Tzn.? Do usunięcia z mapy video? :o
małymobil - 18 Sierpień 2023, 08:11

piotreg napisał/a:
Tzn.? Do usunięcia z mapy video? :o

Myślę że tak. Stary Polcam raczej legalizacji nie dostanie. A BWM które będzie miało ten rejon w opiece już uzbrojone czeka na odbiór.

grundi - 27 Październik 2023, 12:15

BMW na rejestracji WU kręci się już po Bydgoszczy. Nie zdążyłem dziś zrobić zdjęcia z numerem rejestracyjnym.
piotreg - 27 Październik 2023, 13:41

Zapewne granatowe BMW 330i xDrive, nr rej. WU 4559P - kamera przód i tył.
grundi - 27 Październik 2023, 14:35

Koloru nie doprecyzowałem, takie piaskowe, szaro-złote - taki dziwny kolor.
piotreg - 28 Październik 2023, 07:08

Czyli z drugiego rzutu, z TruCam na pokładzie.
delpiero - 15 Listopad 2023, 10:08

:arrow: WU 8133F
piotreg - 28 Listopad 2023, 08:54

W Bydgoszczy można spotkać szare BMW WU 2243R :arrow: <LR> .
małymobil - 21 Marzec 2024, 14:35

Cytat:
Delegatura Północna ul. Hetmańska 28 85-039 Bydgoszcz

1. KIA CEE'D, nr rej. WE 251CT, rok produkcji 2012
2. KIA CEE'D, nr rej. WE 262CT, rok produkcji 2012
3. FORD FOCUS, nr rej. WE 584CW, rok produkcji 2012
4. FORD MONDEO, nr rej. WE 576CW, rok produkcji 2012
5. RENAULT MASTER, nr rej. WE 850CW, rok produkcji 2012
6. PEUGEOT PARTNER, nr rej. WE 216EC, rok produkcji 2012
7. PEUGEOT PARTNER, nr rej. WE 211EC, rok produkcji 2012
8. VW PASSAT, nr rej. WU 8133F, rok produkcji 2017
9. PEUGEOT RIFFTER, nr rej. WU 0342K, rok produkcji 2019
10. BMW 330i x-drive, nr rej. WU 4559P, rok produkcji 2022
11. BMW 330i x-drive, nr rej. WU 2243R, rok produkcji 2023
12. BMW 330i x-drive, nr rej. WU 3585R, rok produkcji 2023

Źródło


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group