Forum Mapy Fotoradarów

Delegatura Centralna - Delegatura Centralna

Fear - 15 Wrzesień 2012, 20:37
Temat postu: Delegatura Centralna
Cytat:
Łódzki Inspektorat Transportu Drogowego

Nieoznakowany pojazd wyposażony w videorejestrator:

- granatowe BMW 330i xDrive, nr rej. WU 4560P - kamera przód i tył
- wiśniowa Skoda Octavia II FL, nr rej. EL 059JM - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

Nieoznakowany pojazd wyposażony w rejestrator TruCam:

- czarne BMW 330i xDrive, nr rej. WU 2216R

Nieoznakowane pojazdy wyposażone w fotoradar AD9 C:

- srebrny Ford Mondeo III FL, nr rej. WE 590CW
- srebrny Ford Focus Combi III, nr rej. WE 587CW /oddelegowany do Mazowieckiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu/
- żółty Peugeot Partner, nr rej. WE 208EC
- żółty Peugeot Partner, nr rej. WE 210EC

Link do mapy videopatroli

mateusz0707 - 16 Wrzesień 2012, 18:05

Witam.

Czy wiadomo już, czy auta z fotoradarami (czyli Mondeo i Focus) koszą już po ulicach woj. łódzkiego?

piotreg - 10 Listopad 2012, 09:17

Cytat:
Uwaga, kierowcy! W piątek na ulicach pojawi się tajny superradiowóz na piratów drogowych



































Inspekcja Transportu Drogowego wytacza działa przeciwko... piratom drogowym. Już dziś na drogi wyjadą samochody cywilne wyposażone w supernowoczesne radary. Pierwszy nieoznakowany nowy radiowóz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego jest już w Łodzi. Auto jest wyposażone m.in. w fotoradar, który może robić zdjęcia nawet z odległości kilkuset metrów! Fotki automatycznie są przesyłane na centralny serwer GITD w Warszawie.

– Jest to srebrny ford mondeo na warszawskich numerach rejestracyjnych. Będzie kursował m.in. po al. Włókniarzy, ulicach Pabianickiej, Rzgowskiej, Strykowskiej, a także po wybranych drogach krajowych w województwie łódzkim – mówi Paweł Onisk, naczelnik łódzkiego wydziału ds. automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym w Delegaturze Centralnej GITD.

Radiowóz w atrapie chłodnicy ma zamontowaną ruchomą głowicę radarową. Załoga wozu może kontrolować prędkość przejeżdżających aut zarówno w czasie jazdy, jak i postoju. Ruchome lampy błyskowe są zamontowane w miejscu, gdzie w zwykłym aucie są halogeny, a aparat robiący zdjęcia – na desce rozdzielczej. Poniżej znajduje się panel sterujący. Ustawia się na nim parametry pracy fotoradaru, m.in. na ilu pasach ruchu mają być kontrolowane pojazdy.

W bagażniku jest komputer zapisujący dane i urządzenie służące do automatycznego przesyłania zdjęć na centralny serwer w Warszawie. Na klapie bagażnika znajdują się 3 nieduże anteny do komunikacji z centralnym serwerem GITD.

Błyskające na niebiesko lampy sygnałów świetlnych są zamontowane w atrapie chłodnicy i przy tylnej szybie.
W podobny fotoradar wyposażony jest jeszcze jeden samochód łódzkiego wydziału ds. automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Jest to żółty peugeot partner, wykorzystywany jako wóz techniczny do obsługi fotoradarów stacjonarnych na drogach województwa łódzkiego.

Podobnie wyposażone auta będą kursować po wszystkich większych polskich miastach.

Źródło

przemx - 10 Listopad 2012, 09:34

Robią wrażenie. Zobaczymy jaki będzie efekt prewencyjny. Choć ktoś dobrze zauważył, że do robienia zdjęć nie muszą przecież przekraczać prędkości. Takie mondeo jadące zgodnie z przepisami na warszawskich blachach powinno zwrócić uwagę niejednego.
piotreg - 10 Listopad 2012, 09:37

Efekt będzie taki, że pierwsze miesiące ich pracy, spowodują "płacz i zgrzytanie pochwy niejednej Polki". Jest to system niezwykle skuteczny, tym bardziej, że za dnia będą robić bez lampy.
przemx - 10 Listopad 2012, 10:04

No nic, trzeba się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości. Orientuje się ktoś czy ta tolerancja +10 km/h co do fotoradaru odnosi się również do tych zdjęć wykonywanych przez inspekcję?
piotreg - 12 Listopad 2012, 08:44

Jak donosi SlaBro, Mundek lata na WE 590CW.
piotreg - 20 Listopad 2012, 11:03

I potwierdzenie:
Fear - 20 Listopad 2012, 16:48

Dodatkowo srebrny Ford Focus na WE 587CW.
jury82 - 23 Listopad 2012, 12:43

Witam,

mam pytanie odnośnie pracy tych aut ITD. Czy wie ktoś może w jakich godzinach są robione te pomiary? Chodzi mi o to czy ITD jako instytucja ma jakieś godziny urzędowania i właśnie w ramach tych godzin pracownicy jeżdżą pstrykać fotki? Czy może teoretycznie można się nadziać na nich nawet w nocy?

piotreg - 23 Listopad 2012, 13:03

WITD pracuje 24 godziny na dobę.
przemx - 23 Listopad 2012, 13:25

Zmieniło się coś? Bo kiedyś pracowali od 6 do 22. Nie pracowali na przykład w święta, bo nie mogli, gdyż byli pracownikami służby cywilnej. Nadal też widzę ogłoszenia o pracę w katalogu służby cywilnej.
piotreg - 23 Listopad 2012, 13:33

Wydaje mi się, że we Wrocławiu na Karkonoskiej (przy BP na ich stałej miejscówce) już kilka razy widziałem busa Inspekcji w godzinach nocnych. :o
Fear - 23 Listopad 2012, 15:24

WITD może pracuje 24 godziny na dobę, ale GITD gdzie należą mobilne fotoradary tylko od 6 do 22.

Cytat:
UWAGA kierowcy! NIEOZNAKOWANE samochody GITD z FOTORADARAMI ścigają piratów drogowych

Kierowcy, lepiej zdejmijcie nogę z gazu! Nawet nie wiecie, że jesteście pod czujnym okiem kamery! Po stolicy i okolicach krążą nieoznakowane samochody Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wyposażone w nowoczesne fotoradary, które robią zdjęcia wszystkim tym, którzy przekroczą prędkość. SuperAuto24.pl jako pierwszy prezentuje jeden z takich dwóch pojazdów, które krążą po ulicach.



Patrole GITD wyjeżdżają o godz. 6 rano, a kończą pracę o godz. 22. W Warszawie po ulicach jeżdżą dwoma specjalnie wyposażonymi autami - Fordem Mondeo i Fordem Focusem.

- Celem naszych kontroli są drogi ekspresowe, drogi krajowe i autostrady. Głównie te miejsca, gdzie najczęściej przekraczana jest prędkość. Codziennie są to inne trasy, choć może się zdarzyć, że np. na trasie S8 w Warszawie nasz patrol będzie trzy dni z rzędu - mówi Jan Mróz, rzecznik GITD.

Inspektorzy nie będą jednak wyjeżdżać do centrum, gdzie stoją już skrzynki z fotoradarami.

A jak wyglądają samochody inspektoratu? Z pozoru niczym się nie różnią, ale uwaga: przy tablicy rejestracyjnej zamontowano specjalną głowicę. Dzięki falom akustycznym wykrywa ona pojazdy, które na danej drodze przekraczają dozwoloną prędkość.

Następnie głowica wysyła sygnał do kamery fotoradaru, który robi zdjęcie. Potem inspektor kierujący autem zatwierdza, czy wysłać je do centrali. Robi to przez komputer ukryty w bagażniku. Potem takie zdjęcie jest przesyłane przez system GSM do głównego biura. Tam ustalany jest po rejestracji właściciel auta i wystawiany jest mu mandat.

Link

piotreg - 23 Listopad 2012, 17:04

Dzięki, FEAR. Ważna kwestia rozwiązana.
przemx - 23 Listopad 2012, 18:18

Ja właśnie też natrafiłem na ten artykuł przed chwilą. Dzięki wielkie. A tak btw. - jakbym ja stał tak na trawniku to mandacikiem bankowo dla mnie by to się skończyło. :-)
phonemaniac - 24 Listopad 2012, 21:45

Często "zieloni" okupują Gózd na drodze K-12 z Radomia do Zwolenia. Kurier z zaprzyjaźnionej firmy się skarżył, że niestety będzie musiał CB zakupić.
piotreg - 24 Listopad 2012, 21:57

przemx napisał/a:
A tak btw. - jakbym ja stał tak na trawniku to mandacikiem bankowo dla mnie by to się skończyło. :-)

Niekoniecznie. Ustawodawca zabronił deptać trawników, a nie zabronił po nich jeździć.

PieTrzaK - 25 Listopad 2012, 11:05

Zabronił też na nich parkować, ja za to stówkę od <SM> wyrwałem. :roll: W sumie to niszczenie zieleni, nie? :razz:
piotreg - 26 Listopad 2012, 08:46

Art. 144 KW dot. człowieka.
Kaśka - 26 Listopad 2012, 11:23

Ok. 2. tyg. temu pan z TIR-a uratował mnie przed tym żółtym Partnerem. Stacjonowali na drodze K-14 w Głownie. Noxo ich co prawda wykrył, jakieś 200 metrów przed dał pierwszy "pik", później zaczęło narastać. Nie wiem jakby to wyglądało przy 100 km/h, ale przy (40) wykrył ich z 200m. Ciekawe jak to wygląda w czasie jazdy, jeśli walą foty to Ka pika czy nie. :)
piotreg - 26 Listopad 2012, 12:16

Kaśka napisał/a:
Ciekawe jak to wygląda w czasie jazdy, jeśli walą foty to Ka pika czy nie. :)

Pika. :D

małymobil - 26 Listopad 2012, 17:58

Pierwszy "PIK" w momencie przecięcia wiązki przy prędkości 100km/h.
Kaśka - 27 Listopad 2012, 01:43

Ale chyba nie walą fot wszystkim jak leci, tylko grubsze kalibry? Czy jak te fotoradary, już od +11 na godzinę? Pytam, bo jadąc np. Połczyńską w Warszawie przepisowe (50) można zostać dosłownie zmiecionym z jezdni i te (70) trzeba chociaż trzymać. Jak to jest z tolerancją u inspektorów?
piotreg - 27 Listopad 2012, 06:59

Niestety walą jak idzie - +11 i cyk. Wszystko przez założenie Vincenta (mam tu na myśli plany budżetowe).
przemx - 27 Listopad 2012, 21:30

Informacja z internetu - z dnia wczorajszego z godziny 18. Srebrny Ford Mondeo stał na Kopcińskiego w kierunku Ronda Solidarności (obok Piłsudskiego). Tam z tego co znalazłem obowiązuje 50 km/h.

LINK

milito - 27 Listopad 2012, 23:39

Miejsce super według wytycznych Jacka Vincentego - długi, prosty odcinek z 3. pasami. :facepalm: Nic, tylko dokumentować setki lub nawet tysiące "piratów"...
jojo - 28 Listopad 2012, 10:55

"A to dopiero początek!" :mrgreen:
andrzej59 - 1 Grudzień 2012, 11:33

Kurcze, stoją dość nietypowo (kawałek od drogi):
przemx - 1 Grudzień 2012, 12:13

No i weź tu ich zauważ. Nie ma szans totalnie. Ile ludzi wpadnie, zanim ktoś kumaty się skapnie, że stoją. Jednak zauważyłem dość ciekawą rzecz, zawsze jak stoją mają włączone te boczne światła.

Wideo prezentowane dotyczy Łodzi na Piłsudskiego przy stadionie Widzewa, w stronę centrum.

matek001 - 2 Grudzień 2012, 10:24

Miejscówka bardzo chamska, po raz kolejny się potwierdza, że najbardziej liczy się dla nich money, money... i nic więcej.

przemx napisał/a:
Jednak zauważyłem dość ciekawą rzecz, zawsze jak stoją mają włączone te boczne światła.

Te boczne światła czyt. światła do jazdy dziennej zapalają im się po przekręceniu kluczyka, więc pewnie muszą stać na włączonym zapłonie.

przemx - 2 Grudzień 2012, 18:29

Miejscowość Gózd przy drodze K-12 na odc. Radom-Zwoleń.

Ford Focus srebrny, nr rej. WE 587CW.

piotreg - 3 Grudzień 2012, 16:21

Focus zapewne należy do Mazowieckigo Inspektoratu Transportu Drogowego z siedzibą w Radomiu.
jojo - 4 Grudzień 2012, 13:29

Żółty Partner wypuścił się dzisiaj aż na DW nr 707 (Skierniewice-Rawa Mazowiecka), do miejscowości Kurzeszyn. Stał na ogr. (40) .
piotreg - 4 Grudzień 2012, 14:25

A jakie on ma cyferki na tablicy rej. :?: Bo tych ciągle nie mamy :!:
jojo - 4 Grudzień 2012, 15:52

No niestety info z trzeciej ręki, czyli z CB - jak gadałem z kumplem przez telefon to mu w radiu brzęczeli o tym Partnerze. :grin:
przemx - 11 Grudzień 2012, 14:14

News z 10.12.2012.

Cytat:
ITD poluje na kierowców. Cywilny radiowóz z fotoradarem robił dziś zdjęcia na ul. Bandurskiego. Jeden z kierowców nasłał na inspektorów strażników miejskich.

Łodzianin wezwał strażników miejskich, by ukarali mandatem inspektorów inspekcji transportu drogowego, którzy zaparkowali samochód na trawniku i fotoradarem robili zdjęcia kierowcom przekraczającym prędkość.


– Wjechali sobie na chodnik i na trawnik przy ul. Bandurskiego, wycelowali obiektyw w samochody i urządzają sobie polowanie, choć sami do końca nie są w porządku parkując na trawniku – mówi łodzianin. – Dlatego zatelefonowałem po straż miejską.


Strażnicy przyjęli zgłoszenie i wysłali na miejsce patrol.

– Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce odgarnęli śnieg i wtedy okazało się, że samochód parkuje na betonowych płytach tuż obok trawnika – mówi Leszek Wojtas z łódzkiej straży miejskiej. – Dlatego nie ma mowy ani o pouczeniu ani o mandatach.



Zupełnie inna sprawa to urządzanie polowań (tak polowań, bo trudno inaczej nazwać parkowanie prawie 10 metrów od jezdni w miejscu, gdzie są 3 pasy ruchu i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h) na kierowców. Jeśli inspektorom zależy na bezpieczeństwie i prewencji, w co głęboko wierzę, to nie powinni czyhać na chodnikach, trawnikach, czy w krzakach, tylko stawać w miejscach widocznych dla kierowców. W przeciwnym razie trudno oprzeć się przeświadczeniu, że stoją, by golić mandaty. 








Video: Polowanie na kierowców w Łodzi

Źródło artykułu i zdjęć - Link

PS. Widać, że podłączone są obecnie już wszystkie anteny, w tym ta od GPS i po raz kolejny samochód był zapalony w terenie zabudowanym.

OJCIEC - 11 Grudzień 2012, 18:49

Oj zatęskni jeszcze naród za <SM> i <SG> . :lol:
Qbek - 11 Grudzień 2012, 22:09

przemx napisał/a:
(...) i po raz kolejny samochód był zapalony w terenie zabudowanym (...)

Nie widzę nigdzie ognia... :razz:

areczek - 14 Grudzień 2012, 00:10

We wtorek ok. 8 rano widziałem czarnego Mondeo na autostradzie A2 w stronę Poznania na wysokości stacji benzynowych Orlen, tych za Łodzią. Niby nic dziwnego, ale auto stało na wzniesieniu tuż przy siatkach odgradzających dla zwierząt. Zastanawiające jest to, jak oni tam wjechali. :) Nikt nie zwracał na nich uwagi. Zakładam, że robili foty zarówno w stronę Poznania jak i Warszawy. Ja niestety nie zrobiłem im fotografii, bo w ostatniej chwili ich zauważyłem.
przemx - 7 Styczeń 2013, 00:29

WITD w akcji - Łódź, ulica Rokicińska od Andrespola.
piotreg - 7 Styczeń 2013, 11:13

Jakie by to miasto nie było, to jest to skandal :!: Rzecznik WITD mówi o bezpieczeństwie. Niech powie, że chodzi o kasę, wtedy takie materiały nie będą wzbudzały we mnie złości.
Qbek - 7 Styczeń 2013, 11:41

Przecież ch...j Wincent wyznaczył im target...
Kamratek - 16 Styczeń 2013, 16:15

To już jest istne skur********o tak schowanym stać. Tu nie ma nic z poprawy bezpieczeństwa.
Qbek - 16 Styczeń 2013, 16:58

Poprawa bezpieczeństwa nie ma polegać na zwalnianiu na widok radiowozu czy podobnego auta, a na wyuczeniu w kierowcach nawyku wolniejszej jazdy. Dlaczego na zachodzie Europy są tak drakońskie kary? Bo kiedyś podobnie jak u nas, niskie kary nie odnosiły skutku. To naturalny rozwój środków przymusu i kar.
Kamratek - 16 Styczeń 2013, 17:03

Rozumiem i w zupełności się z Tobą zgadzam, ale jak masz zwolnić jeżeli samochód ITD zobaczysz w ostatniej chwili i już masz zrobioną fotkę. Ciekawi mnie tylko czy oni korzystają z tolerancji +11 km/h?
piotreg - 17 Styczeń 2013, 09:45

Kamratek napisał/a:
Ciekawi mnie tylko czy oni korzystają z tolerancji +11 km/h?

Na początku pojawiły się takie pogłoski. Później na tapecie pojawiła się tolerancja na poziomie +26 i tej ponoć się trzymają. Ale czy w 100% polega to na prawdzie :?: :o Kto ich tam wie...

Qbek napisał/a:
Poprawa bezpieczeństwa nie ma polegać na zwalnianiu na widok radiowozu czy podobnego auta, a na wyuczeniu w kierowcach nawyku wolniejszej jazdy. Dlaczego na zachodzie Europy są tak drakońskie kary? Bo kiedyś podobnie jak u nas, niskie kary nie odnosiły skutku. To naturalny rozwój środków przymusu i kar.

Jestem za :!: Ale niech mnie za moją głupotę rozliczy Policja, a nie Kowboje z WITD.
Dostali 29. naszpikowanych elektroniką fur i zaczęli realizować swoje ambicje, chowając się po krzakach :!:

Kamratek - 17 Styczeń 2013, 12:53

piotreg napisał/a:
Ale niech mnie za moją głupotę rozliczy Policja, a nie Kowboje z WITD.

:good:

Jeżeli mowa o poprawie bezpieczeństwa to uważam, że wystarczy w zupełności Policja. Sposobem na to jest zwiększenie kar jak to ma się w innych krajach, a nie puszczanie w kraj armii aut, które mają wykonać plan Vincentego.

piotreg - 17 Styczeń 2013, 14:44

Też jestem tego samego zdania. Dlaczego po Skandynawii wszyscy jeżdżą wolno :?: Również Polacy :!: Tam nikomu do szczęścia nie jest potrzebna armia urzędników (Inspektor to urzędnik) wyposażonych po zęby :!:
jojo - 17 Styczeń 2013, 21:47

Jak tak Was czytam to zaczynam wierzyć, że przyczyną większości wypadków naprawdę jest "nadmierna prędkość". :D Ale co by nie mówić o ITD - to dopiero jej działania są tak naprawdę skuteczne w kwestii jeżdżenia z przepisowymi prędkościami. Poza tym zawsze lepsze to niż kolejna podwyżka podatku, bo płacenia viaITD można przynajmniej uniknąć - wystarczy uważnie wypatrywać znaków ograniczających prędkość. ;)
mariom2 - 18 Styczeń 2013, 21:10

Dzisiaj rano koło godz. 8 srebrne Mondeo polowało na wysokości McDonalda na Gierkówce przy drodze K-1 (E75) w Piotrkowie Trybunalskim. Zaraz na końcu autostrady A1. Łapali jadących w stronę Katowic. Informacja od mobilków z CB Radia.
piotreg - 19 Styczeń 2013, 19:07

Oni naprawdę wiedzą gdzie się ustawić. Vincent tylko zaciera ręce.
jojo - 27 Kwiecień 2013, 17:08

Mundek z ITD na drodze K-48 w Spale, koło Tomaszowa - tym razem pomiary bez zdjęć, ale miejscówkę warto chyba zapamiętać na przyszłość. Pozdrowienia dla uprzejmej załogi. :)




caspin - 27 Kwiecień 2013, 20:36

Te metalowe żółte barierki nie zakłócają czasem pomiarów wg instrukcji AD9 C?
Qbek - 27 Kwiecień 2013, 21:17

jojo napisał/a:
(...) tym razem pomiary bez zdjęć (...)

A co to miało na celu? Stali tak dla zabicia czasu?

jojo - 28 Kwiecień 2013, 21:40

Sprawdzanie natężenia ruchu. :twisted:
piotreg - 28 Kwiecień 2013, 22:29

Dziwne. Kiedy wykonuje się pomiar, natężenie ruchu także się mierzy.
jojo - 28 Kwiecień 2013, 23:11

Źle się wyraziłem - chodziło o pomiary natężenia ruchu. Bez wystawiania mandatów. Cóż... paru znajomych na pewno przejechało tamtędy z prędkością kwalifikującą się do fotki, więc jakby jednak dostali "zawiadomienie", to na pewno się pochwalą. :D
piotreg - 29 Kwiecień 2013, 09:05

jojo napisał/a:
Źle się wyraziłem - chodziło o pomiary natężenia ruchu.

Te pomiary także robi się równocześnie z pomiarem prędkości. :mrgreen:

radi - 29 Kwiecień 2013, 13:44

Nie dość, że ustawienie za barierkami, przed lasem tablic, to jeszcze pod jakimś cudacznym kątem. Czy tu AD9 miał w ogóle szanse zmierzyć cokolwiek, nie mówiąc już o tym czy prawidłowo?
jojo - 30 Kwiecień 2013, 16:04

piotreg napisał/a:
Te pomiary także robi się równocześnie z pomiarem prędkości. :mrgreen:

No tak, ale to nieistotne, jeśli zadaniem nie jest rejestrowanie wykroczeń, a jedynie pomiary. ;)

SlaBro - 5 Maj 2013, 21:26

Ostatnio (2 maja ok. godz. 11:00) w/w Mondeo WE 590CW polowało w Łodzi na ul. Rudzkiej w stronę Rzgowa, jakieś 200m przed tablicą końca Łodzi.
g1kowal - 22 Czerwiec 2013, 17:26

SlaBro napisał/a:
Ostatnio (2 maja ok. godz. 11:00) w/w Mondeo WE 590CW polowało w Łodzi na ul. Rudzkiej w stronę Rzgowa, jakieś 200m przed tablicą końca Łodzi.

I dalej poluje na Rudzkiej.

andrzej59 - 24 Czerwiec 2013, 17:52

Na trasie Kielce-Piotrków miejscowość Grębenice, ogr. (50) , <ZAB> .
mateusz0707 - 8 Listopad 2013, 23:51

W dniu wczorajszym tj. 7.11.2013 r., ok. godziny 20:30 widziałem srebrnego Mondeo WE 590CW, który jechał ulicą Inflancką w kierunku Zgierskiej. Powiem szczerze, że sam się wystraszyłem, bo myślałem, że na mnie włączyli te stroboskopy i nawet zjechałem, ale okazało się, że za mną jechała ciężarówka i to jego chcieli skontrolować :P

Pozdrawiam serdecznie.

milito - 25 Listopad 2013, 12:19

Miejsce akcji: Łódź, ul. Brzezińska, gdzieś tak na wysokości marketu Dino. Mondeo GITD, WE 590CW w akcji. :twisted: Najazd dla jadących w kierunki centrum, odjazd dla żegnających Łódź. :smile:

25.11.13, około 11:00:

KOMAR - 19 Kwiecień 2014, 23:58

ŁÓDŹ.

Pomorska za Edwarda, ograniczenie (50) .
KŁUSOWNICY Z ITD nigdy tam nie stali, dlatego miejcie to miejsce na UWADZE, tym bardziej że na CB cisza.

Kiedyś <SM> wystawiała niedaleko fotkę, chyba przy Henrykowskiej, teraz śmietnik stawiają bliżej Mileszek na ogr. (40) , przy szkole.

delpiero - 28 Maj 2014, 21:14



Źródło: www.youtube.com

piotreg - 4 Lipiec 2015, 14:28
Temat postu: Re: Delegatura Centralna
Fear napisał/a:
- wiśniowa Skoda Octavia II, nr rej. EL 059JM

Na pokładzie 2x PolCam.

Źródło: http://elightbars.pl/

małymobil - 14 Lipiec 2015, 23:51
Temat postu: Re: Delegatura Centralna
Cytat:
- wiśniowa Skoda Octavia II, nr rej. EL 059JM - kamera przód i tył

Jest i Skoda na zdjęciach. Kard z "Na drogach".


Źródło Na drogach

radi - 3 Wrzesień 2015, 22:34

Taka ciekawostka - kilka dni temu na ulicy w Warszawie widziałem Focusa kombi WE 586CW. Na atrapie widniała antena AD9.

Jako, że zdaje się, że to lubelski delegat, a jednocześnie obserwacja nastąpiła w niedalekiej odległości od głównej siedziby GITD, to zakładam, że była to kurtuazyjna wizyta w macierzy.

phonemaniac - 29 Listopad 2015, 08:25

<itd>



LINK

milito - 11 Kwiecień 2016, 18:32

A więc mała aktualizacja: Mondeo WE 590CW wciąż w akcji, nadziałem się w miejscu, gdzie wcześniej zrobiłem im fotkę, a więc Brzezińska 175 - praktycznie naprzeciwko marketu "Dino", obok auto szrotu. I co ważne - wysyłają zdjęcia. :twisted: 61/50 i w propozycji 100/2. :sad: Będę pisał o 50, a co, może władza się ulituje. :grin: PS. Przekroczenie z 29.01, więc względnie szybko ogarnęli. :razz:
piotreg - 12 Kwiecień 2016, 10:40

Zdarzenie miało miejsce w Łodzi? :o
milito - 13 Kwiecień 2016, 09:10

Dokładnie tak. :smile: Lokalizacja w piśmie: Łódź/Brzezińska 175-218/DK72 CEN.PK.2.151.
piotreg - 14 Kwiecień 2016, 10:34

Jadąc w kierunku Brzezin? :o
milito - 14 Kwiecień 2016, 10:48

Jechałem w kierunku centrum, wrzucam fotkę poglądową na sprawę. :smile:
piotreg - 14 Kwiecień 2016, 10:53

Było tak od razu. Miejscówka leci na mapę foto. :cool:
phonemaniac - 14 Kwiecień 2016, 11:01

A jak tak spytam, to <itd> ma już zezwolenie na używanie 34 GHz?
milito - 14 Kwiecień 2016, 12:31

piotreg napisał/a:
Było tak od razu. Miejscówka leci na mapę foto. :cool:

Tyle papierków podesłali, że gdzieś mi się zapodziało na moment to zdjęcie. :smile:

małymobil - 14 Kwiecień 2016, 20:16

phonemaniac napisał/a:
A jak tak spytam, to <itd> ma już zezwolenie na używanie 34 GHz?

Też się zastanawiam. Drugą sprawą jest taka, że walą zdjęcia od samego dołu (+ 11km/h od ograniczenia).

skansen - 14 Kwiecień 2016, 21:25

małymobil napisał/a:
phonemaniac napisał/a:
A jak tak spytam, to <itd> ma już zezwolenie na używanie 34 GHz?

Też się zastanawiam. Drugą sprawą jest taka, że walą zdjęcia od samego dołu (+ 11km/h od ograniczenia).

Powody widzę dwa. Pierwszy to raport NIK krytykujący zbyt wysoką tolerancję.
Drugi pragmatyczny. Zdjęcia są wykonywane automatycznie, następnie automatycznie przesyłane do CANARD, a tam automatycznie wystawiane są wezwania. W teorii "grzeczni" kierowcy przyjmujący mandat nie powinni "zatykać" systemu - wszystko powinno działać automatycznie. Z punktu widzenia mandatowej ekonomiki, niska tolerancja jest korzystna. Wąskie gardło systemu zaczyna się pojawiać gdy właściciel pojazdu np. ignoruje wezwanie itp. Wówczas z wąskim gardłem można poradzić sobie sterując tolerancją wtórną - tj. układać priorytety spraw do załatwienia wg wysokości przekroczenia, zostawiając na potem występki mniejszej wagi.

małymobil - 14 Czerwiec 2016, 16:08

W piątek, lecąc sobie krajową 9 w kierunku Radomia, na 27 kilometrze napotkałem Focusa <itd> przypisanego pod Delegaturę Południowo-Wschodnią. Obstawiam, że wracał ze stolicy z siedziby <itd> , bo raczej nie w gościnnych występach.
jojo - 6 Październik 2017, 10:51

Mondeo nadal w akcji - okolice Tomaszowa Maz., droga K-48.
zurad - 9 Marzec 2018, 00:28

:arrow: srebrny Ford Mondeo mk4 fl., nr rej. WE 590CW

Namierzał i rozliczał na miejscu. Południowa Obwodnica Warszawy (S2).

zurad - 17 Marzec 2018, 00:52

:arrow: wiśniowa Skoda Octavia II fl., nr rej. EL 059JM (2x PolCam)
piotreg - 2 Czerwiec 2018, 14:03

zurad napisał/a:
:arrow: srebrny Ford Mondeo mk4 fl., nr rej. WE 590CW

Robię porządki we flocie <itd> . Mondeo na stałe stacjonuje w Radomiu na ul. Młodzianowskiej 24. W Łodzi tymczasem stacjonuje srebrny Ford Focus Combi III, nr rej. WE 587CW.

delpiero - 1 Marzec 2019, 10:31

:arrow: WE 587CW
delpiero - 1 Luty 2020, 23:24

:arrow: WE 587CW
piotreg - 19 Listopad 2020, 11:46

Cytat:
<itd> ogłosił przetarg na Świadczenie kompleksowych usług naprawczych pojazdów służbowych Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Z opublikowanego wykazu floty wynika, że w Łodzi stacjonują:

- Ford Focus, nr rej. WE 587CW - rok produkcji 2012
- Ford Mondeo, nr rej. WE 590CW - rok produkcji 2012

- Peugeot Partner, nr rej. WE 208EC - rok produkcji 2012
- Peugeot Partner, nr rej. WE 210EC - rok produkcji 2012

Kolorem czerwonym oznaczyłem pojazdy, które mamy potwierdzone w kwestii ich uzbrojenia.
Niewiadomą jest też "żółtek" 210EC.

Widzę, że Videorejestratory nie są uwzględnione w tym spisie. Bo np. w śląskim nie ma na pewno aktywnego Ceed'a, a w łódzkim Octavii.

małymobil - 12 Styczeń 2021, 23:20

W Łodzi cały czas można spotkać WE 587CW.



fot. Adrian Tościk Grzanka

małymobil - 19 Luty 2021, 14:02

:arrow: WE 587CW
małymobil - 5 Marzec 2021, 16:16

Focus <FR> . Ze zdjęcia wnioskuje, że to miejski odcinek drogi K-72 - ulica Brzezińska, celuje w jadących do centrum.
małymobil - 1 Lipiec 2021, 12:13

:arrow: WE 587CW
małymobil - 25 Listopad 2021, 16:23

Cytat:
- wiśniowa Skoda Octavia II FL, nr rej. EL 059JM

Już nie w <itd> , należy jej szukać w Gminie Góra Kalwaria.

inżynier - 25 Listopad 2021, 21:48

?
małymobil - 26 Listopad 2021, 09:18

inżynier napisał/a:
?

?

piotreg - 28 Listopad 2021, 09:26

małymobil napisał/a:
Cytat:
- wiśniowa Skoda Octavia II FL, nr rej. EL 059JM

Już nie w <itd> , należy jej szukać w Gminie Góra Kalwaria.

W sumie to ja też nie rozumiem. Sprzedali ją? Przenieśli?

małymobil - 28 Listopad 2021, 11:22

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Cytat:
- wiśniowa Skoda Octavia II FL, nr rej. EL 059JM

Już nie w <itd> , należy jej szukać w Gminie Góra Kalwaria.

W sumie to ja też nie rozumiem. Sprzedali ją? Przenieśli?

Została rozbrojona i nieodpłatnie przekazana Gminie Góra Kalwaria.

małymobil - 23 Luty 2022, 10:58

WE 587CW w dniu dzisiejszym można go spotkać w Radomiu.
delpiero - 14 Czerwiec 2022, 17:23

:arrow: WE 587CW
piotreg - 7 Sierpień 2022, 23:16

Jak donosi małymobil, żółtek WE 208EC powędrował do centrali, do Warszawy.
piotreg - 20 Luty 2023, 22:59

małymobil napisał/a:
Cytat:
- wiśniowa Skoda Octavia II FL, nr rej. EL 059JM

Już nie w <itd> , należy jej szukać w Gminie Góra Kalwaria.

W miejsce Octavii granatowe BMW? :o

małymobil - 21 Luty 2023, 09:05

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Cytat:
- wiśniowa Skoda Octavia II FL, nr rej. EL 059JM

Już nie w <itd> , należy jej szukać w Gminie Góra Kalwaria.

W miejsce Octavii granatowe BMW? :o

BMW w <itd> - kojarzę tylko taki zakup :arrow: Przetarg

Cytat:
Dostawa 11 pojazdów z urządzeniami do rejestracji wykroczeń w ruchu drogowym dla GITD.

piotreg - 2 Marzec 2023, 18:17

małymobil napisał/a:
BMW w <itd> - kojarzę tylko taki zakup.

:arrow: granatowe BMW 330i xDrive, nr rej. WU 4560P

piotreg - 11 Marzec 2023, 18:12

Na razie bez kamer - żadne z jedenastu BMW nie ma kamer. Wygasło zatwierdzenie typu dla Videorapid 2a, co powoduje brak możliwości zakupu urządzenia.
małymobil - 27 Kwiecień 2023, 13:44

Źródło
delpiero - 2 Czerwiec 2023, 10:36

:arrow: WU 4560P
piotreg - 3 Czerwiec 2023, 13:57

Ciekawe, czy ten VR jest prywatny czy służbowy? :o
małymobil - 3 Czerwiec 2023, 15:57

piotreg napisał/a:
Ciekawe, czy ten VR jest prywatny czy służbowy? :o

Firmowe. GITD kupił jakiś czas temu 50 tego typu rejestratorów.

piotreg - 4 Czerwiec 2023, 14:38

GITD może ściągnąć auto w ruchu drogowym tylko, jeśli wykroczenie zarejestruje urządzenie samoczynnie rejestrujące...
małymobil - 4 Czerwiec 2023, 20:01

piotreg napisał/a:
GITD może ściągnąć auro w ruchu drogowym tylko, jeśli wykroczenie zarejestruje urządzenie samoczynnie rejestrujące...

Cytat:
Art. 129a. [Uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego w ramach wykonywania kontroli ruchu drogowego]

1. Kontrola ruchu drogowego w odniesieniu do kierującego pojazdem:
3) który naruszył przepisy ruchu drogowego, w przypadku zarejestrowania tego naruszenia przy użyciu:
a) przyrządów kontrolno-pomiarowych
b) przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe albo na statku powietrznym urządzeń rejestrujących
4) który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego lub spowodował zagrożenie jego bezpieczeństwa.

Myślę, że podciągają to pod ten konkretny punkt.

piotreg - 5 Czerwiec 2023, 08:43

Ale samo odtwarzanie materiału upolowanej zwierzynie to już chyba delikatna farsa? Chyba że informują o powodzie spotkania, filmu nie okazują, a sam materiał ew. do wykorzystania w Sądzie, w przypadku odmowy przyjęcia mandatu.
małymobil - 5 Czerwiec 2023, 09:08

piotreg napisał/a:
Ale samo odtwarzanie materiału upolowanej zwierzynie to już chyba delikatna farsa? Chyba że informują o powodzie spotkania, filmu nie okazują, a sam materiał ew. do wykorzystania w Sądzie, w przypadku odmowy przyjęcia mandatu.

Dokładnie tak jest. Informują że mają to zarejestrowane, a seans przed sądem.

piotreg - 5 Czerwiec 2023, 09:15

Ma to sens i teoretycznie wszystkie nowe BMW <itd> są już uzbrojone bez możliwości pomiaru prędkości. :cool:
piotreg - 14 Sierpień 2023, 09:42

Na biegu jest proces dozbrajania nowej floty <itd> . Niebawem granatowe BMW 330i xDrive, nr rej. WU 4560P wyjedzie na drogi Delegatury dozbrojone w dwukamerowy system Zurad.
małymobil - 4 Październik 2023, 22:10

Focusa WE 587CW w Łodzi niet (szukać w Radomiu), Mondeo WE 590CW bez kamery i znaków życia. Zółtek WE 208EC jest i jest niebezpieczny. Bawarczyk WU 4560P obecny, innych nowości brak.
piotreg - 5 Październik 2023, 07:45

Mondeo będzie do wycofania?
małymobil - 5 Październik 2023, 08:51

piotreg napisał/a:
Mondeo będzie do wycofania?

Poczekajmy, już Focus z Krakowa wrócił po długiej przerwie.

delpiero - 12 Październik 2023, 18:10

:arrow: WU 4560P
małymobil - 9 Listopad 2023, 14:02

Druga BWM w Delegaturze Centralnej - czarna WU 2216R.
delpiero - 12 Listopad 2023, 15:40

:arrow: WU 2216R
delpiero - 20 Grudzień 2023, 09:54

:arrow: WU 4560P
małymobil - 21 Marzec 2024, 14:33

Cytat:
Delegatura Centralna ul. Łagiewnicka 54/56 91-463 Łódź

1. KIA CEE'D, nr rej. WE 263CT, rok produkcji 2012
2. FORD FOCUS, nr rej. WE 587CW, rok produkcji 2012
3. FORD MONDEO, nr rej. WE 590CW, rok produkcji 2012
4. RENAULT MASTER, nr rej. WE 326CX, rok produkcji 2012
5. PEUGEOT PARTNER, nr rej. WE 210EC, rok produkcji 2012
6. PEUGEOT PARTNER, nr rej. WE 208EC, rok produkcji 2012
7. PEUGEOT RIFFTER, nr rej. WU 0345K, rok produkcji 2019
8. BMW 330i x-drive, nr rej. WU 4560P, rok produkcji 2022
9. BMW 330i x-drive, nr rej. WU 2216R, rok produkcji 2023
10. BMW 330i x-drive, nr rej. WU 2238R, rok produkcji 2023

Źródło


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group