Forum Mapy Fotoradarów

ŚLĄSKIE - Gm. Poręba k./Zawiercia

piotreg - 14 Sierpień 2012, 13:28
Temat postu: Gm. Poręba k./Zawiercia
Cytat:
Urząd Miasta Poręba informuje, że w wyniku rozpatrzenia ofert w postępowaniu publicznym pn. „Realizacja usług polegających na organizacji i prowadzeniu biura wraz z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży miejskiej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach publicznych w Porębie” do realizacji wybrana została oferta firmy RADARSYSTEM Sp. z o. o. z siedzibą w 80-028 Gdańsk, ul. Diamentowa 11. Kwota oferty wynosi 974 160,- zł brutto (66,- zł netto za jeden komplet dokumentacji x 12 tys. kpl).

Link

Czyli Multanova 6F/Multaradar C.

spit - 5 Luty 2013, 18:03

Znaki <FR> już ustawione na 3. odcinkach w obrębie <ZAB> .

Cytat:
Fotoradar zostanie ustawiony przy DK 78. Ma przynieść prawie trzy miliony złotych zysku

Pod koniec stycznia kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 78 w Porębie powinni zdjąć nogę z gazu. W gminie założyli bowiem, że zarobią prawie... 3 mln zł na mandatach z fotoradaru.


W Porębie pojawi się fotoradar, a w budżecie już zaplanowano, że za mandaty, grzywny i inne kary finansowe gmina pozyska aż 2,7 mln złotych. Czy straż miejska w Porębie, reprezentowana przez komendanta Adama Pucka oraz strażnika miejskiego Adama Kubisę, jest w stanie zarobić w ciągu roku tyle pieniędzy?

- Nie jesteśmy od zarabiania pieniędzy, ale od egzekwowania przepisów prawa - podkreśla Adam Pucek i dodaje: - Chyba nie wyobraża sobie pan, że będę stał przy drodze krajowej i wydzierał ludziom pieniądze z portfela - pyta retorycznie Adam Pucek.

Burmistrz Marek Śliwa podkreśla, że pomysł związany z fotoradarem ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo. Jak przekonuje, zasilanie budżetu gminy nie jest jego największym marzeniem. - Moim priorytetem jest to, by porębianie nie ginęli na drodze krajowej nr 78, a w ostatnich dwóch miesiącach doszło do trzech wypadków. Apeluję do kierowców o to, by zdejmowali nogę z gazu, ponieważ jeśli otrzymają mandat, to tylko na własne życzenie. Przejechanie przez Porębę zgodnie z przepisami nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Dlaczego wpisaliśmy jednak do budżetu dochody w wysokości 2 milionów 700 tysięcy złotych? Ta kwota nic nie znaczy, bo równie dobrze mogłem wpisać złotówkę albo 10 milionów - mówi Śliwa.

Jak podkreśla radny Ryszard Spyra, przewodniczący klubu Jedność i Przyszłość, taka kwota wpisana do budżetu, to jednak gruba przesada i założenie, które jest nierealne, biorąc pod uwagę m.in. sytuację kadrową straży miejskiej.

- To typowe sztuczne zawyżanie dochodów, po to by budżet się zamknął, a wszystkie cyfry zgadzały. To niepoważne podejście burmistrza, a trzeba było po prostu podjąć bardziej skomplikowane działania, a nie cudownie rozmnażać pieniądze w budżecie - komentuje Ryszard Spyra.

Gmina wydzierżawi fotoradar od gdańskiej firmy Radarsystem, która została wyłoniona w przetargu. Będzie ona pobierała określoną, stałą kwotę od każdego mandatu. Jaką? Burmistrz zasłania się tajemnicą handlową. Faktem jest, że fotoradar zrobi nam zdjęcie, gdy przekroczymy prędkość 70 kilometrów na godzinę.

Wyznaczono już 3 obszary, w których może pojawić się przenośne urządzenie, a zostało to już skonsultowane z policją oraz zatwierdzone przez zarządcę drogi - GDDKiA. Mowa tutaj o odcinku od ulicy Myśliwskiej do Świerczewskiego (600 metrów), od ulicy Sosnowej do Konstruktorskiej (200 metrów) oraz od ulicy Niweckiej do ulicy Przełęcz (1 kilometr). O tym, kiedy spodziewać się kontroli, będzie można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Porębie.

Link

spit - 5 Luty 2013, 18:34

Źródło
piotreg - 6 Luty 2013, 10:23

Czyli Multanova 6F. :evil:

Ale spokojnie - chodzi o bezpieczeństwo.

spit - 9 Luty 2013, 14:40

Srebrna Skoda Felicja, SI 49808. :lol: W uliczce obok Skody srebrny VW Polo z doborową obsadą. Auto praktycznie nie budzi żadnych podejrzeń. W środku zaciemnione. <FR> strzela przez tylną szybę. Zanim kierowcy rozgryzą temat, będzie już mnóstwo zrobionych fotek.
piotreg - 9 Luty 2013, 14:45

:good:

Multa :?: :o

Oczywiście tutaj chodzi o bezpieczeństwo :!: Ale chyba gminnego budżetu :lol: :cool:

andrzej59 - 9 Luty 2013, 14:50

A jest <FR> na odcinku... z dwóch stron :?:
spit - 9 Luty 2013, 15:04

Znak <FR> "na odcinku 1km" jest z dwóch stron. Przez boczną szybę Skodzianki widziałem sprzęt i sądząc po obudowie to chyba był AD9. :o
piotreg - 9 Luty 2013, 15:07

Jeżeli obudowa była niebieska (tak mi napisałeś na PW) to w grę wchodzi tylko Fotorapid CM.
andrzej59 - 9 Luty 2013, 15:10

A w jakim paśmie siał? Na CB coś o nim było :?:
spit - 9 Luty 2013, 15:12

No właśnie. Fotorapid. Pasmo K.
piotreg - 9 Luty 2013, 15:15

Się nie boją :!: :evil: :mad:
andrzej59 - 9 Luty 2013, 15:19

spit napisał/a:
Zanim kierowcy rozgryzą temat, będzie już mnóstwo zrobionych fotek (...)

Będzie jak w Żalnie i Jaronowicach - fotoradar na drzewie, balkonie, w dziupli itd. :grin:

spit - 9 Luty 2013, 15:35

A tu jeszcze widok od strony Zawiercia w kierunku Siewierza. Skoda w głębi zdjęcia po lewej. Tak szczerze powiedziawszy to miejsce nadaje się na tego typu kontrole (szkoła, przejście dla pieszych, światła), ale chyba w lepszym stylu.
andrzej59 - 24 Luty 2013, 13:14

Oznakowanie odcinka - <FR> 600m
andrzej59 - 24 Luty 2013, 13:16

W Porębie są jeszcze dwa inne odcinki - na odcinku 200m i na odcinku 1 km
spit - 1 Marzec 2013, 23:20

Cytat:
FOTORADAR ZROBIŁ 800 ZDJĘĆ W CIĄGU 16 DNI!

Fotoradar w Porębie działa i to jak! Od 28 stycznia do 12 lutego wykonał około 800 zdjęć kierowcom, którzy przekroczyli prędkość. Efekty jego pracy są znakomite. Trzeba wziąć pod uwagę, że w wymienionym okresie urządzenie faktycznie pracowało jedynie przez 10 dni (zgodnie z harmonogramem dostępnym na www.umporeba.pl). Najbardziej jednak dziwi, kto obsługą fotoradarów w Porębie będzie się zajmować. Zewnętrzna firma RADARSYSTEM Sp. z o. o. z siedzibą w Gdańsku wygrała przetarg między innymi na „organizację i prowadzenie biura z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży miejskiej (...)”. Firma od początku lutego zatrudniła: żonę obecnego radnego Karola Hadrycha, córkę byłego radnego Leszka Majewskiego i żonę Tomasza Kołtona kierownika Referatu Promocji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Porębie. Ten ostatni był również członkiem komisji przetargowej, w przetargu, który wygrał Radarsystem.

- Jeśli to prawda, a wiele osób powtarza że tak, to jest to skandal, gdyż w cichy sposób, bez rozgłosu radni i burmistrz powpychali "swoich" na ciepłe posadki (za publiczne pieniądze bo firma zarabia z nas wszystkich) – pisze do nas w anonimowym e-mailu jedna z porębianek. Ludzie nie chcą się oficjalnie wypowiadać. Boją się konsekwencji.

Burmistrz Marek Śliwa o fotoradarach rozmawia niechętnie. Samorządowiec wychodzi z założenia, że wszystko zostało już w tej sprawie powiedziane.

– Ten temat został już wyczerpany, nie jest to temat do dyskusji. Prędkość samochodów na DK 78 się zmniejszyła. Co do pracowników zatrudnionych do obsługi fotoradaru, to nie jest to pytanie do mnie, a do firmy zewnętrznej- ucina burmistrz.

Czy aby na pewno? Radarsystem ma wykonywać comiesięczne analizy nasilenia ruchu i prędkości pojazdów. Straż miejska w przeciągu najbliższych 11 miesięcy ma zarobić blisko 3 miliony złotych na mandatach. Co na temat zatrudnienia żony radnego, córki byłego radnego i żony kierownika Referatu Promocji i Zamówień Publicznych do powiedzenia ma "firma zewnętrzna"?

- Nie wziąłem tych ludzi na oczy, nie wiem nawet jak wyglądają. Kontaktem z mediami zajmuje się u nas kancelaria prawna - tłumaczy w rozmowie telefonicznej Jerzy Gorgoń z Radarsystem.

I rzeczywiście w ciągu kilku godzin otrzymaliśmy "kompleksową" odpowiedź. - W zakresie pytania o dane personalne osób zatrudnionych w spółce Radarsytem sp. z o.o. – spółka nie udziela tego rodzaju informacji z uwagi na przyjętą politykę poufności i zasady przetwarzania danych osobowych. Równocześnie wskazuję, iż nie jest mi nic wiadomo o tym, kto jest zatrudniony w oddziałach spółki oraz czy istnieją jakiekolwiek koligacje między zatrudnionymi osobami z osobami wskazanymi w zapytaniu – pisze radca prawny Rafał Kasprzycki.

RODZINA TO PODSTAWA!

W dobie kryzysu trudno jest znaleźć dobrą pracę. Bezrobocie rośnie w zastraszającym tempie. Karol Hadrych, który jest członkiem klubu "Wspólnie dla Poręby" (burmistrza Śliwy) odmówił nam komentarza w sprawie zatrudnienia jego żony do obsługi fotoradaru. Rozgadał się za to niechcący Leszek Majewski (radny minionej kadencji również z opcji sprzyjającej włodarzowi):

- Nie będę rozmawiał z prasą. Kłamiecie! Widzę, co się wyprawia na DK 78. Kierowcy przejeżdżają na czerwonym świetle i przez podwójne ciągłe. Jak nie ma nigdzie pracy, to wszyscy rzucają się jak psy na to, co jest. Moja córka szukała pracy przez pół roku. Najlepiej siedzieć na czterech literach i liczyć, że samo coś przyjdzie – mówi roztrzęsiony Majewski, który burzę wokół swojej córki tłumaczy ludzką zazdrością.

Firma RADARSYSTEM Sp. z o. o. z siedzibą w Gdańsku wygrała przetarg na "organizację i prowadzenie biura z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży miejskiej (...)" jeszcze w ubiegłym roku. Członkowie opozycyjnego klubu Jedność i Przyszłość przypominają, że do przetargu zgłosiło się tylko jedno przedsiębiorstwo. Za organizację przetargu odpowiadał między innymi Tomasz Kołton, którego żona obsługuje teraz fotoradar.

- W komisji przetargowej zasiadały trzy osoby. Nie tylko ja, również Rafał Ajchenlaub i Rafał Hąc. Kwestia zatrudnienia osób w firmie zewnętrznej znajduje się poza kompetencją urzędu miejskiego – tłumaczy kierownik Kołton.

66 złotych netto od mandatu...

Uzasadnienie uchwały o powołaniu do życia porębskiej Straży Miejskiej oparto między innymi na ustawie o utrzymaniu czystości i porządku, ustawę o ochronie zwierząt, ustawę prawo ochrony środowiska (dzikie wysypiska, gospodarka odpadami, segregacja śmieci, nielegalne odprowadzanie ścieków). Odrębną sprawę stanowi możliwość pomiaru prędkości niesfornych kierowców. W przeciągu 11 kolejnych miesięcy strażnicy muszą zarobić 2 miliony 700 tysięcy złotych. Miesięczny plan mandatów to więc 225 tysięcy złotych. W wydatkach na 2013 rok na Straż Miejską gmina planuje przeznaczyć 983 tysiące złotych. Jak w "realu" sprawdzają się te założenia?

- Na ostatniej komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska komendant straży miejskiej Adam Pucek poinformował, że fotoradar od początku swego funkcjonowania, czyli od 28 stycznia do 12 lutego zrobił około 800 zdjęć kierowcom, którzy przekroczyli prędkość. To sporo – przyznaje porębski radny Janusz Widurski.

Jeżeli przyjąć założenie, że każdy z mandatów będzie wynosił minimum 200 złotych, to kierowcy już "uzbierali" jakieś 160 tysięcy złotych. I to w 10 dni.

- Według mojej wiedzy firma ma zarobić 66 złotych netto na każdym mandacie – informuje radny Grzegorz Gąska.

Jeżeli wszystkie mandaty zostaną skutecznie ściągnięte, to można oszacować, że firma RADARSYSTEM do tej pory zarobiła na nich nawet ponad 52 tysiące złotych netto.

Mieszkańcy obawiają się, że strażnicy miejscy będą całą swoją uwagę kierować, jedynie na pomiary prędkości.

- To nieprawda, że skupiamy się jedynie na fotoradarach. Od lipca do grudnia zeszłego roku podjęliśmy 200 interwencji. W tym roku jest już ich 80. Najczęściej są to interwencje związane z czystością lub zakłócaniem spokoju na terenie miasta - komentuje komendant Straży Miejskiej w Porębie Adam Pucek.

W planach straż miejska ma jeszcze między innymi zakup blokady na koła.

WYSTRZEGAJ SIĘ ZGNITEJ SKODY

Fotoradar na DK 78 w Porębie ukryty jest w srebrnej skodzie o numerach rejestracyjnych zaczynających się na SI. Znakiem rozpoznawczym samochodu jest nadgnita tylnia klapa. Auto najczęściej widywane jest w dzielnicy Dziechciarze i jadąc od strony Poręby w kierunku Zawiercia przed światłami w dzielnicy Górka.

- Samochodu zawsze ktoś pilnuje. Zauważyłem, że nieopodal skody zawsze ktoś siedzi w innym aucie. Nie wiem, czy to przypadek – ostrzega jeden z mieszkańców.

Takie ostrzeżenie może się przydać, bo ludzie zdenerwowani na urządzenie do mierzenia prędkości zdolni są do wszystkiego. Tak było w Zawierciu.

- 19 grudnia ubiegłego roku w dzielnicy Warty, ktoś ukradł stacjonarny fotoradar Inspekcji Transportu Drogowego. Straty wynoszą około 60 tysięcy złotych - informuje Andrzej Świeboda rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Nasz komentarz:

W przetargu startuje jedna firma, i gmina zamiast go unieważnić, wyłania firmę Radarsystem do obsługi fotoradaru. Taki przetarg nie daje żadnej szansy, że wybrano firmę najlepszą i najtańszą, bo jak ocenić jedyną ofertę jaka wpłynęła? Fakt, że później firma zatrudnia rodzinę radnych i urzędnika, który miał wpływ na rozstrzygnięcie przetargu (czyli też na decyzję, że przetargu nie unieważniono), rodzi najdalej idące domysły o uczciwość tego przetargu. Raczej nikt nie uwierzy, że dobór kadry do obsługi urządzenia jest przypadkowy, że decydowały wyłącznie kompetencje trzech żon, przypadkowo radnych i gminnego kierownika.

Źródło

spit - 1 Marzec 2013, 23:49

Marzec 2013
andrzej59 - 2 Marzec 2013, 13:11

9, 10, 23, 24... no, no - idą po bandzie - soboty i niedziele - władza dba o bezpieczeństwo (swoich portfeli).
spit - 12 Marzec 2013, 16:08

Post z serii "Urzekła mnie twoja historia". Tego dnia, kiedy przejeżdżając przez Porębę zidentyfikowałem tajną Skodę, ów Skodzianka zdążyła zrobić mi kuku :mrgreen:
Teraz mam temat. Auto służbowe, fota jak widać z tyłu i chęć walki o swoje. Macie pomysły? Szefo mi zadeklarował, że może nie wskazywać użytkownika pojazdu, bo nie prowadzi ewidencji w firmie. Tyle, że chyba w takim przypadku i jego pociągnęliby do odpowiedzialności - ewidencja chyba musi być :?: :o

andrzej59 - 12 Marzec 2013, 16:50

spit napisał/a:
Macie pomysły?

Może jakaś legalizacja robienia fotek z samochodu :?:

spit - 12 Marzec 2013, 17:04

Swego czasu był szum w Lublinie o <FR> schowany w śmietniku. Wczoraj przeglądałem "Forum Prawne", tam doczytałem, że <SM> ma możliwość umieszczania <FR> w nieoznakowanych pojazdach nie będących w ruchu, w wyznaczonych i oznakowanych miejscach. W moim przypadku tak było.
andrzej59 - 12 Marzec 2013, 17:16

spit napisał/a:
(...) że ma możliwość umieszczania w nieoznakowanych pojazdach nie będących w ruchu (...)

Chodzi o urządzenia mające legalizację do takiej pracy - np. typu Iskra. Fotorapid ma chyba na pracę na statywie i w maszcie. W Lublinie z tego powodu odpuścili kierowcom.

piotreg - 12 Marzec 2013, 18:20

andrzej59 napisał/a:
spit napisał/a:
Macie pomysły?

Może jakaś legalizacja robienia fotek z samochodu :?:

CM może robić zdjęcia przez szybę.

spit napisał/a:
Swego czasu był szum w Lublinie o <FR> schowany w śmietniku. Wczoraj przeglądałem "Forum Prawne", tam doczytałem, że <SM> ma możliwość umieszczania <FR> w nieoznakowanych pojazdach nie będących w ruchu, w wyznaczonych i oznakowanych miejscach. W moim przypadku tak było.

Załapałeś się na próg 100-200zł i 4 pkt. Ja bym ich ładnie poprosił, po uprzednim pier... dolnięciu skruchy, o 100zł i 4 pkt. :twisted: Te 4. punkty to nie tragedia, o ile masz status nie objęty systemem punktowym, a te 100zł to ch... nie pieniądz.

phonemaniac - 12 Marzec 2013, 18:23

andrzej59 napisał/a:
spit napisał/a:
(...) że ma możliwość umieszczania w nieoznakowanych pojazdach nie będących w ruchu (...)

Chodzi o urządzenia mające legalizację do takiej pracy - np. typu Iskra. Fotorapid ma chyba na pracę na statywie i w maszcie. W Lublinie z tego powodu odpuścili kierowcom.

Raczej nie przejdzie, bo Fotorapid CM ma przewidziane robienie zdjęć z paki samochodu (ale nie wiem czy zza szyby).

LINK

piotreg - 12 Marzec 2013, 18:25

andrzej59 napisał/a:
Chodzi o urządzenia mające legalizację do takiej pracy - np. typu Iskra. Fotorapid ma chyba na pracę na statywie i w maszcie. W Lublinie z tego powodu odpuścili kierowcom.

CM może robić przez szybę. Do takiej właśnie pracy Zurad zaprojektował specjalną leżankę.
W Lublinie udało się unieważnić sesję, ponieważ Fotorapida wsadzili do puchy, która nie miała legalizacji.

phonemaniac napisał/a:
Raczej nie przejdzie, bo Fotorapid CM ma przewidziane robienie zdjęć z paki samochodu (ale nie wiem czy zza szyby).

Można zza szyby :!:

andrzej59 - 12 Marzec 2013, 18:49

piotreg napisał/a:
Do takiej właśnie pracy Zurad zaprojektował specjalną leżankę.

Masz to gdzieś na zdjęciach?

piotreg - 12 Marzec 2013, 18:57

Za zurad.com.pl:


spit - 16 Marzec 2013, 09:45

piotreg napisał/a:
Załapałeś się na próg 100-200zł i 4 pkt. Ja bym ich ładnie poprosił, po uprzednim pier... dolnięciu skruchy, o 100zł i 4 pkt. :twisted:

Z 200zł zbiłem na 120zł +4 pkt. Była jeszcze opcja z 300zł bez pkt na 180zł. Wychodzi na to, że komendant dla męczących odejmuje 40% do podstawy. Wybrałem opcję nr 1.

piotreg - 16 Marzec 2013, 16:39

Pan Komendant zanim się przyjął do <SM> robił chyba na targowisku :evil:
spit - 5 Kwiecień 2013, 19:39

Przybywa dni pracy w miesiącu.
spit - 5 Kwiecień 2013, 19:56

Skodzianka wciąż w użyciu, tyle że w innym miejscu w Porębie (114km). Kierunek Zawiercie. Ale i tak ładuje w obie strony :wink:
delpiero - 25 Kwiecień 2013, 17:23

Cytat:
Kuriozalny fotoradar z Poręby

Poręba na Śląsku. A tam kumoterstwo w tamtejszym urzędzie miejskim. Od wielu miesięcy nie ma tygodnia, żebyśmy nie mówili jak to urzędnicy kręcą lody, by żyło się lepiej... im i ich rodzinom. Dziś kuriozalny fotoradar z Poręby. Kierowcy mówią, że to złodziejstwo w biały dzień. Nas bardziej jednak zainteresowało ile osób skorzystało na tym niepozornym urządzeniu.

Źródło + Video: www.ttv.pl

spit - 5 Maj 2013, 21:23

Wrzucam z lekkim poślizgiem, ale to przez ten weekend majowy :smile:
spit - 29 Maj 2013, 20:37

Czerwiec 2013:
Qbek - 24 Czerwiec 2013, 19:18

Dzisiejsze popołudniowe zdobycze.





Oraz takie coś. AR zupełnie się nie odezwał. Koleś przede mną z CB zwolnił i to mnie wyhamowało...




spit - 24 Czerwiec 2013, 20:36

Widziałem też dzisiaj tę Kijankę i przez chwilę pomyślałem, że to kogut TAXI, ale jak ją minąłem zagadka została. U mnie też "czujniki" nie zareagowały. Albo to był jakiś picer-straszak-prowokator lub może rejestrował okolicę na kamerze :o
małymobil - 24 Czerwiec 2013, 21:31

Znaki <FR> były przed tą kijanką?
spit - 24 Czerwiec 2013, 21:40

Były, znajduje się właśnie w ich polu rażenia. A miejsce słuszne, przejście dla pieszych, Agatka, szkoła...
małymobil - 24 Czerwiec 2013, 22:18

Czyżby w kijance była Multa CD?
Qbek - 24 Czerwiec 2013, 22:28

V1 wykrywa MCD bez problemu :cool:
piotreg - 26 Czerwiec 2013, 12:49

Qbek, opisz proszę miejscówkę.
spit - 2 Lipiec 2013, 20:46

Lipiec 2013 (coraz gorszą jakość wrzucają):
andrzej59 - 2 Lipiec 2013, 21:12

Hehe - tak by wynikało, że w środy i czwartki nie opłaca się im marnować czasu (mało łowne dni).
Qbek - 2 Lipiec 2013, 22:16

piotreg napisał/a:
Qbek, opisz proszę miejscówkę.

To chyba wystarczy ;)




piotreg - 3 Lipiec 2013, 11:05

Jeszcze kierunki poproszę...
Qbek - 3 Lipiec 2013, 18:08

Odjazd dla jadących w stronę Katowic.
delpiero - 5 Lipiec 2013, 14:44

Cytat:
Uważaj na tej trasie! Tu ukrywają przenośny fotoradar

Przenośny fotoradar w Porębie koło Zawiercia wzbudza wielkie emocje. Kierowcy przejeżdżający drogą krajową nr 78 narzekają, że urządzenie jest chowane m.in. w starej skodzie - informuje "Dziennik Zachodni".

Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach rozwiewa wątpliwości: wszystko jest zgodne z przepisami. Fotoradar jest oznaczony, a samorząd sam informuje o dniach i godzinach, kiedy urządzenie kontroluje prędkość.

Marek Śliwa, burmistrz Poręby twierdzi, że pomysł już się sprawdził, bo przejeżdżający w tym miejscu zwalniają. Od końca stycznia fotoradar ze skody złapał już ok. 10 tys. kierowców, ale samorządowiec nie chce jeszcze ujawnić, ile pieniędzy wpłynęło dzięki temu do miejskiej kasy.

Czy jest skłonny wycofać się z ukrywania radaru?

Gdy aspekt wychowawczy związany z bezpieczeń­stwem zostanie zrealizowany i fotoradar nie zrobi już żadnego zdjęcia - odpowiada Śliwa.


Źródło: www.sfora.pl

losot - 7 Lipiec 2013, 10:55
Temat postu: Patologia pozbawiona kontroli
Komendant Adam Pucek jest na służbie, o czym świadczy założony mundur.
Na fotografii można go zobaczyć podczas drzemki w prywatnym samochodzie.
Złośliwi komentują, że zmęczył się pilnowaniem fotoradaru ustawionego przy drodze krajowej nr 78. Sam komendant zdaje sobie sprawę z tego, że taka popularność mu nie służy. :banan:

piotreg - 7 Lipiec 2013, 22:36

:lol:
andrzej59 - 21 Lipiec 2013, 15:14

Poręba - najazd, kierunek - w stronę Siewierza:


małymobil - 26 Lipiec 2013, 13:48

Na rozpisce widnieje data 26.07. Ja nie widziałem ich, a AR nie wykrył na odcinkach pomiarowych 1km, 600m ani 200m.
andrzej59 - 26 Lipiec 2013, 18:09

Poręba - odjazd - kierunek na Szczekociny, (50)


małymobil - 26 Lipiec 2013, 18:28

andrzej59, to z dziś?
andrzej59 - 26 Lipiec 2013, 18:33

Zobacz na datę i godzinę 2. ostatnich filmów.
małymobil - 26 Lipiec 2013, 18:35

2011 rok, a znaki <FR> są.
andrzej59 - 26 Lipiec 2013, 18:41

Nie, film z odjazdu był robiony w tym samym czasie co wcześniejszy z najazdu - data na filmie przypadkowa, ale robione w lipcu tego roku.
małymobil - 26 Lipiec 2013, 18:45

To że stawiają go tak to wiedziałem. Tylko pytanie co z nimi dziś się działo.
andrzej59 - 27 Lipiec 2013, 08:43

Pewnie dobrze zakamuflowany :grin:

Fotorelacja z wcześniejszych występów.

małymobil - 27 Lipiec 2013, 14:40

To AR dałby znać. A tu cisza.
spit - 31 Lipiec 2013, 20:46

Jeszcze nie opublikowali harmonogramu w pliku, ale dane już są.

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc sierpień 2013 r.

Dni: 12,13,16,17,18,19,20,23,24,25,26,27,30,31
Godzina: 8:00-20:00
Miejsce: DK 78

spit - 4 Sierpień 2013, 21:00

Oryginał:
piotreg - 5 Sierpień 2013, 08:55

Wychodzi na to, że w pierwszej połowie sierpnia zasłużone urlopy... :mrgreen:
spit - 5 Sierpień 2013, 11:09

Poza tym w Porębie mają miejsce remonty nawierzchni na odcinkach gdzie ustawiane są <FR> . Zapewne dopasowali terminy z Zarządem Dróg.
spit - 3 Wrzesień 2013, 21:31

Wrzesień 2013:
spit - 2 Październik 2013, 19:28

Październik 2013
delpiero - 15 Październik 2013, 10:09

Cytat:
Kuriozalny fotoradar z Poręby

Poręba na Śląsku. A tam kumoterstwo w tamtejszym urzędzie miejskim. Od wielu miesięcy nie ma tygodnia, żebyśmy nie mówili jak to urzędnicy kręcą lody, by żyło się lepiej... im i ich rodzinom. Dziś kuriozalny fotoradar z Poręby. Kierowcy mówią, że to złodziejstwo w biały dzień. Nas bardziej jednak zainteresowało ile osób skorzystało na tym niepozornym urządzeniu.

Materiał VIDEO

spit - 5 Listopad 2013, 19:59

Listopad 2013
morozaw - 8 Listopad 2013, 13:14

Witajcie, powiedzcie co robić, płacić? W maju dostałem od nich 200zł za 23 km/h więcej. Nie miałem kasy, a teraz otrzymuję powiadomienie o odstąpieniu od przesłuchania. Sprawa nie do wygrania? Straż miejska może sobie od tak po krzakach chować fotoradary? Co z tym zrobić?
piotreg - 8 Listopad 2013, 13:37

Mogą się chować po krzakach, mogą odstąpić od przesłuchania, choć to dziwne, bo niby mieszkasz w sąsiedniej gminie. Może nie ma kto tego zrobić, bo zajęci są obróbką zdjęć i pilnowaniem sprzętu w krzakach... :o

Złapałeś się na przedział w taryfikatorze 100-200zł i 4 pkt. karne. Oczywiście zaproponowali z automatu te wyższe widełki. Zwróć się do nich z pismem z prośbą o mandat 100zł i 4 pkt. karne.

tmx89 - 21 Listopad 2013, 08:20

Właśnie dostałem fotę z fotoradaru z Poręby. 200zł. + 4pkt. I się właśnie zastanawiam, czy jak jest harmonogram pracy fotoradaru w danym dniu, to w tabelce miejscowość pisze, że zgodnie z zatwierdzonym przez GDDKiA projektem zmiany organizacji ruchu na drodze K-78 w Porębie. Czyli innymi słowy, czy mogli stać w tym miejscu? Na Wyzwolenia 107 czy nie? Zwrócę się z pismem do GDDKiA i zobaczymy co oni na to?
spit - 21 Listopad 2013, 09:36

Czy Wyzwolenia 107 znajduje się poza wyznaczonymi odcinkami?
tmx89 - 21 Listopad 2013, 10:10

No właśnie o to mi chodzi :)
piotreg - 21 Listopad 2013, 10:38

Na moje oko tracisz niepotrzebnie czas. Na pewno stali na odcinku pomiarowym. Masz ochotę na biurokratyczną batalię? Ok. To kieruj swoją korespondencję do Poręby.
spit - 21 Listopad 2013, 19:40

Wrzuć skan tego zdjęcia. Zobaczymy o co kaman. Ciekaw jestem tej fotki.
piotreg - 30 Listopad 2013, 11:58

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc grudzień 2013 r.

Dni: 1,2,3,6,7,8,9,10,20,21,22,24,30,31 w godz. 8:00 - 15:00

Dni: 13,14,15,16,17,23,27,28,29 w godz. 14:00-21:00

Link

delpiero - 15 Grudzień 2013, 20:17



Źródło: www.youtube.com

spit - 2 Styczeń 2014, 19:02

Styczeń 2014:
piotreg - 2 Styczeń 2014, 21:18

A co tak słabo? Tylko 6. dni pomiarowych? Budżetu nie wyrobią!
spit - 2 Styczeń 2014, 22:12

Może mają remanent? Trochę narobili zdjęć w zeszłym roku :roll:
piotreg - 3 Styczeń 2014, 11:55

Dziwne. Tym bardziej, że być może to już ostatni rok budżetowy, który będą mogli wspierać fotoradarem. Niewykluczone, że od czerwca <SM> / <SG> nie będą już miały uprawnień do używania fotoradarów.
maniacus - 6 Styczeń 2014, 11:32

I fajnie by było... niech zlikwidują te straże miejskie i gminne. ITD też powinno mieć ograniczone prawa do kontroli. Niech się zajmą ciężarówkami, a w zamian tego więcej policji.
piotreg - 6 Styczeń 2014, 20:56

maniacus napisał/a:
(...) a w zamian tego więcej policji.

Policja głęboko ma fotoradary. Nie tęskni za nimi.

maniacus - 9 Styczeń 2014, 10:54

piotreg napisał/a:
maniacus napisał/a:
(...) a w zamian tego więcej policji.

Policja głęboko ma fotoradary. Nie tęskni za nimi.

Może zaprzeczę temu forum, ale według mnie żeby w Polsce było bezpieczniej powinno być więcej videorestratorów nieoznakowanych, a nie fotoradarów, przed którymi ktoś zwalnia i jak je minie od razu przyspiesza... nie widzę tu sensu. A videorejestratorów wszechobecnych każdy by się bał. Większe pieniądze mają z radiowozów niż z mandatów, a że straż miejska biedna to oddali. :P

piotreg - 9 Styczeń 2014, 11:02

A ja bym się tam bardziej bał widma nieuchronności kary. Jeśli miałbym pewność, że jadąc jak wariat za chwile dostanę działę taką, że mi się oranżadą z komunii odbije, to zapewne pojechałbym zgodnie z przepisami. :cool:
andrzej59 - 9 Styczeń 2014, 18:56

Dlatego będą pomiary odcinkowe.
maniacus - 11 Styczeń 2014, 21:35

andrzej59 napisał/a:
Dlatego będą pomiary odcinkowe.

Wydaje mi się, że to wyeliminuje problem "szybkich i wściekłych" i jest bardzo dobrym rozwiązaniem, aczkolwiek czasem lubię... :D

piotreg - 12 Styczeń 2014, 09:38

Jestem na tak. Polskie prawo gwarantuje Ci jazdę na autostradach z prędkością do 150km/h bez żadnych konsekwencji. W mojej ocenie to wystarczy.
maniacus - 12 Styczeń 2014, 10:08

piotreg napisał/a:
Jestem na tak. Polskie prawo gwarantuje Ci jazdę na autostradach z prędkością do 150km/h bez żadnych konsekwencji. W mojej ocenie to wystarczy.

Oczywiście... niejednego cwaniaka ta prędkość nawet przerosła, zabiła czy uszkodziła...

phonemaniac - 13 Styczeń 2014, 07:44

Panie, ale ileż masz tych autostrad ;) Ja do najbliższej mam do Warszawy na A2 lub na Podkarpacie do A4. ;)
piotreg - 13 Styczeń 2014, 09:27

Fakt, My Wrocławianie od lat przyzwyczajeni jesteśmy do dostępu do autostrady. :razz:
spit - 3 Luty 2014, 22:23

Luty 2014:
delpiero - 3 Marzec 2014, 20:51



Źródło: www.youtube.com

autogaz1984 - 3 Marzec 2014, 22:05

Ja nic nie mówię, tylko piszę, ale Emil prawie cały czas robi zdjęcia tej Pani od tyłu. :grin: I kto później będzie płacił? :o :lol:
piotreg - 4 Marzec 2014, 16:36

Ktoś mógłby mi wytłumaczyć na ch... oni nagrywają nr seryjny urządzenia?
spit - 4 Marzec 2014, 22:51

Marzec 2014.

LINK

delpiero - 13 Marzec 2014, 21:18

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2014-03-10

Poręba: Realizacja usługi polegającej na dzierżawie przenośnego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym wraz osprzętem komputerowym oraz oprogramowaniem, oraz na organizacji i prowadzeniu biura wraz z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży miejskiej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach publicznych w Porębie.

Numer ogłoszenia: 79374 - 2014; data zamieszczenia: 10.03.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Miasta Poręba, ul. Dworcowa 1, 42-480 Poręba, woj. śląskie, tel. 0 32 67 71 355, 67 71 258, faks 0 32 67 71 746.
Adres strony internetowej zamawiającego: www.umporeba.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Realizacja usługi polegającej na dzierżawie przenośnego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu lądowym wraz osprzętem komputerowym oraz oprogramowaniem, oraz na organizacji i prowadzeniu biura wraz z zatrudnieniem pracowników biurowych i opracowywaniem dokumentów związanych z czynnościami wykonywanymi przez funkcjonariuszy straży miejskiej w związku ze stwierdzonymi wykroczeniami na drogach publicznych w Porębie.

Źródło: www.przetargi.egospodarka.pl

małymobil - 2 Kwiecień 2014, 16:53

Rozkład jazdy na kwiecień:
tqmeh - 8 Czerwiec 2014, 21:48



https://www.youtube.com

piotreg - 10 Czerwiec 2014, 18:05

:facepalm:
Qbek - 11 Czerwiec 2014, 19:56

Przecież przepisy ponoć mówią, że <FR> musi stać w pasie drogowym. Tak, czy się mylę?
maniacus - 13 Czerwiec 2014, 18:01

Przepisy przepisami, a Poręba i tak żyje swoimi prawami. :)
piotreg - 14 Czerwiec 2014, 14:07

Ustawodawco, odbierz Strażom ten przywilej. Zabierz im fotoradary!
autogaz1984 - 30 Czerwiec 2014, 15:06

Ciekawe :grin: :grin:

Cytat:
Ukrywanie fotoradaru przez Straż Miejską w Porębie: improwizacja, czy celowa manipulacja?

Informuję, iż autor materiału z dnia 9. 06. br. zamieszczonego na serwisach internetowych: You Tube, e-poreba.pl, facebook i nie wiem gdzie jeszcze, miał na celu obniżyć wiarygodność realizowanych czynności służbowych przez Straż Miejską w Porębie w zakresie kontroli ruchu drogowego wykonywanej przy użyciu urządzenia rejestrującego.

Straż Miejska w Porębie nie ukrywa, nie ukrywała oraz nie maskowała urządzenia rejestrującego. Czas i miejsce kontroli uzgadniane jest z Komendantem Powiatowym Policji w Zawierciu, a urządzenie rejestrujące ustawiane jest zgodnie z wymogami Rozporządzenia MSW.

LINK

autogaz1984 - 1 Lipiec 2014, 21:20
Temat postu: Monitoring ruchu drogowego - Poręba
Cytat:
Monitoring ruchu drogowego w Porębie

Monitoring ruchu drogowego w Porębie zdyscyplinuje kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów? To nie wszystko. W przyszłym roku w mieście być może pojawi się również waga preselekcyjna.




Od samego początku ten pomysł miał zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Od końca stycznia ubiegłego roku kierowcy muszą liczyć się z tym, że gdy przejeżdżają przez DK 78 w Porębie i przekroczą dozwoloną prędkość, to zostanie to uwiecznione na wyjątkowej fotografii. Wysokość mandatu i liczba punktów karnych zależy od tego, jak szybko jechaliśmy, ale warto zauważyć, że brani pod uwagę są kierowcy, którzy przekroczą 70 kilometrów na godzinę.

Władze miasta zaplanowały, że za mandaty, grzywny i inne kary finansowe gmina pozyska do budżetu aż 2,7 mln złotych. Strażnicy spisali się na medal, ponieważ, biorąc pod uwagę 10 tysięcy wykonanych zdjęć, zasilili budżet miasta w 2013 roku kwotą 2,1 miliona złotych. Nie wszystkie pieniądze zostały jeszcze wyegzekwowane od kierowców, ponieważ w sumie wykonano ok. 14 tysięcy zdjęć. Na 2014 rok plany są jeszcze bardziej ambitne, bo działania strażników miejskich mają przynieść już 4 miliony 335 tysięcy złotych.

Nowy pomysł to usługa inteligentnego nadzoru nad ruchem drogowym oraz monitoringu ruchu drogowego na niektórych skrzyżowaniach lub przejściach dla pieszych w miejscach, które są szczególnie niebezpieczne w Porębie. Dla przykładu, jeśli w przyszłości przejedziemy DK nr 78 w Porębie na czerwonym świetle, to zarejestruje to kamera, a my będziemy musieli zapłacić mandat. Na takie rozwiązanie będzie jednak trzeba jeszcze poczekać.

- Na początku tego roku byliśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu, lecz nie przystąpiła do niego żadna z firm operatorskich, która się w tym specjalizuje - tłumaczy burmistrz Poręby, Marek Śliwa. - Rozpisaliśmy nowy przetarg, który został rozstrzygnięty, ale w formule, która obowiązywała do tej pory. Miasto nie wycofuje się jednak z idei podniesienia parametru bezpieczeństwa w gminie. Będziemy chcieli to zrealizować w następnym rozdaniu budżetowym - dodaje Marek Śliwa.

Ostatni przetarg wygrała firma Duors z Gdańska, która zaoferowała, że za 1 milion 55 tysięcy 340 złotych do 31 grudnia tego roku wydzierżawi fotoradar i poprowadzi biuro, w którym opracowywane będą dokumenty związane z postępowaniami mandatowymi.

W planach władz miasta jest również zainstalowanie tzw. wagi preselekcyjnej. Wbudowana w nawierzchnię jezdni miałaby sprawdzać czy pojazdy nie są nadmiernie obciążone.

- Montaż wagi preselekcyjnej mógłby zdyscyplinować kierowców, a przy tym pomyśle współpracowalibyśmy z Inspekcją Transportu Samochodowego - mówi Marek Śliwa.


LINK

phonemaniac - 2 Lipiec 2014, 06:37

Info ze strony UM Poręba. Akurat będę tamtędy jechać 06.07.
autogaz1984 - 2 Lipiec 2014, 07:02

Phone, czyli fotki + film będzie :?: :wink:
phonemaniac - 2 Lipiec 2014, 09:37

Może się uda. ;)
phonemaniac - 6 Lipiec 2014, 19:34

Niestety, jak jechałem ok. 19, to już nikogo nie było. :(
autogaz1984 - 2 Sierpień 2014, 12:14

Cytat:
Zdejmij nogę z gazu!

Przed fotoradarem w Porębie kolejny pracowity miesiąc. Kontroli prędkości spodziewać się należy prawie każdego dnia.


Jadąc przez Porębę warto zdjąć nogę z gazu, ponieważ wyjątkowo kosztowne zdjęcia kierowcom, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów, fotoradar wykonywać będzie niemal każdego dnia i to w różnych godzinach.

Na DK nr 78 kontrole prędkości odbywać się będą według następującego harmonogramu: 2, 10, 15, 17, 23, 24, 31 sierpnia w godzinach 8:00 - 15:00; 3, 7, 12, 26 sierpnia w godzinach 6:00 - 15:00; 5, 6, 9, 16, 30 sierpnia w godzinach 6:00 - 21:30; 13, 14, 19, 20, 21 sierpnia w godzinach 6:00 - 18:00 oraz 22 i 23 sierpnia w godzinach 22:00 - 6:00.

Link

piotreg - 2 Sierpień 2014, 13:17

Ta! Gaz do dechy, bo gminny budżet na Was liczy.
małymobil - 2 Wrzesień 2014, 18:45

Rozkład jazdy w Porębie na miesiąc wrzesień.

Cytat:
1, 2, 3, 4, 9, 10, 11, 16, 17, 18, 23, 24, 25, 30 - 6:00 - 15:00
6, 13, 21, 28 - 6:00 - 14:00
7, 14 - 6:00 - 21:30
5, 12, 19 - 6:00 - 18:00

Link

małymobil - 18 Wrzesień 2014, 17:37

Cytat:
Cytat:
1, 2, 3, 4, 9, 10, 11, 16, 17, 18, 23, 24, 25, 30 - 6:00 - 15:00

To też dziś stali przy cmentarzu na 112 km, 6 słupek. W obstawie "Kfiat Sejczento". Sesyja w obie strony.

delpiero - 21 Wrzesień 2014, 17:21

Cytat:
Gmina się przeliczyła. Fotoradar nie taki dochodowy!

Poręba w 2014 roku ma zarobić na kierowcach ponad 4 miliony złotych - tak wynika z planu budżetu na rok bieżący. Przysłowiową kurą znoszącą złote jajka ma być słynny już fotoradar. Wszystko wskazuje jednak na to, że urzędnicy się przeliczyli.

Straż Miejska i fotoradar w Porębie znane są chyba w całej Polsce. Wielokrotnie w mediach, nie tylko lokalnych, ale również ogólnopolskich pokazywane były absurdy związane tak ze strażnikami, jak i samym fotoradarem. Wystarczy wspomnieć chociażby o śpiącym strażniku miejskim czy fotoradarze ukrytym w krzakach. W cieniu "skandali", które z pewnością nie były wizytówką dla Poręby warto przypomnieć, że zasadniczym zadaniem fotoradaru jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Istotny wpływ, szczególnie z perspektywy gospodarki finansowej gminy, są również wpływy do budżetu z tytułu nałożonych mandatów. Okazuje się jednak, że nie są one tak wysokie, jak zakładano.

Budżet gminy na 2014 rok zakłada dochody z tytułu kar, grzywien i mandatów nałożone przez Straż Miejską w wysokości 4 355 020,00. Wszystko wskazuje na to, że ambitny plan nie zostanie jednak wykonany. Zgodnie ze sprawozdaniem z wykonania budżetu, w pierwszym półroczu bieżącego roku Straż Miejska nałożyła mandaty w wysokości 754 519,73 zł, co stanowi wykonanie na poziomie 17,33%. Patrząc na te dane trudno się spodziewać, aby w drugim półroczu liczba nałożonych mandatów znacznie wzrosła tak, żeby plan został wykonany.

Również w roku ubiegłym urzędnicy się przeliczyli. Zakładano bowiem, że z tytułu grzywien kar i innych kar pieniężnych do budżetu gminy wpłyną środki w wysokości 3 151 854,83 zł, jednak plan wykonany został jedynie w 54,51% i gmina osiągnęła dochód w wysokości 1 718 050,13 zł.

Patrząc na powyższe dane trudno mówić o podreperowaniu miejskiego budżetu poprzez fotoradar. W końcu utrzymanie Straży Miejskiej również kosztuje i to niemało. Co gorsza trudno nie oprzeć się wrażeniu, że jeden z elementów budżetu miasta bazuje na założeniu, że obywatele nie będą przestrzegać prawa. Okazuje się jednak, że kierowcy wcale nie mają ochoty zasilać miejskiej kasy, a co za tym idzie - jadąc przez Porębę zdejmują nogę z gazu.

Źródło: www.zawiercie.info

autogaz1984 - 2 Październik 2014, 10:15

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc październik 2014 r.

3, 17, 24 - 8.00-14.00 - Poręba, droga K-78
4, 18, 22, 23, 27, 28 - 7.00-15.00 - Poręba, droga K-78
5, 12, 19, 26 - 7.00-21.30 - Poręba, droga K-78

www.umporeba.pl

piotreg - 2 Październik 2014, 11:06

autogaz1984, pogromca grafików. :D
autogaz1984 - 2 Październik 2014, 12:01

:smile:
autogaz1984 - 3 Listopad 2014, 10:23

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc listopad 2014 r.

4, 5, 18, 21 - 8.00-15.00 - Poręba, droga K-78
8, 9, 11, 19, 22, 23 - 8.00-21.30 - Poręba, droga K-78
10 - 13.00-21.30 - Poręba, droga K-78
12, 13, 14, 30 - 14.00-21.30 - Poręba, droga K-78

www.umpreba.pl

autogaz1984 - 2 Grudzień 2014, 20:09

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc grudzień 2014 r.

2, 3, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 20, 21, 23, 24, 28, 30, 30, 31 - 8:00-15:00 - Poręba, droga K-78

www.umporeba.pl

małymobil - 2 Styczeń 2015, 12:32

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc styczeń 2015 r.

3, 8, 10, 15, 16, 18, 24, 29 w godz. 8:00-15:00
4, 11, 25, 31 w godz. 8:00-21:30
7, 14, 22, 23 w godz. 8:00-18:00

andrzej59 - 2 Styczeń 2015, 14:27

małymobil napisał/a:
4, 11, 25, 31 w godz. 8:00-21:30

W niedziele nieźle dają. :shock:

PS. Pewnie gdyby ktoś chciał zgłosić coś w niedzielę - to NIE PRACUJĄ.

piotreg - 3 Styczeń 2015, 00:09

W weekendy na drogach mniej Tirów, to osobówki mogą się rozwinąć...
autogaz1984 - 26 Styczeń 2015, 09:43

Cytat:
Fotoradar w Porębie na DK nr 78 nie zniknie. Powód? Miasto chce załatać dziurę budżetową mandatami.



Fotoradar w Porębie na DK nr 78 nie zniknie, chociaż miał zniknąć wraz ze zmiana władzy w mieście. Nowy burmistrz Poręby Ryszard Spyra nie może sobie pozwolić na rezygnację z fotoradaru. Powód? Trudna sytuacja finansowa gminy.


Fotoradar w Porębie (przy ruchliwej trasie DK 78 do Kielc) właściwie od pierwszego dnia, w którym został ustawiony wzbudza spore kontrowersje. Był już nazywany maszynką do zarabiania pieniędzy, chowany i maskowany w krzakach przy drodze. Urządzeniem zainteresował się również znany jako "łowca fotoradarów" Emil Rau, który zajmuje się obnażaniem niekompetencji samorządowców oraz strażników miejskich. Po tym, jak w Porębie zmienił się burmistrz i Marka Śliwę, który jest kojarzony z pomysłem fotoradaru przy DK nr 78 w Porębie, zastąpił Ryszard Spyra, sporo mówiło się o tym, że urządzenie już więcej nie zrobi zdjęcia żadnemu kierowcy...

Czy to koniec fotoradaru?

Sprawą obiecał się zająć obecnie urzędujący burmistrz. Porębski fotoradar nie jest własnością gminy, ale prywatnej firmy. Gmina dzierżawi bowiem to urządzenie od gdańskiej firmy Radarsystem, która została wyłoniona w przetargu i zapewnia kompleksową obsługę fotoradaru.

Klik

piotreg - 26 Styczeń 2015, 11:51

Nadzieja w Ustawodawcy!
autogaz1984 - 2 Luty 2015, 11:58

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc luty 2015 r.

1, 4, 5, 7, 11, 12, 14, 18, 19, 21, 27 w godz. 8:00-15:00 (Poręba, droga K-78)

15, 22, 28 w godz. 8:00-21:30 (Poręba, droga K-78)

www.umporeba.pl

piotreg - 6 Luty 2015, 12:35

Cytat:
Fotoradar w Porębie – bicz na kierowców



Strażnicy miejscy z Poręby mają maszynkę do robienia kasy. To... fotoradar, dzięki któremu budżet miasta sporo zarabia.


Fotoradar w Porębie to postrach wszystkich kierowców jadących w stronę Zawiercia. Ci, którzy w odpowiednim momencie nie zdjęli nogi z gazu, gorzko się o tym przekonali. Średnio mandat za przekroczenie prędkości to około 200 zł.

Jak wielu musiało ich być, łatwo obliczyć, skoro w tym roku wpływy z mandatów nakładanych przez tamtejszą straż miejską mają wynieść około 1,2 mln zł! To aż 7 proc. rocznego budżetu gminy! Czy można uniknąć wpadki?

– Miejsce, gdzie stawiamy nasz fotoradar, jest uzgodnione z KWP w Katowicach oraz GDDKiA. Na ulicy, przy której kontrolujemy prędkość, są też ustawione znaki, które informują o tym kierowców. Ponadto na stronie straży miejskiej oraz na lokalnych portalach można zaleźć informację, gdzie będzie pomiar danego dnia. Fotoradar stawiamy na DK 78, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h – tłumaczy Adam Pucek (45 l.), komendant straży miejskiej w Porębie.

Kierowcy może i klną, ale fakty są takie, że dzięki fotoradarowi w tej miejscowości zmniejszyła się liczba piratów drogowych oraz groźnych wypadków.

– Stawiamy go w okolicy szkoły podstawowej oraz niedaleko cmentarza, gdzie szczególnie dbamy o bezpieczeństwo. Dziennie fotoradar robi od kilku do kilkudziesięciu zdjęć. Najczęściej kierowcy przekraczają prędkość o 20–30 km/h, ale zdarzyło się, że jeden z kierowców jechał aż 147 km/h! Tylko w jednym dniu podczas dwóch lat wszyscy jechali prawidłowo i urządzenie nie zrobiło ani jednej fotografii – dodaje komendant. Kierowcy! Nie dajcie się złapać i nie płaćcie mandatów! Noga z gazu!

Link

autogaz1984 - 2 Marzec 2015, 09:25

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc marzec 2015 r.

1, 3, 4, 7, 8, 10, 11, 14, 18, 19, 21, 22, 25, 26, 28, 29 godz. 8:00-15:00 - Poręba (droga K-78)

www.umporeba.pl

autogaz1984 - 7 Kwiecień 2015, 13:32

Cytat:
Dni pomiarowe:

4, 7, 8, 11, 15, 16, 18, 19, 22, 23, 25, 26, 29, 30 w godz. 8.00 – 15.00 (droga K-78)
12 w godz. 8.00 – 21.30 (droga K-78)

www.umporeba.pl

autogaz1984 - 5 Maj 2015, 19:49

Cytat:
Dni pomiarowe:

- 2 w godz. 8.00 – 15.00 Poręba (droga K-78)
- 3, 6, 7, 13, 14, 20, 21, 26, 27 w godz. 14.00 – 22.00 Poręba (droga K-78)
- 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30, 31 w godz. 8.00 - 22.00 Poręba (droga K-78)

Link

autogaz1984 - 1 Czerwiec 2015, 19:02

Cytat:
Harmonogram pracy fotoradaru Straży Miejskiej w Porębie na miesiąc czerwiec 2015 r.

- 2, 3, 9, 10, 23, 24 w godz. 8.00 – 15.00 Poręba (droga K-78).
- 16, 17 w godz. 14.00 – 22.00 Poręba (droga K-78).
- 7, 13, 14, 20, 21, 27, 28 w godz. 8.00 - 22.00 Poręba (droga K-78).

www.umporeba.pl

małymobil - 8 Sierpień 2015, 12:21

Cytat:
1, 5, 6, 8, 9, 12, 13, 16, 19, 20, 22, 23, 26, 27, 29, 30 - godziny 6.00 – 22.00

Źródło

piotreg - 8 Sierpień 2015, 21:21

Cieszę się, że właśnie taka straż jak <SM> Poręba niebawem zakończy swoją działalność, przynajmniej fotoradarową.
phonemaniac - 16 Wrzesień 2015, 19:36

Dzisiaj wracając z Bielska Białej, trafiliśmy z kolegą w Porębie na ul. Generała Jerzego Ziętka (111 km 5 słupek drogi K-78) fotoradar <SM> w Porębie. Celował w jadących od Siewierza w kierunku Zawiercia. Z tego co zauważyłem, to <SM> w Porębie nie cieszy się za wielką popularnością, kierowcy przejeżdżając koło fotoradaru często trąbili. Rekordzista odcinka (do ok. godz. 13.00) to miał 85 km/h. Wg mnie, to ustawienie FR też delikatnie daje wiele do życzenia. Na zdjęciach "szczęśliwcy" wychodzili po lewej stronie kadru.
piotreg - 16 Wrzesień 2015, 23:25

To już naprawdę ostatni dzwonek na podreperowanie gminnego budżetu. Za chwilę nie będzie niczego - i straży, i fotoradaru. :D Dziwie się, że są jeszcze tacy, którzy nie nauczyli się, że w Porębie trzeba uważać.
piotreg - 18 Wrzesień 2015, 14:48

phone, patrzę tak na mapa.szukacz.pl - wychodzi na to, że jest to wlot do Poręby, jadąc od strony Siewierza? :o
phonemaniac - 19 Wrzesień 2015, 06:05

Dokładnie.
autogaz1984 - 3 Listopad 2015, 20:03

Harmonogram pracy <FR> na listopad: klik

www.umporeba.pl

małymobil - 10 Grudzień 2015, 22:35

Cytat:
9, 10, 12, 13, 16, 17, 19, 20 - 8.00 - 22.00 - droga K-78 w Porębie

Źródło

I tym optymistycznym akcentem kończymy działanie <FR> i myślę tej straży. :evil:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group