Forum Mapy Fotoradarów

Wrocław - Znak D-51, czyli wrocławskie punkty pomiaru prędkości

wksek - 7 Czerwiec 2011, 11:47
Temat postu: Znak D-51, czyli wrocławskie punkty pomiaru prędkości
Jako, że oficjalnie zostają wyznaczone nowe punkty pomiaru, oznaczone znakiem D-51 z określoną odległością 1000 metrów pomiaru w tym temacie będziemy umieszczać fotki nowych miejsc kontroli za pomocą fotoradarów przenośnych.

W mojej wizji temat ma mieć punkt poglądowy, także proszę niepotrzebnie tutaj nie spamować, a umieszczać DOBRE fotografie nowych miejsc, aby każdy odwiedzający miał pogląd na miejsce pomiaru, a nie fotki samego znaku.

Oficjalnie znak ten wygląda tak:



1) Jeden z takich znaków stoi na ulicy Kochanowskiego w kierunku Warszawy, 100 metrów za skrzyżowaniem z ulicą Ks. Emila Szramka.



Jak dla mnie jego usytuowanie jest średnie, ponieważ przysłonięty jest przez... drzewo. Z perspektywy prawego pasa widać go dopiero z 30 metrów.



Z lewego sytuacja natomiast wygląda dużo lepiej.



A z miejsca gdzie widać go idealnie:





Z widoku znaku:



1000 metrów kończy się kawałek przed stacją Shell koło CH Młyn/Korona.

2) Kochanowskiego kierunek centrum, 150 metrów za stacją Lukoil.

Znak widać z daleka, więc do widoczności nie ma zastrzeżeń:





1000 metrów, kończy się na wysokości salonu Hyundaia.

3) Ślężna, kierunek Kudowa Zdrój/Kłodzko



4) Starogroblowa

5. Pawłowicka

6. Sienkiewicza, kierunek Ogród Botaniczny oraz kierunek plac Bema od ulicy Wyszyńskiego



7. Kosmonautów, kierunek centrum



Kierunek Leśnica:



8. Kowalska

Kierunek Wojnów/Jelcz-Laskowice. Koło zakładu oponiarskiego.



9. Kamienna

10. Redycka

11. Jedności Narodowej

12. Pęgowska

13. Kiełczowska

14. Średzka

15. Podwale, na wysokości ambasady

16. Nowowiejska, na wysokości szkoły

17. Osobowicka

18. Kominiarska

19. Dolnobrzeska

Dla jadących w kierunku Brzeziny:





Dla jadących w kierunku centrum:





20. Jeleniogórska

Dla jadących w kierunku Stabłowic:





Dla jadących w kierunku Leśnicy:





21. ul. Stabłowicka

Dla jadących w kierunku ul. Głównej:





Dla jadących w kierunku Leśnicy:





Dla jadących w kierunku ul. Brodzkiej:





Dla jadących w kierunku ul. Głównej:



22. ul. Główna

Dla jadących w kierunku ul. Królewieckiej:





Dla jadących w kierunku ul. Stabłowickiej:





23. ul. Marszowicka

Dla jadących w kierunku Leśnicy:





Dla jadących w kierunku ul. Głównej:



24. ul. Pilczycka

Dla jadących w kierunku ul. Królewieckiej:





Dla jadących w kierunku centrum:



25. ul. Królewiecka

Dla jadących w kierunku ul. Głównej:





Dla jadących w kierunku centrum:





26. ul. Małopolska

Dla jadących w kierunku oś. Żerniki (znak jeszcze w granicach ul. Wielkopolskiej:



Dla jadących w kierunku oś. Leśnica:



27. ul. Kośnego

Dla jadących w kierunku Leśnicy:



28. ul. Boguszowska

Dla jadących w kierunku Stabłowic:



Dla jadących w kierunku ul. Kosmonautów:



29 ul. Wińska

Dla jadących w kierunku Brzeziny:



Dla jadących w kierunku centrum:





30. ul. Wilkszyńska

Dla jadących w kierunku Wilkszyna:



Dla jadących w kierunku centrum:



31. ul. Popowicka

Dla jadących w kierunku Oś. Kozanów:


adam - 7 Czerwiec 2011, 11:58

2) Znak D-51 ustawiony jest na ul. Starogroblowej, kierunek Długa.
piotreg - 7 Czerwiec 2011, 11:59

Upssss. Informowałem wczoraj, że jest to pomiar na odcinku 100m. :oops:

Takie oznakowanie moim zdaniem niczego dobrego nie wnosi (dla kierowcy).

wksek - 7 Czerwiec 2011, 12:03

3) Kochanowskiego kierunek centrum, 150 metrów za stacją Lukoil.

Znak widać z daleka, więc do widoczności nie ma zastrzeżeń:





1000 metrów, kończy się na wysokości salonu Hyundaia.

phonemaniac - 7 Czerwiec 2011, 12:06

piotreg napisał/a:
Upssss. Informowałem wczoraj, że jest to pomiar na odcinku 100m.

Jedno "0" to nic, 2 - to przynajmniej WC (jak mawia mój kolega) :lol:

piotreg napisał/a:
Takie oznakowanie moim zdaniem niczego dobrego nie wnosi (dla kierowcy).

A ja myślę, że dla kierowcy to przynajmniej informacja, że przez najbliższe 1000m ma się pilnować, a później "rura". Tutaj rodzi się następne pytanie, co w momencie jak <SM> / <R> zrobią pomiar już po tzw. zasięgu znaku (czyli dalej jak 1000m od znaku D-51)?

piotreg - 7 Czerwiec 2011, 12:13

<R> swoich urządzeń oznakowywać nie musi.

Kiedy tablice pojawią się na wielu ulicach, ludzie przestaną na nie reagować. Co innego, jeśli na czas, kiedy nie odbywa się pomiar, zostaną zasłonięte...

Misial - 7 Czerwiec 2011, 19:50

Niedługo wpadną na pomysł, że na odcinku 5 000 metrów :D Albo więcej :lol:

Czyli stworzyli prawo, nie doprecyzowali i będzie można stawiać znaki z dowolnymi odległościami.

Może jak u mnie od Nakła do Bydgoszczy jest w każdej wsi słup Zuradu to proponuje ITD postawić jeden znak w Pawłówku, drugi na wylocie z Nakła "Kontrola prędkości" na odcinku 30km :?!:

wksek - 7 Czerwiec 2011, 19:55

W taki sposób oznakowania (1km), jakby to fajnie rozstawić, to podejrzewam, że dałoby się zrobić taką siatkę kontroli, na całym odcinku przelotowych ulic Wrocławia :D
tqmeh - 7 Czerwiec 2011, 20:51

Zainstalują go pod D42 - obszar zabudowany i po temacie :razz:

Miało nie być spamowania :wink:

OJCIEC - 8 Czerwiec 2011, 17:43

Na Ślężnej też już jest. Fotek nima, bo gnałem :grin:
wksek - 8 Czerwiec 2011, 17:50

Walić ligowce i nie marudzić! :)
OJCIEC - 8 Czerwiec 2011, 17:51

Następny faszysta, kurde. Jak tu żyć? :grin:
piotreg - 9 Czerwiec 2011, 10:56

wksek napisał/a:
Walić ligowce i nie marudzić! :)

Ślężną mam na aparacie. Ale w kierunku centrum nie ma żadnego oznakowania :o

W najbliższym czasie znaki pojawią się przy następujących ulicach:

- Jedności Narodowej
- Wyścigowej
- Krzywoustego
- Kochanowskiego

OJCIEC - 9 Czerwiec 2011, 13:24

piotreg napisał/a:
Ślężną mam na aparacie. Ale w kierunku centrum nie ma żadnego oznakowania :o

Nie ma, bo chyba nigdy nie focili w tamtą stronę?

piotreg - 9 Czerwiec 2011, 13:57

<SM> raczej nie.
wksek - 9 Czerwiec 2011, 14:10

piotreg, na Kochanowskiego już stoją :)
piotreg - 9 Czerwiec 2011, 15:46

To chyba miałem na myśli Sobieskiego :D
piotreg - 9 Czerwiec 2011, 15:51

OJCIEC napisał/a:
Na Ślężnej też już jest. Fotek nima, bo gnałem :grin:



Też niefortunnie zasłonięty przez wiosenną gęstwinę...

piotreg - 14 Czerwiec 2011, 17:36

- ul. Popowicka:

-> kier. centrum



-> kier. Kozanów


OJCIEC - 14 Czerwiec 2011, 20:30

Kiedy Skody wyjadą na drogi? To ja się pytam! Matka siedzi z tyłu powiedział!
piotreg - 27 Czerwiec 2011, 21:09

Temat lada dzień straci sens... Wrocław będzie niebieski od tablic - stopniowo będą się pojawiać na stałych miejscówkach <SM> . Więc jaki będą miały one sens :?: :o
<SM> startuje po 1. lipca.

pstryk - 27 Czerwiec 2011, 21:11

Naród chciał tablice no to ma... prawie wszędzie. :lol: I dobra jest :good:
piotreg - 27 Czerwiec 2011, 21:14

Jedyne co te tablice gwarantują to spokój na jakiś mało uczęszczanych uliczkach, na których czasem można było się wpier... bo prosiły o to rady osiedli, wspólnoty mieszkaniowe...
I teraz Ci biedni ludzie nie mają szans na pomiar w takich miejscach :!: Bo przecież procedura związana z ustawieniem znaku będzie pewnie trwała dobry miesiąc.

OJCIEC - 27 Czerwiec 2011, 22:10

Jedziemy z tym koksem, bo się sprzęt do testowania kurzy :grin:
SNOL - 27 Czerwiec 2011, 22:21

Czy to oznacza, że tak naprawdę np. na ul. Popowickiej nie ma i nie będzie stałego fotoradaru, a tylko przenośne i to nie przez cały czas? Jak pierwszy raz zobaczyłem <FR> , to poważnie się przestraszyłem i przez pewien czas jeździłem po Popowickiej ok. (50) . Ale po obejrzeniu całej okolicy stwierdziłem, że nie ma sensu spowalnianie ruchu innych pojazdów (wiecie, jak tam się pędzi zazwyczaj).
Czy "ręczne" radary również mogą być używane za tym znakiem z większym prawdopodobieństwem niż gdziekolwiek indziej?
Na Starogroblowej zawsze brałem pod uwagę, że za zakrętem zobaczę policję. A teraz ma tam na mnie czyhać <SM> ?!

Jestem tu nowy, od razu spodobało mi się to skromne forum pełne ekspertów m.in. w dziedzinie radarów i ogólnie wrocławskiej <R> :smile: Śledzę tematy i pozdrawiam!

OJCIEC - 27 Czerwiec 2011, 22:53

SNOL napisał/a:
Czy to oznacza, że tak naprawdę np. na ul. Popowickiej nie ma i nie będzie stałego fotoradaru, a tylko przenośne i to nie przez cały czas?

Tak, raczej tak, tak, tak. :smile:

SNOL napisał/a:
Czy "ręczne" radary również mogą być używane za tym znakiem z większym prawdopodobieństwem niż gdziekolwiek indziej?

Niekoniecznie. To nie ma związku. Znaki <FR> są stawiane na wniosek wrocławskiej <SM> , natomiast z ręki mierzą tylko <R> i mają w głębokim poważaniu te znaki (zgodnie z prawem zresztą) :grin:

SNOL napisał/a:
Jestem tu nowy, od razu spodobało mi się to skromne forum pełne ekspertów m.in. w dziedzinie radarów i ogólnie wrocławskiej <R> :smile: Śledzę tematy i pozdrawiam!

Elegancko! Witamy i również pozdrawiamy! :smile:

SNOL - 30 Czerwiec 2011, 13:10

"Gazeta Wrocławska" ostrzega:

Cytat:
Na wrocławskie ulice wracają trzy fotoradary

Kierowco: od dziś noga z gazu i staranniej przestrzegaj ograniczeń prędkości! Po półrocznej przerwie na ulice Wrocławia wracają trzy fotoradary straży miejskiej.
Powód? - Ustawa fotoradarowa, która weszła w życie w grudniu, nie do końca określała, czy możemy ich używać. Czekaliśmy na odpowiednie rozporządzenie - tłumaczy Sławomir Chełchowski z wrocławskiej straży miejskiej.

Zmiana spowoduje też, że skończą się czasy, gdy straże gminne robiły nam zdjęcia w najmniej oczekiwanym miejscu i bez uprzedzenia. Nowe rozporządzenie nakazuje wyraźnie oznaczyć taki punkt.

- We Wrocławiu na razie będzie można nas spotkać na ulicach: Ślężnej, Popowickiej, Starogroblowej i Pełczyńskiej - wylicza Chełchowski. Dodaje, że takich punktów będzie coraz więcej. Strażnicy chcą kontrolować prędkość tam, gdzie jest najniebezpieczniej. Lokalizacje będą ustalać z policjantami.
To, że straże gminne są bardzo skrupulatne w karaniu nas za zbyt dużą prędkość, pokazują statystyki z tamtego roku. Policja na całym Dolnym Śląsku ukarała 16329 kierowców. A wrocławska straż miejska w samym mieście - aż 10246.

Od 1 lipca czekają nas kolejne zmiany. Teraz stacjonarne fotoradary, które dotychczas podlegały policji oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przejmie Inspekcja Transportu Drogowego. W całej Polsce będzie to 1100 masztów, na które można zainstalować aparat. Z dróg znikną atrapy - w naszym województwie chodzi o cztery albo pięć szarych puszek.

Na razie ITD inwentaryzuje maszty radarowe i urządzenie. Na Dolnym Śląsku przejęła 33 maszty od GDDKiA i 10 od policji.

Fotoradary mają być teraz lepiej widoczne. - Zgodnie z rozporządzeniem, musimy je przemalować na jaskrawy, żółty kolor - wyjaśnia Aleksandra Kobylska z Inspekcji Transportu Drogowego.
Na zmianę koloru zarządcy mają 36 miesięcy. Niestety, maszty, które nie będą używane, nie zostaną zasłonięte workami, jak wcześniej twierdzono.

Nowością ma być również tzw. odcinkowe mierzenie prędkości. Pomiar odbywa się dwukrotnie - podczas wjazdu na wyznaczony fragment drogi i wyjazdu z niego. - Jeżeli średnia prędkość okaże się wyższa niż dopuszczalna, kierowca dostanie mandat - ostrzega Alvin Gajadhur, rzecznik ITD.

Zmienia się też czas, w jakim możemy dostać zdjęcie z dołączonym do niego mandatem. Teraz jest to 90 dni, a nowe przepisy przewidują 180.

Inspektorzy chcą, by do końca roku na Dolnym Śląsku fotoradary na stałe pojawiły się w 24 miejscach, m.in. w Kłodzku, Długołęce i Serbach. - Te lokalizacje wyznaczyliśmy na podstawie statystyk wypadków i średniego natężenia ruchu oraz zabudowy. Uważamy, że w tych punktach kontrola prędkości poprawi bezpieczeństwo - przekonuje Kobylska.

Gdzie we Wrocławiu powinny stanąć fotoradary? Zgłaszajcie propozycje!

LINK

piotreg - 30 Czerwiec 2011, 16:56

SNOL napisał/a:
Gdzie we Wrocławiu powinny stanąć fotoradary? Zgłaszajcie propozycje!

Znając życie kilku desperatów wskaże ulice z progami zwalniającymi, po których nie da się szybciej jechać niż (30) :facepalm:

OJCIEC - 30 Czerwiec 2011, 20:17

SNOL napisał/a:
Gdzie we Wrocławiu powinny stanąć fotoradary? Zgłaszajcie propozycje!

Na Krakowskiej, albo na Świeradowskiej! Będę miał blisko na testy :lol:

piotreg - 1 Lipiec 2011, 06:14

Wczoraj na Popowickiej poległo 160. osób :!: Taki był efekt powrotu na wrocławskie ulice fotoradarów <SM>
OJCIEC - 1 Lipiec 2011, 07:17

Ale im pomogły te znaki :lol:
delpiero - 1 Lipiec 2011, 11:20

Te tabliczki 1000m to chyba nie są zgodne z prawem, ponieważ zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/h fotoradar ma być ustawiony w odległości od 100 do 200 metrów od znaku.
Na drogach z dozwoloną prędkością większą niż 60 km/h - z wyjątkiem dróg ekspresowych i autostrad - znak ma być ustawiony od 200 do 500 m przed fotoradarem.
Na autostradach i drogach ekspresowych odległość wyniesie od 500 do 700 metrów.

piotreg - 1 Lipiec 2011, 11:56

delpiero napisał/a:
Te tabliczki 1000m to chyba nie są zgodne z prawem, ponieważ zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Infrastruktury na drogach o dopuszczalnej prędkości do 60 km/h fotoradar ma być ustawiony w odległości od 100 do 200 metrów od znaku.

Ale stacjonarny :!:

pstryk - 1 Lipiec 2011, 15:55

To co podał delpiero to do urządzeń stacjonarnych... Piotrek już to podpowiedział :good:

Ale ja wyczytałem o tabliczce "Na odcinku..." :idea:

Cytat z rozporządzenia:
Cytat:
W przypadku gdy automatyczna kontrola prędkości będzie wykonywana przez strażników gminnych (miejskich) w trybie określonym w art. 129b ust. 4 ustawy, na początku odcinka drogi objętego okresową kontrolą umieszcza się znak D-51 z tabliczką z napisem „Na odcinku...”. W treści napisu na tabliczce długość odcinka drogi poniżej 1000 m podaje się w metrach z dokładnością do 100 m, a od długości 1,0 km z dokładnością do 0,1 km.

We Wrocławiu pod cudownym znakiem D-51 nie ma napisu "Na odcinku..."
Co prawda są strzałki w przód, ale pytanie czy tak może być :?: :o

Strzałka w przód ^1000m^ = "Na odcinku 1000m" :o W sumie to logiczne... :grin:

Micell - 1 Lipiec 2011, 21:17



ul. Popowicka, kierunek Starogroblowa i ul. Starogroblowa, kierunek Długa

Znak D-51 widać doskonale i jadąc takie (50) / (60) , piratów nie brakuje i się nie dziwie, że 160 kierujących złapali. :twisted:

piotreg - 1 Lipiec 2011, 21:39

0:31 - zatoczka autobusowa, przy której zwykle staje wisienka.

Micell napisał/a:
Znak D-51 widać doskonale i jadąc takie (50) / (60) , piratów nie brakuje i się nie dziwie, że 160 kierujących złapali. :twisted:

Na Twoim filmiku widać jak ludzie reagują na znaki - srebrna Fabia weszłaby jak w masło, gdyby akurat na zatoczce czaiła się wisienka.

pstryk napisał/a:
We Wrocławiu pod cudownym znakiem D-51 nie ma napisu "Na odcinku..."
Co prawda są strzałki w przód, ale pytanie czy tak może być :?: :o

Strzałka w przód ^1000m^ = "Na odcinku 1000m" :o W sumie to logiczne... :grin:

Dla mnie to oznakowanie jest czytelne i jasne.

wksek - 1 Lipiec 2011, 23:45

Tato, ja chcę kręcić :!:
OJCIEC - 2 Lipiec 2011, 18:15

Kręć, wksek, kręć, ino korby nie ukręć! :grin:
BluesW. - 11 Lipiec 2011, 16:56

Na Pęgowskiej też już stoją.
marecki6 - 29 Lipiec 2011, 17:29

Czy to oznacza, że te znaki dotyczą tylko przenośnych pomiarów? Widziałem ten znak przy Brucknera, ale radaru nie zauważyłem.
piotreg - 29 Lipiec 2011, 17:45

Tak - pomiar mobilny - dot. tylko fotoradarów <SM> .

W którym miejscu na Brucknera :?: :o

marecki6 - 29 Lipiec 2011, 17:47

Sorki mój błąd... chodzi o Kochanowskiego i jego fotka jest w tym wątku... pytam, bo ostatnio w dzień porodu syna kilka razy tamtędy śmigałem, nie do końca patrząc na licznik, i a nie widziałem fotoradaru i zacząłem się zastanawiać czy mam oczekiwać listu z fotką i mandatem, ale skoro dotyczy to tylko lotnych to jestem spokojniejszy.
piotreg - 29 Lipiec 2011, 17:50

<SM> w kierunku centrum mierzyła prędkość po 1. lipca już kilka razy na tym odcinku.
marecki6 - 29 Lipiec 2011, 17:52

Mój błąd... poprawiłem.
piotreg - 29 Lipiec 2011, 17:56

marecki6 napisał/a:
(...) pytam, bo ostatnio w dzień porodu syna kilka razy tamtędy śmigałem, nie do końca patrząc na licznik (...)

Syna pogratulować, Ciebie powitać, a na licznik czasem zerkać i dobra jest. :grin:

marecki6 - 29 Lipiec 2011, 17:58

Dzięki :-) Czas faktycznie zacząć patrzyć na licznik zanim stanie się coś niefajnego :-) Pozdrawiam i kończę spam.
piotreg - 29 Lipiec 2011, 18:02

:good:

Czekamy zatem na konkrety z polskich dróg :D

michu - 29 Lipiec 2011, 21:43

Wiadomo kiedy pojawią się nowe "punkty pomiarowe"? :grin:
piotreg - 30 Lipiec 2011, 08:11

Pali się :?: :o Urzędnicy to woły, czy jak :?: :o Spokojnie...

<SM> wszystko zrobiła. Sam widziałem jak jeździli po ulicach Wrocławia i robili dokumentację fotograficzną pod przyszłe oznakowanie. Teraz jeszcze kilka dni... yyyy... miesięcy i znaki na pewno się pojawią.

Pracowałem w budżetówce i w sektorze prywatnym.
To, co robi w budżetówce tabun urzędników dobry miesiąc, w sektorze prywatnym robi jedna osoba w jeden dzień :!:

piotreg - 25 Sierpień 2011, 21:26

Widzieli - pod znakiem D-51 pojawiły się białe tabliczki z napisem "Na odcinku 1000m".
Tak jest przynajmniej przy ul. Kochanowskiego.

wksek - 25 Sierpień 2011, 22:30

Czyżby kolejne pieniądze w piach? Przecież wisiały tablice -> 1000 metrów. Czy "na odcinku" nadaje nowego znaczenia? :cry:
SNOL - 26 Sierpień 2011, 00:54

Bodajże w Lesznie (nie mogę sobie przypomnieć na 100%, ale na pewno chodzi o woj. wlkp.) są tabliczki "Na odcinku..." pisane małą czcionką, więc inaczej niż pod wrocławskimi D-51.
pstryk - 26 Sierpień 2011, 07:00

piotreg napisał/a:
Widzieli - pod znakiem D-51 pojawiły się białe tabliczki z napisem "Na odcinku 1000m".
Tak jest przynajmniej przy ul. Kochanowskiego.

O :!: A co ja pisałem stronę wcześniej :?: :shock:

wksek napisał/a:
Czy "na odcinku" nadaje nowego znaczenia?

Tak jest wpisane w rozporządzeniu... Wrocław ustawił znaki + tabliczki zanim pojawiło się rozporządzenie i zamiast napisu "na odcinku" dali strzałki "^^" :roll:

piotreg - 26 Sierpień 2011, 12:56

Jak dla mnie tak samo czytelne były stare tabliczki :D
BluesW. - 10 Październik 2011, 16:36

Biznes się rozkręca. Dzisiaj widziałem znaki na:

5) ul. Pawłowickiej.

piotreg - 10 Październik 2011, 18:39

Też coś na temat tej ulicy słyszałem - pomiary na tej ulicy mają związek ze zwiększeniem się natężenia ruchu na tej ulicy poprzez możliwość dojazdu do AOW.
kalex - 10 Październik 2011, 19:52

Na Kowalskiej postawili też "Na odcinku 1,5 km" - zaszaleli.
wksek - 10 Październik 2011, 20:37

Kowalskiej fotki mogę zrobić w miarę szybko. Ta druga to nie moja strona :)
piotreg - 11 Październik 2011, 07:17

Z Kowalskiej na Pawłowicką masz może ze 3km.
wksek - 11 Październik 2011, 13:59

O rzeczywiście :D To niebawem zrobię.
BluesW. - 11 Październik 2011, 16:10

Dzisiaj znaki pojawiły się na ul. Kosmonautów.
michu - 11 Październik 2011, 16:15

BluesW., ale gdzie dokładnie? :o
BluesW. - 11 Październik 2011, 17:38

W obie str. stoją przy ul. Grabowej.
SNOL - 11 Październik 2011, 20:01

Do kolekcji dorzucam ul. Sienkiewicza - na odcinku 1 km od ul. Bema w stronę Ogrodu Botanicznego i ul. Wyszyńskiego, o tutaj: http://g.co/maps/65bpc
Moim zdaniem odcinek, na którym było dość niebezpiecznie - brawo.

wksek - 11 Październik 2011, 20:23

Sienkiewicza i Kowalską jutro zrobię. Z tym Bema to dość dziwne, bo przeważnie przed zmianami stawali w drugą stronę :o
piotreg - 11 Październik 2011, 20:25

:o
SNOL - 11 Październik 2011, 20:51

O i jeszcze jednego newsa mam - na forum SSC w hyde-parkowym temacie o komunikacji we W-wiu jan_niezbedny napisał:
Cytat:
(...) Nasi dzielni urzędnicy w typowy dla siebie, iście wrocławski sposób, poradzili sobie (a przynajmniej tak im się wydaje) z problemem przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania Kamiennej i Drukarskiej. Na ul. Kamiennej ustawiono znaki D-51 (...) z tabliczką "Na odcinku 1,0 km" (...)
Źródło
wksek - 12 Październik 2011, 07:46

piotreg, sam wiesz, że to rzadkość. Zdarzyło się, ale przeważnie stali po drugiej stronie :!:

Co nie zmienia faktu, że robi się ciekawie :razz:

wksek - 13 Październik 2011, 15:29

Ulica Sienkiewicza:


kalex - 13 Październik 2011, 18:55

Redycka już jest postawiona. Bo chyba nie było. :idea:
piotreg - 13 Październik 2011, 19:11

Na Redyckiej mogą stać codziennie - udostępnię im trawnik przed posesją rodziców, a w podzięce polecę Mamie by wychodziła do nich z kawą i pączkami :D
michu - 13 Październik 2011, 20:36

wksek, obiecana rekompensata :twisted:

Słaba jakość, bo gnałem :grin:

ul. Kosmonautów, kierunek centrum, na wysokości ul. Lewej:

<Zdjęcie niedostępne>

wksek - 13 Październik 2011, 20:41

:good:

Póki co, niech będzie. Jak ktoś będzie miał okazję to ewentualnie poprawi na lepszą jakość, ale pogląd jest :)

metrotest - 13 Październik 2011, 21:52

Jak widzę, powoli obstawiają całe miasto. :idea:
I po co tu nowe przepisy.
Szkoda pieniędzy na nowe tablice skoro będą /prawie/ wszędzie.

piotreg - 14 Październik 2011, 06:28

Już to sygnalizowałem w tym temacie. Wrocław za jakiś czas będzie niebieski.
piotreg - 18 Październik 2011, 11:59

wksek napisał/a:
piotreg, sam wiesz, że to rzadkość. Zdarzyło się, ale przeważnie stali po drugiej stronie :!:

Co nie zmienia faktu, że robi się ciekawie :razz:

Wczoraj np. stali na Sienkiewicza w kierunku Pl. Grunwaldzkiego. W przeciwną stronę nie mierzyli.

Znak D-51 pojawił się także na Jedności Narodowej - dzisiaj i wczoraj czaiła się tam wisienka.

Niebawem otablicowanych zostanie kolejnych 6. ulic (m.in. Średzka, Kiełczowska...)

OJCIEC - 20 Październik 2011, 20:35

A Świeradowska? :grin:
piotreg - 21 Październik 2011, 06:31

Nie wiem, raczej nie.
Micell - 26 Październik 2011, 17:24



ul. Kosmonautów i ul. Kowalska.

:cool:

SNOL - 26 Październik 2011, 23:39

Moglibyście sprecyzować, w którym miejscu na Jedności postawili D-51? W środę jechałem tamtędy i nie zauważyłem go... :o
wksek - 27 Październik 2011, 11:11

Lecim z koksem dalej.

Ulica Kowalska, kierunek Wojnów/Jelcz-Laskowice. Koło zakładu oponiarskiego.

Odcinek pomiaru 1,5km.



Przy okazji machnę w drugą stronę.

piotreg - 27 Październik 2011, 21:07

SNOL napisał/a:
Moglibyście sprecyzować, w którym miejscu na Jedności postawili D-51? W środę jechałem tamtędy i nie zauważyłem go... :o

W kierunku centrum masz zaraz za zjazdem z Mostu Warszawskiego (na wysokości przystanku tramwajowego).

michu - 12 Listopad 2011, 18:03

D-51 pojawił się na ul. Średzkiej (wlot do miasta, jadąc od strony Zielonej Góry, ogr. (40) ) :razz: Foto nie mam, bo gnałem :mrgreen:
Kyrzan - 12 Listopad 2011, 19:32

Wjazd do Wrocławia od strony Kiełczowa.
ul. Kiełczowska/Żmudzka.

Zasięg aż do Bierutowskiej. Od strony Bierutowskiej drugi taki sam znak.

<Zdjęcie niedostępne>

OJCIEC - 12 Listopad 2011, 19:39

michu napisał/a:
Foto nie mam, bo gnałem :mrgreen:

A Ti niedobri Ti :grin:

michu - 12 Listopad 2011, 20:04

Ciiiiii :grin:
Micell - 12 Listopad 2011, 20:04

michu, nieładnie. :razz:
piotreg - 14 Listopad 2011, 12:09

Kolejne dwa:

- ul. Podwale - przy ambasadzie ("Na odcinku 500m")
- ul. Nowowiejska - szkoła

sir_tomek - 14 Listopad 2011, 20:53

Następny:

- ul. Osobowicka, jadąc w stronę Mostu Milenijnego, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Łużycką. Pomiar na odcinku 1 km.

SNOL - 14 Listopad 2011, 23:05

Nie mów, że w drugą stronę także! :mad: :facepalm: Moja codzienna trasa.
wksek - 14 Listopad 2011, 23:24

Z reguły znak działa w obie strony :)
piotreg - 15 Listopad 2011, 07:22

Ale tam nie ma gdzie stanąć w drugą stronę - tylko AD9 T. Na kilku ulicach znaki ustawiono tylko w jedną stronę, np. Ślężna, Średzka...
michu - 15 Listopad 2011, 12:10

piotreg napisał/a:
Na kilku ulicach znaki ustawiono tylko w jedną stronę, np. Ślężna, Średzka...

Tzn. że mogą pstrykać tylko w jedną stronę? :grin:

piotreg - 15 Listopad 2011, 13:43

W tej sytuacji tak. D-51 ustawiony został także przy ul. Kominiarskiej.
michu - 18 Listopad 2011, 00:02

Cytat:
D-51 pojawił się na ul. Średzkiej (wlot do miasta, jadąc od strony Zielonej Góry, ogr. (40) ) :razz:

Eee mody, a gdzie dla mnie pochwała za nową miejscówkę? :lol:

wksek - 18 Listopad 2011, 00:11

"+" przyznany, teraz ja pytam gdzie foto z tamtego miejsca :o :grin: :?:
michu - 18 Listopad 2011, 00:20

I tu Cię mam :grin: Foto się obrabia :twisted:
michu - 19 Listopad 2011, 23:40

Obrabiam to foto i obrobić nie mogę :grin: wksek, nie gniewaj się, na dniach będzie foto szpeszial for ju :lol:
michu - 20 Listopad 2011, 19:26

Cytat:
D-51 pojawił się na ul. Średzkiej (wlot do miasta, jadąc od strony Zielonej Góry, ogr. (40)

Foto:

<Zdjęcie niedostępne>

Szczerze mówiąc, znak na pierwszym planie trochę przysłania D-51.

<Zdjęcie niedostępne>

Micell - 26 Listopad 2011, 12:26



ul. Jedności Narodowej.

michu - 17 Grudzień 2011, 22:20

wksek napisał/a:
:good:

Póki co, niech będzie. Jak ktoś będzie miał okazję to ewentualnie poprawi na lepszą jakość, ale pogląd jest :)

Sam siebie poprawiłem :grin:

A więc jeszcze raz... ul. Kosmonautów, kierunek centrum, na wysokości ul. Lewej. Tym razem z lepszej perspektywy :razz:

<Zdjęcie niedostępne>

piotreg - 4 Luty 2012, 17:32

Znak D-51 z tabliczką "Na odcinku 1,5 km" pojawił się także na ul. Królewieckiej.
michu - 5 Luty 2012, 01:49

Przy tej nowej szkole? :o
piotreg - 5 Luty 2012, 09:19

W kierunku Leśnicy znak jest na wysokości nowo budowanych bloków i obejmuje odcinek 1,5 km, czyli szkoła się załapała.
metrotest - 8 Luty 2012, 22:12

Coraz dłuższe te odcinki pomiarów. Może od razu postawić znak: <FR> na odcinku 10 km. :o :mad:
piotreg - 9 Luty 2012, 06:44

Dla kontrastu rozwiązanie zastosowane w Piotrkowie Tryb.:



Więc nie narzekaj. :twisted:

piotreg - 26 Luty 2012, 10:12

D-51 pojawił się przy ul. Kamiennogórskiej - na odcinku 1,5 km.
BluesW. - 26 Luty 2012, 16:32

A Kamiennogórska czasem nie jest krótsza niż 1,5 km? :o
piotreg - 26 Luty 2012, 17:08

Słuszna uwaga :!: Pomyliłem nazwy ulic - D-51 ustawili na Jeleniogórskiej :!:
Z tego co się orientuję lada moment pojawia się kolejne - m.in. na Legnickiej, Klecińskiej, Jerzmanowskiej etc.

OJCIEC - 26 Luty 2012, 20:31

Świeradowską mi dawać! :grin:
michu - 26 Luty 2012, 23:16

piotreg napisał/a:
(...) lada moment pojawia się kolejne - m.in. na Legnickiej, Klecińskiej, Jerzmanowskiej

Powiało grozą :oops:

PS. Mój 200. post na forum :banan:

piotreg - 27 Luty 2012, 06:33

Na Jerzmanowskiej już są. Pojawiły się także - ponoć - na Jarnołtowskiej.
Magson - 28 Luty 2012, 17:59

A widzieliście takie coś?

->> Klik :grin:

OJCIEC - 1 Marzec 2012, 19:25

Są tacy, którzy mieli takie w rękach zanim jeszcze tusz na kartce wysechł :grin:
kalex - 1 Marzec 2012, 20:41

A rozpoznać ich było po czarnym kciuku i języku. :grin:
OJCIEC - 2 Marzec 2012, 18:59

Ta jes! :grin:
Kyrzan - 6 Marzec 2012, 17:02

Nowowiejska, w dwie strony:

(Zdjęcie niedostępne)

Kiełczowska, przy LZN:

(Zdjęcie niedostępne)

piotreg - 5 Maj 2012, 07:23

Oznakowana (podwójnie) jest także ul. Stabłowicka - 2. odcinki pomiarowe, które od siebie oddziela ul. Główna.

Następna w kolejce do oznakowania jest ul. Buforowa.

kalex - 29 Maj 2012, 20:38

Na ulicy Okulickiego stanął znak.
sir_tomek - 29 Maj 2012, 21:32

Dziś zamontowali znak na ul. Głównej zaraz za przejazdem kolejowym jadąc w stronę Stabłowickiej. W drugą stronę nie wiem, w którym miejscu jest postawiony.
piotreg - 30 Maj 2012, 09:25

kalex napisał/a:
Na ulicy Okulickiego stanął znak.

A ustawili tam brakujący znak <ZAB> :?: :o
Dawniej zjeżdżając z Łącznika Długołęka z uwagi na brak w/w znaku, ul. Okulickiego można było cisnąć (90) .

sir_tomek napisał/a:
Dziś zamontowali znak na ul. Głównej zaraz za przejazdem kolejowym jadąc w stronę Stabłowickiej. W drugą stronę nie wiem, w którym miejscu jest postawiony.

Żeby tylko :!:

D-51 stanął także na ul. Pilczyckiej, zaraz za skrzyż. z ul. Górniczą, jadąc w kierunku Maślic, a także na ul. Marszowickiej i ul. Dolnobrzeskiej.

michu - 30 Maj 2012, 12:30

piotreg napisał/a:
ul. Dolnobrzeskiej.

W którym miejscu? :o

Micell - 30 Maj 2012, 18:01



Zakrzów, ul. Generała Leopolda Okulickiego.

ul. Dolnobrzeską sprawdzę jutro. :grin:

piotreg - 30 Maj 2012, 21:27

michu napisał/a:
W którym miejscu? :o

Zaraz za kościołem, jadąc w kierunku Brzeziny (na odc. 2,0 km). W drugą stronę nie wiem.

sir_tomek napisał/a:
Dziś zamontowali znak na ul. Głównej zaraz za przejazdem kolejowym jadąc w stronę Stabłowickiej. W drugą stronę nie wiem, w którym miejscu jest postawiony.

W drugą stronę stoi zaraz za skrzyż. z ul. Stabłowicką.

Micell - 30 Maj 2012, 21:50

piotreg, jutro akurat do Brzeziny jadę to sprawdzę i nakręcę. :grin:
michu - 31 Maj 2012, 13:42

Na ul. Wińskiej również pojawił się znak. Na ul. Marszowickiej i Wilkszyńskiej również jest.

piotreg napisał/a:
W drugą stronę nie wiem.

W drugą stronę jest tak schowany za drzewami, że ja cie **** :grin:

Micell - 31 Maj 2012, 19:00



- ul. Dolnobrzeska
- ul. Marszowicka
- ul. Główna
- ul. Królewiecka

Co do znaku D-51 na ul. Dolnobrzeskiej, kończy się on na granicy Leśnicy w kierunku Brzeziny. Jutro jeszcze nakręcę film :cool:

metrotest - 1 Czerwiec 2012, 17:53

Jest też na Długiej przy wjeździe na most im. R. Dmowskiego od strony Tesco.

Swoją drogą jak już oznakują całe miasto to po co te tabliczki. W końcu i tak MY za nie płacimy. Kolejna fikcja prawna, a kasa i tak musi płynąć.

piotreg - 3 Czerwiec 2012, 08:14

Jest i na ul. Kamieńskiego, zaraz za skrzyż. z ul. Starościńską, jadąc w kier. centrum.
Micell - 3 Czerwiec 2012, 19:52



Pomiędzy Leśnicą, a Brzeziną postawili znak <FR> .

ul. Dolnobrzeska, wjazd do centrum.

piotreg - 9 Czerwiec 2012, 09:52

metrotest napisał/a:
Jest też na Długiej przy wjeździe na most im. R. Dmowskiego od strony Tesco.

W drugą stronę znak stoi na wysokości Mc Donalds.

piotreg - 9 Czerwiec 2012, 13:52

Wrocław, ul. Dolnobrzeska

Dla jadących w kier. Brzeziny (w drugą stronę także jest odpowiednie oznakowanie):





Z tego co się zorientowałem to D-51 na tej ulicy jest wymysłem Rady Osiedla i tak na mojego nosa nie spodziewałbym się tutaj zbyt częstego nękania kierujących.

piotreg - 9 Czerwiec 2012, 14:02

Wrocław, ul. Jeleniogórska

Dla jadących w kier. Stabłowic:





Dla jadących w kier. Leśnicy:





Na tej ulicy wrocławskiej <SM> jeszcze nie widziałem. Jedno jest pewne - kilku zawodników raczej tu polegnie (jeśli tu zajadą), bo da się tu pojechać, a jeśli ustawiliby się na (30) w połowie ulicy, to będzie rzeźnia. :twisted:

piotreg - 9 Czerwiec 2012, 16:04

Wrocław, ul. Stabłowicka

2. odcinki pomiarowe, które oddziela od siebie ul. Główna:

I

Dla jadących w kierunku ul. Głównej:





Dla jadących w kierunku Leśnicy:





Na tym odcinku radziłbym uważać. Ostatnim razem widziałem tu zieloną Skodę 21. maja ok. godz. 10.30 i uwaga - robili pomiar w obie strony :!:

Zdjęcia archiwalne z tej miejscówki:





II

Dla jadących w kier. ul. Brodzkiej (w drugą stronę także jest odpowiednie oznakowanie):




piotreg - 9 Czerwiec 2012, 16:17

Wrocław, ul. Główna

Dla jadących w kierunku ul. Królewieckiej:





Dla jadących w kierunku ul. Stabłowickiej:





Nie jest to ulica, którą <SM> katuje - Skoda pojawia się tu sporadycznie, można też trafić trójnóg.

Zdjęcia archiwalne:




Micell - 9 Czerwiec 2012, 18:37



ul. Sienkiewicza w kierunku Pl. Bema.

piotreg - 9 Czerwiec 2012, 19:17

Wrocław, ul. Marszowicka

Znak tylko dla jadących w kierunku Leśnicy:





Oznakowanie tej ulicy to spora niespodzianka. Ponoć stoi za tym Rada Osiedla.
Nie sądzę aby <SM> często brała tą ulicę na tapetę.

pstryk - 9 Czerwiec 2012, 19:27

Marian, ściągnąłeś pajęczynę z aparatu... :grin: Światopogląd przedstawiony elegancko... :good:
piotreg - 9 Czerwiec 2012, 19:34

Mania jazdę rowerem zarządziła przy sobocie...
Micell - 9 Czerwiec 2012, 21:00

I jadąc z Leśnicy w kierunku Wilkszyna właśnie tą ul. też jest znak <FR> "Na odcinku 1,5km" co mam oczywiście nagrane i jest widoczny 7 sek. :grin:
OJCIEC - 10 Czerwiec 2012, 10:53

piotreg napisał/a:
Mania jazdę rowerem zarządziła przy sobocie...

No patrz, a ja byłem przez chwilę w Waszej okolicy. Ale wiesz, jak to ja, lewym barkiem tylko odbiłem się od Miejskiego i już po chwili zjeżdżałem schodami z Solnego do Szajnochy :grin:

piotreg - 10 Czerwiec 2012, 14:36

Wrocław, ul. Pilczycka

Dla jadących w kierunku ul. Królewieckiej:





Dla jadących w kierunku centrum:


Micell - 11 Czerwiec 2012, 19:44



ul. Buforowa

piotreg - 12 Czerwiec 2012, 10:31

Wrocław, ul. Królewiecka

Dla jadących w kierunku ul. Głównej:





Dla jadących w kierunku centrum:





Radził bym nie lekceważyć tej ulicy - Można się tu nadziać na <SM> .

Uwaga na 2. miejscówki :!:

I - na wysokości glinianki

Zdjęcia archiwalne:





II - na wysokości szkoły:




michu - 15 Czerwiec 2012, 00:03

ul. Wińska, jadąc w kierunku Leśnicy.





W ramach przypomnienia, miejscówka:




michal77 - 17 Czerwiec 2012, 20:08

Znak nówka sztuka pojawił się na ul. Ślężnej w kierunku centrum, przed stacją benzynową Shell.
michal77 - 18 Czerwiec 2012, 14:30

:cool:
michu - 19 Czerwiec 2012, 23:40

ul. Wińska, jadąc w kierunku miejscowości Brzezina. Znak stoi tuż przed skrzyżowaniem z ul. Watową.


michu - 25 Czerwiec 2012, 23:03

ul. Dolnobrzeska, jadąc w kierunku Leśnicy:



UWAGA!!! Jadąc, tego znaku praktycznie w ogóle nie widać. Zasłaniają go zarośla, które zaznaczyłem na poniższym zdjęciu. Wygląda na to, że ten znak celowo został tak ustawiony.


Micell - 26 Czerwiec 2012, 06:06

michu napisał/a:
Jadąc, tego znaku praktycznie w ogóle nie widać. Zasłaniają go zarośla, które zaznaczyłem na poniższym zdjęciu. Wygląda na to, że ten znak celowo został tak ustawiony.

Też tak sądzę. :twisted:

pstryk - 26 Czerwiec 2012, 07:59

Za to D-42 ładnie widać. :twisted:
piotreg - 26 Czerwiec 2012, 11:08

Micell napisał/a:
michu napisał/a:
Jadąc, tego znaku praktycznie w ogóle nie widać. Zasłaniają go zarośla, które zaznaczyłem na poniższym zdjęciu. Wygląda na to, że ten znak celowo został tak ustawiony.

Też tak sądzę. :twisted:

Jadąc ok. 50-70 km/h zauważysz go bez trudu. :twisted:

Czasem ul. Dolnobrzeską latam rowerem - samochody jadące powyżej w/w powodują duże trudności w ruchu pieszych i rowerzystów z uwagi na brak jakiegokolwiek pobocza. Dlatego też proponuję zwolnić.

Micell - 26 Czerwiec 2012, 17:10

Ja tam jak wpadam to lecę 45km/h. :grin:
piotreg - 27 Czerwiec 2012, 10:14

Tak :!: My to już wiemy - przepisy RD "są dla Ciebie takim autorytetem", że boisz się je łamać :lol:
Micell - 27 Czerwiec 2012, 15:30

Tak. Tak :grin:
piotreg - 14 Lipiec 2012, 07:20

Na Marszowickiej pojawił się znak także w stronę Maślic.
polaaak15 - 14 Lipiec 2012, 14:25

Ostatnio widziałem znak na ulicy Długiej przed mostem Dmowskiego w stronę ulicy Pomorskiej...
michu - 14 Lipiec 2012, 20:39

Micell napisał/a:
Jadąc, tego znaku praktycznie w ogóle nie widać. Zasłaniają go zarośla, które zaznaczyłem na poniższym zdjęciu. Wygląda na to, że ten znak celowo został tak ustawiony.

Chaszcze przycięli :twisted: Teraz znak z daleka widać elegancko :razz:

metrotest - 15 Lipiec 2012, 08:25

Czytają forum :cool:

Skończcie z tą błazenadą i hipokryzją o łapaniu tylko na wybranych odcinkach i stopniowym otabliczkowaniu <FR> wszystkich ulic. Szkoda pieniędzy podatników. Ogłoście plan wykonania budżetu dla <SM> oraz postawcie jeden znak na rogatkach, że <SM> łapie w całym mieście.
Przy okazji warto zweryfikować oznakowanie niektórych ulic i postawić sensowne ograniczenia. Jak ktoś nie wierzy albo nie umie to zapraszam do Krakowa. Tam na wielu odcinkach są (70) . Jakoś można. U nas nawet na wylocie na A4 /Karkonoska/ są (60) , a na odcinku obwodnicy śródmiejskiej /za Mostem Milenijnym/ jest (70) . :facepalm: O Legnickiej już nie wspominam.

michu - 15 Lipiec 2012, 22:30

metrotest napisał/a:
Czytają forum :cool:

Czuję się doceniony :lol:

metrotest napisał/a:
O Legnickiej już nie wspominam.

Na ul. Legnickiej w dzień jest względnie bezpiecznie. Ale za to w nocy... :facepalm:

piotreg - 3 Wrzesień 2012, 15:30

Istotna nowość - oznakowana została ul. Wyścigowa.
wksek - 4 Wrzesień 2012, 18:56

Oznakowana od około 2 tygodni. W kierunku centrum - koło sklepu motoryzacyjnego tablica zasłonięta jest przez drzewo. W kierunku Bielan nie wygląda to lepiej.
michal77 - 5 Wrzesień 2012, 12:24

Na Wyścigowej czytelność tablicy w kierunku centrum jest tragiczna. Trzeba stanąć i zza liści odczytać "Na odcinku...". Zastanawiam się, gdzie będzie miejsce postoju Octavii. Może koło wjazdu do Agromy? Chyba, że pojawi się tam AD9 T na stojaku, bo wszędzie drzewka i trawniczki.
piotreg - 5 Wrzesień 2012, 12:27

Myślę, że dzisiaj rano można się było o tym przekonać, gdyż w harmonogramie na stronie <SM> widniała właśnie ulica Wyścigowa. Głowa na pień, że dzisiaj tam byli.
zdzichu - 5 Wrzesień 2012, 12:54

Zgadza się, harmonogram <SM> podaje Wyścigową 5. września: ->> Klik

Dziś po południu tam będę to zrobię fotkę znakowi D-51, a poszukam też Skodziny <SM> zaparkowanej gdzieś w krzakach :)

michal77 - 7 Wrzesień 2012, 08:22

zdzichu, jedyne miejsce postoju dla Octavii to mały parking przy sklepie z lampami w kierunku centrum, lub miejsce, gdzie Skoda stała po remoncie Wyścigowej w okolicy sklepu z rowerami. W stronę wyjazdu z miasta tylko na chodniku lub na wjazdach na posesje.
Micell - 7 Wrzesień 2012, 08:47

Ja bym proponował tam postawić AD9 T. :grin:
michal77 - 7 Wrzesień 2012, 08:59

Odkopałem z archiwum zdjęcie z ul. Wyścigowej: Zdjęcie
piotreg - 7 Wrzesień 2012, 10:15

Spodziewajcie się ich na całej długości ulicy, w obie strony.
bicker5 - 9 Wrzesień 2012, 16:17

Dwa znaki jednak wychodzą taniej, a i przy okazji coś wpadnie do budżetu :o :o :facepalm: :facepalm:
piotreg - 4 Grudzień 2012, 15:56

- ul. Kosmonautów, skąpana jeszcze w jesiennym słońcu (kier. centrum):


piotreg - 28 Grudzień 2012, 13:59

Znak D-51 pojawił się także na ul. Małopolskiej. Pod znakiem biała tabliczka "1km". Brakuje "Na odcinku".
adam - 6 Marzec 2013, 12:48

- ul. Słowiańska, w obie strony, ogr. (40) - na odcinku 400 m.


piotreg - 6 Marzec 2013, 18:06

<SM> o oznakowanie tej ulicy nie wnioskowała. Jakieś "mądre głowy" wymyśliły sobie w tym miejscu ew. pomiary. <SM> raczej nie będzie tu mierzyć.
piotreg - 11 Marzec 2013, 13:15

Wieść gminna niesie, że niebawem znaki D-51 pojawią się na ul:

- Dembowskiego
- Grota-Roweckiego

wksek - 12 Marzec 2013, 09:58

O tak - Dembowskiego :)
piotreg - 12 Marzec 2013, 11:59

Żebyś nie poległ tam jako jeden z pierwszych :lol:
wksek - 13 Marzec 2013, 09:11

Łezka się kręci w oku. Tam miałem pierwszy raz styczność z AD9 na trójnogu we Wrocławiu i od tego można powiedzieć zaczęła się przygoda :grin:
piotreg - 13 Marzec 2013, 14:50

Oznakowana została także ul. Szewczenki.
wksek - 6 Maj 2013, 14:18

piotreg napisał/a:
Wieść gminna niesie, że niebawem znaki D-51 pojawią się na ul:

- Dembowskiego

I się pojawiły. Na odcinku 1,3km od Spółdzielczej do Stadionu Budowlanki.

kalex - 6 Maj 2013, 14:24

I co teraz? Jak np. wjadę od Mickiewicza na "Orła" i wyjadę np. Potebni w stronę centrum. D... zbita, bo niby skąd mam wiedzieć, że 500 metrów wcześniej stoi znak. :mad:
piotreg - 6 Maj 2013, 15:01

Kalina, pytanie na Wiejską skieruj...

Jak zwykle kwestię to przeoczyli, kiedy pisali te przepisy...

jakub - 7 Maj 2013, 12:52

Założyli, że od skrętu do końca obszaru <FR> nie zdążysz się rozpędzić i przekroczyć prędkości :grin:
wksek - 8 Maj 2013, 12:48

Kalex ma 100% racji. Do tego miejsce ustawienia znaku między nisko rosnącymi dębami sprawia, że jest on trochę słabo widoczny. A uliczek wjazdowych w Dębowskiego jest około 6.
phonemaniac - 8 Maj 2013, 12:49

Ale w czym problem? Jadąc przepisowo żadna kontrola nie jest straszna ;) :lol: :lol:
delpiero - 17 Maj 2013, 14:32

Cytat:
Kolejne fotoradary we Wrocławiu. Już 41 miejsc!

Już 41 ulic jest na liście miejsc, w których straż miejska może prowadzić kontrole prędkości przy użyciu fotoradarów. Niedawno do listy dołączyły ul. Słowiańska, Szewczenki i Grota-Roweckiego. Teraz znak ostrzegający przed fotoradarem pojawił się też na ul. Dembowskiego, leżącej na granicy Sępolna i Biskupina. Jak się dowiedzieliśmy, kolejne fotoradary mają się pojawić na Złotnikach i Żernikach. Konkretnych miejsc jeszcze jednak nie wskazano.

Straż miejska codziennie przestawia swoje fotoradary. Każdego dnia pojawiają się one w pięciu innych miejscach. Oto pełna lista ulic, na których mogą być prowadzone kontrole:

ul. Buforowa
ul. Dembowskiego
ul. Długa
ul. Dmowskiego
ul. Dolnobrzeska
ul. Główna
ul. Grota Roweckiego
ul. Jarnołtowska
ul. Jedności Narodowej
ul. Jeleniogórska
ul. Jerzmanowska
ul. Kamienna
ul. Kamieńskiego
ul. Kiełczowska
al. Kochanowskiego
ul. Kominiarska
al. Kosmonautów
ul. Kośnego
ul. Kowalska
ul. Królewiecka
ul. Małopolska
ul. Marszowicka
ul. Nowowiejska
ul. Okulickiego
ul. Osobowicka
ul. Pawłowicka
ul. Pełczyńska
ul. Pilczycka
ul. Podwale
ul. Popowicka
ul. Redycka
ul. Sienkiewicza
ul. Słowiańska
ul. Stabłowicka
al. Starogroblowa
ul. Szewczenki
ul. Ślężna
ul. Średzka
ul. Wilkszyńska
ul. Wińska
ul. Wyścigowa
ul. Żernicka

Źródło: www.gazetawroclawska.pl

piotreg - 10 Czerwiec 2013, 11:17

Znakiem D-51 oznakowana została także ul. Hermanowska.
piotreg - 11 Czerwiec 2013, 20:01

Znakiem D-51 oznakowana została także ul. Koszalińska. Chodzi dokładnie o odcinek pomiędzy ul. Hermanowską, a Bystrzycką. <FR> na odc. 300m, ogr. (40) .
piotreg - 18 Czerwiec 2013, 14:56

Oznakowana została także ul. Osobowicka w kierunku centrum.
piotreg - 24 Czerwiec 2013, 12:28

- ul. Szewczenki - <FR> z tabliczką 1,4 km w obie strony.
piotreg - 10 Lipiec 2013, 10:20

Znak D-51 pojawił się także na ul. Łużyckiej.

Niebawem mają być kolejne na:

- ul. Grabiszyńska
- ul. Legnicka
- ul. Klecińska
- ul. Krzywoustego

piotreg - 9 Sierpień 2013, 15:15

Znak D-51 pojawił się na ul. Boguszowskiej - <FR> na odc. 800m
piotreg - 21 Sierpień 2013, 11:57

Wrocław, ul. Kośnego - kier. Leśnica:



W kierunku Jarnołtowa także <FR> na odc. 1,0km.

piotreg - 29 Sierpień 2013, 11:51

piotreg napisał/a:
Znak D-51 pojawił się na ul. Boguszowskiej - <FR> na odc. 800m

-> kier. Stabłowice:



Stary znak przy ul. Kosmonautów, kier. centrum:


piotreg - 24 Wrzesień 2013, 14:01

Znak D-51 pojawił się także na ul. Zachodniej oraz na ul. Osobowickiej w rejonie szkoły.
piotreg - 16 Grudzień 2013, 15:51

- ul. Wińska, ogr. (40)

→ kier. Brzezina (na odc. 1,0 km):



→ kier. centrum (na odc. 1,0 km):




piotreg - 16 Grudzień 2013, 15:55

- ul. Dolnobrzeska, ogr. (50) / (40)

→ kier. centrum (na odc. 2,0 km):




piotreg - 17 Grudzień 2013, 13:27

- ul. Małopolska, ogr. (40)

→ kier. Oś. Żerniki (znak jeszcze w granicach ul. Wielkopolskiej):



→ kier. Oś. Leśnica:



Tabliczki pod znakiem D-51 niezgodne z obowiązującymi przepisami.

piotreg - 6 Styczeń 2014, 21:13

- ul. Kosmonautów raz jeszcze. :neutral:

→ kier. centrum:



→ kier. Leśnica:



W tle widoczne jest "migające" przejście dla pieszych, przy którym prędkość ograniczona jest do (40) . Miejsce niebezpieczne, kilku pieszych tam poległo. Wrocławska <SM> często tam się ustawiała. Zdjęcia z archiwum.

I latem:



I zimą:



I do centrum:



I zieloną:



Teraz nie mierzą tam w ogóle. Z jednego powodu. Miasto wzdłuż całej ul. Kosmonautów, w obie strony, ustawiło znaki B36. I dlatego też <SM> dała sobie spokój z ul. Kosmonautów. Bo wiadomym jest, że Skody tam nie ustawią, a trójnóg nie jest ulubioną zabawką wrocławskiej <SM> . Czemu się trudno dziwić. Skody są bardzo wygodne.

piotreg - 10 Styczeń 2014, 10:54

Znak D-51 na ul. Okulickiego. Wlot do miasta, jadąc od strony Łoziny:
michu - 12 Styczeń 2014, 15:55

Gdzie na ul. Osobowickiej znajduje się miejscówka/miejscówki do pomiaru prędkości przez <SM> ? :o
SNOL - 12 Styczeń 2014, 22:40

Na pewno na tym fragmencie w obu kierunkach: Klik.
piotreg - 12 Styczeń 2014, 22:51

michu napisał/a:
Gdzie na ul. Osobowickiej znajduje się miejscówka/miejscówki do pomiaru prędkości przez <SM> ? :o

Osobowicka nie cieszy się dużym zainteresowaniem <SM> . Stali tam zaledwie kilka razy, a i wyniki uzyskane nie zachęcają strażników do częstych kontroli na tej ulicy.
Jeśli już to stoją w zatoczce parkingowej (tej bliżej ul. Łużyckiej) na wysokości cmentarza (możliwy jest pomiar w obie strony) lub na wysokości szkoły, ale tam jest taka nawierzchnia, że ciężko jest tam przekroczyć dozwoloną (40) .

Swojego czasu stawali też w Lasku Rędzińskim:





Ale ta miejscówka nie jest chyba objęta zasięgiem znaku D-51.

michu - 12 Styczeń 2014, 23:20

Ok., dzięki za info :good:
SNOL - 12 Styczeń 2014, 23:22

piotreg napisał/a:
(...) na wysokości cmentarza (możliwy jest pomiar w obie strony) (...)

Człowieku, dopiero teraz piszesz? :shock: Rany boskie, co ja tam swego czasu wyprawiałem na odcinku Most Milenijny > Bałtycka, to się w głowie nie mieści! Byłem przekonany, że w tym kierunku to tylko straszak (a wcześniej to znak obowiązywał tylko w przeciwnym kierunku). :facepalm:

piotreg - 12 Styczeń 2014, 23:26

Było zapytać...
Ja tam też nieraz pomykam, że hoho. :twisted:

piotreg - 15 Styczeń 2014, 17:19

Wrocław, ul. Marszowicka - brakujące zdjęcie w kierunku ul. Głównej:


piotreg - 15 Styczeń 2014, 17:25

Wrocław, ul. Wilszyńska - oznakowanie nieprawidłowe. Znaki te wymyśliła sobie Rada Osiedla. Ulica poza zainteresowaniem <SM> . Czy słusznie? Moim zdaniem nie, bo piesi nie mają chodników, kierujący nie stosują się do ogr. (40) i kto wie, czy ew. pomiary prędkości nie zakończyłyby się rzezią...

→ kier. Wilkszyn:



→ kier. centrum:


piotreg - 15 Styczeń 2014, 17:31

piotreg napisał/a:
Wrocław, ul. Stabłowicka

2. odcinki pomiarowe, które oddziela od siebie ul. Główna:

I

Dla jadących w kierunku ul. Głównej:





Dla jadących w kierunku Leśnicy:





Na tym odcinku radziłbym uważać. Ostatnim razem widziałem tu zieloną Skodę 21. maja ok. godz. 10.30 i uwaga - robili pomiar w obie strony :!:

Zdjęcia archiwalne z tej miejscówki:





II

Dla jadących w kier. ul. Brodzkiej (w drugą stronę także jest odpowiednie oznakowanie):




I brakująca fotka z II odcinka pomiarowego dla jadących w kierunku centrum:



Na ul. Stabłowicką <SM> zagląda bardzo rzadko. Jeśli już to mierzą tylko w I odcinku pomiarowym.

piotreg - 28 Styczeń 2014, 12:57

piotreg napisał/a:
piotreg napisał/a:
Znak D-51 pojawił się na ul. Boguszowskiej - <FR> na odc. 800m

-> kier. Stabłowice:


I dla jadących w kier. ul. Kosmonautów:


piotreg - 28 Styczeń 2014, 12:59

Znak D-51 na ul. Popowickiej - dla jadących w kierunku Osiedla Kozanów:


piotreg - 23 Luty 2014, 14:00

Kolejne znaki pojawiły się "na mieście":

1) ul. Zaporoska - odcinek pomiarowy od "ronda" w kier. ul. Grabiszyńskiej - w obie strony. :facepalm: Tam jest dziura na dziurze.
2) ul. Pęgowska
3) ul. Zajączkowska

Lada moment znaki mają się też pojawić na ul. Grabiszyńskiej - odcinek pomiarowy od zajezdni do ul. Hallera.

kalex - 31 Marzec 2014, 04:35

Znak pojawił się na ul. Olszewskiego. Na odcinku od ul. Kotsisa do ul.Spółdzielczej. Na tym odcinku brak możliwości postawienia Skody. Więc raczej "nogi" - zwłaszcza że baza <SM> za rogiem.
piotreg - 31 Marzec 2014, 08:20

Swojego czasu Oddział na Biskupinie dysponował właśnie AD9 T. Na chwilę obecną trójnóg "leży" na magazynie przy Gwarnej, choć jest gotowy do odpalenia - w marcu był legalizowany w Łasku.
Nie sądzę by <SM> wnioskowała o oznakowanie tej lokalizacji. Myślę, że to zasługa rady osiedla bądź też jakiegoś innego mądralińskiego, a sama <SM> jeśli się tu pojawi to tylko raz w roku w rozkroku żeby nie było...

wksek - 31 Marzec 2014, 10:06

Olszewskiego jak najbardziej tak, niektórzy robią sobie z niej S-Olszewskiego i latają po 90 i lepiej, a prostopadłych i pijanych studentów włażących na jezdnie tam od chusteczki. :grin:
piotreg - 31 Marzec 2014, 10:55

Potwierdzam - znak D-51 "ustawiła" sobie rada osiedla. I w sumie jest jedno miejsce dla wisienki - przy banku, tuż przed skrzyżowaniem z ul. Spółdzielczą, kier. pętla, ogr. (40) .
piotreg - 7 Maj 2014, 09:03

Wrocław, ul. Buforowa.

- kier. Strzelin:


piotreg - 10 Maj 2014, 10:42

Oznakowana została ul. Maślicka.
Kyrzan - 12 Czerwiec 2014, 20:02

Oznakowano Mickiewicza i Kowalską:

Cytat:
Wrocław: Kontrola prędkości na trzech nowych odcinkach

Straż miejska od dziś może kontrolować prędkość w trzech nowych miejscach we Wrocławiu. Kierowcy powinni pilnować się i jechać zgodnie z dozwoloną prędkością zwłaszcza po ulicach Mickiewicza i Kowalskiej.


Dziś pracownicy firmy Rotomat zamontowali nowe znaki przy ul. Mickiewicza i Kowalskiej. Informują one kierowców, że może być w tym miejscu ustawiony fotoradar straży miejskiej. W sumie wytyczono trzy nowe odcinki pomiaru prędkości. Na pierwszej ulicy dotąd strażnicy nie mogli "łapać" kierowców jadących za szybko. Teraz będą oni mogli ustawić swoje urządzenia na odcinku od Paderewskiego do Wystawowej i od 9 Maja do pętli na Sępolnie.

To cieszy mieszkańców Wielkiej Wyspy. - Kierowcy rzadko tu przestrzegają ograniczeń prędkości. Często dochodzi do potrąceń. Teraz będzie na nich bat - mówi Maria Wolska. Ostatni nowy odcinek wyznaczono na ul. Kowalskiej. Tu strażnicy mogli już ustawiać swoje fotoradary, ale był to odcinek na wysokości fabryki 3M. Teraz będą mogli kontrolować prędkość na odcinku prawie kilometra od Olsztyńskiej w kierunku Działkowskiej.














LINK

piotreg - 14 Lipiec 2014, 15:39

Znak D-51 na ul. Koszalińskiej dla jadących w kier. oś. Żerniki:
michu - 4 Wrzesień 2014, 21:55

Wg "rozpiski" <SM> oznakowana została ul. Strzegomska.
piotreg - 4 Wrzesień 2014, 21:58

Potwierdzam. Chodzi o odcinek między Stacyjną, a wiaduktem kolejowym, jadąc w stronę Nowego Dworu.
piotreg - 16 Październik 2014, 12:41

Znaki pojawiły się na ul. Sobieskiego.
wksek - 17 Październik 2014, 07:14

Można powiedzieć, że wszystkie ulice gdzie kiedyś ustawiali się bez znaku są już oznakowane. :D
piotreg - 17 Październik 2014, 07:55

Niekoniecznie. Znaków nie ma na ul. Klecińskiej, Legnickiej, Lotniczej, Grabiszyńskiej, Powstańców Śl., Krzywoustego, Brucknera...
kalex - 22 Październik 2014, 17:19

Oznakowana ul. Strachocińska.
piotreg - 6 Styczeń 2015, 16:38

Oznakowanie ul. Sobieskiego dla jadących w kierunku centrum:


piotreg - 23 Styczeń 2015, 11:29

wksek, lachę położyłeś na swoim temacie. :twisted: Tymczasem, pod Twoim domem pojawiły się znaki D-51, a Ty nic - oznakowana została ul. Różyckiego. <FR> na odc. 900m w obie strony.
wksek - 23 Styczeń 2015, 12:28

Może kurier znów wpadnie. :grin:
piotreg - 23 Styczeń 2015, 12:30

Taka sytuacja, stare czasy...


piotreg - 2 Luty 2015, 20:24

Pojawił się znak także na ul. Opatowickiej - wlot od strony Trestna.
piotreg - 23 Luty 2015, 10:20

Oznakowana jest także ul. Strachocińska - w obie strony na całej jej długości.
kalex - 24 Luty 2015, 09:26

Tak Piotrusiu - napisałem to 22 października. :grin: :lol:
piotreg - 24 Luty 2015, 09:49

22 mogłem być pijany. :-) :cool:
piotreg - 9 Marzec 2015, 10:56

Oznakowanie pojawiło się na ul. Mościckiego. Za starych czasów <SM> tam mierzyła...



PS. Mam nadzieję, że Kalina Was o tym fakcie nie zdążył poinformować...

piotreg - 12 Marzec 2015, 00:49

Znak D-51 stanął także na ul. Kowalskiej na ostatniej prostej za przejazdem kolejowym, jadąc w kierunku Korony. Na odc. 600 m.
piotreg - 17 Marzec 2015, 09:46

W drugą stronę także strefa pomiaru na odc. 600 m. Znak znajduje się zaraz za salonem samochodowym.
piotreg - 20 Marzec 2015, 20:43

Nowowiejska:


piotreg - 16 Kwiecień 2015, 19:28

Ul. Opatowicka.

-> kier. centrum:





-> kier. Trestno/Wschodnia Obwodnica Wrocławia:


piotreg - 23 Kwiecień 2015, 22:11

Znak D-51 na ul. Redyckiej - kier. ul. Kamieńskiego:


SNOL - 24 Kwiecień 2015, 22:18

Oj, nie zarobią tam teraz.
piotreg - 9 Maj 2015, 07:37

Cytat:
Wrocław: Nowy fotoradar na 3 kilometrach al. Sobieskiego. Posypią się mandaty

W jakim celu ustawiono znak fotoradaru na odcinku 2,8 km na alei Sobieskiego w kierunku wyjazdu na Warszawę. Czy to jest nowe miejsce do załatania dziury urzędu miasta? – pyta nasz Czytelnik Staszek Wysoki.


Sprawą zajęła się reporterka Weronika Skupin. Jak odpowiada Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, znak nakazał postawić Wydział Inżynierii Miejskiej. Stało się tak na wniosek straży miejskiej.

– Znak stanął tam w celu poprawy bezpieczeństwa – wyjaśnia Ewa Mazur. Jak dodaje Sławomir Chełchowski ze straży miejskiej, było to bardzo niebezpieczne miejsce.

– Na al. Jana III Sobieskiego zostały ustawione znaki D-51 (z symbolem fotoradaru - przyp. WSK) w związku z wypadkami śmiertelnymi w tym rejonie – wyjaśnia Chełchowski.

Przypomnijmy, że na Sobieskiego dochodziło do takich wypadków m.in. 21 marca i 7 września ubiegłego roku, czy też 19 maja tego roku. Na Sobieskiego tragiczny w skutkach i głośny wypadek miała także aktorka Grażyna Błęcka-Kolska. W wyniku obrażeń odniesionych w wypadku zmarła jej 23-letnia córka.

Al. III Sobieskiego można jeździć 70 km na godzinę. Kierowcy często prują tam jednak nawet ponad 100 na godzinę, szczególnie od centrum za wiaduktem, czyli na wylocie w kierunku Mirkowa.

Pod każdym znakiem o kontroli jest tabliczka na jakim odcinku ona obowiązuje. Jego długość może być różna, zależy to właściwie od budowy drogi, a konkretnie od tego na jakim odcinku ma prawo bez przeszkód stanąć samochód straży miejskiej (są też oczywiście kontrole ITD, w tym wypadku mówimy o straży miejskiej) z urządzeniem pomiarowym.

– Tabliczka informuje w jakim miejscu za znakiem mamy możliwość ustawić samochód – mówi Sławomir Chełchowski ze straży miejskiej. Gdy na przykład trafia się zatoczka autobusowa, w takim miejscu nie można już ustawić fotoradaru, więc oznacza to koniec odcinka pomiarowego. Gdy jednak mamy rozpiskę fotoradarów i widzimy na niej, że wczoraj fotoradar był na al. Sobieskiego i za tydzień też będzie, może się zdarzyć, że stanie w innym miejscu np. 200 metrów dalej. Zawsze jednak jest to miejsce w odległości przewidzianej pod znakiem.

Czy może być tak, że kontrola obowiązuje na długości np. 20 km? – Teoretycznie tak, ale to mało prawdopodobne, raczej się nie zdarza – wyjaśnia Chełchowski. Kontrola radarowa we Wrocławiu jest punktowa (nie odcinkowa). Dziś fotoradary spotkamy na ul. Buforowej na Jagodnie, Jedności Narodowej na Nadodrzu, Grota-Roweckiego na Wojszycach i Głównej na Maślicach.

Link

piotreg - 11 Maj 2015, 10:05

- ul. Kamieńskiego, jadąc w kierunku Krzyżanowic:




piotreg - 11 Maj 2015, 10:08

- ul. Łużycka, jadąc w kierunku ul. Osobowickiej:





- ul. Łużycka, jadąc w kierunku ul. Obornickiej:





Ulica, na której <SM> pojawia się bardzo rzadko. Rejestrują tu mało wykroczeń, pewnie ze względu na progi zwalniające.

piotreg - 11 Maj 2015, 10:10

- ul. Osobowicka, jadąc w kierunku Mostu Millenijnego:



- ul. Osobowicka, jadąc w kierunku ul. Pomorskiej:





Na tej ulicy <SM> także mierzy bardzo rzadko. Ulica ta często jest zakorkowana.

piotreg - 12 Maj 2015, 08:51

- ul. J. Narodowej, jadąc w kierunku centrum (w przeciwną stronę znaku nie ma):





Bankowa ulica <SM> .

piotreg - 12 Maj 2015, 08:55

- ul. Słowiańska, jadąc w kierunku ul. Trzebnickiej:



ul. Słowiańska, jadąc w kierunku ul. J. Narodowej:





Kolejna z zapomnianych przez <SM> ulic. W zasadzie to <SM> nie wnioskowała o oznakowanie tej ulicy, pewnie też dlatego mierzą tutaj statystycznie raz w roku. Z tego, co się orientuje, mierzyli tutaj raz i nikt się nie złapał.

wksek - 12 Maj 2015, 17:20

Ta ulica to dramat infrastrukturalny. Prędkość każdy szanujący zawieszenie (nie mam na myśli przedstawicieli) ma tutaj nie większą niż (30) . Chociaż za pas tramwajowy, a raczej jego lekceważenie by zarobiono sporo.
piotreg - 14 Maj 2015, 16:44

- ul. Redycka, jadąc w kierunku ul. Sołtysowickiej:


SNOL - 15 Maj 2015, 02:14

piotreg napisał/a:
- ul. Słowiańska, jadąc w kierunku ul. J. Narodowej:

Zastanawia mnie, co by było, gdyby kierowca wyjechał z ul. Ołbińskiej? Nie widział znaku, nie został poinformowany o kontroli prędkości. Ciekawe czy jest podstawa do... anulowania mandatu. :o

piotreg - 15 Maj 2015, 06:57

Temat ten już wałkowaliśmy. Znak D-51 jest znakiem informacyjnym, więc nie ma potrzeby - z punktu widzenia przepisów prawa - by był powtarzany za skrzyżowaniem. Ustawodawca, pisząc ustawę na kolanie, nie przewidział takiego problemu...
piotreg - 17 Maj 2015, 09:14

- ul. Różyckiego, jadąc w kierunku ul. Paderewskiego:


piotreg - 17 Maj 2015, 09:20

- ul. Grota-Roweckiego - dwie strefy pomiarowe:

Pierwsza - między ul. Parafialną, a ul. Kurpiów.

Jadąc w kierunku Żórawiny:



Jadąc w kierunku centrum:



Druga - między ul. Kurpiów, a rogatkami miasta.

Jadąc w kierunku Żórawiny:



Jadąc w kierunku centrum:


piotreg - 17 Maj 2015, 09:22

- ul. Podwale, jadąc w kierunku ul. Dworcowej (mało udane zdjęcie):


piotreg - 17 Maj 2015, 09:25

- ul. Mickiewicza, dwie strefy pomiaru, które rozdziela ul. Paderewskiego

Zaraz za skrzyżowaniem z ul. Paderewskiego, jadąc w kierunku Swojczyc:



Zaraz za skrzyżowaniem z ul. Paderewskiego, jadąc w kierunku centrum:


piotreg - 25 Maj 2015, 21:45

- ul. Pełczyńska, jadąc w kierunku Obornik Śl.:


piotreg - 25 Maj 2015, 21:46

- ul. Zajączkowska, jadąc w kierunku Obornik Śl.:


piotreg - 18 Lipiec 2015, 19:39

- ul. Kochanowskiego.

-> kier. centrum:



-> kier. Oleśnica:


piotreg - 18 Lipiec 2015, 19:40

- ul. Dembowskiego, jadąc w kierunku Sępolna:


piotreg - 18 Lipiec 2015, 19:41

- ul. Różyckiego, jadąc w kierunku centrum:


piotreg - 7 Sierpień 2015, 08:53

- ul. Sobieskiego, jadąc w kier. Oleśnicy:


piotreg - 10 Wrzesień 2015, 15:26

Dzisiaj przy okazji przejażdżki na rowerze uwieczniłem znak w kierunku centrum na ul. Pawłowickiej:




piotreg - 4 Grudzień 2015, 22:32

Przed chwilą oddana do użytku, po remoncie, ul. Okulickiego. Po grzyba, za moje podatki, stawiany jest tam znak D-51? :o


michu - 5 Grudzień 2015, 17:35

Straszak, na niezorientowanych w temacie. :grin:
autogaz1984 - 5 Grudzień 2015, 20:34

piotreg napisał/a:
(...) za moje podatki.

Za Nasze podatki. :razz:

PS. Firma produkująca takowe znaki drogowe też musi żyć (zarabiać). :mrgreen:

skansen - 6 Grudzień 2015, 16:38

piotreg napisał/a:
Przed chwilą oddana do użytku, po remoncie, ul. Okulickiego. Po grzyba, za moje podatki, stawiany jest tam znak D-51? :o


Wydaje mi się, że projekt drogi i oznakowania (a potem przetarg) powstał jeszcze przed zmianami. Wyrzucenie oznakowania wymagałoby szeregu zmian (m.in. aneksowania umowy), więc niewykluczone, że łatwiej było "tego nie ruszać", a potem oznakowanie po prostu zdemontować.

autogaz1984 - 6 Grudzień 2015, 16:48

skansen, może i Ty dobrze kombinujesz... :o
piotreg - 6 Grudzień 2015, 22:19

Po nowym roku <SM> wystosuje pismo do ZDiUM'u, że już nie będą mierzyć. Co zrobi z tym ZDiUM? Bóg jeden wie...
piotreg - 26 Styczeń 2016, 14:30

Nie wiem czy wszystkie, bo nie wszędzie byłem, ale na pewno zdecydowana większość znaków D-51 została zdemontowana.
michu - 28 Marzec 2016, 21:45

Na ul. Wińskiej i Dolnobrzeskiej też brak znaków.
piotreg - 29 Marzec 2016, 08:46

W całym mieście znaki zostały definitywnie usunięte.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group