Forum Mapy Fotoradarów

Bytom - Fotoradary stacjonarne

Mateusz - 25 Kwiecień 2008, 10:33
Temat postu: Fotoradary stacjonarne
Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Bytom

- ul. Chorzowska, na wysokości stacji BP, jadąc w kierunku Katowic, org. (50) /zdemontowany/
- al. Jana Pawła II, wlot do miasta, jadąc od strony Piekar Śl., ogr. (80) /zdemontowany/
- ul. Wrocławska, wlot do miasta, na wysokości ul. Reja, jadąc od strony Pyskowic, ogr. (50)
- ul. Wrocławska, na wysokości stacji BP, jadąc w kierunku centrum, ogr. (50) /zdemontowany/
- ul. Żołnierska, jadąc w kierunku Tarnowskich Gór, org. (50) /zdemontowany/


Przy ul. Wrocławskiej (miejski ciąg drogi K-94) za wiaduktem w stronę centrum pojawił się maszt TRAFFITOWER. :shock: Pod Multanove :!: Jeszcze dziś porobię fotki.

sopel - 25 Kwiecień 2008, 12:09

Jeszcze nie ma znaków przed fotoradarem.
piotreg - 25 Kwiecień 2008, 12:42

A za dnia fotki, w lepszej rozdzielczości, do mapy?


Ojciec, czy to przypadkiem nie jest ta Multa na K, trudna do wykrycia?

OJCIEC - 25 Kwiecień 2008, 13:19

Wieża może służyć zarówno dla Multanovy 6F (Ka - 34,36 GHz), jak i Multaradaru C (K - 24,100 GHz). Jeśli w Bytomiu jest Multa 6F, to na 90% właśnie ją będą do niej wciskać.
Czuwaj!

Mateusz - 25 Kwiecień 2008, 14:50

Tu macie foty. :) Gadałem z tym panem co go widać na fotce i mówi, że jeszcze będą takie dwie skrzynki w Bytomiu. Jedna na Strzelców Bytomskich, a druga na Chorzowskiej z pętlą, bo będzie i czerwone i prędkość. 8) Jak nie ma tablic... a tabliczki na wlotach do miasta "Miasto Monitorowane"? :lol:

Zjeżdżamy z wiaduktu...






OJCIEC - 25 Kwiecień 2008, 17:15

Dzięki Mateusz za fotki (i zielony pasek). :)

Muszę przyznać, że bardzo ładne są te szafki. Lubię taki design. Mogłaby taka jedna u mnie w domu stać.

PrzemKo - 26 Kwiecień 2008, 21:22

Czy tam w środku to na stałe, czy okazjonalnie. :shock:
piotreg - 26 Kwiecień 2008, 22:48

Raczej okazjonalnie, choć nie wykluczone, jeśli zasilanie ciągnie z gleby, że może być aktywny przez kilka dni.
OJCIEC - 27 Kwiecień 2008, 07:56

Standardowa pojemność dysku Multy6F to 40 000 zdjęć. Na parę dni rzeczywiście starczy. Choć nie sądzę, żeby zostawiali cacko warte ponad 200 000 PLN przez kilka dni bez opieki.
Mateusz - 27 Kwiecień 2008, 10:47

No raczej rotacyjnie, bo będą jeszcze gdzie indziej maszty. Podobno już jest drugi :!: Jadę dziś sprawdzić. :) A ten maszt jest 100 m od komendy straży miejskiej i jakieś 0,5km od siedziby firmy robiącej te maszty. 8) Więc jak coś włożą to wiesz...
Mateusz - 27 Kwiecień 2008, 19:23

Na razie nie ma nic na Olimpijskiej, ale miejsce dobre :!: (40) , dwie jezdnie, z górki, ale i 3 przejścia. 8) PS. Kiedy aktualizacja mapy :?:
OJCIEC - 27 Kwiecień 2008, 20:40

Mateusz napisał/a:
Kiedy aktualizacja mapy :?:

Jakoś tak lada moment...

sopel - 28 Kwiecień 2008, 08:37

Mateusz napisał/a:
Jedna na Strzelców Bytomskich (...)

Wiadomo już może, gdzie na Strzelców Bytomskich? Pewnie gdzieś na wysokości M1. :) A tam to fajna dróżka, przeważnie koło (80) się tamtędy jeździ. Kiedyś powiedziałem ojcu, że byłyby jaja jakby postawili koło Reala fotoradar...

tomii1 - 18 Kwiecień 2009, 22:39

piotreg napisał/a:
Raczej okazjonalnie, choć nie wykluczone, jeśli zasilanie ciągnie z gleby, że może być aktywny przez kilka dni.

Obecnie w tej pięknej puszce siedzi najnowszy model Multaradar C - testują go po legalizacji na tym właśnie słupie koło BP w Karbiu. Pięknie błyska co chwilę, oczywiście gapiom i niemiejscowym. Wg specyfikacji 24,125 GHz, moc nadawcza 2 mW - wykrycie przez RX 65 z odległości ok. 600 m, ciągły sygnał w K, mimo stacji i biedronki. Ponoć to cudo ma wejść do PL za Multę, która jest droga, ten jest ok. 30% tańszy i cena może być porównywalna z PL FR ZURAD-u. Oczywiście, pasuje idealnie w te fajne słupy, występuje jako trójnóg, oraz jako Multaradar C, kosz na śmieci. :)

Pozdrawiam, tomii1

Z tego co wiem możecie testować, bo robią fotki, ale nie karzą, Lifor to sobie włożył na testy, foty żyleta (info SM Bytom).

piotreg - 19 Kwiecień 2009, 07:50

Tomii, zrób nam jakieś testy...
OJCIEC - 19 Kwiecień 2009, 10:14

tomii1 napisał/a:
(...) wykrycie przez RX 65 z odległości ok. 600m, ciągły sygnał w K, mimo stacji i biedronki...

Obawiam się, że z 600m wykrywasz właśnie czujki na BP (no chyba, że to takie wyjątkowo szczęśliwe miejsce). Wg naszych greckich, słoweńskich i holenderskich kolegów, u których Multy C są już od ok. roku, detekcja na V1 jest gorsza niż Multanovy pracującej w Ka! I to przy horyzontalnym (czyli standardowym) ustawieniu detektora pomimo, że Multanova jest spolaryzowana wertykalnie, a Multaradar C właśnie horyzontalnie. Na jutubie jest filmik Irlandczyka, który najeżdża z V1 na vana z Multaradarem C - wynik to ok. 200 i 300m. Boję się pomyśleć, ile będzie od tyłu.

garny - 19 Kwiecień 2009, 13:27

No kurcze, to nie są dobre wieści, że takie coś może się upowszechnić w naszym pięknym kraju, przecież to już w ogóle nie da się jechać.
Mateusz - 20 Kwiecień 2009, 10:46

Mają go już na własność? To pewnie jeden będzie krążył po słupach, a drugi jako przenośny.

KLIK - zdjęcie radaru na Żołnierskiej.

Youthan - 28 Kwiecień 2009, 15:21

Załączam najazd na MultaradarC ->> KLIK

Na samej górze wiaduktu pojawia się sygnał, którego wcześniej nie było.
AR pokazuje 24.081 GHz.

Z tego co ja wiem to MultaRadarC nadaje 24.100GHz -/+ 25 MHz i dosyć mocno sieje.

Więc chyba nie jest taki groźny?

OJCIEC - 28 Kwiecień 2009, 17:36

Jeśli tak ma wyglądać detekcja MRC, to ja nie mam nic przeciwko. :) Trzeba by go dorwać gdzieś, gdzie nie ma innych źródeł w K.
Youthan - 28 Kwiecień 2009, 19:50

Obiło mi się o ucho, że jest jeszcze MultaradarC II. Może ten drugi jest trudniejszy do wykrycia. Podobnie było z MESTA 1000 we Francji. Łatwo wykrywalny, a potem weszła MESTA 210 i wykrywalność jego z odjazdu bardzo zmalała.

Co do miejsca, to faktycznie jest to miejsce faworyzujące wyniki ze względu na wzniesienie. Same fałszywki mają mniejsze znaczenie, bo czujki z Biedronki i BP pracują na ok. 24.164 - Biedronka i 24.140 - BP.

Pożyjemy, zobaczymy, jest jeszcze drugi Traffitower na ul. Żołnierskiej, ale bardzo rzadko używany.

Mateusz - 15 Sierpień 2009, 19:55

Jest trzeci maszt:

- ul. Chorzowska.

Po prawej stronie, mierzy samochody jadące w kierunku południowym (do Katowic). Ustawiony za światłami obok stacji BP.

Obszar zabudowany - 50km/h.





I czwarty:
al. Jana Pawła II - DW nr 911, kierunek droga K-79, ograniczenie do 80 km/h.



W ciągu miesiąca obiecuję sesje zdjęciowa po mojemu. 8)

Foty by Devifish

piotreg - 16 Sierpień 2009, 09:05

Ten przy al. Jana Pawła II ponoć stoi w granicach Piekar Śląskich?
BluesWings - 16 Sierpień 2009, 09:10

To dziwactwo na Chorzowskiej jest pod Multę?
piotreg - 16 Sierpień 2009, 09:13

Może nowy maszt pod Multaradar C?
Cherix - 21 Sierpień 2009, 08:44

piotreg napisał/a:
Może nowy maszt pod Multaradar C?

Pod wszystkie urządzenia z Robota, z wyjątkiem MN 6F. Docelowo ma tam stać TraffiStar SR520 (do mierzenia prędkości i przejazdów na czerwonym świetle - jednocześnie) - pętle indukcyjne już są zainstalowane. A maszt jest angielski firmy CROWN o nazwie SmartPole.

piotreg - 21 Sierpień 2009, 09:01

Ojciec, kolejne punkty z cyklu niewykrywalne maszty! Wrzuć je do odpowiedniej "tabelki". :-)

ps. Dzięki Cherix. Widzę, że jesteś w temacie. :-)

Mateusz - 22 Sierpień 2009, 19:57

Taffistar 520? Przy załadowaniu będzie się działo. :) Oto potwierdziły się moje informacje, że taki ma stanąć w Bytomiu. A wiesz może czy stanie jakiś na Strzelców Bytomskich, bo podobno też miał się pojawić... Dzięki za info, daję plusik.
Cherix - 23 Sierpień 2009, 21:25

Co do Strzelców, też słyszałem, że były takie plany, ale tymczasowo je zawieszono.
bandzior - 11 Wrzesień 2009, 12:55

Mam pytanie, wczoraj przejeżdzając przez Chrzowską na żółtym świetle widziałam jak mignęło czerwone światło w fotoradarze. Czy możliwe, że zrobiło mi zdjęcie za przejazd na powtarzam żółtym świetle? Prędkość poniżej 60km/h.
BluesWings - 11 Wrzesień 2009, 13:48

Według mnie jeśli widziałeś przed wjazdem żółte światło na sygnalizacji, to przez skrzyżowanie przejechałeś na czerwonym. :)

Ale mogę się mylić. :P

Nie bój nic! Jeden mandacik wielkiej krzywdy ci nie zrobi. :D

Hugo - 11 Wrzesień 2009, 14:17

Nie no sytuacja dyskusyjna, nie zawsze można przed żółtym zrobić stop...
BluesWings - 11 Wrzesień 2009, 14:28

No więc mówię, że mogę się mylić. :)

Rozumiem, że czasami światło zapali się w momencie, kiedy właśnie mijamy sygnalizację i po ptokach. I tu ok. Ale popatrz, że większość kierowców 50m przed sygnalizacją w takiej sytuacji dodaje gazu. :(

I błąd!

Przepisy jasno mówią, że masz jechać z taką prędkością, aby móc się bez problemu zatrzymać.

wksek - 11 Wrzesień 2009, 15:05

Przecież pętle są przed sygnalizacją z 5-10 metrów, więc jak paliło się żółte to na 100% wjechałeś na czerwonym.
lukaszr - 11 Wrzesień 2009, 21:04

piotreg napisał/a:
Tomii, zrób nam jakieś testy...

Poprosimy z błyskiem lampy. :D

piotreg - 12 Wrzesień 2009, 08:33

BluesWings napisał/a:
Przepisy jasno mówią, że masz jechać z taką prędkością, aby móc się bez problemu zatrzymać.

Wrocławscy urzędnicy idą po rozum do głowy i chcą montować sekundniki przy sygnalizatorach, które będą odliczały sek. do zapalenia się czerwonego sygnału. Na każdym takim skrzyżowaniu - daję im zielone światło - mogą poinstalować Traffipaxy. :-)

BluesWings - 12 Wrzesień 2009, 08:35

Jestem za.
wksek - 12 Wrzesień 2009, 10:52

piotreg napisał/a:
BluesWings napisał/a:
Przepisy jasno mówią, że masz jechać z taką prędkością, aby móc się bez problemu zatrzymać.

Wrocławscy urzędnicy idą po rozum do głowy i chcą montować sekundniki przy sygnalizatorach, które będą odliczały sek. do zapalenia się czerwonego sygnału. Na każdym takim skrzyżowaniu - daję im zielone światło - mogą poinstalować Traffipaxy. :-)


Fajna sprawa, raz zderzyłem się z takim wynalazkiem na Litwie i naprawdę spełnia on swoją funkcję doskonale. Nie widziałem, aby tam jakiekolwiek auto przejeżdżało na czerwonym, albo późnym żółtym co u nas jest prawdziwą plagą.

bandzior - 12 Wrzesień 2009, 12:43

No dobra, ale jeśli jestem pewna, że to było żółte to czy mogę to jakoś udowodnić? Czy mogę się jakoś odwoływać?
BluesWings - 12 Wrzesień 2009, 13:46

Do kwitka dostaniesz fotosa na podstawie którego zdecydujesz czy masz podstawę do odwoływania się. :)

Ale jeśli przyjdzie do ciebie zawiadomienie z wezwaniem do zapłaty to wątpię, że nie będzie się od czego odwoływać.

Nadzieja, w tym że nie przejechałaś na czerwonym tylko na żółtym, tak jak twierdzisz. :D

Mateusz - 12 Wrzesień 2009, 16:02

Przy dozwolonych (50) faza żółtego musi mieć conajmniej 3 sekundy żeby było wszystko zgodnie z prawem... a pętle są za linią zatrzymania, a nie 50m przed :!:
piotreg - 12 Wrzesień 2009, 19:17

bandzior napisał/a:
No dobra, ale jeśli jestem pewna, że to było żółte to czy mogę to jakoś udowodnić? Czy mogę się jakoś odwoływać?

Urządzenie rejestruje samoczynnie. Jeśli zdaniem urządzenia wjechałaś na czerwonym, odwołując się nic nie wskórasz.

Adi Grabczyk - 20 Wrzesień 2009, 10:32
Temat postu: sprawdzone w UM
Urządzonko jest podobno jeszcze w fazie testów. W pewnym momencie w ogóle coś się zgnypciło, bo robiło foty na zielonym (przy 50 km/h). Kumpel, który rozwozi gazety wpadł w ten sposób coś 3-4 razy i zrobił młyn w MZUiM (to oni podobno tym zawiadują). Jakiś inżynierek powiedział, że na razie może jeszcze wyluzować, ale do błędu nikt się nie przyznał.
Youthan - 2 Listopad 2009, 12:24

Maszt Traffitower pod Multanove i Multaradar na ul. Żołnierskiej 59. To jest droga K-78 z Tarnowskich Gór do Gliwic w miejscowości Górniki należącej do gminy Bytom. Ogr. prędkości do 50 km/h.
piotreg - 2 Listopad 2009, 14:09

Dzięki. Na mapie radar jest przypisany do miasta Bytom.
Youthan - 5 Listopad 2009, 21:59
Temat postu: Re: sprawdzone w UM
Adi Grabczyk napisał/a:
Urządzonko jest podobno jeszcze w fazie testów. W pewnym momencie w ogóle coś się zgnypciło, bo robiło foty na zielonym (przy 50 km/h). Kumpel, który rozwozi gazety wpadł w ten sposób coś 3-4 razy i zrobił młyn w MZUiM (to oni podobno tym zawiadują). Jakiś inżynierek powiedział, że na razie może jeszcze wyluzować, ale do błędu nikt się nie przyznał.

To niedługo się dowiemy czy już działa i wysyłają. Dostałem info od kumpla, że cyknęło mu fotkę. Jadąc 50kmh wjechał na skrzyżowanie, zdążył zobaczyć zmianę świateł na żółte, a potem dwa flash'e z lampy. :?

gucio40 - 8 Listopad 2009, 14:45

Następne maszty staną w nowym roku, pewne info.
phonemaniac - 11 Grudzień 2009, 15:56

Cytat:
W Bytomiu ruszył nowy system fotoradarów

W Bytomiu zaczyna działać najnowocześniejszy w Polsce system fotoradarów. Jest w pełni skomputeryzowany i połączony z tzw. centrum mandatowym. Dzięki temu mandat wysyłany jest do kierowcy w ciągu 48 godzin.

Nowych fotoradarów nie da się oszukać, chowając się za ciężarówką lub oślepiając płytą CD. Nie widzą ich także antyradary. Na tym jednak nie koniec. W systemie tym mamy też urządzenia do przejazdu na czerwonym świetle - mówi reporterowi RMF FM Piotrowi Glinkowskiemu przedstawiciel producenta fotoradarów Piotr Kędzierski.

Zdjęcie przekraczającego prędkość samochodu błyskawicznie trafia do tzw. centrum mandatowego. Tam można je dokładnie powiększyć i przyjrzeć się rejestracji czy twarzy kierowcy. Dzięki temu można sprawdzić, czy prowadzący samochód rozmawiał przez telefon.

W centrum mandatowym pracuje kilku informatyków. Ta sama procedura, która przy tradycyjnych fotoradarach trwała nawet kilka tygodni, teraz będzie zrealizowana w ciągu 48 godzin. Oznacza to, że policjanci będą mieli o wiele mniej pracy. Ja muszę poświęcić średnio dziesięciu ludzi dziennie na to, żeby to obrabiać. Policjanci nie dońca powinni się zajmować obróbką zdjęć - mówi Zbigniew Klimus z bytomskiej policji.

W ciągu miesięcznego pilotażu cztery bytomskie fotoradary robiły dziennie zdjęcie ponad 200 kierowcom. Posłuchaj relacji Piotra Glinkowskiego:

LINK

OJCIEC - 11 Grudzień 2009, 16:11

Cytat:
(...) lub oślepiając płytą CD.

Brawo Jasiu!

Youthan - 11 Grudzień 2009, 19:20
Temat postu: Re: sprawdzone w UM
Youthan napisał/a:
To niedługo się dowiemy czy już działa i wysyłają. Dostałem info od kumpla, że cyknęło mu fotkę. Jadąc 50kmh wjechał na skrzyżowanie, zdążył zobaczyć zmianę świateł na żółte, a potem dwa flash'e z lampy. :?

Nic nie przyszło...

garny - 11 Grudzień 2009, 20:21

Widzę, że centralny system ściągania nie zachulał to pojawiły się inicjatywy oddolne. :) Trzeba będzie uważać, bo takich miejsc będzie pewnie coraz więcej.
piotreg - 12 Grudzień 2009, 10:01

Boże... o czym oni do nas rozmawiają.

MultaradarC nie widzialny dla AR?
Płytą też go nie pokonamy?
O! To ja całą szoferkę płytami CD wyłożyłem! Nie pomoże? :oops:

OJCIEC - 15 Grudzień 2009, 18:21

Pstryk. :)


garny - 15 Grudzień 2009, 21:28

Słodkie. :)
piotreg - 27 Luty 2010, 19:50

Ponoć zniknął maszt na Jana Pawła? Ktoś coś wie więcej?
gucio40 - 28 Luty 2010, 12:39

Plotki, stoi dalej. Ma stanąć drugi w drugą stronę oraz jeden na ul. Marchewkowej.
piotreg - 6 Czerwiec 2010, 11:05

Widać na zdjęciu, że to "cudo" jest aktywne!



Fotkę zrobił Sławek z Jasła.

Rocky Balboa - 14 Czerwiec 2010, 13:36

**** od czyichś zdjęć... zrób se sam, myślisz, że jak usuniesz podpis i napiszesz czyje to jest, to ok? Jak mnie zbanujesz to jesteś i znaczy, że mam rację.

EDIT piotreg: Poprawiłem babole ortograficzne, bo będą się z niego śmiali do końca życia.

pstryk - 14 Czerwiec 2010, 14:41

Rocky Balboa weź się opanuj chłopie :!:
Tak ja mu wysłałem to zdjęcie... w czym masz problem? :|

OJCIEC - 14 Czerwiec 2010, 17:30

Moim skromnym zdaniem jego głównym problemem jest ortografia. :twisted: :wink:
Na drugim miejscu postawiłbym kłopoty z zarządzaniem emocjami. :P

wksek - 14 Czerwiec 2010, 17:57

A podsumowanie: Hej Śląsk!
piotreg - 14 Czerwiec 2010, 18:10

Rocky Balboa napisał/a:
**** od czyichś zdjęć... zrób se sam, myślisz, że jak usuniesz podpis i napiszesz czyje to jest, to ok? Jak mnie zbanujesz to jesteś i znaczy, że mam rację.

:lol: :lol: :lol:

OJCIEC - 14 Czerwiec 2010, 19:57

piotreg napisał/a:
Rocky Balboa napisał/a:
**** od czyichś zdjęć... zrób se sam, myślisz, że jak usuniesz podpis i napiszesz czyje to jest, to ok? Jak mnie zbanujesz to jesteś i znaczy, że mam rację.

:lol: :lol: :lol:

No i rozbawił nam admina chłopak. :D

piotreg - 15 Czerwiec 2010, 08:02

No i padł mit że niby coś wykradamy...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ps. Szerokości. :-)

phonemaniac - 22 Lipiec 2010, 07:12

Cytat:
Uwaga! Fotoradary najnowszej generacji na drogach


W Bytomiu, po raz pierwszy w Polsce, można zobaczyć w akcji najnowszej generacji fotoradary

Rewolucja na drogach, ale na razie jedynie w Bytomiu. To właśnie tam, po raz pierwszy w Polsce, zobaczyć w akcji będzie można najnowszej generacji fotoradary. Skomplikowany system zarządzania bezpieczeństwem w ruchu drogowym funkcjonować może już od sierpnia.

LINK

marcinmaxi - 27 Lipiec 2010, 08:23

Cztery nowoczesne maszty zostały zlokalizowane na ulicach:

Cytat:
■ Wrocławska – Maszt Wieżowy wyposażony jest w fotoradar MultaRadar CM (kamera o rozdzielczości 5 milionów pikseli, rozróżniający pojazdy osobowe od ciężarowych, mierzący prędkość pojazdom odjeżdżającym i nadjeżdżającym jednocześnie.)
■ Chorzowska – Maszt Robot EasyPole wyposażony jest w urządzenie pomiarowe TraffiStar SR520 – mierzące i rejestrujące prędkość pojazdów oraz/lub ich wjazd na czerwonym świetle.
■ Al. Jana Pawła II – Maszt Wieżowy wyposażony jest w fotoradar MultaRadar C (kamera o rozdzielczości 2 milionów pikseli, rozróżniający pojazdy osobowe od ciężarowych, mierzący prędkość pojazdom odjeżdżającym i nadjeżdżającym jednocześnie.)
■ Żołnierska – Maszt Wieżowy wyposażony jest w fotoradar MultaRadar C (j/w). Wewnątrz masztów zlokalizowanych przy ulicy Wrocławskiej i Chorzowskiej zostały dodatkowo zainstalowane kamery wysokiej rozdzielczości, które pozwalają Policji i Straży Miejskiej monitorować ruch drogowy 24 godziny na dobę.

Źródło: Klik

piotreg - 27 Lipiec 2010, 10:02

Panie Kolego, my to wiemy :-)

:arrow: Mapa fotoradarów

Jednak ciekawym jest to, co jest dalej - czyli wyposażenie masztów.
One już są non stop na chodzie?

Pytam, bo ostatnio phonemaniac zapodał fajny artykuł i teraz nie wiem, czy Lifor wsadził do nich 4 wkłady i robi sobie i dla miasta testy, a kierowców straszą tylko flashem, czy może dzierżawa już nastąpiła...?

marcinmaxi - 27 Lipiec 2010, 17:16

Gadali dziś i straszyli o tych radarach na TVP Info czy Polsacie i dlatego sprawdziłem ten temat, a ogólnie to nie mam pojęcia, czy działają czy tylko straszą. Wam będzie łatwiej sprawdzić, bo ja jestem z miasta Łodzi... 8) I za często do was nie przyjeżdżam. :P
piotreg - 18 Lipiec 2011, 17:28

ul. Wrocławska - dzisiaj pusty:
piotreg - 18 Lipiec 2011, 17:29

ul. Żołnierska - także pusty:
spit - 18 Lipiec 2011, 21:12

W zeszłym tygodniu 2 razy tu byłem i też była cisza.
piotreg - 30 Sierpień 2011, 20:31

al. Jana Pawła II, wlot do miasta, jadąc od strony Piekar Śl., ogr. (80) .
SpeedControl - 31 Sierpień 2011, 08:30

A ten na Chorzowskiej chyba nieaktywny obecnie... remont nawierzchni.
piotreg - 31 Sierpień 2011, 14:15

Potwierdzam :!: Choć aparat w środku siedzi, ale w asfalcie żadnych pętli nie dostrzegłem.

Co ciekawe, przejęła go ITD :!: Ale na razie nie ma także znaków D-51, więc nawet gdyby działał to i tak nie będzie można na nikogo mandatu nałożyć.

pstryk, w jaki sposób powinien być oznakowany fotoradar reagujący na przejazd na czerwonym świetle :?: D-51 :?: :o Pytam Ciebie, bo chodzą słuchy, że znasz całe rozporządzenie na pamięć. :twisted:

pstryk - 31 Sierpień 2011, 16:11

piotreg napisał/a:
Pytam Ciebie, bo chodzą słuchy, że znasz całe rozporządzenie na pamięć. :twisted:

:shock: :facepalm:

Hmm... ciężka sprawa... :grin: Może być tak, że wcale nie musi być znaku D-51... :o W rozporządzeniach nie ma mowy o urządzeniach, które rejestrują tylko przejazd na czerwonym... :idea: Chociaż można podciągnąć, że Traffipax to:

Cytat:
Stacjonarne urządzenie rejestrujące - rozumie się przez to urządzenie rejestrujące, którego obudowa lub konstrukcja wsporcza jest na stałe związana z podłożem lub gruntem.

A tak w ogóle to Traffipax może mierzyć prędkość :?: :o

piotreg - 31 Sierpień 2011, 21:08

pstryk napisał/a:
A tak w ogóle to Traffipax może mierzyć prędkość :?: :o

Ten w Chorzowie ponoć tak :!: Może ktoś wie coś więcej na temat tego sprzętu :?: :o

SpeedControl - 1 Wrzesień 2011, 09:27

Przecież to Trafistar 520. Ale Trafipax też możne łapać albo czerwone, albo prędkość, lub urządzenia III generacji oba. U mnie w Monachium są 2 takie. :roll:

Tu fotka z masztu. Była w jakiejś gazecie i leżała u mnie na dysku. Jak widać pojazd wjeżdża ponad 1 sekundę od zapalenia się czerwonego z prędkością 41km/h.

piotreg - 1 Wrzesień 2011, 10:35

Teraz sygnalizacja jest tam wyłączona - pulsuje na pomarańczowo.
W asfalcie nie ma także pętli (chyba, że można je przykryć warstwą asfaltu, tak że nie są w ogóle widoczne). :o

A samą prędkość ten Trafistar może mierzyć :?: Czy uaktywnia się dop. w momencie, kiedy się zapali czerwone światło i przy okazji mierzy prędkość. Co jeśli przelecisz obok niego (100) na zielonym :?: :o

SpeedControl - 1 Wrzesień 2011, 14:32

Mierzy prędkość cały czas jak jest włączony. Po to są pętle przed linią zatrzymania, więc jak przelecisz (100) i będzie działał to dostaniesz pomarańczową lampą po oczach. :razz:
Ale zdaje mi się, że będą musieli dać nowe pętle z powodu tego asfaltu, więc na razie pewnie nie działa. :o Skąd to info, że maszt należy do ITD, przecież to teren zabudowany.

piotreg - 1 Wrzesień 2011, 16:23

SpeedControl napisał/a:
Ale zdaje mi się, że będą musieli dać nowe pętle z powodu tego asfaltu, więc na razie pewnie nie działa. :o

Gołym okiem na razie nie da się dostrzec żadnych pętli.

SpeedControl napisał/a:
Skąd to info, że maszt należy do ITD, przecież to teren zabudowany.

Zadzwoniłem pod 986.

bicker5 - 2 Wrzesień 2011, 15:41

SpeedControl napisał/a:
Skąd to info, że maszt należy do ITD, przecież to teren zabudowany.

Ale droga krajowa.

piotreg - 2 Wrzesień 2011, 17:04

Pan ze <SM> nie był jednak ze mną szczery:

Cytat:
Odpowiadając na korespondencję z dnia 1 września 2011 roku informuję, iż wymogiem formalnym podjęcia czynności w każdej zgłoszonej sprawie jest odpowiedni wniosek/zgłoszenie podpisane przez nadawcę. Korespondencja anonimowa /bez podpisu i danych adresowych/ w większości wypadków pozostawiana będzie bez biegu.
Odbiegając wyjątkowo od tej zasady podaję, iż na terenie Bytomia Delegatura Śląska GITD nie użytkuje żadnego urządzenia kontrolno - pomiarowego.

Mariola Będkowska
Delegatura Śląska GITD
Katowice

Travis - 14 Październik 2011, 01:48

Witam! Jak to jest właściwie z tym radarem w Bytomiu na Chorzowskiej przy BP? Jeżdżę ostatnio trochę po tych regionach, kilka dni temu dopiero zauważyłem ten radar (nieoznakowany, a tablica teren zabudowany gdzieś za drzewami słabo widoczna). Teraz mam schiz, bo nie wiem jak szybko jechałem. Na starych zdjęciach na tym forum widać jednak, że powinien on mieć w dolnym okienku pomarańczową lampę, w górnym obiektyw. Tymczasem w środku zauważyłem 2 obiektywy w dolnym okienku (jeden mały, drugi nieco większy), w górnym tylko jakieś kable... Działa on w ogóle, czy to tylko straszak? :o
piotreg - 14 Październik 2011, 05:05

A czy da się już dostrzec zatopione w asfalcie pętle indukcyjne :?: :o
SpeedControl - 14 Październik 2011, 07:34

Sprzętu nie ma w środku - stan na 01.10.11. Jakoś wyleciało mi to z głowy żeby napisać. A po opisie kolegi widać, że nic się nie zmieniło.
Travis - 16 Październik 2011, 00:31

Trochę mnie uspokoiliście. :smile:

piotreg napisał/a:
A czy da się już dostrzec zatopione w asfalcie pętle indukcyjne :?: :o

No właśnie nie wiem. Ja widziałem jedynie jakieś dwie poprzeczne, wąskie, żółte linie na jezdni, przecinające pasy dla pieszych. Nie wyglądało to wprawdzie jak typowe pętle fotoradaru, ale nie mam pojęcia czemu mogły służyć. Być może to tylko pozostałości po tymczasowym oznaczeniu przejścia przed namalowaniem "zebry"...

bicker5 - 5 Czerwiec 2012, 20:54

Dzisiaj również sprzęt wyglądał na pusty w środku, przynajmniej ten spoglądający na jadących w stronę Katowic.
SpeedControl - 28 Styczeń 2013, 18:31

Maszt na ul. Wrocławskiej został oklejony na żółto, ogr. (50) . :good:
spit - 27 Sierpień 2013, 18:37

Maszty przy Wrocławskiej oraz Chorzowskiej zafoliowane. Być może cała reszta w Bytomiu też.
spit - 11 Wrzesień 2013, 19:29

Przy Żołnierskiej czas stanął w miejscu.
piotreg - 19 Listopad 2014, 01:10

Maszt na ul. Wrocławskiej nadal jest zafoliowany. Znaki D-51 informujące o nim zyskały tabliczki "Na odcinku... km".
piotreg - 20 Listopad 2014, 17:53

piotreg napisał/a:
Maszt na ul. Wrocławskiej nadal jest zafoliowany. Znaki D-51 informujące o nim zyskały tabliczki "na odcinku... km".



Dawniej znaki te ostrzegały przed "lodówką", którą widać w tle (przy stacji BP). Teraz znaki zyskały białe tabliczki - "Na odcinku 1,7km", czyli ostrzeżenie, że na tym odcinku drogi <SM> może rozstawić Multanovę 6F na trójnogu.

Gustowny kondomik na "lodówce":



Przy okazji zerknijcie na pylon cenowy. :-)

piotreg - 8 Luty 2015, 18:07

Jak donosi mapa <itd> na ul. Wrocławskiej przy BP stoi teraz MRCD (593-072/71194) wpięty do systemu CANARD.
meggi44 - 19 Maj 2015, 09:08

Przy ulicy Żołnierskiej maszt został zdemontowany. Na ulicy Wrocławskiej wg informacji Straży Miejskiej maszt jest zakryty czarną folią i jest nieaktywny na dzień dzisiejszy, o dalszych jego losach pan ze Straży Miejskiej w Bytomiu nic nie wie.
piotreg - 19 Maj 2015, 09:16

A co z masztem na Chorzowskiej? :o
piotreg - 18 Luty 2016, 10:58

Cytat:
Fotoradar, ale na próbę



Gmina tego nie kupi? Niedowierzanie, a nawet żarty wzbudził fotoradar ustawiony niedawno na poboczu mało ruchliwej ulicy Składowej. Jeżdżących tamtędy kierowców uspakajamy. To tylko test.

http://zyciebytomskie.pl

SpeedControl - 4 Kwiecień 2019, 23:21

Cytat:
W Bytomiu pojawi się nowy fotoradar



Jedna z najbardziej uczęszczanych ulic zyska postrach na miłośników szybkiej jazdy. Jest szansa, że dzięki temu stanie się bezpieczniej.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w listopadzie ubiegłego roku otrzymał wniosek o instalację stacjonarnego fotoradaru na ulicy Karola Miarki w Bytomiu. Prośba została przeanalizowana i uznano, że urządzenie do pomiaru prędkości przyda się w tym miejscu naszego miasta.

- GITD przeprowadził ocenę zasadności ww. lokalizacji oraz dokonał sprawdzenia możliwości technicznych instalacji urządzenia. Przeprowadzone czynności, w szczególności analiza informacji o zdarzeniach drogowych uzyskanych z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, uzasadniły wpisanie lokalizacji do "wykazu wniosków o instalację stacjonarnych urządzeń rejestrujących" - czytamy w odpowiedzi GITD.

Już rozpoczęły się wstępne prace w tej sprawie. Fotoradar zostanie sfinansowany z Europejskiego Funduszu Spójności. Na razie jednak nie wiadomo, w którym miejscu dokładnie stanie fotoradar przy ulicy Karola Miarki. Jego instalacja ma jednak zostać wykonana w "pierwszej kolejności".

To dobra wiadomość, bo na tej ulicy nie brakuje kierowców, którzy szaleją za kierownicą. Często dochodzi tam do wypadków samochodowych, a także zdarzały się sytuacje, gdy poszkodowanymi byli piesi. Obecność fotoradaru z pewnością wielu kierowców skłoni do popuszczenia nogi z gazu.

Link

Szkoda, że nie chcą przejąć masztu na Wrocławskiej, który cały czas stoi zafoliowany (przynajmniej jak tam ostatnio byłem). :facepalm: W obu lokalizacjach czyny radar jest potrzebny żeby można było bezpiecznie skorzystać z przejścia dla pieszych. :cool:

piotreg - 5 Kwiecień 2019, 08:21

SpeedControl napisał/a:
Szkoda, że nie chcą przejąć masztu na Wrocławskiej, który cały czas stoi zafoliowany (przynajmniej jak tam ostatnio byłem). :facepalm: W obu lokalizacjach czyny radar jest potrzebny żeby można było bezpiecznie skorzystać z przejścia dla pieszych. :cool:

Ten na Wrocławskiej należy do miasta, dlatego nie został przejęty.

spooky - 29 Luty 2020, 14:30

Cytat:
Fotoradar znów stanął na Wrocławskiej. Będą mandaty?



Kierowcy, którzy ostatnio jechali ulicą Wrocławską zapewne nie przeoczyli żółtego urządzenia, jakie stanęło przy drodze. To stacjonarny fotoradar. Sprawdziliśmy, czy teraz posypią się mandaty za przekraczanie prędkości na tym odcinku.


Fotoradar już kiedyś stał w tym rejonie, ale po pewnym czasie został zdemontowany. Teraz urządzenie znów się pojawiło. Tym razem jednak ustawiono je za skrzyżowaniem z ul. Reja, a nie przy stacji benzynowej.

Zapytaliśmy bytomski Urząd Miejski o pojawienie się tego sprzętu. - Informuję, że należy on do prywatnej firmy, która zwróciła się do Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów o wydanie zgody na testową lokalizację fotoradaru. Taką zgodę MZDiM wydał - wyjaśnił nam Tomasz Sanecki, z Biura Prasowego UM.

Urządzenie należy do firmy Lifor działającej przy ul. Pułaskiego. Ta bytomska spółka jest przedstawicielem europejskich, amerykańskich i brytyjskich producentów urządzeń pomiarowych oraz innych sprzętów. Fotoradar przy Wrocławskiej jest przez nią wykorzystywany tylko do testów, dlatego kierowcy nie powinni spodziewać się mandatów za przekroczenie prędkości po wykonaniu przez niego zdjęć.

Mimo to zalecamy przestrzegać ograniczenia prędkości na tym odcinku, ponieważ jest to obszar zabudowany, a w dodatku znajduje się tam ruchliwe skrzyżowanie i przejście dla pieszych. Ponadto w tej okolicy funkcjonariusze drogówki często dokonują pomiarów prędkości, dlatego i tak można ponieść karę za szybką jazdę.

Link

SpeedControl - 9 Kwiecień 2020, 15:03

Od kiedy wreszcie pojawiła się tam sygnalizacja świetlna (coś w 2019) to i tak pewnie jest tam bezpieczniej. Tak mnie zastanawia, skoro jest za skrzyżowaniem, czy nie jest kombinowany z czerwonym światłem. :o
piotreg - 10 Kwiecień 2020, 08:56

SpeedControl napisał/a:
Tak mnie zastanawia, skoro jest za skrzyżowaniem, czy nie jest kombinowany z czerwonym światłem. :o

Nie sądzę. Montaż urządzenia to jedno, montaż pętli indukcyjnej zatopionej w asfalcie to drugie.

spooky - 10 Kwiecień 2020, 10:35

Widziałem jak go montowali i żadnych pętli w asfalcie nie zatapiali.
spooky - 5 Maj 2020, 11:39

Dzisiaj montują kolejny na Strzelców Bytomskich.

Dokładnie w tym miejscu :arrow: klik

inżynier - 5 Maj 2020, 13:25

Wygląda jak zwykły CANAREK. Być może to ten, co miał być na Karola Miarki:

Cytat:
W Bytomiu pojawi się nowy fotoradar



Jedna z najbardziej uczęszczanych ulic zyska postrach na miłośników szybkiej jazdy. Jest szansa, że dzięki temu stanie się bezpieczniej.


Główny Inspektorat Transportu Drogowego w listopadzie ubiegłego roku otrzymał wniosek o instalację stacjonarnego fotoradaru na ulicy Karola Miarki w Bytomiu. Prośba została przeanalizowana i uznano, że urządzenie do pomiaru prędkości przyda się w tym miejscu naszego miasta.

- GITD przeprowadził ocenę zasadności ww. lokalizacji oraz dokonał sprawdzenia możliwości technicznych instalacji urządzenia. Przeprowadzone czynności, w szczególności analiza informacji o zdarzeniach drogowych uzyskanych z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, uzasadniły wpisanie lokalizacji do "wykazu wniosków o instalację stacjonarnych urządzeń rejestrujących" - czytamy w odpowiedzi GITD.

Już rozpoczęły się wstępne prace w tej sprawie. Fotoradar zostanie sfinansowany z Europejskiego Funduszu Spójności. Na razie jednak nie wiadomo, w którym miejscu dokładnie stanie fotoradar przy ulicy Karola Miarki. Jego instalacja ma jednak zostać wykonana w "pierwszej kolejności".

To dobra wiadomość, bo na tej ulicy nie brakuje kierowców, którzy szaleją za kierownicą. Często dochodzi tam do wypadków samochodowych, a także zdarzały się sytuacje, gdy poszkodowanymi byli piesi. Obecność fotoradaru z pewnością wielu kierowców skłoni do popuszczenia nogi z gazu.

Link

SpeedControl - 5 Maj 2020, 18:17

Widzę, że LIFOR testuje jak za dawnych czasów (kiedyś Redlight i 4 puchy). Okaże się jak dostawią tabliczkę <FR> . Ten testowy na ul.Wrocławskiej ma żółtą tabliczkę z informacją POMIAR TESTOWY. Co do masztu wyżej, niejeden się wystraszy wyskakując zza wzniesienia na niego. :grin: A ten na Miarki to pewnie dopiero będzie z przetargu dopiero co ogłoszonego na stronie GITD.

Jak się ogranie sytuacja z tym durnym wirusem to będąc w PL podskoczę zrobić jakieś foty jak za dawnych czasów. :razz:

piotreg - 6 Maj 2020, 08:03

SpeedControl napisał/a:
Widzę, że LIFOR testuje jak za dawnych czasów (kiedyś Redlight i 4 puchy). Okaże się jak dostawią tabliczkę <FR> . Ten testowy na ul.Wrocławskiej ma żółtą tabliczkę z informacją POMIAR TESTOWY. Co do masztu wyżej, niejeden się wystraszy wyskakując zza wzniesienia na niego. :grin: A ten na Miarki to pewnie dopiero będzie z przetargu dopiero co ogłoszonego na stronie GITD.

Zobaczysz, że to będzie normalna pucha wpięta do systemu CANARD, zarządzana przez <itd> .

SpeedControl napisał/a:
Jak się ogranie sytuacja z tym durnym wirusem to będąc w PL podskoczę zrobić jakieś foty jak za dawnych czasów. :razz:

:good:

SpeedControl - 16 Lipiec 2020, 18:50

Jako że na odcinku Strzelców Bytomskich podwyższono prędkość do 70 km/h, kolega z forum SCC nagrał filmik i jak widać żadnego masztu nie ma. Jakoś nikt, w tym ja, nie zwrócił uwagi, że maszt na zdjęciu stoi na jakiejś konstrukcji. Więc to były jakieś testy. :facepalm:



:arrow: FILM

piotreg - 17 Lipiec 2020, 08:01

SpeedControl napisał/a:
Jakoś nikt, w tym ja, nie zwrócił uwagi, że maszt na zdjęciu stoi na jakiejś konstrukcji. Więc to były jakieś testy. :facepalm:

Rzeczywiście.

Przyjrzałeś się na filmiku miejscu, w którym powinien stać? Na pewno nie ma?

SpeedControl - 17 Lipiec 2020, 18:51

Patrząc na dane kolegi co go zgłosił - 0:22 filmu. ;) Zawsze zgłaszam tylko jak jestem pewny. W ogóle mapa się dość zakurzyła, ale w erze rożnych aplikacji, to chyba już tam mało kto zagląda... czy się mylę? :twisted:
OJCIEC - 17 Lipiec 2020, 20:35

Wciąż dzielnie służy obywatelom. :good:
piotreg - 18 Lipiec 2020, 08:52

SpeedControl napisał/a:
W ogóle mapa się dość zakurzyła, ale w erze rożnych aplikacji, to chyba już tam mało kto zagląda... czy się mylę? :twisted:

W trasie rzeczywiście rządzą aplikacje, ale kiedy wracasz do domu, i nagle pojawia się jakiś problem, wątpliwość - wówczas mapa robi robotę.

SpeedControl - 4 Październik 2020, 07:56

Maszt na Wrocławskiej. W trakcie sesji pusty. Ale wzbudza respekt jak stary. :grin:
piotreg - 16 Maj 2022, 08:43

Cytat:
Fotoradar przy ul. Strzelców Bytomskich pojawił się i zniknął

Przy ul. Strzelców Bytomskich pojawił się fotoradar, co wśród kierowców wzbudziło nie lada sensację. - Zostanie tam na stałe? - pytali internauci. Okazało się jednak, że to tylko test, który prowadziła prywatna firma.




We wtorek, 22 lutego, przy ul. Strzelców Bytomskich w kierunku Tarnowskich Gór, przed zjazdem na Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, pojawił się fotoradar. Sto metrów wcześniej ustawiono tabliczkę: "Testowy pomiar prędkości". Internauci zachodzili jednak w głowę, czy to przymiarka do tego, aby urządzenie zainstalować tam na stałe.

Dowiedzieliśmy się, że nie ma takich planów, a fotoradar został ustawiony tylko na czas testu, który prowadziła bytomska firma Lifor, zajmująca się sprzedażą produktów poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

- Nasz główny punkt testowy znajduje się na wysokości stacji BP przy ul. Wrocławskiej. W tej chwili testujemy nowy model fotoradaru, co wymagało jezdni czteropasmowej, dlatego ustawiliśmy się przy ul. Strzelców Bytomskich - wyjaśnia Piotr Kędzierski, wspólnik w firmie Lifor.

- W najbliższych tygodniach inne nowe urządzenie pojawi się także na testach przy ul. Wrocławskiej. Będzie ono rejestrowało m.in. prędkość, przejazd na czerwonym świetle czy odległość między pojazdami - dodaje.

Test fotoradaru bez odpowiedniej zgody MZDiM?

Przedstawiciel firmy Lifor przekonuje, że testy zorganizowano na podstawie procedur uzgodnionych z Głównym Inspektoratem Transporty Drogowego.

- Przed przystąpieniem do testu wysłaliśmy odpowiednie informacje do Komendy Miejskiej Policji oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu - podkreśla Piotr Kędzierski.

Zastrzeżenia co do tego ma Urząd Miasta Bytom, który potwierdza, że pismo w sprawie testu dotarło do MZDiM, ale urzędnicy nie wydali wymaganej w takim przypadku zgody na zajęcie pasa ruchu. Brakowało także opinii projektu organizacji ruchu, koniecznej do ustawienia znaku drogowego.

- Zamierzamy wyjaśnić tę sytuację, aby w przyszłości nie dochodziło do nieporozumień - zapewnia Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzeczniczka UM Bytom.

Gdzie urzędnicy planują ustawienie fotoradarów?

Nikt nie planuje ustawienia fotoradaru na ul. Strzelców Bytomskich tam, gdzie we wtorek, 22 lutego, prowadzono test. Samorząd zwracał się jednak do GITD z wnioskami o zainstalowanie takich urządzeń w innych miejscach.

- Wnioskowaliśmy o ustawienie trzech fotoradarów - potwierdza Małgorzata Węgiel-Wnuk. Mowa o ul. Karola Miarki, ul. Żołnierskiej oraz ul. Strzelców Bytomskich na wysokości ul. Lazarówka.

GITD odmówiło m.in. z powodów finansowych.

Link

piotreg - 14 Grudzień 2023, 08:53

Cytat:
ITD przejęła fotoradar na Wrocławskiej. Posypią się mandaty

Żarty się skończyły... to znaczy testy fotoradaru. Urządzenie do pomiaru prędkości zamontowane przy ulicy Wrocławskiej jest już własnością Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowcy więc muszą mieć się na baczności.




O fotoradarach stojących przy skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Reja pisaliśmy już wielokrotnie. Wspomniane sprzęty są wykorzystywane przez bytomską firmę Lifor - dystrybutora tego typu urządzeń - do celów testowych, o czym informują żółte znaki zamontowane na pobliskim wiadukcie. Sama ich obecność w tym miejscu sprawia, że kierowcy zdejmują nogę z gazu, chociaż dotąd nie były wykorzystywane przez państwowe służby i na podstawie ich pomiarów nie wystawiano mandatów.

Miasto od pewnego czasu zabiegało, aby w rejonie tego skrzyżowania pojawił się fotoradar włączony do systemu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, co pozwoliłoby na karanie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Mimo iż testowe urządzenia działają prewencyjnie i skłaniają część uczestników ruchu do wolniejszej jazdy, to i tak dochodzi tam do poważnych zdarzeń drogowych. Warto tu wspomnieć o wypadku, do jakiego doszło w lutym 2021 roku, gdy kierujący osobową hondą śmiertelnie potrącił pieszą i staranował tamtejszy fotoradar.

Urzędnicy z bytomskiego magistratu wystosowali wniosek do GITD o zamontowanie urządzenia pomiarowego przy ulicy Wrocławskiej. Poparto go statystyką zdarzeń drogowych, pozytywną opinią Komendy Miejskiej Policji oraz prośbami mieszkańców. Inspekcja przychyliła się do niego, bowiem zlecono firmie Lifor zamontowanie nowego fotoradaru w tym miejscu.

Sprzęt znalazł się już w docelowej lokalizacji, a obok żółtych znaków o pomiarach testowych pojawiły się niebieskie znaki D-51 (automatyczna kontrola prędkości).

- Zgodnie z zapisami rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, oznakowanie wprowadzono dla każdego kierunku ruchu, w którym stacjonarne urządzenie rejestrujące może dokonywać pomiarów prędkości - informuje Tomasz Sanecki z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Jak dowiedzieliśmy się w GITD urządzenie jednak jeszcze nie zostało uruchomione. Dokładny termin rozpoczęcia pomiarów nie został dotąd ustalony, lecz powinno to nastąpić już wkrótce. Zakup fotoradaru jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Link

SpeedControl - 31 Grudzień 2023, 15:19

Mapa Canard podaje tam, że jest Traffistar SR590. Urządzenie, które testowo było zainstalowane przed sygnalizacją świetlną ze zdjęcia (a wieża jest za). Mimo, że w teorii ono ma możliwość rejestrować czerwone światło i prędkość... dziwna logika, jeśli tak zostało. Weryfikacja przewidziana wiosna 2024 roku dopiero.
piotreg - 31 Grudzień 2023, 18:16

TraffiStar SR390, nr seryjny urządzenia 643294-60034. Legalizacja ważna do 17 grudnia 2024 r.
piotreg - 5 Styczeń 2024, 10:12

Więcej na temat TraffiStar SR390.
dyzio - 5 Styczeń 2024, 17:06

Tu ładnie widać obie puszki :arrow: link.
piotreg - 13 Styczeń 2024, 09:13

Cytat:
Nowy fotoradar przy ulicy Wrocławskiej w Bytomiu



Na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Reja w Bytomiu zamontowano jeden z najnowocześniejszych fotoradarów w Europie. Urządzenie już zaczęło działać.


Fotoradar posiada obrotową głowicę. Automatycznie odczytuje tablice rejestracyjne pojazdów, które łamią przepisy. Jest czujny. Fotoradar potrafi przyłapać na przejeżdżaniu przez czerwone światło, niezatrzymaniu się przed zieloną strzałką czy rozmowie przez telefon w trakcie jazdy. Decyzję o zamontowaniu fotoradaru w tym miejscu podjęła Główna Inspekcja Transportu Drogowego. To newralgiczny punkt, często dochodzi w nim do wypadków i kolizji.

Link

piotreg - 22 Luty 2024, 12:09

Cytat:
Niemiecki fotoradar w Bytomiu kasuje kierowców. Ma nietypowe funkcje



Radar w Bytomiu na ul. Wrocławskiej już działa. Kierowcy dostają mandaty masowo! To najnowocześniejsze tego typu urządzenie w Polsce. Pochodzi z Niemiec. Mierzy przekraczanie limitu prędkości i namierza kierowców rozmawiających przez telefon. Ale najważniejsze są nowe funkcje. Radar TraffiStar SR390 specjalizuje się w wyłapywaniu aut przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle i bez zatrzymania przy zielonej strzałce.


Kierowcy przejeżdżający przez Bytom trasą DK 94, czyli ul. Wrocławską, muszą się mieć na baczności. Nowy fotoradar TraffiStar SR390 ma takie funkcje, o których nawet im się nie śniło. To niemiecka myśl techniczna firmy Jenoptik. Gwarantuje ciągłość rejestracji naruszeń kodeksu drogowego oraz pozyskanie wysokiej jakości materiału dowodowego dla prokuratury lub sądu, bez względu na warunki pogodowe oraz porę dnia w jakiej wykonywane są pomiary.

Co ciekawe, fotoradar wykonuje pomiary prędkości równocześnie wszystkim pojazdom, które znajdą się w jego "polu widzenia", na kilku pasach ruchu.

Urządzenie automatycznie rejestruje tablice rejestracyjne, identyfikuje rodzaj pojazdu i przypisuje do każdego ze "śledzonych" pojazdów niezbędne parametry - mówi w rozmowie z SE Monika Niżniak, rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jak działa fotoradar w Bytomiu?

Fotoradar TraffiStar SR390 rejestruje wiele elementów samochodu, m.in. prędkość, z jaką porusza się pojazd, prędkość, jaka obowiązuje na danym odcinku drogi, pas ruchu, którym porusza się pojazd, czas i miejsce popełnienia wykroczenia. Urządzenie ma też możliwość ustawienia odrębnych limitów prędkości dla każdego pasa ruchu. Ale to nie wszystkie jego funkcje, które dostępne są tylko w dwóch miejscach w Polsce: w Bytomiu na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Reja oraz w Warszawie w al. Stanów Zjednoczonych.

Tak działa fotoradar w Bytomiu

Naruszenia przejazdu na czerwonym świetle, nielegalne skręcanie, jazda złym pasem ruchu i nadmierna prędkość to główne przyczyny śmiertelnych wypadków drogowych, zwłaszcza na skrzyżowaniach.

Przejazd na czerwonym świetle

Nowoczesny fotoradar w Bytomiu umożliwia łączną kontrolę prędkości i kontroli przejazdu na czerwonym świetle, wykrywa także skręcanie z pasów zezwalających wyłącznie na jazdę do przodu. W tym przypadku robi nie tylko zdjęcie, ale i film ze zdarzenia.

Przejazd bez zatrzymania przy zielonej strzałce

Zielona strzałka na skrzyżowaniu umożliwia skręt w prawo na czerwonym świetle po ustąpieniu pierwszeństwa. TraffiStar SR390 identyfikuje pojazdy, które przejeżdżają bez obowiązkowego zatrzymania. Systemy kamer na czerwonym świetle sprawdzają również, czy nie zbliżają się pojazdy skręcające w prawo, wykrywając, czy doszło do jednego z dwóch wykroczeń, i rejestrując je w postaci obrazu lub filmu.

Przejazd przez przejście dla pieszych

Przejścia umożliwiają pieszym bezpieczne przechodzenie przez skrzyżowania. Piesi są narażeni na niebezpieczne sytuacje, gdy zaparkowany pojazd utrudnia przejście. TraffiStar SR390 wykrywają także pojazdy parkujące na skrzyżowaniach lub nie zatrzymujące się na oznaczeniach przystanku.

Link


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group