Forum Mapy Fotoradarów

Bielsko-Biała - Videorejestratory

piotreg - 23 Grudzień 2009, 21:11
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KMP Bielsko-Biała

Nieoznakowane:

- błękitny Opel Vectra C, nr rej. ST 08243 - kamera przód i tył /oddelegowany do KPP Jastrzębie Zdr./
- czarna Cupra Leon Combi, nr rej. SB 861AM - kamera przód i tył
- czarna Kia Stinger GT, nr rej. SZY 81935 (wcześniej SB 642CH, SBI 98527, SZY 34482, SK 457NX) - kamera przód i tył
- czarne BMW 330i xDrive, nr rej. SMI 06091 (wcześniej SB 4539S, SMI 9MF3, SPS 38279) - kamera przód i tył /zdjęte ze służby/
- czarny Opel Insignia, nr rej. SB 9352R (wcześniej SO 9753L, ST 0635K, SK 139HN, SBI 85E9, SZY 1KV7, SB 8517E) - kamera przód i tył /oddelegowany do KMP Ruda Śl./
- szare BMW M340i xDrive, nr rej. SK 618SM (wcześniej SPS 65643, SB 375CK, SMI 06072) - kamera przód i tył

Oznakowane:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPP B080 - nr boczny P965 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/
- Kia Ceed II Combi, nr rej. HPP B099 - nr boczny P917 /zdjęta ze służby/
- Opel Vectra C, nr rej. HPP A001 - nr boczny R012 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/

BaMboSzeK - 24 Styczeń 2010, 12:30

Ta Vectra jeździ głównie Al. Andersa i ul. Bystrzańską. Miejscowi z daleka ich już rozpoznają. :)
piotreg - 24 Styczeń 2010, 20:37

I na tym koniec? Nic więcej tam nie macie? Pytam oczywiście o auta z kamerkami. Zrób im jakieś ładne fotki. :-)
BaMboSzeK - 25 Styczeń 2010, 17:42

No jeśli chodzi o cywilne to chyba jeszcze jedna jeździ, ale nie dam sobie głowy uciąć. Jak tylko ich ustrzelę to cyknę im fotkę. :) Kiedyś miałem wrażenie, że zmieniali w niej blachy, a teraz cały czas jest ST.
piotreg - 25 Styczeń 2010, 17:56

Po Bielsku kiedyś śmigały:

- czarny Opel Vectra C, nr rej. SB 13928 :arrow: obecnie KMP Bytom.
- grafitowy Opel Vectra C, nr rej. SJZ J689 :arrow: ten nam przepadł, ostatnio widziany był w KPP Kłobuck.

BaMboSzeK - 2 Luty 2010, 21:14

(Fotka niedostępna)
piotreg - 3 Luty 2010, 07:35

Wyszło elegancko. Super!

W końcu ich mamy! Ho, Ho.
Cykaj dalej, zasłużyli sobie na to. :-)

piotreg - 20 Kwiecień 2010, 18:40

Mamy zmianę blaszek. Niestety tylko taka fotka:



Nadesłał ją do mnie Bartek.

:arrow: SB 5286F

droger - 21 Kwiecień 2010, 13:53

BaMboSzeK napisał/a:
Ta Vectra jeździ głównie Al. Andersa i ul. Bystrzańską. Miejscowi z daleka ich już rozpoznają. :)

Dodam jeszcze Partyzantów i Warszawską.

piotreg - 24 Kwiecień 2010, 09:44

droger, co Ty na to?

Mr Sidorczuk napisał/a:
Robię dziennie po Bielsku 200-250km i wiem co piszę. Postaram się zrobić lepsze fotki, Vectra na blachach ST nadal aktywna, ma się dobrze. A nowy Opelek dziś cały dzień siał postrach na wschodniej obwodnicy.

droger - 24 Kwiecień 2010, 15:01

Hmmm... no się sprawdzi dokładnie. :) Tylko że ten sam kolor? Dla mnie to głupie rozwiązanie, skoro miejscowi są już przyzwyczajeni do tego koloru. Przekładają blachy? Raz ST, raz SB?

PS. Chodziło raczej o zachodnią obwodnicę, bo wschodnia dopiero w budowie. :)

piotreg - 25 Kwiecień 2010, 08:41

Zmiana blach nie ma sensu? Zobacz co się dzieje w woj. podlaskim.

Pierwszy przykład z brzegu, ZAMBRÓW ->> KLIK.

droger - 25 Kwiecień 2010, 11:52

No dobrze. Naklejka. Tylko kto na to zwraca uwagę np. podczas kontroli. Niezgodne z prawem to fakt. Tylko kto ma w tej sprawie interweniować?
W Bielsku śmigała vectra SCI, potem przerejestrowali ją na SJZ czy odwrotnie. Mniejsza z tym. Chyba każdy zwrócił uwagę tylko na blachy, a tak nawiasem, to trzeba zwracać uwagę na każdą Vectrę na drodze. :)

piotreg - 26 Kwiecień 2010, 08:52

Dokładnie: SCI -> SJZ i następnie poszła do Kłobucka.
Przyszła ST -> teraz jest SB.
Była jeszcze czarna SB.

Zgadza się - na Śląsku przede wszystkim Vectry fl.
Zdjęcie mamy słabe, ale raczej nie ma naklejki na szybie.

BaMboSzeK - 26 Kwiecień 2010, 18:56

Dziś ich minąłem 1 raz, ale mam wrażenie, że jest to ta sama Vectra co ST. A propos naklejki, może nie jest wymagana? Może mają jakieś papierki na to?
piotreg - 26 Kwiecień 2010, 20:55

Naklejka jest wymagana.
droger - 29 Kwiecień 2010, 12:59

No to mają sesję. :)

Na Orlenie, ul. Bystrzańska:



Na ul. Andersa:


BluesW. - 29 Kwiecień 2010, 13:14

Na pierwszym zdjęciu chyba widać kawałek naklejki na przedniej szybie...
Ale czy na pewno?

droger - 29 Kwiecień 2010, 13:20

Niby tak, ale na 100% nie byłbym pewny. Miałem okazję to dokładnie sprawdzić jak przechodziłem do kasy na Orlenie, ale zupełnie o tym zapomniałem by sprawdzić czy takową mają. Obiecuję poprawę. :)

PS. Tankują gaz? :P

PS 2. Na CB mówią, że to ta Vectra ST, tylko inne blachy. Inni mówią, że jeżdżą dwie - ST oraz SB. ST goni na Cieszyn, ale ile w tym prawdy?

piotreg - 29 Kwiecień 2010, 13:56

Na pewno była to zmiana tablic. Fotki super - fajnie widać drugą kamerkę. Dzięki!
BaMboSzeK - 14 Maj 2010, 17:12

Coś ostatnio ich spotkać nie mogę... raz ich widziałem na Bystrzańskiej jak jechali 40 km/h... a od tamtej pory cisza. :| Zmienili rewir? Czy co?
droger - 15 Maj 2010, 08:00

To się nazywa cisza przed burzą. :P
piotreg - 15 Maj 2010, 09:26

Pamiętajcie o tym, że oni tym samochodem obsługują całe byłe woj. bielskie, więc mają gdzie latać...
BaMboSzeK - 28 Maj 2010, 22:06

NIEAKTUALNE, sorki. :)
droger - 28 Czerwiec 2010, 16:19



Trasa Cieszyn – Bielsko-Biała. Maksymalna prędkość na tej drodze to 110 kilometrów na godzinę. Jedna z pań tak bardzo pragnęła szybko dotrzeć do celu, że przekroczyła dozwoloną szybkość o 35 kilometrów. Oto link do filmiku w roli głównej Vectra, nr rej. SB 5286F.

FILM



I drugi film, gdzie dokładnie widać, że na przedniej szybie brak naklejki!!!

Droga Krajowa nr 1. Wjazd do Bielska-Białej. Obowiązująca prędkość w tym miejscu to (70) , a potem (50) kilometrów. Jeden z kierowców tak bardzo się spieszy, że nie zwraca uwagi na ograniczenia...

FILM

Zdjęcia, teksty oraz filmy pochodzą z www.super-nowa.pl

Fear - 21 Grudzień 2010, 07:20

Cytat:
Alfa 159 zasili szeregi policji

Już w drugiej połowie grudnia 2010 roku funkcjonariusze polskiej Policji wsiądą za kierownicę 120 nowych radiowozów marki Alfa Romeo. 10 trafi do naszego województwa.

Pod maską każdej oznakowanej Alfy 159 bije prawdziwie „sportowe serce" - nowoczesny 200-konny turbodoładowany silnik 1750 TBi. Samochody te jako oznakowane radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego kraju.

Wszystkie Alfy 159 dla polskiej policji będą znakowane zgodnie z najnowszymi wzorcami i utrzymane w srebrno-niebieskiej kolorystyce. Na pokładzie każdego auta zostanie zamontowany wideorejestrator, który będzie nagrywał wydarzenia z przodu i z tyłu radiowozu, a także radar, pozwalający na pomiar prędkości samochodów nadjeżdżających z przeciwka.

Pod atrakcyjnymi liniami nadwozia, nowe policyjne Alfy 159 skrywają benzynowy czterocylindrowy silnik turbo o pojemności 1,75 litra, który generuje moc aż 200 KM osiąganą przy 5000 obr/min. Napęd na przednie koła przenosi 6-biegowa skrzynia manualna.

Bardzo interesującą cechą jest dostępność momentu obrotowego o wartości aż 320 Nm już przy 1400 obr./min. Przekłada się to na szybką reakcję silnika na każde żądanie kierowcy - przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa tylko 7,7 sekundy. Prędkość maksymalna - 235 km/h. Jak widać silnik TBi to prawdziwie „sportowe serce" o parametrach porównywalnych do osiągów wolnossącej jednostki o pojemności trzech litrów ale gwarantujące znacznie bardziej umiarkowane zużycie benzyny - na poziomie 8,1 l/100 km w cyklu mieszanym.

Alfy 159 trafią również do śląskiej policji. Po jednej dla Bielska-Białej, Częstochowy, Gliwic, Pszczyny, Katowic, Sosnowca, Tychów, Żywca i Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Są to jednak wstępne ustalenia, które w zależności od potrzeb poszczególnych jednostek mogą uleć zmianie. Na pewno wiadomo, że w śląskim będzie ich 10.

LINK

Śląskie - 10 Alf. :cool:

droger - 22 Grudzień 2010, 09:33
Temat postu: Kto się boi drogówki?
Cytat:
250 koni mechanicznych, nieco ponad 6 sekund do setki i zdjęte fabryczne ograniczenie prędkości do 250 km/h, to zalety „broni”, jaką policjanci z bielskiej drogówki walczą z piratami drogowymi, którzy dopuszczają się najpoważniejszych i zarazem najbardziej niebezpiecznych drogowych wykroczeń.

Mowa o nielubianej przez kierowców vectrze, pod której maską kryje się V6 o pojemności 2,8 litra. Przed tym samochodem, za którego kierownicą siedzą najlepsi kierowcy w mundurach, po prostu nie da się uciec. Ale łamiący przepisy boją się vectry nie ze względu na jej osiągi, ale dlatego, że w samochodzie znajduje się kamera, rejestrująca ich drogowe wyczyny. Nagrania z wideorejestratora to zwykle najdroższe - choć bardzo krótkie filmiki - w jakich przyszło im w życiu „zagrać” (...)


LINK

Fotka i tekst pochodzą z www.bielsko.biala.pl

garny - 7 Styczeń 2011, 22:40

Ustawka? :)
delpiero - 14 Marzec 2011, 15:35

Fotki drogera stały się popularne. :good:

Cytat:
Zwolnijcie! Wideorejestrator w Jasienicy

Większość z nas zdjęcia lubi, amatorów kinematografii jest jeszcze więcej i bardzo dobrze – wszak to kultura. I o kulturze właśnie mowa, tej na drodze... Fotoradary i wideorejestratory towarzyszą nam na drogach od dawna i już na stałe wpisały się do słownika każdego kierowcy, a zdjęcia i filmy kierowcom już dawno zbrzydły.

Fotoradary stawiane są zazwyczaj w dość „strategicznych” miejscach – w terenie zabudowanym, w pobliżu szkół, sklepów, na zakrętach, przy wjeździe i wyjeździe z terenu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości. Wideorejestratorów możemy za to spodziewać się wszędzie.

Niejeden kierowca, gdy spostrzeże w lusterku przysłowiową „czarną bądź szarą vectrę”, puszcza pedał gazu.

Właśnie taką Vectrę widziano w dniu 14.03.2011 w Gminie Jasienica na ul. Strumieńskiej.


fot. antyradary.phi.pl

Więc kierowcy noga z gazu!
LINK
piotreg - 14 Marzec 2011, 18:38

droger niestety gdzieś przepadł... a szkoda, bo sławny jest teraz. :D
Jagiel - 1 Kwiecień 2011, 18:24

Dziś i wcześniej też słyszałem na CB o czarnej Vectrze, jest to prawda, że śmiga w okolicy?
droger - 19 Kwiecień 2011, 08:05

piotreg napisał/a:
droger niestety gdzieś przepadł... a szkoda, bo sławny jest teraz. :D

E tam od razu, że przepadłem. :P Brak czasu na wszystko. Publicznie obiecuję, że nadrobię zaległości. W sumie to troszkę ich jest. :P

Jagiel napisał/a:
Dziś i wcześniej też słyszałem na CB o czarnej Vectrze, jest to prawda, że śmiga w okolicy?

Z tego co wiem, to to czarna lub ciemnogranatowa goni Pszczyna - Kobiór - Tychy.
Może mylą cichociemnych z moją Vectrą. Sam kilka razy słyszałem o sobie na CB. :P

piotreg - 19 Kwiecień 2011, 22:48

Czyli mowa była o tej z KPP Pszczyna.
piotreg - 7 Maj 2011, 08:32

KMP Bielsko-Biała dostało Alfę :?: :o Czy może była to ta z KPP Żywiec :?: :o
droger - 7 Maj 2011, 08:54

Z tego co wiem i słyszałem to Bielsko od około 2 tygodni posiada taką Alfę. Kilka razy już ją widziałem na bielskich ulicach. Nie wiem, czy to ta - na tych blachach - co na foto, ale się dowiem. Jutro jak tylko pogoda pozwoli to ruszam na sesję fotograficzną.

piotreg napisał/a:
Czyli mowa była o tej z KPP Pszczyna.

Dokładnie o tej mowa. Ostatnio czujni użytkownicy CB (ja) + kolega z Corsy bardzo dokładnie informowali o jej położeniu na drodze Goczałkowice - Piasek. W Piasku niestety odpuścili i zjechali na boczną drogę oczekując na kolejną ofiarę. Ciekawe jak się czuli, kiedy wszystko o sobie słyszeli na CB. Pozdro dla misiaków z dwulitrowej Vectry.

piotreg - 7 Maj 2011, 19:10

droger napisał/a:
Z tego co wiem i słyszałem to Bielsko od około 2 tygodni posiada taką Alfę. Kilka razy już ją widziałem na bielskich ulicach. Nie wiem, czy to ta - na tych blachach - co na foto, ale się dowiem. Jutro jak tylko pogoda pozwoli to ruszam na sesję fotograficzną.

:good:

piotreg - 9 Czerwiec 2011, 15:00

**** :!: Widziałem ją wczoraj w Czechowicach-Dziedzicach. Gdybym wiedział, że jej nie mamy na mapie to bym na pewno się za nimi zapuścił (stali przysłonięci na lewoskręcie, a ja prosto leciałem i zobaczyłem ich w ost. chwili. Dojrzałem tylko nr boczny - P965. Niech ktoś zerknie czy Alfa z takim numerem nie jest przyporządkowana do jakiegoś miasta.
woju13 - 9 Czerwiec 2011, 22:49

Rejestracja to HPP B080 i należy ona do wydziału ruchu drogowego przy komendzie miejskiej policji w Bielsku-Białej.

Źródło: www.czerwonesamochody.com

Jagiel - 22 Październik 2013, 21:37

Uwaga na nową Insignie o numerach SB 8517E.
Damii - 17 Listopad 2013, 17:02

Cytat:
Insignia na piratów



Sceneria, jak w popularnych programach telewizyjnych o pracy drogówki. Wizyta w samochodzie pościgowym bielskiej policji kosztuje kierowców zwyczajowo kilkaset złotych. Nasz fotoreporter otrzymał ten luksus za darmo.


Możliwość obejrzenia od środka nowego opla insignia, który od miesiąca znajduje się na wyposażeniu wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej, związana jest najczęściej z niemałym wydatkiem. Mandaty z reguły wnoszą 300-500 zł. Nieoznakowany samochód strzeże bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu bielskiego. Auta są wyposażone m.in. w radar, wideorejestrator i dwie kamery (z przodu i z tyłu). Do województwa śląskiego trafiło ich siedem, w tym jedno do Bielska-Białej.

Kierowca łamiący przepisy jest zatrzymywany niezwłocznie. Nagranie służy jako materiał dowodowy w sądzie w przypadku, gdy sprawca wykroczenia nie przyjmie mandatu. Insignie są autami pościgowymi, lecz z roku na rok prób ucieczek jest mniej. Piraci drogowi doskonale wiedzą, że policja dysponuje coraz lepszymi wozami i dlatego na samochodowe pościgi decydują się tylko desperaci.

Scenariusz zatrzymań jest typowy: po zarejestrowaniu wykroczenia, radiowóz daje znaki świetlne, a policjant lizakiem "zaprasza" kierowcę do podążania za nim i zatrzymania się w bezpiecznym miejscu. Radiowóz posiada wyświetlacz diodowy, który na tylnej szybie może pokazać jeden z zaprogramowanych komunikatów. Funkcjonariusz podchodzi do zatrzymanego auta, po czym wspólnie z kierowcą udają się do insigni. W razie kontrowersji sprawca może obejrzeć nagranie. Dzięki zapisowi wideo różnice zdań zdarzają się sporadycznie.

Policjanci z drogówki uważają, że bielskie ulice są dość bezpieczne. Przypadki przekraczania prędkości nie są tak częste, jak kiedyś, gdyż kara z taryfikatora potrafi mocno nadszarpnąć kieszeń kierowcy. Plagą jest za to przejeżdżanie na czerwonym świetle. Niektórzy kierowcy, widząc z daleka żółte światło nie hamują, lecz nawet przyspieszają. Za kółko siadają też tacy, którzy po prostu "nie widzą" czerwonego. Są skrzyżowania, gdzie stale mógłby stać radiowóz, a jego załoga prawdopodobnie nie narzekałaby na nudę.

Nasz fotoreporter spędził na patrolu prawie cztery godziny. W tym czasie załoga radiowozu wypisała cztery mandaty - dwa za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości i dwa za przejazd na czerwonym świetle. Dla drogówki priorytetem jest bezpieczeństwo, a nie ilość wystawionych mandatów. Załoga wzywana była też do innych zdarzeń: rzekomego zablokowania drogi przez parkujące auta oraz w sprawie... zanieczyszczenia ulicy błotem przez budowlańców. Dzięki interwencji policji droga została oczyszczona.

Nieoznakowany radiowóz można też spotkać przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych. Na ekranie wideorejestratora i przez okna pojazdu wiele widać. Dlatego radzimy kierowcom, aby nie wysyłali sms-ów podczas jazdy i pamiętali o zapinaniu pasów. W ten sposób będą bezpieczniejsi i unikną niepotrzebnych wydatków.




Link

skansen - 18 Listopad 2013, 21:00

Dzisiaj (18.11) było podwójne polowanie: ciemna (czarna?) nieoznakowana Vectra wraz z Insignią trzymały po jednym mobilku (w jednym miejscu) na trasie Bielsko-Biała - Skoczów.
Damii - 22 Listopad 2013, 20:53

Kilka dni temu w centrum Bielska...
Jagiel - 10 Styczeń 2014, 15:42

Kolejne auta bielskiej drogówki:
piotreg - 10 Styczeń 2014, 15:54

Funkcjonariusze przy nich stojący nie mają białych czapek. :D
PieTrzaK - 10 Styczeń 2014, 15:56

Pachnie to chyba bardziej autami kryminalnych. ;)
Qbek - 11 Styczeń 2014, 21:43

Cytat:
Nowe radiowozy dla policji

Bielscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy. Trzy Ople i Kia trafią do komendy miejskiej oraz komisariatów w Szczyrku i Kobiernicach.



Nowe samochody zostały poświęcone przez księdza kanonika Józefa Jaska proboszcza Parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w Bielsku-Białej.

W uroczystości przekazania udział wzięli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych na czele z Prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem i Starostą Bielskim Andrzejem Płonką, burmistrzami i wójtami oraz reprezentanci służb mundurowych: Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. nsp. Piotr Kucia oraz Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach nadbryg. Marek Rączka.

Od dzisiaj na bielskich drogach będzie można zobaczyć nowe radiowozy. Zakup samochodów był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Prezydenta Bielska-Białej, Starosty Bielskiego oraz Burmistrzów Szczyrku i Wilamowic.

Jednocześnie zakup Opla, który trafił do drogówki został w części sfinansowany przez WORD w Bielsku-Białej. Część pieniędzy pochodzi z budżetu policji. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie.

Źródło

Jagiel - 11 Styczeń 2014, 22:05

PieTrzaK napisał/a:
Pachnie to chyba bardziej autami kryminalnych. ;)

Opel drogówki widziany na drodze K-1 w Czechowicach-Dz. - już zarabiał na siebie. ;)

piotreg napisał/a:
Funkcjonariusze przy nich stojący nie mają białych czapek. :D

Jeden ma. :D
________
Edit Qbek: połączyłem posty

piotreg - 12 Styczeń 2014, 09:32

Jagiel napisał/a:
Opel drogówki widziany na drodze K-1 w Czechowicach-Dz. - już zarabiał na siebie. ;)

On ma videorejestrator? :o
Chodzi Tobie o tego srebrnego na SBI 05E2? :o

Jagiel - 12 Styczeń 2014, 15:09

piotreg napisał/a:
Jagiel napisał/a:
Opel drogówki widziany na drodze K-1 w Czechowicach-Dz. - już zarabiał na siebie ;)

On ma videorejestrator? :o
Chodzi Tobie o tego srebrnego na SBI 05E2? :o

Raczej nie ma, stała na sygnale trzymając kogoś.


piotreg - 12 Styczeń 2014, 23:28

Zerknij przy okazji - dla pewności.
Jagiel - 20 Styczeń 2014, 17:29

W ogóle ich nie widać na bielskich drogach, ale jak tylko będą to zobaczę. :)
Damii - 21 Styczeń 2014, 19:40

Ten srebrny Opel na SBI jest w dyspozycji komisariatu w Szczyrku. One nie mają rejestratorów.
piotreg - 1 Luty 2014, 09:32

Mobilki, widujecie w Bielsku błękitną Vectrę? Pytam, bo w Jastrzębiu Zdr. pojawiła się właśnie błękitna Vectra na tablicach SJZ 1E95.
Damii - 1 Luty 2014, 10:44

Pierwsze słyszę, za to jakoś pół roku temu spotkałem na wylotówce w kierunku Szczyrku zieloną Vectrę na tablicach SBI, z hakiem, żeby było ciekawiej. :mrgreen: I to był jeden jedyny raz, kiedy ją spotkałem. Jedyną stałą Vectrą w bielsku była jak do tej pory ta z poprzednich stron tematu.
piotreg - 1 Luty 2014, 14:28

Damii napisał/a:
Pierwsze słyszę (...)

Pierwsze słyszysz o tej Jastrzębskiej? Info myślę, że wiarygodne. Jej fotki krążą już po FB.

Damii - 1 Luty 2014, 16:05

Nie śledzę tak dokładnie tematu, jednak Jastrzębie i Bielsko są od siebie oddalone i raczej wątpliwe jest, aby ich Vectra od tak nagle zawitała na Podbeskidziu. Dawniej jak modne było jeszcze zamienianie tablic rejestracyjnych, to bielska Vectra przez jakiś czas jeździła na SJZ.
piotreg - 1 Luty 2014, 18:19

Damii, mnie raczej chodziło o to, że Bielsko oddało błękitną Vectrę do Jastrzębia, z uwagi na sprezentowaną przez KWP Insignię.
Damii - 1 Luty 2014, 18:39

Ah rozumiem już, zawsze wydawało mi się, że bielska jest bardziej szara. :twisted: Tej to już dawno nie widziałem, więc całkiem możliwe.
PieTrzaK - 16 Kwiecień 2014, 23:14

Alfa Romeo 159, nr rej. HPP B080 - nr boczny P965.

Źródło: kontakt24

autogaz1984 - 5 Lipiec 2014, 23:39

Link
Damii - 13 Lipiec 2014, 17:08

Bielska Insignia podczas tegorocznej Operacji Południe:
Damii - 9 Wrzesień 2014, 21:44

Już zmienili blachy -> SZY 1KV7

Źródło: FOTO

Elite - 26 Wrzesień 2014, 20:11



Źródło

autogaz1984 - 26 Wrzesień 2014, 21:06

Prrrrr, Prrrrr, Prrrrr... :lol:
Damii - 26 Maj 2015, 16:23

Ups... :shock:
Cytat:
26.05.2015 godzina 14:56 - nie da się skręcić z ul. 3-go Maja w ul. Sienkiewicza. W policyjnym, nieoznakowanym Oplu Insignia odpadło przednie koło. Co za peszek...



Źródło: facebook.com/bielskiedrogi

autogaz1984 - 26 Maj 2015, 21:08

To muszą ją ganiać, aż końcówki drążków kierowniczych nie wytrzymują (takie moje spostrzeżenie). :grin:
piotreg - 27 Maj 2015, 10:50

Teraz sobie wyobraźcie jakby się to skończyło, gdyby lecieli za kimś... auto ma półtora roku! :shock:
Damii - 30 Maj 2015, 14:33

Już kilka razy widziałem stare Vectry, w których podobnie posypało się zawieszenie przy skręcie, ale żeby w niemal nowej Insigni takie cuda... :???:

Chodziły też pogłoski o nowych numerach rejestracyjnych, ale nie chciałem niepotrzebnie siać plotek bez potwierdzenia. Dzisiaj trafiłem na jeszcze jedno zdjęcie:

SBI 85E9

Źródło: facebook.com

autogaz1984 - 16 Lipiec 2015, 23:05

Prawdopodobnie już wróciła do służby i po takiej wpadce podobno zmieniła blaszki - SBI 85E9 - info do potwierdzenia!!!
piotreg - 16 Lipiec 2015, 23:05

:facepalm:

Popatrz post wyżej. :grin:

autogaz1984 - 16 Lipiec 2015, 23:09

piotreg napisał/a:
Popatrz post wyżej. :grin:

Z automatu wystartowałem z postem. :facepalm: Chciałem usunąć, ale kolega piotreg szybszy był z odpowiedzią... :oops: :grin:

piotreg - 16 Lipiec 2015, 23:12

:lol:
autogaz1984 - 5 Sierpień 2015, 21:51

:facepalm:

Cytat:
Pirat na motocyklu pędził w centrum miasta ponad 155 km/h

Bez wymaganych uprawnień do kierowania motocyklem pędził ponad 155 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy, po pościgu przez centrum miasta, zatrzymali motocyklistę, który w czasie ucieczki przed policyjnym patrolem przejeżdżał główne skrzyżowania na czerwonym świetle, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, aby wreszcie doprowadzić do kolizji i zakończyć swoją szaleńczą jazdę zderzeniem z punto.

Wieczorem policjanci pełniący służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator na bielskiej ul. Partyzantów zauważyli motocyklistę, który jechał z nadmierną prędkością w kierunku centrum miasta. Tablica rejestracyjna w pojeździe zagięta była w sposób uniemożliwiający jej odczytanie. Kierujący motocyklem marki honda został zarejestrowany podczas jazdy z prędkością 86 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h.

Radiowóz ruszył za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na które kierujący nie reagował. Motocyklista - nie zważając na duży ruch pojazdów - nieprawidłowo wyprzedzał innych uczestników ruchu. Prędkość pościgu miejscami osiągała ponad 155km/h! W czasie ucieczki sprawca przejeżdżał główne skrzyżowania w mieście na czerwonym świetle (m.in. ul. Partyzantów i Michałowicza). Wyprzedzał inne pojazdy na "linii podwójnej ciągłej", wjeżdżał na pas ruchu przeznaczony do jazdy w kierunku przeciwnym. W czasie ucieczki wyprzedzał inne pojazdy, jadąc środkiem jezdni. Kierowca jadącego przed nim fiata punto, widząc za sobą radiowóz na sygnałach uprzywilejowania, włączył kierunkowskaz i próbował zmienić pas ruchu z lewego na prawy. Pędzący z dużą prędkością motocyklista nie był w stanie wyhamować i najechał na tył tego samochodu. Zderzenie wyglądał bardzo groźnie. Motocyklista "koziołkował" i upadł na jezdnię. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. W czasie zatrzymania wyrywał się i próbował uciec. Policjanci zakuli go w kajdanki.

Zatrzymany 29-letni mieszkaniec Kęt był trzeźwy. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, czyli prawa jazdy kat. A. Miał za to prawo jazdy kat. B. Tablica w motocyklu była zagięta pod siedzisko, tak aby nie było możliwości jej odczytania. Ponadto została ona przerobiona przez sprawcę, m.in. znak "C" został przerobiony na literkę "0". Za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że że jazda motocyklem wymaga odpowiedzialności. Życzliwość w stosunku do innych, brak agresji i przestrzeganie przepisów powoduje, że jesteśmy bezpieczniejsi na drodze. Taka postawa to także sposób na uniknięcie nerwów, mandatu, zatrzymania prawa jazdy, a często także tragedii.




Link + Video

piotreg - 5 Sierpień 2015, 22:05

Powinni go zrobić tak, jak Froga!
autogaz1984 - 17 Sierpień 2015, 22:23

Cytat:
Foto dnia: nagrywają Uwaga Pirat

Po raz kolejny w Bielsku-Białej nieoznakowany radiowóz gości ekipę programu TVN Turbo. Obok mandatu można dziś dostać główną rolę w programie "Uwaga Pirat".


wiadomosci.bielsko.info

autogaz1984 - 8 Październik 2015, 20:54

:arrow: SBI 85E9

Cytat:
Mandat od 200 do 400 złotych oraz 5 punktów karnych. Tak dla zwykłego zjadacza chleba zakończyłby się manewr zawracania w miejscu niedozwolonym. Tymczasem funkcjonariusze drogówki z Bielska-Białej, patrolujący ulice naszego miasta nieoznakowanym radiowozem, na ulicy Partyzantów bez zawahania zawrócili w miejscu do tego niedozwolonym.



www.youtube.com

Damii - 14 Styczeń 2016, 15:22

Nowe blachy :!: SK 139HN.

Źródło: facebook.com/bielskiedrogi

delpiero - 29 Styczeń 2016, 20:22

Alfa już nie pojeździ. :cry:
Damii - 30 Styczeń 2016, 15:35

Ścigali gościa, który nie zatrzymał się do kontroli, a zwiał im... Lanosem. :facepalm:

Cytat:
Wiemy kto i dlaczego uciekał przed policją



Kierujący deawoo lanosem, za którym wczoraj bielska policja podjęła pościg, to 30-letni mieszkaniec Jasienicy.

Do zdarzenia doszło około godziny 17:00. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej i policjanci z ruchu drogowego podjęli za nim pościg. Niestety w czasie próby zatrzymania kierowcy policyjny radiowóz zderzył się czołowo z seatem, którym podróżowała kobieta z córką. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca deawoo uciekł, ale policja miała numery rejestracyjne jego pojazdu. Już wiadomo dlaczego mężczyzna uciekał. Jak informuje Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna po nocy spędzonej w areszcie usłyszał zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu dwuletni pobyt w więzieniu.

Źródło: Link

Cytat:
Zderzenie radiowozu z osobówką - foto

Na skrzyżowaniu ul. Bielskiej z ul. Bieszczadzką w Międzyrzeczu Górnym doszło do czołowego zderzenia radiowozu z samochodem osobowym. Skutki zdarzenia neutralizowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG2. Do szpitala odwieziono dwóch policjantów.



Do zdarzenia doszło około godz. 17.15. Z ustaleń naszego portalu wynika, że radiowóz ścigał samochód osobowy, który nie zatrzymał się do kontroli. - Na ul. Centralnej w Międzyrzeczu policjanci z wydziału ruchu drogowego dokonywali kontroli stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Kierujący samochodem osobowym daewoo lanos w celu uniknięcia policyjnej kontroli skręcił w boczną ulicę. Patrol drogówki podjął pościg za tym pojazdem. Radiowóz, wyjeżdżając z ul. Bieszczadzkiej w ul. Bielską w kierunku Międzyrzecza, zderzył się z samochodem osobowym seat leon, który poruszał się ul. Bielską w kierunku Bielska-Białej. W seacie jechały kobieta wraz z córką - powiedział nam podinsp. Wiesław Czarniecki, naczelnik wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej. Zderzenie pojazdów najprawdopodobniej zarejestrowała kamera policyjnego radiowozu, do badań zabezpieczono nośnik.

Celem przeprowadzenia niezbędnych badań zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala dwóch policjantów z rozbitego radiowozu. Sporządzono dokumentację zdarzenia, dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie policja. W czasie pracy służb ratunkowych zablokowany był odcinek ul. Bielskiej i ul. Międzyrzeckiej. Ruchem pojazdów kierowała policja. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG2, kilka patroli policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Działania strażaków zakończono o godz. 19.26.

Źródło: Link

PieTrzaK - 30 Styczeń 2016, 23:36

Co chcesz od Lanosa, moim się bardzo fajnie śmigało. :razz:
piotreg - 31 Styczeń 2016, 13:10

delpiero napisał/a:
Alfa już nie pojeździ. :cry:

Szkoda całkowita? Aż tak źle to nie wygląda.

Zobacz na Viki z Sępólna Krajeńskiego:



Można? Można! :D

Wszystko wskazuje na to, że błąd popełnił kierujący Alfą.

delpiero - 29 Marzec 2016, 20:48

Cytat:
Kolizja z policyjną Insignią

We wtorkowy poranek na skrzyżowaniu al. Andersa z łącznikiem drogi ekspresowej S1 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jednym z pojazdów był nieoznakowany radiowóz policji.

Kierowca VW Passata najechał na tył policyjnego Opla Insignia. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zespół pogotowia ratunkowego i drugi radiowóz policji.

Źródło: wiadomosci.bielsko.info

delpiero - 11 Wrzesień 2016, 19:56

Nowe blaszki w Bielsku! :arrow: ST 0635K
piotreg - 24 Grudzień 2016, 00:12

delpiero napisał/a:
Alfa już nie pojeździ. :cry:

Ciekawe czy wyklepali? :o Ma ktoś jakąś wiedzę?

piotreg - 3 Marzec 2017, 17:16

delpiero napisał/a:
Alfa już nie pojeździ. :cry:

W jej miejsce oznakowana Vectra wyprodukowana w 2009 r. z przebiegiem 140 000 km z KWP w Katowicach → HPP A001 - nr boczny R012.

Źródło: http://elightbars.pl

piotreg - 22 Marzec 2017, 08:32

https://www.facebook.com/bielskiedrogi
autogaz1984 - 22 Marzec 2017, 21:41

Na 1. fotce obsługiwali potrącenie psa... :grin: :lol:

PS. Przepraszam za czarny humor.

delpiero - 1 Kwiecień 2017, 10:54

:shock: :wink: :good:


Źródło: www.youtube.com

małymobil - 1 Kwiecień 2017, 11:21

1 kwietnia. Kamer nie widzę. :mrgreen: :twisted:
delpiero - 19 Maj 2017, 07:45

Insignia lata na nowych blachach :arrow: SO 9753L
euros - 8 Lipiec 2017, 13:07

https://www.facebook.com
Sygnettoo - 8 Lipiec 2017, 15:05

Lepiej szukajcie zdjęć Vectry. Będzie taka niespodzianka, że połowa z Was uklęknie z wrażenia. :twisted: :evil:
małymobil - 9 Lipiec 2017, 11:22

Sygnettoo, chcesz powiedzieć, że z tej oznakowanej Vectry zrobili nieoznakowaną? :o
Sygnettoo - 9 Lipiec 2017, 13:31

Ja nic nie wiem, mam tam strasznie daleko, to skąd mogę wiedzieć? :grin: Ale spokojnie, to nie Warmia i Mazury, więc raczej nie. :cool:
Sygnettoo - 13 Lipiec 2017, 18:43

Pany, dalej nic?! :sad:
piotreg - 6 Sierpień 2017, 22:27

Insignia - Wyjazd alarmowy Kompanii Gaśniczej OSP nr 2 Śląskiej Brygady Odwodowej:
piotreg - 6 Sierpień 2017, 22:35

Sygnettoo napisał/a:
Pany, dalej nic?! :sad:

Że belka z Alfy.

Fot. https://www.facebook.com/bielskiedrogi:

delpiero - 8 Sierpień 2017, 23:32

Insignia chwilowo wyłączona z ruchu, wczoraj zaliczyła przecierkę. :roll:
piotreg - 5 Wrzesień 2017, 22:06

https://www.facebook.com/pg/bielskiedrogi
piotreg - 11 Kwiecień 2018, 10:05

I zaś Insignia ma nowe tablice :arrow: SB 9352R.

Źródło: https://elightbars.pl

Sygnettoo - 11 Kwiecień 2018, 13:35

Ty a co to jest za strona to źródło? Wiecznie jakieś zmiany, a skąd wiesz, że to pewne jest?! Masz jakieś potwierdzenie?! Jeszcze powiedz może, że ich znasz? :shock:
piotreg - 12 Kwiecień 2018, 10:42

Ty jesteś tym źródłem, więc info pewne. :twisted:
piotreg - 12 Kwiecień 2018, 12:08

Sygnettoo napisał/a:
Masz jakieś potwierdzenie?!

piotreg - 27 Maj 2018, 09:01

Czerwiec za pasem, a oni nadal na SB 9352R. :shock:
Sygnettoo - 26 Czerwiec 2018, 17:02

Hm...
piotreg - 26 Czerwiec 2018, 17:14

Zmienili blachy w Insigni czy dostali czarne BMW? :o
Sygnettoo - 27 Czerwiec 2018, 14:27

BMW :arrow: SPS 38279.
delpiero - 27 Czerwiec 2018, 15:27

:arrow: czarne BMW 330i Xdrive, nr rej. SPS 38279 - kamera przód i tył
piotreg - 27 Czerwiec 2018, 22:53

Sygnettoo napisał/a:
BMW :arrow: SPS 38279.

Pytanie, jak długo wytrzymają na tych blachach. :mrgreen:

piotreg - 16 Sierpień 2018, 10:52

:arrow: czarny Opel Insignia, nr rej. SB 9352R - kamera przód i tył

Od jakiegoś czasu Insignia lata w barwach KMP Ruda Śl.

inżynier - 17 Sierpień 2018, 16:11

Akcja z BMW.


piotreg - 18 Sierpień 2018, 11:37

Super postawa zgłaszającego.
delpiero - 10 Wrzesień 2018, 21:55

BMW zmieniło blaszki na :arrow: SMI 9MF3.
Sygnettoo - 18 Wrzesień 2018, 08:58

Tak się kaszle w Bielsku-Białej, synek.
Alfa.
Vectra.
Kia.

phonemaniac - 8 Listopad 2018, 18:03

Cytat:
Policja ma nowe radiowozy z silnikami o mocy 366 KM. To wilki w owczej skórze

Pierwsza dostawa nowych radiowozów policji dotarła do Bielska-Białej, ale prawdopodobnie niebawem inne jednostki również zostaną doposażone w podobne auta. Policjanci będą używać w pracy m.in. Kii Stinger o mocy 366 KM.


Policjanci z sekcji drogowych nie mogą narzekać na złe warunki pracy. O ile kontrowersje budzą narzędzia używane do pomiarów prędkości, to już nowe partie radiowozów mogą jedynie wzbudzać zazdrość i szacunek. Po poważnym zasileniu szeregów policji autami BMW (modele BMW 330i xDrive), w służbie pojawią się dwa rodzaje Kii Stinger – GT i 2.0. Mocniejsza wersja ma pod maską 3,3-litrowe V6 o mocy 366 KM. Jego cena startuje od 234 900 zł. Oprócz tego Koreańczycy oferują mało sportowego, choć elastycznego 200-konny diesla oraz nowoczesną jednostkę 2.0 T-GDI o mocy 255 KM. To właśnie ta ostatnia zdaniem Mateusza Żuchowskiego wydaje się być najciekawszym wyborem na miarę polskich realiów, łącząc zupełnie godne sportowego wozu osiągi (równe 6 s do 100 km/h, prędkość maksymalna 240 km/h) z najniższą ze wszystkich wersji silnikowych ceną, zaczynającą się od 149 900 zł.

Wszystkie z wymienionych wariantów są łączone z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów Kii. Warto też wiedzieć, że wariant V6 na polskim rynku obowiązkowo parowany jest z napędem na cztery koła, a słabsza jednostka benzynowa dostępna jest u nas wyłącznie z napędem na koła tylne. Do tej pory policja regularnie włączała do służby model Kia Ceed, który zdążył wpisać się już w krajobraz polskich dróg. Mamy nadzieję, że samochody będą służyć długo i bezawaryjnie. Warto dodać, że Kia Stinger dostała zwycięzcą plebiscytu na Samochód Roku Wirtualnej Polski. O sprawie pojawienia się Kii Stinger w policji poinformował na swoim Facebooku Zachar Zawadzki.

LINK

A tak a propos, to nawet fajnie tym się jeździ - miałem przyjemność przejechania się w lipcu 2018 Stingerem V6 370 KM.

piotreg - 9 Listopad 2018, 10:51

Nie wiadomo, czy z VR, czy oznakowane, a może nieoznakowane? :o
delpiero - 27 Luty 2019, 21:54

KMP w BB zasilił nowy pojazd z wideorejestratorem :arrow: czarna KIA Stinger, nr rej. SK 457NX.
Sygnettoo - 1 Marzec 2019, 09:17

Mam nadzieję, że jako jeden z administratorów tej strony, byłeś w BB, dotykałeś tego auta i masz 100% pewności wrzucając takie info? No może chociaż widziałeś zdjęcie tego auta z przodu, które w jakikolwiek sposób może potwierdzać Twoja tezę? No może w ostateczności widziałeś jakikolwiek przetarg na sprzęt albo masz info o zainstalowaniu używanego? Trzymam kciuki żeby chociaż jedna z tych opcji okazała się prawdą. Z niecierpliwością czekam na potwierdzenie kamer!
delpiero - 1 Marzec 2019, 10:22

Sygnettoo, nie byłem w BB, nie dotykałem i nie mam 100% pewności. Info na podstawie poniższej wiadomości.

Cytat:
Superbryka bielskiej policji. Nikt nie ucieknie

Bielska drogówka korzysta już ze sportowej kii stinger gt line. Ten tyleż potężny, co szybki i piękny samochód został wyposażony w wideorejestrator.

"Kronika Beskidzka" i "beskidzka24" jako pierwsze poinformowały o tym, że śląska policja kupi w Bielsku-Białej, od spółki Korczyk Plus, osiem sportowych limuzyn na szczyt klimatyczny. Wiadomo było, że po szczycie samochody trafią do śląskich garnizonów, ale nie było wiadomo, do których. Jak się okazało, bielskim policjantom się poszczęściło i teraz – równolegle z już użytkowanym bmw – mają do dyspozycji kolejny potężny pojazd z wideorejestratorem.

Źródło: www.beskidzka24.pl

Sygnettoo - 1 Marzec 2019, 14:54

To rozumiem, że pozostaje wersja, że ma kamery, bo pismaki tak napisali?
delpiero - 1 Marzec 2019, 15:57

Tak jest, Panie! Dobrze że czuwasz nad rzetelnością informacji. Dzięki. Także kamery w Stingerze traktujemy jako fake news. :good:
piotreg - 2 Marzec 2019, 10:32

Spokojnie. Doposażą to bydle, jak tylko znajdą się na ten cel pieniążki albo zabiorą kamerę z super szybkiej Kia.
Spawacz - 1 Czerwiec 2019, 16:51

Cytat:
Nieoznakowany stinger na bielskich ulicach. Ma nowy wideorejestrator?



Nieoznakowany radiowóz policyjny kia stinger ze sportowym zawieszeniem patroluje bielskie ulice. Pod koniec ub. roku osiem sztuk tych szybkich pojazdów trafiło na wyposażenie KWP w Katowicach. Kierowcy powinni mieć się na baczności.


Osiem pojazdów marki kia stinger pod koniec ub. roku trafiło do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Każdy z nich kosztuje ok. 175 tys. zł. Auta mają silnik benzynowy o pojemności 2 litrów i mocy 255 KM. Wyposażone są w ośmiostopniową automatyczną skrzynię biegów, która przenosi napęd na tyle koła. Od 0 do 100 km/h rozpędzają się w 6,3 sekundy, osiągając prędkość maksymalną 233 km/h. Samochody mają sportowe zawieszenie i służą do walki z piratami drogowymi.

Wczoraj nieoznakowany kia stinger patrolował bielskie ulice, co utrwalił na zdjęciu jeden z naszych Czytelników. W ostatnim czasie policyjne stingery miały zostać wyposażone w najnowocześniejsze na rynku wideorejestratory nagrywające obraz z przodu oraz tyłu pojazdu. Kierowcy jeżdżący po Bielsku-Białej powinni więc mieć się na baczności.

Link

delpiero - 5 Lipiec 2019, 11:35

:arrow: SK 457NX
Spawacz - 22 Listopad 2019, 16:15

:arrow: - czarne BMW 330i xDrive, nr rej. SB 4539S - kamera przód i tył



Źródło: http://www.bielsko.biala.pl

piotreg - 23 Listopad 2019, 11:24

delpiero napisał/a:
:arrow: SK 457NX

Tylko w Katowicach Stinger nie zmienił tablic. Nowe wcielenie to SZY 34482.

delpiero - 4 Grudzień 2019, 19:44

:arrow: SB 4539S
delpiero - 17 Grudzień 2019, 20:56

BMW po kolejnej zmianie blaszek :facepalm: :arrow: SMI 06091.
delpiero - 19 Luty 2020, 09:55

:arrow: SMI 06091
Spawacz - 23 Marzec 2020, 15:09

:arrow: czarna Kia Stinger GT, nr rej. SZY 34482 - kamera przód i tył



Źródło: Link

delpiero - 5 Kwiecień 2020, 11:27

:arrow: SMI 06091
delpiero - 19 Lipiec 2020, 10:49

:arrow: SZY 34482
spooky - 25 Wrzesień 2020, 19:17

BMW skasowane na amen.

Cytat:
Podczas pościgu rozbito nieoznakowany radiowóz. Miasto dołoży do nowego



Bielski samorząd przekaże 100 tys. zł na kupno nowego radiowozu z wideorejestratorem, który trafi na wyposażenie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zakup jest konieczny, bo w kwietniu w trakcie pościgu został rozbity, a później wycofany ze służby jeden z pojazdów.


Stosowne porozumienie pomiędzy bielską gminą i Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach podpisano w maju. Na podstawie umowy samorząd zobligował się do przekazania kwoty 100 tys. zł na dofinansowanie zakupu pojazdu służbowego, czyli radiowozu z wideorejestratorem.

Jak tłumaczą urzędnicy, w kwietniu br. w efekcie prowadzonego przez funkcjonariuszy ruchu drogowego pościgu za kierowcą doszło do zdarzenia drogowego, w którym poważnemu uszkodzeniu uległ nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Pojazd został wycofany ze służby.

- Sytuacja spowodowała, że bielski garnizon został pozbawiony jednego z najskuteczniejszych narzędzi w walce z kierowcami stwarzającymi zagrożenie na drogach naszego miasta. Stąd decyzja o dofinansowaniu zakupu nowego samochodu - usłyszeliśmy w ratuszu.

Link

piotreg - 28 Wrzesień 2020, 11:14

spooky napisał/a:
BMW skasowane na amen.

Potwierdzam, "gdyż ponieważ" Stinger na pewno ma się dobrze i latał w miniony weekend jedynką na wysokości Czechowic-Dziedzic.

spooky - 29 Wrzesień 2020, 17:03

Lipnicka koło McDonalds.
delpiero - 30 Grudzień 2020, 00:09

Trzeba wypatrywać nowego BMW M340i xDrive z kamerami.
piotreg - 30 Grudzień 2020, 10:19

Już jeździ, czy dopiero przetarg został rozstrzygnięty?
delpiero - 31 Grudzień 2020, 09:03

Już lata. Zastanawia mnie jedno, koszt zakupu to 232 324,00 PLN, a koszt zakupu polisy ubezpieczeniowej Auto Casco to 4 959,00 PLN. Nie wiem jakim cudem tak niska kwota, ale skoro można, to dlaczego jest to pierwsza polisa AC w historii. :o
piotreg - 31 Grudzień 2020, 09:15

Pakiet dealerski - do 3% wartości wozu.
delpiero - 31 Grudzień 2020, 09:18

Przy takim uwarunkowaniu polisy że pojazd jest służbowym pojazdem Policji, który może być użyty m.in jak środek przymusu bezpośredniego? Poza tym pakiet dealerski może sprzedać tylko dealer, a polisa została zakupiona gdzie indziej.
piotreg - 31 Grudzień 2020, 09:21

:o

Oferta specjalna dla Policji?

małymobil - 31 Grudzień 2020, 12:16

delpiero napisał/a:
może być użyty m.in jak środek przymusu bezpośredniego?

Komendant by im dopiero dał za użycie nowej BMW jako ŚPB. Kilka lat by premii nie zobaczyli.

inżynier - 31 Grudzień 2020, 13:53

Szara, piękna :arrow: SMI 06072.
Spawacz - 31 Grudzień 2020, 14:08

Wyobrażacie sobie ból d u p y u komendanta jeśli te BMW zostanie rozbite. :twisted:
piotreg - 1 Styczeń 2021, 17:56

Specyfika służby powoduje, że istnieje wysokie ryzyko, iż przedmiotowe BMW będzie brało udział nawet w kilku zdarzeniach drogowych. Nie unikną tego, nawet gdyby za kierownicą posadzili najlepiej wyszkolonego policjanta w Polsce.
spooky - 11 Styczeń 2021, 23:59

Nowe tablice czarnej Kianki to SBI 98527.
spooky - 10 Czerwiec 2021, 21:52

BMW z Bielska-Białej.
delpiero - 22 Lipiec 2021, 11:56

:arrow: SBI 98527
małymobil - 1 Marzec 2022, 10:25

BMW dostała sprzęt po siostrze o numerze 185.
Spawacz - 6 Kwiecień 2022, 22:09

BMW chwilowo wyłączona z użytkowania.

Cytat:
Policyjny pościg w mieście. Sprawca zatrzymany, 2 uszkodzone radiowozy

W środę, 6 kwietnia około godziny 20.30 na ulicach Bielska-Białej doszło do policyjnego pościgu. Do kontroli nie zatrzymał się kierowca Renault Megane. Na ul. Cieszyńskiej policjanci staranowali uciekiniera, który został zatrzymany. Uszkodzone są dwa nieoznakowane radiowozy, w tym BMW bielskiej drogówki wyposażone w wideorejestrator.

Wstępnie wiadomo, że żadnemu z funkcjonariuszy nic się nie stało. Nie ucierpiała też żadna postronna osoba. Ranny w głowę został natomiast 29-letni kierowca Renault, który w asyście policji trafił do szpitala na badania. Nieoficjalnie wiadomo, że jest on dobrze znany policjantom.

Policjanci pod nadzorem prokuratury przeprowadzili czynności na miejscu kolizji. Trwa wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

Wkrótce więcej informacji.

Źródło

kali - 7 Kwiecień 2022, 16:50

Nic wielkiego się nie stało.
piotreg - 8 Kwiecień 2022, 08:41



Źródło: https://bielskiedrogi.pl

małymobil - 10 Czerwiec 2022, 13:13

BMW już wróciło.
delpiero - 25 Czerwiec 2022, 08:31

:arrow: SB 642CH
piotreg - 2 Sierpień 2022, 15:36

Mój człowiek z portalu Bielskie Drogi donosi, że BMW lata teraz na SPS 65643, a Kia Stinger na SZY 81935.
małymobil - 17 Wrzesień 2022, 13:33

SPS 65643 lata aktywnie, niestety w dużym deszczu - nie było szans na sesję.
inżynier - 18 Wrzesień 2022, 21:49

Cytat:
Polowanie na jelenia? Nieoznakowane BMW w akcji

Na naszą skrzynkę trafił film z ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Prawym pasem ruchu w stronę Szczyrku porusza się nieoznakowane BMW wyposażone w kamery. Tym pojazdem bielscy policjanci patrolują ulice w poszukiwaniu piratów drogowych. Bardzo dobrze - od tego są. Ale czy aby na pewno tak ma to wyglądać? Gdyby kierowca Skody Kamiq nie zahamował, to byłby biedniejszy o 1500zł.


Link

phonemaniac - 21 Wrzesień 2022, 12:21



LINK

piotreg - 21 Wrzesień 2022, 21:37

Czyli prowokacja kierowcy białej Skody. :cool: Policjant czujny!
phonemaniac - 22 Wrzesień 2022, 12:38

Cytat:
Dlaczego tajny radiowóz nagle hamuje? Eksperci komentują

Co widać na tym filmie? Policyjne łowy na kierowcę czy paniczną reakcję kierowcy na widok funkcjonariuszy? Zapytaliśmy ekspertów o scenę, która robi furorę w sieci.

Hitem internetu i mediów stał się film opublikowany dwa dni temu na stronie internetowej "Bielskie drogi", na którym widać sytuację na jezdni przed przejściem dla pieszych w Bielsku-Białej. W scenie bierze udział nieoznakowany policyjny radiowóz BMW. W samym tylko serwisie YouTube do tej pory film został wyświetlony blisko pół miliona razy.

Widać na nim dwa jadące sąsiednimi pasami samochody, które zbliżają się do pustego przejścia dla pieszych. Czarne BMW jadące prawym pasem zostało rozpoznane jako radiowóz policyjnej grupy "SPEED". Tuż przed przejściem dla pieszych policyjne BMW zaczyna przyśpieszać (zbliża się do jadącego z przodu na sąsiednim pasie białego auta), a następnie zatrzymuje się tuż przed przejściem, na którym nikogo nie ma. Biały pojazd też przyhamowuje przed pasami, a następnie jedzie dalej.

Powszechnie uznano, że filmik pokazuje próbę "wrobienia" kierowcy białego auta przez policjantów w wykroczenie drogowe. Według obowiązującego od kilku dni nowego taryfikatora mandatów za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych grozi 1500 zł kary i 15 punktów karnych. Recydywa w ciągu dwóch lata oznacza dwa razy wyższy mandat.

O ocenę tej sytuacji poprosiliśmy ekspertów.

To radiowóz wyprzedzał przed przejściem

– Według mojej oceny, nieoznakowany radiowóz na prawym pasie jedzie szybciej od samochodu na lewym pasie, zatem policjant wykonuje manewr wyprzedzania przed przejściem dla pieszych. A zatem to kierujący radiowozem narusza przepis zabraniający wyprzedzania na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim – uważa Wojciech Pasieczny, który jest legendą warszawskiej "drogówki", gdzie przepracował w sumie ponad 20 lat i był m.in. zastępcą naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Obecnie jest na emeryturze, ale cały czas zajmuje się ruchem drogowym. Jest biegłym samochodowym, ekspertem rekonstrukcji wypadków drogowych, działa też w fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym.

– Nie można zarzucić kierowcy na lewym pasie, że łamie zakaz omijania pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Po pierwsze, to samochód na lewym pasie poprzedzał (minimalnie, ale jednak) radiowóz, a po drugie, co najważniejsze, radiowóz nie zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, ponieważ żadnego pieszego nie ma ani nawet nie zbliża się do przejścia – dodaje Pasieczny.

Radiowóz zatrzymał się bez uzasadnienia

Jeszcze ostrzejsza jest ocena prof. Artura Mezglewskiego ze Stowarzyszenia Prawo na Drodze.

– To policjanci stworzyli zagrożenie na obu pasach ruchu, gdyż nieuzasadnione zatrzymanie przed przejściem dla pieszych spowodowało także gwałtowną reakcję kierowcy na lewym pasie. Mogło zatem dojść do kolizji na obu pasach. Motywy zachowania funkcjonariusza wydają się czytelne – chcieli wrobić kierowcę z lewej strony w wykroczenie polegające na wyprzedzaniu na przejściu dla pieszych. A zatem, jak zwykle, chodziło o poprawienie policyjnych statystyki. To jednak trudno byłoby udowodnić w ewentualnym procesie – uważa prof. Mezglewski.

Polowanie, polowanie i jeszcze raz polowanie

Emil Rau, znany dziennikarz motoryzacyjny, który od lat w telewizji tropi nieprawidłowości na polskich drogach, krytykuje policję:

– Na tym nagraniu widzimy prawdziwą twarz polskiej policji. Polowanie, wykonywanie planów i targetów. Kompletnie nie chodzi o bezpieczeństwo ruchu drogowego, tylko polowanie, polowanie i jeszcze raz polowanie. Przełożenie mają być zadowoleni, a są – gdy jest kasa i mandaty. Nawet za 50 lat policjant z Polski nie osiągnie poziomu reprezentowanego przez policjanta z Niemiec – ocenia Rau.

Powodem była paniczna reakcja kierowcy

Inaczej ocenia sytuację tylko Marek Konkolewski, były inspektor policji, ekspert w zakresie ruchu drogowego, którym zajmował się w Komendzie Głównej Policji, a także były dyr. dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Uważa, że to kierowca na lewym pasie zwolnił jako pierwszy.

– Kierujący białym autem bez uzasadnionej przyczyny nagle istotnie zmniejszył prędkość przed przejściem dla pieszych, czym zaskoczył policjantów z BMW, którzy musieli hamować, aby nielegalnie nie wyprzedzić białego auta na pasach. Można więc powiedzieć, że o mały włos łowczy nie stał się ofiarą – uważa Konkolewski. I dodaje:

– Zachowanie kierowcy białego auta, hamownie na granicy utrudniania ruchu, było spowodowane prawdopodobnie stresem na widok policjantów. Faktem jest, że przez ostatnie zmiany w taryfikatorze mandatów oraz tym, co w tej sprawie dzieje się w mediach, kierowcy zaczynają panicznie reagować na widok policjantów – ocenia Konkolewski.

"Mając na uwadze właściwość terytorialną, zapytanie proszę skierować do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach" - odpisał na nasze pytanie w tej sprawie podkom. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji. Wysłaliśmy pytania do Katowic, ale do czasu publikacji tekstu nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

LINK

delpiero - 4 Październik 2022, 10:49

:arrow: SZY 81935
delpiero - 19 Listopad 2022, 20:36

BMW po zmianie blaszek :arrow: SK 618SM.
piotreg - 25 Luty 2023, 08:11

delpiero napisał/a:
:arrow: SZY 81935

Stinger zaczął latać po całym województwie. Ciekawe, czy są to jakieś działania w ramach Speed, czy może transfer do KAP KWP. :o

delpiero - 9 Kwiecień 2023, 19:00

:arrow: SZY 81935
piotreg - 24 Kwiecień 2023, 10:24


delpiero - 10 Sierpień 2023, 22:13

W Bielsku pojawiła się czarna Cupra Leon kombi :arrow: SB 861AM. :shock:
małymobil - 11 Sierpień 2023, 14:52

delpiero napisał/a:
W Bielsku pojawiła się czarna Cupra Leon kombi :arrow: SB 861AM. :shock:

To KIA wypadła czy BMW?

delpiero - 11 Sierpień 2023, 18:07

Póki co, jest również KIA i BMW.
delpiero - 10 Październik 2023, 15:42

:arrow: SK 618SM
małymobil - 2 Listopad 2023, 13:20

Cupra dopiero chwilę lata, a KWP już szuka kto jej zrobi przegląd po 30 000 km.
delpiero - 10 Luty 2024, 20:10

:arrow: SK 618SM
małymobil - 28 Luty 2024, 13:15

SB 861AM zapuszcza się w okolice Bytomia i Pyrzowic.
delpiero - 28 Luty 2024, 19:24

Fakt jest taki, że jest identyczna jak ta z Bielska, ale to jest druga sztuka i lata na :arrow: SK 129VG. :razz:
małymobil - 27 Marzec 2024, 10:02

Kia Stinger nagrywający V2a nr 285 nadal na stanie KMP Bielsko-Biała.
delpiero - 1 Kwiecień 2024, 17:06

:arrow: SK 618SM
małymobil - 5 Kwiecień 2024, 11:23

Informacja do weryfikacji. Kia oddała kamery V2a 285 do Cupry. Kia pozostała w <R> z przebiegiem 320 tys. km.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group