Forum Mapy Fotoradarów

Rybnik - Videorejestratory

piotreg - 23 Grudzień 2009, 20:24
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KMP Rybnik

- czarny Opel Insignia, nr rej. SR 84199 - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/
- czarny Opel Vectra C, nr rej. SR 08163 /zdjęty ze służby/

- platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. SR 0713J - kamera przód i tył /oddelegowane do KPP Wodzisław Śl./
- srebrny Opel Astra V, nr rej. WK 60268 (wcześniej SR 1005T, SG 3827X) - kamera przód i tył
- srebrny Opel Insignia, nr rej. SK 173AU - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/

delpiero - 23 Lipiec 2011, 18:14

Cytat:
Święto policji w Rybniku
LINK
piotreg - 23 Lipiec 2011, 18:20

Rybnicka Alfa :?: :o Mamy ją przypisaną do KWP Katowice :!:
delpiero - 28 Sierpień 2011, 08:59

:arrow: czarny Opel Vectra C, nr rej. SR 08163

www.rybnik.com.pl

delpiero - 17 Listopad 2013, 21:08

Cytat:
Opel insignia już patroluje rybnickie drogi

Komenda Miejska Policji w Rybniku otrzymała opla insignię - nieoznakowany radiowóz wyposażony w wideorejestrator.

- Opel dotarł do nas w środę 13 listopada - potwierdza nadkomisarz Aleksandra Nowara z rybnickiej policji. Policjanci już patrolują w nim drogi w Rybniku i okolicach. Nowe ople insignia, wyposażone w 2 litrowe silniki o mocy 222 KM, mogą rozpędzić się do "setki" w 7,6 sekundy i rozwinąć maksymalną prędkość ponad 240 km/h. Środki na zakup opli insignia pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania programu Infrastruktura i Środowisko. - Samochody zakupione zostały przez Komendę Główną Policji w ramach projektu "Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym", realizowanego przy udziale środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Infrastruktura i Środowisko, działanie 8.1. Jednostkowy koszt takiego radiowozu wraz z kompletnym specjalistycznym wyposażeniem wynosi 131 272,17 zł brutto - mówi nam podinspektor Andrzej Gąska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Źródło: www.nowiny.pl

euros - 12 Grudzień 2013, 21:23

Tablice do weryfikacji, ale raczej SR 84199.
delpiero - 29 Grudzień 2013, 08:24



Źródło: www.youtube.com

delpiero - 30 Kwiecień 2014, 17:51

Cytat:
Wypadek motocyklisty w Rybniku: Policjanci poszukują świadków zdarzenia

Wypadek motocyklisty w Rybniku: Wczoraj w tragicznym wypadku na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku zginął 27-letni Szymon R. Prowadzony przez mężczyznę motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Policja prosi o kontakt wszystkich świadków tego zdarzenia.

Tragiczny wypadek motocyklisty w Rybniku. Wczoraj w wyniku zderzenia z samochodem osobowym marki opel corsa zginął 27-letni motocyklista z Rybnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Wodzisławskiej. Motocyklista był przez kilkadziesiąt minut reanimowany, niestety nie udało się go uratować. Zmarł w szpitalu. Policja, która ustala okoliczności tego zdarzenia, prosi o pomoc osoby, które były jego świadkami.
- Wszystkie osoby które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Rybniku pod numery telefonów 997 lub 32 4295389. Szczególnie ważnym jest by zgłosiły się osoby poruszające się samochodem Honda Civic, które udzielały pierwszej pomocy poszkodowanym - mówi Ryszard Czepczor z rybnickiej drogówki.

Źródło: www.rybnik.naszemiasto.pl

delpiero - 12 Czerwiec 2014, 19:04

:arrow: czarny Opel Vectra C, nr rej. SR 08163
autogaz1984 - 11 Lipiec 2014, 12:04

Cytat:
Szkolenie policjantów na Torze Poznań

Na Torze Poznań odbyło się szkolenie zorganizowane przez Komendę Główną Policji. Uczestników, funkcjonariuszy z całego kraju, przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu podinsp. Rafał Kozłowski wraz z prezesem Automobilklubu Wielkopolski Robertem Werle. Na dwudniowe szkolenie przyjechało 50 funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy ćwiczyli pod okiem doświadczonych instruktorów.


Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji zorganizowało na Torze Poznań w dniach 10-11 lipca szkolenie dla 50 policjantów z całej Polski. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora: Tomasza Płaczka – rajdowego i wyścigowego mistrza Polski ćwiczyli różne elementy dynamicznej jazdy. Na specjalnej macie poślizgowej ćwiczyli nagłe hamowanie na mokrej nawierzchni, omijanie przeszkód, dynamiczną jazdę slalomem czy też kontrolę auta przy dynamicznej jeździe na łukach drogi.

Nie zabrakło też szkolenia teoretycznego. Właściwa pozycja za kierownicą, sposoby zabezpieczenia osób pokrzywdzonych w wypadkach czy udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to umiejętności, które mogą komuś uratować życie. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach. Trenując na torze policjanci jeździli samochodami, którymi na co dzień pełnią służbę. W ten sposób mogą przećwiczyć jak może zachować się ich auto w ekstremalnych sytuacjach. Szkolenia będą kontynuowane w przyszłości.


Link + Video

autogaz1984 - 16 Styczeń 2015, 10:38

W smutnych okolicznościach. :sad:



www.youtube.com

tomii1 - 11 Marzec 2015, 15:34
Temat postu: Insignia z Rybnika
Witam kolegów. Mam do was pytanie, a mianowicie chodzi mi o tą Insignię z Rybnika. Autko posiada urządzenie Videorapid 2a oraz Iskrę 1. Dałem się im wczoraj ustrzelić jak idiota właśnie jak stali na poboczu zaparkowani i działali jak fotoradar stacjonarny, zrobili mi zdjęcie iskrą 1 sprzężoną z vidoerapidem. Wyszedł im pomiar, ja ich minąłem, po czym pogonili za mną - nie miałem świadomości, że za mną pojechali, no i dalej wiadomo co było...
Pytam ok., a pokażcie mi moje nr rejestracyjne - zoom na 8 calowym ekranie i nic nie widać. To pytam, gdzie i kiedy będzie widać - panowie odpowiedzieli, że wytną kadr i na komendzie pokażą mi to zobaczę, że będzie widać - dodam jakość tego niby filmu była słaba. Ale do sedna - rozumiem, że jak pracują jak fotoradar to stoją w miejscu i nagrywają filmiki z pomiarem w momencie minięcia wiązki i przekroczenia, jak jadą to pewnie nie mierzy Iskrą, a videorapidem? Czy wszystkie pomiary robi iskra? Na dodatek jest to Iskra 1, która jest ponoć wątpliwie legalna? Czy jak stoją to Iskra wysyła ciągły sygnał jak Fotorapid? Czy jak jeżdżą to używają iskry do pomiaru czy videorapida? Info mam takie - jak stoją jako fotoradar to iskra + identyfikacja pojazdu żeby było zgodnie z ustawą, a jak jadą to używają Videorapida + tacho od kół. Ktoś ma wiedzę na ten temat? Czy faktycznie widać nr rej. jak powiększą kadr na innym niż 8 cali monitorze? Co byłoby jakbym im odjechał tak daleko, żeby mnie nie dogonili lub skręcił gdzieś i nie złapaliby mnie na gorącym uczynku? Skoro im zniknąłem z pola widzenia to przecież nie musiałem to być ja - dogonili mnie po jakimś kilometrze? Co wy na to, bo strasznie mnie nurtują te pytania, a mijam ich dziennie kilka razy. Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam, tomii1

piotreg - 12 Marzec 2015, 00:28

Wszelki Bóg...

Widzisz, gdzieś żeś przepadł na wieki i teraz ponosisz tego konsekwencje...

tomii1 napisał/a:
Ale do sedna - rozumiem, że jak pracują jak fotoradar to stoją w miejscu i nagrywają filmiki z pomiarem w momencie minięcia wiązki i przekroczenia, jak jadą to pewnie nie mierzy Iskrą, a videorapidem?

Jak stoją na poboczu, korzystać mogą tylko z Iskry. Może ona pracować w trybie ciągłym (wówczas sieje non stop) albo w trybie ręcznym. W czasie jazdy mogą korzystać z jednego i drugiego urządzenia. Często jest tak, że Iskra wykorzystywana jest do wyłapywania pojazdów nadjeżdżających z przeciwległego kierunku jazdy - oni sobie grzecznie jadą w ciągu aut i czekają na klienta, który będzie leciał jak rakieta w przeciwną stronę. Iskra pracująca w trybie ciągłym go mierzy i oni wówczas robią nawrotkę i następnie ściągają go do boku.

tomii1 napisał/a:
Na dodatek jest to Iskra 1, która jest ponoć wątpliwie legalna?

Afera dotyczyła tylko oznakowanych Alf.

tomii1 napisał/a:
Czy jak stoją to Iskra wysyła ciągły sygnał jak Fotorapid?

Jeśli jest w trybie ciągłym to tak.

tomii1 napisał/a:
Czy jak jeżdżą to używają iskry do pomiaru czy videorapida?

Decyduje załoga radiowozu.

tomii1 napisał/a:
Czy faktycznie widać nr rej. jak powiększą kadr na innym niż 8 cali monitorze?

Przyjąłeś mandat?

tomii1 - 16 Marzec 2015, 10:07

Ano przepadłem... ale znowu jestem. Kurde, z tym ściganiem to słyszałem, że służy do wyłapywania klientów. U mnie chyba zrobili pomiar ręczny, bo siać nie siała, jak stali, tylko jakiś taki dziwny ten pomiar był - auto było w kadrze daleko - ale sam byłem na drodze. Co do Iskry 1, to wiem, że była afera z Alfami, więc nie bardzo dyskutowałem z nimi, mandat przyjąłem, bo auto moje, choć nie miałem świadomości, że zawrócili za mną, bo im odjechałem, a na monitorze nic nie było widać oprócz auta - ani mnie, ani nr rej.

Co by było piotreg gdybym nie przyjął, a chciałbym obejrzeć nr rej.?
Chyba powinny by być widoczne aby zgodnie z ustawą jednoznacznie zidentyfikować pomiar i sprawce/samochód? Czy nie przyjmując można iść następnego dnia i poprosić o odtworzenie na dużym monitorze jak to pan z drogówki mi zasugerował? A gdybym im w ogóle odjechał to co? Dostałbym wezwanie do wyjaśnienia?
Pozdrawiam, tomii1

piotreg - 16 Marzec 2015, 22:38

Obejrzyj sobie filmik w tym linku. Zobaczysz jak pracuje Iskra.

Mandat przyjąłeś, więc już nie ma co gdybać.

PS. Vectra nadal na chodzie?

PieTrzaK - 6 Sierpień 2015, 12:36

No i chyba po Insigni...

Cytat:
Radiowóz dachował podczas pościgu. Policjanci w szpitalu

Nieoznakowany policyjny radiowóz wpadł w poślizg i dachował podczas pościgu za kierowcą, który przekroczył prędkość w Rybniku (woj. śląskie). Policjanci trafili do szpitala. Zdjęcia z miejsca zdarzenia przesłał nam dicon.




Przed południem policyjny opel ruszył w pościg za fiatem punto, który przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Na ulicy Kłokocińskiej w Rybniku policjanci wpadli w poślizg. - Dachowali i uderzyli w słup energetyczny - powiedziała sierż. Anna Karkoszka z KMP w Rybniku.

Policjanci w szpitalu

Funkcjonariusze, którzy podróżowali autem trafili do szpitala. - Jeden ma uraz głowy, drugi nogi. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodała policjantka.

Na razie nie udało się zatrzymać kierowcy, który uciekał przed funkcjonariuszami. Policjanci odtwarzają nagranie z wideorejestratora. KMP w Rybniku prosi też o kontakt świadków zdarzenia pod nr tel. 32 42 95 266/255.

Źródło: TVN24.pl

wksek - 6 Sierpień 2015, 14:19

Źródło: FB
piotreg - 6 Sierpień 2015, 19:57

PieTrzaK napisał/a:
No i chyba po Insignii...

Nie ma opcji żeby to coś, co z niej zostało, wyklepali.

Choć z drugiej strony, jak sobie przypomnę dzwon w Sępólnie Krajeńskim to zaczynam się zastanawiać... :evil:

delpiero - 6 Sierpień 2015, 20:00

Szkoda całkowita! Nie ma innej opcji.
autogaz1984 - 6 Sierpień 2015, 20:32

piotreg napisał/a:
Choć z drugiej strony, jak sobie przypomnę dzwon w Sępólnie Krajeńskim to zaczynam się zastanawiać... :evil:

To, to zupełnie co innego niż w Sępólnie - to już koniec Insigni. :evil:

delpiero napisał/a:
Szkoda całkowita! Nie ma innej opcji.

:good:

piotreg - 7 Sierpień 2015, 10:37

http://www.dziennikzachodni.pl
lost - 9 Sierpień 2015, 13:09

Jeździć, pić i strzelać to trza umieć. Klasyczny nawis prędkości nad umiejetności. Smutne, ale prawdziwe - patrz raport pokontrolny NIK.
piotreg - 16 Sierpień 2015, 08:37

Ściągam Rybnik z mapy, ponieważ tego raczej nie da się już wyklepać.
delpiero - 20 Sierpień 2015, 14:10

Cytat:
Policjanci nie zapłacą za rozbitą insignię

W sprawie dachowania radiowozu wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. Nie wiadomo nawet, co było powodem zdarzenia.

Policjant, który rozbił służbowego opla insignię, wyszedł już ze szpitala. Funkcjonariusz przeszedł zabieg operacyjny w związku ze złamaną nogą. W domu jest już również drugi policjant, który siedział w fotelu pasażera. Przypomnijmy, policjanci dachowali nieoznakowanym radiowozem z wideoradarem podczas pościgu za fiatem punto, który pędził z nadmierną prędkością i nie zatrzymał się do kontroli. Kierowcy nie udało się do tej pory odnaleźć! Odczyt z wideorejestratora nie pozwolił na identyfikację numerów samochodu i osoby zasiadającej za kierownicą. Do zdarzenia doszło 6 sierpnia około godziny 11 na ulicy Kłokocińskiej w Rybniku.

– Policjant, który prowadził samochód, jest doświadczonym funkcjonariuszem i świetnym kierowcą. Trudno uwierzyć w jego błąd. Nie wykluczamy, że doszło do jakiejś awarii w aucie, co absolutnie nie znaczy, że insignia była niesprawna, kiedy wsiadali do niej policjanci. Miała wszystkie badania techniczne – zapewnia Aleksandra Nowara, zastępca naczelnika wydziału prewencji w rybnickiej komendzie.

Zaraz po zdarzeniu pojawiły się sugestie, że policjanci zapłacą za rozbitą insignię. – Nie ma takiej możliwości, policjanci są ubezpieczeni od takich zdarzeń, zarówno służbowo, jak też prywatnie. Wykupują sobie dodatkowe ubezpieczenia w wysokości 12 złotych miesięcznie. W trakcie służby jesteśmy narażeni na ryzyko zniszczenia mienia w trakcie interwencji – słyszymy w KMP.

Rozbity opel pójdzie do kasacji. Kwestią czasu jest, kiedy rybnicka komenda otrzyma nowy nieoznakowany radiowóz.

Źródło: www.nowiny.rybnik.pl

autogaz1984 - 21 Styczeń 2016, 18:35

Cytat:
Dachowanie policyjnej insigni: wypadek spowodował policjant, ale nie usłyszy zarzutów




Prokuratura Rejonowa w Raciborzu zakończyła postępowanie dotyczące słynnego dachowania nieoznakowanego radiowozu na ul. Kłokocińskiej. Choć śledczy wskazali, że wypadek wynikał z błędu policjanta-kierowcy, to nie usłyszy on zarzutów.


Przypomnijmy, 6 sierpnia 2015 roku około godziny 11.15 na ul. Kłokocińskiej w Boguszowicach dachował opel insignia należący do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Do szpitala przewieziono dwóch policjantów. Funkcjonariusze ścigali fiata punto, który poruszał się z nadmierną prędkością (ponad 116 km/h) i nie zatrzymał się do kontroli.

Sprawę przejęła prokuratura z Raciborza, która sprawdzała czy przypadkiem nie doszło do naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niedawno zakończyła jednak postępowanie. - Zostało ono umorzone na mocy art.59a § 1. i wniosku złożonego przez pokrzywdzonego. Niemniej winę spowodowania wypadku ponosi kierowca opla insigni, który nie dostosował prędkości do nierówności jezdni, zjechał na łuku na przeciwległy pas, uderzył w słup energetyczny i doprowadził do dachowania pojazdu – wylicza Danuta Kozakiewicz, szefowa raciborskiej prokuratury rejonowej.

Art. 59a o którym mowa, wszedł w życie z dniem 1 lipca 2015. - Jeżeli przed rozpoczęciem przewodu sądowego w pierwszej instancji sprawca, który nie był uprzednio skazany za przestępstwo umyślne z użyciem przemocy, naprawił szkodę lub zadośćuczynił wyrządzonej krzywdzie, umarza się, na wniosek pokrzywdzonego, postępowanie karne o występek zagrożony karą nieprzekraczającą 3 lat pozbawienia wolności, a także o występek przeciwko mieniu zagrożony karą nieprzekraczającą 5 lat pozbawienia wolności – czytamy w treści artykułu.

Zarówno kierujący radiowozem jak i jego pasażer doznali licznych obrażeń nie zagrażających życiu.

Czy policjant zapłaci za wyrządzone szkody? Nieoznakowany radiowóz warty ponad 131 tys. złotych nie miał bowiem autocasco. Sierż. Anna Karkoszka z KMP w Rybniku wyjaśnia. – Postępowanie szkodowe w tej sprawie jest w toku. Na obecnym etapie trudno powiedzieć jak zostanie zakończone. – Wobec policjanta nie było prowadzone postępowanie dyscyplinarne - dodaje.

Pytanie zasadnicze, czy udało się namierzyć kierowcę ściganego, brązowego fiata punto? - Nie wiemy, czy samochód był koloru brązowego. Prowadzone czynności wyjaśniające w sprawie wykroczenia drogowego, jakim było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przez kierującego fiatem punto, próba poprawy jakości nagrania z videorejestratora, która została zlecona laboratorium kryminalistycznemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także zeznania świadków, nie pozwoliły na ustalenie cech identyfikacyjnych tego pojazdu, a tym samym właściciela lub kierującego – mówi sierż. Anna Karkoszka.

Dodajmy, że 6 sierpnia 2015 roku Komenda Miejska Policji w Rybniku mówiła o fiacie punto w kolorze brązowym.

Link

piotreg - 18 Sierpień 2016, 22:05

Kamery z rozbitego Opla powędrowały do KPP Zawiercie.
delpiero - 1 Listopad 2018, 10:48

KMP Rybnik zasiliło :arrow: platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. SR 0713J - kamera przód i tył
delpiero - 19 Kwiecień 2019, 17:02

:arrow: SR 0713J
piotreg - 22 Lipiec 2019, 08:51

W KMP Rybnik pojawił się także srebrny Opel Insignia, nr rej. SK 173AU - kamera przód i tył. Był aktywny w maju i następnie zaginął w boju - być może znowu uległ awarii.
Insignia była widziana także w miejscowości Rydułtowy (powiat wodzisławski).

piotreg - 15 Styczeń 2020, 21:59

delpiero napisał/a:
KMP Rybnik zasiliło :arrow: platynowe BMW 330i xDrive, nr rej. SR 0713J - kamera przód i tył

Może i zasiliło, ale oddać je musieli :arrow: KPP Wodzisław Śl.

KMP Rybnik dysponuje na chwilę obecną tylko wysłużoną Insignią.

inżynier - 27 Lipiec 2020, 19:33



LINK

kali - 22 Październik 2020, 01:26

Droga nr 78 między Rybnikiem a Gliwicami - srebrna Astra V, nr rej. SG 3827X.
spooky - 31 Październik 2020, 18:48

Rybnik obok zalewu. Prawdopodobnie potrącenie.
piotreg - 1 Listopad 2020, 02:53

Znając życie dwukamerowiec i niewykluczone, że w miejsce Insigni.
piotreg - 10 Styczeń 2021, 10:35

Rybnicka Insignia nadal w służbie, tyle że już na nowych tablicach o wyróżniku SG.
spooky - 5 Marzec 2021, 21:55

Srebrna Astra z Rybnika.
spooky - 17 Marzec 2021, 08:36

Napad na stację Amic :arrow: link.
piotreg - 17 Marzec 2021, 09:02

Sądzę, że Insignii już nie ma.
delpiero - 24 Marzec 2021, 19:17

:arrow: SG 3827X
delpiero - 2 Sierpień 2021, 10:24

:arrow: SG 3827X
delpiero - 29 Listopad 2021, 16:12

Astra po zmianie blaszek :arrow: SR 1005T.
inżynier - 8 Luty 2022, 11:17

delpiero napisał/a:
Astra po zmianie blaszek :arrow: SR 1005T.

Nadal na SR 1005T.

piotreg - 22 Luty 2022, 09:36

Insignia żyje, w innym pionie, bez kamer, funkcjonuje.
inżynier - 24 Marzec 2022, 16:36

Codziennie ciemne BMW na SH 2656C lata Rybnik i okolice.
delpiero - 18 Październik 2022, 17:17

:arrow: SR 1005T
piotreg - 3 Marzec 2023, 08:05

:arrow: SR 1005T

Wszystko po staremu.

delpiero - 29 Kwiecień 2023, 15:13

W Rybniku też poszli na grubo, Astra już na :arrow: WK 60268.
piotreg - 30 Kwiecień 2023, 08:24

Moim zdaniem - choć może się nie znam - takie tablice będą się jeszcze bardziej rzucać w oczy niż "SR".
delpiero - 23 Czerwiec 2023, 21:33

:arrow: WK 60268

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group