Forum Mapy Fotoradarów

Radary, fotoradary, lidary i videorejestratory ogólnie - LASERY - spis powszechny, czyli gdzie w Polsce...

OJCIEC - 22 Grudzień 2009, 19:08
Temat postu: LASERY - spis powszechny, czyli gdzie w Polsce...
Lasery są wciąż nowością na naszych drogach, dlatego proponuję wątek, w którym zbierzemy wszystkie lokalizacje, gdzie można się ich spodziewać.

Proszę o podawanie kolejnych miejsc, listę będę uzupełniał na bieżąco.

:arrow: Białystok - LTI 20.20 Ultralyte - 4 szt., LTI TruCam - 1 szt.
:arrow: Braniewo - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Biskupiec - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Bytom - TraffiPatrol XR - Testy
:arrow: Dębno - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt. (?)
:arrow: Dubeninki - LTI TruSpeed - 1 szt. należąca do Straży Granicznej
:arrow: Elbląg - LTI 20.20 Ultralyte - 2 szt.
:arrow: Ełk - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Gliwice - LTI 20.20 Ultralyte (?) - 1 szt.
:arrow: Gorlice - LTI 20.20 Ultralyte - testy, przymiarki do zakupu
:arrow: Jelenia Góra - LTI TruCam - 1 szt. SM
:arrow: Kalisz - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt. (?)
:arrow: Kraków - LTI 20.20 Ultralyte - 12 szt.
:arrow: Kutno - LTI 20.20 Ultralyte - 2 szt.
:arrow: Legionowo - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt. (?)
:arrow: Lidzbark Warmiński - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Lublin - LTI 20.20 Ultralyte - 4 szt., LTI TruCam - 1 szt.
:arrow: Łomża - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Łódź - LTI 20.20 Ultralyte - 8 szt., LTI TruCam - 1 szt.
:arrow: Międzyrzecz - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Milanówek - LTI TruSpeed - 1 szt.
:arrow: Mrągowo - LTI 20.20 Ultralyte - 2 szt., LTI TruSpeed - 1 szt.
:arrow: Myślenice - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt. (?)
:arrow: Nidzica - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Nowe Miasto Lubawskie - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Nowy Targ - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt., LTI TruSpeed - 1 szt.
:arrow: Olsztyn - LTI 20.20 Ultralyte - 50 szt.
:arrow: Ostróda - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt. (?)
:arrow: Pamiątka k. Tarczyna - LTI Micro Digi-Cam, czyli LTI 20.20 z zestawem video - wypożyczana przez SM 1 szt.
:arrow: Piotrków Trybunalski - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Poznań - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Pruszków - LTI 20.20 Ultralyte (?) - 1 szt.
:arrow: Racibórz - LTI TruCam - Testy, przymiarki do zakupu
:arrow: Radom - LTI TruSpeed - 1 szt.
:arrow: Rawa Mazowiecka - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt. (?)
:arrow: Rybnik - LTI TruCam - przymiarki do zakupu
:arrow: Rzeszów - LTI TruCam - 1 szt.
:arrow: Sieradz - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt. (?)
:arrow: Sochaczew - LTI 20.20 Ultralyte - Testy
:arrow: Świebodzin - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Trzebnica - LTI TruCam - 1 szt.
:arrow: Warszawa - LTI 20.20 Ultralyte - 4 szt.
:arrow: Widoma (DK nr 7 Kraków - Miechów) - LTI 20.20 Ultralyte (?) - 1 szt. (?)
:arrow: Wschowa - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Zduńska Wola - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Zielona Góra - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Żary - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.
:arrow: Żmigród - LTI TruSpeed - 1 szt. (od grudnia 2010)
:arrow: Żychlin - LTI 20.20 Ultralyte - 1 szt.

MAPA LASERÓW >>

bicker5 - 22 Grudzień 2009, 19:16

W Krakowie na pewno przynajmniej jest jeden LTI. Widziałem go na jakiejś wsi - chyba Widoma.
Nowy Targ prawdopodobnie to pożyczka z Krakowa.

wksek - 22 Grudzień 2009, 19:21

Ja widziałem jeden laser w Radwanicach na wlocie, ograniczenie (70) :lol:

Edit Ojciec: Eee tam, się koledze coś przewidziało się ;)

pstryk - 22 Grudzień 2009, 20:34

Nowy Targ ma swój laser na pewno... kiedyś przed Krościenkiem nad Dunajcem stali i nawet dostałem strzał na klatę :)
A poza tym gdzieś w Internecie był artykuł :roll: Nie mogę znaleźć.

Edit Ojciec: Tak. Wg tej notki, Nowy Targ istotnie ma własnego Ultralyte'a:
Cytat:
LTI UltraLyte 20-20 w akcji:
Laserowy miernik prędkości LTI UltraLyte 20-20 jest na wyposażeniu policji drogowych w ponad 70 krajach, w tym na terenie całej Unii Europejskiej. Również w Polsce, m.in. w KWP Olsztyn, KSP Warszawa, KPP Kutno, KPP Nowy Targ.

ŹRÓDŁO

piotreg - 22 Grudzień 2009, 22:33

pstryk napisał/a:
Nowy Targ ma swój laser na pewno...

I ja to mogę potwierdzić... tutaj na forum chyba było nawet jakieś krótkie video na ten temat. Obsługiwała go kobieta.

Zobaczcie, kiedy ja na ten temat pisałem: KLIK

Castellano - 21 Styczeń 2010, 17:55

Często koledzy z laserem stoją w miejscowości Dębno na trasie Kraków - Tarnów. Dębno podlega pod Tarnów.
piotreg - 21 Styczeń 2010, 18:12

Ale... załoga z KWP może po całym woj. latać :-)
Castellano - 21 Styczeń 2010, 18:57

Wiem, ale jak latają cały czas z nim na tarnowskich blachach to chyba podlega on pod Tarnów. No i nie widziałem ich nigdzie indziej poza granicami powiatu tarnowskiego.
BlackHawk - 21 Styczeń 2010, 19:16

Z tego co mi wiadomo to w Tarnowie mają tylko Iskrę :idea:
OJCIEC - 21 Styczeń 2010, 19:21

Dębno jest już ujęte w spisie.
Castellano - 21 Styczeń 2010, 19:38

Mało chyba jeździsz.
piotreg - 22 Styczeń 2010, 08:39

OJCIEC napisał/a:
Dębno jest już ujęte w spisie.

Coś mi tu nie halo. Dębno to gmina, nie powiat.
Podlegają oni pod powiat brzeski.
Więc jeśli już to laser ma KPP Brzesko.

Castellano napisał/a:
BlackHawk napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to w Tarnowie mają tylko iskrę :idea:

Mało chyba jeździsz.

Uuuu... czołgista to stary wyjadacz... :-)

Castellano - 22 Styczeń 2010, 09:13

Nie będę polemizował na temat kto ile jeździ. Widziałem ich już tam tyle razy, że wystarczy. Żeby nie powiedzieć, że stoją tam prawie codziennie. (nie zawsze z laserem).

Co do Dębna. Masz rację, podlega pod Brzesko, ale Brzesko podlega pod Tarnów (mimo, że to gmina). Brzesko to małe miasto i za biedne, żeby się bawić w takie urządzenia. I uwierz mi na słowo pisane Znam osobiście Burmistrza Brzeska i jakby mieli laser to i ja bym o tym wiedział.

piotreg - 22 Styczeń 2010, 11:15

To jak masz takie znajomości, to ustal, kto nim dysponuje na własność. Stawiam na KWP Kraków!
Castellano - 22 Styczeń 2010, 11:30

Jakbym miał znajomości w KWP to bym nie przejmował się ograniczeniami prędkości. Stawiaj na kogo chcesz. Dzisiaj sugeruje Polskę ze Słoweńcami i może Małysz w końcu wygra To, że Kraków jest stolicą województwa nie oznacza, że wszystko musi należeć do nich.
piotreg - 22 Styczeń 2010, 12:03

Castellano napisał/a:
To, że Kraków jest stolicą województwa nie oznacza, że wszystko musi należeć do nich.

A właśnie, że tak jest. KWP dostaje sprzęt i potem dzieli go na KMP i KPP.

kalex - 23 Luty 2010, 07:36

No i mamy w pierwszego w Polsce TruCama. Jest niewykrywalny :lol:

Cytat:
Najnowszy na świecie bat na piratów drogowych od dziś w Lublinie



Nazywa się TruCam. Pochodzi z USA i jest niezwykle skuteczny w walce z piratami drogowymi. Nie wykryje go żaden antyradar. Wczoraj przechodził testy, a dziś zaczyna służbę w Lublinie.

Policjanci testowali wczoraj dwa takie urządzenia. Na stałe w regionie zostanie – na razie – jedno. Na pierwszym planie starszy sier. Marcin Teter.

Szybko się zwróci

Dzięki fotoradarom (5 urządzeń w naszym województwie) budżet państwa zarobił w zeszłym roku prawie 1,5 mln zł. A dzięki nieoznakowanym radiowozom z wideorejestratorami (18 sztuk) – prawie 9 mln złotych. Urządzenie robi zdjęcia i kręci kolorowe filmy w wysokiej rozdzielczości. Rejestruje wykroczenia już z 1200 metrów i kierowcy nawet nie wiedzą, że zostali przyłapani. Dlatego też nie ostrzegają światłami innych.

Amerykański system pierwszy w Polsce kupił Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie. Nieduże, ważące półtora kilograma pudełeczko za 50 tys. zł, to laserowy bat na piratów drogowych. – Bo nie tylko dokonuje pomiarów prędkości. Rejestruje też każde wykroczenie na drodze – zauważy przejazd na czerwonym świetle, niezapięte pasy, przekraczanie linii ciągłej – wylicza Mariusz Szabała z WITD Lublin.

– Może zrobić 120 zdjęć na minutę – chwali sprzęt Sławomir Góźdź, szef lubelskiej drogówki. – Policjanci i inspektorzy mogą go używać z wiaduktów, pobocza, a także z wnętrza radiowozu.

A teraz najważniejsze. Urządzenie dyskretnie fotografuje i filmuje piratów, po czym przesyła Internetem obrazki do patrolu drogówki, który czeka kilka kilometrów dalej. Policjanci zatrzymują kierowcę i od razu pokazują mu zdjęcia z jego wyczynami.

– Już nikt nie wymiga się od odpowiedzialności, podstawiając babcię do zapłacenia mandatu i zainkasowania punktów karnych. Tak, jak to się zdarza w przypadku klasycznych zdjęć z fotoradaru – dodaje Szabała.

TruCam świetnie radzi sobie także z piratami na jednośladach. – Za jednym razem mierzy prędkość nadjeżdżającego motocykla i rejestruje tablicę rejestracyjną umieszczoną z tyłu maszyny – tłumaczy Piotr Białobrzeski z firmy Safety Cam Systems, dystrybutora sprzętu w Polsce.

– To przebój ostatnich miesięcy w Stanach Zjednoczonych. Fatalnie, że jest już w Polsce. A myślałem, że trafi do nas najwcześniej w 2011 roku – martwi się Krzysztof, kierowca z Lublina. – Niektóre detektory, a nawet jammery (antyradary laserowe – przyp. red.) mają z tym sprzętem spory kłopot!

– No tak, kolejne urządzenie do kontroli kierowców – dodaje Andrzej Jurkiewicz z Łęcznej. – Tu fotoradarek, tam nieoznakowany radiowóz, a teraz dwa w jednym. Przyjdzie jeździć po emerycku – 50 na godzinę. Zresztą, czy można szybciej na drogach pełnych dziur?

Nowym urządzeniem będą posługiwały się mieszane patrole policji i inspektorów WITD. – Zaczynamy od wtorku – zapowiada inspektor Mariusz Szabała.

Źródło

OJCIEC - 23 Luty 2010, 09:35

kalex napisał/a:
Jest niewykrywalny :lol:

No co, to dobrze, że tak myślą :)

Uzupełniłem spis.

OJCIEC - 18 Marzec 2010, 20:17

Lista uzupełniona o Łódź.
matek001 - 22 Marzec 2010, 16:06

Legionowo też ma swój laser.
piotreg - 22 Marzec 2010, 16:37

Komenda powiatowa czy CSP?
OJCIEC - 22 Marzec 2010, 16:59

Zakładam, że Ultralyte. Matek001, wiesz może coś więcej?
piotreg - 22 Marzec 2010, 17:17

Raczej jest to sprzęt CSP. Na pewno CSP ma, bo swojego czasu autoryzowany robił tam testy wraz z TVN Turbo.
matek001 - 22 Marzec 2010, 18:27

OJCIEC napisał/a:
Zakładam, że Ultralyte. Matek001, wiesz może coś więcej?

Tak, Ultralyte i raczej komendy powiatowej. Ich dwa główne miejsca pomiaru to Zegrze (na mapce jest fotka atrapy przenośnego Zurada, to naprzeciwko na światłach za kioskiem Ruchu zdejmują tym laserem, zjeżdzających z mostu od strony Pułtuska. Drugie to Michałów Reginów, zawsze stoją tą samą oznakowaną KIĄ.

Ps. Co do Zegrza to jeszcze jedna uwaga, w miejscu z fotki gdzie stała ta atrapa, stał ostatnio prawdziwy aktywny Fotorapid C.

piotreg - 22 Marzec 2010, 18:45

No nic... CSP na pewno też ma :-)
matek001 - 22 Marzec 2010, 18:50

Nie neguję, nie zaprzeczam, ale taki sprzęt jest w tamtych okolicach. :)
OJCIEC - 22 Marzec 2010, 19:33

Dzięki matek001 :)
lukaszr - 22 Marzec 2010, 21:17

Mają i to od wakacji 2009 :wink:
delpiero - 27 Marzec 2010, 08:38

OJCIEC, dopisz do listy Pruszków
OJCIEC - 27 Marzec 2010, 09:22

Lista uzupełniona, dzięki.
Ponownie zakładam, że to Ultralyte.

lukaszr - 27 Marzec 2010, 13:38

OJCIEC napisał/a:
Lista uzupełniona, dzięki.
Ponownie zakładam, że to Ultralyte.

Tak.

OJCIEC - 27 Marzec 2010, 16:25

Zrobiłem mapę laserów, ale nie da się jej zamieścić na forum. Link jest w pierwszym poście.
garny - 29 Marzec 2010, 19:10

Kumpel się mi pochwalił, że ostatnio dostał działę za pomocą Lasera w Stolicy na Puławskiej ok. 2 nad ranem, był sam i zdjęli go z 700-800 metrów. Kojarzy odległość, bo wie kiedy odpuścił :)
piotreg - 29 Marzec 2010, 19:12

Te 700-800m to rzeczywiście jest max.
delpiero - 23 Kwiecień 2010, 16:12

Dopisujemy Gliwice
OJCIEC - 23 Kwiecień 2010, 16:55

OK, dopóki nie pojawi się precyzyjna informacja o modelu przyjmuję, że to Ultralyte.
delpiero - 10 Maj 2010, 11:07

Jedziemy dalej, trzy sztuki w Białymstoku
OJCIEC - 10 Maj 2010, 12:32

Dzięki.
Na zdjęciu TraffiPatrol XR...

delpiero - 18 Czerwiec 2010, 06:08

Do listy dopisujemy Elbląg.
OJCIEC - 18 Czerwiec 2010, 12:01

Dzięki. Spis uzupełniony.
miś - 19 Czerwiec 2010, 17:45

Ciekawe czy przed tymi nowymi radarami postawili tablice i w jakiej odległości, skoro one łapią z tak dużej odległości. Żeby się nie okazało, że informacja o radarze równa się fotce.
piotreg - 19 Czerwiec 2010, 18:12

To przenośne suszarki.
OJCIEC - 19 Czerwiec 2010, 22:30

miś napisał/a:
Ciekawe czy przed tymi nowymi radarami postawili tablice i w jakiej odległości, skoro one łapią z tak dużej odległości. Żeby się nie okazało, że informacja o radarze równa się fotce.

Widzę, że należysz do userów, który uważają, że najpierw trzeba zatrzymać, żeby spytać się, czy można zmierzyć prędkość. Otóż nie, nie ma takiego wymogu.





Jeeezas!

wksek - 19 Czerwiec 2010, 23:29

Zasada jest taka:

Wiesz, że stoi fotoradar (za pomocą CB, tablic itp.) - zwalniasz.
Nie wiesz, że stoi fotoradar (bo nie wiesz i tyle) - jedziesz, jak za szybko, dostajesz foto, jak przepisowo, z ewentualnym lekkim mieszczącym się w progu bólu el tolerancjole, nie dostajesz.

Jakbyśmy wszyscy mieli tablice przed radarami, jaki byłby ich sens? Podejrzewam, że żaden - hamulec, przejeżdżamy, i znowu but w podłodze i w wioskach (150) na (50) .

Greg - 20 Czerwiec 2010, 15:18

wksek napisał/a:
Jakbyśmy wszyscy mieli tablice przed radarami, jaki byłby ich sens? Podejrzewam, że żaden - hamulec, przejeżdżamy, i znowu but w podłodze i w wioskach (150) na (50) .

Co do tego stwierdzenia to się nie zgodzę... ustawiając tablicę odpowiednio wcześniej przed fotoradarem lub masztem unikamy potencjalnych zagrożeń takich jak to, którego świadkiem byłem dzisiaj - Na trasie wyprzedzałem TIRa. Jednocześnie ten sam manewr wykonywała Skoda jadąca przede mną. Wszystko szło dobrze do momentu, aż kierowca Skody zauważył atrapę fotoradaru, co skłoniło go do nagłego hamowania. Mało brakowało, a wmeldowałbym się gościowi w bagażnik, a we mnie kolejne auto z tyłu. Co do sensu stawiania fotoradarów to z założenia mają być one formą prewencji, a nie maszynką do zarabiania. IMHO powinien być obowiązek ustawiania znaku ostrzegawczego przed FR :)

wksek - 20 Czerwiec 2010, 15:46

Tutaj masz rację. Ale tylko przed stacjonarnymi.
Nawiązując do Twojej wypowiedzi gdzieś tam czytałem, że w miejscu słupów spadła liczba wypadków, ale wzrosła liczba najechań na bagażnik :)

piotreg - 21 Czerwiec 2010, 10:35

Greg napisał/a:
Na trasie wyprzedzałem TIRa. Jednocześnie ten sam manewr wykonywała Skoda jadąca przede mną. Wszystko szło dobrze do momentu, aż kierowca Skody zauważył atrapę fotoradaru, co skłoniło go do nagłego hamowania. Mało brakowało, a wmeldowałbym się gościowi w bagażnik, a we mnie kolejne auto z tyłu. Co do sensu stawiania fotoradarów to z założenia mają być one formą prewencji, a nie maszynką do zarabiania.

Panie kolego, tak to jest, kiedy nie stosuje się bezpiecznych odległości między pojazdami :-) Fotoradary znakuje GDDKiA. Jeśli stawia je samorząd, znaku możemy nie uświadczyć.

OJCIEC - 21 Czerwiec 2010, 17:41

Białystok - jednak LTI (prawdopodobnie UltraLyte 20-20), a nie TraffiPatrol XR: KLIK
delpiero - 24 Czerwiec 2010, 13:24

Cytat:
Nowe Miasto Lubawskie. Fotoradar już pracuje. Posypały się pierwsze mandaty dla piratów

Policja nowomiejska zbroi się do walki z piratami drogowymi. Po laserowym mierniku prędkości, w ręce policjantów trafił przenośny fotoradar.

(...)
LINK

Z tego chyba wynika, że posiadają laser.

OJCIEC - 24 Czerwiec 2010, 14:35

Po małym rekonesansie w związku z NW Miastem Lubawskim okazało się, że Ełk oraz Biskupiec też dostały (Lidzbark już mieliśmy w spisie):

Cytat:
Po testach, policjanci z Biskupca, Ełku i Lidzbarka Warmińskiego zostali także wyposażeni w nowoczesne laserowe mierniki prędkości Ultralyte lti 20-20.

KLIK >>

Dzięki delpiero, jak zwykle czujny! :)

piotreg - 24 Lipiec 2010, 16:27

Cza dopisać KPP Myślenice!

:arrow: LTI 20.20 Ultralyte



Sama końcówka drogi S-7, na wysokości miejscowości Lubień, ogr. (70) .

W ręku sympatycznego Pana LTI 20.20 Ultralyte...

OJCIEC - 24 Sierpień 2010, 13:41

Mrągowo ma już 3 sztukę, a my nic nie wiemy?! 8)

Cytat:
Otrzymali laser od organizatorów Rajdu Polski

Policjanci z powiatu mrągowskiego wzbogacili się o kolejny laserowy miernik prędkości. Jest to już trzecie tego typu urządzenie, które funkcjonariusze wykorzystują w swojej codziennej służbie, w walce z drogowymi piratami. Nowoczesne urządzenie zostało zakupione i przekazane policjantom podczas konferencji inaugurującej 67 Rajd Polski przez Prezesa Polskiego Związku Motorowego.

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej Pan Andrzej Witkowski Prezes Polskiego Związku Motorowego, priorytetem organizatorów najważniejszej imprezy motorowej w Polsce jest bezpieczeństwo. Od niego w ogromnej mierze zależy istnienie kolejnych edycji Rajdu, jak i udział w nim jak największej liczby kibiców. Laserowy mierniki prędkości przekazany dziś na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie ma przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa w regionie, poprzez dyscyplinowanie kierowców, ale także i uczenie ich drogowej kultury.

Urządzenie działa, jak sama nazwa wskazuje, na zasadzie lasera. Umożliwia dokonanie pomiaru prędkości auta z odległości do 1000 metrów. Posiada własne zasilanie i pracuje w każdych warunkach atmosferycznych. Umożliwia pracę policjantom z radiowozu przez szybę oraz podczas jazdy. Poza tym urządzenia te można wykorzystywać do oględzin miejsc zdarzeń, wypadków drogowych, oraz kryminalnych.

Dzięki temu prezentowi policjanci ruchu drogowego z powiatu mrągowskiego dysponują takimi trzema nowoczesnymi urządzeniami. Nowy przekazany laser już rozpoczął służbę.

KLIK >>

OJCIEC - 25 Sierpień 2010, 11:36

Wygląda na to, że ta trzecia sztuka w Mrągowie, to TruSpeed:



Źródło >>

OJCIEC - 26 Sierpień 2010, 19:31

Dodałem Rzeszów - TruCam. Dzięki za info i fotkę pstryk! :)
OJCIEC - 27 Sierpień 2010, 09:16

Dodałem Poznań.

Zdaje się, że ktoś wcześniej wspominał o tej lokalizacji, ale nigdzie nie mogłem znaleźć potwierdzenia. Dzisiaj, trochę przez przypadek, wydało się :)

Źródło #1 >>
Cytat:
Wielkopolski Finał Wojewódzki XXII Ogólnopolskiego Konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU”

(...)

Finał Wojewódzki – zostanie przeprowadzony w dniu 20.05.2009r...

(...)

NAGRODY

I miejsce dla jednostki – laserowy miernik prędkości - Marszałka Województwa Wielkopolskiego...


A kto wygrał w konkursie?

Źródło #2 >>
Cytat:
Klasyfikacja drużynowa:

1. KWP Poznań

Zakładam, że to Ultralyte, bo rok temu nic innego nie mogło być.

Fear - 31 Sierpień 2010, 05:47

:arrow: Świebodzin ma swój laser :!:



Link

Wiem, że artykuł stary, ale tego miasta nie ma w spisie :!:

OJCIEC - 31 Sierpień 2010, 12:33

Super! Dodałem Świebodzin, dzięki.
OJCIEC - 2 Wrzesień 2010, 12:23

W związku z KLIK, dodałem już Trzebnicę.
piotreg - 2 Wrzesień 2010, 14:07

Tutaj spokojnie - jeszcze tego fizycznie nie mają. Kwestia przynajmniej miesiąca. Szykują się solidne testy :D
OJCIEC - 26 Wrzesień 2010, 12:17

Dodałem Milanówek.
delpiero - 9 Listopad 2010, 18:50

W Białymstoku przybyły przynajmniej dwa lasery:


LINK

OJCIEC - 9 Listopad 2010, 18:55

Dzięki delpiero!

Na zdjęciu jest kolejny Ultralyte 20-20 i... uwaga: TruCam :!:

pstryk - 9 Listopad 2010, 19:46

Nie tak dawno w Niepołomicach, na ul. Wielickiej panowie w białych czapkach mierzyli prędkość laserem Ultralyte 20-20...

Zapewne podlega ten sprzęt pod KPP Wieliczka... :idea:

phonemaniac - 16 Listopad 2010, 08:04

Widzę, że Nidzicy nie ma w spisie. Mają Ultralyte LTI 20-20 i nie wahają się go użyć. Często stoją i strzelają w ciągu drogi K-7 (208 km i 214 km) na (90) .
OJCIEC - 16 Listopad 2010, 09:24

Oo, elegancko :!: :smile:
Lubuszanin - 17 Listopad 2010, 18:34
Temat postu: weryfikacja laserów
Witam forumowiczów. Pozwalam sobie zweryfikować z głowy listę laserów w Polsce, mam nadzieję, że Ojciec doda je do spisu i zmodyfikuje.

I tak:

KWP Kraków - 12 x Ultralyte 100LR

KWP Olsztyn - w sumie ok. 50 x Ultralyte 100/200LR z tego 29 Ultralyte 200LR kupionych w tym roku (wersja 200 jest kompatybilna z systemem do rekonstrukcji zdarzeń Quick Map 3D, których w Olsztynie jest już 10 sztuk)

KSP w Warszawie "tylko" 4 UL 100LR, w planach dalszych 10 - 40 sztuk

KWP Lublin - 4 x UL 200LR (bo mają 5 systemów QM3D)

WITD Rzeszów - 1 x TruCAM 100LR (ostatnio widziany na występach gościnnych w KPP Grójec czyli pozdrawiam miłośników drogi K-7)

ZTM (tramwaje) w Łodzi - 1 x TruCAM 100LR

KWP Łódź - 3 x UL 100LR i 5 x UL 200LR

KWP Wrocław - 1 x TruSpeed 100LR (od grudnia br)

KMP Zielona Góra - 1 x UL 200LR (z QM3D w zestawie)

KMP Gliwice - 1 x UL 200LR (z QM3D)

KPP Kutno - 2 x UL 100LR

Komisariat Policji w Milanówku - 1 x TruSpeed DC 100LR (DC oznacza pamięć wewnętrzną 6000 pomiarów), przymierzają się do TruCAM w wersji 200LR (kompatybilny z QM3D)

KPP Nowy Targ - 1 x UL100LR + 1 x TruSpeed DC 100LR


Jak wrócę z trasy to poszperam nieco więcej. Pozdrawiam

piotreg - 17 Listopad 2010, 18:42

Witajcie obywatelu :-) Pozdrawiamy :!:
OJCIEC - 17 Listopad 2010, 18:55

Super :!: :good:
Już się biorę za robotę :smile:

Lubuszanin - 18 Listopad 2010, 14:51

No dobra już wiem, gdzie ten TruSpeed trafi, który przypisałem do KWP Wrocław - komisariat policji w Żmigrodzie, który podlega ponoć pod KPP Trzebnica.
OJCIEC - 18 Listopad 2010, 15:13

:good:
garny - 2 Styczeń 2011, 20:41

Kolega dostał sylwestrowy strzał z <LR> w Tarnowie, niestety nie wiem czy nie był to sprzęt z Gorlic.
BlackHawk - 3 Styczeń 2011, 10:44

W Tarnowie mają ISKRE (widziałem na własne oczy i mój V1 oraz X50e też widział) ale o laserze nic nie słyszałem/widziałem :o
Zauważyłem, że niektórzy mylą iskrę z lidarem, proponuję przesłuchać kolegę pokazując obrazki Iskry oraz LTI :twisted:

garny - 3 Styczeń 2011, 20:24

Uczynił ja to, i przesłuchiwany uparcie twierdzi że laser, spróbuję raz jeszcze za 48 godzin :)
Bebeto - 15 Styczeń 2011, 20:05

Dzisiaj <LR> na obwodnicy Kórnika, na końcu S11.
czapla - 26 Luty 2011, 15:35

Jedna sztuka od piątku jest w Żarach, jednak jaki typ to panowie nie mają pojęcia :) W poniedziałek sam zobaczę to napiszę. Pierwsze wrażenia ekipy obsługującej były wyjątkowo pozytywne. Banan na twarzy, ho ho :)
piotreg - 26 Luty 2011, 16:37

Niespodzianki raczej nie przewiduję. Stawiam na Ultralyte LTI 20-20.
OJCIEC - 26 Luty 2011, 20:40

Ale może być też TruSpeed, a może TruCam :razz:
phonemaniac - 28 Luty 2011, 19:15

Dzisiaj misiek z Ultralyte LTI 20-20 mierzył w mobili jadących do Radomia od strony Kozienic (ul. Kozienicka - nowo wyremontowany odcinek).
piotreg - 18 Marzec 2011, 10:13

Dopisujemy do listy KPP Piotrków Tryb - na bank mają LTI 20-20.

Nie wiem właśnie, czy wczoraj w akcji widziałem KWP Łódź, KPP Piotrków Tryb., czy może jeszcze KPP Tomaszów Maz. ma także LTI 20-20. :?: :o

Wczoraj rano oznakowana Kia strzelała z <LR> w miejscowości Lechów (droga K-8). Celowali w jadących do Wrocławia.

OJCIEC - 18 Marzec 2011, 11:06

Oki, senkju brada :smile:
wksek - 21 Marzec 2011, 13:15

Nie wiem czy to coś pomoże, ale takie coś znalazłem dziś:

Cytat:
Straż Graniczna dostała "laserową suszarkę"

Miłośnicy szybkiej jazdy po przygranicznych trasach i miejscowościach powinni mieć się na baczności. Straż Graniczna z Dubeninek odebrała z rąk dyrektora Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej laserowy miernik prędkości.

Dyrektor Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej Jaromir Krajewski zarządza organizacją, która dba o przyrodnicze walory powiatu gołdapskiego i je chroni. Szybka jazda samochodem nie wpływa dobrze na ekologię. Przekazanie miernika prędkości placówce SG nabiera więc dodatkowego znaczenia.

Uroczyste przekazanie daru odbyło się w Placówce SG w Dubeninkach. Przekazany sprzęt będzie wykorzystywany w codziennej służbie i stanie się kolejną formą utrzymania porządku publicznego i bezpieczeństwa w rejonie przygranicznym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

KLIK

piotreg - 21 Marzec 2011, 14:19

Trucam jak w mordę strzelił. Ale kiedy oni nabyli takie uprawnienia :?: :o
garny - 21 Marzec 2011, 14:23

Ciekawe jak Park Krajobrazowy rozpisze koszt zakupu miernika... a potem jest zaskoczenie jak kreatywna księgowa skubnęła Straż Pożarną na pół bańki :)

Swoją drogą to za chwilę mierniki będą mieli harcerze, a kółko różańcowe będzie obsługiwać fotoradary (z racji uczestnictwa w pielgrzymkach rzecz jasna).

OJCIEC - 21 Marzec 2011, 18:19

piotreg napisał/a:
Trucam jak w mordę strzelił.

To nie jest TruCam, to TruSpeed.

piotreg - 21 Marzec 2011, 18:48

Upsss... :oops:
phonemaniac - 21 Marzec 2011, 19:26

W Radomiu na ul. Kozienickiej, trafiłem dzisiaj misiaczków z laserem LTI 20.20 TruSpeed. Najnowszy nabytek w akcji :D Pozdrawiam ekipę przy okazji :)
pstryk - 23 Marzec 2011, 20:36

Zdjęcia ligowe!

Pozdrowienia dla mundurowych :good:

piotreg - 23 Marzec 2011, 21:22

phonemaniac napisał/a:
W Radomiu na ul. Kozienickiej, trafiłem dzisiaj misiaczków z laserem LTI 20.20 TruSpeed.

Coś chyba z nazwą pomieszałeś :twisted:

pstryk napisał/a:
Zdjęcia ligowe!

Pozdrowienia dla mundurowych :good:

Przyszła wiosna, phonemaniac szaleje :twisted:

phonemaniac - 24 Marzec 2011, 17:39

piotreg napisał/a:
Coś chyba z nazwą pomieszałeś.

Powiększyłem fotkę i przeczytałem ;) Posłać fotki do mapy?

BluesW. - 25 Marzec 2011, 08:47

Myślę, że Rawę Mazowiecką można dorzucić do listy.
Wczoraj stali z laserem na 377 km drogi K-8 (kier. Wrocław).

piotreg - 25 Marzec 2011, 10:41

Na pewno jest to sprzęt KPP Rawa Maz. :o Tutaj mam pewne wątpliwości. Raczej obstawiałbym, że jest to zestaw KPP Tomaszów Maz., ale oczywiście mogę się mylić. Może na swoich oficjalnych stronach chwalą się swoim sprzętem :?: :o
BluesW. - 25 Marzec 2011, 14:55

Stali parę km od wyjazdu z Rawy M., przy zjeździe na Chociwek.
Do Tomaszowa kawałek jest, więc obstawiałbym to pierwsze.

piotreg - 25 Marzec 2011, 15:17

W takim razie gierkówkę mamy obstawioną w całości :D
BluesW. - 1 Kwiecień 2011, 08:46

Cytat:
Stali parę km od wyjazdu z Rawy M., przy zjeździe na Chociwek.
Do Tomaszowa kawałek jest, więc obstawiałbym to pierwsze.



wksek - 1 Kwiecień 2011, 09:40

Jak udało mi się wyczytać, stan laserowych mierników prędkości jakimi dysponuje <R> na 11 marca to 24 sztuki.

Przynajmniej tak twierdzi "Auto Świat"

OJCIEC - 1 Kwiecień 2011, 11:59

Auto Świat testuje antyradary przez szybę atermiczną, to kto by tam na nich zwracał uwagę :grin:
piotreg - 1 Kwiecień 2011, 17:28

Jakie zdrowe komentarze...
piotreg - 19 Kwiecień 2011, 22:13

BluesW. napisał/a:
Stali parę km od wyjazdu z Rawy M., przy zjeździe na Chociwek.
Do Tomaszowa kawałek jest, więc obstawiałbym to pierwsze.

Chyba masz rację - dzisiaj stali z laserkiem na 377km drogi K-8 (kilka km za Rawą Maz.). Co ciekawe... oznakowana Octavia daleko od szosy, w krzaczorach, a miły Pan z laserkiem na pasie zieleni i tak walił sobie na dwa kierunki. Takiego zestawu jeszcze nie wiedziałem. :twisted:

Twojego filmiku nie mogę odtworzyć (YT mówi, że to prywata). Możliwe, że to ta sama miejscówka.

jojo - 26 Kwiecień 2011, 17:02

Cenne info! Co do tego, że w obu kierunkach - w stronę Rawy tam jest długa prosta i zjazd z górki, więc ściągać można spokojnie jeszcze daleko sprzed 70-tki :)
phonemaniac - 14 Maj 2011, 20:51

Hejka :) Rozmawiałem dzisiaj z Miśkiem z Radomia na temat TruSpeed-a. Powiedział mi, że w Radomiu mają 1szt. tego lasera. Reszta pewnie poszła w "teren"
PieTrzaK - 22 Czerwiec 2011, 21:39

Dochodzi Łomża - ale jeszcze na 100% nie wiadomo z czym :smile:
OJCIEC - 23 Czerwiec 2011, 10:07

Łomża dodana. Na zdjęciu w artykule jest Ultralyte. Jeśli okaże się, że to jednak coś innego, się zmieni się :smile:
kalex - 17 Październik 2011, 16:18

Dzisiaj trafiłem na <LR> LTI w miejscowości Karkosy (DW nr 703). Podejrzewam, że patrol był z Łęczycy.
Elite - 17 Październik 2011, 16:56

Gorlice - Truspeed.
BlackHawk - 18 Październik 2011, 10:10

Cytat:
Nowa broń gorlickiej "drogówki"

Od sierpnia br. gorliccy policjanci ruchu drogowego dysponują nowym urządzeniem, które wspomagać będzie ich walkę z piratami drogowymi.



Jest to najnowszej generacji laserowy miernik prędkości.

Urządzenie to zakupione zostało przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Przekazanie urządzenia jest potwierdzeniem bardzo dobrze układającej się współpracy pomiędzy Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu i Komendą Powiatową Policji w Gorlicach ale przede wszystkim świadczy o niezwykłej dbałości kierownictwa MORD-u o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg.

Laserowy miernik prędkości TruSpeed to następca legendarnego przyrządu UltraLyte, który jest wykorzystywany przez Policję w ponad 70 krajach. TruSpeed nie tylko dokonuje pomiarów prędkości, oblicza także czas przejazdu i odległość pomiędzy dwoma pojazdami (funkcja opatentowana przez firmę LTI). TruSpeed pozwala na punktowe namierzanie pojazdów na dowolnej liczbie pasów ruchu i dowolnym natężeniu ruchu, co jest podstawową zaletą urządzenia. To policjant decyduje o tym co mierzy a nie urządzenie, tak ja to jest w przypadku tradycyjnych radarów.
TruSpeed został wyposażony w funkcję neutralizacji urządzeń zakłócających pracę lasera (tzw. jammerów), która pozwala zarówno wykonać pomiar prędkości pojazdu jak i poinformować obsługującego urządzenie o włączonym jamerze w namierzanym pojeździe.

LINK

BlackHawk - 19 Październik 2011, 16:09

Cytat:



Cytat:
Kolejne laserowe mierniki prędkości trafiły do policjantów. Dzięki środkom finansowym z dotacji celowej przekazanej Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi przez Urząd Marszałkowski w Łodzi, kolejnych pięć nowoczesnych urządzeń trafiło do komend powiatowych województwa łódzkiego, każde kosztowało prawie 23 tysiące złotych. W październiku 2011r. laserowe mierniki prędkości Rapid L otrzymały jednostki w Koluszkach, Sieradzu, Skierniewicach, Radomsku i Wieluniu. Urządzenia te mają szereg zalet w porównaniu do ich radarowych odpowiedników.

Rapid L jest znacznie bardziej precyzyjny niż radarowe „suszarki”. Punktowa wiązka laserowa pozwala zmierzyć prędkość wybranego pojazdu spośród wielu jadących obok siebie. Jednocześnie zasięg laserowego urządzenia sięga nawet do 1000 m. Oprócz prędkości Rapid L mierzy także odległość do obiektu, co może być przydatne przy opracowywaniu miejsc kolizji i wypadków. Laserowy miernik prędkości jest odporny na zakłócenia i słabo wykrywalny przez tzw. antyradary. Urządzenie ma własne zasilanie bateryjne, co umożliwia jego pracę z dala od radiowozu. Pomiaru prędkości można dokonywać także przez szybę np. z wnętrza budynku lub pojazdu. Dodatkową zaletą nowoczesnego miernika jest brak wpływu na środowisko naturalne. Dotychczas policjanci w województwie łódzkim korzystali z 15 laserowych mierników prędkości, teraz będzie ich 20. Ponadto policjanci łódzkiego garnizonu dysponują 121 radarowymi miernikami prędkości.

LINK

delpiero - 1 Luty 2012, 12:24

Cytat:
Nowa broń policji. Kierowcy jak kaczki...

Policja ogłosiła przetarg na 411 laserowych mierników prędkości - dowiedział się reporter RMF FM. Mają trafić do drogówki jeszcze w tym roku.

Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie koszt zakupu tych nowoczesnych urządzeń. Przetarg został dopiero ogłoszony. Biorąc pod uwagę ceny pojedynczych zakupów takich mierników, które powoli zaczynają wchodzić na wyposażenie komend wojewódzkich, policja zapłaci za to około 10 milionów złotych. Kupno współfinansowane jest jednak przez Unię Europejską.

Na Zachodzie drogówka częściej używa już mierników laserowych niż zwykłych radarów. Jeśli chodzi o wygląd, te zamówione w Polsce nie będą się wiele różnić od tradycyjnych "suszarek".

Policjanci zwracają jednak uwagę na zalety nowego sprzętu.

- Mierzy prędkość na dystansie do kilometra. Z tej odległości można "ustrzelić" konkretny pojazd - bo laserowy miernik ma celownik optyczny. Pomiar może być dokonywany z wnętrza radiowozu.

Zgodnie z warunkami przetargu, zwycięzca postępowania musi dostarczyć mierniki do końca października.
LINK
BlackHawk - 1 Luty 2012, 14:06

Cytat:
KRAJ. Niebawem policja zostanie wyposażona w kolejny bat na kierowców. Został bowiem już ogłoszony przetarg na zakup 411 laserowych mierników prędkości, które będą pozwalały na kontrolę prędkości pojazdów nawet z odległości 1000 m.

Urządzenie ma być bardziej precyzyjne w porównaniu do "suszarki". Dzięki niemu Policjanci będą mogli celować w wybrane samochody i dokładnie sprawdzać ich prędkość. Urządzenie będzie mierzyło nie tylko prędkość, ale i odległość do zbliżającego się lub odjeżdżającego pojazdu. Policjanci nie będą musieli stać obok radiowozu, aby przeprowadzić kontrolę, bo urządzenie będzie wyposażone we własne zasilanie. Szacowany koszt to ok. 10 mln złotych.

LINK

Przetarg

BlackHawk - 1 Luty 2012, 14:28

Ze specyfikacji wynika, że ma być LCD w języku polskim - Rapid L
Ciekawe czy Rapid L jest wodoodporny?

Prędkości 0-300km/h - LTI 20-20
Kolba - LTI
Filtr polaryzacyjny LTI

Robimy zakłady, która firma wygra?

garny - 2 Luty 2012, 20:30

Poczekam popatrzę, a potem witaj LI :)
BlackHawk - 2 Luty 2012, 22:52

411 sztuk na 16 województw to wychodzi ~25 sztuk, jeżeli równo podzielą na województwo.
Gęsto się zrobi od tych latarek <LR> . Będzie miał LI roboty :twisted:

piotreg - 4 Luty 2012, 09:02

Ta, już widzę jak równo podzielą... :lol:
Zobaczycie, że KSP i mazowiecka KWP dostanie najwięcej :!:
Łódzkie też zapewne zostanie na bogato obdzielone - nowy Komendant Główny wywodzi się z tego województwa.

BlackHawk - 14 Marzec 2012, 09:39

Dzisiaj dostałem strzała z <LR> . Nie byłoby w tym nic dziwnego, ale było to mondeo <R> z Rzeszowa :shock: Escort X50Euro prawidłowo się odezwał :good:
Jest kino :twisted:

BlackHawk - 14 Marzec 2012, 11:06

Nie mogę ogarnąć dźwięku, po obróbce spadła jakość :sad:



Mierzył pasażer przez odsuniętą szybę od strony kierowcy. Teraz pytanie, czy to TruCam od ITD czy może dostali jakimś cudem nówkę :o

BlackHawk - 14 Marzec 2012, 13:16

Lokalizacja: 50.071476, 21.869176
pstryk - 14 Marzec 2012, 15:57

Myślę, że to mógł być TruCam pożyczony od ITD. Chłopaki z Inspekcji nie mają czasu na mobilne pomiary. Mierzyli z auta - próg litości przekroczony=fotka i start za mobilem...
Okazanie pomiaru na sprzęcie i MKK. :o

kalex - 3 Kwiecień 2012, 14:23

Bełchatów dołączył najprawdopodobniej do posiadaczy <LR> . Wczoraj w nocy suszara na wlocie od Piotrkowa Tr. Leżało cosik na masce co miało duży czerwony wyświetlacz - stawiam na UltraLyte.
OJCIEC - 5 Kwiecień 2012, 23:04

Ultralyte ma starodawny, czarno-szary LCD. Oczoj.e.b.n.y czerwony ma tylko Iskra (no i Marksman, ale tego w Polsce nima) :smile:
BlackHawk - 6 Kwiecień 2012, 09:09

Ale podświetlenie (nocne) ma rubinowe :twisted:
kalex - 6 Kwiecień 2012, 12:32

Albo czyżby czyżyk.

Cytat:
Laserowe mierniki prędkości wyłapią kierowców

Pięć nowoczesnych mierników prędkości Rapid L trafiło do policji w regionie. Otrzymały jednostki w Koluszkach, Sieradzu, Skierniewicach, Radomsku i Wieluniu.

Urządzenia te mają szereg zalet. Są bardziej precyzyjne niż radarowe "suszarki". Punktowa wiązka laserowa pozwala zmierzyć prędkość pojazdu jadącego w grupie innych, a zasięg laserowego urządzenia sięga nawet do 1000 m. Oprócz prędkości Rapid L mierzy także odległość do obiektu, co może być przydatne przy opracowywaniu miejsc kolizji i wypadków.

Laserowy miernik prędkości jest odporny na zakłócenia i słabo wykrywalny przez tzw. antyradary. Urządzenie ma własne zasilanie bateryjne, co umożliwia jego pracę z dala od radiowozu. Pomiaru prędkości można dokonywać także przez szybę np. z wnętrza budynku lub pojazdu. Dodatkową zaletą nowoczesnego miernika jest brak wpływu na środowisko naturalne.

Dotychczas policjanci w województwie łódzkim korzystali z 15 laserowych mierników prędkości, teraz będzie ich 20. Ponadto policjanci łódzkiego garnizonu dysponują 121 radarowymi miernikami prędkości.

Link

Teraz patrzę na fotki - taką kupę to bym nawet po ciemku zobaczył.

BlackHawk - 6 Kwiecień 2012, 14:20

Sorry, nie rubinowe, a bursztynowe/pomarańczowe :oops:
BlackHawk - 10 Kwiecień 2012, 08:19

Łańcut - jest laser, nie wiadomo czy na próbę czy na stałe.
Kumpel dostał "fakturę" za przekroczenie prędkości i nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że odległość pomiaru 240 metrów. Iskra z Alfy trzymana w dłoni odległości nie podaje.
Brat też widział jak mierzyli z lasera tylko oczywiście zapamiętał kolor obudowy "navy blue"
Rapid L lub TruSpeed/TruCam? :o

BlackHawk - 13 Kwiecień 2012, 09:04

KPP Łańcut posiada na stanie LTI 20-20. Na własne oczy widziałem jak się młodzież z <R> bawi w łapanie.
pstryk - 19 Kwiecień 2012, 19:57

KMP Rzeszów ma na stanie prawdopodobnie laser TruSpeed. :o

Link do strony podkarpackiej Policji na którym widać laser >>> KLIK.

OJCIEC - 19 Kwiecień 2012, 22:04

Tak, TruSpeed :good:
phonemaniac - 10 Wrzesień 2012, 13:13

Cytat:
Laserowe mierniki prędkości dla kujawsko-pomorskiej Policji

O 23 laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym” wzbogacili się kujawsko-pomorscy policjanci. To nowoczesne urządzenie trafi do każdej komendy miejskiej/powiatowej na terenie województwa.


W ubiegłym tygodniu do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy dotarły 23 urządzenia – laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Ten nowoczesny sprzęt służyć będzie policjantom ruchu drogowego województwa w ujawnianiu wykroczeń w ruchu drogowym polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Po jednym laserowym mierniku przekazano do każdej komendy miejskiej/powiatowej Policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Miernik prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR ze względu na specyfikę opatentowanego przez firmę LTI laserowego pomiaru prędkości pojazdów w ruchu (wiązka o szerokości zaledwie 2,07 mrad) jest skutecznym urządzeniem w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i infrastruktury.

LINK

małymobil - 17 Wrzesień 2012, 21:31
Temat postu: 31. laserowych mierników prędkości dla Podkarpacia
Cytat:
Pomiar to zaledwie trzy dziesiąte sekundy, więc nie ma szans na wciśnięcie hamulca. Nowy bat na drogowych piratów - 31 laserowych mierników prędkości otrzymali właśnie podkarpaccy policjanci. Dwa takie urządzenia są już Tarnobrzegu, po jednym w komendach w Stalowej Woli i Nisku.

Kierowcy podróżujący po kraju wiedzą, że laserowe mierniki prędkości są znacznie skuteczniejszą bronią policji w walce z piratami drogowymi, niż stare "suszarki". Przede wszystkim to zasługa odległości z jakiej funkcjonariusz może "ustrzelić" kierowcę, szybkości pomiaru i tego, że prędkość można mierzyć nawet siedząc w radiowozie, przez szybę. Jakby tego było mało, urządzenie jest nie niewykrywalne dla różnego rodzaju antyradarów.

Zła wiadomość dla amatorów zbyt szybkiej jazdy. Dotychczas podkarpaccy policjanci drogówki dysponowali zaledwie dwoma takimi urządzeniami (komendy w Rzeszowie i Łańcucie), od kilku dni do wszystkich komend miejskich i powiatowych trafiło ogółem 31 nowych laserowych mierników prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR.

- Do naszej komendy trafiły dwa laserowe mierniki prędkości, które powinny być skutecznym orężem w walce z kierowcami przekraczającymi dozwoloną prędkość – uważa nadkomisarz Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

Z 31 wszystkich mierników zakupionych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. "Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym", Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała trzy nowe urządzenia. Po dwa "lasery" otrzymały komendy w Przemyślu, Krośnie, Tarnobrzegu, Dębicy, Jarosławiu, Jaśle, Mielcu oraz Sanoku, po jednym urządzeniu trafiło do komend w Brzozowie, Kolbuszowej, Lesku, Leżajsku, Lubaczowie, Nisku, Przeworsku, Ropczycach, Stalowej Woli, Strzyżowie, Ustrzykach Dolnych i do Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.


Link

Fear - 24 Wrzesień 2012, 17:24

Cytat:
Policjanci namierzają piratów drogowych laserem

Lubelska drogówka dostała właśnie do dyspozycji 26 laserowych urządzeń mierzących prędkość. Mogą namierzyć pirata drogowego nawet z odległości 1200 metrów.


Nazywa się UltraLyte 20-20 i jest produkowany w Stanach Zjednoczonych.

– 1200 metrów to maksymalny zasięg nowego miernika. Jednak precyzyjny pomiar jest dokonywany z odległości 600, 700 metrów – mówi nadkomisarz Arkadiusz Kalita, rzecznik lubelskiej drogówki. – Laserowe mierniki prędkości trafiły już do komend powiatowych i od kilku dni patrole używają ich w codziennej służbie. Nie są wykrywalne przez antyradary.

UltraLyte ma spore możliwości. Może zmierzyć prędkość samochodu wybranego z kolumny aut, także z tyłu. Sygnalizuje zakłócenia pomiaru oznaczające, że kierowca używa niedozwolonych gadżetów zakłócających działanie lasera.

– Takie mierniki można wykryć, można je też zablokować. Służą do tego tzw. antylasery (jammery – red.). Wprawdzie stosowanie takiej formy obrony nie jest zgodne z prawem, ale niektórzy kierowcy je praktykują – mówi Jarosław Teterycz, specjalista z zakresu pomiaru prędkości.

– Policjanci często przed rozpoczęciem pomiarów nie sprawdzają ustawienia celownika. Może się zatem zdarzyć, że zmierzą prędkość kogoś innego, a ktoś inny poniesie konsekwencje. Sądy, m.in. w Zamościu, już rozpatrywały kilka takich spraw (chodzi o wycofane już urządzenia starszego typu – red.), w których kierowcy wygrywali. W przypadku wątpliwości dotyczących pomiaru, trzeba zrobić zdjęcie wyświetlacza i iść do sądu.

– Przed rozpoczęciem pracy z laserowymi miernikami policjanci muszą sprawdzić celownik. Taka jest procedura – odpowiada nadkomisarz Kalita.

Kierowcy nie są zadowoleni z nowych zakupów policji. – Kilka tygodni wcześniej ruszył montaż radarów. Teraz lasery. Jak ktoś dużo jeździ, to oprócz CB, będzie musiał kupić jammera. A to spory wydatek, od 2 do 4,5 tys. zł – mówi Jerzy Kulikowski, kierowca z Lublina.

W naszym województwie policja ma do dyspozycji 125 klasycznych i 26 nowych, laserowych mierników prędkości.

LINK

Fear - 24 Wrzesień 2012, 18:29

Cytat:
Policjanci zmierzą prędkość samochodów laserowo. Nawet z odległości kilometra



Słupska policja wzbogaciła się o dwa nowe urządzenia, przeznaczone do pomiaru prędkości. To mierniki laserowe, które pirata drogowego wykryją nawet z odległości kilometra.

- Nazywają się Laser Tech UltraLyte - objaśnia Lesław Kot z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupku. - Dzięki niemu policjanci będą mogli skontrolować prędkość pojazdów jadących z naprzeciwka, jak i tych oddalających się od funkcjonariusza.

Urządzenie po naciśnięciu spustu wysyła wiązkę laserową przez jedną soczewkę, a odbiera drugą. Laserowy punkt widać w wizjerze przez który patrzy policjant. Po dokonaniu pomiaru, na wyświetlaczu urządzenia pojawiają się konkretne dane. Jest to odległość z jakiej pomiar został zrobiony, czas oraz prędkość z jaką poruszał się samochód. Dane zapisane w pamięci komputerowej miernika i mogą zostać pokazane w razie wątpliwości kierowcy.

Ultra Lyte może być również wykorzystywane jako dalmierz przy oględzinach wypadków czy kolizji drogowych. Jak zaznacza Lesław Kot, urządzenie działa w każdych warunkach atmosferycznych do jednego kilometra.

- Policjant będzie wiedział z jaką prędkością jedzie kontrolowane auto, zanim zobaczy go kierowca. Do tego wiatr, mgła czy deszcz bardziej przeszkadzać będzie mierzącemu niż samemu urządzeniu - zachwala L. Kot.

Takich urządzeń w całym województwie jest 20. Komenda wojewódzka rozdysponowała je pomiędzy 16 komend w regionie. Dwa, które trafiły do Słupska, będą używane od przyszłego tygodnia. Jednak zanim zostaną wdrożone, policjanci z drogówki przejdą szkolenie.

LINK

STEFAN - 24 Wrzesień 2012, 20:28

Pan Kot dostał nie powiem czego. Zanim zobaczy, już zmierzy, chyba nie wie jak działa laser i jak można się bronić przy pomiarze z kilometra....
Testujemy ostatnio hologramy przyklejone z przodu pojazdu na fotolidarze, w celu...
No właśnie jak zadziała dam znać. Te kilkaset metrów to już niebezpieczna sprawa.

phonemaniac - 4 Październik 2012, 07:03

Cytat:
Policjanci i strażnicy miejscy mają nową broń

Waży zaledwie 1,5 kg, potrafi precyzyjnie zmierzyć prędkość z 1200 metrów i jest niewykrywalny dla antyradarów.


Laserowy miernik prędkości jest niewiele większy od turystycznej kamery. Drogi - kosztuje 62 tys. zł - ale bardzo skuteczny. Potrafi błyskawicznie namierzyć kierowcę, a antyradary są dla niego za wolne.

- Ma wiele funkcji i możliwości. Oprócz zdjęć potrafi także zrobić krótki film, a to oznacza, że możemy dyscyplinować nie tylko tych, którzy jeżdżą za szybko, ale także kierowców czy pieszych, którzy łamią inne przepisy ruchu drogowego - opowiada Jacek Anhalt, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bydgoszczy. - Poza tym jest bardzo wygodny, można zamontować go na statywie lub po prostu mierzyć prędkość "z ręki". Bez problemu rejestruje wszystko przez samochodową szybę lub we mgle - dodaje. Miernik może pracować w siarczyste mrozy (do -30 st. C), a także podczas upałów (60 st. C).

W całym kraju używanych jest już 411 laserowych mierników prędkości, 15 takich urządzeń ma Stołeczna Komenda Policji w Warszawie.

- Mierzą prędkość pojazdów w ruchu z pobocza drogi, a nawet nad drogą, z mostu lub estakady. Celownik optyczny umożliwia wybór dowolnego celu na drodze, niezależnie od liczby jadących aut czy pasów ruchu - mówi Monika Sosnowska z biura ruchu drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Policjanci są przekonani, że laserowe mierniki sprawią, iż będzie mniej konfliktów z kierowcami. - Zarzucają nam, że wybiegamy z "suszarkami" na drogę niespodziewanie i zmuszamy piratów drogowych do nagłego, niebezpiecznego hamowania. Teraz już tak nie będzie - mówią.

LINK

phonemaniac - 8 Październik 2012, 08:22


STEFAN - 8 Październik 2012, 10:49

22 cacka w pomorskim. Te 1200 to bzdura, ale sprzęt niebezpieczny. 300-400 metrów przed trzeba się rozglądać, oczywiście Ci co zbyt szybko jeżdżą...
phonemaniac - 8 Październik 2012, 11:00

STEFAN napisał/a:
Te 1200 to bzdura, ale sprzęt niebezpieczny. 300-400 metrów przed trzeba się rozglądać, oczywiście Ci co zbyt szybko jeżdżą...

No nie bardzo... przy mnie kiedyś pod Nidzicą misiek zmierzył kolesia z odległości 670 m. Wyskoczył zza zakrętu i już go miał.

STEFAN - 8 Październik 2012, 13:47

Jak jedzie sam to i radar ze 150 złapie...
Ale jak kilka aut jedzie to z mniejszej odległości musi namierzać, bo selektywność z ponad 500 metrów jest żadna - o to mi chodziło.

piotreg - 9 Październik 2012, 08:37

phonemaniac napisał/a:
STEFAN napisał/a:
Te 1200 to bzdura, ale sprzęt niebezpieczny. 300-400 metrów przed trzeba się rozglądać, oczywiście Ci co zbyt szybko jeżdżą...

No nie bardzo... przy mnie kiedyś pod Nidzicą misiek zmierzył kolesia z odległości 670 m. Wyskoczył zza zakrętu i już go miał.

Strzelaliśmy swojego czasu, dzięki uprzejmości <SM> Trzebnica, z TruCama - do 500m praktycznie każdy strzał jest celny, im dalej, tym trudniej, nawet jeśli jedzie tylko jedno auto. Najłatwiej z większej odległości trafić w dużego mobila. Mnie się chyba udało w dużego trafić z 800m. 1200m to rzeczywiście fikcja.

STEFAN - 9 Październik 2012, 18:38

Wspólne info takie - sprzęt niebezpieczny jak cholera, kumpel załapał 500zł i 10 pkt ostatnio gdzieś w woj. śląskim :(
Qbek - 9 Październik 2012, 21:01

Wspaniałe wiadomości :) Im więcej lidarów, tym "bezpieczniej" :twisted:
PieTrzaK - 11 Październik 2012, 12:05

18 nowych Ultralyte'ów zawitało na Podlasie, ciekawe jak rozdysponowali.

Cytat:
Nowe mierniki prędkości na Podlasiu



Podlascy policjanci otrzymali 18 laserowych mierników prędkości z Programu Infrastruktura i Środowisko służących do określania prędkości pojazdu. Do tej pory na terenie naszego województwa było 6 takich urządzeń.

411 przyrządów kontrolno–pomiarowych służących do określania prędkości pojazdu zakupiono z Programu Infrastruktura i Środowisko. Komendy Miejskie i Powiatowe Policji z województwa podlaskiego otrzymają 18 tego typu urządzeń. Do tej pory na terenie naszego województwa podlascy policjanci dysponowali 6 takimi miernikami. Laserowy przyrząd Ultralyte jest ręcznym miernikiem. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość poruszającego się pojazdu (zakres prędkości +/- 320 km/h) oraz odległość w jakiej pomiar ten został wykonany (zasięg celu 0 m – 1 km). Ponadto wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru. Z danych wynika, że zarówno w miastach jak i małych miejscowościach ponad 85% kierowców przekracza dozwoloną prędkość, stanowiąc tym samym śmiertelne zagrożenie zwłaszcza dla niechronionych uczestników ruchu. Przy potrąceniu przez pojazd jadący z prędkością 50 km/h (po hamowaniu) prawdopodobieństwo śmierci pieszego wynosi aż 90%. Nadmierna prędkość pojazdów, szczególnie w obszarach zabudowanych jest nadal głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Należy pamiętać, że im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania. Droga hamowania znacznie się wydłuża także przy mokrej i śliskiej nawierzchni. Przy prędkości 75 km/h - reakcja kierowcy nastąpi po przejechaniu około 21 metrów (czas reakcji około 1 sekundy), a droga hamowania w takim przypadku wyniesie około 31 metrów. W obszarze zabudowanym kierowca dostrzega pieszego na jezdni najczęściej około 36 metrów przed pojazdem. Od początku tego roku do końca września z powodu prędkości odnotowano 145 (25,6% ogółu) wypadków drogowych. W wyniku tych zdarzeń 35 (43,8% ogółu) osób zginęło a 201 (27,8% ogółu) zostało rannych. Policjanci ruchu drogowego garnizonu podlaskiego za przekroczenie dozwolonej prędkości nałożyli łącznie 45 233 mandaty karne.

Wprowadzenie do użytkowania nowego sprzętu specjalistycznego pozwoli na skuteczniejsze ściganie wykroczeń drogowych na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów w zasięgu pomiaru, a także rodzaju zabudowy.

Źródło: www.podlaska.policja.gov.pl ->> Link

phonemaniac - 22 Październik 2012, 20:24

Cytat:
Kolejna broń policji. Kierowcy całkiem bez szans?

Błyskawiczny miernik prędkości ma zasięg kilometra. Może wyłowić szybciej jadące auto nawet w kolumnie pojazdów. Cztery takie urządzenia dostała właśnie radomska policja.


Stare, tradycyjne mierniki nazywane są przez kierowców "suszarkami". Jaką nazwę będą miały nowe, znacznie bardziej precyzyjne urządzenia – trudno jest powiedzieć, bo oficjalna nazwa raczej się nie przyjmie. Wiadomo natomiast, że policjanci z garnizonu mazowieckiego otrzymali w sumie 32 takie mierniki, z których cztery znajdują się w radomskiej komendzie.

- Urządzenia te pozwalają na wykonanie pomiaru prędkości wybranego pojazdu znajdującego się w odległości nawet do 1200 metrów. Z uwagi na dużą precyzję miernika możliwy jest wybór dowolnego celu, niezależnie od rodzaju drogi, na przykład kilkupasmowej oraz liczby jadący pojazdów. Ponadto urządzenia spełniają wymogi bezpieczeństwa dla ludzkiego wzroku – mówiła Alicja Śledziona, rzecznik prasowy mazowieckiej policji.

LINK

Cytat:
Nowe laserowe mierniki prędkości, Mazowsze

Policjanci z garnizonu mazowieckiego otrzymali 32 nowe laserowe mierniki prędkości. Urządzenia zostały zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. "Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym".

Laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100 LR trafią do wszystkich komend miejskich i powiatowych w regionie. Urządzenia te pozwalają na wykonanie pomiaru prędkości wybranego pojazdu znajdującego się w odległości nawet do 1200 metrów. Z uwagi na dużą precyzję miernika możliwy jest wybór dowolnego celu, niezależnie od rodzaju drogi (np. kilkupasmowa) oraz liczby jadący pojazdów. Ponadto urządzenia spełniają wymogi bezpieczeństwa dla ludzkiego wzroku.

Ten nowoczesny sprzęt służyć będzie policjantom ruchu drogowego w ujawnianiu wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Szczególnie istotne jest to, że funkcjonariusze będą mogli za pomocą nowych mierników dbać o bezpieczeństwo już podczas zbliżającej się akcji "Znicz 2012".

LINK

lukaszr - 23 Październik 2012, 07:01

Już widzę te udane w 100% pomiary z 1200 m, szczególnie z ręki.
OJCIEC - 23 Październik 2012, 21:19

Elegancko! :grin:
garny - 1 Listopad 2012, 22:50

Ostatnio stwierdziłem, iż w Kwidzynie załoga VR GKW 75KT używała LTI 20.20 - Valenty wskazał prawidłowo :)
phonemaniac - 4 Listopad 2012, 20:07

Rozdział na Mazowszu nowych mierników już chyba nastąpił. 31.10 i 04.11 miśki z Płońska bawili na drodze K-7 (pomiędzy Siedlinem, a Załuskami) nową zabawką, zaś misiaczki z Mławy dzisiaj szkolili się między sobą w Żurominku na drodze K-7 (pomiędzy Mławą, a Glinojeckiem). Wszędzie LTI 20.20 w akcji. No to się zaczęły "gwiezdne wojny". ;)
Maciexas - 4 Listopad 2012, 23:39

Gdańsk również wysyła dziwne wiązki w przestrzeń. Używa do tego LTI 20.20 (wcześniej nie spotkałem takowego).
phonemaniac - 22 Listopad 2012, 18:03

Do spisu należy od dzisiaj dodać również Kozienice. Ilości sztuk nie znam (na pewno 1szt), ale jutro postaram się u p. Patrycji dowiedzieć co i jak :)
phonemaniac - 23 Listopad 2012, 14:57

Informacja potwierdzona u źródła - 1 szt. LTI 20.20 Ultralyte w KPP Kozienice.
piotreg - 23 Listopad 2012, 17:13

Ten spis pomału traci sens, gdyż już praktycznie większość powiatówek ma takie cuś na stanie.
OJCIEC - 23 Listopad 2012, 18:56

To prawda. Przestałem nawet uzupełniać mapę. Lasery stały się powszechne! :shock:
Zaj007 - 28 Listopad 2012, 11:17

Tak jak gdyby nie można było nigdzie dostać normalnego radaru ręcznego, czyli takiego, co nie pochodzi z kraju na R.

Dzisiaj Żandarmeria Wojskowa widziana w Olsztynie na ul. Sielskiej przy stacji Orlen na wylocie w kierunku Olsztynka, prawdopodobnie LTI 20.20.

piotreg - 28 Listopad 2012, 12:18

Zapewne patrol mieszany z <R> .
mariom2 - 2 Grudzień 2012, 20:14

Od piątku drogówka ze Skarżyska-Kamiennej ma nową suszarkę, którą jest
<LR> LTI 20.20 Ultralyte.

Cytat:
Nowa broń do walki z "piratami drogowymi" w rękach skarżyskiej drogówki

Skarżyska drogówka wzbogaciła się o nowoczesny laserowy miernik prędkości, który będzie wykorzystywany do walki z "piratami drogowymi".


Nowoczesny radar laserowy UltraLyte 100LR pracuje w każdych warunkach pogodowych, w nocy oraz w dzień. Zasięg radaru to min. 14 metrów, a maksymalny 1200 metrów. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w czujnik, który wskazuje czy kierowca namierzanego pojazdu posiada antyradar. Miernik prędkości pracuje w zakresie pomiarowym od 0 do 320 kilometrów na godzinę i posiada funkcję obszaru pomiarowego. Daje to możliwość pomiaru prędkości w dowolnym miejscu ustalonym przez Policjanta - mówi sierż. sztab. Piotr Mamla z Wydziału Ruchu Drogowego w Skarżysku.

Laserowy miernik prędkości UltraLyte 100LR wyposażony jest również w specjalny celownik umożliwiający precyzyjny pomiar odległości i doskonale sprawdza się jako dalmierz wykorzystywany przez Policję w przypadku kolizji i wypadków drogowych.

Zakup urządzeń, które trafiły do komend w całej Polsce sfinansowała Komenda Główna Policji przy wsparciu funduszy unijnych.

LINK

Można śmiało wpisać na listę. Na razie tylko 1. sztuka. Pozdrawiam

kalex - 11 Grudzień 2012, 13:43

W niedzielę w Wieluniu (droga K-8) trafiłem na LTI. Chyba nowy nabytek, bo suszyli od 16 do 20 w tym samym miejscu.
OJCIEC - 11 Grudzień 2012, 13:57

No tam ich jeszcze nie było :o
Qbek - 26 Grudzień 2012, 01:25

Cytat:
Przekraczasz prędkość? Uważaj, nowy sprzęt cię namierzy

Policjanci z siemianowickiej drogówki zostali wyposażeni w nowe urządzenia do walki z piratami drogowymi. Chodzi o laserowe mierniki prędkości Ultralyte. Wyposażone w celowniki optyczne potrafią zmierzyć prędkość samochodu nawet z odległości kilometra w zaledwie 0,3 sekundy.

Laserowy przyrząd Ultralyte jest ręcznym miernikiem prędkości i odległości. Dokonuje on pomiaru i wyświetla prędkość jadącego samochodu, jak i odległość, z jakiej pomiar ten został wykonany. Dodatkowo wyświetla czas w sekundach od momentu wykonania pomiaru. - Urządzenie to umożliwia pracę w trudnych warunkach atmosferycznych jak deszcz, mgła czy opady śniegu. Jest to możliwe dzięki wbudowanej funkcji filtra pogody - mówi Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji. Jak dodaje, przyrząd jest odporny na upadki oraz bardzo niskie i wysokie temperatury.

- Charakteryzuje się dużą precyzją pomiarów, których można dokonywać z pobocza drogi, z mostu czy z estakady - podsumowuje Jachimczak.

ŹRÓDŁO

Qbek - 2 Luty 2013, 22:05

W piątek dostałem w Szydłowcu strzał z LTI 20-20. Nie wiem kto strzelał, bo stali gdzieś na końcu prostej wychodzącej z miasta w kierunku Wawy, a ja chwilę później zawracałem.
wksek - 2 Luty 2013, 22:41

Dodajmy więc Wrocław.
Qbek - 2 Luty 2013, 23:16

Szydłowiec to mazowieckie :) Między Radomiem, a Skarż.-Kamienną.
Qbek - 6 Luty 2013, 16:08

Można dopisać Olkusz, na trasie Katowice - Kraków. Dziś ok. 12.30 gwiezdne wojny przeciwko nadjeżdżającym od strony Katowic. Stali na wjeździe do miasta na (70) w bocznej uliczce za stacjonarnym ZURADem.
piotreg - 7 Luty 2013, 10:48

Ojciec, w ch... leci i nie dopisuje już od dawna :!: :lol:
OJCIEC - 7 Luty 2013, 18:51

No, już nie dopisuję. Pisałem przecież :grin:
piotreg - 8 Luty 2013, 10:37

Marian, nie idź tą drogą :!:
Kaśka - 6 Marzec 2013, 20:14

Uważajcie w Łowiczu. KPP Łowicz dostała chyba nowy sprzęt. <LR> napotkany na drodze na Brzeziny w miejscowości Gzinka (skręt z drogi K-14 w kierunku autostrady A2, DW nr 713) oraz dziś w Arkadii - droga K-70 na Skierniewice.
milito - 6 Marzec 2013, 20:52

KPP Brzeziny, droga K-72 w miejscowości Przecław. Namierzali ostatnio w niedzielę i poniedziałek po 20. Raz dla zmyłki Ceed po prawej stronie, a funkcjonariusz z laserem po lewej.
jojo - 5 Kwiecień 2013, 21:49

Tak się wykorzystuje potencjał lasera! :evil:



S8, miejscowość Zubki Duże, kierunek Katowice, ogr. 100km/h.

Doprecyzuję - operator stoi ZA ekranami i celuje w jadących z górki, jeszcze przed zakrętem. Radiowóz oczywiście schowany całkowicie w zatoczce osłoniętej ekranami (widać go dopiero w ostatniej chwili). Po celnym strzale, szybki powrót operatora przez dziurę w ekranach, chodniki, krawężniki, by zdążyć wyskoczyć na jezdnię przed ustrzeloną zwierzyną. :twisted:

kalex - 6 Kwiecień 2013, 08:42

A to nie ta miejscówka co na przystanku stoją? Czy przystanek jest za Tomaszowem Maz. :o
jojo - 6 Kwiecień 2013, 10:03

To jest przystanek, ale trochę wcześniej - zaraz za pierwszym węzłem za Rawą, w stronę Tomaszowa Maz.

LINK

OJCIEC - 6 Kwiecień 2013, 11:41

Niezły myśliwy. Ciekawe jak długo to wymyśliwał :grin:

Bardzo ciekawe info, jojo, dzięki :good:

kalex - 19 Kwiecień 2013, 21:49

W Kępnie dostali LTI <LR> . Kręcili się dzisiaj jak owsiki po miejscówkach wzdłuż drogi K-8. Aż sobie z ręki wyrywali, jak małe dzieci. Najlepsze, że na podszybiu leżał Rapid-2KA, jakby co - na wszelki wypadek :grin:
kalex - 1 Maj 2013, 20:49

Wieruszów jako miasto powiatowe także się załapał z rozdania na <LR> .
garny - 3 Maj 2013, 12:22

Wczoraj wrocławska Alfa (chyba B066) walczyła z laserem (najprawdopodobniej LTI 20.20) na wlocie od Warszawy (przystanek autobusowy Psie Pole). Czyżby nowa zabawka? :)
piotreg - 3 Maj 2013, 13:59

Teraz już wszystkie Komendy Powiatowe/Miejskie/Wojewódzkie mają na stanie <LR> .
tqmeh - 3 Maj 2013, 16:38

Do tego nie brakuje fantazji w ich stosowaniu...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group