Forum Mapy Fotoradarów

Gm. Prusice - Fotoradar przenośny

piotreg - 30 Listopad 2009, 08:44
Temat postu: Fotoradar przenośny
Gm. Prusice zatrudnia dwóch strażników.
Robią oni także pomiary z trzech nóg na terenie całej gminy!
Próg :arrow: +20.

Tylko w tym roku gmina zarobiła już pół miliona zł.

phonemaniac - 29 Styczeń 2010, 07:55

No to jadą z koksem dalej :P

Zamówienie na usługę ;)

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2010-01-28

Prusice: Przetarg nieograniczony na dzierżawę fotoradaru.

Numer ogłoszenia: 20601 - 2010; data zamieszczenia: 28.01.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Prusice, Rynek 1, 55-110 Prusice, woj. dolnośląskie, tel. 071 3126224, faks 071 3126229.

Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.prusice.iap.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Przetarg nieograniczony na dzierżawę fotoradaru..

II.1.2) Rodzaj zamówienia: usługi.

LINK

piotreg - 29 Styczeń 2010, 10:08

A ja myślałem, że oni mają swój! Dziwne, bo tyle już zarobili, więc mogliby już sobie kupić na własność.
piotreg - 4 Luty 2010, 12:18

I mają swój! O co chodzi?

Są szczęśliwym posiadaczem Fotorapida CM.

phonemaniac - 13 Kwiecień 2010, 10:15

A zamówienie wygrał:

Cytat:
(...)
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

K&K KONSULTING KRZYSZTOF KALINOWICZ, UL. MIKOŁOWSKA 117, 51-515 WROCŁAW, kraj/woj. dolnośląskie.

IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 245902,00 PLN (...)

WYNIK

piotreg - 13 Kwiecień 2010, 13:31

Firma widmo. Widomo czym oni dysponują?
piotreg - 2 Wrzesień 2010, 17:59

Dysponują Iskrą, a ustawiają się głównie w ciągu drogi K-5. Jeśli na poboczu dostrzeżecie białą Skodę Felicię, nr rej. DW 021KW to zaleca się prędkość zgodną z przepisami :!:
piotreg - 13 Wrzesień 2010, 17:07

Poznajecie :?: :-)


OJCIEC - 13 Wrzesień 2010, 18:11

Pukawka Rumcajsa na statywie od lampki nocnej :mrgreen:
pstryk - 13 Wrzesień 2010, 19:15

Dawaj na warsztat resztę materiału... :cool:
BluesW. - 13 Wrzesień 2010, 19:59

OJCIEC napisał/a:
Pukawka Rumcajsa na statywie od lampki nocnej :mrgreen:

Gdyby miszcz yoga z GW miał taki sprzęt, odrazu zdobyłby galaktykę :D
Tylko stołek byłby potrzebny :mrgreen:

OJCIEC - 13 Wrzesień 2010, 20:22

Yoga? To musi być ktoś z Gazety Wyborczej... :o :idea: :lol:
BluesW. - 13 Wrzesień 2010, 20:56

Ten sam co pisał o pijaczkach na skwerku :D
piotreg - 14 Wrzesień 2010, 06:17

Takie to małe, niepozorne...

Z większej odległości tego nie dostrzeżesz :!:
Wiedziałem, że 'to cuś' stoi na 331. km - w szczerym polu - i o mały włos bym to przejechał :!: :D
W krzaczorach pięknie schowany granatowy Peugeot 206, nr rej. DW 3342A, a w nim dwóch miłych gentelmanów ("w cywilu" - jeden niby powinien być strażnikiem gminnym i mieć na sobie mundur).
Pykali od 111km/h w obie strony (ogr. 90km/h).





Solidny statyw - na moje oko wcześniej był to zwykły stojak na odzież :-) Wyprodukowany za komuny :-)

Co taki pomiar ma wspólnego z bezpieczeństwem :?:
Równy jak stół asfalt, szczere pole...
I mimo, że Panowie z obsługi twierdzili, że trafili w tym miejscu Golfa III, który na budziku miał 200km/h, twierdzę, że Gm. Prusice jest nastawiona na zysk. Stali tam przeszło 8. godzin i kto wie, czy nadal tam nie czekają na tych z ciężką nogą :?: :o

lukaszr - 14 Wrzesień 2010, 08:09

Brak mi słów, a ręce same opadają.
OJCIEC - 14 Wrzesień 2010, 08:13

Rzeczywiście, z daleka jest nie do wypatrzenia. piotreg, miałeś prezerwatywę? Gdzie filmiki? :twisted:
piotreg - 14 Wrzesień 2010, 09:19

Jak na złość nie miałem żadnego sprzętu.
garny - 15 Wrzesień 2010, 22:48

Czy to cudo jak jest włączone to działa w trybie stałym czy jest jakoś aktywowane gdy cokolwiek znajdzie się w polu rażenia?
BluesW. - 16 Wrzesień 2010, 07:10

Sieje na kilka km aż głowa boli :D
OJCIEC - 16 Wrzesień 2010, 10:04

Powinni to wycofać ze względu na szkodliwość dla zdrowia oraz trzebienie okolicznej fauny i flory :lol:
kalex - 16 Wrzesień 2010, 21:27

Ale przynajmniej komary nie gryzą latem.
OJCIEC - 16 Wrzesień 2010, 21:37

:lol:
delpiero - 28 Wrzesień 2010, 10:30

Cytat:
Najdroższe zdjęcia przyślą z Urzędu w Prusicach

Fotoradary to urządzenia kontrolujące prędkość samochodu w danej chwili. Wprowadzone zostały w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz ukarania kierowców za nieprzepisową jazdę. W 2007 roku sejm znowelizował prawo o ruchu drogowym dając możliwość korzystania z fotoradarów przez straże miejskie. I wtedy zaczęło się…

Straż miejska jest powoływana przez władze Gminy, a bezpośrednią kontrolę nad nią posiada burmistrz bądź wójt. W 2009 roku taką straż powołano również w Gminie Prusice. Jej siedzibą stał się Urząd Miejski w Prusicach. Według wolnej encyklopedii wikipedia „Straż miejska ma na celu przede wszystkim ochronę spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej. Ma też czuwać nad porządkiem i kontrolować ruch drogowy (w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym, o wiele mniejszym niż policja)”. A jak jest u nas? Każdy widzi…

Wysyła się straż, która skrzętnie schowana po krzakach ustawia małe urządzenie rejestrujące na zielonym stojaku, by maksymalnie je zakamuflować. Sytuacja powtarza się dzień w dzień. Prosty odcinek drogi, krajowa „piątka”, najczęściej okolice za zjazdem do Pawłowa, teren niezabudowany, ograniczenie ustawowe 90km/h, ale czy to w takich miejscach powinny one stać? Dodam tylko, że 3 km dalej stoi maszt na fotoradar, który jest z kolei potrzebnym z powodu niebezpiecznego skrzyżowania.

Straż nie kontroluje dzikich wysypisk, porządków wieczorami w mieście, nieprawidłowo zaparkowanych samochodów itd. A warto tutaj dodać, że od 4 września br. weszła w życie nowa ustawa o zasadach ruchu i parkowania. I właśnie zadaniem straży miejskiej będzie wręczanie mandatów przede wszystkim za złe parkowanie oraz stawanie na chodnikach, czy też osiedlowych trawnikach. Prusicka straż nie wywiązuje się ze swoich zadań. Straż zabiera fotoradary i jedzie robić nam zdjęcia. Fotoradary, za których dzierżawę Gmina płaci krocie. Ciekawi mnie fakt, ile Straż Miejska wystawia mandatów innych niż te z fotoradarów?

O tym, iż fotoradary są wykorzystywane w sposób nieprawidłowy przez Straże Miejskie i Urzędy Gmin świadczy wszczęta właśnie kontrola Najwyższej Izby Kontroli, która będzie się przyglądać funkcjonowaniu i wykorzystywaniu fotoradarów przez w/w jednostki. NIK podejrzewa, iż fotoradary ustawiane są w miejscach, gdzie mogą zrobić najwięcej zdjęć, a nie w miejscach gdzie są najbardziej potrzebne. Ponadto sprawdzane będą sposoby zapłat za fotoradary firmom, od których są dzierżawione, gdyż znane są przypadki niejasnych form zapłaty za nie oraz łapówkarstwa.

Apeluję do WŁADZY! Jeżeli fotoradar jest JEJ jedynym pomysłem na łatanie dziur w budżecie, proszę zrezygnować… Chcemy inwestorów, którzy zostawią w naszej Gminie pieniądze, a nie zdjęć na facebook'a.
LINK
BluesW. - 28 Wrzesień 2010, 10:46

:???:

Prusacy już kiedyś pokazali na co ich stać, teraz kolej Na "Prusików" :D :idea:

Chyba trza się kopnąć na wycieczkę w tamte rejony :D

DarioG - 28 Wrzesień 2010, 10:53

Nie no to już jakaś paranoja.
piotreg - 28 Wrzesień 2010, 11:32

O ja pier...

To już jest masakra :!:

Mogę nazwać to po imieniu :?: Nie, bez sensu, bo automat i tak to wykropkuje...

Bravo :!:

Urządzenie oczywiście prawidłowo ustawione.

garny - 28 Wrzesień 2010, 21:42

A nie boją się, że im ktoś to podpier...?
pstryk - 28 Wrzesień 2010, 21:46

Na pierwszym zdjęciu widać jakieś auto tuż obok sprzętu :idea:
garny - 28 Wrzesień 2010, 21:55

Leśnik da radę :)
BluesW. - 29 Wrzesień 2010, 08:39

Gdyby Iskra stała tak, jak piotreg ich przyłapał, to wypadałoby szybko zapakować do samochodu i odjechać :)
Zawieźć do biura rzeczy znalezionych albo na policję i nagłośnić sprawę :D
Ale by chłopaki dostali po zadzie :P

W końcu nikt im chyba nie kazał oddalać się od sprzętu i chować po krzakach :)

Może zrobimy taki wypad do Prusic? :mrgreen:

piotreg - 29 Wrzesień 2010, 08:55

Działają na pewno w każdy poniedziałek rano!
Zemin - 18 Październik 2010, 12:51

W obstawie jest najczęściej biała Skoda Felicja, jest schowana w krzakach. Droga jest prosta i mało kto tam jedzie z dozwoloną. Widziałem ich co najmniej kilka razy. Z tego co wiem, stoją prawie codziennie.
piotreg - 18 Październik 2010, 13:11

Myślę, że mają stały grafik pracy. Na pewno (?) nie robią w piątki... :o
Zemin - 18 Październik 2010, 22:57

Jak pierwszy raz jechałem i na CB trąbili, że na bodajże 331 km jest fotoradar, to przejechałem, wróciłem żeby zobaczyć na własne oczy i powiem szczerze, że się wk******, że już taką szopkę odpalają.
piotreg - 19 Październik 2010, 07:48

Prusice rzeczywiście przeginają pałę. Mówi o tym cały dolny śląsk. Gdziekolwiek nie przycupnę, celem zrobienia zdjęć, zawsze - w przypadku luźnej rozmowy - funkcjonariusze śmieją się z Prusic. A pobliska Trzebnica to się do nich nie przyznaje - "My ich nie znamy..."
OJCIEC - 19 Październik 2010, 09:45

piotreg napisał/a:
A pobliska Trzebnica to się do nich nie przyznaje - "My ich nie znamy..."

:lol:
No tak, sąsiadów jak rodziny - się nie wybiera :grin:

garny - 14 Grudzień 2010, 10:28

Nasz Flotomistrz dostał właśnie 200 zł od SM Prusice za niewskazanie :)
piotreg - 14 Grudzień 2010, 10:49

Nie kumam...
garny - 14 Grudzień 2010, 13:46

No tak doniosłem, dla formalności :)
piotreg - 14 Grudzień 2010, 15:48

Aaaaa... ktoś od Ciebie z firmy :?: :o
garny - 14 Grudzień 2010, 20:50

Tak, kierownik floty - on z założenia bierze na klatę wszystkie kwoty bez punktów, ma na to fundusz :)
jojo - 14 Grudzień 2010, 21:06

garny napisał/a:
Nasz Flotomistrz dostał właśnie 200 zł od SM Prusice za niewskazanie :)

Wklejam z dysku, ale to chyba gdzieś z forum znalazłem, uzasadnienie jakiegoś wyroku sądu. Może się przyda :razz:

Cytat:
"(...) Z przepisu art. 129 b ust. 1 - 4 ustawy z dnia 20.06.1997 r. (t.j. Dz. U. Nr 108, poz. 908 z 2005 r. z póź. zm.) prawo o ruchu drogowym, który określa kompetencje straży gminnych w zakresie kontroli ruchu drogowego (vide: odesłanie z ustawy o strażach gminnych zawarte w art. 11 ust 1 pkt 2) nie wynika jednak, aby straż gminna poza uprawnieniem do poszukiwania sprawcy wykroczenia przekroczenia prędkości, w ramach czynności wyjaśniających, w przypadku nie udzielenia informacji, miała uprawnienie do kierowania przeciwko niemu wniosku o ukaranie i popieranie go w charakterze oskarżyciela publicznego.

Uprawnienia straży gminnych ograniczone zostały jedynie do kontroli ruchu drogowego i czynności ściśle określonych w art. 129 b ustawy prawo o ruchu drogowym. Jednakże przepis ten (art. 129 b ustawy prawo o ruchu drogowym) nie nadaje strażom gminnym uprawnień do występowania w charakterze oskarżyciela publicznego z wnioskiem o ukaranie do sądu przeciwko właścicielowi - posiadaczowi pojazdu, w ramach ujawnienia się okoliczności objętych dyspozycją art. 78 ust. 4 ustawy prawo o ruchu drogowym, czy też art. 65 § 2kw. (...)"

LINK - tu też coś w temacie.

BluesW. - 15 Grudzień 2010, 06:52

garny napisał/a:
Tak, kierownik floty - on z założenia bierze na klatę wszystkie kwoty bez punktów, ma na to fundusz :)

Gdzieście go znaleźli? :D
Tylko pozazdrościć :)

garny - 15 Grudzień 2010, 15:59

Pracuje już długo - fundusz ma z Zarządu :)
garny - 23 Kwiecień 2012, 22:27

<SM> Prusice strikes again! W ostatnich dniach znaki o okresowej kontroli <FR> na wskazanym odcinku pojawiły się we wsiach/miejscowościach WILKOWA oraz ŚWIERZÓW.
piotreg - 14 Sierpień 2012, 13:55

Uwaga także w Jagoszycach:
piotreg - 25 Maj 2015, 22:30

Droga lokalna Prusice - Oborniki Śl. Miejscowość Wilkowa Wlk.

-> kier. Prusice

Znak łatwo przeoczyć.





-> kier. Oborniki Śl.

Tutaj jest git, choć zielona tablica lekko się obróciła.


piotreg - 25 Maj 2015, 22:33

Ta sama droga, kolejna miejscowość.

Gola - kier. Prusice



- kier. Oborniki Śl.

I zaś "jaja". Znak łatwo przeoczyć.





Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group