Forum Mapy Fotoradarów

Czechowice-Dziedzice - Fotoradary stacjonarne

piotreg - 20 Październik 2009, 12:12
Temat postu: Fotoradary stacjonarne
Czechowice-Dziedzice obstawiają maszty z Ostrowi Mazowieckiej pod urządzenie Fotorapid C/CM (pasmo K - 24,125 GHz)

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Czechowice-Dziedzice

Droga K-1

- tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Katowic, ogr. (70) /zdemontowany/
- przy skrzyżowaniu z ul. Ligocką, jadąc w kierunku Bielska-Białej, ogr. (70)
- przy skrzyżowaniu z ul. Ligocką, jadąc w kierunku Katowic, ogr. (70)

Centrum:

- ul. Węglowa, jadąc w kierunku centrum, ogr. (50) /zdemontowany/

piotreg - 8 Czerwiec 2011, 17:23

Dzisiaj goniłem "jedynką" przez Czechowice-Dziedzice i mam pytanie - czy ten maszt przypadkiem nie został zdemontowany :?: :o

A może po prostu go nie dostrzegłem :?: :o

Droger, pomóż :D

piotreg - 8 Czerwiec 2011, 20:41

Przy okazji cyknąłem maszt, który co prawda na mapie już wisiał i był cyknięty nawet z perspektywy "jestem hardcorem", jednak była to sesja z telefonu, więc czemu by się nie wgramolić na pas zieleni z aparatem...

Dokładnie jest to ten:

Cytat:
- tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Katowic, ogr. (70)

Maszt jest usytuowany bliżej wlotu do miasta, jadąc od strony B-B.

piotreg - 6 Lipiec 2011, 19:32

piotreg napisał/a:
Dzisiaj goniłem "jedynką" przez Czechowice-Dziedzice i mam pytanie - czy ten maszt przypadkiem nie został zdemontowany :?: :o

Jednak ostatnio go przeoczyłem. :D

piotreg - 6 Lipiec 2011, 19:33

Przy skrzyżowaniu z ul. Ligocką, jadąc w kierunku Katowic:
piotreg - 22 Styczeń 2014, 13:54

Userów z Bielska-Białej i okolic proszę o info na temat powyższych masztów. Czy któryś z nich został wpięty do systemu CANARD? Czy któryś z nich został przemalowany bez wpięcia do centralnego systemu?
spit - 24 Styczeń 2014, 18:13

piotreg napisał/a:
- tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Katowic, ogr. 70 km/h

<FR> na skrzyżowaniu K-1 z ul. Legionów wpięty w system, zawsze aktywny i ustawiony w kierunku Katowic. Ten za znakiem "Kopalnia Silesia" wciąż szary i nie spotkałem się z jego aktywnością.

spit - 24 Styczeń 2014, 19:21

Natomiast <FR> za znakiem "Rafineria" w kierunku Bielska-Białej jest wpięty do systemu i aktywny.
piotreg - 24 Styczeń 2014, 22:18

Dzięki za info. Naniosę Twoje uwagi na mapę foto.
piotreg - 1 Luty 2014, 13:43

To Ty poległeś? :D Jak widać nie wszystkie wpięte do systemu CANARD nie sieją...
Damii - 1 Luty 2014, 16:16

Nie, to nie mój filmik. :razz:
piotreg - 1 Luty 2014, 18:04

I dobrze! Forumowiczowi nie wypada wspierać budżetu Państwa w taki sposób! :twisted: Są inne, lepsze sposoby! Można np. pić polską wódkę i tym samym popierać polski przemysł i wspierać budżet Państwa. :D
OJCIEC - 1 Luty 2014, 18:34

piotreg napisał/a:
Można np. pić polską wódkę i tym samym popierać polski przemysł i wspierać budżet Państwa. :D

Popieram tę patriotyczną postawę. Tzn. poprę ją za jakąś godzinkę, dwie. :grin:

spit - 3 Luty 2014, 21:53

Ten z filmu jest ustawiony w kierunku Bielska Białej. Wychodzi na to, że zdjęli "Rafinerię". :smile:
Damii - 12 Wrzesień 2014, 20:33

piotreg napisał/a:
Przy skrzyżowaniu z ul. Ligocką, jadąc w kierunku Katowic (...)

W lokalnym radiu mówili, że od dzisiaj zaczął działać :!: Od dłuższego czasu stał tam nowy maszt bez puszki, podobnie jak w kilku innych miejscach na drodze K-1, o czym już pisałem w stosownych tematach. Kolejny został też uruchomiony w Pszczynie, ale nie wiem jeszcze gdzie dokładnie. Czyli między Bielskiem a Tychami mamy już pięć aktywnych puszek, z czego trzy w samych Czechowicach. A sądząc po nowych pustych słupach, zanosi się na więcej. Mają rozmach... :grin:

piotreg - 13 Wrzesień 2014, 10:05

Damii, potrzebne mi są konkrety, inaczej ciężko mi będzie nanieść zmiany na mapę foto.
Domyślam się, że na "jedynce" pojawiły się, w miejsce ZURADÓW, MRCD. :o

Damii - 13 Wrzesień 2014, 12:45

Na pewno ten, który zacytowałem działa od wczoraj:



Wszystkie nowe maszty są ustawiane w miejscu starych ZURAD'ów. Informację o reszcie udzielę z czasem, jak tam będę przejeżdżał, bo jest tego już tyle, że sam się w tym nie łapię. :facepalm: :mrgreen:

piotreg - 13 Wrzesień 2014, 13:08

A może posiłkując się mapą foto, przypomnisz sobie, gdzie ustawione zostały nowe puchy?

Rozumiem, że masz na myśli MRCD:


Damii - 14 Wrzesień 2014, 18:46

Tak się świetnie złożyło, że dzisiaj miałem interesy w tamtych okolicach, więc skorzystałem z okazji, aby zbadać całą sytuację i ku mojemu zdziwieniu we wspomnianym przeze mnie miejscu, zastałem coś takiego. :mrgreen: :shock: Na pierwszym zdjęciu skrzyżowanie z ul. Legionów w kierunku Katowic. Działa od dawna. Na kolejnych ten nowy, rzekomo działający już, przy skrzyżowaniu z ul. Ligocką w kierunku Katowic. :grin: Na dwóch ostatnich zdjęciach ten z filmu, w stronę Bielska na tym samym skrzyżowaniu. W Pszczynie na tych słupach też już są zamontowane dwa takie, również owinięte folią, ale o tym w stosownym temacie.
małymobil - 18 Wrzesień 2014, 16:44

To ja dodam takie w locie ode mnie.
Damii - 8 Październik 2014, 09:09

Ten przy skrzyżowaniu z Ligocką już nie ma folii, więc pewnie działa.
piotreg - 8 Październik 2014, 14:17

A ten na ul. Węglowej jeszcze stoi?
spit - 13 Październik 2014, 21:25

Przy Ligockiej w kierunku Katowic.
meggi44 - 19 Maj 2015, 11:10

Fotoradaru na ul. Węglowej nie ma. Informacja z Policji w Czechowicach-Dziedzicach.
piotreg - 19 Maj 2015, 12:19

To fotka na wieczną pamiątkę i buźka, pa.

A nie był to maszt <SM> ?

piotreg - 11 Sierpień 2015, 19:50

meggi44 napisał/a:
Fotoradaru na ul. Węglowej nie ma. Informacja z Policji w Czechowicach-Dziedzicach.

Potwierdzam. Przejeżdżałem ul. Węglową. Na całym jej odcinku nie ma masztu, nie ma też znaków D-51 informujących o możliwym pomiarze fotoradarem przenośnym.

piotreg - 15 Sierpień 2015, 20:18

spit napisał/a:
Przy Ligockiej w kierunku Katowic.

piotreg - 15 Sierpień 2015, 20:22

I w stronę Bielska-Białej:
piotreg - 15 Sierpień 2015, 20:32

Cytat:
- tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Katowic, ogr. (70)

indja - 17 Lipiec 2016, 11:01

Które radary są teraz aktywne w Czechowicach? Wybieram się tam, a nie chce się naciąć niepotrzebnie.
małymobil - 17 Lipiec 2016, 18:12

Wszystkie trzy żółte poprzedzone znakami <FR> . Dozwolona (70) .
piotreg - 9 Czerwiec 2020, 15:13

GITD podsumował pierwszy kwartał 2020 roku - 609 zdjęć. Tylko który? :D

Link

piotreg - 22 Marzec 2022, 15:33

Wyeksploatowane "canarki" firmy Zurad będą wymieniane na francuskie MESTA Fusion RN. W Czechowicach-Dziedzicach przed skrzyżowaniem z ul. Ligocką już niebawem stanie "francuska wieża".

Więcej na temat samego urządzenia tutaj.

piotreg - 8 Sierpień 2022, 22:12

indja napisał/a:
Które radary są teraz aktywne w Czechowicach?

Najlepszy w pierwszej połowie 2022 r. cyknął 1090 zdjęć, najgorszy zrobił... 4 zdjęcia - 0,02 zdjęcia na dobę!!!

małymobil - 15 Wrzesień 2022, 20:15

Na powrocie rozejrzę się tu dokładniej, ale widziałem tylko dwie sztuki tu. Jeden CD i jeden CM. Nie było tego na rozdzielającym pasie zieleni, ale jeszcze to raz sprawdzę.
piotreg - 16 Wrzesień 2022, 08:07

Tak będzie najlepiej. Bo ja właśnie przygotowuję aktualizację mapy foto, dlatego potrzebuję sprawdzone info.

Wg mapy <itd> został tylko jeden - MRCD (wlot od strony B-B):



I to ma być jeden jedyny aż do eski.

małymobil - 17 Wrzesień 2022, 18:51

Cytat:
- tuż przed skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną, jadąc w kierunku Katowic, ogr. (70)

Ten wycięty. Pozostałe są z czego CM pusty.

piotreg - 6 Kwiecień 2023, 08:53

W Czechowicach-Dziedzicach przy skrzyżowaniu z Ligocką przewidziana jest wymiana masztu. <itd> planuje montaż drugiego urządzenia MRCD.
małymobil - 2 Czerwiec 2023, 21:17

piotreg napisał/a:
W Czechowicach-Dziedzicach przy skrzyżowaniu z Ligocką przewidziana jest wymiana masztu. <itd> planuje montaż drugiego urządzenia MRCD.

Fotobadziew aut, już stoi wieża pod Multanovę.

piotreg - 3 Czerwiec 2023, 12:30

małymobil napisał/a:
Fotobadziew aut, już stoi wieża pod Multanovę.

Nie Multanovę, tylko MRCD. :cool: Już odpalony - nr seryjny urządzenia: 593-072-73284, z legalizacją ważną do 30 czerwca 2024 r.

piotreg - 5 Czerwiec 2023, 08:10

Cytat:
Nowy fotoradar na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach



Kierowcy jeżdżący krajową jedynką powinni mieć się na baczności. Nowa "żółta skrzynka" została już odsłonięta. Czy działa? Tego oficjalnie jeszcze nie wiemy.


Wiosną bieżącego roku CANARD, komórka organizacyjna Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, poinformowała o inwestycjach w nowoczesny sprzęt. Stare fotoradary sukcesywnie są zastępowane przez nowsze, doskonalsze modele.

Nowoczesna technologia dotarła już także w nasz region. Aparatura zainstalowana została na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach, przed skrzyżowaniem z ul. Ligocką jadąc w kierunku Bielska-Białej. Na ten moment nie wiemy czy fotoradar zaczął już działać. Wysłaliśmy zapytanie do jego zarządcy.

Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień. - o takiej funkcjonalności można przeczytać na stronie CANARD.

Link


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group