Forum Mapy Fotoradarów

Iława - Videorejestratory

phonemaniac - 16 Październik 2009, 20:01
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KPP Iława

- błękitna Skoda Superb II, nr rej. NIL 18VY - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/
- granatowe BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. NOS 43692 (wcześniej NIL 56452) - kamera przód i tył
- granatowy Opel Vectra C, nr rej. NBR F374 /zdjęty ze służby/


Witam. :)

Dzisiaj ruszyłem trochę po okolicy zrobić zdjęcia fotoradarom do mapy i trafił mi się rodzynek po drodze. :D

Niestety fotek przodu misiaczki nie dały zrobić. :( Ale zawsze dobre i tyle. ;)

Silnik: 1.9 CDTI
Kamera: 1 kamera przód
Sprzęt: POLCAM

Misial - 16 Październik 2009, 22:22

Następnym razem będzie inna obstawa auta i pozwolą, tak samo miałem z nakielską Vectrą. :wink:
lukaszr - 16 Październik 2009, 22:23

A co oni robili w lesie? :wink:
piotreg - 16 Październik 2009, 22:31

Przód akurat przyszedł do mapy:

Takiego ligowca nadesłał mi Sygnettoo.

lukaszr napisał/a:
A co oni robili w lesie? :wink:

Na grzyby wpadli... :-)

phonemaniac - 16 Październik 2009, 23:11

lukaszr napisał/a:
A co oni robili w lesie? :wink:

Akurat wracałem z Iławy do Ostródy przez Lubawę jak się z nimi minąłem... no to w pościg za nimi (mina żonki bezcenna), w końcu na radiu usłyszałem, że trzymają w lesie małego mobila, więc pognałem za nimi do tego właśnie lasu. :D Chwilę później na radiu:

Cytat:
Uwaga, niebieska Vectra na drodze do Iławy trzyma 2 małe mobile

Tym jednym byłem ja. ;)

piotreg - 17 Październik 2009, 09:55
Temat postu: Re: IŁAWA - videorejestratory
phonemaniac napisał/a:
Silnik: 1.9 CDTI
Kamera: 1 kamera przod
Sprzęt: POLCAM

Kalexa nie dogonią. :P

phonemaniac napisał/a:
Akurat wracałem z Iławy do Ostródy przez Lubawę jak się z nimi minąłem... no to w pościg za nimi (mina żonki bezcenna), w końcu na radiu usłyszałem, że trzymają w lesie małego mobila, więc pognałem za nimi do tego właśnie lasu. :D

Postawa godna naśladowania. Cieszę się jak nie wiem co. :-)

phonemaniac - 18 Październik 2009, 20:57

Chciałem jeszcze ze swojej strony dodać, że miśki wspomniały, że jest to jedyny sprzęt pościgowy w powiecie iławskim. Często słyszałem na CB, że są do spotkania na drodze K-15 od Sampławy do Lubawy oraz na DW nr 536 (trafiona przeze mnie w lesie za Rodzonym) z Iławy do Sampławy.
piotreg - 3 Luty 2011, 22:27

Cytat:
Nowe Skody Superb → KPP Iława:

- błękitna Skoda Superb, nr rej. NIL 18VY - kamera przód i tył

Źródło: www.gazetaolsztynska.pl

delpiero - 12 Luty 2011, 08:43

Cytat:
Skoda na piratów drogowych

Od wczoraj policjanci z ruchu drogowego w Iławie patrolują ulice w nowej skodzie superb sedan 3,6 FSI 4×4. Koszt pojazdu to prawie 137 tyś zł. Dziś miała miejsce oficjalna prezentacja nowego radiowozu.


„Mała komenda na kołach – to super nowoczesny radiowóz, który w pełni zostanie wykorzystany przez policjantów w Iławie. Skoda superb sedan 3,6 FSI 4×4, ma pojemność silnika 3597 cm, moc – 191 kw, maksymalną prędkość 250 km/h. Jego przyspieszenie – 6,5 s. Samochód posiada automatyczną skrzynie biegów, silnik zasilany benzyną bezołowiową. Na wyposażeniu auto ma także umieszczone za tylną szybą pojazdu ledowe tablice świetlne do wysyłania poleceń przykładowej treści „STOP POLICJA”, ” JEDŹ ZA MNĄ” , videorejestrator, zestaw komputerowy z drukarką i oprogramowaniem. Wartość samochodu to 136 700,00 zł.
- Koszt tego pojazdu jest taki sam jak stojącego przy drodze radaru. Radiowóz może przemieszczać się w wiele miejsc powiatu i spełnia różne funkcje policyjne – mówi Sławomir Nojman, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Warto dodać, ze w aucie wbudowane jest urządzenie cb. To powoduje, ze nasi funkcjonariusze doskonale wiedzą co się dzieje na drogach powiatu i gdzie zaskoczyć kontrolą. Kierowcy muszą zwolnić bo tylko wczoraj udało się nam zatrzymać dziesięciu piratów drogowych... O ucieczce nie ma mowy. Nowy radiowóz niewiarygodnie przyspiesza i w parę sekund jest już za pojazdem. Videorejestrator śledzi poczynania kierowców z przodu i z tyłu. Kamery są umieszczone w dobrze sprecyzowanych miejscach.

Dziś będziemy testować nowa skodę z policjantami. Wkrótce zapraszamy na relacje video.
LINK
piotreg - 12 Luty 2011, 10:06

Jest pięknie - auta idą zgodnie z tablicami... :D
delpiero - 27 Lipiec 2011, 17:27

Cytat:
Uciekał motorem przed policją 175 km/h. Wiózł pasażerkę

Z pasażerką na siedzeniu i prędkością 175 km/h motocyklista spod Susza uciekał przed nieoznakowanym radiowozem policji. Mężczyzna nie zatrzymał się na wezwanie gdy popełnił drogowe wykroczenie. Po kilkuminutowym pościgu został ujęty. Wtedy okazało się, że jest poszukiwany za kradzież.

Do zdarzenia doszło 22 lipca (piątek) przed południem. Na ul. Sienkiewicza w Iławie patrolujący drogi nieoznakowany radiowóz policji z wideorejestratorem został nieprzepisowo wyprzedzony (na podwójnej ciągłej) przez motocykl. Funkcjonariusze ruszyli za kierowcą i wezwali go do zatrzymania się. Motocyklista, z którym podróżowała pasażerka, nie zareagował i zaczął uciekać drogą wojewódzką nr 521 w kierunku Susza.

- Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierujący motorem mężczyzna nie reagował na sygnały policjantów wzywające do zatrzymania, ciągle przyśpieszał i nie dawał się wyprzedzić. W trakcie ucieczki kierujący stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym innym kierowcom. Wiele razy wymuszał pierwszeństwo, wyprzedzał w miejscach niebezpiecznych - mówi st. sierż Joanna Kwiatkowska z biura prasowego iławskiej policji.

Po kilku kilometrach pościgu motocyklista wjechał w drogę gruntową we wsi Szczepkowo i się przewrócił.

- Następnie podjął próbę ucieczki pieszo, ale po kilku metrach został zatrzymany przez policjantów - dodaje Joanna Kwiatkowska.

Był poszukiwany za kradzież paliwa

W trakcie zatrzymywania kierowca był agresywny i znieważył policjantów słowami wulgarnymi. Okazało się też, że uciekinier to 24-letni Paweł I. mieszkaniec małej miejscowości pod Suszem w powiecie iławskim. Szybko wyszło na jaw, dlaczego pirat drogowy uciekał przed policją. Otóż od ponad tygodnia był poszukiwany za kradzież paliwa z jednej z iławskich stacji benzynowych (miało do tego dojść 13 lipca).

- 24-latek był trzeźwy jednak podczas ucieczki złamał kilkanaście przepisów ruchu drogowego, za które dostanie karę grzywny. W związku z popełnieniem łącznie kilkunastu wykroczeń drogowych, znieważeniu funkcjonariuszy, a także kradzieży ponad 90 litrów paliwa Paweł I. będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Iławie - kończy Joanna Kwiatkowska.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, zaś za znieważenie funkcjonariusza policji Kodek Karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
LINK
pstryk - 27 Lipiec 2011, 18:12

Aż się spociłem oglądając ten pościg. :shock:
SpeedControl - 28 Lipiec 2011, 14:50

Policjanci też ryzykowali. :shock: W normalnym tempie wygląda to tak:


Fear - 16 Wrzesień 2011, 07:10

:arrow: Skoda, nr rej. NIL 18VY
phonemaniac - 12 Sierpień 2012, 20:20

Hejka. :)

Dzisiaj widziałem w Elblągu Iławską Viki, czyżby jakieś przeszeregowania? Niestety była bez kamerki.

delpiero - 16 Sierpień 2012, 16:37

Cytat:
Wypadek pod Iławą. Cztery osoby w szpitalu!
LINK
Fear - 4 Wrzesień 2012, 19:18

:arrow: błękitna Skoda Superb II, nr rej. NIL 18VY

Cała galeria zdjęć - kilk.

delpiero - 16 Lipiec 2013, 12:18

Cytat:
Podsumowanie policyjnej Akcji "Prędkość".

Iławscy policjanci po raz kolejny na drogach naszego powiatu przeprowadzili działania „Prędkość”. Mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, ograniczenie ilości wypadków i kolizji. Przekroczenie dozwolonej prędkości, to szczególnie niebezpieczna i niestety nagminna forma zachowań kierowców, a przede wszystkim jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

Policjanci z Iławy podsumowali wyniki Akcji „Prędkość” przeprowadzonej w miniony piątek na terenie powiatu iławskiego. W ramach akcji policjanci skontrolowali w sumie 31 pojazdów poruszających się po naszych drogach. W 12 przypadkach policjanci odnotowali przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących samochodami osobowymi i ciężarowymi a w jednym przypadku dodatkowo kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na tych kierujących zostały nałożone mandaty karne w wysokości od 100 do 500 zł i doliczone punkty karne za przekroczenie dozwolonej prędkości na danym odcinku drogi. W ramach akcji po drogach powiatu iławskiego poruszała się też Skoda Superb wyposażona w videorejestrator. Videorejestrator pracował w sumie 11,5 godziny rejestrując kierowców przekraczających prędkość samochodami osobowymi, ciężarowymi i motorowerami. Akcja miała na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego, a w szczególności korzystania z nich z dozwoloną prędkością jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zaistnienia kolizji i wypadków drogowych. Już wkrótce kierowcy mogą spodziewać się kolejnej tego typu akcji.

Źródło: www.ilawa.policja.gov.pl

autogaz1984 - 7 Październik 2014, 14:15

:arrow: Superb, nr rej. NIL 18VY



powiat998.pl

Cytat:
Uniknął zderzenia z radiowozem, wjechał w Skodę. Dwie osoby zginęły

Dwie osoby zginęły w czołowym zderzeniu na drodze krajowej nr 16, niedaleko Iławy. Kierujący samochodem renault zjechał na przeciwległy pas jezdni i prawie zderzył się z nieoznakowanym radiowozem, a następnie doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem skoda. W wypadku zginęli obaj kierowcy. Policjanci, którzy ruszyli w pościg za niebezpiecznie jadącym autem, byli pierwsi na miejscu wypadku.

Link + Video

Tajnyobserwator - 7 Październik 2014, 14:26

Pewnie już niedługo. :)
euros - 9 Sierpień 2015, 17:09


Sygnettoo - 9 Sierpień 2015, 17:28

Aż żal oglądać tego gościa co to nagrywał...
piotreg - 11 Sierpień 2015, 14:38

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Żal mi gościa.
autogaz1984 - 4 Listopad 2015, 20:42

:arrow: Superb, nr rej. NIL 18VY w sierpniu nadal aktywna. :wink:



www.youtube.com

Sygnettoo - 4 Listopad 2015, 21:59

A na chwilę obecną 330 tysięcy na karku. :sad:
piotreg - 5 Listopad 2015, 12:04

W 4 lata 330 tys.? Dużo jeżdżą...
phonemaniac - 15 Listopad 2015, 14:06



LINK

Sygnettoo - 23 Listopad 2015, 16:24

euros napisał/a:

Pan nagrywał policjantów, więc w momencie zatrzymania Policjanci postanowili ponagrywać jego. :D Prawowity obywatel mówi co mają robić policjanci, a sam ma plantację w piwnicy. :D

Cytat:
Iławscy policjanci ujawnili plantację marihuany



27-letni mieszkaniec Iławy usłyszał zarzuty uprawy oraz udzielania marihuany. W zajmowanym przez niego pomieszczeniu funkcjonariusze ujawnili 13 krzaków konopi oraz susz roślinny.


Iławscy policjanci z Wydziału Kryminalnego pod zarzutem uprawy oraz udzielania narkotyków zatrzymali 27–letniego Mateusza K. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez sprawcę funkcjonariusze odkryli plantację marihuany. Zabezpieczono łącznie 13 krzaków konopi oraz susz roślinny.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Iławy zarzutów. W trakcie składanych wyjaśnień sprawca przyznał się do nielegalnej uprawy oraz udzielania narkotyku.

Okazało się też, że 27–latek kilka miesięcy temu był zatrzymany za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna otrzymał wtedy za popełnione przestępstwo wyrok więzienia w zawieszeniu. Teraz natomiast czeka go 18 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.


Link

piotreg - 24 Listopad 2015, 12:54

Policja - Mateusz 2:1! :lol:
euros - 25 Listopad 2015, 20:38

Z facebooka:
phonemaniac - 26 Listopad 2015, 09:36



LINK

delpiero - 20 Kwiecień 2016, 19:12

Cytat:
Wideorejestrator policyjnej skody nagrał prawie 3 tysiące wykroczeń

W ostatni wtorek na ulicach Iławy i drogach powiatu iławskiego policjanci prowadzili akcję "Prędkość". Zatrzymanie do kontroli skończyło się mandatem dla 34 kierowców. Ogółem w roku 2015 na terenie powiatu iławskiego wyposażona w wideorejestrator policyjna Skoda Superb zarejestrowała 2 782 wykroczenia drogowe.

Wczoraj policjanci na terenie powiatu iławskiego przeprowadzili akcję pod nazwą "Prędkość".

- Przy pomocy urządzeń pomiarowych oraz samochodu z wideorejestratorem policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach całego powiatu iławskiego. Kontroli można było spodziewać się wszędzie. Działania policjantów miały na celu przypomnienie użytkownikom naszych dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowanie "piratów drogowych" stwarzających niebezpieczne sytuacje na naszych drogach poprzez rzetelne naliczenie punktów karnych za poszczególne ujawnione wykroczenia drogowe - wyjaśnia sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

Łącznie policjanci skontrolowali 82 pojazdy. Kierujący pojazdami, którzy zostali zatrzymani przez policjantów podczas jazdy z nadmierną prędkością, a było ich 34, otrzymali mandaty karne. Funkcjonariusze sporządzili też jeden wniosek o ukaranie do sądu.

- Takie kontrole mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną poważnych wypadków - dodaje Joanna Kwiatkowska.

Źródło: www.infoilawa.pl

delpiero - 19 Sierpień 2016, 15:13

Cytat:
Cofając, najechał na nieoznakowany policyjny radiowóz



Mandatem został ukarany sprawca stłuczki z udziałem nieoznakowanego radiowozu, do jakiej doszło na terenie stacji paliw przy ulicy Sienkiewicza w Iławie. Kierujący samochodem marki renault nieostrożnie cofając, najechał na zaparkowaną policyjną skodę.

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę, 14 sierpnia około godziny 16:00. Pierwszą informację otrzymaliśmy od internauty, a policja potwierdza, że rzeczywiście doszło do drobnego incydentu drogowego z udziałem nieoznakowanej policyjnej skody.

- Do zdarzenia doszło w czasie czynności prowadzonych przez policjantów wobec innego uczestnika ruchu drogowego - wyjaśnia st. asp. Mirosław Kowalski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. - Na terenie stacji paliw Orlen kierujący samochodem marki renault wykonując manewr cofania, doprowadził do najechania na unieruchomiony pojazd policyjny marki skoda superb. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Źródło: www.infoilawa.pl

piotreg - 23 Styczeń 2017, 22:59

Fot. gazeta.policja.pl
piotreg - 13 Sierpień 2017, 09:33

http://elightbars.pl napisał/a:
Skoda wycofana.

piotreg - 7 Lipiec 2019, 03:04

Po dwóch latach przerwy do KPP Iława wraca videorejestrator :arrow: czarne BMW 330i Gran Turismo xDrive.
piotreg - 12 Lipiec 2019, 09:26

Nowe GT będzie czarne na "NIL".
piotreg - 12 Lipiec 2019, 23:24

:arrow: czarne BMW 330i Gran Turismo xDrive, nr rej. NIL 56452 - kamera przód i tył
delpiero - 8 Wrzesień 2019, 10:45

:arrow: NIL 56452
delpiero - 24 Listopad 2019, 14:17

:arrow: NIL 56452
kali - 24 Styczeń 2020, 22:20

:arrow: NIL 56452
delpiero - 17 Luty 2020, 12:49

:arrow: NIL 56452
kali - 17 Luty 2020, 22:33

Ona nie jest przypadkiem niebieska/granatowa?
delpiero - 7 Kwiecień 2021, 08:07

:arrow: NIL 56452
delpiero - 12 Luty 2022, 12:44

:arrow: NIL 56452
małymobil - 17 Luty 2022, 12:21

Iława nagrywa przy pomocy Videorapid 2A nr 291.
piotreg - 27 Maj 2022, 08:33

delpiero napisał/a:
:arrow: NIL 56452

Już nie NIL a NOS 43692... nastąpiła, co w województwie warmińsko-mazurskim jest rzadko stosowaną praktyką, zmiana tablic.

małymobil - 8 Grudzień 2023, 10:43

NOS 43692 cały czas aktywna na rejonie.
małymobil - 5 Kwiecień 2024, 11:33

BMW NOS 43692 jest aktywne na rejonie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group