Forum Mapy Fotoradarów

Sosnowiec - Videorejestratory

piotreg - 7 Październik 2009, 10:23
Temat postu: Videorejestratory
Cytat:
KMP Sosnowiec

Nieoznakowane:

- biała Kia Stinger GT, nr rej. SO 7075R (wcześniej SH 2683C) - kamera przód i tył /oddelegowana do KAP KWP Katowice/
- brązowe BMW 330i xDrive, nr rej. WX 4711A (wcześniej SZ 8647K) - kamera przód i tył
- czarny Opel Astra V, nr rej. WE 7L172 (wcześniej SO 9873L) - kamera przód i tył
- czarny Opel Vectra C, nr rej. SO 13011 /zdjęty ze służby/
- grafitowa Skoda Superb III, nr rej. SK 381HX - kamera przód i tył /oddelegowana do KAP KWP Katowice/
- srebrny Opel Vectra C, nr rej. SK 3882N - kamera przód i tył /zdjęty ze służby/

Oznakowany:

- Alfa Romeo 159, nr rej. HPP S099 - nr boczny P851 - kamera przód i tył /zdjęta ze służby/

piotreg - 3 Listopad 2009, 08:49

Uwaga także na błękitną Skodę Octavię, nr rej. SO 13098.
agnes - 3 Listopad 2009, 16:46

PO w Sosnowcu? :shock: Za niedługo trzeba będzie jeździć zgodnie z przepisami chyba. :(
piotreg - 4 Listopad 2009, 08:36

Upsss. SO! Już poprawiłem. Sorry za literówkę!

SO 13098. :-)

piotreg - 4 Listopad 2009, 09:05

Mam też nieoficjalną i niepotwierdzoną informację... Vectra ponoć zmieniła blaszki. Wyglądajcie tam za nią!
spit - 5 Listopad 2009, 18:33

Złapałem ich, blaszki bez zmian, wersja nieoficjalna i niepotwierdzona jest nieaktualna. Mają się dobrze, a nawet wzięli się do roboty. :D Ustawili się dziś (05.11.2009) na drodze K-94 w kierunku Krakowa tuż za przejściem dla pieszych z sygnalizacją na wysokości Auchan w Sosnowcu.
piotreg - 5 Listopad 2009, 18:47

Dzięki! Dlatego też wstrzymałem się ze zmianami na mapie!
Elite - 16 Luty 2010, 20:09

Zdj. znalezione na necie na jednym z for...
piotreg - 3 Maj 2011, 09:00

Zgłoszenie do mapy:

Cytat:
marka: Alfa
kolor: oznakowana
tablice: HPP S098
rejon: Sosnowiec
inne: KMP

delpiero - 12 Maj 2011, 19:27

Cytat:
Nowa alfa dla policjantów z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci otrzymali nowy radiowóz Alfa Romeo 159. Od kilku dni można go zobaczyć pełniącego służbę na drogach. Policja zakupiła 120 sztuk tych samochodów, w ramach projektu „Doposażenie jednostek Policji w specjalistyczny sprzęt służący poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarze całego kraju”. Zakup był możliwy dzięki umowie o dofinansowaniu podpisanej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Alfa ma silnik 1,8 litra z turbodoładowaniem, 200 koni mechanicznych, około 7 sekund do setki, prędkość maksymalną 235 km/h. Jest to samochód ze sportowymi aspiracjami. Każdy pojazd, który trafił do śląskiego garnizonu policji jest w „pełnej opcji” wyposażenia, jest w kolorze srebrnym - z niebieskimi oznaczeniami, a co najważniejsze, na wyposażeniu ma nowy, zaawansowany technicznie wideorejestrator. Ma on możliwość nagrywania wydarzeń z przodu i z tyłu radiowozu, a dzięki takiemu rozwiązaniu funkcjonariusze będą mogli rejestrować praktycznie wszystkie wykroczenia. Urządzenie może mierzyć prędkość pojazdów z przodu, z tyłu, działa w ruchu i w trakcie postoju, a więc może służyć jako stacjonarny fotoradar. Posiada też funkcję niespotykaną dotychczas w tego typu urządzeniach – może kontrolować prędkość pojazdów nadjeżdżających z przeciwnego kierunku. Wszystko jest zapisywane na dysku twardym. Obiektywy nowych wiedeorejestratorów nie dość, że oferują duże zbliżenia, to jeszcze gwarantują bardzo wyraźny obraz.
LINK
delpiero - 21 Maj 2011, 08:38

Cytat:
Policyjny ścigacz w akcji

Ma 235 koni mechanicznych, co pozwala jej jechać nawet 235 kilometrów na godzinę. A co najważniejsze, ma zamontowane dwa wideorejestratory, które są postrachem kierowców nadużywających pedału gazu. Sosnowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji od miesiąca patrolują miasto nową Alfą Romeo 159. Kierujący powinni mieć się na baczności, bo dzięki nowemu nabytkowi od 20 kwietnia br. wystawiono przeszło 250 mandatów. Dobra informacja to taka, że auto jest oznakowane jak każdy inny radiowóz.
W ramach patrolowania stolicy Zagłębia wraz z asp. szt. Tomaszem Kowalczykiem oraz mł. asp. Cezarym Kaliszem przez trzy godziny mieliśmy możliwość przyjrzenia się pracy policyjnego patrolu w nowym wozie.

- Sprzęt jest użytkowany tylko przez nas, zazwyczaj naprzemiennie na dwie zmiany - wyjaśnia asp. Kowalczyk, który kieruje nowym nabytkiem. Zaprasza mnie do środka Alfy. - Nasze podstawowe zadaniem to „temperowanie" zapędów kierujących do szybkiej jazdy, ale także nagrywanie innych wykroczeń: niezapiętych pasów, rozmów przez telefon bez zestawu głośnomówiącego czy niewłączanie kierunkowskazów przy zmianie pasa. Wszystkie te zdarzenia wyłapujemy dzięki dwóm wideorejestratorom, które dają nam możliwość utrwalania obrazu przed i za nami.
- Sosnowiec jest otoczony ze wszystkich stron drogami krajowymi o dużym natężeniu ruchu. Dlatego taki sprzęt jest konieczny, bo łamiących przepisy drogowe nie brakuje - wyjaśnia asp. Kalisz.

DK - 94


Jedziemy na DK-94. Po kilku minutach przemierzamy trasę w stronę hipermarketu Makro. - Generalnie nie brakuje nam interwencji. Wszystko zależy od natężenia ruchu. Dziś, jak widać, jest spory - zgodnie stwierdzają policjanci.
Zawracamy obok Makro i kierujemy się w stronę Katowic. Na wysokości hipermarketu Auchan policjanci dostrzegają Fiata Seicento, który na ograniczeniu do 50 km jedzie zdecydowanie szybciej. - Włączamy nagrywanie - decyduje jeden z policjantów. Czuć moc auta, szybko rosnąca prędkość wciska w fotel. Teraz tylko szybki pomiar na 100 metrach i wynik jest widoczny na małym ekranie. Na czerwonym pasku widzimy 86 km na godzinę. To o 36 za dużo. Obok Elektrociepłowni Będzin policjanci zatrzymują kierującego. Pan Adam jest szczerze zaskoczony zatrzymaniem.
- Zaraz zaprezentujemy nagranie. Tutaj pan jedzie zbyt szybko - wskazuje palcem policjant moment pomiaru prędkości. - Zgodnie z kodeksem wykroczeń nakładamy mandat w wysokości 200 zł oraz 6 punktów karnych. Może pan odmówić przyjęcia mandatu, wtedy sprawa trafi do sądu.
- Przyjmuję. Moja wina jest ewidentna, skoro macie panowie nagranie... - stwierdza kierowca i podpisuje po kilku minutach mandat. - Z naszej strony to wszystko. Prosimy o wolniejszą jazdę - żegnają go policjanci.
- Zazwyczaj kierowcy widząc, że nagranie jest mocnym dowodem, przyjmują mandat, ale są też tacy, którzy idą w zaparte i chcą, aby sprawa trafiła do sądu - stwierdza funkcjonariusz. Ruszamy dalej.
Tym razem już po kilku minutach, po drugiej stronie policjanci nagrywają rajd kierowcy Mercedesa CL na katowickich numerach, który jak się później tłumaczył, „podczepił się" pod jadącego przed nim kierowcę Mitsubishi. Jego rajd zakończył się naprzeciwko Auchana. - Pana wynik to 107 km/h. Za szybko o 57 - informuje go funkcjonariusz. Kierowca poprawia krawat i stwierdza. - Ok, jest nagranie. Faktycznie mówili, że macie takie samochody, ale nie przypuszczałem że na mnie padnie...- dodaje z przekąsem.
-Przyjmuje Pan mandat? Kierowca potakuje głową. Po chwili jego konto punktowe wzrasta o 10, a portfel staje się lżejszy o 500 zł.

Gonitwa za Audi

Policjanci jadąc w stronę Katowic zgodnie twierdzą, że zakup Alfy Romeo jest udany. - Ale to nie tak, że łapiemy wszystkich tych, którzy łamią przepisy. Przekroczenie prędkości musi być znaczne i niebezpieczne dla samego kierującego oraz innych użytkowników drogi. Jeśli ktoś pędzi na złamanie karku, to jest duża szansa, że go złapiemy. Generalnie, nie ma w naszym województwie auta, którego byśmy nie dogonili - stwierdza asp. Kowalczyk.
- Tamten! - asp. Kalisz wskazuje palcem szybko oddalający się na wysokości Milmetu sportowy samochód, jadący lewym pasem. Z tej odległości nie widać co to za marka. Po chwili czuć moc auta, jedziemy coraz szybciej, a wideorejestrator zoomuje na kierującego przed nami. To Audi A6 na warszawskich numerach. Kończy się Sosnowiec, mijamy Dąbrówkę. Po kilkunastu sekundach policjanci dokonują pomiaru. Na 100 metrach 169 kilometrów, przy dozwolonych 110. Co więcej, po włączeniu syreny policyjnej, prowadzący nie ma zamiaru zwolnić. Najwidoczniej uważa, że jadąca za nim Alfa ściga kogoś innego. - Pewnie słucha muzyki na tyle głośno, że nas nie słyszy - stwierdza asp. Kowalczyk. Audi zatrzymuje się dopiero za IKEĄ.
- Jedziemy za panem od Dąbrówki. Dlaczego się pan nie zatrzymał? - pyta nieco zirytowany policjant?
- Myślałem, że nie chodzi o mnie... - odpowiada kierowca.
- Pana wynik na ograniczeniu do 110 km to 169 km na godzinę!
- Jadę do lekarza i dlatego mi się spieszy... nie możecie mnie panowie tylko pouczyć? - kierowca Audi chyba sam nie wierzy w to, co mówi.
- Dokumenty niech pan daje! - stwierdza stanowczo funkcjonariusz.
Po chwili pada żelazna formuła o mandacie: 500 zł i 10 punktów oraz o możliwości rezygnacji z przyjęcia mandatu i ewentualnej rozprawie sądowej. - Jaka decyzja? - pytają funkcjonariusze.
- Przyjmuję... ale w radio mówili, że podobno protestujecie i nie wypisujecie mandatów - kierowca Audi nadal nie daje za wygraną.
- To prewencja, my jesteśmy z drogówki.
- Aha... - odpowiada złapany zrezygnowanym głosem. Jeszcze tylko mocne dociśnięcie długopisu do druku i kierowca ma chudszy portfel i wzbogacone konto punktowe. - Wolniej prosimy!
- Pada prośba, ale ukarany jej nie słyszy. Wychodzi z policyjnej Alfy mocno wzburzony.

Rekordzista


Wracamy w stronę Sosnowca i znów na DK-94, na ograniczeniu do „pięćdziesiątki", szare Renault Master na poznańskich numerach dwukrotnie przekracza prędkość. 106 i 117 km to zdecydowanie za dużo. Później już tradycyjnie: zatrzymanie, prezentacja filmu, zgoda "pirata" na mandat i wypisanie.
Po drugiej stronie "krajówki" na tym samym ograniczeniu kolejne służbowe auto pędzi na złamanie karku. To nasz dzisiejszy rekordzista - dozwoloną prędkość przekroczył o 83 km. Po zatrzymaniu młody kierowca patrzy na nagranie, a jego oczy z sekundy na sekundę przybierają wielkość pięciozłotówki. - Niemożliwe, że tyle jechałem - stwierdza stanowczo.
- Niemożliwe jest to, że Elvis żyje proszę pana - odpowiada mu funkcjonariusz. - Niech pan przyzna, że nie widział znaku ograniczenia.
- Nie zauważyłem, przyznaje. Gdybym widział to na pewno bym zwolnił.
- Za to wykroczenie 500 zł i 10 punktów karnych.
- Panowie, jak się u mnie w pracy szef o tym dowie to stracę robotę - twarz kierowcy Renault robi się czerwona. - Zresztą niedawno ją otrzymałem. Czy ta informacja o mandacie może nie przychodzić do pracy? - pyta szczerze przejęty.
- Mandat jest na pana, nie na firmę...
- Panowie dla mnie 500 zł to bardzo dużo pieniędzy, jest możliwość abym zapłacił mniej?
- Możemy wystawić mandat na 400 zł, ale punkty są przypisane do wykroczenia.
- Dobrze, niech będzie - zgadza się kierowca Mastera. Po chwili kierujący trzyma druk z mandatem w ręce i żegna się z policjantami.
- Choć do tej pory ten jest numerem jeden, wczoraj mieliśmy pana, który o 100 km przekroczył dozwoloną prędkość - stwierdza asp. Kalisz.
W przeciągu trzech godzin funkcjonariusze nałożyli 6 mandatów na kwotę prawie 3 tys. zł i dodali do policyjnej ewidencji 66 punktów karnych. - Alfa Romeo z tym wyposażeniem kosztuje 200 tys. zł. Z drugiej strony obserwując jazdę naszych kierowców, jej zakup szybko się zwróci. Od początku jego użytkowania nałożyliśmy ponad 250 mandatów na sumę powyżej 50 tys. zł. I najprawdopodobniej będą kolejne... - trafnie przewidują policjanci.
LINK

:arrow: HPP S099 - nr boczny P851

delpiero - 21 Lipiec 2011, 07:07

Cytat:
Policja autostradowa już przeniesiona do Sosnowca

Obecnie pracuje tu 49 osób. Jest to dotychczasowa załoga, która w przyszłości, po oddaniu do użytku kolejnego odcinaka A-2 w kierunku Warszawy, może powiększyć się o drugie tyle. Nowy komisariat funkcjonuje na dwóch kondygnacjach 1200 mkw powierzchni użytkowej. Ma przestronną dyżurkę, salę odpraw, godziwe warunki socjalne, klimatyzację. Budynek ten policja dzieli z ITD.

Cztery oznakowane Alfy Romeo, trzy nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, ambulans pogotowia wypadkowego do likwidacji skutków wypadków oraz dwa motocykle chwilowo stoją pod chmurką, ale już we wrześniu wykończony zostanie duży garaż, który pomieści nawet 40 pojazdów.

LINK
Fear - 15 Sierpień 2012, 16:34

:arrow: HPP S099 - nr boczny P851
euros - 4 Styczeń 2014, 11:00

Sosnowiecka Vectra:

Źródło: Facebook

maniacus - 2 Lipiec 2014, 17:17

Dzisiaj w Sosnowcu trafiłem na nieoznakowaną Vectrę srebrną C o numerze SK 33... 08? Jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie. Sprawdzałem 1 stronę tego tematu, ale nie istnieje taka Vectra o numerach 33. Czyżby nowa jakaś?
weeb - 27 Grudzień 2014, 00:14

Seat Altea, nr rej. SO 2050K.
weeb - 27 Grudzień 2014, 00:19

Tak - jeździ nieoznakowany! Srebrny Vector C, nr rej. SK XXXXX.
weeb - 27 Grudzień 2014, 00:22

Ogólnie kilka nieoznakowanych pojazdów KMP SOSNOWIEC zaczyna się rejestracją SO 130xx m.in. Kia Ceed, Opel Astra hatchback. KIA na pewno poruszają się "wywiadowcy".
piotreg - 27 Grudzień 2014, 10:32

weeb napisał/a:
Seat Altea, nr rej. SO 2050K.

Grzecznie zapytam, w jakim celu celowo wprowadzasz w błąd? To jest auto cywilne, ale nie w sensie radiowóz nieoznakowany, tylko w sensie "Kowalskiego"!

weeb napisał/a:
Tak - jeździ nieoznakowany! Srebrny Vector C, nr rej. SK XXXXX.

Ten Vector ma na tablicach następujący "napis": SK 3882N.

weeb napisał/a:
Ogólnie kilka nieoznakowanych pojazdów KMP SOSNOWIEC zaczyna się rejestracją SO 130xx m.in. Kia Ceed, Opel Astra hatchback. KIA na pewno poruszają się "wywiadowcy".

W naszym zainteresowaniu jest tylko flota <R> . Pozostałe wydziały nas nie interesują. W mojej ocenie pozostałe "tablice" nie powinny krążyć po Internecie.

weeb - 27 Grudzień 2014, 10:57

piotreg napisał/a:
Grzecznie zapytam, w jakim celu celowo wprowadzasz w błąd? To jest auto cywilne, ale nie w sensie radiowóz nieoznakowany, tylko w sensie "Kowalskiego"!

A skąd ta wiedza, że wprowadzam w błąd i jest to auto "Kowalskiego"? Widziałem dwa razy jak wysiadają z niego policjanci - na tym konkretnym zdjęciu było potracenie pieszego, dokładnie dziecka na ul. Naftowej w Sosnowcu. Drugim razem również przy innym zdarzeniu drogowym widziałem to auto.

piotreg - 27 Grudzień 2014, 11:05

To auto cywilne i tyle w temacie, a zdjęcie zostało wykonane w okresie letnim.
piotreg - 11 Lipiec 2015, 13:05

Vectra wyposażona jest w dwie kamery.

Źródło: http://elightbars.pl/

delpiero - 23 Listopad 2016, 16:32

Alfa wyłączona.
euros - 29 Grudzień 2016, 19:14

https://www.facebook.com -> grupa "kontrolekrk".
piotreg - 11 Styczeń 2017, 17:52

Flotę KMP wzmocniła:

Cytat:
- grafitowa Skoda Superb III, nr rej. SK 381HX - kamera przód i tył

Źródło: http://elightbars.pl

piotreg - 1 Marzec 2017, 19:49

piotreg napisał/a:
Flotę KMP wzmocniła:

Cytat:
- grafitowa Skoda Superb III, nr rej. SK 381HX - kamera przód i tył

piotreg - 9 Wrzesień 2017, 14:37

Fot. FB - Gdzie stoją w Sosnowcu:
piotreg - 27 Wrzesień 2017, 21:05

Fot. FB - Gdzie stoją w Sosnowcu:
piotreg - 16 Styczeń 2018, 09:04

Fot. FB - Gdzie stoją w Sosnowcu:
piotreg - 26 Styczeń 2018, 19:05

Fot. FB:
piotreg - 23 Sierpień 2018, 08:51

Niekoniecznie zakupy w Kauflandzie.
delpiero - 20 Październik 2018, 11:40

:arrow: SK 381HX
delpiero - 10 Styczeń 2019, 14:46

:arrow: SK 381HX
małymobil - 27 Luty 2019, 17:12

Biały Stinger często jest tu widywany. Pytanie czy został uzbrojony. :o
piotreg - 2 Marzec 2019, 11:18

małymobil napisał/a:
Biały Stinger często jest tu widywany. Pytanie czy został uzbrojony. :o

Na razie uzbrojone są tylko te w KAP KWP.

inżynier - 5 Marzec 2019, 18:30

Do listy trzeba dopisać białego Stingera. Nie znam tablic. Cały czas o nim głośno.
małymobil - 5 Marzec 2019, 20:58

inżynier napisał/a:
Do listy trzeba dopisać białego Stingera. Nie znam tablic. Cały czas o nim głośno.

SH 2683C. Łapie, ale bez nagrywarki.

piotreg - 6 Marzec 2019, 13:58

małymobil napisał/a:
SH 2683C. Łapie, ale bez nagrywarki.

Myślę, że to kwestia czasu kiedy go dozbroją.

A Alfa jeszcze żyje? Ktoś ją widział w ostatnim czasie? :o

delpiero - 11 Marzec 2019, 10:24

:arrow: SK 381HX
piotreg - 27 Maj 2019, 10:22

małymobil napisał/a:
inżynier napisał/a:
Do listy trzeba dopisać białego Stingera. Nie znam tablic. Cały czas o nim głośno.

SH 2683C. Łapie, ale bez nagrywarki.

Cała ósemka jest już uzbrojona.

delpiero - 28 Maj 2019, 17:24

:arrow: SK 381HX
delpiero - 5 Lipiec 2019, 10:33

:arrow: SH 2683C
piotreg - 12 Lipiec 2019, 22:41

delpiero napisał/a:
:arrow: SH 2683C

Zmiana tablic :arrow: SO 7075R.

delpiero - 16 Lipiec 2019, 14:31

:arrow: SO 7075R
delpiero - 20 Sierpień 2019, 21:03

:arrow: SO 7075R
delpiero - 7 Listopad 2019, 10:19

:arrow: SO 7075R
delpiero - 1 Luty 2020, 23:15

:arrow: SO 7075R
delpiero - 24 Marzec 2020, 18:13

:arrow: SK 381HX
delpiero - 3 Styczeń 2021, 17:51

Od listopada Sosnowiec bez video, Stinger uległ awarii silnika, a w Skodzie korba wyszła bokiem i czeka aż znajdzie się dawca.
spooky - 17 Styczeń 2021, 14:05

Skoda 381HX wczoraj wróciła z naprawy.
małymobil - 9 Kwiecień 2021, 14:17

Pojawiła się Astra SO 9873L. Na zdjęciu można dostrzec nagrywarkę.
inżynier - 9 Kwiecień 2021, 20:12

Zurad. Może ze Skody, bo ją podobno zajechali.
spooky - 9 Kwiecień 2021, 21:04

Skoda z Sosonowca na zdjęciu z dzisiaj.
piotreg - 10 Kwiecień 2021, 08:03

spooky napisał/a:
Skoda z Sosonowca na zdjęciu z dzisiaj.

Pytanie, czy Skoda nadal z kamerami? :o Skoda do KMP przyszła w styczniu 2017 r. Myślę, że przez 4 lata nakręcili nią grubo ponad 250 000 km. Ktoś musiał być dawcą.

małymobil - 12 Sierpień 2021, 11:30

piotreg napisał/a:
spooky napisał/a:
Skoda z Sosonowca na zdjęciu z dzisiaj.

Pytanie, czy Skoda nadal z kamerami? :o Skoda do KMP przyszła w styczniu 2017 r. Myślę, że przez 4 lata nakręcili nią grubo ponad 250 000 km. Ktoś musiał być dawcą.

Niepotwierdzona informacja, Skoda przeszła do innego wydziału, natomiast Stinger podobno po srogiej kolizji.

piotreg - 14 Sierpień 2021, 09:21

To by wyjaśniało pojawienie się Astry.
delpiero - 9 Wrzesień 2021, 07:44

małymobil napisał/a:
Skoda przeszła do innego wydziału
:o
małymobil - 9 Wrzesień 2021, 08:02

delpiero napisał/a:
małymobil napisał/a:
Skoda przeszła do innego wydziału
:o

Wychodzi na to, że inny wydział RD. Na pewno nie jeździ w Sosnowcu. Do potwierdzenia, czy są to Tarnowskie Góry.

małymobil - 1 Listopad 2021, 10:40

Astry chwilę nie było, ale już wróciła. Często można spotkać tu BMW SZ 8647K.
małymobil - 25 Listopad 2021, 09:11

Stingera nie widać, Skody w Sosnowcu też nie widać. Natomiast jest Opel SO 9873L i jest BMW SZ 8647K.
piotreg - 26 Listopad 2021, 09:43

BMW lata po całym województwie, więc może być wszędzie. Także w Sosnowcu. Stinger miał jakieś problemy z motorem - może go zajechali? :o
małymobil - 6 Styczeń 2022, 16:46

Cytat:
Stinger miał jakieś problemy z motorem - może go zajechali?

Tak - był problem z silnikiem, ale wrócił już.

inżynier - 9 Styczeń 2022, 22:40

małymobil napisał/a:
piotreg napisał/a:
spooky napisał/a:
Skoda z Sosonowca na zdjęciu z dzisiaj.

Pytanie, czy Skoda nadal z kamerami? :o Skoda do KMP przyszła w styczniu 2017 r. Myślę, że przez 4 lata nakręcili nią grubo ponad 250 000 km. Ktoś musiał być dawcą.

Niepotwierdzona informacja, Skoda przeszła do innego wydziału, natomiast Stinger podobno po srogiej kolizji.

Skoda nadal w WRD.

małymobil - 10 Styczeń 2022, 09:13

Zgadza się, ale ostatnio widywana była w okolicy Tarnowskich Gór.
piotreg - 10 Styczeń 2022, 19:09

Wytransferowali ją?
delpiero - 11 Styczeń 2022, 09:24

piotreg napisał/a:
Wytransferowali ją?

Jeżeli tak, to do KWP, bo lata po całym woj.

piotreg - 11 Styczeń 2022, 09:25

A4? Bramki w kierunku Wrocławia?
delpiero - 11 Styczeń 2022, 09:28

piotreg napisał/a:
A4? Bramki w kierunku Wrocławia?

:good:

piotreg - 11 Styczeń 2022, 09:31

Hmmmm... wyeksploatowany trup w KWP? :o
małymobil - 11 Styczeń 2022, 11:39

A tymczasem w Sosnowcu grasuje SK 137VG.
piotreg - 11 Styczeń 2022, 14:08

małymobil napisał/a:
A tymczasem w Sosnowcu grasuje SK 137VG.

Trzeba ustalić, które BMW zmieniło tabele.

Del twierdził, że zmiana nastąpiła w KMP Zabrze.

małymobil - 11 Styczeń 2022, 16:34

Faktycznie na grupach piszą że to Zabrze. Ja stawiałem na SZ 8647K.
piotreg - 12 Styczeń 2022, 12:13

Trochę nam namieszali tą Grupą Speed. Dawniej komendy miejskie/powiatowe trzymały się kurczowo swoich powiatów.
małymobil - 9 Luty 2022, 14:37

W Sosnowiecka Astra wyposażona jest w Videorapid 2A 033, pozostałość po Insignii.
piotreg - 10 Luty 2022, 10:02

Której Insignii?
małymobil - 10 Luty 2022, 10:48

piotreg napisał/a:
Której Insignii?

Ponoć z tej co jeździła w Tarnowskich Górach. Opel sam w sobie jest - dochodzeniówka go "męczy".

piotreg - 10 Luty 2022, 21:38

Na pewno to ta z Tarnowskich Gór? :o


małymobil - 11 Luty 2022, 08:59

:o :o

Takie info otrzymałem od człowieka z kręgów około policyjnych.

piotreg - 11 Luty 2022, 21:19

Nie neguję, ale na mój nos na zdjęciu jest inny egzemplarz.
małymobil - 14 Luty 2022, 09:39

piotreg napisał/a:
Nie neguję, ale na mój nos na zdjęciu jest inny egzemplarz.

Faktycznie nie ma dwóch "kominów".

piotreg - 14 Luty 2022, 10:48

delpiero napisał/a:
piotreg napisał/a:
Wytransferowali ją?

Jeżeli tak, to do KWP, bo lata po całym woj.

Przypisuję ją do KAP KWP.

małymobil - 15 Luty 2022, 08:50

piotreg napisał/a:
delpiero napisał/a:
piotreg napisał/a:
Wytransferowali ją?

Jeżeli tak, to do KWP, bo lata po całym woj.

Przypisuję ją do KAP KWP.

KAP KWP Sosnowiec? Na śląsku KAP to w Gliwicach. Nie ten Sosnowiec. :mrgreen:

piotreg - 15 Luty 2022, 22:08

Dokładnie. KAP z siedzibą w Gliwicach. :cool: Tamten Sosnowiec nie jest śląski. :D
małymobil - 18 Luty 2022, 16:26

Cytat:
Kia Stinger - kręcą się na DTŚ Zabrze, kierunek Katowice

SO 7075R jest - jeździ. :shock:

małymobil - 23 Luty 2022, 17:03

:arrow: SZ 8647K co dzień kręci się po Sosnowcu. Wnioskuję o przypisanie go tu oraz zdjęcie Alfy ze stanu KMP Sosnowiec. Astra czasowo nieobecna, Stinger na 200% nie garażuje w Sosnowcu.
kali - 23 Luty 2022, 17:04

Stinger autostradówka.
małymobil - 24 Luty 2022, 09:20

kali napisał/a:
Stinger autostradówka.

Słyszałem, że w Katowicach, ale czy aby na pewno autostradowa. :o

piotreg - 24 Luty 2022, 09:25

Problem w tym, że auta podlegające pod KAP, pojawiają się wszędzie i przez to robią mały zamęt. KMP Katowice mają na stanie BMW i Stingera. Patrząc na tendencję panującą w województwie, wszystkie KMP mają po dwa samochody z VR.
małymobil - 7 Marzec 2022, 08:49

:arrow: SZ 8647K
piotreg - 15 Marzec 2022, 23:02

małymobil napisał/a:
Astra czasowo nieobecna.

Powróciła. :cool:

małymobil - 20 Marzec 2022, 17:04

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Astra czasowo nieobecna.

Powróciła. :cool:

Tylko na chwilę, bo znowu wróciła z tym samym na warsztat. Te 1.6 Turbo tak samo paskudne silniki jak te 2.0 Turbo. BMW bez zmian - walczy.

piotreg - 21 Marzec 2022, 17:22

A w czym problem?
małymobil - 22 Marzec 2022, 09:14

piotreg napisał/a:
A w czym problem?

Zapala się "lampa Alladyna". Niski poziom oleju, auto traci moc i laweta.

piotreg - 22 Marzec 2022, 09:31

Vectra C V6 Turbo to był ostatni dobry wóz w barwach Opla.
małymobil - 30 Marzec 2022, 08:43

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
Astra czasowo nieobecna.

Powróciła. :cool:

Znowu jest, zobaczymy ile teraz polata.

piotreg - 4 Maj 2022, 16:24

małymobil napisał/a:
Znowu jest, zobaczymy ile teraz polata.

Teraz trzyma się całkiem przyzwoicie. Podczas majówki była aktywna na powiecie...

małymobil - 19 Maj 2022, 15:08

SO 9873L ostatnio zapuściła się aż do miejscowości SARNÓW (powiat będziński) w ramach speeda.
delpiero - 18 Lipiec 2022, 21:15

:arrow: SO 9873L
mariu_322 - 24 Sierpień 2022, 20:34
Temat postu: Nieoznakowane BMW
Nieoznakowane BMW o numerach tablic - SZ 8647K.
Często widywane na terenie Sosnowca jak i również zapuszcza się na tereny Dąbrowy Górniczej z pograniczem Olkusza. Ostatnio widziane na drodze K-94 w miejscowości Sławków (Orlen).

piotreg - 25 Sierpień 2022, 07:23
Temat postu: Re: Nieoznakowane BMW
mariu_322 napisał/a:
Nieoznakowane BMW o numerach tablic - SZ 8647K.

Własność KMP Sosnowiec.

mariu_322 napisał/a:
Często widywane na terenie Sosnowca jak i również zapuszcza się na tereny Dąbrowy Górniczej z pograniczem Olkusza. Ostatnio widziane na drodze K-94 w miejscowości Sławków (Orlen).

Dawniej videorejestratory były "przyklejone" do swoich powiatów i jedynie wozy KWP latały wszędzie. Odkąd powołano Grupy Speed, zaczęły się wycieczki na sąsiednie powiaty i nawet dalej, dlatego też czujnym trzeba być, bo jadąc przez Sławków szukałbym raczej srebrnego BMW z KPP Olkusz.

małymobil - 25 Sierpień 2022, 08:08
Temat postu: Re: Nieoznakowane BMW
Śląsk ostatnio strasznie "rotuje" w połączeniu ze zmianą tablic oraz wycieczkami w ramach Speeda, naprawdę trzeba uważać.
piotreg - 25 Sierpień 2022, 08:32

Na szczęście na Śląsku królują trzy marki - BMW, Kia Stinger i Opel Astra. Teraz tak szukam w głowie - Kia Optima z KPP Jastrzębie Zdr. to chyba jedyny wyjątek w województwie. :o
Spawacz - 25 Sierpień 2022, 10:11

piotreg napisał/a:
Na szczęście na Śląsku królują trzy marki - BMW, Kia Stinger i Opel Astra. Teraz tak szukam w głowie - Kia Optima z KPP Jastrzębie Zdr. to chyba jedyny wyjątek w województwie. :o

I Superb z Katowickiej szkółki. ;-)

małymobil - 25 Sierpień 2022, 11:07

piotreg napisał/a:
Na szczęście na Śląsku królują trzy marki - BMW, Kia Stinger i Opel Astra. Teraz tak szukam w głowie - Kia Optima z KPP Jastrzębie Zdr. to chyba jedyny wyjątek w województwie. :o

Skoda z Gliwic i sprzęt aligatorów <itd> .

delpiero - 27 Grudzień 2022, 12:17

Astra SO 9873L uszkodzona w dzisiejszym pościgu za dacią sandero. :grin:
delpiero - 15 Kwiecień 2023, 10:24

Astra właśnie wróciła z naprawy.
delpiero - 28 Wrzesień 2023, 15:04

:arrow: SO 9873L
delpiero - 30 Listopad 2023, 10:00

:arrow: SZ 8647K
małymobil - 8 Grudzień 2023, 10:54

Po Sosnowcu z przerwami gania sprzęt V2A legitymujący się numerem 033, czytaj Astra wróciła.
delpiero - 20 Grudzień 2023, 09:50

:arrow: SO 9873L
mariu_322 - 9 Styczeń 2024, 22:27
Temat postu: Zmiana Tablic
Opel Astra stare numery - SO 9873L. New tablice - WE 7L172.
piotreg - 10 Styczeń 2024, 07:43

Taka niespodzianka od KMP. :twisted:
delpiero - 11 Styczeń 2024, 10:42

BMW też po zmianie blaszek, już lata na WX...
delpiero - 11 Styczeń 2024, 15:20

Astra WE 7L172 figuruje w UFG jako Scania. :o
mariu_322 - 27 Styczeń 2024, 16:42
Temat postu: Zmiana
BMW dawne numery SZ 8647K, obecnie zmienił na WX 4711A.
delpiero - 1 Luty 2024, 15:52

:arrow: WE 7L172

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group