Forum Mapy Fotoradarów

Legnica - Fotoradary stacjonarne

piotreg - 22 Luty 2009, 16:20
Temat postu: Fotoradary stacjonarne
W mieście przez b. długi czas stały dwa maszty, do których wszyscy zdąrzyli się przyzwyczaić. Od jakiegoś czasu mamy o jeden maszt więcej.

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Legnica

- ul. Piłsudskiego, przy skrzyżowaniu z ul. Mazowiecką - Osiedle Piekary, jadąc w kierunku ronda /zdemontowany/
- ul. Wrocławska, przy skrzyżowaniu z ul. Ziemowita, obracany w obie strony /zdemontowany/
- ul. Wrocławska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Spokojną, jadąc w kierunku centrum /zdemontowany/

delpiero - 23 Luty 2009, 08:32

- ul. Wrocławska, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Spokojną, jadąc w kierunku centrum
piotreg - 23 Luty 2009, 10:31

To jest właśnie ten nowy...

Generalnie trzeba pamiętać o tym, że maszty w Legnicy lubią być aktywne... w przeciwieństwie do tych przy bezpiecznych drogach krajowych.

delpiero - 21 Maj 2009, 16:59

Dzisiaj wkład cały dzień obecny w FR na ul. Wrocławskiej, po wczorajszym śmiertelnym wypadku obok fotoradaru, o którym można przeczytać TUTAJ

Cytat:
Tragedia na Wrocławskiej

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 20 na ulicy Wrocławskiej. Przechodzący przez ulicę mężczyzna zginął na miejscu.

Mężczyzna jadący w kierunku Kunic samochodem marki Audi A4 w pobliżu filii Legnickiej Biblioteki Publicznej przejechał przechodzącego przez ulicę pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Kierowca zatrzymał auto, wysiadł z niego i zaczął uciekać w stronę okolicznych działek. Zawiadomieni o wypadku policjanci rzucili się za nim w pościg. Szybko go złapali.

Sprawca wypadku przyznał się, że pił alkohol. W szpitalu okazało się, że 24-letni legniczanin miał we krwi 1,3 promila. Policja ustala jeszcze tożsamość ofiary, której ciało w wyniku uderzenia auta zostało wręcz poćwiartowane. Wiadomo jednak, że był nią mężczyzna w wieku około 50 lat.

Z relacji świadków podobno masakra, pieszemu urwało ręce, nogi i głowę!

Cytat:
Straszny wypadek przy Wrocławskiej

W środę około godz. 20 mężczyzna przechodzący w niedozwolonym miejscu przez ulicę Wrocławską wszedł wprost pod pędzące audi.
Doszło do prawdziwej makabry - pieszemu urwało nogi, ręce i głowę, a ciało wpadło do samochodu.

Kierowca uciekł z miejsca wypadku, ale wkrótce został zatrzymany przez policję. Policjanci zabrali go do szpitala, by sprawdzić, czy był trzeźwy.

LINK GAZETA WROCŁAWSKA

delpiero - 20 Czerwiec 2009, 05:56

- ul. Wrocławska, jadąc w kierunku Prochowic
piotreg - 20 Czerwiec 2009, 06:04

Wielkie dzięki.

Ja go raz trafiłem, jak patrzył w drugą stronę...


delpiero - 20 Czerwiec 2009, 11:47

- ul. Piłsudskiego
BluesWings - 22 Czerwiec 2009, 18:13

Dzisiaj rano około 9.00 wszystkie były puste.
tqmeh - 22 Czerwiec 2009, 18:36

Kilka razy w mieś. słyszę przed 7 na #19: UWAGA!!! Uzbrajają...

Pozdrawiam

delpiero - 1 Listopad 2009, 17:30

Dzisiaj załadowany maszt na ul. Wrocławskiej, kierunek (cmentarz/centrum).
tqmeh - 12 Luty 2010, 20:32

- ul. Wrocławska - maszt aktywny.

EDIT: Fakt, koło biblioteki.

piotreg - 13 Luty 2010, 15:28

Zapomniałeś napisać który :-)
tqmeh - 26 Luty 2010, 17:43

Załadowana pucha w kierunku oś. Piekary za wiaduktem...
tqmeh - 6 Kwiecień 2010, 08:34

Załadowany i uzbrojony maszt na Wrocławskiej k. biblioteki. W tym dla przeciwnego kierunku szkiełko jest tak ustawione, że wygląda jak otwarta klapka od nawiewu...
garny - 6 Kwiecień 2010, 09:59

Jak widać szkiełko w puszcze nie jest niezbędne - ktoś kiedyś o to pytał. :)
tqmeh - 17 Sierpień 2010, 13:33

Uwaga :!: Maszt na ul. Piłsudskiego jest dzisiaj uzbrojony.
BluesW. - 17 Sierpień 2010, 13:43

Wczoraj na Wrocławskiej działał. :)
piotreg - 17 Sierpień 2010, 14:03

Który :?: :o Tam są dwa :!:
tqmeh - 17 Sierpień 2010, 14:31

Pewnie k. biblioteki tzn. kierunek do miasta, ten na wylocie ma szybkę ciekawie ustawioną od jakiegoś czasu.
BluesW. - 17 Sierpień 2010, 18:44

piotreg napisał/a:
Który :?: :o Tam są dwa :!:

Od str. cmentarza.

piotreg - 5 Wrzesień 2010, 19:44

Dzisiaj wszystkie puste :!:
tqmeh - 19 Październik 2010, 18:45

Uwaga. Maszt na ul. Piłsudskiego jest dzisiaj uzbrojony.
tqmeh - 30 Październik 2010, 17:38

Dzisiaj maszt zładowany na ul. Wrocławskiej w kierunku centrum.
delpiero - 31 Październik 2010, 17:30

Dzisiaj także uzbrojony maszt na ul. Wrocławskiej w kierunku centrum. :!:
tqmeh - 10 Listopad 2010, 14:25

Dzisiaj maszt zładowany na ul. Wrocławskiej w kierunku centrum.
tqmeh - 16 Listopad 2010, 14:09

Uwaga, maszt na ul. Piłsudskiego jest dzisiaj uzbrojony.
tqmeh - 4 Grudzień 2010, 08:49

Wczoraj po południu maszt zładowany na ul. Wrocławskiej, w kierunku centrum.
tqmeh - 15 Styczeń 2011, 11:58

Wczoraj, przedwczoraj (dzisiaj sprawdzę) maszt zładowany na ul. Wrocławskiej, w kierunku centrum.
piotreg - 15 Styczeń 2011, 13:17

Może jakieś zbliżenie na oko wielkiego brata :o

Tak żeby wykluczyć imitator :D

tqmeh - 15 Styczeń 2011, 13:38

OK., się załatwi :twisted:
tqmeh - 3 Marzec 2011, 14:22

Maszt na ul. Wrocławskiej, w kierunku centrum, załadowany i niebezpieczny. :twisted:
Foty są, ale pod słońce...

tqmeh - 5 Marzec 2011, 13:15

Obiecane foty:
tqmeh - 1 Lipiec 2011, 18:59

Uwaga... maszt na ul. Piłsudskiego jest dzisiaj uzbrojony.
piotreg - 1 Lipiec 2011, 21:45

tqmeh napisał/a:
Obiecane foty

Tak a propos... na maszcie siedział Fotorapid C wypożyczony z KWP Wrocław.

To wielki margines, bo dolnośląska policja wszystkie fotoradary zdała do ITD.

tqmeh napisał/a:
Uwaga... maszt na ul. Piłsudskiego jest dzisiaj uzbrojony.

A nadal tam ogr. do (30) . :o

tqmeh - 2 Lipiec 2011, 17:38

Z tego co pamiętam wróciło (50) , ale dziury te same.
tqmeh - 20 Maj 2013, 17:37

Maszt na ul. Wrocławskiej, w kierunku centrum, załadowany i niebezpieczny.
tqmeh - 12 Lipiec 2013, 11:46

Maszt na ul. Wrocławskiej, w kierunku centrum, załadowany.
delpiero - 16 Sierpień 2013, 18:00

Maszty w Legnicy przybrały żółte barwy.
Stefan748 - 17 Sierpień 2013, 19:42

Legnica - Wrocławska/Ziemowita (kierunek Wrocław):



Legnica - Wrocławska (kierunek centrum):



Legnica - Piłsudskiego/Mazowiecka (przed przystankiem autobusowym, kierunek Wrocław):


tqmeh - 25 Sierpień 2013, 14:41

<FR> na ul. Wrocławskiej, w kierunku centrum, załadowany.
piotreg - 28 Sierpień 2013, 10:45

Cytat:
Fotoradary w Legnicy są żółte. Stoją na Piłsudskiego i Wrocławskiej

Fotoradary w Legnicy: Dotychczas w mieście znajdowały się trzy szare fotoradary - dwa przy ulicy Wrocławskiej oraz jeden przy al. Piłsudskiego. Teraz wszystkie są żółte.



Fotoradary w Legnicy, a dokładniej maszty w których się je instaluje, do zeszłego tygodnia były szare. Zostały jednak przemalowane na żółto, co oznacza, że może znaleźć się w nich fotoradar.

Fotoradary w Legnicy - gdzie stoją?

Dwa takie maszty znajdują się przy ulicy Wrocławskiej, jeden przy al. Piłsudskiego. Dodatkowo przy maszcie na al. Piłsudskiego wycięto część gałęzi, które zasłaniały widoczność urządzeniu, gdy to było jeszcze szare.

Fotoradary w Legnicy - potrzebne czy nie?

- Fotoradar w Legnicy na Piłsudskiego to moim zdaniem nieporozumienie. Przejścia dla pieszych za urządzeniem są z sygnalizacją świetlną, a w obie strony biegną po dwa pasy ruchu. Spokojnie można tam dać ograniczenie do 70 lub 80, a nie jak obecnie 50 - złości się Kazimierz Kowal, mieszkaniec Piekar.

Inspekcja Transportu Drogowego, do której należą maszty na fotoradary w Legnicy, ma czas do lipca przyszłego roku na oznakowanie wszystkich masztów, w których będą mogły znaleźć się fotoradary. Do tego czasu z polskich dróg mają zniknąć również tzw. puste skrzynki, czyli maszty bez urządzeń rejestrujących.

Link

delpiero - 29 Sierpień 2013, 16:31

Wrocławska - kierunek centrum.
delpiero - 29 Sierpień 2013, 16:34

Wrocławska - kierunek Wrocław.
delpiero - 29 Sierpień 2013, 16:37

Piłsudskiego:
tqmeh - 30 Sierpień 2013, 09:09

<FR> na ul. Wrocławskiej naładowany - kierunek centrum.
MrRafik - 20 Luty 2014, 07:02

Mam takie pytanie, czy obecnie naładowany jest fotoradar na ul. Piłsudskiego? Chodzi mi szczególnie o dzisiejszy dzień. :D
tqmeh - 20 Luty 2014, 07:50

Zatrzymaj się na poboczu i zobacz czy jest obiektyw w okienku masztu będziesz wiedział.
piotreg - 20 Luty 2014, 11:10

MrRafik napisał/a:
Mam takie pytanie, czy obecnie naładowany jest fotoradar na ul. Piłsudskiego? Chodzi mi szczególnie o dzisiejszy dzień. :D

W Legnicy mamy kilku aktywnych userów. Poczekaj cierpliwie, może będziesz miał odp. na swoje zapytanie. Jeśli nie, wykorzystaj podpowiedź usera tqmeh. Kilka postów wcześniej masz zdjęcia przedstawiające załadowany maszt.

MrRafik - 21 Luty 2014, 12:06

tqmeh napisał/a:
Zatrzymaj się na poboczu i zobacz czy jest obiektyw w okienku masztu będziesz wiedział.

No właśnie bym spojrzał, ale cały czas nad ranem przejeżdżam tą trasą i po prostu jest ciemno. A ja nawet za dnia mam problem z określeniem czy jest coś czy czegoś nie ma.
Gdyby ktoś był z Legnicy i posiada tą wiedzę, czy jest w tym miejscu obecnie fotoradar to może się nią podzielić. :D

jakub - 21 Luty 2014, 12:31

Nad ranem to byś widział błysk lampy, najprawdopodobniej bez potrzeby panikujesz.

Jak się boisz, to przestań jeździć przy nim za szybko. :grin: :wink:

MrRafik - 21 Luty 2014, 23:09

Czy za szybko... prędkościomierz mi nie działa i ostatnio zmuliłem pałę. Zjechałem z wiaduktu, patrzę na licznik, a tam "20", no to sobie przyspieszyłem. Ale pewnie więcej niż 65km/h nie przejechałem.
piotreg - 22 Luty 2014, 08:22

Gorzej jak jeździsz autem, w którym nie czuć prędkości... :twisted:
MrRafik - 22 Luty 2014, 22:15

Nie no, troszkę czuć, ale jak na pierwszy mój samochód, to Audi 80 B3 1.8 wcale nie jest słabiutkie. Jednak ja preferuje spokojną jazdę, ale też nie lubię się mocno wlec.
delpiero - 22 Marzec 2014, 13:24

W dniu wczorajszym maszt na ul. Wrocławskiej (w kierunku centrum) został usunięty.
Pozostałe maszty nadal na swoich miejscach.

MrRafik - 17 Maj 2014, 20:17

Chciałbym poinformować, że najprawdopodobniej zniknął wczoraj/dziś maszt z ul. Piłsudskiego (zjazd z wiaduktu w stronę osiedla Piekary). Również wczoraj miałem dziwne przeczucie, że zniknął też maszt z ul. Wrocławskiej w kierunku szpitala. Jednak co do tego drugiego to mogę się mylić.
piotreg - 18 Maj 2014, 11:32

MrRafik napisał/a:
Chciałbym poinformować, że najprawdopodobniej zniknął wczoraj/dziś maszt z ul. Piłsudskiego (zjazd z wiaduktu w stronę osiedla Piekary).

Daj znać jak potwierdzisz ta informację w 100%. Wówczas ściągnę go z mapy.

MrRafik napisał/a:
Również wczoraj miałem dziwne przeczucie, że zniknął też maszt z ul. Wrocławskiej w kierunku szpitala. Jednak co do tego drugiego to mogę się mylić.

Czyli ten w kierunku Prochowic? Również potwierdź tą informację w 100%.

delpiero - 19 Maj 2014, 08:39

Wszystkie maszty w Legnicy zostały usunięte.
piotreg - 19 Maj 2014, 09:14

Infrastruktura wciąż ta sama, tylko teraz jest już - bez tych masztów - bezpieczniej. :facepalm:
Chalek - 18 Luty 2015, 13:54
Temat postu: Poprawa bezpieczeństwa na ulicy Wrocławskiej
Witam. Przed chwilką w Muzycznym Radiu podali, że na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej i Spokojnej będzie budowana sygnalizacja świetlna. Pamiętamy, że do niedawna był tam stacjonarny <FR> .

Za portalem www.legnica.fm

Cytat:
Na skrzyżowaniu ulic Spokojna i Wrocławska będą światła!

To już pewne! Na skrzyżowaniu ulic Spokojna i Wrocławska będą światła! Nie tylko dlatego, że kierowcom jadącym z podporządkowanej Spokojnej trudno włączyć się do ruchu, bo szeroką, czteropasmową Wrocławską auta mkną najczęściej z niedozwoloną prędkością. Problem w tym, że wyjeżdżając z ulicy Spokojnej kierowcy mają ograniczone pole widzenia i - niestety- na tym skrzyżowaniu doszło już do tragedii.

Zdaniem specjalistów - podkreśla prezydent Legnicy - najlepszym rozwiązaniem na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna.

Kiedy prace ruszą? Pozwolenie na budowę już jest. Trwa uzgadnianie zastępczej organizacji ruchu na czas przebudowy skrzyżowania.

LINK

piotreg - 5 Grudzień 2017, 17:32

delpiero napisał/a:
W dniu wczorajszym maszt na ul. Wrocławskiej (w kierunku centrum) został usunięty.

Lokalizacja wraca do łask. Trafi tutaj Zurad z Nowej Bukówki.

Chalek napisał/a:
Przed chwilką w Muzycznym Radiu podali, że na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej i Spokojnej będzie budowana sygnalizacja świetlna. Pamiętamy, że do niedawna był tam stacjonarny <FR> .

Postawili te światła? :D

piotreg - 13 Sierpień 2020, 09:15

Cytat:
Chcieli przenieść fotoradar z Kochlic na Jaworzyńską w Legnicy

Ulica Jaworzyńska w Legnicy, na wysokości zjazdu z wiaduktu nad autostradą A4. Zdaniem policji - jedno z niebezpieczniejszych miejsc, gdzie kierowcy często przekraczają prędkość. Legniccy funkcjonariusze chcieli, by stanął tu fotoradar, ale - jak się okazuje - nie jest to taka prosta sprawa. Mówi Jadwiga Zienkiewicz, z-ca prezydenta Legnicy.


Wszystko wskazuje na to, że fotoradaru na Jaworzyńskiej - przynajmniej na ten moment nie będzie. Na "wysupłanie" pieniędzy z policyjnego budżetu - zwłaszcza w dobie koronawirusa- perspektyw nie ma.

Link

tqmeh - 14 Sierpień 2020, 16:20

Kilka razy gdy tam byłem <FR> był pusty.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group