Forum Mapy Fotoradarów

Gm. Karpacz - Fotoradar stacjonarny

piotreg - 2 Wrzesień 2009, 09:37
Temat postu: Fotoradar stacjonarny
W Karpaczu ponoć wyrosły maszty. Czekamy na szczegóły.

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Karpacz

- ul. 3. Maja
, zaraz za stacją Orlen, jadąc w kierunku Jeleniej Góry, ogr. (50) /zdemontowany/
- ul. 3. Maja, przy skrzyżowaniu z ul. Parkową, jadąc w kierunku Jeleniej Góry, ogr. (40) /zdemontowany/
- ul. Skalna, jadąc w kierunku centrum /zdemontowany/

Chalek - 9 Wrzesień 2009, 00:08
Temat postu: Maszty pod Multę w Karpaczu
W Karpaczu postawili 2 maszty pod Multę. Znajdują się one przy głównej ulicy miasta. Niestety dzisiaj nie udało mi się zrobić dobrych fotek (duży ruch samochodów i pieszych oraz brak bezpłatnych miejsc parkingowych).

Oto fotki:

1. Pierwszy maszt niedaleko skrzyżowania ulicy Parkowej z 3 Maja (okolice stoku Kolorowa - centrum Karpacza), celuje w jadących w kierunku Jeleniej Góry:





2. Drugi maszt - jadąc z centrum w kierunku Karpacza Górnego około 500m przed stacją benzynową celuje w jadących z przeciwka:




Hugo - 9 Wrzesień 2009, 00:20

Fotki i tak niezłe moim zdaniem, ważne że mamy już pogląd na sprawę. :) Dzięki. :)
wksek - 4 Październik 2009, 18:46

No to ja wrzucę może dokładniej opisujące sytuacje w Karpaczu...

Pierwszy fotoradar stoi w ścisłym centrum Karpacza, celuje w nadjeżdżających od strony Jeleniej Góry. Ograniczenie (40) . Na obecną chwilę pusty.



Druga sztuka celuje także w zmierzających od strony Karpacza Górnego/Białego Jaru, ograniczenie (50) lekko z górki, a sam słup z perspektywy drogi trochę schowany za drzewami. Na dzień dzisiejszy pusty.




Misial - 4 Październik 2009, 19:43

No, te "budki" są najgorsze... ładnie się to ustrojstwo komponuje z otoczeniem... a później pewnie wielu zada pytanie, skąd ta kukuła atakowała. :D

A fotki zacne.

wksek - 4 Październik 2009, 20:01

To fakt, jak jechałem przez Karpacz autem powolnym patrolowym tempem to za cholerę nie mogłem ich dojrzeć, mimo tego, że je mijałem. Dopiero później przy okazji spaceru wyrosły. :)
garny - 4 Październik 2009, 22:18

Taka mini wątpliwość - czy ten pierwszy masz nie celuje w jadących do J. Góry? Po analizie zdjęć tak mi się wydaje.

A tu info ze stron lokalnych ->> KLIK

piotreg - 5 Październik 2009, 08:43

Tego samego zdania jest Chalek. :-)
wksek - 5 Październik 2009, 09:53

Jeżeli tak na to patrzymy to oba celują w jadących w stronę Jeleniej Góry, bo oba zwrócone są w jadących od Białego Jaru/Karpacza Górnego tyle, że do Jeleniej Góry możemy jechać przez Sosnówkę, lub przez Ściegny/Miłków drogami podrzędnymi i to bardzo, a dla wygodnych drogą wojewódzką 366/367.

KLIK MAPA

Więc dla mnie jak kto woli, ale dla świętego spokoju zmieniłem na Karpacz Górny/Biały Jar.

piotreg - 5 Październik 2009, 09:57

Wuja, głupieje. Co mam wklepać w podstronie na mapie foto? Tam wisi, że oba celują w kierunku Karpacza Górnego.
wksek - 5 Październik 2009, 10:00

Oba celują w nadjeżdżających od strony Karpacz Górny/Biały Jar!
garny - 5 Październik 2009, 18:37

Czy walą tych co mają "z górki"? :)
Chalek - 22 Październik 2009, 08:29

garny napisał/a:
Czy walą tych co mają "z górki"? :)

Dokładnie tak, Garny. ;)

BluesWings - 15 Listopad 2009, 18:18

To ja też dodam jedną fotkę. :)



A to już i dodam resztę. :)
Jedna jakoś głupio wygląda. :D






BluesWings - 3 Grudzień 2009, 22:36

Dobra. :) Mam dla was ciekawostkę... okazało się, że mój kumpel jest z Karpacza i opowiedział mi co miejscowi robili z tymi masztami. Ale może najpierw powiedzcie, co jest dziwnego w jednym z nich. :)
OJCIEC - 3 Grudzień 2009, 22:44

Ma czapeczkę? :)
delpiero - 3 Grudzień 2009, 22:56

Wchodzili na nie i robili sobie zdjęcia? :lol:
BluesWings - 4 Grudzień 2009, 06:46

OJCIEC napisał/a:
Ma czapeczkę? :)

Miejscowi byli tak nieprzychylni co do nowej infrastruktury, że zaczęli siać ploty, że maszty są skierowane przeciwko nim. Uzasadniając, że większość miejscowych się spieszy z rana czy z wieczora do pracy. Przyjezdni przecież tam nie piratują. Oni chodzą wiecznie nawaleni albo są tak zmęczeni łażeniem po pagórkach, że nie chce im się szybko jeździć. Wytoczyli wojnę masztom. :) To, że daszek jest to sprawka jegomościa co myśląc, iż w środku jest urządzenie wylał na maszt jakiś kwas, co przeżarł blachę i to samo miał zrobić z FR. :) Niestety jak później okazało się maszt był pusty. :D A daszek powstał u jakiegoś pseudo dekarza, co by woda do domku od góry się nie lała. :)

OJCIEC - 4 Grudzień 2009, 09:58

Nieźle.

Luudzieeee! Nie niszczcie słupów! Zostaną naprawione z Waszych pieniędzy!

wksek - 4 Grudzień 2009, 10:28

Tego daszku nie było jeszcze w październiku. :)
BluesWings - 4 Grudzień 2009, 10:39

No to podejrzenie zniszczenia pada w takim razie na ciebie. :D
piotreg - 4 Grudzień 2009, 10:57

OJCIEC napisał/a:
Luudzieeee! Nie niszczcie słupów! Zostaną naprawione z Waszych pieniędzy!

Niszczą Ci, którzy mają mózg wielkości pantofelka. :-) A działe i tak wyłapią... kilka metrów dalej z trzech nóg! A szczytem szczytów jest zamalowanie oka atrapie.

wksek - 30 Sierpień 2010, 20:01

Słup w Karpaczu przy Białym Jarze, ma dalej trójkątną czapeczkę. :) Ten na dole przy kościele bez zmian. Oba puste cały weekend, czyli raczej standardowo. Kontenera nie uświadczyłem.
piotreg - 3 Listopad 2010, 19:58

Odświeżyłem dwie wieżyczki w kurorcie...

Udało mi się trafić maszt bez słynnego czerwonego auta, które go zastawia średnio 22h na dobę. :-) Kilka razy polowałem aż w końcu się udało. :-)

delpiero - 1 Październik 2011, 18:52

Zmieniło się oznakowanie.
delpiero - 1 Październik 2011, 18:59

Drugi maszt został oznakowany sprayem. :grin:
wksek - 1 Październik 2011, 19:32

100 metrów i 150 metrów. :D Szacun :!: :D
delpiero - 18 Sierpień 2013, 17:52

Maszt w centrum Karpacza chyba niedługo zniknie, gdyż droga w tym miejscu została wyłączona z ruchu i powstał deptak.

Fotki na pamiątkę.

andrzej59 - 18 Sierpień 2013, 18:11

Będą łapać rowerzystów i biegających za szybko. :grin:
piotreg - 15 Listopad 2013, 10:43

Cytat:
Fotoradar na deptaku? "Działa prewencyjnie"



W centrum Karpacza, rok temu powstał deptak. Ulica jest zamknięta dla ruchu, a mimo to wciąż stoi przy niej... fotoradar. Czyżby miał łapać za szybko spacerujących turystów? - Działa prewencyjnie - odpowiadają władze miasta.


Informację i zdjęcie z Karpacza dostaliśmy od naszego czytelnika. - Turyści pukają się w głowę - napisał na Kontakt 24.

Rzeczywiście, urządzenie stoi zaraz za znakiem zakazu ruchu. Od prawie roku na ul. Konstytucji 3 Maja wydzielona jest bowiem strefa ruchu pieszego. Czyżby urządzenie miało łapać pieszych?

"Działa prewencyjnie"

- Niektórzy nadal mogą tam wjeżdżać, np. dostawcy towaru czy właściciele pobliskich sklepów. Informacja o tym widnieje pod zakazem - przekonuje zastępca burmistrza Ryszard Rzepczyński.

Na zdjęciu widać jednak wyraźnie, że takiej adnotacji tam nie ma. - Bo znajduje się niedaleko zakazu, na chodniku - przypomina sobie burmistrz.

I dodaje: - Wielu turystów wykorzystuje to przyzwolenie, wjeżdża tam i naraża pieszych na niebezpieczeństwo. Fotoradar stanął gdy ulica była jeszcze uczęszczana przez samochody. A potem mieszkańcy prosili, by nadal tam był i działał prewencyjnie - wyjaśnia Rzepczyński.

"Spełnia podwójny cel"

Pracownicy i pobliskich lokali nie pamiętają jednak, aby ktoś ich o to pytał. - Przechodzę tamtędy codziennie, ale nie kojarzę nawet, czy urządzenie nadal tam stoi. Nie interesuje mnie to, czy działa - mówi pani Urszula, pracownica okolicznego sklepu.

A nasz czytelnik docieka: - Może on stoi tam dla miejscowych i łapie ich, gdy tylko przekroczą dozwolone 20 km/h?

- Wykluczone. Spełnia on podwójny cel. Po pierwsze, łapie kierowców, którzy jadą za szybko. Jeśli taki kierowca dodatkowo nie ma pozwolenia na wjazd na deptak, zastanie ukarany również za to - wyjaśnia Rzepczyński na koniec rozmowy z tvn24.pl.

Link

tqmeh - 11 Styczeń 2014, 18:06

Maszt na deptaku stoi bez zmian i wygląda, że jest naładowany, w górnym oknie widać element na kształt kamery (obiektyw o dość małej średnicy koło 20-30mm).
piotreg - 12 Styczeń 2014, 09:49

Być może rozliczają tych, którzy nie stosują się do znaku B-1?
A ten drugi, kilka km wyżej? Jego też obejmuje deptak? :o

tqmeh - 12 Styczeń 2014, 10:39

Ten drugi jest poza deptakiem.
delpiero - 16 Luty 2014, 21:55

Aktualne foto z deptaka.
piotreg - 17 Luty 2014, 10:05

Emila tu dać - będzie na tropie absurdów. :mrgreen:
delpiero - 10 Sierpień 2014, 08:56

Maszt na deptaku zmienił kolor na żółty. :o
piotreg - 10 Sierpień 2014, 12:22

Wychodzi na to, że oni raz na jakiś czas muszą go nabijać. Być może robią łapanki na tych, którzy nie stosują się do znaku B-1 i przy okazji przekraczają tam dozwoloną prędkość, bo zapewne jest tam ogr. (20) dla pojazdów z identyfikatorem.
delpiero - 14 Luty 2015, 20:47

Maszt na deptaku został zdemontowany, ale pojawił się na ul Skalnej.
piotreg - 15 Luty 2015, 09:00

Tylko taka fotka ze Skalnej? Coś więcej na temat lokalizacji tego masztu?

A ten drugi na 3 Maja wciąż stoi?

delpiero - 15 Luty 2015, 10:41

Zrobi się zielono, to będą lepsze fotki. :razz:

Cytat:
- ul. Skalna, przy skrzyżowaniu z ul. Narutowicza, jadąc w stronę centrum

Obok drugiego masztu nie byłem tym razem.

piotreg - 16 Luty 2015, 11:31

delpiero napisał/a:
Zrobi się zielono, to będą lepsze fotki. :razz:

Poglądowe, "tymczasowe" mogłeś zrobić. :twisted: Oczywiście, jak się zrobi zielono, ligowa sesja będzie konieczna. :D Przy okazji zerknijcie też na drugi maszt. :cool:

Chalek - 11 Marzec 2015, 14:06
Temat postu: Fotoradary stacjonarne w Karpaczu
Witam. Fotki z wczorajszej wycieczki do Karpacza. Oba słupy oczywiście puste. Pozdrawiam
tqmeh - 11 Marzec 2015, 15:24

Mieszkasz na miejscu? To chyba wycieczka rowerowa. :grin:
Chalek - 11 Marzec 2015, 17:36

Hej. Niestety nie rowerowa ale... jak będziesz w Szklarskiej Porębie to możemy się ''przejechać'' do Karpacza rowerami. :grin:
tqmeh - 11 Marzec 2015, 20:00

Jutro będę łącznie z noclegiem tutaj.
piotreg - 14 Styczeń 2016, 12:09

<SM> Karpacz napisał/a:
Uprzejmie informuję, iż na dzień dzisiejszy maszty stacjonarne - dwa - w Karpaczu zostały owinięte czarną folią. Zostaną zdemontowane w późniejszym terminie.

delpiero - 17 Marzec 2016, 19:21

Maszty na czarno, oznakowanie nie zostało zasłonięte.
piotreg - 6 Kwiecień 2016, 14:20

Do końca czerwca maszty mają zostać zdemontowane.

<SM> Karpacz napisał/a:
Maszty na terenie Karpacza zostaną zdemontowane. Nastąpi to jeszcze w tym półroczu.

piotreg - 26 Czerwiec 2016, 16:05

Maszty na razie straszą, a mamy już zdecydowanie koniec czerwca.






tqmeh - 27 Czerwiec 2016, 09:56

Folia wychodzi taniej niż demontaż, a nóż coś się w przepisach zmieni. ;)
piotreg - 27 Czerwiec 2016, 17:35

Na moje oko przepisy się nie zmienią!
OJCIEC - 27 Czerwiec 2016, 22:38

Czemu nie? Wraca 8 klas podstawówki to i fotoradary dla gmin mogą wrócić. :grin:
piotreg - 28 Czerwiec 2016, 08:59

Za 3 lata wybory. :lol:
piotreg - 5 Sierpień 2016, 11:51

Maszty zdemontowane.
blacktest - 23 Sierpień 2018, 18:23

Dobre info.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group