Forum Mapy Fotoradarów

POMORSKIE - Autostrada A1

tomciog - 24 Sierpień 2009, 16:04
Temat postu: Autostrada A1
No właśnie, pod co oni podlegają? Gdańsk, Pruszcz czy wojewódzka?

Przy okazji zdarzenie z ostatniego tygodnia - kolega jechał nowym Paskiem, tempomat 145km/h (profilaktycznie - najniższy mandat i punkty). :-) Za nim przykleił się srebrny Pasek.

Zatrzymanie, kontrola:

Cytat:
- jechał pan (153)
- nie, (145)
- nie, (153)
- zapraszam do auta, pokaże na ile mam nastawiony tempomat, bo wiem, że tu panowie jeździcie

Pokazał, ale oni dalej swoje...

Cytat:
- (153), mandat 300 + 6 punktów
- no to piszcie do sądu
- nie, piszemy mandat

Narada w aucie...

Cytat:
- piszemy mandat i koniec
- ok., ale na najniższą stawkę, albo do sądu

Narada w aucie...

Cytat:
- piszemy na wyższą!
- zapraszam do sądu...

Trwało to chwilkę, a skończyło się na upomnieniu od "gotującego się" misiaka...

Niezłe przekłamanie licznika, co?

piotreg - 24 Sierpień 2009, 21:17

Jak to nie, piszemy mandat!!!

Przekroczyli swoje uprawnienia!!!

tomciog - 25 Sierpień 2009, 17:04

Prawdopodobnie dlatego odpuścili.
On w sumie od samego początku nieścisłości nalegał na sąd grodzki, a oni na mandat i punkty (chyba mają jakiś procent od wpływów?).

BluesWings - 25 Sierpień 2009, 19:06

Chyba za mocno słońce świeci, bo tu czegoś nie rozumiem.

Jechali za nim?
Nagrali przekroczenie prędkości?
Kolega się stawia, że miał inną niż twierdzą?
Nie pokazali mu filmu i tym bardziej na jego podstawie nie podjęli decyzji (mandat vs. sąd grodzki)?

Chyba, że nie mieli kamery. :) Więc na jakiej podstawie ocenili prędkość? Mierzyli kąt nachylenia Pasata względem słońca i obliczyli tangens między nimi, Marsem i uciekającym kolegą?

piotreg - 25 Sierpień 2009, 19:14

Ja się wycofuję. :-) Twoje posty mnie rozwalają... czasem!
tomciog - 10 Wrzesień 2009, 16:28

BluesWings napisał/a:
Chyba za mocno słońce świeci, bo tu czegoś nie rozumiem.

Jechali za nim?
Nagrali przekroczenie prędkości?
Kolega się stawia, że miał inną niż twierdzą?
Nie pokazali mu filmu i tym bardziej na jego podstawie nie podjęli decyzji (mandat vs. sąd grodzki)?

Chyba, że nie mieli kamery. :) Więc na jakiej podstawie ocenili prędkość? Mierzyli kąt nachylenia Pasata względem słońca i obliczyli tangens między nimi, Marsem i uciekającym kolegą?

To jeszcze raz powoli - jechali za nim i pokazali mu że ma wyższą prędkość. On od czasu jak zabecalował srebrnemu Audi trochę keszu odruchowo na A1 jeździ wyłącznie na tempomacie nie więcej niż (145). "Verstehen"?

piotreg - 10 Wrzesień 2009, 16:30

Ja tam od samego początku wszystko kumałem. :-)

A srebrnego Audi już nie ma... :-)

tomciog - 14 Wrzesień 2009, 11:50

piotreg napisał/a:
A srebrnego Audi już nie ma... :-)

Wiem, wiem - on się jeszcze na jego ostatnie podrygi załapał. 8)

Adamos - 19 Listopad 2009, 03:02

Aktywny fotoradar stacjonarny przed bramkami na autostradzie A1 w Gdańsku (dn. 17-go listopada br).

Jeśli post został umieszczony w złym miejscu proszę administratora o jego przeniesienie.

Bye!

piotreg - 19 Listopad 2009, 09:32

Post wisi we właściwym miejscu, a i informacja może się okazać b. przydatną. :-) Dzięki!
Mikołaj - 19 Sierpień 2010, 01:02

Po ostatnich kilku śmiertelnych wypadkach na A1 pojawiła się inicjatywa pomiaru czasu przejazdu pomiędzy bramkami po uprzedniej legalizacji systemu jak również zwiększenia ilości wideopatroli.
piotreg - 19 Sierpień 2010, 08:28

O "tych" inicjatywach to ja już słyszę dobre 3. lata :!: :-)
Mikołaj - 24 Sierpień 2010, 22:55

Cytat:
WIĘCEJ KONTROLI NA AUTOSTRADZIE

W najbliższych tygodniach kierowcy korzystający z autostrady A1 muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez policjantów. Wszystko po to aby ograniczyć liczbę wypadków, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość i nieostrożność kierowców.

W ciągu ostatniego weekendu tczewscy policjanci zainicjowali cykl działań, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na autostradzie A1. Okazuje się bowiem, że w ostatnich miesiącach zdecydowanie wzrosła ilość wypadków na tej drodze. Były też ofiary śmiertelne. A wszystko przez to że wielu kierowcom po prostu brakuje wyobraźni. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze tczewskiej drogówki zatrzymali kilkanaście osób, które pędziły z prędkością ponad 180km/h. Rekordzista miał na liczniku 209km/h. Za to wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500zł i otrzymał 10 punków karnych.

O ile w ciągu całego 2009r. na autostradzie A1 w województwie pomorskim doszło do 5 wypadków drogowych w których nie było ofiar śmiertelnych, a 8 osób zostało rannych. To do połowy sierpnia bieżącego roku doszło już do 12 wypadków w których zginęły 4 osoby, a 24 zostały ranne. Dlatego aby ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych tczewscy policjanci na najbliższe tygodnie zaplanowali szereg działań. Częściej niż do tej pory na autostradzie wystawiany będzie fotoradar. Policjanci rejestrują też wykroczenia przy pomocy wideo-rejestratorów umieszczonych w radiowozach.

Przypominamy, że dozwolona maksymalna prędkość na autostradzie to 130km/h.

Źródło

Mikołaj - 23 Wrzesień 2010, 00:17

Cytat:
POLICJANCI NA A-1

Za nami Tydzień Bezpieczeństwa na A-1. Podczas działań skontrolowano blisko 400 pojazdów. Zatrzymano 4 dowody rejestracyjne oraz 3 uprawnienia do kierowania pojazdami. W 60 przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami karnymi. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierujących była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących.

W działaniach brało udział prawie 40 policjantów, którzy kontrolowali pojazdy na punkcie kontroli statycznej oraz przy użyciu radiowozu wyposażonego w wideorejestrator.

Przez ten czas nie doszło na autostradzie A-1 do żadnego wypadku, w którym byłyby osoby ranne bądź zabite. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi kierujących na niebezpieczeństwa, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. Zmieniające się warunki atmosferyczne, czasem niedostateczne umiejętności w połączeniu z niedostosowaniem prędkości do warunków jazdy często prowadzą do utraty panowania nad pojazdem, a w dalszej konsekwencji do wypadku. Nadmierna prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że swoją jazdę samochodem musimy dostosować nie tylko do ograniczeń wyrażonych znakami, ale również do warunków panujących na drodze oraz własnych umiejętności jako kierujących.
Link
Maciexas - 2 Kwiecień 2011, 22:13

Na wjeździe na autostradę A1 pojawiła się sporej wielkości tablica "ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI". Niestety, rezygnuje z jazdy ową drogą - nie zaoszczędzę już czasu, idę na drogę K-1.
wksek - 2 Kwiecień 2011, 22:16

Pytanie tylko czy ten pomiar działa czy to tylko prewencja. :) Ktoś przetestuje? :grin:
Maciexas - 2 Kwiecień 2011, 22:23

Hehe, może ja. :D Będę wracał do Gd. w niedziele/poniedziałek. Tak poważnie, to chyba przejadę się i spytam panią z kasy, czy coś wie na ten temat.
piotreg - 3 Kwiecień 2011, 08:05

Ostatnio leciałem A1 to żadnego systemu nie dostrzegłem. Myślę, że na dzień dobry to tylko prewencja, bo przecież jeszcze nie weszła nowa ustawa :!:
siffredi - 3 Kwiecień 2011, 10:02

W zeszłym tygodniu laurki za prędkość na A1 wystawiali na zjeździe w Swarożynie.
INFO Z CB - do potwierdzenia!!!

PS.

Jeżeli jechałeś więcej niż Pan Bóg przykazał na A1, a za bramkami widzisz <R> to mów pani w okienku, że zgubiłeś bilet. Naliczą Cię za przejazd całej A1 i nie będą mieli podstaw do zaproszenia na bok. Jak pani będzie kręciła nosem to powiedz ze zapaliłeś fajkę, zawiało i bilet wywiało!!!

Maciexas - 2 Maj 2011, 23:30

Cytat:
Ruszył odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 z Rusocina do Nowych Marz. Na razie działa na potrzeby zarządcy drogi. Jednak już latem może zapolować na kierowców.

Pod koniec kwietnia przed wjazdami na autostradę A1, m.in. w Rusocinie, stanęły znaki z napisem "odcinkowy pomiar prędkości". Czy to oznacza, że zarządca drogi rozpoczyna walkę z kierowcami łamiącymi przepisy dotyczące ograniczeń prędkości?

- Na razie nie. Odcinkowy pomiar prędkości prowadzony jest wyłącznie na nasze potrzeby. Nie kierujemy wniosków o ukaranie kierowców. Jednak trwają w tej sprawie rozmowy z inspektorami transportu drogowego - wyjaśnia Ewa Łydkowska, rzecznik prasowy Gdańsk Transport Company, zarządca autostrady A1.

Władze GTC nie chcą zdradzać szczegółów systemu. Przewidują, że fotoradary działające w ramach odcinkowego pomiaru prędkości zaczną mierzyć prędkość samochodom w celu nałożenia na kierowców mandatów najszybciej latem tego roku. Prawdopodobnie urządzenia, czyli kamery i komputer, obsługujące odcinkowy pomiar prędkości, będą przenośne.

Ponadto uruchomienie przez GTC odcinkowego pomiaru prędkości utrudnia brak regulujących tę kwestię przepisów prawa. Na podpis Ministra Infrastruktury czeka rozporządzenie w sprawie warunków lokalizacji, sposobu oznakowania i dokonywania pomiarów przez urządzenia rejestrujące. Wciąż trwają jeszcze uzgodnienia projektu z innymi resortami.

Projekt rozporządzenia zakłada, że odcinkowy pomiaru prędkości będzie prowadzony na fragmentach dróg nie dłuższych niż 10 km w terenie zabudowanym i 20 km w obszarze niezabudowanym. Nadawcą listów z mandatami będzie Generalny Inspektor Transportu Drogowego.

Jak będzie funkcjonował odcinkowy pomiar prędkości? Każdy samochód jest rejestrowany przez kamerę na drodze w dwóch punktach. Oddalone są one od siebie na przykład o 10 km. Na autostradzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 140 km/h. Jeśli auto między punktami A i B jechało z wyższą średnią prędkością, np. 150 km/h, to jego kierowca może spodziewać się mandatu.

LINK

piotreg - 29 Czerwiec 2011, 21:14

Rusocin (bramki) → kier. Bydgoszcz, ogr. (70)
wksek - 29 Czerwiec 2011, 21:30

To prawda, że kasują teraz za ten odcineczek 33 zł?
OJCIEC - 29 Czerwiec 2011, 21:45

wksek napisał/a:
33 zł

:facepalm:

piotreg - 30 Czerwiec 2011, 06:06

wksek napisał/a:
To prawda, że kasują teraz za ten odcineczek 33 zł?

Jedyne 17,60.

wksek - 30 Czerwiec 2011, 06:35

Muszę zmienić informatora. :D Dzięki. Ale i tak uważam, że to sporo za chwilę radości. :)
piotreg - 30 Czerwiec 2011, 07:17

Wydaje mi się, że warto pojechać. Na starej jedynce masz pewne korki w kilku miejscach - m.in. w Pruszczu Gd., Tczewie. Na moje oko autostrada może być tańsza. O komforcie jazdy nie wspomnę...
jakub - 30 Czerwiec 2011, 16:04

33zł kosztuje jeszcze przejazd A2 i ta liczba stąd, że 3 bramki x 11zł. Nie wiem od kiedy, ale na dniach dochodzi 4 bramka. :grin:
jojo - 1 Lipiec 2011, 11:48

Na nowym odcinku A2 bramki będą/są na zjazdach, tak jak na A1. Opłata 20 gr/km. :wink:
lukaszr - 2 Maj 2012, 21:25

Nie wie ktoś czy w ogóle ten odcinkowy na A1 to działa?
piotreg - 3 Maj 2012, 08:26

Jechałeś ostatnio A1 :?: :o Mnie interesuje czy ta jeszcze stoi :?: :o
Maciexas - 3 Maj 2012, 16:21

Został zdemontowany - sprawa nieaktualna.
MK. - 27 Wrzesień 2012, 08:01

Witam.

Chciałem spytać, czy na Autostradzie A1 od Torunia do Trójmiasta jeżdżą jakieś pojazdy z videorejestratorami? Czy te z mapy, które są zaznaczone w miejscowościach blisko autostrady, zapuszczają się na nią? Jest taka adnotacja przy Tczewie, a jak z innymi?

Pozdrawiam!

STEFAN - 27 Wrzesień 2012, 11:27

2-3 lata temu 300-konne A6 się rozbiło na Armii Krajowej w GD - od tego czasu widziałem sporadycznie Skodę Superb, niestety numerów nie mam. Generalnie jest cisza, dodatkowo jak lecisz do 160km/h to się chłopaki za Tobą nie puszczą...
piotreg - 27 Wrzesień 2012, 13:56

MK. napisał/a:
Chciałem spytać, czy na Autostradzie A1 od Torunia do Trójmiasta jeżdżą jakieś pojazdy z videorejestratorami? Czy te z mapy, które są zaznaczone w miejscowościach blisko autostrady, zapuszczają się na nią? Jest taka adnotacja przy Tczewie, a jak z innymi?

Jeżdżą. M.in. KWP Gdańsk, KPP Tczew, KPP Świecie, KWP Bydgoszcz, WITD (...). Jadąc z głową nie będziesz sobie musiał nimi głowy zawracać.

STEFAN - 27 Wrzesień 2012, 20:34

Dobrze powiedziane...

PS. piotreg, nie działa mi skrzynka, nie mogę wysłać do Ciebie żadnej wiadomości.
Będę za 2. tygodnie, ze 3. dni w Wielkopolsce, może się w końcu poznamy, podjedziecie i potestujemy jeden nowy extra radarek?

kalex - 27 Wrzesień 2012, 22:50

STEFAN, stąpasz po cienkim lodzie. :twisted: Pietia zaraz zorganizuje całą delegację z Breslau i dopiero poznasz prawdziwe znaczenie słowa "potestujemy".
STEFAN - 28 Wrzesień 2012, 05:26

Byle d-u-p-a mnie nie bolała. :) Reszty się nie boję. :)
OJCIEC - 28 Wrzesień 2012, 11:22

kalex napisał/a:
Pietia zaraz zorganizuje całą delegację z Breslau i dopiero poznasz prawdziwe znaczenie słowa "potestujemy".

:lol:

piotreg - 28 Wrzesień 2012, 14:15

E :!: Gdzie mi tu na autostradzie spamują :!:

Tu kontynuować kwestię...

BarakOsama - 19 Wrzesień 2013, 14:10

Ok. miesiąc temu na A1 widziałem granatowego Passata, CB 68002 <R> . Fotki nie mam, ale wygląda identycznie jak ten CB 68001.
piotreg - 27 Styczeń 2024, 08:18

Cytat:
Nie udało się na Pomorzu – skorzysta mazowieckie. Problem z odcinkowymi pomiarami prędkości



Nie będzie wszystkich planowanych nowych odcinkowych pomiarów prędkości na Pomorzu. Z listy wypadła autostrada A1. Jak dowiedziało się Radio Gdańsk, Inspekcji Transportu Drogowego nie udało się porozumieć w tej sprawie z operatorem trasy – spółką Gdańsk Transport Company.


Jak mówi nam Monika Niżniak z GITD, lokalizacja na 10-kilometrowym odcinku z Pelplina do Swarożyna była aktualna do jesieni. – Przed każdym montażem urządzeń rejestrujących prowadzone są również rozmowy z szeregiem podmiotów, w tym zarządcami dróg. W przypadku lokalizacji odcinkowego pomiaru prędkości na autostradzie A1 w miejscowości Swarożyn ze względu na trwające jeszcze jesienią uzgodnienia z operatorem autostrady co do możliwości i sposobu instalacji systemu oceniano, że jest to krytyczny etap realizacji projektu i aby nie doprowadzić do zakłócenia jego wykonania, przede wszystkim niewykorzystania zakupionych już urządzeń – odstąpiono w listopadzie od realizacji inwestycji w tej lokalizacji. Tego typu sytuacje zdarzają się. Dlatego zawsze przygotowywany jest plan awaryjny, tym bardziej że zapotrzebowanie na montaż urządzenia w innych lokalizacjach jest duże. W tym przypadku wykonawca natychmiast rozpoczął pracę w innej lokalizacji – na trasie S8, na obwodnicy Wyszkowa, która oczywiście została zrealizowana w terminie – wyjaśnia.

Przyczyn niepowodzenia nie podają też przedstawiciele operatora autostrady. Jak przekazała nam Anna Kordecka z GTC, "w ramach rozmów przeprowadzono wizję lokalną i uzgodniono rozwiązania techniczne". – Rozpoczęto także rozmowy określające zasady funkcjonowania systemu, ale na tym etapie rozmowy zostały zawieszone. Szkoda, bo odcinkowy pomiar prędkości, zwłaszcza gdyby funkcjonował na całej autostradzie, przyczyniłby się do zwiększenia bezpieczeństwa, które traktowane jest przez nas priorytetowo – przyznaje.

Zainstalowane są już urządzenia do mierzenia średniej prędkości na drodze krajowej nr 20 między Borczem i Babim Dołem oraz na wojewódzkiej "211" z Żukowa do Kartuz w Borowie. Są gotowe do uruchomienia. Czekają tylko na przyłącze energetyczne.

Jedyny dziś odcinkowy pomiar prędkości w regionie działa na drodze z Redy do Rekowa. W ubiegłym roku urządzenie zarejestrowało 476 wykroczeń.

Link


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group