Forum Mapy Fotoradarów

Kraków - Fotoradary stacjonarne

Mateusz - 13 Kwiecień 2007, 14:18
Temat postu: Fotoradary stacjonarne
Wow. :shock: W Krakowie jest aż 14 masztów. :? Ale wie ktoś, ile tam mają wkładów do tych puch :?:
OJCIEC - 13 Kwiecień 2007, 16:59

Obiło mi się o uszy, że dwie. Nie zdziwiłoby mnie natomiast, gdyby tak na prawdę była tylko jedna. Standardowy system: 1 urządzenie pomiarowe/10-15 puszek.

Dodam jeszcze, że są to holenderskie Gatso na paśmie K.

piotreg - 14 Kwiecień 2007, 07:14

Muszą mieć dwie - bo mają skrzynki pod Gatso i pod Fotorapida.
OJCIEC - 14 Kwiecień 2007, 08:05

A no tak. Jakoś Kraków zawsze kojarzyłem z Gatso, nie pamiętając o konserwach Zuradu. ;)
piotreg - 2 Marzec 2009, 09:53

Trzeba zrobić porządek na mapie w dziale fotoradary stacjonarne w Krakowie. Czekam na wasze uwagi / nowe fotki i w ogóle na wszystkie uwagi.
piotreg - 4 Marzec 2009, 09:42

Dawno spis nie był aktualizowany, a jakiś czas temu wyglądało to tak:

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Kraków

- al. Andersa
- ul. Armii Krajowej
- al. Bora Komorowskiego
- ul. Jana Pawła II
- ul. Księcia Józefa, wlot do miasta, jadąc od strony Kryspinowa
- ul. Lublańska
- ul. Marii Konopnickiej
- ul. Nowohucka
- ul. Pasternik - 2 szt.
- ul. Powstańców Wielkopolskich, jadąc w stronę ul. Nowohuckiej
- ul. Turowicza
- ul. Wielicka
- ul. Zakopiańska

Czekamy na najświeższe doniesienia z grodu Kraka.

bicker5 - 17 Marzec 2009, 21:44

Na chwilę obecną wygląda to tak:

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Kraków

- al. Andersa - 1 szt. - Zurad
- ul. Armii Krajowej- 3 szt. - Gatso
- al. Bora Komorowskiego - 1 szt. - Gatso
- ul. Jana Pawła II 1 szt. - Zurad
- ul. Księcia Józefa, wlot do miasta, jadąc od strony Kryspinowa - 1 szt. - Zurad
- ul. Lublańska - 1 szt. - Gatso
- ul. Marii Konopnickiej - 1 szt. - Gatso
- ul. Nowohucka - 1 szt. - Gatso
- ul. Pasternik - 2 szt. - Gatso
- ul. Powstańców Wielkopolskich, jadąc w stronę ul. Nowohuckiej - 1 szt. - Gatso
- ul. Turowicza - 2 szt. - Gatso
- ul. Wielicka - 3 szt. - Gatso
- ul. Zakopiańska - 1 szt. - Zurad

Co do ilości wkładów to na pewno są 2 szt. Gatso, prawdopodobnie jest jeszcze jedna sztuka. Zurad jeden stary, ale raczej na słupy go nie wkładają, tylko od czasu do czasu na trójnogu ustawiają.

piotreg - 17 Marzec 2009, 21:52

bicker5, wielkie dzięki!

Wielka prośba... czy mógłbyś zrobić opis podobny do tego, jaki jest np. na Księcia Józefa?

Ogłaszam też wielką akcję - robimy porządne fotki masztów, piszesz się? :D

bicker5 - 25 Marzec 2009, 18:14

Cytat:
Fotoradary stacjonarne na terenie miasta Kraków

- al. Andersa - 1 szt. - Zurad - na skrzyżowaniu Andersa i Dunikowskiego, skierowany na jadących w stronę Tomex'u, (50)
- ul. Armii Krajowej - Gatso - za salonem Mercedesa, skierowany w kierunku nadjeżdżających od AGH, (50)
- ul. Armii Krajowej - Gatso - na wysokości jednostki straży pożarnej, skierowany w kierunku nadjeżdżających od MAKRO, (50)
- al. Bora Komorowskiego - 1 szt. - Gatso - na estakadzie Lublańska/Bora, łapie zjeżdżających z estakady, (70)
- ul. Lublańska - 1 szt. - Gatso - na estakadzie Lublańska/Bora łapie zjeżdżających z estakady, (70)
- ul. Jana Pawła II 1 szt. - Zurad - za Placem Centralnym, pierwsze światła w kierunku na Sandomierz, (50)
- ul. Księcia Józefa, wlot do miasta, jadąc od strony Kryspinowa - 1 szt. - Zurad, (50)
- ul. Marii Konopnickiej - 1 szt. - Gatso - za hotelem Forum, łapie jadących w stronę Ronda Matecznego, (70)
- ul. Nowohucka - 1 szt. - Gatso - przed skrzyżowaniem z Ofiar Dąbia, skierowany na jadąchych od Nowej Huty, (70)
- ul. Pasternik - Gatso - zaraz za tablicą teren zabudowany, łapie jadących od A4, (50)
- ul. Pasternik - Gatso - na skrzyżowaniu z ul. Ojcowską, łapie jadących od A4, (70)
- ul. Powstańców Wielkopolskich - Gatso - jadąc w stronę ul. Nowohuckiej, na wysokości CH Tandeta, (70)
- ul. Turowicza - Gatso - przed skrzyżowaniem z ul. Połomskiego, skierowany na jadących w stronę obwodnicy autostradowej, (70)
- ul. Turowicza - Gatso - przed skrzyżowaniem z Witosa, skierowany na jadących w stronę obwodnicy autostradowej, (70)
- ul. Wielicka - Gatso - wlot od Wieliczki, (70)
- ul. Wielicka - Gatso - za TESCO, łapie jadących od Wieliczki, (70)
- ul. Wielicka - Gatso - na wysokości fabryki kabli, łapie jadących od centrum, (50)
- ul. Zakopiańska - 1 szt. - Zurad na wysokości salonu Toyoty, skierowany na jadących w stronę Zakopanego, (70)

piotreg - 25 Marzec 2009, 21:14

Dzięki biker!

Czekam oczywiście na c.d.

Ojciec, trzeba chyba zrezygnować na mapie z tej mapki i zrobić podstronę podobną do pozostałych, hmmm...?

A fotki też porobisz? :-)

bicker5 - 25 Marzec 2009, 22:16

piotreg napisał/a:

A fotki też porobisz? :-)

Jak się ociepli. :(

OJCIEC - 26 Marzec 2009, 07:14

piotreg napisał/a:

Ojciec, trzeba chyba zrezygnować na mapie z tej mapki i zrobić podstronę podobną do pozostałych, hmmm...?


Tak też zrobimy.

rodger83 - 13 Lipiec 2009, 18:12

Witam

Orientuje się ktoś może od jakiej prędkości strzela fotki fotoradar na ul. Księcia Józefa na Bielanach, i czy robi zdjęcia od tyłu, czyli jadącym od strony Krakowa. W minioną sobotę się troszke zamyśliłem i przejechałem tamtędy około 90 km/h, a ograniczenie jest tam do 50km/h.

Pozdrawiam

bicker5 - 13 Lipiec 2009, 19:06

To ja nie chcę myśleć ile byś tam jechał jakbyś się bardziej niż trochę zamyślił. Jak chcesz wiedzieć, czy był uzbrojony to albo zawracasz i patrzysz w oko wielkiego brata albo dzwonisz na 997 i się pytasz. :twisted:
rodger83 - 13 Lipiec 2009, 21:28

Na drodze nie szaleje, bo nie ma czym (choćbym miał to i tak nie mam takiej potrzeby żeby jeździć jak wariat). Jechałem Astrą 1, która w polotach pójdzie (140) , a w tamtym miejscu nigdy nie jechałem więcej niż (55) od kiedy jest tam fotoradar. Z tego co się orientuje, to on jest tam założony na stałe, zawsze kiedy jadę, widać że oko świeci na czerwono. Jakoś tak wyszło z przodu 2 samochody jechały z podobną prędkością i tak się jakoś trzymałem za nimi aż mnie w końcu olśniło po jakichś 200 metrach. Jak dopuszczalne jest tam 50km/h, to przy tych powiedzmy 85km/h siłą żeczy musiał pstryknąć, a wiesz może od ilu on pstryka, i czy łapie on od tyłu? To jakiś "Zurad w pasmie k" - cokolwiek to znaczy. I ciekawi mnie to, że przy wjeździe do Krakowa są 2 tablice inormujące o fotoradarze, a przy wyjeździe niema żadnej.
piotreg - 13 Lipiec 2009, 22:21

Nie ma szans, nie zrobi odjazdu, bo to Zurad najstarszej generacji!!!
rodger83 - 14 Lipiec 2009, 18:21

Dzięki piotreq, jeżeli jest tak jak mówisz to jest szansa że zdjęcia nie zrobił. Napisałem, że jest to Zurad w paśmie "K", ale teraz tak się zastanawiam, gdzie ja to wyczytałem, że działa w paśmie "k". :roll: Sugerowałeś się tym co napisałem o tym paśmie, czy wiesz na 100% jaki to model tego Zurada i że nie pstryka od tyłu. I jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.
Misial - 14 Lipiec 2009, 19:06

rodger83 napisał/a:
Dzięki piotreg... czy wiesz na 100% jaki to model tego zurada i że nie pstryka od tyłu...

pioteg by mógł Ci odpowiedzieć "Nie ucz ojca robić dzieci". :D Poczytaj forum, zrozumiesz. ;)

piotreg - 14 Lipiec 2009, 20:50

rodger83 napisał/a:
Sugerowałeś się tym co napisałem o tym paśmie, czy wiesz na 100% jaki to model tego Zurada i że nie pstryka od tyłu.

Powiedzmy, że powienieneś nam uwierzyć na słowo...

Misial napisał/a:
pioteg by mógł Ci odpowiedzieć "Nie ucz ojca robić dzieci". :D Poczytaj forum, zrozumiesz. ;)

Misial, Ojca to my tu mamy już jednego. :-)

rodger83 - 15 Lipiec 2009, 18:25

Wielkie dzięki za pomoc panowie. Jeden problem z głowy i dobra nauczka na przyszłość, chwila dekoncentracji na drodze i skutki mogą być tragiczne... :(

Pozdrawiam.

piotreg - 15 Lipiec 2009, 18:47

Na tą chwilę tylko jeden Fotorapid jest w stanie sprawnie robić fotki z odjazdu - Fotorapid CM.
shalashaska - 25 Listopad 2009, 19:41

A czy ktoś się orientuje gdzie można spotkać aktywny fotoradar bym mógł wkońcu zobaczyć jak zachowa sie V1.
bicker5 - 25 Listopad 2009, 20:58

Wlot od Wieliczki, wlot od A4 lub Armii Krajowej - w którymś z tych miejsc z 90% prawdopodobieństwem jakiś GATSO będzie.
Castellano - 26 Listopad 2009, 19:13

Jak jeżdżę 5 lat na trasie Kraków - Brzesko tak nie widziałem ani razu czynnego foto na wlocie od Wieliczki.
bicker5 - 26 Listopad 2009, 20:57

Koło TESCO to też wlot od Wieliczki. :twisted:
Castellano - 27 Listopad 2009, 19:09

O tym też mówiłem. Przecież napisałem jak jeżdżę 5 lat tak nie widziałem czynnego foto na wlocie. Jadąc do domu przejeżdżam koło wszystkich 3. foto.
piotreg - 28 Grudzień 2009, 16:21

Krakowianie, będzie potrzebna wasza pomoc.

Jadąc wczoraj przez Kraków - tranzytem - zrobiłem kilka ujęć przez szybę... w locie...

Posiłkując się mapą fotoradarów podpiszcie mi te fotki. :-)

- ul. Pasternik - bliżej Zabierzowa:



- ul. Pasternik - bliżej centrum:



- ul. Armii Krajowej - bliżej ul. Pasternik



- ul. Armii Krajowej - kawałek dalej, w drugą stronę...



- ul. Armii Krajowej - najbliżej centrum



- ul. Konopnickiej - kier. Rzeszów


bicker5 - 28 Grudzień 2009, 18:22

1. ul. Pasternik, wlot do miasta, jadąc od strony autostrady A4, ogr. 50 km/h
2. ul. Pasternik, wlot do miasta, zaraz przed skrzyżowaniem z ul. Ojcowską, jadąc od strony autostrady A4, ogr. 70 km/h
3. ul. Armii Krajowej, przed strażą pożarną i skrzyżowaniem z ul. Zarzecze, jadąc od strony Makro, ogr. 50 km/h
4. ul. Armii Krajowej, na wysokości straży pożarnej, jadąc od strony AGH, ogr. 50 km/h
5. ul. Armii Krajowej, na wysokości salonu Mercedesa, jadąc w kierunku AGH, ogr. 50 km/h
6. ul. Konopnickiej, zaraz za hotelem Forum, jadąc w kierunku Ronda Matecznego, ogr. 70 km/h

PS. Wprowadziłem lekkie korekty w opisie radarów na ul. Armii Krajowej i Pasternik - teraz są bardziej "adekwatne".

piotreg - 28 Grudzień 2009, 21:49

bicker5 napisał/a:
PS. Wprowadziłem lekkie korekty w opisie radarów na ul. Armii Krajowej i Pasternik - teraz są bardziej "adekwatne".

Bóg zapłać. :-)
Ale te informacje na mapę wejdą dop. w 2010 r. :-)

Castellano - 28 Grudzień 2009, 22:43

bicker5 napisał/a:
6. ul. Konopnickiej, zaraz za hotelem Forum, jadąc w kierunku Ronda Matecznego, ogr. 70 km/h

Ten hotel już się tak nie nazywa (mimo, że tam fizycznie jest). Dla krakowian będzie to "Forum" (ciekaw jestem jak się będzie nazywał jak już go w końcu wyburzą). Dla tych co nie mają czasu oglądać widoków (i nie są z Krakowa) to przed tym fotoradarem stoi po prawej stronie nowo wybudowany hotel (jeszcze niewykończony, ale nie sposób go nie zauważyć, jak z resztą hotelu "Forum", ale jest po tej samej stronie drogi przynajmniej).

piotreg - 29 Grudzień 2009, 11:44

Dzięki za wszystkie uwagi i bezcenną pomoc. Uwzględnię to wszystko przy pierwszej aktualizacji w 2010 r. :-)
bicker5 - 29 Grudzień 2009, 17:11

Castellano napisał/a:
bicker5 napisał/a:
6. ul. Konopnickiej, zaraz za hotelem Forum, jadąc w kierunku Ronda Matecznego, ogr. 70 km/h

Ten hotel już się tak nie nazywa (mimo, że tam fizycznie jest). Dla krakowian będzie to "Forum" (ciekaw jestem jak się będzie nazywał jak już go w końcu wyburzą). Dla tych co nie mają czasu oglądać widoków (i nie są z Krakowa) to przed tym fotoradarem stoi po prawej stronie nowo wybudowany hotel. :P (jeszcze niewykończony, ale nie sposób go nie zauważyć, jak z resztą hotelu "Forum", ale jest po tej samej stronie drogi przynajmniej). :-)

Ten nowy będzie się nazywał: Hilton Garden Inn.

bicker5 - 5 Styczeń 2010, 19:14

W zimie teoretycznie przynajmniej nic nie powinno rosnąć, ale w Polsce jest inaczej i rosną np. słupy pod fotoradary (Fotorapid C/CM). Funkiel nówka pojawiła się na ul. Królowej Jadwigi, jadąc w kierunku lotniska po lewej stronie, za przystankiem autobusowym, a przed skrzyżowaniem z ul. Grabową. Na razie celuje w jadących od centrum ale zapewne może być obrócony. Ograniczenie 40 km/h, oznakowany z dwóch stron stosownymi tablicami.


piotreg - 6 Styczeń 2010, 07:46

O! Za newsa wielkie dzięki. :-) Trafi oczywiście na mapę lada moment.
Castellano - 6 Styczeń 2010, 15:59

Potwierdzam. Dzisiaj widziany przeze mnie. Mam biuro niedaleko, jak będzie okazja i chwilka czasu będą i fotki.

A no i jak nie ukradną mi znowu aparatu.

piotreg - 6 Styczeń 2010, 19:11

Castellano napisał/a:
Mam biuro niedaleko, jak będzie okazja i chwilka czasu będą i fotki. :)

A no i jak nie ukradną mi znowu aparatu.

Poczekaj aż śniegi stopnieją i wyjdzie słonko.

Rybuś - 7 Styczeń 2010, 23:28

Rany, dzisiaj tam jechałem i nic nie zauważyłem (zamyślony byłem). :wink: Muszę się jutro dokładniej przyglądnąć. :wink:
piotreg - 8 Styczeń 2010, 07:34

Śpij spokojnie... od postawienia puszki do jej uruchomienia zawsze musi minąć trochę czasu. Procedury, Panie! :-)
grzechukrk - 13 Styczeń 2010, 14:47

Nie orientujecie się może czy fotoradary na Lublańskiej / Bora działają? I czy działa puszka przy Andersa? I mam takie ostatnie pytanie, jeżeli wyhamuje przed tabliczka do przepisowej prędkości (z 85 do 70) czy jest możliwość, że mnie taka puszka złapie? Mówię o Lublańskiej? Czy one są ustawione na jedną stroną czy mogą robić też odjazdy?
phonemaniac - 13 Styczeń 2010, 15:08

W zimie jest dość prosto to sprawdzić. ;) Jak jest śnieg wydeptany koło masztu, tudzież maszt nie posiada żadnych sopli lub śniegu zachodzi prawdopodobieństwo, że był w nim wkład. ;) W innych przypadkach (zaśnieżony obiektyw, maszt stoi w zaspie do połowy wysokości) możesz być spokojny, że maszt stoi pusty. ;)
grzechukrk - 13 Styczeń 2010, 15:26

Wielkie dzięki. :) Tylko problem jest taki, że nie mam aktualnie czym tam jechać, a to jest na 2. stronie miasta. Jakby ktoś zaobserwował, dajcie znać. :)
piotreg - 13 Styczeń 2010, 15:29

grzechukrk napisał/a:
I mam takie ostatnie pytanie, jeżeli wyhamuje przed tabliczka do przepisowej prędkości (z 85 do 70) czy jest możliwość, że mnie taka puszka złapie?

Urządzenie emituje wiązkę, która przecina jezdnię pod kątem 22. stopni. Dopóki nie przetniesz wiązki, urządzenie nie zmierzy Twojej prędkości.

grzechukrk - 13 Styczeń 2010, 16:22

Ok., dziękuje Wam bardzo. :) Ruszyłem tyłek MPK i puszka ma na sobie warstwę śniegu, obiektyw odsłonięty, dookoła brak śladów, czyli mogę być spokojny, że była wyłączona?
piotreg - 13 Styczeń 2010, 16:56

Raczej tak! Ten problem nie dotyczy tylko Krakowa. W całej Polsce maszty świecą pustkami. Trudno jest trafić maszt "na chodzie".
Rybuś - 13 Styczeń 2010, 21:33

grzechukrk napisał/a:
Czy one są ustawione na jedną stroną czy mogą robić też odjazdy?

Od tyłu to raczej nie, przynajmniej na Lublańskiej, kiedyś często jeździłem tam wieczorową porą i to zazwyczaj z prędkościami > 100, jakoś foty nie dostałem.
Pozdro.

grzechukrk - 13 Styczeń 2010, 22:05

Dzięki, to samo mówił mój ojciec, a kumpel jechał parę dni temu >100 i też mu nie mrugnęło, pozdrawiam. :)
grzechukrk - 14 Styczeń 2010, 12:40

Uwaga! Na Armii Krajowej jedna z puszek czynna. informacja potwierdzona.
piotreg - 14 Styczeń 2010, 12:42

To wieczorkiem możesz zobaczyć, czy zauważysz błysk przy ~100km/h. :P
grzechukrk - 14 Styczeń 2010, 15:38

Haha, nie no zaufam Ci na słowo. :)
piotreg - 14 Styczeń 2010, 19:43

Pogrzeb trochę na forum... znajdziesz odp. na wszystkie swoje pytania. :-)


Castellano - 15 Styczeń 2010, 16:50

grzechukrk napisał/a:
Uwaga! Na Armii Krajowej jedna z puszek czynna. informacja potwierdzona.


Dokładniej znajduje się w pierwszej puszce, jadąc od Ronda Ofiar Katynia (od Katowic, Olkusza, Chrzanowa - do wyboru do koloru)

piotreg - 15 Styczeń 2010, 17:27

Czyli ten:



Mógłby ktoś z was zrobić zbliżenie nabitej puszki?
Bo takiej w naszych zbiorach nie mamy. :-)

Castellano - 15 Styczeń 2010, 17:43

Tak piotreg. Ten. Jeżeli kolega, z którym jeżdżę na codzień w pracy nie będzie miał nic przeciwko to zrobię takie zdjęcie najwcześniej w poniedziałek, bo dzisiaj wyjeżdżam na weekend do teściów i nie ma mnie w domu.
grzechukrk - 15 Styczeń 2010, 21:08

A na ile oni wkładają taki wkład do puchy?
Castellano - 16 Styczeń 2010, 09:14

Na ile im się widzi, że wystarczy. Oni chyba wiedzą mniej więcej po jakim czasie pamięc się zapełni Dla mnie tamto miejsce jest najgorsze na zarobek. Podwójne światła, które działają jak chcą i bardzo często ludzie jadą tam powoli.
bicker5 - 16 Styczeń 2010, 09:27

Tak w kwestii wyjaśnienia, krakowskie fotoradary Gatso mają pamięć analogową tzn. czarno-biały film fotograficzny. Pojemność to prawdopodobnie ok. 800 "pocztówek".
piotreg - 16 Styczeń 2010, 10:27

W dzisiejszych czasach taka technologia jest już o kant pośladów rozbić.
Castellano - 19 Styczeń 2010, 17:49

Co prawda piotreg prosił o foto jak będzie już po zimie (ale cholera wie kiedy ona się skończy), więc daję foto już teraz. Zdjęcie zrobione telefonem.

[Zdjęcie niedostępne]

piotreg - 19 Styczeń 2010, 19:13

Ok. Ok. :-) Każda fotka jest na wagę złota, dzięki. :-)

Ale z sesją pod mapę to ruszamy na wiosnę, oki? :-)

Castellano - 20 Styczeń 2010, 13:37

Nie często tamtędy jeżdżę i dlatego zrobiłem fotkę. Na wiosnę jak doprowadzę swój bolid do stanu używalności po zimie, zrobię rundkę po Krakowie i foteczki będą tych fotoradarów, których brakuje.
piotreg - 20 Styczeń 2010, 13:40

Trzymam za słowo. :-)
Elite - 1 Luty 2010, 19:54

W sobotę był prawie przez pół dnia załadowany fotoradar na ul. Armii Krajowej.

Info od cioci. ;)

piotreg - 2 Luty 2010, 08:35

Na Armii masz trzy puszki... więc pomolestuj jeszcze ciocię troszeczku... niech się wygada, albo niech wdepnie tu do nas. :-)
Elite - 2 Luty 2010, 15:07

Ok. ;)
Elite - 5 Marzec 2010, 20:07

Jutro jadę do Krakowa to zobaczę jeszcze na te maszty GATSO. ;)
Elite - 6 Marzec 2010, 18:47

Dzisiaj załadowany na Armii Krajowej ten bliżej centrum. ;)
piotreg - 7 Marzec 2010, 10:26

A po czym poznajesz, że Gatso jest załadowany?
bicker5 - 7 Marzec 2010, 11:35

Ten pierwszy jadąc od Makro jest bardzo często załadowany. Z bliska nawet jadąc samochodem w lewym górnym okienku widać "oczko" obiektywu.
Elite - 7 Marzec 2010, 19:37

Dokładnie to co kolega powiedział. ;) Oraz antyradar. ;)
piotreg - 7 Marzec 2010, 19:40

Elite napisał/a:
Oraz antyradar. ;)

Na Armii Krajowej cały czas pika w K... ostatnio jechałem tamtędy. :-)

Elite - 7 Marzec 2010, 19:49

U mnie tak samo, ale 150-200m przed fotoradarem ostro "krzyczy" u mnie. ;)
piotreg - 7 Marzec 2010, 19:53

Ja tam wolałem wyciszyć i zwolnić do V-dozwolonej. :-)
Elite - 7 Marzec 2010, 19:56

Aha, też tam zwalniam. ;) A jaki posiadasz antyradarek? :)
piotreg - 7 Marzec 2010, 19:57

Elite napisał/a:
A jaki posiadasz antyradarek? :)

V1. :-)

Elite - 7 Marzec 2010, 19:59

Aha. ;) A ja Whistlerka XTR 140, ale może za 2 tygodnie XTR 330. ;) Twój, a mój to "NIEBO A ZIEMIA". ;)
piotreg - 27 Marzec 2010, 21:39

Do boju! Przyszła wiosna, można ruszać z aparatami w teren. :-)
komper13 - 25 Październik 2010, 00:59

Witam.
Może będziecie wiedzieć, to mi powiedzcie...
Zaraz za estakadą nad rondem Polsadu (Olsza II), przed stacją Statoil, jadąc w kierunku Makro, stoi sobie fotoradar i raz koło niego śmignąłem 90 km/h (ograniczenie 70) i mnie gryzie czy jest 'czynny'. Jakoś parę dni temu to było. ;)

wksek - 25 Październik 2010, 09:47

Raz może być czynny, raz nie. Najlepiej podjedź i zobacz czy coś w nim nie siedzi, a przy okazji zrób fotki. :) 2 tygodnie temu większość była nieaktywna.
piotreg - 3 Luty 2011, 18:20

Cytat:
Kraków: Palą i zaklejają fotoradary

Coraz częściej w Krakowie i przy drogach wyjazdowych można spotkać spalone, zamalowane albo zaklejone naklejkami fotoradary.



Sprawcy uszkodzeń najczęściej pozostają bezkarni. Najbardziej wyżywają się na tzw. drodze olkuskiej. Przy tej trasie mieści się 11 fotoradarów. Obecnie spalone są dwa, a jeden został zamalowany.

- Sprawcy działają najczęściej nocą - opowiada Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji. - Jeśli nikt nie widział wandali, to ciężko ich złapać - dodaje.

Nie boją się kar. Filmiki ze swoich wyczynów śmiało wrzucają do internetu. Na jednym z nich widać kulę ognia na budce ochraniającej fotoradar. Był to kawałek gumowej opony polanej benzyną.

Dlaczego fotoradary na drodze olkuskiej budzą taką nienawiść? Na to
pytanie odpowiadają nam kierowcy tirów. Trasa ta jest alternatywą dla autostrady A4. Kierowcy uważają więc, że fotoradary są tam stawiane, aby zniechęcić ich do jazdy. - Na autostradzie są częste remonty, korki i jeszcze trzeba za to płacić - oburza się Mariusz. - Droga olkuska jest wyremontowana, a nocą można by jeździć tamtędy szybciej, gdyby nie fotoradary.

- Nie dziwię się, że ktoś je niszczy, mnie też one wkurzają - zauważa Piotr. I rzeczywiście, w małopolskiej policji dowiadujemy się, że fotoradary były palone w miejscach, gdzie można rozwijać duże prędkości.

Magdalena Chacaga z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) tłumaczy dużą liczbę fotoradarów na tej trasie (dziewięć należy do nich, a dwa do gminy) troską o bezpieczeństwo mieszkańców.

Spalone fotoradary nie zostaną w najbliższym czasie wyremontowane. Koszt naprawy dwóch słupów wyceniono na ponad 22 tys. złotych. Na celowniku wandali są też fotoradary w mieście, które są nagminnie zamalowywane.

Link

miś - 16 Maj 2011, 11:53

Ciekawe, które fotoradary były w ostatni weekend czynne w mieście. Szkoda, że nasza policja tak jak inne tego nie publikuje.
bicker5 - 21 Maj 2011, 13:44

Po remoncie i budowie estakady oraz centrum handlowego nie wrócił na swoje miejsce i nie zanosi się na powrót.
piotreg - 22 Maj 2011, 08:07

Oki. - zdjęty :!:
piotreg - 31 Maj 2011, 18:46

Zajrzałem dzisiaj tu i ówdzie w Krakowie.

Na pierwszy ogień idzie maszt przy ul. Księcia Józefa. Nie dość, że na wlocie od str. Kryspinowa, to jeszcze na wysokości szkoły, ogr. (50) .

piotreg - 31 Maj 2011, 18:54

2. ul. Andersa. Stoi kawałek przed skrzyżowaniem z ul. Dunikowskiego i celuje w tych, którzy w kierunku Jana Pawła II pomykają, ogr. (50) .
piotreg - 31 Maj 2011, 19:01

3. ul. Jana Pawła II. Maszt stoi zaraz za Placem Centralnym i celuje w jadących w kier. Sandomierza, ogr. (50) .
piotreg - 31 Maj 2011, 19:07

4. ul. Królowej Jadwigi - maszt stoi kawałek przed skrzyżowaniem z ul. Grabową i celuje w tych, którzy od strony centrum pomykają, ogr. (40) . Niestety został zaatakowany przez graficiarzy.
piotreg - 31 Maj 2011, 19:14

5. I ostatni Zurad na terenie miasta Kraków - ul. Zakopiańska. Salonu Toyoty, na wysokości którego miał rzekomo stać, nie dostrzegłem. Na temat jego lokalizacji powiedzieć można, że stoi na wylocie z miasta, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Judyma, jadąc w kierunku Zakopanego, ogr. (70) .
piotreg - 31 Maj 2011, 19:20

Czas na Gatso:

1. ul. Nowohucka - stoi kawałek przed skrzyżowaniem z ul. Ofiar Dąbia i celuje w tych, którzy pomykają w kier. centrum, ogr. (70) .

piotreg - 31 Maj 2011, 19:39

2. ul. Turowicza (2. szt.):

Pierwszy przed skrzyżowaniem z ul. Połomskiego, jadąc w kier. A4, ogr. (70) .





Drugi przed skrzyżowaniem z ul. Witosa, jadąc w kier. A4, ogr. (70) .




OJCIEC - 31 Maj 2011, 19:49

Ty to się normalnie nudzisz na tych delegacjach. :lol:
piotreg - 31 Maj 2011, 19:53

Po cichu liczę, że pozostałe ktoś pociśnie... ja dałem radę tylko te...
wksek - 31 Maj 2011, 20:12

:grin:

Ligowo :!:

bicker5 - 31 Maj 2011, 20:14

piotreg napisał/a:
5. I ostatni Zurad na terenie miasta Kraków - ul. Zakopiańska. Salonu Toyoty, na wysokości którego miał rzekomo stać, nie dostrzegłem.

"Ajtam", "ajtam", czepiasz się :mrgreen: Salon kiedyś tam był. Co prawda myśli zza wschodniej granicy (LADA), a TOYOTA jest za następnymi światłami.

miś - 7 Czerwiec 2011, 21:35

Ja ciekawszy jestem tych od Olkusza. Ostatnim czasem tamtędy jechałem i mam nadzieję, że nic nie zarobiłem. :( Dzięki za to co zrobiłeś.
Elite - 20 Czerwiec 2011, 12:36

Gatso umieszczone przed skrzyżowaniem z ulicą Witosa. Ograniczenie chyba (70) .
piotreg - 20 Czerwiec 2011, 14:00

Elite napisał/a:
Ograniczenie chyba (70) .

Zerknij kilka postów wyżej to się dowiesz...

Elite - 20 Czerwiec 2011, 14:03

:oops:
miś - 21 Czerwiec 2011, 06:16

Na pewno (70) . Na wcześniejszym fotoradarze przez pewien czas było (50) , ale to jak przebudowywali skrzyżowanie.
bicker5 - 21 Czerwiec 2011, 16:13

Na tym było (50) jak był remont, ale nikt z <R> nie wpadł na zamontowanie wtedy na słupie <FR> .
piotreg - 22 Czerwiec 2011, 21:24

Widzę, że moje ostatnie działania nikogo nie sprowokowały. :D

- ul. Lublańska. Maszt jest ustawiony przy zjeździe z estakady, jadąc w kierunku Warszawy/ul. Opolskiej, ogr. (70)

piotreg - 22 Czerwiec 2011, 21:30

- ul. Bora-Komorowskiego. Maszt jest ustawiony przy zjeździe z estakady, jadąc w kierunku Sandomierza/ul. Jana Pawła II, ogr. (70)
piotreg - 22 Czerwiec 2011, 21:33

- ul. Pasternik. Wlot do miasta, jadąc od strony Chrzanowa, ogr. (50) .
matek001 - 19 Lipiec 2011, 20:39

Maszt Zuradu na Zakopiańskiej (w stronę Myślenic) w weekend był nabity. Dodatkowo pojawiła się na nim żółta folia tak, jak w Warszawie.
piotreg - 20 Lipiec 2011, 09:39

matek001 napisał/a:
Maszt Zuradu na Zakopiańskiej (w stronę Myślenic) w weekend był nabity.

A w stronę centrum też jest jakiś maszt :?: :o

miś - 20 Lipiec 2011, 18:09

Na Zakopiańskiej puki co w stronę centrum <FR> nie ma, ale są kamery przy światłach jednych.
piotreg - 20 Lipiec 2011, 18:56

Zapewne zwykły monitoring skrzyżowania. :o
keburs - 3 Sierpień 2011, 10:33

Witam Wszystkich.
Jako że jestem nowy wybaczcie jak popełnię jakieś błędy, posiadam dość świeże info co do . Wiadomo, że od pierwszego lipca GITD zajmuje się fotoradarami - z tego co wiem to zdążył tylko przejąć wyłącznie Zurady i tylko nimi się zajmują. Gasto jak na razie nie, nimi zajmuje się . Jedyny działający Zurad jest na zakopiance, reszta sprzętu poszła w kierunku Kielc i Nowego Brzeska. Na mojej stronie będę często aktualizował co ciekawego z tymi zabawkami się dzieje ->> KLIK.

piotreg - 3 Sierpień 2011, 10:45

keburs napisał/a:
Na mojej stronie będę często aktualizował co ciekawego z tymi zabawkami się dzieje ->> KLIK.

Witamy. Widzę, że bazujesz na naszych materiałach. :mrgreen: Dopisz - proszę - na samym dole źródło. Masz info, które dokładnie maszty zostały nabite :?: :o

<SM> Kraków ma na stanie Gatso :?: :o

keburs - 3 Sierpień 2011, 11:07

Źródło dodałem, proszę sprawdzić czy tak może być.
Co do masztów to w piątek powinienem wiedzieć więcej...
<SM> ma takie uprawnienia na 100%.

piotreg - 3 Sierpień 2011, 11:36

keburs napisał/a:
Źródło dodałem, proszę sprawdzić czy tak może być.

:good:

keburs napisał/a:
Co do masztów to w piątek powinienem wiedzieć więcej...

Czekamy.

keburs napisał/a:
<SM> ma takie uprawnienia na 100%.

Ja nie twierdzę, że oni nie mają takich uprawnień. Mają :!:
Mnie tylko interesuje, czy oni przejęli policyjny(e) fotoradar(y) firmy Gatso. :o

bicker5 - 3 Sierpień 2011, 16:55

keburs napisał/a:
Jedyny działający Zurad jest na zakopiance, reszta sprzętu poszła w kierunku Kielc i Nowego Brzeska.

To trochę nie bardzo aktualne. Sytuacja z dzisiaj:
1. ul. Zakopiańska - ok. 09:50 ITD grzebało coś w tym maszcie, prawdopodobnie zgrywali zdjęcia, pucha pełna.
2. Miejscowość Gaj - ok. 08:50 pucha pełna.

Te dwie puszki są w duecie ostatnio bardzo często załadowane.

Co do Gatso to <SM> z Krakowa nigdy nie była zainteresowana posiadaniem <FR> , więc nie sądzę, żeby teraz nagle chcieli przejąć stare rzęchy i w dodatku kłopotliwe w obsłudze.

piotreg - 3 Sierpień 2011, 18:46

bicker5 napisał/a:
2. Miejscowość Gaj - ok. 08:50 pucha pełna.

Który :?: :o

bicker5 napisał/a:
Te dwie puszki są w duecie ostatnio bardzo często załadowane.

To dlaczego nic nie mówisz :?: :o :D

bicker5 napisał/a:
Co do Gatso to <SM> z Krakowa nigdy nie była zainteresowana posiadaniem <FR> , więc nie sądzę, żeby teraz nagle chcieli przejąć stare rzęchy i w dodatku kłopotliwe w obsłudze.

Też coś na ten temat słyszałem, dlatego tak zacząłem dopytywać. Kiedyś chyba na próbę przez kilka dni robili jakieś fotki (sprzęt bezpłatnie użyczył im na moje oko Zurad), ale zaraz jakaś mądra głowa uznała, że to zajęcie niegodne krakowskiej <SM> .

bicker5 - 3 Sierpień 2011, 20:03

piotreg napisał/a:
Który :?: :o

Ten na Zakopane. Czyli na odcinku kilku kilometrów można zarobić 20 pkt.

małymobil - 15 Wrzesień 2011, 13:13

Gasto na ul. Konopnickiej oczywiście pusty. Ulica ta jest często zakorkowana. Zdj. z wczoraj z 17.
małymobil - 2 Październik 2011, 16:27

Kraków, Jana Pawła II - także wczoraj siał. Aż chce się tam jechać (50) .
małymobil - 12 Listopad 2011, 23:18

- ul. Armii Krajowej, przed salonem mercedesa i przed stacją Orlen, jadąc od osiedla. Bronowice Nowe za zakrętem w lewo.
małymobil - 2 Grudzień 2011, 17:43

Jana Pawła II dziś pusty.
bicker5 - 30 Marzec 2012, 15:35

Dzisiaj na ul. Zakopiańskiej akcja polowanie na zatwardziałych motocyklistów (+4 st.C i opady śniegu) czyli fotoradar obrócony i załadowany. Dostał też nowe malowanie - Yellow Bahama. :smile: Do kompletu tradycyjnie w Gaju też poluje na "dawców".
małymobil - 5 Kwiecień 2012, 22:27

Dziś dalej aktywny i wali zdjęcia w plecy. Niestety byłem tam po godz. 21 także bez sesji.
bicker5 - 6 Kwiecień 2012, 12:51

Na Al. Andersa został przestawiony w tryb "motocyklista".


małymobil - 18 Kwiecień 2012, 21:05

W Krakowie pustki w masztach.
małymobil - 18 Kwiecień 2012, 21:12

I Zakopianka w nowym malowaniu:
bicker5 - 19 Czerwiec 2012, 17:20

Księcia Józefa - załadowany od jakiegoś czasu.
keburs - 10 Sierpień 2012, 22:03

Dla Wszystkich zainteresowanych - bardzo uważajcie na puszki, które są obrócone i wydaje się, że nie działają, a one robią foty na zasadzie oddalających pojazdów. Celują zwłaszcza na motory-ścigacze... taki przykład był dopóki działała puszka na Andersa...
bicker5 - 20 Wrzesień 2012, 19:46

Puszka na Andersa została upgradowana do wersji CANAREK i nie jest to jedynie face lifting polegający na użyciu spreju w odpowiednim kolorze, a wymiana całej budki. Na szybce jeszcze folia jest.
keburs - 21 Wrzesień 2012, 10:22

Nowe żółte puszki są przygotowane do załadowania nowego urządzenia, które będzie robić foty i online wysyłać do stolicy. :mad: Podobno system działa już w stolicy i o dziwo sprawnie funkcjonuje...

Powoli stronka powstaje, ale już niedługo będzie dużo nowości i ciekawostek (pełny wykaz wszystkich masztów + niespodzianki...).

GITD

małymobil - 13 Październik 2012, 17:43

Andersa:
miś - 21 Październik 2012, 06:52

A ITD przejęła teraz w posiadanie i użytek także nasze krakowskie Gatso?
bicker5 - 21 Październik 2012, 08:20

Od czasu jak ITD zabrała zabawki policji nie widziałem ani jednego załadowanego GATSO. Krakowskie GATSO były kłopotliwe w obsłudze, bo w środku jest analogowy aparat fotograficzny i nie da się fotek zgrać na dysk, tylko trzeba je wywoływać, a potem skanować. Czyli spokojnie można założyć, że odeszły na emeryturę.
OJCIEC - 21 Październik 2012, 11:20

bicker5 napisał/a:
(...) bo w środku jest analogowy aparat fotograficzny i nie da się fotek zgrać na dysk, tylko trzeba je wywoływać, a potem (...)

Jakie to romantyczne. :cool:

bicker5 - 27 Październik 2012, 09:18

Ten na Andersa stracił "dziewictwo" i został załadowany. Aktywny również na ul. Zakopiańskiej.
bicker5 - 12 Listopad 2012, 17:27

Na Księcia Józefa pomalowany na żółto i załadowany. Brak podpięcia do CANARKA.
agatti - 18 Listopad 2012, 12:58

Witam!

Wie ktoś może, czy maszty typu GATSO działają, czy nie? Bo ich najwięcej w Krakowie jest. Głównie chodzi mi o ul. Armii Krajowej, Nowohucką, Wielicką. Jestem nowy w mieście i poznaję okolice. :roll:

Pozdrawiam.

bicker5 - 18 Listopad 2012, 15:04

Agatti - czytanie nie boli, wystarczy przeczytać cztery posty wyżej.
agatti - 18 Listopad 2012, 15:38

Czytałem. Ale tamten post był sprzed miesiąca, a że jestem tu nowy i mało wiem o tych zabawkach, postanowiłem zapytać, czy nie schowali tam czegoś nowego. Czyli należy bać się żółtych karmników w Krakowie. :roll:
Elite - 18 Listopad 2012, 16:25

Dokładnie. :wink:
piotreg - 19 Listopad 2012, 10:41

agatti napisał/a:
Czyli należy bać się żółtych karmników w Krakowie. :roll:

Si. Masz normalnie stawać na baczność, kiedy je mijasz. :lol:

SpeedControl - 21 Listopad 2012, 09:21

:evil:

Jeszcze mu tak radzicie. :mrgreen: Potem tacy, jak widzą <FR> , nagle hamują i jadą - głąby - (30) przed masztem. :facepalm:

Bardziej niż na maszty uważałbym żeby nie wyprzedzać na przejściach dla pieszych na każdej dwujezdniówce :!:

agatti - 21 Listopad 2012, 09:34

Bez jaj. Ja sobie zwolnię wcześniej i nie robię nic gwałtownie.
małymobil - 27 Grudzień 2012, 15:54

bicker5 napisał/a:
Na Księcia Józefa pomalowany na żółto i załadowany. Brak podpięcia do CANARKA.

Wczoraj koło 20 także załadowany.

małymobil - 16 Marzec 2013, 18:34

bicker5 napisał/a:
Na Księcia Józefa pomalowany na żółto i załadowany. Brak podpięcia do CANARKA.

Wczoraj koło 20 także załadowany.

Dziś też aktywny. Mała sesja kalkulatorem.

małymobil - 20 Marzec 2013, 21:03

To jeszcze z ul. Andersa - też zdjęcia kalkulatorem robione.
małymobil - 19 Maj 2013, 21:31

bicker5 napisał/a:
Na Księcia Józefa pomalowany na żółto i załadowany. Brak podpięcia do CANARKA.

Dziś nadal aktywny.

pannoname - 19 Czerwiec 2013, 15:29

Witam.

Czy fotoradary na ul. Pasternik są czynne?

małymobil - 19 Czerwiec 2013, 17:43

Kolego, stronę wcześniej masz informacje dot. GASTO w Krakowie. Gdyby coś się zmieniło user bicker5 na pewno by napisał.
rewerowe - 19 Lipiec 2013, 20:22

Witam.

Ponieważ trochę czasu już minęło od jakichkolwiek updatów, to pozwolę sobie zapytać:

Czy ktoś z kolegów/koleżanek orientuje się, czy fotoradary na Armii Krajowej cykają focie?

Pzdr.

piotreg - 20 Lipiec 2013, 15:21

Gatso ponoć tylko straszą. To stara technologia, na dzień dzisiejszy nie mająca racji bytu.
delpiero - 24 Wrzesień 2013, 10:20

Cytat:
Postawiono fotoradary, bo budują bloki

W Krakowie na ulicy Wielickiej pojawił się radar. I żeby tylko jeden. Dwa, po obu stronach drogi, tuż przed budową, między przystankiem "Prokocim Szpital" a "Wlotowa" jadąc od strony Wieliczki do centrum.

Przyczyną tego jest budowa bloków. Znak tuż obok informuje o możliwości wzmożonego ruchu pojazdów z pobliskiej budowy.

Dziwnym trafem fotoradar nie pojawił się tam od razu. Ciekawe dlaczego? Oprócz fotoradarów widnieje też znak ograniczenia prędkości do 50 km/h. Oczywiście znak ten w zupełności by wystarczył, więc po co stawiać tam fotoradar?

Pieszego potrącić się nie da, bo ma on wyznaczony chodnik oddzielony siatką, również rowerzyści poruszają się tym chodnikiem, więc mało prawdopodobne, że spotkamy tam cyklistę.

Nieco dalej, owszem, jest przejście dla pieszych, ale... jest tam sygnalizacja świetlna, więc jeśli samochód będzie chciał się rozpędzić (nawet przestrzegając przepisów czyli jadąc 50 km/h) to dojeżdżając do przejścia dla pieszych spokojnie będzie jechał 70 km/h albo i więcej.

A więc po to tam fotoradar? Pewnie po to, żeby załatać pustki w budżecie miasta.

Źródło: www.interia360.pl

małymobil - 24 Wrzesień 2013, 15:51

Z tego co kojarzę na tym odcinku stał Gasto. Czyżby Zurad albo co gorsza Multa? :o
piotreg - 25 Wrzesień 2013, 16:42

małymobil, ogarniesz temacik? Zerknij co się tam dzieje, przy okazji looknij czy GATSOMETRY straszą...
małymobil - 25 Wrzesień 2013, 20:05

piotreg, user bicker5 chyba jest z Krk to on najszybciej ogarnie. Ja będę za tydzień. Gasto - jeżdżę drugi rok do krk co tydzień i żadnego załadowanego nie widziałem. Tam gdzie się kręcę czyli ul. Nowohucka, Wielicka, M. Konopnickiej, AK, Bora Komorowskiego stoją jak w dniu, kiedy robiłeś im sesje.
Rybson - 26 Wrzesień 2013, 15:29

Ten artykuł jest lipny, to co zawsze tam stało, czyli Gatso na ograniczeniu do (70) to stoi, jadąc od Wieliczki w stronę centrum miasta. Żadnych nowych fotoradarów tam nie ma.
bicker5 - 29 Wrzesień 2013, 17:34

Pan redaktor odkrył fotoradar, który stoi tam chyba od kilkunastu lat. Jest jeden, stoi na środku, a (50) jest już za fotoradarem, jadąc w kierunku centrum. Poza tym jest to biedny pomalowany sprejem GATSO, który nikomu nie zrobi zdjęcia. :lol:
miś - 19 Październik 2013, 18:21

Na Turowicza chyba ostatnio zmieniono ograniczenie do (80) .
bicker5 - 8 Listopad 2013, 18:01

Słupy pod Gatso idą na Gillette. Zniknęły 2 szt. z ul. Turowicza i 3 szt. z ul. Armii Krajowej. Znaki <FR> pozostały.
piotreg - 8 Listopad 2013, 18:44

To technologia, która w dzisiejszych czasach nie miała już prawa pracować. Zerknij za pozostałymi puchami.
bicker5 - 12 Listopad 2013, 17:04

Rzezi niewiniątek ciąg dalszy: Konopnickiej i Wielicka oczyszczone ze złomu.
piotreg - 12 Listopad 2013, 17:10

:good:

Koniecznie zerknij na pozostałe ulice, bo raczej zdjęli wszystkie.

skansen - 18 Listopad 2013, 20:56

bicker5 napisał/a:
Słupy pod Gatso idą na Gillette. Zniknęły 2 szt. z ul. Turowicza i 3 szt. z ul. Armii Krajowej. Znaki <FR> pozostały.

Nowohucka - maszt zniknął, a znak <FR> pozostał.

bicker5 - 19 Listopad 2013, 15:33

Ul. Pasternik - maszty zniknęły, a wraz z nimi znaki <FR> .
piotreg - 19 Listopad 2013, 16:10

Zostały do zweryfikowania maszty na Bora-Komorowskiego i Lublańskiej.
miś - 22 Listopad 2013, 16:59

To ciekawe co nowego zainstalują w zamian? Czy będą ludków ścigać z aut?
bicker5 - 22 Listopad 2013, 17:54

Nie nie powstawiają. Znaki <FR> też zaczęły znikać. Na Konopnickiej i Turowicza już nawet śladu nie ma.
małymobil - 23 Listopad 2013, 14:43

piotreg napisał/a:
Zostały do zweryfikowania maszty na Bora-Komorowskiego i Lublańskiej.

Maszty zdemontowane.

małymobil - 16 Luty 2014, 17:11

Jana Pawła II.
piotreg - 16 Luty 2014, 17:14

Lada moment będzie żółty. Przynajmniej takie plany snuje <itd> .
małymobil - 16 Luty 2014, 17:18

piotreg, a co z tym na ul. Królowej Jadwigi, wiesz może?
piotreg - 16 Luty 2014, 18:03

Ze spisu <itd> wynika, że w Krakowie prócz "Kanarka" zostają maszty nr 26, 27 i 28. Są to kolejno:

Cytat:
- ul. Jana Pawła II, zaraz za Placem Centralnym, jadąc w kierunku Sandomierza, ogr. (50)
- ul. Księcia Józefa, wlot do miasta, na wysokości szkoły, jadąc od strony Kryspinowa, ogr. (50)
- ul. Zakopiańska, wylot z miasta, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Judyma, jadąc w kierunku Zakopanego, ogr. (70)

Ten na Zakopiańskiej już został przemalowany.

małymobil - 16 Luty 2014, 19:58

Na ul. Księcia Józefa też ma żółtą głowę. Trzeba by podjechać, zobaczyć co z tamtym, bo przy DW stoi. Może poleciał jak ścinali Gasto.
piotreg - 17 Luty 2014, 10:14

Myślę, że na złom pójdzie. Choć na razie nie ma go na czarnej liście.

Jeśli masz taką możliwość to jak najbardziej - podjedź.

bicker5 - 18 Luty 2014, 17:32

Na Księcia Józefa żółtek stoi, choć dzisiaj pusty w środku. Jest to jeden z niewielu sensownie ustawionych <FR> w tym kraju, więc jak go usuną to... :facepalm:
piotreg - 20 Luty 2014, 14:57

A co tam takiego strasznego się dzieje? Piesi mają sygnalizację świetlną...
bicker5 - 20 Luty 2014, 18:29

To przejście jest przy szkole, a długa prosta wlotowa zachęca do zapierniczania.
piotreg - 20 Luty 2014, 19:06

O, kochany. Takich lokalizacji w Polsce są tysiące. :twisted: Tutaj dzieciaki mają sygnalizację świetlną, więc aż takiej tragedii nie ma.
bicker5 - 21 Luty 2014, 15:04

Kochany, co Ty nie powiesz? Tysiące fotoradarów w tym kraju strzeże przejść przy szkołach? To chyba mieszkamy w innych krajach. :o Poza tym czerwone światło to nie mur, a żółta skrzynka bardziej zniechęca.
piotreg - 21 Luty 2014, 17:22

bicker5 napisał/a:
To chyba mieszkamy w innych krajach. :o Poza tym czerwone światło to nie mur, a żółta skrzynka bardziej zniechęca.

Chyba rzeczywiście lekko przedramatyzowałem. :D Ale setki na pewno! :D Z tym murem to masz rację. Dlatego pieszy, który włazi na pasy na zielonym świetle winien odruchowo spojrzeć w lewo i w prawo, a nie leźć jak święta krowa, bo on ma zielone...

bicker5 - 10 Maj 2014, 16:30

Księcia Józefa - <FR> zlikwidowany.
małymobil - 10 Maj 2014, 22:49

A to duża niespodzianka. Był żółty i bardzo długo załadowany.
piotreg - 11 Maj 2014, 10:54

Pewnie dlatego, że nie przynosił założonych dochodów.
małymobil - 11 Maj 2014, 22:33

Na Jana Pawła II maszt dostał angaż w gillette. Znaki zostały.
piotreg - 12 Maj 2014, 07:57

Niech ktoś obada ul. Kr. Jadwigi. Ten też pewnie zasili ten sam kierunek...
małymobil - 12 Maj 2014, 09:04

Jeśli kolega bicker5 nie sprawdzi to ja mogę w sobotę.
phonemaniac - 12 Maj 2014, 10:11

W długi weekend majowy, FR na Królowej Jadwigi jeszcze stał (straszył na szaro).
miś - 12 Maj 2014, 14:54

To w końcu zostały jeszcze jakieś puszki w Krakowie ze starego spisu? :)
małymobil - 12 Maj 2014, 15:10

Zakopianka, Andersa i Królowej Jadwigi.
bicker5 - 12 Maj 2014, 18:40

piotreg napisał/a:
Pewnie dlatego, że nie przynosił założonych dochodów.

<itd> może stawiać zabawki na drogach wojewódzkich?

piotreg - 12 Maj 2014, 20:55

Może bez problemu. Tu przykład.
bicker5 - 15 Maj 2014, 17:24

Na ul. Królowej Jadwigi stoi dalej. Może zapomnieli, że on tam w ogóle stoi. :o
bicker5 - 19 Sierpień 2014, 18:05

Na Zakopiańskiej <FR> wyparował wraz ze znakami.
piotreg - 19 Sierpień 2014, 19:45

Dzięki za info. Zerknijcie przy okazji na tego na Kr. Jadwigi.
małymobil - 4 Październik 2014, 18:15

Korzystając z pogody. Jak na razie jedyny Canarek z Krakowa. Plus najbardziej aktualne z ul. Królowej Jadwigi.
małymobil - 26 Styczeń 2015, 00:16

bicker5 napisał/a:
Na ul. Królowej Jadwigi stoi dalej. Może zapomnieli, że on tam w ogóle stoi. :o

Jego dni są policzone.
Cytat:
Stary słup już dawno powinien zniknąć z ul. Królowej Jadwigi. ZIKiT: niepotrzebne urządzenie usuniemy w ciągu kilku tygodni.



Czytelnik zgłosił nam, że na ul. Królowej Jadwigi wciąż znajduje się szary, przestarzały fotoradar. Od lipca 2014 r. wszystkie takie urządzenia powinny być nowe i żółte. - Szare fotoradary miały być już dawno zdemontowane, więc co robi ten jeden na Woli Justowskiej? - pyta pan Arkadiusz. Fotoradar dawno temu został ufundowany przez Radę Dzielnicy, bo mieszkańcy uważali, że droga jest niebezpieczna i samochody za bardzo się na niej rozpędzają.

Do lipca ub.r. za wszystkie fotoradary odpowiadała policja, teraz należą one do Inspekcji Transportu Drogowego. Usunięcie starych urządzeń spoczywa jednak na zarządcy drogi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami fotoradar musi mieć kolor żółty. Ma być ustawiony na odpowiedniej wysokości i w ściśle określonej odległości od drogi. Urządzenie na ul. Królowej Jadwigi nie spełnia tych wymagań. Może tam tylko stać. - Nie może być jednak używane - komentuje Piotr Marzec z GITD. Kierowcy nie muszą się więc bać odpowiedzialności karnej za łamanie przepisów na drodze, bo urządzenie nikomu tu nie zrobi żadnego zdjęcia. Urządzenie powinno zostać usunięte przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, ale urząd nie jest zobligowany żadnymi terminami. GITD już prosił ZIKiT o usunięcie niepotrzebnego masztu. - Ten na ul. Królowej Jadwigi nigdy do nas nie należał i nie został przez nas przejęty w użytkowanie - dodaje Marzec. Piotr Hamarnik z ZIKiT informuje, że przed podjęciem decyzji wcześniej trzeba ustalić, czy jest tam potrzebny fotoradar stały. Jeśli nie, to maszt w ciągu kilku tygodni zostanie zdemontowany.

G.K.

meggi44 - 10 Lipiec 2015, 10:33

Z informacji uzyskanej od <SM> w Krakowie wynika, że straż miejska nie posiada i nie obsługuje fotoradarów stacjonarnych na terenie miasta Krakowa. Z tego wynika, że obecnie w Krakowie działa jedynie fotoradar GITD na ulicy Andersa.
piotreg - 10 Lipiec 2015, 12:14

<SM> w Krakowie nigdy nie miała fotoradaru. A wiadomo, czy już się zlitowali nad masztem na ul. Kr. Jadwigi? :o
skansen - 10 Lipiec 2015, 17:43

piotreg napisał/a:
<SM> w Krakowie nigdy nie miała fotoradaru. A wiadomo, czy już się zlitowali nad masztem na ul. Kr. Jadwigi? :o

Kilka dni temu nadal stał.

piotreg - 11 Lipiec 2015, 11:20

skansen napisał/a:
Kilka dni temu nadal stał.

Masakra. :facepalm: Jest porządek w tej organizacji.

meggi44 - 11 Lipiec 2015, 16:38

A to ciekawe. Nikt do tego na Kr. Jadwigi nie chce się przyznać? GITD ma na Andersa, to może policja w Krakowie? Albo stoi pusty? Może ktoś by się przejechał w jego pobliże i sprawdził czy sieje.
piotreg - 11 Lipiec 2015, 19:07

On nigdy nie siał. Do dzisiaj nie stracił dziewictwa! Policja nie jest zainteresowana fotoradarami.

Cytat:
Urządzenie powinno zostać usunięte przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, ale urząd nie jest zobligowany żadnymi terminami. GITD już prosił ZIKiT o usunięcie niepotrzebnego masztu. - Ten na ul. Królowej Jadwigi nigdy do nas nie należał i nie został przez nas przejęty w użytkowanie - dodaje Marzec. Piotr Hamarnik z ZIKiT informuje, że przed podjęciem decyzji wcześniej trzeba ustalić, czy jest tam potrzebny fotoradar stały. Jeśli nie, to maszt w ciągu kilku tygodni zostanie zdemontowany.

małymobil - 24 Styczeń 2016, 20:57

piotreg napisał/a:
<SM> w Krakowie nigdy nie miała fotoradaru. A wiadomo, czy już się zlitowali nad masztem na ul. Kr. Jadwigi? :o

Zlitowali się. :twisted: Teraz zrobi karierę jako Mach 3 Turbo. :lol:

piotreg - 25 Styczeń 2016, 15:18

Dzięki małymobil za materiał. :good: Dziękuję także Elite, które także tam zajrzał, a info dał na PW.
piotreg - 23 Maj 2019, 09:46

Cytat:
Kryteria dotyczące wyboru miejsc na postawienie fotoradarów



Ponad 2,5 tys. wniosków o ustawienie urządzeń wpłynęło już do Inspekcji Transportu Drogowego. Nowych urządzeń ma być tylko 111. Inspekcja musi więc wybierać.


Prośby o fotoradary pochodzą od urzędów miast i gmin czy sołtysów, ale zdarzają się wnioski od policji, organizacji pozarządowych czy zwykłych obywateli. Przykład?

(...)

W Krakowie na ul. Zakopiańskiej, Kamieńskiego i Mogilskiej krakowska policja chce ustawić po dwa fotoradary. Jeżeli lokalizację zaakceptuje Komenda Główna Policji, pojawią się tam może już po wakacjach. Jeśli jednak będą jakiekolwiek zastrzeżenia do tej lokalizacji, fotoradary staną na ul. Stella-Sawickiego, Księcia Józefa oraz ciągu ulic Teligi–Ćwiklińskiej.

Część samorządów uważa, że zmiana przepisów w 2016 r., która odebrała im uprawnienia do korzystania z fotoradarów, była błędem. Statystyki wypadków świadczą, że mogą mieć rację.

Kiedy 1 stycznia 2016 r. weszły w życie przepisy odbierające samorządom prawo korzystania z fotoradarów, wyłączono z użytkowania blisko 400 urządzeń. Od tego czasu jedyną instytucją, która może karać za przewinienia zarejestrowane przez urządzenia monitorujące drogi, jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Wszystkie fotoradary, odcinkowe pomiary prędkości czy rejestratory przejazdu na czerwonym świetle działają w ramach jednostki podległej GITD, czyli Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD).

Link

piotreg - 19 Styczeń 2020, 08:18

piotreg napisał/a:
W Krakowie na ul. Zakopiańskiej, Kamieńskiego i Mogilskiej krakowska policja chce ustawić po dwa fotoradary. Jeżeli lokalizację zaakceptuje Komenda Główna Policji, pojawią się tam może już po wakacjach. Jeśli jednak będą jakiekolwiek zastrzeżenia do tej lokalizacji, fotoradary staną na ul. Stella-Sawickiego, Księcia Józefa oraz ciągu ulic Teligi–Ćwiklińskiej.

Policja swoje, a GITD swoje. Fotoradar pojawi się na ul. Lublańskiej w ciagu drogi K-79. GITD uruchomił właśnie postępowanie na dostawę 26 sztuk stacjonarnych fotoradarów. W IV kwartale 2020 r. się tam fotoradar.

małymobil - 27 Lipiec 2021, 10:39

piotreg napisał/a:
piotreg napisał/a:
W Krakowie na ul. Zakopiańskiej, Kamieńskiego i Mogilskiej krakowska policja chce ustawić po dwa fotoradary. Jeżeli lokalizację zaakceptuje Komenda Główna Policji, pojawią się tam może już po wakacjach. Jeśli jednak będą jakiekolwiek zastrzeżenia do tej lokalizacji, fotoradary staną na ul. Stella-Sawickiego, Księcia Józefa oraz ciągu ulic Teligi–Ćwiklińskiej.

Policja swoje, a GITD swoje. Fotoradar pojawi się na ul. Lublańskiej w ciagu drogi K-79. GITD uruchomił właśnie postępowanie na dostawę 26 sztuk stacjonarnych fotoradarów. W IV kwartale 2020 r. się tam fotoradar.

Rozpoczęła się instalacja, maszt typu TraffiTower między jezdniami, naprzeciwko stacji Circle K.

Będzie ich więcej.

Cytat:
Nowe fotoradary w Krakowie



W dwóch nowych miejscach w Krakowie stacjonarne fotoradary będą pilnować przestrzegania ograniczeń prędkości.




Charakterystyczna żółta kolumna pojawiła się we wtorek na ul. Lublańskiej, na wysokości stacji benzynowej Circle K. Według naszych informacji jeszcze nie wszystko jest gotowe, wykonawca ma dwa tygodnie na to, by m.in. rozwiązać problemy z łącznością.

Szeroka prosta droga zachęca tu wielu kierowców do łamania przepisów, zwłaszcza w nocy. Główny Inspektorat Transportu Drogowego, na podstawie analiz bezpieczeństwa ruchu, wskazał to miejsce jako jedną z 26 lokalizacji, gdzie w pierwszej kolejności powinny stanąć fotoradary z większej puli planowanych zakupów.

Na realizację trzeba było czekać półtora roku – informacje o tym, że na ul. Lublańskiej pojawi się fotoradar, opublikowano jeszcze w styczniu 2020. Wśród wytypowanych lokalizacji w Małopolsce były też inne miejscowości: Biskupice, Naściszowa i Kryspinów.

Jest też drugi

Okazuje się, że fotoradar stanie również w miejscu, które przed rokiem było na liście rezerwowej – czyli na ul. Armii Krajowej, w rejonie przejścia dla pieszych przed węzłem z ulicami Bronowicką i Balicką.

Jak informuje nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego, termin uruchomienia obydwu nowych urządzeń nie został jeszcze ustalony. – Obecnie nie planuje się montażu kolejnych fotoradarów w Krakowie – dodaje Biuro Informacji i Promocji GITD.

Będą też na skrzyżowaniach

Zgodnie z zapowiedziami z początku tego roku, na czterech krakowskich skrzyżowaniach mają się natomiast pojawić urządzenia monitorujące wjazd pojazdów na czerwonym świetle. Wskazane lokalizacje to:

- ul. Kuklińskiego/Nowohucka/Klimeckiego/Powstańców Wielkopolskich
- rondo Matecznego
- ul. Nowohucka/al. Pokoju
- ul. Wadowicka/Zakopiańska/Tischnera/Brożka

To jednak nie nastąpi w najbliższym czasie, ponieważ przetarg na dostawę urządzeń nie został jeszcze rozstrzygnięty, a zwycięzca będzie miał 72 tygodnie na przekazanie urządzeń do użytkowania.

Link

piotreg - 29 Wrzesień 2021, 09:45

Urządzania na chwilę obecną nie mają włączonego trybu rejestracji i wykonywania zdjęć - oczekują na podłączenie do prądu, a termin włączenia uzależniony jest od pracy zakładów energetycznych.
piotreg - 29 Wrzesień 2021, 13:59

Moja propozycja opisów:

Cytat:
:arrow: ul. Armii Krajowej, na wysokości ogródków działkowych, jadąc w kierunku ul. Radzikowskiego
:arrow: ul. Lublańska, na wysokości Circle K, jadąc w kierunku ul. Bora-Komorowskiego

Jeśli ktoś ma uwagi, jestem otwarty na zmiany. Poproszę o obowiązujące ogr. prędkości.

małymobil - 1 Październik 2021, 16:28

piotreg napisał/a:
Moja propozycja opisów:

Cytat:
:arrow: ul. Armii Krajowej, na wysokości ogródków działkowych, jadąc w kierunku ul. Radzikowskiego
:arrow: ul. Lublańska, na wysokości Circle K, jadąc w kierunku ul. Bora-Komorowskiego

Jeśli ktoś ma uwagi, jestem otwarty na zmiany. Poproszę o obowiązujące ogr. prędkości.

Lubańska to na moje oko jadąc w kierunku Opolskiej, ale dostarczę foto dla pewności.

piotreg - 2 Październik 2021, 10:39

Ok. Poprawiam.
małymobil - 2 Październik 2021, 23:11

:arrow: ul. Lublańska, na wysokości Circle K, jadąc w kierunku ul. Opolskiej, ogr. po mojemu (70) .
małymobil - 2 Październik 2021, 23:16

:arrow: ul. Armii Krajowej, na wysokości ogródków działkowych, ogr. (50) ?
Na razie znaki są i fundament.

P.S. Tu też będzie wieża.

piotreg - 9 Październik 2021, 09:07

małymobil napisał/a:
:arrow: ul. Lublańska, na wysokości Circle K, jadąc w kierunku ul. Opolskiej, ogr. po mojemu (70) .

Garść gorących doniesień z frontu. Słów kilka o cudownej mocy MRCD w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Cytat:
Podobnie sytuacja prezentuje się w Krakowie, w którym limit na kontrolowanym odcinku wynosi 70 km/h. Kierowcy przed montażem fotoradaru jeździli ze średnią prędkością 58 km/h, natomiast po montażu urządzenia prędkość spadła o 3 km/h.

Link

Można? Można!

SpeedControl - 9 Październik 2021, 20:41

To jest tak samo mało miarodajne, jak łączna ilość wykroczeń - najlepszy wykaz to zakres prędkości od X do Y i ilość zmierzonych z taką prędkością + procent ze wszystkich. W tym miejscu dodatkowo wyhamowuje sygnalizacja więc.
inżynier - 9 Listopad 2021, 16:50

małymobil napisał/a:
:arrow: ul. Armii Krajowej, na wysokości ogródków działkowych, ogr. (50) ?
Na razie znaki są i fundament.

P.S. Tu też będzie wieża.

Celuje na Tarnów.

bicker5 - 10 Listopad 2021, 09:06

Wczoraj postawili wieżę i testowali. Mina tych, co dostali fleszem zapewne bezcenna. Celuje w jadących od Ronda Ofiar Katynia.
piotreg - 22 Marzec 2022, 15:51

Wyeksploatowane "canarki" firmy Zurad będą wymieniane na francuskie MESTA Fusion RN. W Krakowie na ul. Andersa już niebawem stanie "francuska wieża".

Więcej na temat samego urządzenia tutaj.

inżynier - 22 Marzec 2022, 17:39

Cytat:
W Krakowie pojawi się najnowocześniejszy w Europie fotoradar. Potrafi zrobić zdjęcia 32 autom JEDNOCZEŚNIE

Główny Inspektorat Transportu Drogowego niebawem wybierze zwycięzcę przetargu na 100 nowych fotoradarów. Na placu boju pozostały dwa urządzenia. Jedno z nich – francuskie MESTA Fusion RN – to zupełna nowość na polskich drogach. Jeśli fotoradar z Francji zwycięży w przetargu, w Krakowie pojawi się jedno takie urządzenie. Docelowo radar zostanie zainstalowany przy alei Andersa.


Francuski fotoradar potrafi jednocześnie namierzyć 32 samochody na 8 pasach ruchu i rozpoznawać tablice rejestracyjne dzięki systemowi ANPR. Odpowiednie ograniczenie prędkości jest automatycznie przypisywane dla różnych pasów i do każdego samochodu, na podstawie jego klasy. Ale MESTA Fusion RN nie tylko wychwytuje przekroczenia dozwolonych limitów. Umie też wyłapać jazdę: na zderzaku, z prędkością utrudniającą ruch (blokowanie), po buspasie, na zakazie, pod prąd, po chodniku czy pasem awaryjnym (np. kiedy inne auta stoją w korku), przekraczanie linii czy wyprzedzanie z niewłaściwej strony. Sprzęt można skonfigurować do rejestracji naruszenia zakazu ruchu ciężarówek. Francuski przyrząd może jednocześnie rejestrować wykroczenia w trybie zbliżania się i oddalania – ta funkcja jest istotna m.in. ze względu na motocyklistów.

Fusion RN ustawiony przy skrzyżowaniu wyłapie przejazd na czerwonym świetle. Jego uwadze nie umknie skręt w lewo z pasa do jazdy prosto lub w prawo. Złamanie zakazu zawracania też skończy się zdjęciem i mandatem.

Jeśli GITD zdecyduje się na nowy typ fotoradarów, krakowscy kierowcy mogą zacząć otrzymywać "automatyczne" kary za te rodzaje przewinień, które dziś najczęściej uchodzą płazem.

Link

kali - 9 Czerwiec 2022, 00:01

Cytat:
Kraków. Nowy fotoradar w mieście. Wyłapie piratów na motocyklach?

Sezon na jednoślady można uznać za w pełni rozpoczęty. Do tej pory kierowcy motocykli mogli bezkarnie przekraczać prędkość, ponieważ pojazdy posiadające tylko tylne tablice rejestracyjne było "niewidzialne" dla fotoradarów. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego zapowiada jednak koniec ery "zdjęcia na pamiątkę". W Krakowie na ulicy Andersa już niedługo ma stanąć pierwszy fotoradar, który... złapie kierowców na tylną rejestrację.


Nie od dziś wiadomo, że kierowcy jednośladów rządzą się na ulicy swoimi prawami. Nowe fotoradary mają to jednak zmienić. Jak wskazują policyjne statystki, to właśnie zbyt duża prędkość jest najczęstszym powodem śmiertelnych wypadków, które spowodowali motocykliści. Generalna Inspekcja Transportu Drogowego postanowiła skończyć z bezkarnością motocyklistów w tej sprawie i zapowiedziała pojawienie się nowych urządzeń rejestrujących prędkość na polskich drogach. Planowane jest wymienienie aż 100 dotychczasowych fotoradarów. Jako pierwsze wymienione zostaną fotoradary, które na polskich drogach działały już przez 10 lat. Jeden z nich ma stanąć właśnie w Krakowie na al. Władysława Andersa. Nie od dziś widomo, że jest to jedna z tych ulic w Krakowie, gdzie "długa prosta" kusi kierowców do rozwijania nadmiernej prędkości.

Bat na kierowców jednośladów

Nowe fotoradary mają różnić się od swoich poprzedników przede wszystkim tym, że będą posiadały dodatkową kamerę. Zadaniem kamery będzie kontrolowanie prędkości pojazdów, które miną już fotoradar. Tym samym wszyscy kierowcy jednośladów, którzy do tej pory nie zwracali uwagi na żółte słupy mogą mocno się zdziwić, kiedy otrzymają mandat ze zdjęciem, za który będą musieli zapłacić.

Czy kierowcy unikną mandatu?

Według GITD nowe fotoradary muszą przedstawiać wizerunek osoby prowadzącej pojazd, niezależnie od tego, jakie warunki panują na drodze. W przypadku motocyklistów sprawa mogłaby wydawać się problematyczna. Warto jednak pamiętać, że od 1 stycznia 2022 roku za niewskazanie przez właściciela pojazdu osoby, która prowadziła pojazd, grozi mandat nawet do 8 tysięcy złotych.

Noga z gazu nie tylko przed fotoradarem

Nowy fotoradar, to jednak pułapka nie tylko na kierowców pojazdów jednośladowych. Prędkościomierze będą kontrolowały również kierowców, którzy mieli tendencję do przyspieszania po minięciu fotoradaru. Dzięki dodatkowej kamerze pojazdy będą monitorowane nie tylko podczas zbliżania się do prędkościomierza, ale także po jego minięciu. Dodatkowo nowy system ma obserwować w tym samym momencie pojazdy nawet na 6 pasach ruchu i rozpoznawać, na którym z nich doszło do wykroczenia. Dzięki innowacyjnemu systemowi fotoradary będą mogły rozpoznać tablice rejestracyjne wszystkich złapanych pojazdów.

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego nie ukrywa lokalizacji nowych fotoradarów. Jeden z nich ma pojawić się na ulicy Andersa w Krakowie. Czy to koniec szaleńczych prędkości na tym odcinku? Miejmy nadzieję, że nowa technologia pomoże w zredukowaniu prędkości i zmniejszeniu ilości wypadków na ulicy. Nie ma co ukrywać, że z pewnością będzie to duża niespodzianka dla wszystkich kierowców.

Link

phonemaniac - 21 Sierpień 2022, 18:12

W czwartek <FR> na Armii Krajowej był pusty.
małymobil - 22 Sierpień 2022, 12:24

phonemaniac napisał/a:
W czwartek <FR> na Armii Krajowej był pusty.

Jakieś fotki? Jeśli nie Ty to ja go pocisnę końcówką września.

phonemaniac - 22 Sierpień 2022, 20:31

No właśnie nie miałem jak strzelić, szybki przejazd przez Kraków. :(
bicker5 - 12 Wrzesień 2022, 21:12

phonemaniac napisał/a:
W czwartek <FR> na Armii Krajowej był pusty.

Pełny to on był tylko chyba podczas testów.

małymobil - 27 Listopad 2022, 16:45

:arrow: Lublańska <FR> nadal pusty.
małymobil - 27 Listopad 2022, 16:48

:arrow: ul. Armii Krajowej - tu niestety tylko jedno, gdyż prądu brakło.
małymobil - 19 Luty 2023, 15:03

W Krakowie żaden <FR> zdjęć nie robi. :mrgreen:
małymobil - 21 Luty 2023, 11:51

piotreg napisał/a:
Wyeksploatowane "canarki" firmy Zurad będą wymieniane na francuskie MESTA Fusion RN. W Krakowie na ul. Andersa już niebawem stanie "francuska wieża".

Więcej na temat samego urządzenia tutaj.

Wyrosła szafa (słupek) pod Multanova.

piotreg - 22 Luty 2023, 08:38

małymobil napisał/a:
piotreg napisał/a:
Wyeksploatowane "canarki" firmy Zurad będą wymieniane na francuskie MESTA Fusion RN. W Krakowie na ul. Andersa już niebawem stanie "francuska wieża".

Wyrosła szafa (słupek) pod Multanova.

Prąd jest to proces wymiany jest szybki :arrow: Multaradar CD - nr seryjny urządzenia: 593-072-73239. Legalizacja ważna do 11 lutego 2024 r.

małymobil napisał/a:
W Krakowie żaden <FR> zdjęć nie robi. :mrgreen:

Dawno nieaktualne. Andersa już odpalony. :evil:

piotreg - 27 Kwiecień 2023, 07:52

małymobil napisał/a:
:arrow: Lublańska <FR> nadal pusty.

Odpalony.

małymobil - 3 Maj 2023, 10:17

piotreg napisał/a:
małymobil napisał/a:
:arrow: Lublańska <FR> nadal pusty.

Odpalony.

małymobil - 3 Maj 2023, 10:25

Cytat:
- al. Andersa, przed skrzyżowaniem z ul. Dunikowskiego, jadąc w kierunku ul. Jana Pawła II, ogr. (50)

Multa.

małymobil - 6 Czerwiec 2023, 09:35

Cytat:
- ul. Armii Krajowej a wysokości ogródków działkowych, jadąc w kierunku ul. Mickiewicza, ogr. (50)

Odpalony.

piotreg - 6 Czerwiec 2023, 11:48

małymobil napisał/a:
Cytat:
- ul. Armii Krajowej a wysokości ogródków działkowych, jadąc w kierunku ul. Mickiewicza, ogr. (50)

Odpalony.

Multaradar CD - numer seryjny urządzenia 593-072-73185 z legalizacją ważną do 30 czerwca 2024 r.

małymobil napisał/a:
Cytat:
- al. Andersa, przed skrzyżowaniem z ul. Dunikowskiego, jadąc w kierunku ul. Jana Pawła II, ogr. (50)

Multa.

Multaradar CD - nr seryjny urządzenia 593-072-73239 z legalizacją ważną do 11 lutego 2024 r.

małymobil napisał/a:
- Lublańska, na wysokości Circle K, jadąc w kierunku ul. Opolskiej, ogr. (70)

Multaradar CD - nr seryjny urządzenia 593-072-73174 z legalizacją ważną do 30 czerwca 2024 r.

skansen - 14 Luty 2024, 17:38

Lublańska...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group