Forum Mapy Fotoradarów

POMORSKIE - Kwakowo - DK nr 21 (Miastko - Słupsk)

piotreg - 14 Lipiec 2009, 14:59
Temat postu: Kwakowo - DK nr 21 (Miastko - Słupsk)
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Kwakowo

- na wysokości szkoły
, jadąc w kierunku Słupska /zdemontowany/
- wlot do miejscowości, jadąc od strony Miastka

Taka ciekawostka...

W zeszłe wakacje przy drodze K-21 sesję robił andrzej59 i taką sytuację zastał on w miejscowości Kwakowo:

Cytat:
- traffitower na wysokości szkoły, jadąc w kierunku Słupska.




Rok później...

Cytat:
- traffitower na wylocie z miejscowości, jadąc w kierunku Słupska, ogr. (50) .






Jakie wnioski?

Maszt został przestawiony na drugą stronę ulicy.

Ciekaw jestem czy to zmiana na stałe?

OJCIEC - 14 Lipiec 2009, 18:05
Temat postu: Re: Kwakowo - DK nr 21 (Miastko - Słupsk)
piotreg napisał/a:
Maszt został przestawiony na drugą stronę ulicy.

Ciekaw jestem czy to zmiana na stałe?

Może stał za daleko od drogi i nie mogli rąbać obu kierunków?

Misial - 14 Lipiec 2009, 19:50

Nie zdziwiłbym się jak większość zdjęć jest z odjazdu... na tym jednym zdjęciu widać, gdzie się zaczyna teren zabudowany, myślę że wielu jeszcze nie wie co to za "słup" sobie stoi po lewej stronie drogi i śmigają... nie zwalniając.
piotreg - 14 Lipiec 2009, 21:44
Temat postu: Re: Kwakowo - DK nr 21 (Miastko - Słupsk)
OJCIEC napisał/a:
Może stał za daleko od drogi i nie mogli rąbać obu kierunków?

To niegłupi trop, bo Multa nie ma zooma.

Taki AD9 za sprawą owego zooma może sobie stać i 10m od krawędzi jezdni. Multa już nie...

Misial napisał/a:
Nie zdziwiłbym się jak większość zdjęć jest z odjazdu... na tym jednym zdjęciu widać, gdzie się zaczyna teren zabudowany, myślę że wielu jeszcze nie wie co to za "słup" sobie stoi po lewej stronie drogi i śmigają... nie zwalniając.

Wiesz... są tam tablice ostrzegawcze, a te jak wiadomo paraliżują polskich kierowców...

andrzej59 - 17 Sierpień 2010, 12:53

Kwakowo - chyba ktoś się nieźle wq... i potraktował FR wiatrówką:


piotreg - 17 Sierpień 2010, 13:18

Śrutem tej szybki to oni nie przebiją. :-)

9mm cza. :-)

andrzej59 - 17 Sierpień 2010, 13:28

Nie wiem czy to śrut (tak przynajmniej wygląda) ale szyba pękła. Jakby tak jeszcze ze dwa razy trafił to...
I lepiej w tą górną szybkę.

andrzej59 - 17 Sierpień 2010, 13:37

Kwakowo. Wali foty w obie strony - jak robiłem te zdjęcia to przy mnie zrobił 2 z najazdu (z 6m) i jedno z odjazdu (chyba ze 30m).


piotreg - 17 Sierpień 2010, 13:53

Jak oni to robią? Przecież tam są tablice ostrzegawcze :!:
Misial - 5 Październik 2010, 22:22

W sobotę i niedzielę aktywny tj. 02-03.10.10:






andrzej59 - 30 Lipiec 2012, 11:58

W Kwakowie po <FR> zostało się tyle:
delpiero - 2 Sierpień 2014, 14:24

Cytat:
141 km/h pędził przez wieś dostawczym volkswagenem

Załadowany dostawczy volkswagen w Kwakowie tuż przed fotoradarem pobił rekord prędkości. Właściciel VW mówi, że to niemożliwe. Straż gminna z Kobylnicy ma jednak zdjęcie. Nie tylko zresztą to.

Dostawczy volkswagen z wyładowaną skrzynią ładunkową i kilkoma osobami w szoferce uwiecznił fotoradar w Kwakowie. Auto przejeżdżało przez miejscowość z prędkością 141 km na godzinę. To o 91 km więcej niż zezwalają na to przepisy. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby musiał gwałtownie zahamować. W czwartek zdjęcie trafiło od naszej redakcji. Straż Gminna w Kobylnicy nie miała wątpliwości i do właściciela auta skierowała pismo, w którym wzywa go do wskazania, kto jechał autem. Ten jednak robić tego nie zamierza.

– Auto należy do mnie, ale jechało nim czterech pracowników, którzy wracali z budowy – mówi pan Leszek (nazwisko do wiadomości redakcji). – Skrzynia była załadowana ciężkim sprzętem. To zwyczajnie niemożliwe, aby ten samochód mógł tyle wyciągnąć. Przecież to kilkunastoletni diesel, bez turbiny. Dobrze jak z górki uda się go rozpędzić do 120 km/h – dziwi się mężczyzna.

Właściciel dostawczaka nie przyjął też mandatu w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych. Mówi, że czeka aż sprawę straż skieruje do sądu. Tam będzie udowadniać, że jego auto nie mogło jechać aż z taką prędkością.

Straż gminna wątpliwości jednak nie ma.

– Ten konkretny fotoradar w Kwakowie był legalizowany 30 czerwca – zapewnia Janusz Kramek, komendant Straży Gminnej w Kobylnicy. – Urządzenie tej firmy i klasy mierzy prędkość co do kilku miejsc po przecinku, co zaokrągla zawsze na korzyść kierowcy. Auto musiało jechać rozpędzone już wcześniej. Z górki wjechać do miejscowości, a kierowca pewnie jeszcze przydusił. Z naszych analiz wynika – co zresztą nas dziwi – że prędkość często przekraczają właśnie auta dostawcze, a nie osobowe.

Inny rekord prędkości, ale nie w Kwakowie, a w Kobylnicy na skrzyżowaniu ulicy Szczecińskiej i drogi do Reala pobił inny kierowca. O godz. 20.50 przez skrzyżowanie jego samochód przejechał pędząc 157 km/h.

Co ciekawe, fotoradary straży gminnej rejestrują nie tylko przekroczenia prędkości, ale także natężenie ruchu. Ze statystyk wynika, że tylko od stycznia do lipca tego roku wszystkie urządzenia w gminie Kobylnica zarejestrowały ponad dwa miliony pojazdów. Z tego przekroczyło prędkość dokładnie 21 tys. 183 kierowców. To mały procent ogólnej liczny pojazdów, co oznacza, że fotoradary znacząco utemperowały kierowców. W Kobylnicy dzięki nim jeździ się zdecydowanie wolniej niż kiedyś.

Takie przypadki jak ten z Kwakowa jednak się zdarzają. Od początku roku przekroczeń prędkości o 40 km/h i więcej dopuściło się 521 kierujących. Na czerwonym świetle przejechało 207.

– Jeszcze w 2005 roku prędkości na drogach były znacznie większe – zauważa komendant Kramek. – Z reguły rejestrowaliśmy zdarzenia powyżej 80 km/h. W tej chwili prędkość zdecydowanie spadła. Kierowcy zwalniają i uważają. Jeżdżą tak, aby nie przekraczać dozwolonych prędkości. Zdają sobie sprawę z nieuchronności kary.


Źródło: www.gp24.pl

andrzej59 - 6 Wrzesień 2015, 14:42

Aktualny widok.
andrzej59 - 12 Sierpień 2018, 09:17

Już nie jest tak kolorowo jak kiedyś.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group