Forum Mapy Fotoradarów

Gm. Biały Bór - Fotoradar stacjonarny

Misial - 1 Lipiec 2009, 11:02
Temat postu: Fotoradar stacjonarny
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Biały Bór

- ul. Dworcowa
, wlot do miasta, jadąc od strony Człuchowa
- ul. Słupska, wylot z miasta, jadąc w kierunku Słupska /zdemontowany/

Wczoraj żona opowiadała, że część pracowników z jej Urzędu wybrała się na wyjazd nad morze do Mielna, jadąc z Nakła mijają sławetne miejsca, jechali jak mi żona powiedziała w 6. aut, na razie 2. odebrało już fotki, dziś kolejnych 2. czeka na odebranie awizo, no i jeszcze 2. zostało. :D To żonie powiedziałem, aby czasami zaglądali do netu, nie tylko na naszą-klasę. :D

A wszystkie zdjęcia zrobione na 40 km/h, przysłali kwoty od 50 do 100zł, wiem, że jedna fota o 18km/h przekroczenie, to tolerancja znikoma.:D

piotreg - 9 Lipiec 2009, 03:35

Biały Bór, Człuchów - oni z tym koksem jadą praktycznie non stop!
lukaszr - 11 Sierpień 2009, 08:48

piotreg napisał/a:
Biały Bór, Człuchów - oni z tym koksem jadą praktycznie non stop!

Mam rodzinę w Białym Borze i jedna osoba mi mówiła ostatnio, że ma znajomą, która mieszka przy ulicy, gdzie w nocy jest codziennie aktywny FR - babka mówiła, że ma już dość, bo w nocy spać nie może, bo ciągle coś błyska. :D

Sinus - 13 Październik 2009, 21:08

Cytat:
... gdzie w nocy jest codziennie aktywny FR (...)

On jest czynny całą dobę, fotkę dostałem od nich, 10km/h, o ten chodzi pewnie.


piotreg - 14 Październik 2009, 10:22

Przekroczyłeś prędkość tylko o 10km/h?
Sinus - 14 Październik 2009, 18:41

Dokładnie o 12., ale w sumie żadna różnica. W lipcu tego roku przejeżdzając przez BB widziałem jednego nygusa ze straży wiejskiej jak dłubie przy FR i wtedy nie wytrzymałem, kilka słów usłyszał.
piotreg - 14 Październik 2009, 18:46

Wiesz... gość ma taką robotę... trudno go winić za to, że jego zwierzchnik chce ratować zrujnowany budżet gminy. :D
Sinus - 14 Październik 2009, 20:38

Takie życie. :) Całe stada cwaniaków i obiboków na miejskich i wiejskich stołkach. :D
piotreg - 8 Luty 2010, 10:35

Maszt jest aktywny non stop.
gucio40 - 9 Luty 2010, 15:27

Jak najbardziej prawidłowa tolerancja w tym miejscu :idea:
40 znaczy 40, nie 52.

piotreg - 9 Luty 2010, 17:20

Może masz i rację... ale nie zapominaj o jednym... na polskiej ziemi jest ogólnonarodowe przyzwolenie na łamanie przepisów ruchu drogowego. Polska to nie Skandynawia!!!
Patrząc na to z punktu widzenia Kowalskiego taka tolerancja jest przynajmniej śmieszna.

gucio40 - 10 Luty 2010, 09:08

Jeżeli maszt jest oznakowany, to każdy co ma zdjęcie jest sobie sam winny, a że już takich dużych ryb nie łapią, bo są sławni na całą polskę, to zaniżyli tolerancję do takiej jak na zachodzie.
piotreg - 10 Luty 2010, 11:33

gucio40 napisał/a:
Jeżeli maszt jest oznakowany, to każdy co ma zdjęcie jest sobie sam winny...

Chcąc nie chcąc muszę się z Tobą zgodzić... na oznakowanych masztach płacą tylko gamonie.

delpiero - 23 Luty 2010, 14:58

Cytat:
Biały Bór: Postawcie nam fotoradar

Mieszkańcy ulicy Bobolickiej, gdzie ciężarówki systematycznie rozbijają domy, domagają się stałego fotoradaru. Ale w tej sprawie nie ma zgody we władzach gminy.

Prawie pół setki mieszkańców ulicy Bobolickiej w Białym Borze podpisało się pod petycją o postawienie tam stałego masztu z fotoradarem. Trafiła ona do władz gminy, policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Potrzebę postawienia słupa mieszkańcy uzasadniają faktem, że ulica jest w ciągu bardzo ruchliwej szosy krajowej nr 25, gdzie dochodziło do wielu groźnych wypadków, w tym śmiertelnych.
– Niedaleko jest jezioro i już przy zerowej temperaturze powietrza na ulicy osadza się szadź, co powoduje, że samochody wpadają w poślizgi. To jest niebezpieczne tym bardziej, że ulica opada stromo w dół – tłumaczy Teresa Olszewska, przedstawicielka wnioskujących.

W petycji mieszkańcy wymieniają dziewięć najbardziej dramatycznych wypadków z ostatnich lat (dołączyli do niej dokumentację fotograficzną i artykuły z "Głosu” na ten temat). Na przykład, przypominają wjazd do jednego z domów ciężarówki. – Tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności nikt z domowników wtedy nie zginął – przypomina Teresa Olszewska. – Ale oni do dzisiaj boją się spać w tym pokoju.

Podają też przykłady: uszkodzenia budynku przez wojskowy pojazd opancerzony, rozbicie przez ciężarówkę samochodu białoborskiej straży miejskiej, śmierci dziecka i drogowego robotnika, uderzonych przez samochody.

Nie można powiedzieć, że z tych dramatycznych wypadkach służby drogowe nie wyciągnęły żadnych wniosków. Przy newralgicznie położonych budynkach zostały ustawione zapory betonowe lub metalowe. Na dwustumetrowym odcinku ulicy postawiono 12 ostrzegawczych i informacyjnych znaków drogowych (np. ograniczają prędkość do "czterdziestki”, ostrzegają o dużym skłonie i możliwej kontroli radarowej). Ponadto są tam oznakowane ostre zakręty, a przed skłonem została zamontowana na szosie spowalniająca wysepka.

– To nie wystarczy. Kierowcy jak pędzili, tak pędzą – twierdzi pani Teresa. – Prawda jest taka, że my żyjemy w ciągłym strachu. Mieszkańców ul. Bobolickiej najbardziej zdenerwowała pogłoska, że władze gminy – zamiast u nich – planują postawienie masztu na ulicy Dworcowej. Potwierdziło ją pismo od szefa Rady Miejskiej Tadeusza Markiewicz. Pisze on, że według radnych "najwłaściwszym miejscem, gdzie powinien stanąć stacjonarny fotoradar jest ulica Dworcowa, na odcinku pomiędzy szkołami.”

– Ja, jako władza wykonawcza nic o tym nie wiem, że na ulicy Dworcowej ma być postawiony maszt – dziwi się burmistrz Franciszek Lech Kwaśniewski. – Na Dworcowej jest długa prosta, a więc dobra widoczność. Łatwiej jest tam ustawić nasz przenośny fotoradar. Osobiście uważam, że bardziej uzasadniony byłby na Bobolickiej. Na razie do wniosku mieszkańców nie ustosunkowali się policja i GDDKiA. Może czekają na osiągnięcie kompromisu w białoborskim samorządzie?
LINK
SlaBro - 22 Sierpień 2010, 14:38

Do kompletu jeszcze jedno ujęcie wyżej wspomnianego FR na ul. Żymierskiego na wysokości Poczty.


delpiero - 14 Kwiecień 2011, 14:34


LINK

Cytat:
Nagranie powstało w styczniu 2011 r. Pierwszy raz spotkałem się osobiście z Komendantem Straży Miejskiej Białego Boru. Nie miałem tego dnia czasu na kręcenie się z kamerką, ale Komendant zgodził się na rozmowę przed kamerą przy kolejnej mojej wizycie w Białym Borze. Tak się też stało - przygotowałem kilkanaście pytań najbardziej palących w tym czasie, na które Komendant odpowiedział. Nagranie z tego spotkania pojawi się w kilku częściach na stronie http://www.emil-tv.pl w przyszłym tygodniu. Ten odcinek można potraktować jako otwarcie sezonu 2011 r.

Fear - 15 Czerwiec 2011, 07:37

Cytat:
Biały Bór bije Warszawę fotoradarami

Tylko w zeszłym roku trzy drogowe fotoradary w Białym Borze (woj. zachodniopomorskie) "zarobiły" dla gminnej kasy 7 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż suma, jaką zebrały stołeczne postrachy kierowców.

Choć władze Białego Boru zapewniają, że fotoradary zapewniają bezpieczeństwo na drogach, to mieszkańcy tego małego miasteczka na północy Polski twierdzą co innego.

- To jest maszynka do zarabiania pieniędzy. Przy okazji może to służy też poprawie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim to jest do zarabiania pieniędzy - przekonują miejscowi kierowcy.

Faktycznie, coś w tym jest, bo pieniądze z mandatów znacznie poprawiają stan gminnej kasy.

Więcej od Warszawy

W 2010 r. dziesięciu strażników z Białego Boru "zarobiło" na fotoradarach ponad dwa razy więcej niż 1,8 tys. miejskich strażników w stolicy.

- Jestem zadowolony z funkcjonowania fotoradarów i straży miejskiej, która je obsługuje - chwali podwładnych burmistrz Białego Boru Franciszek Lech Kwaśniewski.

Prawdziwe żniwa zaczynają się dopiero teraz. Bo Biały Bór to trasa z Warszawy i Poznania do Kołobrzegu i Mielna.

LINK

piotreg - 15 Czerwiec 2011, 08:47

Rok 2011 będzie na pewno dużo gorszy. :evil:
OJCIEC - 15 Czerwiec 2011, 15:00

Polecą na trzy zmiany, to nadrobią. :grin:
piotreg - 15 Czerwiec 2011, 18:13

Mnie inna rzecz na filmiku zaciekawiła - urywki z Warszawy.
Warszawska <SM> ma 2. AD9 C :!:

OJCIEC - 15 Czerwiec 2011, 18:36

No jeden w białym Partnerze (Berlingo?), a drugi na trójnogu. :o

Edit: Dopiero teraz przyszło mi do głowy - a oni nie mają czasem starego Ramera 7M, a nie AD9 :?:

lukaszr - 15 Czerwiec 2011, 20:48

piotreg napisał/a:
Mnie inna rzecz na filmiku zaciekawiła - urywki z Warszawy.
Warszawska <SM> ma 2. AD9 C :!:

Mają 2 różne: Klik

piotreg - 15 Czerwiec 2011, 21:01

OJCIEC napisał/a:
No jeden w białym Partnerze (Berlingo?), a drugi na trójnogu. :o

Edit: Dopiero teraz przyszło mi do głowy - a oni nie mają czasem starego Ramera 7M, a nie AD9 :?:

Teraz wszystko jasne - 2x AD9 C + Ramer 7M.

delpiero - 4 Luty 2012, 10:57

Cytat:
Nowe fotoradary staną w Białym Borze

Przy drogach krajowych przebiegających przez gminę Biały Bór wkrótce staną dwa maszty fotoradarowe: przy ulicy Bobolickiej w Białym Borze oraz we wsi Trzebiele.

Jeszcze w starym roku władze Białego Boru zapowiedziały, że wszystkie gminne fotoradary znajdą się w masztach, co w znacznym stopniu odciąży miejskich strażników. Dzięki temu będą oni mogli intensywniej zająć się porządkiem publicznym na terenie gminy. Sprawdziliśmy, w jakim stopniu udało się zrealizować te obietnice.

- Postawienie dwóch masztów fotoradarowych już uzgodniliśmy z policją i Inspekcją Transportu Drogowego oraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie wchodzimy w fazę projektowania zadania. Potem trzeba będzie zorganizować przetarg na jego wykonanie. Myślę, że z początkiem wiosny słupy będą już gotowe na przyjęcie urządzeń do pomiaru prędkości.

Co z pozostałymi miejscami, gdzie białoborscy strażnicy mają prawo do ustawiania mobilnego fotoradaru: przy ulicy Dworcowej oraz we wsiach Drzonowo i Przybrda?

– Tam maszty postawimy w drugim etapie, chociaż jeszcze nie ma decyzji, czy w obu tych wsiach – tłumaczy Paweł Mikołajewski. – Sprawy te będziemy musieli uzgodnić z instytucjami, które współuczestniczą w podejmowaniu decyzji.

LINK
Fear - 9 Maj 2012, 00:05

Cytat:
Szalał motorem po Białym Borze. Uzbierał 40 punktów!

W dni długiego majowego weekendu na ulicach Białego Boru szalał motocyklista. Prawie do czerwoności rozgrzał tamtejsze fotoradary.

Motocyklista prawdopodobnie nie miał świadomości, że miasto naszpikowane jest fotoradarami. Dozwolone tam prędkości przekraczał o ponad 80 kilometrów na godzinę!

- Rzeczywiście, nasz stacjonarny fotoradar przy ulicy Żymierskiego, gdzie obowiązuje prędkość do 40 km na godzinę, trzykrotnie odnotował nadmierną prędkość motocykla: 87, 97 i 122 kilometry na godzinę - potwierdza Waldemar Lada, komendant Straży Miejskiej w Biały Borze.

- To jednak nie wszystko. W naszych archiwach znaleźliśmy dokumentację, że tego samego motocyklistę fotoradar wychwycił także w kwietniu, kiedy jechał z prędkością 123 km na godzinę. Wówczas odstąpiliśmy od ukarania, ponieważ mieliśmy pewne wątpliwości związane z napisami na tablicy rejestracyjnej. Teraz, kiedy porównaliśmy zdjęcia, doszliśmy do przekonania, że to sam motocyklista: identyczny kombinezon, kask, ale też te same cechy pojazdu.

Białoborskiej straży udało się już ustalić właściciela motocykla. Jest nim wypożyczalnia pojazdów z Pasłęka.

- Właściciel ustala, komu wypożyczył na ten czas motocykl - dodaje Waldemar Lada.

W sumie pirat drogowy uzbierał w Białym Borze 40 punktów karnych, a łączna kwota mandatów sięgnęłaby dwóch tysięcy złotych. Waldemar Lada raczej jednak odstąpi od karania go mandatami.

- W związku z tak drastycznym przekroczeniem dozwolonej prędkości sprawę skierujemy do sądu, licząc na jeszcze surowszy wymiar kary dla pirata - tłumaczy komendant.


LINK

delpiero - 24 Sierpień 2012, 17:00

Cytat:
Ogłoszenie z dnia 2012-08-21

Biały Bór: Zakup urządzeń rejestrujących - Dostawa masztu radarowego z wyposażeniem

Numer ogłoszenia: 180553 - 2012; data zamieszczenia: 21.08.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Gmina Biały Bór, ul. Żymierskiego 10, 78-425 Biały Bór, woj. zachodniopomorskie, tel. 094 3839002, faks 094 3739745.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Zakup urządzeń rejestrujących - Dostawa masztu radarowego z wyposażeniem.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: dostawy.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Zakup, dostawa i montaż masztu wieżowego radarowego wraz z niezbędnymi urządzeniami do zabudowy w jego wnętrzu urządzeń pomiarowych i rejestrujących systemu fotoradarowego Multanova 6F, będącego w posiadaniu Straży Miejskiej w Białym Borze i użytkowanego w obudowie przenośnej.
1.1 Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) Dostawę masztu wieżowego radarowego wraz z oklejeniem zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury
2) Dostawę fundamentu prefabrykowanego
3) Dostawę obudowy montażowej
4) Dostawę uchwytu do kamery
5) Dostawę uchwytu do anteny
6) Dostawę obudowy PawerBox wraz z akumulatorem - szt. 2
7) Dostawę tablicy rozdzielczej na 230V
8) Dostawę obudowy dla jednostki centralnej - Chassis
9) Dostawę kabla generatora
10) Przełożenie z obudowy mobilnej do masztu wieżowego urządzeń pomiarowych i rejestrujących systemu fotoradarowego Multanova 6F
11) Montaż i kalibracja.
(...)
LINK
piotreg - 25 Sierpień 2012, 10:01

I dobrze :!: To wszystko w trosce o bezpieczeństwo budżetu... tzn. obywateli.
Mnie to cieszy :!: W końcu, o ile będzie mi dane poruszać się gminnymi chodnikami, będę mógł się poczuć naprawdę bezpiecznie. Brakuje mi tego, kiedy przebywam na terenie innych gmin. Apeluję więc do włodarzy innych gmin - powołujcie straże, nawet jednoosobowe, reperujcie swoje budżety... tzn. dbajcie o bezpieczeństwo, choćby od jutra :lol:

Fear - 5 Październik 2012, 20:01

Cytat:
Fotoradar złapał golasa na rowerze. "Tłumaczył, że miał stringi"



Fotoradar w Białym Borze na Pomorzu "widział" już wiele. Tym razem złapał rowerzystę, który nocą jechał z prędkością 53 km/h. Jedyną częścią garderoby, jaką miał na sobie, były majtki... na głowie.

Minął fotoradar z prędkością o 13 km/h większą, niż dozwolone w tym miejscu 40 km/h. Już to mogło wprawić przeglądających zdjęcia strażników miejskich z Białego Boru w zdumienie. Ale naprawdę zaskakujący okazał się strój cyklisty - a raczej jego brak, jeśli nie liczyć... majtek na głowie.

- Fantazja ułańska młodzieży już nigdy mnie nie zaskoczy - komentuje Paweł Radtke ze straży miejskiej.

"Byłem w stringach"

Rowerzysta został rozpoznany, bo majtki na głowie twarzy nie zakrywały. Strażnicy wezwali go "na dywanik": za przekroczenie prędkości miał otrzymać 100 zł mandatu. Nieprzyzwoitemu cykliście zarzucono jednak jeszcze jedno wykroczenie, też za 100 zł.

- W momencie, gdy strażnik przedstawił mu drugi zarzut, tak zwanego nieobyczajnego wybryku, stwierdził, że był w stringach silikonowych - relacjonuje Waldemar Lada, komendant Straży Miejskiej z Białego Boru.

1000 zł kary

Pirat drogowy mandatu nie przyjął. Sprawą zajął się więc sąd w Szczecinku, który stringów na zdjęciach się nie dopatrzył. Rowerzysta, który "kierując rowerem nie zastosował się do znaku drogowego B-33, przekraczając dozwoloną prędkość o 13 km/h" oraz "kierując rowerem - nago dopuścił się nieobyczajnego wybryku" został ostatecznie ukarany grzywną w wysokości 1000 zł.


LINK

:lol: :lol:

PieTrzaK - 6 Październik 2012, 08:06

Dżizas... :facepalm:
kalex - 6 Październik 2012, 22:05

Wziąłby kolegę z rowerem i wystąpiliby razem, to fotka poszłaby do kosza. :grin:
piotreg - 7 Październik 2012, 08:34

:lol:
wksek - 7 Październik 2012, 10:32

Mocarz. :D
piotreg - 8 Listopad 2012, 19:28

- ul. Dworcowa, wlot do miasta, jadąc od strony Człuchowa - nowy maszt :!:

Znaki:

Widok od str. Człuchowa:



Widok od str. Koszalina:



Źródło: Klik

piotreg - 8 Listopad 2012, 19:36

A także oznakowanie masztu przy ul. Żymierskiego:

Jadąc od strony Koszalina:



Jadąc od strony Człuchowa:



Źródło: Klik

mosiek7 - 1 Luty 2013, 19:16

Witam. Z góry przepraszam, że odświeżam temat, ale mam dwa pytania :P
Czy fotoradar stacjonarny - maszt ozdobny z ulicy Żymierskiego zmienił swoje "barwy"? To znaczy czy został oklejony żółtą taśmą? A drugie moje pytanie to czy można odwołać się od zdjęcia z tak ozdobionego fotoradaru, nie oklejonego odblaskowymi żółtymi naklejkami? Jak wiadomo na dzień dzisiejszy musi być znak o kontroli fotoradarowej, jak i odpowiednio oznakowany fotoradar.

piotreg - 2 Luty 2013, 13:28

Odwołać to się będziesz mógł, ale dopiero w lipcu 2014.
Na przemalowanie masztów GITD/ <SM> / <SG> mają czas do połowy przyszłego roku.

mosiek7 - 3 Luty 2013, 11:05

Dzięki za odpowiedź :wink: Lipa w ch... :o
phonemaniac - 22 Marzec 2013, 08:19

Ciąg dalszy sprawy golasa:

Cytat:
Golas na rowerze nie jest nieobyczajny. Jeśli to protest przeciw władzy

Sąd w Koszalinie zmniejszył karę dla rowerzysty, który latem ubiegłego roku w Białym Borze nago przekroczył prędkość i dał się sfotografować miejskiemu fotoradarowi.


- Zwycięstwo!

Tak o wyroku Sądu Okręgowego w Koszalinie mówi Mariusz, nagi rowerzysta, który w lipcu ub.r. przekroczył prędkość, jadąc na rowerze. Jego wyczyn został uwieczniony przez kamerę miejskiego fotoradaru.

Do zdarzenia doszło w Białym Borze, uznawanym za fotoradarowe zagłębie mandatowe. Mandaty z Białego Boru rocznie dostaje ponad 70 tys. kierowców - większość z nich tamtędy podróżuje nad morze.

- Wkurza mnie to, że moje miasto słynie tylko z radarów - mówi Mariusz. - Chciałem w jakiś sposób pokazać, co o tym myślę.

I pokazał. Siebie samego, goluśkiego, jak go Pan Bóg stworzył.

Szarża w majtkach na głowie

Tuż przed północą w pierwszą lipcową noc poprzedniego lata, ze znajomym wsiedli na rowery na górce kilkaset metrów od słupa, w którym non-stop umieszczony jest miejski radar. Zdjęli z siebie wszystkie ciuchy, majtki pozakładali na głowę. I ruszyli w dół. Rozpędzili się. Oko fotoradaru wyłapało Mariusza, jak golusieńki, z prędkością 53 km na godz. i uniesioną w geście triumfu ręką, pozuje do urządzenia mierzącego prędkość. W tym miejscu wolno jeździć 40 km/h. Anonimowemu cykliście nikt by nic nie zrobił, ale... - W straży miejskiej pracują moi koledzy ze szkoły. Rozpoznali mnie - mówi Mariusz.

Kilka dni po wyczynie Mariusz dostał mandat za przekroczenie prędkości (100 zł) oraz kolejne 100 zł kary za nieobyczajne zachowanie - czyli jazdę na golasa w miejscu publicznym.

Sprawca jednak mandatu nie zapłacił. - Nie dali mi zdjęcia, które potwierdzałoby czyn - wyjaśnia.

Kierownica jak parawan

Strażnicy złożyli więc wniosek do sądu w Szczecinku, a ten w grudniu wydał wyrok, podnosząc wysokość grzywny za czyn nieobyczajny aż do 1000 zł.

Mariusz odwołał się do Sądu Okręgowego w Koszalinie, który wydał korzystne dla niego orzeczenie. - Zmniejszyliśmy karę do 100 zł za przekroczenie prędkości, co jest bezdyskusyjne, i 100 zł za to, jak wyglądał podczas tej akcji - mówi sędzia Sławomir Przykucki, rzecznik koszalińskiego sądu. - Sąd uznał, że była to forma happeningu.

Wyraźnie rozbawiony sprawą sędzia dodaje jeszcze, że oskarżony wcale nie był zupełnie nagi, bo miał buty na nogach i majtki na głowie, a zdjęcie z fotoradaru nie jest nieobyczajne. - Istotną część ciała, która świadczyłaby o nieobyczajności, zasłania kierownica od roweru - śmieje się Przykucki.

Szef strażników z Białego Boru i przedstawiciele władz samorządowych w gminie nie chcieli komentować zmienionego wyroku.

LINK

phonemaniac - 3 Sierpień 2015, 08:38

Dokumentacyjnie z samochodu.
piotreg - 6 Sierpień 2015, 19:24

Cytat:
Burmistrz Białego Boru narzeka: Zbankrutujemy bez radarów!



Czarne chmury zawisły nad gminą Biały Bór (woj. zachodniopomorskie). Po tym, jak premier Ewa Kopacz ogłosiła, że straże miejskie i gminne mają przestać zarabiać na fotoradarach, burmistrz Paweł Mikołajewski załamał ręce. – Grozi nam bankructwo! – rozpacza.


Gmina Biały Bór ma trzy fotoradary, z których czerpie całkiem spore zyski. – W najlepszych latach udało nam się z tego tytułu uzyskać 6-7 mln zł – tłumaczy burmistrz.

W zeszłym roku było to już tylko 2,7 miliona. To około 10 procent budżetu gminy. Pieniądze z mandatów gmina inwestowała choćby w infrastrukturę. – Te środki pozwoliły nam m. in. wybudować kilka dróg, wyremontować remizę, postawić plac zabaw dla dzieci – wymienia burmistrz. – Były też środki na zajęcia dodatkowe w szkołach. Teraz przez populizm pani premier i chęć podlizania się piratom drogowym możemy to wszystko stracić. Gdy zabraknie nam tych środków, gmina będzie miała problem, aby spiąć budżet. A i tak jest teraz mocno poprzycinany. Możemy po prostu zbankrutować – żali się.

Przypomnijmy, że straże miejskie i gminne mają przestać zarabiać na fotoradarach. Zmiany mają być wprowadzone jeszcze w tej kadencji Sejmu, a zaczną pewnie obowiązywać od nowego roku.

Link

phonemaniac - 12 Sierpień 2015, 18:54

Ul. Żymierskiego. Trochę zarósł. ;)
piotreg - 15 Sierpień 2015, 15:33

Cytat:
WALCZĄ O FOTORADARY



Komendant straży miejskiej w Białym Borze próbuje walczyć o fotoradary. W liście do prezydenta Andrzeja Dudy pisze, że ustawa, którą ma on za chwilę podpisać, a która odbiera uprawnienia do kontroli radarowej strażnikom - to bubel pisany na kolanie na potrzeby kampanii wyborczej.


List trafił do kancelarii prezydenta i na jego profil na portalu społecznościowym. Dołączono także zdjęcie przy szkole w Białym Borze, gdzie motocyklista jedzie z prędkością 208 km/h. W przyszłości to może być norma, czyli od 1 stycznia, kiedy to obsługiwane przez miejskie i gminne straże fotoradary znikną z dróg. Ustawa, którą do 24 sierpnia ma podpisać prezydent odbiera uprawnienia strażnikom i ceduje je na policję i Inspekcję Transportu Drogowego. Zdaniem burmistrza Białego Boru to martwy zapis, bo wymieniane przez ustawodawcę służby mają uprawnienia, ale nie mają fotoradarów.

Biały Bór słynie z fotoradarów, mimo że ma ich tylko trzy. Rocznie z mandatów do budżetu samorządu trafia około 2,5 miliona złotych. Po nowym roku te wpływy mają zasilać budżet państwa.

Link

piotreg - 10 Październik 2016, 12:10

Cytat:
W Białym Borze, który był w czołówce miast, jeżeli chodzi o wykorzystanie fotoradarów i płynących z tego profitów, straż miejska działa tylko do końca listopada. Zapadła bowiem decyzja o jej rozwiązaniu. Ale burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski już dziś wie, że bez fotoradarów jest zdecydowanie bardziej niebezpiecznie. - Robiliśmy u nas badania. Pokazały, że kierowcy zaczęli znacznie szybciej jeździć, także w terenie zabudowanym - mówi. I szybko znalazł na to sposób. W jego mieście stoją puste skrzynki na słupach. - Tam nie ma fotoradarów, ale to dobry straszak na kierowców, bo zwalniają - wyjaśnia. A że nie jest to do końca legalne? - To niech mnie ukarzą za to, że dbam o bezpieczeństwo - odpowiada samorządowiec.

Link

czapla - 10 Październik 2016, 23:03

Łamie prawo i powinni go ukarać, a później może się odwołać, to zgodne z prawem. :P
phonemaniac - 30 Lipiec 2017, 21:02

Maszty w Białym Borze stoją dalej. Przy Biedronce jest zasłonięty, ten w centrum stoi odsłonięty.
SpeedControl - 29 Wrzesień 2022, 14:07

Maszty aktualnie 2022.09

- ul. Dworcowa:







- ul. Żymierskiego, wylot z miasta, jadąc w kierunku Słupska:

Wg mapy to teraz ul. Słupska przy Urzędzie miasta. Ograniczenie do (40) .
Zdaje się zniknął, w 2017 jeszcze stal.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group