Forum Mapy Fotoradarów

KUJAWSKO-POMORSKIE - Skępe - DK nr 10 (Lipno - Sierpc)

Misial - 18 Czerwiec 2009, 09:21
Temat postu: Skępe - DK nr 10 (Lipno - Sierpc)
Cytat:
Fotoradar stacjonarny na terenie miejscowości Skępe

- obwodnica
, tuż przed barem "u Dąbka", jadąc w kierunku Warszawy, ogr. (90)

Obwodnica Skępego, na razie w przebudowie (jak cała trasa Sierpc - Toruń), co do ograniczenia, znaki teraz zdjęte (przynajmniej nie widziałem), jadąc od strony Lipna już prawie koniec obwodnicy, ładna szeroka droga po prawej stronie mamy jakiś większy handel ciężarówkami, oraz mijamy po drodze smażalnie ryb. Fotoradar umieszczony jest właśnie koło jednej smażalni. Po lewej stronie w chwili obecnej jest skład kruszywa do budowy dróg.

piotreg - 24 Kwiecień 2011, 19:28

zgłoszenie do mapy foto napisał/a:
info: Skępe droga K-10. Fotoradar jest, ale nie ma ograniczenia do 60 km/h od czasu zakończenia remontu (rok, dwa temu?). Bez znaku, czyli 90 km/h.

piotreg - 29 Kwiecień 2011, 20:02

Adam nadesłał świeże fotki:
Misial - 27 Sierpień 2011, 17:23

Panowie, troszkę się wczoraj zdziwiłem... maszt był wczoraj załadowany :???:
ANDREA - 12 Wrzesień 2011, 12:09

Misial napisał/a:
Panowie, troszkę się wczoraj zdziwiłem... maszt był wczoraj załadowany :???:

11.09.2011 r. przejechałem ok. 120km/h, ale lampa nie błysnęła. A był to piękny, słoneczny dzień. Aczkolwiek, zwróciłem uwagę, że nie był pusty. Z ciekawości zawróciłem i rzeczywiście nie był pusty, ale obiektyw samego włożonego aparatu fotoradaru był matowy, biały, ale nie przezroczysty! Nie mylić z obiektywem masztu fotoradaru! Mówię o samym obiektywie włożonego do masztu aparatu fotoradaru! Dlatego mam wątpliwości, czy rzeczywiście był tam w ogóle prawdziwy fotoradar, a może był fotoradar na podczerwień, który nie błyska! Nie wiem, czy mogą być takie jeszcze instalowane atrapy fotoradarów? Tak czy owak jak przyjdzie zdjęcie i polecenie zapłaty, poinformuje na forum :-)

piotreg - 12 Wrzesień 2011, 12:25

ANDREA napisał/a:
Misial napisał/a:
Panowie, troszkę się wczoraj zdziwiłem... maszt był wczoraj załadowany :???:

Dlatego mam wątpliwości, czy rzeczywiście był tam w ogóle prawdziwy fotoradar, a może był fotoradar na podczerwień, który nie błyska! Nie wiem, czy mogą być takie jeszcze instalowane atrapy fotoradarów? Tak czy owak jak przyjdzie zdjęcie i polecenie zapłaty, poinformuje na forum :-)

Nie ma takiej opcji - do takiego masztu mogą wsadzić:

- Fotorapid
- Fotorapid C
- Fotorapid CM
- puszkę od piwa :lol:

Na stosowaniu innych praktyk w ostatnim czasie Inspekcji nie złapaliśmy :lol:

ANDREA - 12 Wrzesień 2011, 13:51

Można o precyzyjniejszą odpowiedz? Bo nie wiem jak interpretować i czego się tyczy odp. "nie ma takiej opcji".

1) Jak dobrze zrozumiałem, że jak jest nabity to tylko działający fotoradar, a nie żadna atrapa?
2) Czy w końcu powinien błysnąć w dzień czy nie? Podkreślam, że pogoda była idealna!
3) A z nowych pytań to na ile nastawiają w tym miejscu fotoradar? Tzn. na przekroczenie 10km/h, 20km/h, a może na 30km/h, bo na więcej to się nie spotkałem?
4) A dla pewności w tym miejscu jest ograniczenie prędkości 90km/h, czy 70km/h?

Z góry dzięki za odp.

Pozdro.

OJCIEC - 12 Wrzesień 2011, 19:36

piotreg napisał/a:
- puszkę od piwa :lol:

Na stosowaniu innych praktyk w ostatnim czasie Inspekcji nie złapaliśmy :lol:

:lol:

piotreg - 12 Wrzesień 2011, 21:21

ANDREA napisał/a:
1). Jak dobrze zrozumiałem, że jak jest nabity to tylko działający fotoradar, a nie żadna atrapa?

A można w ogóle wsadzić atrapę do masztu :?: :o Ew. fotoimitator. Pytanie, czy przejęła je ITD od Policji :o Nie wiem :!:

ANDREA napisał/a:
2). Czy w końcu powinien błysnąć w dzień czy nie? Podkreślam, że pogoda była idealna!

Powinien.

ANDREA napisał/a:
3). A z nowych pytań to na ile nastawiają w tym miejscu fotoradar? Tzn. na przekroczenie 10km/h, 20km/h, a może na 30km/h, bo na więcej to się nie spotkałem?

A co ja wróżka jestem :?: :o

ANDREA napisał/a:
4). A dla pewności w tym miejscu jest ograniczenie prędkości 90km/h, czy 70km/h?

Ponoć (90) .

ANDREA napisał/a:
Z góry dzięki za odp.

Nie ma sprawy.

ANDREA napisał/a:
Pozdro.

Również.

delpiero - 20 Wrzesień 2011, 15:22

Cytat:
Fotoradar w Skępem zasłonięty... czipsami

Na drodze krajowej nr 10 na wysokości miejscowości Skępe znajduje się fotoradar. - relacjonuje nasz Czytelnik, pan Sławomir.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest zasłonięty jest torebką po czipsach.

- Być może ta nowatorska technologia ma sprawić iż będzie jeździło się bezpieczniej?! - komentuje pan Sławomir.

LINK
Misial - 10 Luty 2012, 15:19

Rozstrzygam dylemat jakie ograniczenie...

A więc można jechać 90km/h... żadnych znaków nie ma.

NEOSSS - 1 Styczeń 2014, 14:08

Fotoradar jest żółty z oznaczeniami <FR> , a ograniczenia nie ma ponieważ wczesnej jest skrzyżowanie, zarówno od strony Warszawy, jak i Torunia. Przed skrzyżowaniem znaki (70) i ludziska się łapią na to wciskając hamulec. :mad:
piotreg - 1 Styczeń 2014, 14:49

Nie dość, że żółty to jeszcze z "antenkami", czyli wpięty do systemu CANARD, a to oznacza, że winien być czynny non stop.
piotreg - 9 Maj 2014, 08:37

Fotki podesłał Adam.
autogaz1984 - 26 Grudzień 2014, 18:06

Fotorapid CM nr 214.
autogaz1984 - 10 Grudzień 2015, 19:45

Z mapy <itd> zniknęła lokalizacja tego <FR> , ciekawe czy w rzeczywistości też. :o
piotreg - 22 Marzec 2022, 15:47

Wyeksploatowane "canarki" firmy Zurad będą wymieniane na francuskie MESTA Fusion RN. W miejscowości Skępe już niebawem stanie "francuska wieża".

Więcej na temat samego urządzenia tutaj.

piotreg - 28 Listopad 2022, 15:49

Francuskie cacko stanie po drugiej stronie drogi.
piotreg - 11 Kwiecień 2023, 11:44

Miała być Mesta Fusion, będzie MRCD.
piotreg - 25 Styczeń 2024, 15:50

Jednak bagieta - MESTA Fusion RN, nr seryjny urządzenia: 23167FU10003793. Legalizacja ważna do 10 listopada 2024 r.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group