Antyradary - Startbanner prawy

strona główna              kontakt               dostawa
Główna  |  Kontakt  |  Dostawa


 ANTYRADARY :: JAK UŻYWAĆ?

Interpretacja alarmów oraz uwagi do eksploatacji antyradarów.

Samo posiadanie antyradaru bez zrozumienia zasad jego działania nie zabezpieczy nikogo przed otrzymaniem kosztownego mandatu. Należy zdać sobie sprawę z zalet i ograniczeń tych urządzeń oraz nauczyć się interpretować pojawiające się sygnały.
Antyradary są bardzo czułymi odbiornikami fal mikrofalowych i laserowych, aby jednak zasygnalizowały obecność źródła emisji tych fal muszą być pobudzone do działania. Jeżeli więc spotkacie po drodze patrol, który właśnie ustrzelił delikwenta i jest w trakcie jego obróbki - nie miejcie pretensji do Waszego urządzenia, że nic nie wskazuje. Prawdopodobnie radar leży na masce samochodu wyłączony i czeka, aż ktoś się nim znowu zajmie. Proszę pamiętać również, że aby antyradar przeskanował całe pasmo częstotliwości radarowych potrzebuje odrobinę czasu na analizę sygnału - im antyradar jest wyższej klasy tym szybciej to robi, ale jeżeli wyskoczycie z zakrętu i zostaniecie namierzenie z bliskiej odległości to nawet najdroższe urządzenie nic na to nie pomoże.
Fale mikrofalowe i fale laserów rozchodzą się prostoliniowo i w przypadku zakrętów, czy wzgórz jedyna szansa to wykrycie fali odbitej lub tzw. łuny mikrofalowej. Obecna taktyka stosowania radarów polega najczęściej na stosowaniu krótkich impulsów oraz krótkich pomiarów, praktycznie nie są stosowane urządzenia promieniujące fale w sposób ciągły (poza fotoradarami, ale to inna kwestia). Dlatego konieczne jest, aby Wasze urządzenie wykrywało takie impulsy - wiąże się to ze zwiększoną liczbą odbieranych zakłóceń, lecz stosując poniższe wskazówki można nauczyć się szybko ich interpretacji:

sygnał pojawia się powoli, potem szybko rośnie

prawdopodobnie radar policyjny
- alarm !!!

pojedynczy sygnał alarmu

może to być alarm fałszywy, lecz może to być również impuls z radaru policyjnego
- zwiększona ostrożność

nagle pojawiający i powtarzający się sygnał alarmu

radar lub VG-2 jest używany w okolicy
- alarm !!!

alarm pojawiający się powoli podczas zbliżania się do wzgórza, zakrętu lub mostu

prawdopodobnie radar policyjny za wzgórzem, mostem lub zakrętem
- alarm !!!

krótko trwający krótkookresowy ton alarmu

prawdopodobnie fałszywy alarm
- zwiększona uwaga

alarm w pasmie laserowym

uwaga laser policyjny - w tym paśmie nigdy nie ma fałszywych alarmów
- alarm !!!

każdy Safety Alarm

pojazd uprzywilejowany wyposażony w emiter fal ostrzegawczych
- zwiększona uwaga

Życzymy powodzenia i proszę pamiętać, że antyradar nie wykryje czegoś, co nie wysyła fal mikrofalowych lub laserowych o odpowiednich (policyjnych) częstotliwościach. Jeżeli więc Wasze urządzenie nie reaguje na radary tablicowe (stacjonarne punkty prędkości) nie wykrywa innych nietypowych zakłóceń - nie oznacza, że jest zepsute!

« powrót do Antyradary - Strona Główna

 

   Created by ® NeoM